Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 09 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 08:54 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 8, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.91 | ||||||
2 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.97 | ||||||
3 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 34.86 | ||||||
4 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 35.60 | ||||||
5 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.09 | ||||||
6 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 36.36 | ||||||
7 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 36.61 | ||||||
8 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.70 | ||||||
9 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 37.74 | ||||||
10 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.87 | ||||||
11 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 38.16 | ||||||
12 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.36 | ||||||
13 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.58 | ||||||
14 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 38.77 | ||||||
15 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.91 | ||||||
16 | Emelie Widhe | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 39.06 | ||||||
17 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 39.22 | ||||||
18 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 39.33 | ||||||
19 | Andrea Grabmüller | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.58 | ||||||
20 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 39.66 | ||||||
21 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 39.98 | ||||||
22 | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 40.02 | ||||||
23 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 40.07 | ||||||
24 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 40.55 | ||||||
25 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.06 | ||||||
26 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.31 | ||||||
27 | Elise Ask | 2003 | Västerås Simsällskap | 41.89 | ||||||
28 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 42.01 | ||||||
29 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 42.34 | ||||||
30 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 42.45 | ||||||
31 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 42.56 | ||||||
32 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.77 | ||||||
33 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 42.89 | ||||||
34 | Cecilia Rudqvist | 2001 | Deje Simsällskap | 43.25 | ||||||
35 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 43.95 | ||||||
36 | Emma Krantz | 2001 | Karlskoga Simförening | 44.04 | ||||||
37 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 44.05 | ||||||
38 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 44.20 | ||||||
39 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 44.30 | ||||||
40 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.43 | ||||||
41 | Tilda Smedberg | 2001 | Fagersta Simklubb | 44.94 | ||||||
42 | Maja Svensson | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 44.97 | ||||||
43 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 45.59 | ||||||
44 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 45.63 | ||||||
45 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 45.76 | ||||||
46 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 45.98 | ||||||
47 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 46.35 | ||||||
48 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 46.69 | ||||||
49 | Linn Wulfstrand | 2001 | Karlskoga Simförening | 49.34 | ||||||
50 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 50.39 | ||||||
51 | Ilse Renkema | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 50.83 | ||||||
52 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 50.99 | ||||||
53 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 52.85 | ||||||
- | Clara Lundgren | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 30.51 | ||||||
2 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 32.86 | ||||||
3 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.56 | ||||||
4 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.29 | ||||||
5 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 34.47 | ||||||
6 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 34.71 | ||||||
7 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 34.78 | ||||||
8 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.79 | ||||||
8 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 34.79 | ||||||
10 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.87 | ||||||
11 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.11 | ||||||
12 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 35.29 | ||||||
13 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 35.46 | ||||||
13 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 35.46 | ||||||
15 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.59 | ||||||
16 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 35.82 | ||||||
17 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 35.88 | ||||||
18 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 35.90 | ||||||
19 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 36.03 | ||||||
20 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.06 | ||||||
21 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.21 | ||||||
22 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 36.93 | ||||||
23 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 37.22 | ||||||
24 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.52 | ||||||
24 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.52 | ||||||
26 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 37.83 | ||||||
27 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.38 | ||||||
28 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 38.72 | ||||||
29 | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | 40.49 | ||||||
30 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 40.91 | ||||||
31 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 41.37 | ||||||
32 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 43.69 | ||||||
33 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 43.74 | ||||||
34 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.26 | ||||||
35 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.01 | ||||||
36 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.61 | ||||||
37 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 51.54 | ||||||
- | Adina Nyström | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
- | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 30.05 | ||||||
2 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 30.18 | ||||||
3 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 31.59 | ||||||
4 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 31.64 | ||||||
5 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 32.47 | ||||||
6 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 33.97 | ||||||
7 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 34.21 | ||||||
8 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 34.29 | ||||||
9 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.86 | ||||||
10 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 36.57 | ||||||
11 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 37.80 | ||||||
12 | Alexandra Thungren | 1997 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.01 | ||||||
13 | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 41.43 | ||||||
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.15 | ||||||
2 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 33.78 | ||||||
3 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 34.37 | ||||||
