Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 23 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | Polisen sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 1, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Mix Lag 1 [2003] | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:55.68 | ||||||
Edvin Jonsson | 2004 | 27.64 | 27.64 | |||||||
Jonathan Sandqvist | 2003 | 27.67 | 55.31 | |||||||
Klara Possman | 2003 | 30.23 | 1:25.54 | |||||||
Nea Hjortsberg | 2004 | 30.14 | 1:55.68 | |||||||
2 | Södertälje Mix [2003] 1 | 2003 | Södertälje Simsällskap | 2:01.16 | ||||||
Filippa Malmström | 2003 | 28.78 | 28.78 | |||||||
Theo Oerther | 2003 | 32.33 | 1:01.11 | |||||||
Isabel Teglöf | 2003 | 31.43 | 1:32.54 | |||||||
Erik Lööw | 2003 | 28.62 | 2:01.16 | |||||||
3 | Skk Mix [2003] Lag 1. | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:06.45 | ||||||
Rebecca Gustafsson | 2003 | 31.03 | 31.03 | |||||||
Emma Björkman | 2004 | 33.94 | 1:04.97 | |||||||
Otto Lundberg | 2003 | 31.60 | 1:36.57 | |||||||
Otto Reithner | 2003 | 29.88 | 2:06.45 | |||||||
4 | Spif SF Mix Lag 1 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:06.80 | ||||||
Daniel Löwenberg | 2003 | 30.77 | 30.77 | |||||||
Elsa Fogelsjöö | 2003 | 31.95 | 1:02.72 | |||||||
Victor Trägårdh | 2003 | 33.11 | 1:35.83 | |||||||
Hanna Mehari | 2003 | 30.97 | 2:06.80 | |||||||
5 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:08.41 | ||||||
Cornelia Lythell | 2003 | 32.43 | 32.43 | |||||||
Jesper Holmström | 2003 | 33.97 | 1:06.40 | |||||||
Mikaela Hedström | 2003 | 30.08 | 1:36.48 | |||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 31.93 | 2:08.41 | |||||||
6 | Skk Mix [2003] Lag 2. | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:12.67 | ||||||
Elias Skeppstedt | 2003 | 33.33 | 33.33 | |||||||
Vera Backman | 2003 | 33.12 | 1:06.45 | |||||||
Ella Engelgren | 2004 | 34.14 | 1:40.59 | |||||||
Walter Sundling | 2004 | 32.08 | 2:12.67 | |||||||
7 | Spårvägen Mix Lag 2 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:12.92 | ||||||
Elvira Schei | 2003 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Gustav Annas | 2003 | 35.33 | 1:07.73 | |||||||
Eliane Westermark | 2003 | 31.75 | 1:39.48 | |||||||
Aron Alexanderson | 2003 | 33.44 | 2:12.92 | |||||||
8 | Södertörn Mix Lag 2 [2003] | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:14.03 | ||||||
Emil Gunnarsson | 2004 | 33.47 | 33.47 | |||||||
Jakob Majta | 2003 | 32.98 | 1:06.45 | |||||||
Elin Lundgren | 2003 | 31.31 | 1:37.76 | |||||||
Veronika Hiram | 2004 | 36.27 | 2:14.03 | |||||||
9 | Spif SF Mix Lag 2 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:14.32 | ||||||
Axel Lewander | 2004 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Sebastian Johansson | 2003 | 32.38 | 1:06.53 | |||||||
Heidi Saluveer | 2003 | 33.59 | 1:40.12 | |||||||
Emelie Söderström | 2003 | 34.20 | 2:14.32 | |||||||
10 | Södertälje Mix [2003] 2 | 2003 | Södertälje Simsällskap | 2:16.23 | ||||||
Lisa Vinger | 2003 | 33.85 | 33.85 | |||||||
Johan Thormé Rova | 2004 | 34.96 | 1:08.81 | |||||||
Vilma Lindberg | 2004 | 33.71 | 1:42.52 | |||||||
Oscar Fällman | 2003 | 33.71 | 2:16.23 | |||||||
11 | Södertörn Mix Lag 3 [2003] | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:17.59 | ||||||
Victor Lindbom | 2004 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Alexander Kilander | 2003 | 35.72 | 1:09.83 | |||||||
Alice Jönsson | 2003 | 33.65 | 1:43.48 | |||||||
Rebecka Axelmalm | 2003 | 34.11 | 2:17.59 | |||||||
12 | Spif SF Mix Lag 3 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:18.23 | ||||||
Gustav Niring | 2004 | 34.38 | 34.38 | |||||||
Oliver Rasool | 2003 | 34.30 | 1:08.68 | |||||||
Shirley Lidman | 2004 | 34.51 | 1:43.19 | |||||||
Maria Bang | 2003 | 35.04 | 2:18.23 | |||||||
13 | Spårvägen Mix Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:20.97 | ||||||
Veronica Lythell | 2003 | 33.27 | 33.27 | |||||||
Viktor Malmring | 2003 | 35.12 | 1:08.39 | |||||||
Sara Torstensson | 2004 | 33.29 | 1:41.68 | |||||||
Casper Holmberg | 2004 | 39.29 | 2:20.97 | |||||||
14 | Södertörn Mix Lag 4 [2003] | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:30.35 | ||||||
Felix Noe Glaser | 2003 | 35.74 | 35.74 | |||||||
Lucas Vainio | 2004 | 36.81 | 1:12.55 | |||||||
Alice Persson | 2003 | 34.47 | 1:47.02 | |||||||
Emilia Lundqvist | 2003 | 43.33 | 2:30.35 | |||||||
Gren 2, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.30 | 1:18.46 | |||||
2 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 37.84 | 1:27.43 | |||||
3 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.17 | 1:28.41 | |||||
4 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 42.07 | 1:29.20 | |||||
5 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 41.91 | 1:30.07 | |||||
6 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 43.20 | 1:30.92 | |||||
7 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 42.50 | 1:31.55 | |||||
8 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.86 | 1:31.94 | |||||
9 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.82 | 1:31.99 | |||||
