Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 20 juni 2016 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 17 juni 2016 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.64 | ||||||
2 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 32.73 | ||||||
3 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.63 | ||||||
4 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.52 | ||||||
5 | Emma Nilsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.69 | ||||||
6 | Linnea Nell | 2004 | Simsällskapet Delfin | 35.06 | ||||||
7 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 36.31 | ||||||
8 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.52 | ||||||
9 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.67 | ||||||
10 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 36.73 | ||||||
11 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.47 | ||||||
12 | Tindra d´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 37.52 | ||||||
13 | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 37.54 | ||||||
14 | Bea Sprung | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 38.48 | ||||||
15 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.58 | ||||||
16 | Tuva Edvinsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.13 | ||||||
17 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.57 | ||||||
18 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 40.52 | ||||||
19 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 40.53 | ||||||
20 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 40.73 | ||||||
20 | Thea Brünjes | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 40.73 | ||||||
22 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.93 | ||||||
23 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.99 | ||||||
24 | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 41.07 | ||||||
25 | Natasha Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 41.13 | ||||||
26 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 41.20 | ||||||
27 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 41.64 | ||||||
28 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 41.78 | ||||||
29 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 42.46 | ||||||
30 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 42.61 | ||||||
31 | Saga Extergren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 42.74 | ||||||
32 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 43.45 | ||||||
33 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 43.50 | ||||||
34 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 43.66 | ||||||
35 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 43.89 | ||||||
36 | Maja Sylvan | 2005 | Simklubben Hajen | 44.39 | ||||||
37 | Alberte Stoltz | 2004 | Rønne Svømme Klub | 45.44 | ||||||
38 | Elin Hellner | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 45.92 | ||||||
39 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 45.94 | ||||||
40 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | TVS Tårnborg IF | 46.76 | ||||||
41 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 46.87 | ||||||
42 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 47.13 | ||||||
43 | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | 47.29 | ||||||
44 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 47.52 | ||||||
45 | Moa Malmqvist | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 47.61 | ||||||
46 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 48.06 | ||||||
47 | Lovisa Larsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 48.47 | ||||||
48 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 48.58 | ||||||
49 | Matilda Malm | 2004 | Höganäs Simsällskap | 48.95 | ||||||
50 | Patrisia Lindén | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 49.30 | ||||||
51 | Clara Nordin | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 50.55 | ||||||
52 | Isabella Jacobsen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 51.53 | ||||||
53 | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 53.81 | ||||||
54 | Ella Klein | 2004 | Höganäs Simsällskap | 54.92 | ||||||
55 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 55.86 | ||||||
56 | Kajsa Sjöström Andersson | 2004 | Simklubben Ran | 1:04.96 | ||||||
- | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 55.18 | EXTRA | |||||
- | Izabelle Agrell | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Johanna Hanspers | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 34.81 | ||||||
2 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.53 | ||||||
3 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 36.10 | ||||||
4 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.52 | ||||||
5 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 36.76 | ||||||
6 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 36.88 | ||||||
6 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 36.88 | ||||||
8 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 37.68 | ||||||
9 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.02 | ||||||
10 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 39.93 | ||||||
11 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 40.29 | ||||||
12 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.40 | ||||||
13 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 40.86 | ||||||
14 | Malte Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 41.01 | ||||||
15 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 41.23 | ||||||
16 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.64 | ||||||
17 | Chengyue Li | 2004 | Simklubben Ran | 43.05 | ||||||
18 | Anton Liebenhagen | 2005 | Simsällskapet Iden | 43.81 | ||||||
19 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 44.93 | ||||||
20 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 45.68 | ||||||
21 | Walther Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 46.49 | ||||||
22 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 47.55 | ||||||
23 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 47.94 | ||||||
24 | Vincent Grahn | 2004 | Höganäs Simsällskap | 48.01 | ||||||
25 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 48.12 | ||||||
26 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 48.22 | ||||||
27 | Calle Johansson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 48.70 | ||||||
28 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 49.23 | ||||||
29 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 49.53 | ||||||
30 | Hugo Härjesten | 2004 | Höörs Simsällskap | 50.12 | ||||||
31 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 52.56 | ||||||
32 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 53.04 | ||||||
33 | Gustav Bach | 2005 | Simklubben Ran | 56.02 | ||||||
34 | Christian Jepsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 56.40 | ||||||
35 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 56.69 | ||||||
- | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Oliver Duggal | 2005 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Lukas Svejme | 2005 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 32.21 | ||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.48 | ||||||
3 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 36.47 | ||||||
4 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 37.16 | ||||||
5 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.31 | ||||||
6 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 37.34 | ||||||
7 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.86 | ||||||
8 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 38.01 | ||||||
9 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 38.09 | ||||||
10 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 38.70 | ||||||
11 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 39.35 | ||||||
12 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 39.64 | ||||||
13 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 39.79 | ||||||
14 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 39.91 | ||||||