4 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.84 | ||||||
5 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.87 | ||||||
6 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.94 | ||||||
7 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 35.48 | ||||||
8 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 36.16 | ||||||
9 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.92 | ||||||
10 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.01 | ||||||
11 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.20 | ||||||
12 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 38.82 | ||||||
13 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 40.13 | ||||||
14 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 41.53 | ||||||
15 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.31 | ||||||
16 | Pontus Sundström | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 43.48 | ||||||
17 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 43.56 | ||||||
18 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 43.97 | ||||||
19 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 44.40 | ||||||
20 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 46.25 | ||||||
21 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 46.68 | ||||||
22 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 47.12 | ||||||
23 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 47.38 | ||||||
24 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 47.48 | ||||||
25 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 48.91 | ||||||
26 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 49.22 | ||||||
27 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 49.56 | ||||||
28 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 49.72 | ||||||
29 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 50.09 | ||||||
30 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 51.99 | ||||||
31 | Sebastian Gecer | 2002 | Västerås Simsällskap | 53.43 | ||||||
32 | Oktay Sheykholeslami | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 55.15 | ||||||
33 | William Wonde | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 1:01.57 | ||||||
- | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 27.99 | ||||||
2 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 28.68 | ||||||
3 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 29.23 | ||||||
4 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.06 | ||||||
5 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 30.28 | ||||||
6 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 30.74 | ||||||
7 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 30.80 | ||||||
8 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 31.85 | ||||||
9 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 32.88 | ||||||
10 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 33.00 | ||||||
11 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.64 | ||||||
12 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 33.74 | ||||||
13 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.83 | ||||||
14 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 34.37 | ||||||
15 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.44 | ||||||
16 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 34.51 | ||||||
17 | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | 34.76 | ||||||
18 | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 34.79 | ||||||
19 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.83 | ||||||
20 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.17 | ||||||
21 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 35.29 | ||||||
22 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.87 | ||||||
23 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.11 | ||||||
24 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.99 | ||||||
25 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 39.58 | ||||||
26 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.66 | ||||||
27 | Per Jansson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 39.81 | ||||||
28 | Willy Färemyr Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 41.27 | ||||||
29 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.67 | ||||||
30 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 41.97 | ||||||
31 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 42.44 | ||||||
32 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 43.69 | ||||||
33 | Aram Vardanian | 2000 | Västerås Simsällskap | 45.77 | ||||||
34 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 50.33 | ||||||
35 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 52.68 | ||||||
- | Czarek Pardo | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNF | ||||||
- | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Måns Stomvall | 1990 | Eskilstuna Simklubb | 25.18 | ||||||
2 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.10 | ||||||
3 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 27.69 | ||||||
4 | Christofer Röbech | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 28.78 | ||||||
5 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.31 | ||||||
6 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 29.56 | ||||||
7 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 29.75 | ||||||
8 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 29.80 | ||||||
9 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 29.94 | ||||||
10 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.57 | ||||||
11 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.82 | ||||||
11 | Timo Oosterveld | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 30.82 | ||||||
13 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 30.99 | ||||||
14 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 31.50 | ||||||
15 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 31.61 | ||||||
16 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 31.96 | ||||||
17 | Carl Walo | 1997 | Bålsta Simklubb | 32.45 | ||||||
18 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 33.28 | ||||||
19 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 35.18 | ||||||
20 | Jimmy Chiu | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 36.86 | ||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.77 | ||||||
2 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 35.37 | ||||||
3 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.63 | ||||||
4 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.73 | ||||||
5 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 37.25 | ||||||
6 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 37.29 | ||||||
7 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 37.40 | ||||||
8 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 37.68 | ||||||
9 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.11 | ||||||
10 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.54 | ||||||
11 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.91 | ||||||
12 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.15 | ||||||
13 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 39.39 | ||||||
14 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 39.44 | ||||||
15 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 39.89 | ||||||
16 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 40.36 | ||||||
17 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 40.65 | ||||||
18 | Emelie Widhe | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.80 | ||||||
19 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 40.81 | ||||||
19 | Tilda Smedberg | 2001 | Fagersta Simklubb | 40.81 | ||||||
21 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 41.11 | ||||||
22 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 41.28 | ||||||
