By event: Färsingadoppet
Below all events are listed by event. Click on the event to see seeded heatlists and results for this event.
# | Event | Sponsor | Startlist | Results |
---|---|---|---|---|
0 | Paus | |||
0 | Prisutdelning | |||
1 | 50m Fjärilsim Damer 11-12 år Final | Comfort NG Nilssons Rör | Entry list | |
2 | 50m Fjärilsim Herrar 11-12 år Final | Sparbanken Skåne | Entry list | |
3 | 50m Ryggsim Damer 13-14 år Final | Tyr | Entry list | |
4 | 50m Ryggsim Herrar 13-14 år Final | Eriksgården i Sjöbo AB | Entry list | |
5 | 50m Bröstsim Damer 15-oä Final | Sparbanken Skåne | Entry list | |
6 | 50m Bröstsim Herrar 15-oä Final | Sjöbo Gästgivaregård | Entry list | |
7 | 50m Ryggsim Damer 11-12 år Final | Tyr | Entry list | |
8 | 50m Ryggsim Herrar 11-12 år Final | Scanjet Marine AB | Entry list | |
9 | 50m Bröstsim Damer 13-14 år Final | Teleservice | Entry list | |
10 | 50m Bröstsim Herrar 13-14 år Final | Epcon Konsult AB | Entry list | |
11 | 50m Frisim Damer 15-oä Final | Sjöbo Järn | Entry list | |
12 | 50m Frisim Herrar 15-oä Final | Tyr | Entry list | |
13 | 50m Bröstsim Damer 11-12 år Final | MBAS | Entry list | |
14 | 50m Bröstsim Herrar 11-12 år Final | Sjöbo Gästgivaregård | Entry list | |
15 | 50m Frisim Damer 13-14 år Final | Sparbanken Skåne | Entry list | |
16 | 50m Frisim Herrar 13-14 år Final | Swevet | Entry list | |
17 | 50m Fjärilsim Damer 15-oä Final | Teleservice | Entry list | |
18 | 50m Fjärilsim Herrar 15-oä Final | Sjöbo Plåt | Entry list | |
19 | 50m Frisim Damer 11-12 år Final | Teleservice | Entry list | |
20 | 50m Frisim Herrar 11-12 år Final | Sjöbo Gästgivaregård | Entry list | |
21 | 50m Fjärilsim Damer 13-14 år Final | Äventyrscampen i Sövde AB | Entry list | |
22 | 50m Fjärilsim Herrar 13-14 år Final | Teleservice | Entry list | |
23 | 50m Ryggsim Damer 15-oä Final | Sparbanken Skåne | Entry list | |
24 | 50m Ryggsim Herrar 15-oä Final | Husargården | Entry list | |
25 | 200m Frisim Damer öppen klass Final | Ohlssons AB | Entry list | |
26 | 200m Frisim Herrar öppen klass Final | Tomtemussemet | Entry list | |
27 | 50m Ryggsim Damer 10-oy Final | Leny Fastighets AB | Entry list | |
28 | 50m Ryggsim Herrar 10-oy Final | Scanjet Marine AB | Entry list | |
29 | 100m Bröstsim Damer 11 år Final | Sparbanken Skåne | Entry list | |
30 | 100m Bröstsim Herrar 11 år Final | Hårkaparen | Entry list | |
31 | 100m Ryggsim Damer 15-oä Final | Björnes Kiosk och Video AB | Entry list | |
32 | 100m Ryggsim Herrar 15-oä Final | Comfort NG Nilssons Rör | Entry list | |
33 | 100m Bröstsim Damer 14 år Final | Vollsjö Tryck | Entry list | |
34 | 100m Bröstsim Herrar 14 år Final | Sjöbo Gästgivaregård | Entry list | |
35 | 100m Frisim Damer 13 år Final | Unos Kläder | Entry list | |
36 | 100m Frisim Herrar 13 år Final | Tyr | Entry list | |
37 | 100m Fjärilsim Damer 12 år Final | Eriksgården i Sjöbo AB | Entry list | |
38 | 100m Fjärilsim Herrar 12 år Final | LRF Konsult | Entry list | |
39 | 100m Bröstsim Damer 10-oy Final | Sara j Redovisning | Entry list | |
40 | 100m Bröstsim Herrar 10-oy Final | Teleservice | Entry list | |
41 | 400m Medley Damer öppen klass Final | Epcon Konsult AB | Entry list | |
42 | 400m Medley Herrar öppen klass Final | Husargården | Entry list | |
43 | 100m Frisim Damer 10-oy Final | Sjöbo Järn | Entry list | |
44 | 100m Frisim Herrar 10-oy Final | Sparbanken Skåne | Entry list | |
45 | 100m Fjärilsim Damer 15-oä Final | LRF Konsult | Entry list | |
46 | 100m Fjärilsim Herrar 15-oä Final | Ohlssons AB | Entry list | |
47 | 100m Frisim Damer 14 år Final | Epcon Konsult AB | Entry list | |