15 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 40.25 | ||||||
16 | Moa Knutsson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 40.30 | ||||||
17 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 40.36 | ||||||
18 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 40.81 | ||||||
19 | Victoria Christoffersen | 2002 | TVS Tårnborg IF | 41.02 | ||||||
20 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.46 | ||||||
21 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 41.51 | ||||||
22 | Sigrid Lundström | 2003 | Karlshamns Simklubb | 41.64 | ||||||
23 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 41.91 | ||||||
24 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 42.57 | ||||||
25 | Sofia Hansen | 2002 | Simklubben Ran | 42.93 | ||||||
26 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 43.87 | ||||||
27 | Barbette Karylle | 2003 | Simklubben Ran | 43.89 | ||||||
27 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 43.89 | ||||||
27 | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 43.89 | ||||||
30 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 44.67 | ||||||
31 | Elin Edlund | 2003 | Simklubben Ran | 44.93 | ||||||
32 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 45.00 | ||||||
33 | Linnea Nimander | 2002 | Simklubben Ran | 45.07 | ||||||
34 | Arianna Bardelli | 2002 | Höganäs Simsällskap | 45.50 | ||||||
35 | Felicia Norrman | 2003 | Höganäs Simsällskap | 45.51 | ||||||
36 | Alexandra Skogberg | 2003 | Simklubben Ran | 51.74 | ||||||
37 | Northina Davidsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 54.40 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 32.69 | ||||||
2 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.61 | ||||||
3 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.69 | ||||||
4 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 37.01 | ||||||
5 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 37.87 | ||||||
6 | Victor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 38.04 | ||||||
6 | William Johansen | 2002 | Simklubben Ran | 38.04 | ||||||
8 | Isak Hellner | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 38.87 | ||||||
9 | Oscar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 38.92 | ||||||
10 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 39.04 | ||||||
11 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 39.08 | ||||||
12 | Melker Svensson | 2002 | Ystads Simsällskap | 39.72 | ||||||
13 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 41.08 | ||||||
14 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 41.12 | ||||||
15 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 41.46 | ||||||
16 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.15 | ||||||
17 | Anton Knudsen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 42.30 | ||||||
18 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 42.64 | ||||||
19 | David Alderbrink | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 43.39 | ||||||
20 | Mathias Toftager | 2003 | TVS Tårnborg IF | 44.10 | ||||||
21 | Gustav Almström | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 44.58 | ||||||
22 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 44.71 | ||||||
23 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 44.72 | ||||||
24 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 44.92 | ||||||
25 | Isak Lindestam | 2003 | Simklubben Ran | 45.19 | ||||||
26 | Pavli Rafael | 2002 | Simklubben Ran | 45.95 | ||||||
27 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 48.29 | ||||||
28 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 48.98 | ||||||
29 | Daniel Novosel | 2002 | Simklubben Ran | 49.45 | ||||||
30 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | TVS Tårnborg IF | 52.66 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 33.48 | ||||||
2 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 35.68 | ||||||
3 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 36.02 | ||||||
4 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.59 | ||||||
5 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 37.33 | ||||||
6 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 37.60 | ||||||
7 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 38.30 | ||||||
8 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 38.48 | ||||||
9 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.54 | ||||||
10 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 39.31 | ||||||
11 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 40.62 | ||||||
12 | Frida Toudal | 2001 | Rønne Svømme Klub | 40.70 | ||||||
13 | Hedda Nilsson-Halvardsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 41.36 | ||||||
14 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 41.52 | ||||||
15 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 42.03 | ||||||
16 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 43.86 | ||||||
17 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 45.04 | ||||||
18 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | Rønne Svømme Klub | 46.46 | ||||||
19 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 46.59 | ||||||
20 | Frideborg Hjort | 2001 | Ystads Simsällskap | 48.04 | ||||||
21 | Caroline Christensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 50.65 | ||||||
- | Ellen Alvemalm | 2001 | Karlshamns Simklubb | DNS | ||||||
- | Isabella Johansson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Tufvesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.82 | ||||||
2 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.85 | ||||||
3 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.98 | ||||||
4 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 35.08 | ||||||
5 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 36.37 | ||||||
6 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 37.09 | ||||||
7 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 37.16 | ||||||
8 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 38.27 | ||||||
9 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 39.09 | ||||||
10 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 39.60 | ||||||
11 | Alexander Kragesand | 1999 | TVS Tårnborg IF | 39.66 | ||||||
12 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 39.76 | ||||||
13 | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | 42.51 | ||||||
- | Jacob Müller | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lucas Leal | 2001 | TVS Tårnborg IF | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.37 | ||||||
2 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 37.11 | ||||||
3 | Sofie Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.18 | ||||||
4 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 38.78 | ||||||
5 | Emma Nilsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.26 | ||||||
6 | Linnea Nell | 2004 | Simsällskapet Delfin | 39.28 | ||||||
7 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 39.81 | ||||||
8 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 40.20 | ||||||
9 | Natasha Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.40 | ||||||
10 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.56 | ||||||
11 | Tindra d´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 40.63 | ||||||
12 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.85 | ||||||
13 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 41.23 | ||||||
14 | Tuva Edvinsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 41.27 | ||||||
15 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.35 | ||||||
16 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 41.62 | ||||||
17 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 41.67 | ||||||
18 | Saga Extergren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 42.12 | ||||||
19 | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 42.21 | ||||||
20 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.24 | ||||||
21 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 42.30 | ||||||
22 | Izabelle Agrell | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 42.41 | ||||||