23 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 41.37 | ||||||
24 | Emelie Moroni | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.55 | ||||||
25 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.83 | ||||||
26 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 41.89 | ||||||
27 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.15 | ||||||
28 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 42.48 | ||||||
29 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.49 | ||||||
30 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.55 | ||||||
31 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 42.58 | ||||||
32 | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 42.75 | ||||||
33 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 43.52 | ||||||
34 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 43.73 | ||||||
35 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 44.07 | ||||||
36 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 44.38 | ||||||
37 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 44.49 | ||||||
38 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 44.75 | ||||||
39 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 44.80 | ||||||
40 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.86 | ||||||
41 | Andrea Grabmüller | 2002 | Västerås Simsällskap | 46.12 | ||||||
42 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 46.34 | ||||||
43 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 46.45 | ||||||
43 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 46.45 | ||||||
45 | Elise Ask | 2003 | Västerås Simsällskap | 46.53 | ||||||
46 | Ilse Renkema | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 46.56 | ||||||
47 | Emma Krantz | 2001 | Karlskoga Simförening | 46.61 | ||||||
48 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 46.81 | ||||||
49 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 46.94 | ||||||
50 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 47.07 | ||||||
51 | Maja Svensson | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 47.24 | ||||||
52 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 47.26 | ||||||
53 | Clara Lundgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 47.72 | ||||||
54 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.88 | ||||||
55 | Runa Sivertsen | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 49.82 | ||||||
56 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 50.57 | ||||||
57 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 52.86 | ||||||
58 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 54.50 | ||||||
59 | Dalia Al-Mashat | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 1:00.01 | ||||||
60 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 1:02.07 | ||||||
- | Cecilia Rudqvist | 2001 | Deje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Kunelius | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Linn Wulfstrand | 2001 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Wendy Lam | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 33.20 | ||||||
2 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 33.96 | ||||||
3 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 34.90 | ||||||
4 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 35.42 | ||||||
5 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.52 | ||||||
6 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 35.60 | ||||||
6 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.60 | ||||||
8 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 35.95 | ||||||
9 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 36.62 | ||||||
10 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 37.02 | ||||||
11 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 37.06 | ||||||
12 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.46 | ||||||
13 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.58 | ||||||
14 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.64 | ||||||
15 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 37.66 | ||||||
16 | Adina Nyström | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 38.14 | ||||||
17 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.34 | ||||||
18 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 38.43 | ||||||
19 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 38.51 | ||||||
20 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 38.57 | ||||||
21 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 38.69 | ||||||
22 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 38.70 | ||||||
23 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.71 | ||||||
24 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 38.87 | ||||||
25 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.03 | ||||||
26 | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | 39.41 | ||||||
27 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 39.62 | ||||||
28 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 39.65 | ||||||
29 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 39.87 | ||||||
30 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.83 | ||||||
31 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 41.09 | ||||||
32 | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | 41.95 | ||||||
33 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.00 | ||||||
34 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 43.31 | ||||||
35 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 43.51 | ||||||
36 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 43.75 | ||||||
37 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.23 | ||||||
38 | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 44.44 | ||||||
39 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.78 | ||||||
- | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Maja Andersson | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
- | Rita Yousif | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 31.94 | ||||||
2 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 32.99 | ||||||
3 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 33.63 | ||||||
4 | Madeleine Svensson | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 33.73 | ||||||
5 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 33.79 | ||||||
6 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 34.35 | ||||||
7 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 34.49 | ||||||
8 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 36.19 | ||||||
9 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 37.19 | ||||||
10 | Alexandra Thungren | 1997 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.73 | ||||||
11 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 40.25 | ||||||
12 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 41.22 | ||||||
13 | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 45.16 | ||||||
- | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.78 | ||||||
2 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.55 | ||||||
3 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.03 | ||||||
4 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 36.22 | ||||||
5 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.59 | ||||||
6 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 37.03 | ||||||
7 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 38.94 | ||||||
8 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.13 | ||||||
9 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 40.01 | ||||||
10 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.27 | ||||||
11 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 40.57 | ||||||
12 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 40.81 | ||||||