48 | 100m Frisim Herrar 14 år Final | Tomtemussemet | Entry list | |
49 | 100m Fjärilsim Damer 13 år Final | Sjöbo Gästgivaregård | Entry list | |
50 | 100m Fjärilsim Herrar 13 år Final | Äventyrscampen i Sövde AB | Entry list | |
51 | 100m Bröstsim Damer 12 år Final | MBAS | Entry list | |
52 | 100m Bröstsim Herrar 12 år Final | Hårkaparen | Entry list | |
53 | 100m Ryggsim Damer 11 år Final | Teleservice | Entry list | |
54 | 100m Ryggsim Herrar 11 år Final | Eriksgården i Sjöbo AB | Entry list | |
55 | 50m Bröstsim Damer 10-oy Final | Swevet | Entry list | |
56 | 50m Bröstsim Herrar 10-oy Final | Leny Fastighets AB | Entry list | |
57 | 200m Medley Damer öppen klass Final | Sara j Redovisning | Entry list | |
58 | 200m Medley Herrar öppen klass Final | Vollsjö Tryck | Entry list | |
59 | 200m Bröstsim Damer öppen klass Final | Sjöbo Plåt | Entry list | |
60 | 200m Bröstsim Herrar öppen klass Final | Tyr | Entry list | |
61 | 100m Ryggsim Damer 10-oy Final | Sparbanken Skåne | Entry list | |
62 | 100m Ryggsim Herrar 10-oy Final | Teleservice | Entry list | |
63 | 100m Ryggsim Damer 12 år Final | Sjöbo Gästgivaregård | Entry list | |
64 | 100m Ryggsim Herrar 12 år Final | Epcon Konsult AB | Entry list | |
65 | 100m Ryggsim Damer 13 år Final | LRF Konsult | Entry list | |
66 | 100m Ryggsim Herrar 13 år Final | Sjöbo Järn | Entry list | |
67 | 100m Frisim Damer 15-oä Final | Björnes Kiosk och Video AB | Entry list | |
68 | 100m Frisim Herrar 15-oä Final | Unos Kläder | Entry list | |
69 | 100m Ryggsim Damer 14 år Final | Leny Fastighets AB | Entry list | |
70 | 100m Ryggsim Herrar 14 år Final | Scanjet Marine AB | Entry list | |
71 | 100m Frisim Damer 11 år Final | Teleservice | Entry list | |
72 | 100m Frisim Herrar 11 år Final | Sara j Redovisning | Entry list | |
73 | 50m Fjärilsim Damer 10-oy Final | Comfort NG Nilssons Rör | Entry list | |
74 | 50m Fjärilsim Herrar 10-oy Final | Tyr | Entry list | |
75 | 200m Fjärilsim Damer öppen klass Final | Ohlssons AB | Entry list | |
76 | 200m Fjärilsim Herrar öppen klass Final | Äventyrscampen i Sövde AB | Entry list | |
77 | 400m Frisim Damer öppen klass Final | Vollsjö Tryck | Entry list | |
78 | 400m Frisim Herrar öppen klass Final | Sparbanken Skåne | Entry list | |
79 | 50m Frisim Damer 10-oy Final | Husargården | Entry list | |
80 | 50m Frisim Herrar 10-oy Final | MBAS | Entry list | |
81 | 100m Fjärilsim Damer 11 år Final | Tyr | Entry list | |
82 | 100m Fjärilsim Herrar 11 år Final | Sjöbo Plåt | Entry list | |
83 | 100m Bröstsim Damer 13 år Final | Tomtemussemet | Entry list | |
84 | 100m Bröstsim Herrar 13 år Final | Swevet | Entry list | |
85 | 100m Bröstsim Damer 15-oä Final | Björnes Kiosk och Video AB | Entry list | |
86 | 100m Bröstsim Herrar 15-oä Final | Hårkaparen | Entry list | |
87 | 100m Fjärilsim Damer 14 år Final | Unos Kläder | Entry list | |
88 | 100m Fjärilsim Herrar 14 år Final | Sparbanken Skåne | Entry list | |
89 | 100m Frisim Damer 12 år Final | Teleservice | Entry list | |
90 | 100m Frisim Herrar 12 år Final | Sparbanken Skåne | Entry list | |
91 | 200m Ryggsim Damer öppen klass Final | Tyr | Entry list | |
92 | 200m Ryggsim Herrar öppen klass Final | Sjöbo Gästgivaregård | Entry list | |
93 | 200m Extralopp Damer 100 meter Final | Tyr | ||
94 | 200m Extralopp Herrar 100 meter Final | Tyr | ||
95 | 200m Extralopp Damer 200 m medley Final | Tyr | Entry list | |
96 | 200m Extralopp Herrar 200 m medley Final | Tyr | Entry list | |
97 | 200m Extralopp Damer Final | |||
98 | 200m Extralopp Herrar Final |