23 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.66 | ||||||
24 | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | 42.73 | ||||||
25 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 43.49 | ||||||
26 | Bea Sprung | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 43.57 | ||||||
27 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 43.58 | ||||||
28 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 43.66 | ||||||
29 | Moa Malmqvist | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 43.72 | ||||||
30 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 43.94 | ||||||
31 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 44.64 | ||||||
32 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 44.82 | ||||||
33 | Johanna Hanspers | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 44.86 | ||||||
34 | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.17 | ||||||
35 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 45.45 | ||||||
36 | Elin Hellner | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 45.48 | ||||||
37 | Matilda Malm | 2004 | Höganäs Simsällskap | 45.64 | ||||||
38 | Klara Pantev | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.65 | ||||||
39 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 45.72 | ||||||
40 | Alicia Arvidsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.79 | ||||||
41 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 45.89 | ||||||
42 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.97 | ||||||
43 | Isabella Jacobsen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 46.15 | ||||||
44 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 46.24 | ||||||
45 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 46.29 | ||||||
46 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 46.41 | ||||||
47 | Sofia Frisk | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 46.94 | ||||||
48 | Ella Klein | 2004 | Höganäs Simsällskap | 47.12 | ||||||
49 | Isabella Hejlesen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 47.38 | ||||||
50 | Clara Nordin | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 47.55 | ||||||
51 | Thea Brünjes | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 47.88 | ||||||
52 | Lovisa Larsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 48.82 | ||||||
53 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 48.97 | ||||||
54 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 49.34 | ||||||
55 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 49.99 | ||||||
56 | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 50.43 | ||||||
57 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 50.51 | ||||||
58 | Maja Sylvan | 2005 | Simklubben Hajen | 50.86 | ||||||
59 | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 52.94 | ||||||
60 | Kajsa Sjöström Andersson | 2004 | Simklubben Ran | 1:01.63 | ||||||
- | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 54.42 | EXTRA | |||||
- | Asta Marie Boye | 2006 | TVS Tårnborg IF | DNS | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 36.16 | ||||||
2 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 36.73 | ||||||
3 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 37.70 | ||||||
4 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 37.88 | ||||||
5 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 38.99 | ||||||
6 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 39.12 | ||||||
7 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 40.30 | ||||||
8 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.49 | ||||||
9 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 40.70 | ||||||
10 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.32 | ||||||
11 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 42.46 | ||||||
12 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 43.31 | ||||||
13 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 43.83 | ||||||
14 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 44.27 | ||||||
15 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.02 | ||||||
16 | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.28 | ||||||
17 | Vilgot Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 46.20 | ||||||
18 | Christian Jepsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 46.50 | ||||||
19 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 46.85 | ||||||
20 | Rasmus Auer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 46.90 | ||||||
21 | Alexander Silow | 2005 | Ystads Simsällskap | 47.38 | ||||||
22 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 47.49 | ||||||
23 | Magnus B. Knudsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.97 | ||||||
24 | Hugo Härjesten | 2004 | Höörs Simsällskap | 48.16 | ||||||
24 | Vincent Grahn | 2004 | Höganäs Simsällskap | 48.16 | ||||||
26 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 48.68 | ||||||
27 | Chengyue Li | 2004 | Simklubben Ran | 49.24 | ||||||
28 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 49.58 | ||||||
29 | Konrad Clausen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 49.72 | ||||||
30 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 50.16 | ||||||
31 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 51.16 | ||||||
32 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 51.32 | ||||||
33 | Gustav Bach | 2005 | Simklubben Ran | 51.37 | ||||||
34 | Jeppe Veise | 2004 | TVS Tårnborg IF | 51.45 | ||||||
35 | Calle Johansson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 52.37 | ||||||
36 | Anton Liebenhagen | 2005 | Simsällskapet Iden | 52.93 | ||||||
37 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 53.02 | ||||||
38 | Anton Ekborg | 2004 | Lönsboda Simsällskap | 53.05 | ||||||
39 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 54.39 | ||||||
40 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 54.45 | ||||||
41 | Maximilian Smith | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 55.72 | ||||||
42 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 57.42 | ||||||
43 | Theodor Fought | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 57.90 | ||||||
44 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 1:01.97 | ||||||
45 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 1:02.59 | ||||||
- | Rasmus Bönsöe | 2006 | TVS Tårnborg IF | 44.63 | EXTRA | |||||
- | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Oliver Duggal | 2005 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 35.90 | ||||||
2 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 38.85 | ||||||
3 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 40.03 | ||||||
4 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 41.01 | ||||||
5 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 41.30 | ||||||
6 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 41.46 | ||||||
7 | Sigrid Lundström | 2003 | Karlshamns Simklubb | 42.10 | ||||||
8 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 42.36 | ||||||
9 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 43.20 | ||||||
10 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 43.31 | ||||||
11 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 43.35 | ||||||
12 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 43.92 | ||||||
13 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 46.54 | ||||||
14 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.80 | ||||||
15 | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 47.41 | ||||||
16 | Sofia Hansen | 2002 | Simklubben Ran | 47.57 | ||||||
17 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 47.72 | ||||||
18 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 48.01 | ||||||
19 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 48.09 | ||||||
20 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 48.20 | ||||||
21 | Linnea Nimander | 2002 | Simklubben Ran | 48.83 | ||||||
22 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 49.75 | ||||||
23 | Frida Christiansen | 2003 | S71 | 50.42 | ||||||