13 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 41.21 | ||||||
14 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 42.86 | ||||||
15 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 42.90 | ||||||
16 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 42.94 | ||||||
17 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 43.05 | ||||||
18 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 43.66 | ||||||
19 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 44.13 | ||||||
20 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 44.21 | ||||||
21 | Jonathan Jensen | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.50 | ||||||
22 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 44.77 | ||||||
23 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 45.11 | ||||||
24 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 45.44 | ||||||
25 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 45.51 | ||||||
26 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 46.19 | ||||||
27 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 46.20 | ||||||
28 | Pontus Sundström | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 46.98 | ||||||
29 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 47.48 | ||||||
30 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 47.74 | ||||||
31 | Jakob Meeker | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 47.77 | ||||||
32 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 47.86 | ||||||
33 | Anton Rautiainen | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 47.92 | ||||||
34 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 48.06 | ||||||
35 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 49.41 | ||||||
36 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 49.88 | ||||||
37 | William Wonde | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 50.12 | ||||||
38 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 51.24 | ||||||
39 | Alvin Högman-Lindblom | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 52.13 | ||||||
40 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 52.91 | ||||||
41 | Markus Jonsson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 53.05 | ||||||
42 | Oktay Sheykholeslami | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 53.58 | ||||||
43 | Oskar Jansson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 55.64 | ||||||
44 | Gustav Lindoff | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 56.03 | ||||||
45 | Oscar Darenmalm | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 56.66 | ||||||
46 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 59.63 | ||||||
- | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.16 | ||||||
2 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.87 | ||||||
3 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 30.38 | ||||||
4 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 31.71 | ||||||
5 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 31.75 | ||||||
6 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 31.79 | ||||||
7 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 32.28 | ||||||
8 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.94 | ||||||
9 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 33.47 | ||||||
10 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.52 | ||||||
11 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.57 | ||||||
12 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 34.31 | ||||||
13 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 34.43 | ||||||
14 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.21 | ||||||
15 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 35.89 | ||||||
16 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 36.53 | ||||||
17 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.82 | ||||||
18 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 37.31 | ||||||
19 | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | 37.38 | ||||||
20 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.43 | ||||||
21 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.52 | ||||||
22 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.64 | ||||||
23 | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 39.05 | ||||||
24 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 39.71 | ||||||
25 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.96 | ||||||
26 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 41.18 | ||||||
27 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.31 | ||||||
28 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.44 | ||||||
29 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 41.54 | ||||||
30 | Oliver Sved | 2000 | Avesta Simsällskap | 42.51 | ||||||
31 | Czarek Pardo | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.71 | ||||||
32 | Per Jansson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 42.75 | ||||||
33 | Willy Färemyr Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 43.18 | ||||||
34 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.07 | ||||||
35 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.06 | ||||||
36 | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.24 | ||||||
37 | Tommy Chiu | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 49.54 | ||||||
38 | Bi Perälä | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 49.56 | ||||||
- | Gustaf Hellmark | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christofer Röbech | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 30.06 | ||||||
2 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.25 | ||||||
3 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 31.34 | ||||||
4 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 31.55 | ||||||
5 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 31.80 | ||||||
6 | Timo Oosterveld | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 31.92 | ||||||
7 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 32.25 | ||||||
8 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.28 | ||||||
9 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 32.53 | ||||||
10 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.81 | ||||||
11 | Carl Walo | 1997 | Bålsta Simklubb | 32.90 | ||||||
12 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 35.36 | ||||||
13 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 35.42 | ||||||
14 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 35.48 | ||||||
15 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.16 | ||||||
16 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 36.72 | ||||||
17 | Jimmy Chiu | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 38.09 | ||||||
18 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.75 | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.73 | ||||||
2 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 38.46 | ||||||
3 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 38.88 | ||||||
4 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 39.33 | ||||||
5 | Tilda Smedberg | 2001 | Fagersta Simklubb | 40.17 | ||||||
6 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 41.95 | ||||||
7 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 42.18 | ||||||
8 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 42.29 | ||||||
9 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 42.35 | ||||||
10 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 42.93 | ||||||
11 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 43.29 | ||||||
12 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 44.03 | ||||||
13 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 44.81 | ||||||
14 | Cecilia Rudqvist | 2001 | Deje Simsällskap | 44.87 | ||||||
15 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 44.98 | ||||||
16 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.19 | ||||||
17 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 45.30 | ||||||
18 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 45.34 | ||||||
19 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 45.67 | ||||||
20 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 46.05 | ||||||
20 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 46.05 | ||||||
22 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 46.07 | ||||||
23 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 46.39 | ||||||
24 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.60 | ||||||
25 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 46.61 | ||||||
26 | Wendy Lam | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 46.64 | ||||||
27 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 46.72 | ||||||
28 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 46.86 | ||||||
29 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 46.93 | ||||||
30 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 47.32 | ||||||
31 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 47.43 | ||||||
32 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 47.63 | ||||||
33 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 47.83 | ||||||
34 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 47.95 | ||||||
35 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 48.30 | ||||||
36 | Emelie Widhe | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 48.43 | ||||||
37 | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 48.50 | ||||||
38 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 48.56 | ||||||
39 | Andrea Grabmüller | 2002 | Västerås Simsällskap | 48.57 | ||||||
40 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 48.64 | ||||||
41 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.70 | ||||||
42 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 48.94 | ||||||
43 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 49.16 | ||||||
44 | Ilse Renkema | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 49.66 | ||||||
45 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 50.50 | ||||||
46 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 50.93 | ||||||
47 | Elise Ask | 2003 | Västerås Simsällskap | 51.78 | ||||||
48 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.79 | ||||||
49 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 53.31 | ||||||
50 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 54.21 | ||||||
51 | Runa Sivertsen | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 54.39 | ||||||
52 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 54.64 | ||||||
53 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 57.78 | ||||||
54 | Maja Svensson | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 58.55 | ||||||
55 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 59.41 | ||||||
56 | Stina Wallin | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:03.03 | ||||||
57 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:03.56 | ||||||
58 | Marcel Gerges | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:03.87 | ||||||
59 | Ton Jessica | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:05.45 | ||||||
60 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:05.52 | ||||||
61 | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 1:05.93 | ||||||
62 | Kamila Mannteufel | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:11.63 | ||||||
- | Dalia Al-Mashat | 2006 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ebba Kunelius | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Karin Rehnholm | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adina Nyström | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.80 | ||||||
2 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 38.65 | ||||||
3 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.72 | ||||||
4 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 39.08 | ||||||
5 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 39.38 | ||||||
6 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 39.43 | ||||||
7 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 39.88 | ||||||
8 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 39.98 | ||||||
9 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 39.99 | ||||||
10 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.20 | ||||||
11 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 40.25 | ||||||
12 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 40.38 | ||||||
13 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 40.40 | ||||||
14 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 40.80 | ||||||
15 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 40.86 | ||||||
16 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 40.93 | ||||||
17 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.00 | ||||||
18 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 41.32 | ||||||
19 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 42.34 | ||||||
20 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 42.82 | ||||||
21 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 42.83 | ||||||
22 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 42.91 | ||||||
23 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.42 | ||||||
24 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.96 | ||||||
25 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.01 | ||||||
26 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 44.31 | ||||||
27 | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | 44.60 | ||||||
28 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 44.66 | ||||||
29 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 44.93 | ||||||
30 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.77 | ||||||
31 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 46.63 | ||||||
32 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 46.66 | ||||||
33 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 46.67 | ||||||
34 | Maja Andersson | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 46.88 | ||||||
34 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.88 | ||||||
36 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 47.42 | ||||||
37 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 48.27 | ||||||
38 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 51.50 | ||||||
39 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 58.94 | ||||||
- | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.67 | ||||||
2 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 38.14 | ||||||
3 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.25 | ||||||
4 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 39.89 | ||||||
5 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 40.56 | ||||||
6 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 40.68 | ||||||
7 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 40.82 | ||||||
8 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 41.93 | ||||||
9 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 42.85 | ||||||
10 | Alexandra Thungren | 1997 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.57 | ||||||
11 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 44.70 | ||||||
12 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 44.79 | ||||||
13 | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 45.41 | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.33 | ||||||
2 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.81 | ||||||
3 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 37.88 | ||||||
4 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.12 | ||||||
5 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 38.36 | ||||||