24 | Barbette Karylle | 2003 | Simklubben Ran | 50.90 | ||||||
25 | Elin Edlund | 2003 | Simklubben Ran | 52.36 | ||||||
26 | Felicia Norrman | 2003 | Höganäs Simsällskap | 52.89 | ||||||
27 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 53.27 | ||||||
28 | Alexandra Skogberg | 2003 | Simklubben Ran | 57.12 | ||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.41 | ||||||
2 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 36.66 | ||||||
3 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 38.44 | ||||||
4 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 38.66 | ||||||
5 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 38.88 | ||||||
6 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 41.91 | ||||||
7 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 42.87 | ||||||
8 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 43.16 | ||||||
9 | Victor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 43.17 | ||||||
10 | William Johansen | 2002 | Simklubben Ran | 43.41 | ||||||
11 | David Alderbrink | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 43.56 | ||||||
12 | Isak Lindestam | 2003 | Simklubben Ran | 44.84 | ||||||
13 | Hampus Kinn | 2002 | Höganäs Simsällskap | 44.92 | ||||||
14 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 44.95 | ||||||
15 | Gustav Almström | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 45.98 | ||||||
16 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 47.79 | ||||||
17 | Pavli Rafael | 2002 | Simklubben Ran | 47.85 | ||||||
18 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 48.02 | ||||||
19 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 49.14 | ||||||
20 | Daniel Novosel | 2002 | Simklubben Ran | 49.19 | ||||||
21 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 50.08 | ||||||
22 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | TVS Tårnborg IF | 51.00 | ||||||
23 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 52.87 | ||||||
24 | Mathias Toftager | 2003 | TVS Tårnborg IF | 1:06.55 | ||||||
- | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | TVS Tårnborg IF | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 26.30 | ||||||
2 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 28.02 | ||||||
3 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 28.58 | ||||||
4 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Sydsim | 28.65 | ||||||
5 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 28.99 | ||||||
6 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.24 | ||||||
7 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 29.53 | ||||||
8 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.86 | ||||||
9 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 29.90 | ||||||
10 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.96 | ||||||
11 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 30.18 | ||||||
12 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.19 | ||||||
13 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 30.20 | ||||||
14 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 30.21 | ||||||
15 | Hedda Nilsson-Halvardsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.33 | ||||||
16 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 30.54 | ||||||
17 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.93 | ||||||
18 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 31.12 | ||||||
19 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.18 | ||||||
20 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Sydsim | 31.56 | ||||||
21 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.67 | ||||||
22 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.12 | ||||||
23 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Sydsim | 32.48 | ||||||
24 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 33.01 | ||||||
25 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 33.10 | ||||||
26 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 33.13 | ||||||
27 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | Rønne Svømme Klub | 34.11 | ||||||
28 | Malin Jönsson | 1990 | Simklubben Ran | 35.08 | ||||||
29 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 35.37 | ||||||
30 | Caroline Christensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 36.31 | ||||||
31 | Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | TVS Tårnborg IF | 36.41 | ||||||
32 | Frideborg Hjort | 2001 | Ystads Simsällskap | 43.01 | ||||||
- | Ellen Alvemalm | 2001 | Karlshamns Simklubb | DNS | ||||||
- | Isabella Johansson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 25.23 | ||||||
2 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 25.43 | ||||||
3 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 26.24 | ||||||
4 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 26.30 | ||||||
5 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 27.15 | ||||||
6 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 27.56 | ||||||
7 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.75 | ||||||
8 | August Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.91 | ||||||
9 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 28.01 | ||||||
10 | Simon Tufvesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.18 | ||||||
11 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 28.21 | ||||||
12 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.28 | ||||||
13 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.30 | ||||||
14 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 28.43 | ||||||
15 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Sydsim | 28.57 | ||||||
16 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 28.76 | ||||||
17 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 28.78 | ||||||
18 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.84 | ||||||
19 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 28.89 | ||||||
20 | Oliver Steen | 1997 | Rønne Svømme Klub | 28.94 | ||||||
21 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 29.24 | ||||||
22 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.69 | ||||||
23 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 29.87 | ||||||
24 | Karl Christiansen | 2000 | Rønne Svømme Klub | 30.25 | ||||||
25 | Alexander Kragesand | 1999 | TVS Tårnborg IF | 30.92 | ||||||
26 | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | 31.67 | ||||||
27 | Lucas Leal | 2001 | TVS Tårnborg IF | 40.08 | ||||||
- | Oliwer Budak | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 40.53 | ||||||
2 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.78 | ||||||
3 | Linnea Nell | 2004 | Simsällskapet Delfin | 41.48 | ||||||
4 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 41.68 | ||||||
5 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 42.60 | ||||||
6 | Tindra d´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 43.40 | ||||||
7 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 43.66 | ||||||
8 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 43.82 | ||||||
9 | Sofia Frisk | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 44.20 | ||||||
10 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 44.87 | ||||||
11 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.24 | ||||||
12 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 45.30 | ||||||
13 | Emma Nilsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 45.51 | ||||||
14 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 45.73 | ||||||
15 | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 46.00 | ||||||
16 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 46.25 | ||||||
17 | Thea Brünjes | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 46.34 | ||||||
18 | Isabella Jacobsen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 46.35 | ||||||
19 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 46.40 | ||||||
20 | Tuva Edvinsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 46.75 | ||||||
21 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 46.78 | ||||||