6 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.03 | ||||||
7 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 40.44 | ||||||
8 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 40.49 | ||||||
9 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 42.93 | ||||||
10 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 42.96 | ||||||
11 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 43.54 | ||||||
12 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 44.88 | ||||||
13 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.15 | ||||||
14 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 45.67 | ||||||
15 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 46.68 | ||||||
16 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 46.89 | ||||||
17 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 46.98 | ||||||
18 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 47.42 | ||||||
19 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 47.46 | ||||||
20 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 47.86 | ||||||
20 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 47.86 | ||||||
22 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 49.54 | ||||||
22 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 49.54 | ||||||
24 | Pontus Sundström | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 49.84 | ||||||
25 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 50.00 | ||||||
26 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 50.54 | ||||||
27 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 50.91 | ||||||
28 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 51.35 | ||||||
29 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 52.22 | ||||||
30 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 52.89 | ||||||
31 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 52.92 | ||||||
32 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 54.10 | ||||||
33 | Jonathan Jensen | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 54.39 | ||||||
34 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 54.85 | ||||||
35 | Sebastian Gecer | 2002 | Västerås Simsällskap | 55.07 | ||||||
36 | Oskar Jansson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 55.17 | ||||||
37 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 55.25 | ||||||
38 | Oktay Sheykholeslami | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 56.84 | ||||||
39 | Anton Rautiainen | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 57.37 | ||||||
40 | Gustav Lindoff | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 57.75 | ||||||
41 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 58.93 | ||||||
42 | Markus Jonsson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 59.98 | ||||||
43 | William Wonde | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 1:00.81 | ||||||
44 | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 1:01.39 | ||||||
45 | Oscar Darenmalm | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:15.92 | ||||||
- | Alvin Högman-Lindblom | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jakob Meeker | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Vincent Gerges | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.06 | ||||||
2 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.67 | ||||||
3 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.87 | ||||||
4 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 35.05 | ||||||
5 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 35.95 | ||||||
6 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.32 | ||||||
7 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.62 | ||||||
8 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 37.78 | ||||||
9 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.99 | ||||||
10 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 38.16 | ||||||
11 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 38.26 | ||||||
12 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.55 | ||||||
13 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 39.04 | ||||||
14 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 39.06 | ||||||
15 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 40.27 | ||||||
16 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.95 | ||||||
17 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.79 | ||||||
18 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.17 | ||||||
19 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 42.90 | ||||||
20 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 43.12 | ||||||
21 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.49 | ||||||
22 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.74 | ||||||
23 | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 44.00 | ||||||
24 | Czarek Pardo | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.53 | ||||||
25 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 45.52 | ||||||
26 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.62 | ||||||
27 | Gustaf Hellmark | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.41 | ||||||
28 | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.86 | ||||||
29 | Aram Vardanian | 2000 | Västerås Simsällskap | 47.87 | ||||||
30 | Oliver Sved | 2000 | Avesta Simsällskap | 49.04 | ||||||
31 | Bi Perälä | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.73 | ||||||
32 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 54.02 | ||||||
- | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Per Jansson | 1999 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tommy Chiu | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christofer Röbech | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 31.48 | ||||||
2 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 31.80 | ||||||
3 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 32.60 | ||||||
4 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 32.89 | ||||||
5 | André Lauri | 1996 | Karlskoga Simförening | 33.04 | ||||||
6 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.19 | ||||||
7 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 34.29 | ||||||
8 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.35 | ||||||
9 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 36.10 | ||||||
10 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 36.21 | ||||||
11 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 37.50 | ||||||
12 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.22 | ||||||
13 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 39.29 | ||||||
14 | Jimmy Chiu | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 39.78 | ||||||
15 | Carl Walo | 1997 | Bålsta Simklubb | 39.97 | ||||||
16 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 41.71 | ||||||
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 29.88 | ||||||
2 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 30.18 | ||||||
3 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 31.15 | ||||||
4 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 31.21 | ||||||
5 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 31.71 | ||||||
6 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 31.99 | ||||||
7 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 32.36 | ||||||
8 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 32.37 | ||||||
9 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.40 | ||||||
10 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.54 | ||||||
11 | Cecilia Rudqvist | 2001 | Deje Simsällskap | 33.29 | ||||||
12 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 33.37 | ||||||
13 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 33.41 | ||||||
14 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.50 | ||||||
15 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 33.69 | ||||||