22 | Alberte Stoltz | 2004 | Rønne Svømme Klub | 46.80 | ||||||
23 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 46.83 | ||||||
24 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 46.84 | ||||||
25 | Saga Extergren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 46.87 | ||||||
26 | Johanna Hanspers | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 47.61 | ||||||
27 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.84 | ||||||
28 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 47.93 | ||||||
29 | Elin Hellner | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 48.29 | ||||||
30 | Matilda Malm | 2004 | Höganäs Simsällskap | 48.51 | ||||||
31 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 48.60 | ||||||
32 | Lovisa Larsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 48.63 | ||||||
33 | Moa Malmqvist | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 48.76 | ||||||
34 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 48.85 | ||||||
35 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 49.05 | ||||||
36 | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | 49.44 | ||||||
37 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 49.55 | ||||||
38 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 49.82 | ||||||
39 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | TVS Tårnborg IF | 49.88 | ||||||
40 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 50.15 | ||||||
41 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 50.24 | ||||||
42 | Alicia Arvidsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 50.63 | ||||||
43 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 50.78 | ||||||
44 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.81 | ||||||
45 | Izabelle Agrell | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 51.15 | ||||||
46 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 51.30 | ||||||
47 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 51.55 | ||||||
48 | Klara Pantev | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 52.14 | ||||||
49 | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 53.15 | ||||||
50 | Ella Klein | 2004 | Höganäs Simsällskap | 54.18 | ||||||
50 | Patrisia Lindén | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 54.18 | ||||||
52 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | Ystads Simsällskap | 55.86 | ||||||
53 | Isabella Hejlesen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 56.16 | ||||||
54 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 56.47 | ||||||
55 | Clara Nordin | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 58.27 | ||||||
56 | Maja Sylvan | 2005 | Simklubben Hajen | 1:01.65 | ||||||
57 | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 1:01.96 | ||||||
58 | Kajsa Sjöström Andersson | 2004 | Simklubben Ran | 1:13.17 | ||||||
- | Asta Marie Boye | 2006 | TVS Tårnborg IF | 1:09.04 | EXTRA | |||||
- | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 57.66 | EXTRA | |||||
- | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 38.66 | ||||||
2 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 38.88 | ||||||
3 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.19 | ||||||
4 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.68 | ||||||
5 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 42.79 | ||||||
6 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 43.09 | ||||||
7 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 43.20 | ||||||
8 | Vincent Grahn | 2004 | Höganäs Simsällskap | 44.06 | ||||||
9 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 44.41 | ||||||
10 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 44.55 | ||||||
11 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 46.04 | ||||||
12 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 46.20 | ||||||
13 | Chengyue Li | 2004 | Simklubben Ran | 47.39 | ||||||
14 | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.71 | ||||||
15 | Vilgot Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 51.15 | ||||||
16 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 51.16 | ||||||
17 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 51.49 | ||||||
18 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 51.70 | ||||||
19 | Jeppe Veise | 2004 | TVS Tårnborg IF | 51.82 | ||||||
20 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 51.83 | ||||||
21 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 51.93 | ||||||
22 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 51.99 | ||||||
23 | Ossian Lundholm | 2004 | Ystads Simsällskap | 52.07 | ||||||
24 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 52.32 | ||||||
25 | Maximilian Smith | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 52.87 | ||||||
26 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 52.99 | ||||||
27 | Gustav Bach | 2005 | Simklubben Ran | 53.18 | ||||||
28 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 53.82 | ||||||
29 | Rasmus Auer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 53.94 | ||||||
30 | Magnus B. Knudsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.08 | ||||||
31 | Christian Jepsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 54.33 | ||||||
32 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 54.66 | ||||||
33 | Konrad Clausen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 56.13 | ||||||
34 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 56.45 | ||||||
35 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 58.04 | ||||||
36 | Anton Ekborg | 2004 | Lönsboda Simsällskap | 58.75 | ||||||
37 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 58.77 | ||||||
38 | Hugo Härjesten | 2004 | Höörs Simsällskap | 59.25 | ||||||
39 | Walther Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 59.48 | ||||||
40 | Alexander Silow | 2005 | Ystads Simsällskap | 1:00.45 | ||||||
41 | Lukas Svejme | 2005 | Simklubben Hajen | 1:00.46 | ||||||
42 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 1:00.80 | ||||||
43 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 1:01.92 | ||||||
- | Rasmus Bönsöe | 2006 | TVS Tårnborg IF | 55.45 | EXTRA | |||||
- | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.98 | ||||||
1 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 28.98 | ||||||
3 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 29.16 | ||||||
4 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 29.82 | ||||||
5 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 30.77 | ||||||
6 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.05 | ||||||
7 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 31.25 | ||||||
8 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 31.29 | ||||||
9 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 31.84 | ||||||
10 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 31.86 | ||||||
11 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 32.09 | ||||||
12 | Victoria Christoffersen | 2002 | TVS Tårnborg IF | 32.24 | ||||||
13 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 32.30 | ||||||
14 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 32.56 | ||||||
15 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 32.70 | ||||||
16 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 32.80 | ||||||
17 | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 33.35 | ||||||
18 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 33.84 | ||||||
19 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.89 | ||||||
20 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 33.92 | ||||||
21 | Mette T. Jörgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 34.20 | ||||||
22 | Arianna Bardelli | 2002 | Höganäs Simsällskap | 34.57 | ||||||
23 | Moa Knutsson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 34.81 | ||||||
24 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 34.89 | ||||||
25 | Sofia Hansen | 2002 | Simklubben Ran | 34.96 | ||||||
26 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 35.11 | ||||||
27 | Linnea Nimander | 2002 | Simklubben Ran | 35.25 | ||||||