16 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 33.81 | ||||||
17 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.96 | ||||||
18 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 34.09 | ||||||
19 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 34.11 | ||||||
20 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 34.31 | ||||||
21 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 34.61 | ||||||
22 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 34.70 | ||||||
23 | Emelie Moroni | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 34.74 | ||||||
24 | Tilda Smedberg | 2001 | Fagersta Simklubb | 34.79 | ||||||
25 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 35.09 | ||||||
26 | Andrea Grabmüller | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.18 | ||||||
27 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 35.41 | ||||||
28 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 35.45 | ||||||
29 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 35.54 | ||||||
30 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.60 | ||||||
31 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 35.63 | ||||||
32 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.70 | ||||||
32 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 35.70 | ||||||
34 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 35.75 | ||||||
35 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 35.89 | ||||||
36 | Emelie Widhe | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 36.00 | ||||||
37 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.71 | ||||||
38 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 36.82 | ||||||
39 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.86 | ||||||
40 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.10 | ||||||
41 | Ilse Renkema | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 37.15 | ||||||
42 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.22 | ||||||
43 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.24 | ||||||
44 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.35 | ||||||
45 | Clara Lundgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.46 | ||||||
46 | Linn Wulfstrand | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.88 | ||||||
47 | Maja Svensson | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 37.89 | ||||||
48 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 38.16 | ||||||
49 | Wendy Lam | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.29 | ||||||
50 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 38.53 | ||||||
51 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 38.74 | ||||||
52 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.84 | ||||||
53 | Emma Krantz | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.08 | ||||||
54 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 39.78 | ||||||
55 | Elise Ask | 2003 | Västerås Simsällskap | 39.80 | ||||||
56 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 41.48 | ||||||
57 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 42.14 | ||||||
58 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 45.26 | ||||||
59 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 45.55 | ||||||
60 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 46.87 | ||||||
61 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 51.48 | ||||||
62 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 53.32 | ||||||
63 | Ton Jessica | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 53.50 | ||||||
64 | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 54.33 | ||||||
65 | Ebba Kunelius | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 55.22 | ||||||
66 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 59.14 | ||||||
67 | Dalia Al-Mashat | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 59.18 | ||||||
68 | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 1:03.73 | ||||||
- | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 27.61 | ||||||
2 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 29.03 | ||||||
3 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 29.45 | ||||||
4 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 29.97 | ||||||
5 | Adina Nyström | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 30.19 | ||||||
6 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 30.49 | ||||||
7 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 30.58 | ||||||
8 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 30.69 | ||||||
9 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 30.90 | ||||||
10 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 31.28 | ||||||
11 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.65 | ||||||
12 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.78 | ||||||
13 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 32.03 | ||||||
14 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.12 | ||||||
15 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.23 | ||||||
16 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 32.26 | ||||||
17 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.33 | ||||||
18 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 32.35 | ||||||
19 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.51 | ||||||
20 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 32.74 | ||||||
21 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 32.85 | ||||||
22 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 33.01 | ||||||
23 | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | 33.16 | ||||||
24 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 33.34 | ||||||
25 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 33.35 | ||||||
26 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 33.40 | ||||||
27 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 33.67 | ||||||
28 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.81 | ||||||
29 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 33.91 | ||||||
30 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 34.07 | ||||||
31 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 34.11 | ||||||
32 | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | 34.72 | ||||||
33 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.92 | ||||||
34 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 35.10 | ||||||
35 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.21 | ||||||
36 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.45 | ||||||
37 | Maja Andersson | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.53 | ||||||
38 | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.76 | ||||||
39 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 36.12 | ||||||
40 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.30 | ||||||
41 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 38.42 | ||||||
42 | Rita Yousif | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 52.11 | ||||||
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 27.76 | ||||||
2 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 28.43 | ||||||
3 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 28.70 | ||||||
4 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.39 | ||||||
5 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 29.82 | ||||||
6 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 30.08 | ||||||
7 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 30.49 | ||||||
8 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 30.96 | ||||||
9 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 31.73 | ||||||
10 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 32.24 | ||||||
11 | Alexandra Thungren | 1997 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.72 | ||||||
12 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.92 | ||||||
13 | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 40.19 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 25.89 | ||||||
2 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 28.26 | ||||||
3 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 29.18 | ||||||
4 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 30.16 | ||||||
5 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 30.48 | ||||||
6 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.70 | ||||||
7 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.42 | ||||||
8 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.71 | ||||||
9 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.85 | ||||||
10 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 32.29 | ||||||
11 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 32.33 | ||||||
12 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 32.64 | ||||||
13 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.93 | ||||||
14 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 33.38 | ||||||
15 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 33.65 | ||||||
16 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 36.01 | ||||||
17 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 36.06 | ||||||
18 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 36.34 | ||||||
19 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.35 | ||||||
20 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.49 | ||||||
21 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 37.70 | ||||||
22 | Pontus Sundström | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 37.78 | ||||||
23 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 37.79 | ||||||
24 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 37.83 | ||||||
24 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 37.83 | ||||||
26 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 37.89 | ||||||
27 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 37.95 | ||||||
28 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 38.37 | ||||||
29 | William Wonde | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 39.53 | ||||||
30 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 39.54 | ||||||
31 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 39.71 | ||||||
32 | Jakob Meeker | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.78 | ||||||
33 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 40.14 | ||||||
34 | Markus Jonsson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 40.48 | ||||||
35 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 40.62 | ||||||
36 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 41.03 | ||||||
37 | Anton Rautiainen | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 41.60 | ||||||
38 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 43.13 | ||||||
39 | Oktay Sheykholeslami | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 44.02 | ||||||
40 | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 46.35 | ||||||
41 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 47.61 | ||||||
42 | Gustav Lindoff | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.28 | ||||||
43 | Douglas Carlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 1:00.76 | ||||||
- | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 25.81 | ||||||
2 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 26.32 | ||||||
3 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 27.01 | ||||||
4 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 27.19 | ||||||
5 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 27.38 | ||||||
6 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 27.53 | ||||||
7 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 28.15 | ||||||
8 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 28.16 | ||||||
9 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 28.24 | ||||||
10 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 28.32 | ||||||
11 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 28.34 | ||||||
12 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 28.48 | ||||||
13 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 28.59 | ||||||
14 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 28.88 | ||||||
15 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 29.37 | ||||||
16 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 29.81 | ||||||
17 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 30.16 | ||||||
18 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 30.40 | ||||||
19 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 30.57 | ||||||
20 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.59 | ||||||
21 | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | 30.97 | ||||||
22 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.78 | ||||||
23 | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.99 | ||||||
24 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.24 | ||||||
25 | Czarek Pardo | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.25 | ||||||
26 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.89 | ||||||
27 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.12 | ||||||
28 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.65 | ||||||
29 | Per Jansson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.31 | ||||||
30 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.53 | ||||||
31 | Oliver Sved | 2000 | Avesta Simsällskap | 34.61 | ||||||
32 | Willy Färemyr Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 35.68 | ||||||
33 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.70 | ||||||
34 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 36.54 | ||||||
35 | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.37 | ||||||
36 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.04 | ||||||
37 | Bi Perälä | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.31 | ||||||
38 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.66 | ||||||
39 | Tommy Chiu | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.38 | ||||||
- | Gustaf Hellmark | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 24.73 | ||||||
2 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 25.61 | ||||||
3 | Daniel Truong | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 25.80 | ||||||
4 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 25.82 | ||||||
5 | Christofer Röbech | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 26.06 | ||||||
6 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 27.23 | ||||||
7 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 27.32 | ||||||
8 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 27.57 | ||||||
9 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 27.68 | ||||||
10 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.71 | ||||||
11 | Carl Walo | 1997 | Bålsta Simklubb | 27.81 | ||||||
12 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 27.83 | ||||||
13 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 27.91 | ||||||
14 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 28.03 | ||||||
15 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.08 | ||||||
16 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 28.80 | ||||||
17 | Jimmy Chiu | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.87 | ||||||
18 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 29.33 | ||||||
19 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 30.25 | ||||||
20 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 31.95 | ||||||
21 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 32.36 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 09 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 08:54 |