28 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 35.34 | ||||||
29 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.68 | ||||||
30 | Sigrid Lundström | 2003 | Karlshamns Simklubb | 35.90 | ||||||
31 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 35.95 | ||||||
31 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.95 | ||||||
33 | Elin Edlund | 2003 | Simklubben Ran | 36.00 | ||||||
34 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 36.27 | ||||||
35 | Barbette Karylle | 2003 | Simklubben Ran | 38.37 | ||||||
36 | Frida Christiansen | 2003 | S71 | 38.85 | ||||||
37 | Northina Davidsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 39.74 | ||||||
38 | Ellen Egard | 2003 | Simklubben Hajen | 39.77 | ||||||
39 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 40.24 | ||||||
40 | Felicia Norrman | 2003 | Höganäs Simsällskap | 40.48 | ||||||
41 | Alexandra Skogberg | 2003 | Simklubben Ran | 42.49 | ||||||
- | Emmy Nordström | 2002 | Simsällskapet Delfin | DNS | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 27.17 | ||||||
2 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 28.51 | ||||||
3 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 28.71 | ||||||
4 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 29.08 | ||||||
5 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 29.52 | ||||||
6 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.59 | ||||||
7 | Isak Hellner | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 30.57 | ||||||
8 | William Johansen | 2002 | Simklubben Ran | 30.85 | ||||||
9 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.91 | ||||||
10 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.02 | ||||||
11 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.03 | ||||||
12 | Melker Svensson | 2002 | Ystads Simsällskap | 31.31 | ||||||
13 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.39 | ||||||
14 | Oscar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 31.40 | ||||||
15 | Hampus Kinn | 2002 | Höganäs Simsällskap | 31.57 | ||||||
16 | Victor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 31.95 | ||||||
17 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 32.87 | ||||||
18 | Pavli Rafael | 2002 | Simklubben Ran | 33.23 | ||||||
19 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 33.38 | ||||||
20 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 33.97 | ||||||
21 | Gustav Almström | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 34.07 | ||||||
22 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 34.11 | ||||||
23 | Anton Knudsen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 34.17 | ||||||
24 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 34.36 | ||||||
25 | David Alderbrink | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.85 | ||||||
26 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 35.19 | ||||||
27 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 35.22 | ||||||
28 | Isak Lindestam | 2003 | Simklubben Ran | 35.84 | ||||||
29 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 36.54 | ||||||
30 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 37.29 | ||||||
31 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 37.33 | ||||||
32 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | TVS Tårnborg IF | 37.50 | ||||||
33 | Daniel Novosel | 2002 | Simklubben Ran | 38.61 | ||||||
34 | Mathias Toftager | 2003 | TVS Tårnborg IF | 42.05 | ||||||
35 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | TVS Tårnborg IF | 42.20 | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 27.88 | ||||||
2 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 30.93 | ||||||
3 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.20 | ||||||
4 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Sydsim | 31.23 | ||||||
5 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 31.82 | ||||||
6 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 31.92 | ||||||
7 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.01 | ||||||
8 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Sydsim | 32.13 | ||||||
9 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.31 | ||||||
10 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 32.70 | ||||||
11 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 32.93 | ||||||
12 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.47 | ||||||
13 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 33.71 | ||||||
14 | Hedda Nilsson-Halvardsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 33.77 | ||||||
15 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 34.04 | ||||||
16 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 34.47 | ||||||
17 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Sydsim | 34.76 | ||||||
18 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.10 | ||||||
19 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 35.71 | ||||||
20 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 35.77 | ||||||
21 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 35.96 | ||||||
22 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 36.95 | ||||||
23 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | Rønne Svømme Klub | 40.00 | ||||||
24 | Caroline Christensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 42.72 | ||||||
25 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 43.20 | ||||||
26 | Malin Jönsson | 1990 | Simklubben Ran | 43.72 | ||||||
- | Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | TVS Tårnborg IF | DNS | ||||||
- | Ellen Alvemalm | 2001 | Karlshamns Simklubb | DNS | ||||||
- | Isabella Johansson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 26.45 | ||||||
2 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 26.66 | ||||||
3 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 26.78 | ||||||
4 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 27.55 | ||||||
5 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.38 | ||||||
6 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.99 | ||||||
7 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 30.13 | ||||||
8 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 30.19 | ||||||
9 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.40 | ||||||
10 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Sydsim | 30.81 | ||||||
11 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.91 | ||||||
12 | August Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.34 | ||||||
13 | Oliver Steen | 1997 | Rønne Svømme Klub | 31.60 | ||||||
14 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 31.87 | ||||||
15 | Karl Christiansen | 2000 | Rønne Svømme Klub | 31.94 | ||||||
16 | Simon Tufvesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.44 | ||||||
17 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 32.87 | ||||||
18 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.89 | ||||||
19 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 33.15 | ||||||
20 | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | 33.26 | ||||||
21 | Alexander Kragesand | 1999 | TVS Tårnborg IF | 33.74 | ||||||
22 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 33.82 | ||||||
23 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.32 | ||||||
24 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 34.33 | ||||||
- | Oliwer Budak | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 29.38 | ||||||
2 | Sofie Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.36 | ||||||
3 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.32 | ||||||
4 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.34 | ||||||
5 | Emma Nilsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.42 | ||||||
6 | Tuva Edvinsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.57 | ||||||
7 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.33 | ||||||
8 | Bea Sprung | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.36 | ||||||
9 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.37 | ||||||
10 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 33.47 | ||||||
11 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 33.50 | ||||||
12 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.60 | ||||||
13 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.63 | ||||||
14 | Linnea Nell | 2004 | Simsällskapet Delfin | 33.79 | ||||||
14 | Tindra d´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 33.79 | ||||||
16 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 33.81 | ||||||
17 | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 34.06 | ||||||
18 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 34.24 | ||||||
19 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 34.25 | ||||||
20 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 34.83 | ||||||
21 | Johanna Hanspers | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.96 | ||||||
22 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 35.12 | ||||||
23 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.18 | ||||||
24 | Izabelle Agrell | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 35.27 | ||||||
25 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 35.34 | ||||||
26 | Matilda Malm | 2004 | Höganäs Simsällskap | 35.73 | ||||||
27 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.78 | ||||||
28 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 35.82 | ||||||
29 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 35.86 | ||||||
30 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.96 | ||||||
31 | Natasha Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.18 | ||||||
32 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 36.23 | ||||||
33 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.59 | ||||||
34 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.67 | ||||||
35 | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.69 | ||||||
36 | Saga Extergren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.87 | ||||||
37 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 37.04 | ||||||
37 | Moa Malmqvist | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 37.04 | ||||||
39 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 37.22 | ||||||
40 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 37.46 | ||||||
41 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 37.52 | ||||||
42 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.55 | ||||||
43 | Patrisia Lindén | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.56 | ||||||
44 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 37.62 | ||||||
45 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 37.76 | ||||||
46 | Alberte Stoltz | 2004 | Rønne Svømme Klub | 37.95 | ||||||
47 | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | 38.02 | ||||||
48 | Klara Pantev | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 38.74 | ||||||
49 | Isabella Jacobsen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 38.75 | ||||||
50 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 38.95 | ||||||
51 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 39.08 | ||||||
52 | Alicia Arvidsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.23 | ||||||
53 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | TVS Tårnborg IF | 39.32 | ||||||
54 | Elin Hellner | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 39.86 | ||||||
55 | Lovisa Larsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 39.95 | ||||||
56 | Ella Klein | 2004 | Höganäs Simsällskap | 39.99 | ||||||
57 | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 40.32 | ||||||
58 | Sofia Frisk | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.41 | ||||||
59 | Isabella Hejlesen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 41.03 | ||||||
60 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 41.33 | ||||||
61 | Clara Nordin | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 42.31 | ||||||
62 | Maja Sylvan | 2005 | Simklubben Hajen | 42.65 | ||||||
63 | Klara Almström | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 43.02 | ||||||
64 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 43.75 | ||||||
65 | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 47.18 | ||||||
66 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | Ystads Simsällskap | 50.28 | ||||||
67 | Kajsa Sjöström Andersson | 2004 | Simklubben Ran | 52.99 | ||||||
- | Asta Marie Boye | 2006 | TVS Tårnborg IF | 48.63 | EXTRA | |||||
- | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 44.04 | EXTRA | |||||
- | Thea Brünjes | 2004 | Föreningen Österlen Sim | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 30.10 | ||||||
2 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 31.17 | ||||||
3 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 32.67 | ||||||
4 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 32.78 | ||||||
5 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 32.87 | ||||||
6 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.49 | ||||||
7 | Malte Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 33.99 | ||||||
8 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.11 | ||||||
9 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 34.19 | ||||||
10 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.34 | ||||||
11 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.13 | ||||||
12 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 35.22 | ||||||
13 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.53 | ||||||
14 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 35.64 | ||||||
15 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 35.97 | ||||||
16 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.03 | ||||||
17 | Anton Liebenhagen | 2005 | Simsällskapet Iden | 36.82 | ||||||
18 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 36.96 | ||||||
19 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 37.03 | ||||||
20 | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.17 | ||||||
21 | Chengyue Li | 2004 | Simklubben Ran | 37.18 | ||||||
22 | Vilgot Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.51 | ||||||
23 | Calle Johansson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 37.99 | ||||||
24 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 38.97 | ||||||
25 | Walther Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.17 | ||||||
26 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 39.19 | ||||||
27 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 39.25 | ||||||
28 | Vincent Grahn | 2004 | Höganäs Simsällskap | 39.44 | ||||||
29 | Christian Jepsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 39.53 | ||||||
30 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 40.53 | ||||||
31 | Magnus B. Knudsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.56 | ||||||
32 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 40.64 | ||||||
33 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 40.84 | ||||||
34 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 41.33 | ||||||
35 | Rasmus Auer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 41.61 | ||||||
36 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 41.79 | ||||||
37 | Hugo Härjesten | 2004 | Höörs Simsällskap | 42.52 | ||||||
38 | Jeppe Veise | 2004 | TVS Tårnborg IF | 42.84 | ||||||
39 | Gustav Bach | 2005 | Simklubben Ran | 43.12 | ||||||
40 | Ossian Lundholm | 2004 | Ystads Simsällskap | 43.30 | ||||||
41 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 43.65 | ||||||
42 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 44.15 | ||||||
43 | Alexander Silow | 2005 | Ystads Simsällskap | 44.63 | ||||||
44 | Konrad Clausen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 45.44 | ||||||
45 | Anton Ekborg | 2004 | Lönsboda Simsällskap | 46.02 | ||||||
46 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 47.28 | ||||||
47 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 49.16 | ||||||
48 | Theodor Fought | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.85 | ||||||
49 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 52.81 | ||||||
50 | Maximilian Smith | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 55.17 | ||||||
- | Rasmus Bönsöe | 2006 | TVS Tårnborg IF | 40.04 | EXTRA | |||||
- | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 30.71 | ||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.74 | ||||||
3 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 31.74 | ||||||
4 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 32.47 | ||||||
5 | Emmy Nordström | 2002 | Simsällskapet Delfin | 33.11 | ||||||
6 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.01 | ||||||
7 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.47 | ||||||
8 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 34.84 | ||||||
9 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 35.07 | ||||||
10 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 35.57 | ||||||
11 | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 36.12 | ||||||
12 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 36.29 | ||||||
13 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.78 | ||||||
14 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 36.96 | ||||||
15 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 37.88 | ||||||
16 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 38.23 | ||||||
17 | Victoria Christoffersen | 2002 | TVS Tårnborg IF | 38.27 | ||||||
18 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 38.35 | ||||||
19 | Mette T. Jörgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 38.68 | ||||||
20 | Sofia Hansen | 2002 | Simklubben Ran | 39.43 | ||||||
21 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 39.55 | ||||||
22 | Arianna Bardelli | 2002 | Höganäs Simsällskap | 39.64 | ||||||
23 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 39.91 | ||||||
24 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 40.43 | ||||||
25 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.78 | ||||||
26 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 41.26 | ||||||
27 | Elin Edlund | 2003 | Simklubben Ran | 41.73 | ||||||
28 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 42.88 | ||||||
29 | Sigrid Lundström | 2003 | Karlshamns Simklubb | 43.77 | ||||||
30 | Barbette Karylle | 2003 | Simklubben Ran | 44.43 | ||||||
31 | Felicia Norrman | 2003 | Höganäs Simsällskap | 44.66 | ||||||
32 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 45.35 | ||||||
33 | Linnea Nimander | 2002 | Simklubben Ran | 48.12 | ||||||
34 | Frida Christiansen | 2003 | S71 | 48.22 | ||||||
- | Alexandra Skogberg | 2003 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 30.89 | ||||||
2 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.29 | ||||||
3 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.81 | ||||||
4 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.44 | ||||||
5 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 34.50 | ||||||
6 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 35.21 | ||||||
7 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.61 | ||||||
8 | Oscar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 35.81 | ||||||
9 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.98 | ||||||
10 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.06 | ||||||
11 | William Johansen | 2002 | Simklubben Ran | 36.09 | ||||||
12 | Hampus Kinn | 2002 | Höganäs Simsällskap | 36.47 | ||||||
13 | Isak Hellner | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 37.88 | ||||||
14 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 38.11 | ||||||
15 | Victor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 38.60 | ||||||
16 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 38.78 | ||||||
17 | Isak Lindestam | 2003 | Simklubben Ran | 39.00 | ||||||
18 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 39.18 | ||||||
19 | Gustav Almström | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 40.47 | ||||||
20 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 40.89 | ||||||
21 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 41.27 | ||||||
22 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 41.92 | ||||||
23 | Pavli Rafael | 2002 | Simklubben Ran | 44.88 | ||||||
24 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 45.17 | ||||||
25 | David Alderbrink | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 45.22 | ||||||
26 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 47.67 | ||||||
- | Daniel Novosel | 2002 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 30.23 | ||||||
2 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 33.35 | ||||||
3 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 33.60 | ||||||
4 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.68 | ||||||
5 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 35.19 | ||||||
6 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 35.21 | ||||||
7 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 35.24 | ||||||
8 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 36.01 | ||||||
9 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 36.08 | ||||||
10 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 36.24 | ||||||
11 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 36.69 | ||||||
12 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Sydsim | 37.02 | ||||||
13 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 37.23 | ||||||
14 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 37.35 | ||||||
15 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 38.60 | ||||||
16 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 38.74 | ||||||
17 | Hedda Nilsson-Halvardsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 39.07 | ||||||
18 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Sydsim | 39.85 | ||||||
19 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 40.60 | ||||||
20 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 40.85 | ||||||
21 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.96 | ||||||
22 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 41.08 | ||||||
23 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 41.22 | ||||||
24 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Sydsim | 41.50 | ||||||
25 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 42.88 | ||||||
26 | Malin Jönsson | 1990 | Simklubben Ran | 43.08 | ||||||
27 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 44.64 | ||||||
28 | Caroline Christensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 46.71 | ||||||
- | Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | TVS Tårnborg IF | DNS | ||||||
- | Ellen Alvemalm | 2001 | Karlshamns Simklubb | DNS | ||||||
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.29 | ||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 30.39 | ||||||
3 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 31.72 | ||||||
4 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 32.00 | ||||||
5 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.24 | ||||||
6 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 34.00 | ||||||
7 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 34.01 | ||||||
8 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.04 | ||||||
9 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 34.25 | ||||||
10 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 35.38 | ||||||
11 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.39 | ||||||
12 | August Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.58 | ||||||
13 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 35.70 | ||||||
14 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 36.23 | ||||||
15 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Sydsim | 36.71 | ||||||
16 | Simon Tufvesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 37.14 | ||||||
17 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 38.00 | ||||||
18 | Lucas Leal | 2001 | TVS Tårnborg IF | 49.85 | ||||||
- | Jacob Müller | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oliwer Budak | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 20 juni 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:34 |