10 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.18 | 1:32.53 | |||||
11 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.18 | 1:33.85 | |||||
12 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.14 | 1:34.15 | |||||
13 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 43.72 | 1:34.63 | |||||
14 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.69 | 1:34.98 | |||||
15 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 46.17 | 1:37.07 | |||||
16 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.25 | 1:37.49 | |||||
17 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 45.63 | 1:37.65 | |||||
18 | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.11 | 1:39.02 | |||||
19 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.51 | 1:39.12 | |||||
20 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.48 | 1:39.56 | |||||
21 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.24 | 1:40.40 | |||||
22 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.01 | 1:44.28 | |||||
23 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 47.32 | 1:45.94 | |||||
24 | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 51.21 | 1:45.98 | |||||
25 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 52.13 | 1:46.49 | |||||
26 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 49.37 | 1:46.65 | |||||
27 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.04 | 1:47.44 | |||||
28 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 52.73 | 1:48.90 | |||||
29 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 52.79 | 1:50.34 | |||||
30 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.70 | 1:51.90 | |||||
31 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 51.38 | 1:52.74 | |||||
32 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 54.36 | 1:55.04 | |||||
33 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 49.79 | 1:55.32 | |||||
34 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 53.02 | 1:55.52 | |||||
35 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 55.11 | 1:55.62 | |||||
36 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 59.03 | 1:56.82 | |||||
37 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 52.02 | 1:57.11 | |||||
38 | Elle Wincent | 2005 | Simklubben Neptun | 53.97 | 1:57.34 | |||||
39 | Lulia Mehari | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 56.06 | 1:57.89 | |||||
40 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 57.68 | 1:59.14 | |||||
41 | Anabelle Llorca | 2005 | Simklubben Neptun | 59.26 | 1:59.27 | |||||
42 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 1:00.74 | 2:02.36 | |||||
- | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.78 | 1:20.72 | |||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 41.32 | 1:27.49 | |||||
3 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 42.90 | 1:31.35 | |||||
4 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 43.94 | 1:32.11 | |||||
5 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 44.70 | 1:34.96 | |||||
6 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 45.21 | 1:35.76 | |||||
7 | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:36.24 | 1:36.24 | |||||
8 | Ferdinand Bang | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 48.99 | 1:38.68 | |||||
9 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 46.81 | 1:39.13 | |||||
10 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.61 | 1:41.35 | |||||
11 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.07 | 1:42.56 | |||||
12 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.21 | 1:43.72 | |||||
13 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.77 | 1:43.87 | |||||
14 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.99 | 1:49.79 | |||||
- | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.27 | 1:11.72 | |||||
2 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.72 | 1:13.44 | |||||
3 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.93 | 1:13.80 | |||||
4 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 35.88 | 1:14.03 | |||||
5 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.67 | 1:14.95 | |||||
6 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 36.18 | 1:15.85 | |||||
7 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.42 | 1:16.31 | |||||
8 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 37.41 | 1:16.61 | |||||
9 | Ines Lo Lindroos | 2003 | Simklubben Neptun | 37.39 | 1:16.75 | |||||
10 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.97 | 1:16.95 | |||||
11 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 38.49 | 1:19.39 | |||||
12 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 39.35 | 1:20.50 | |||||
13 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.80 | 1:20.69 | |||||
14 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.57 | 1:21.14 | |||||
15 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.22 | 1:21.21 | |||||
16 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.97 | 1:21.64 | |||||
17 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.22 | 1:21.84 | |||||
18 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 40.78 | 1:23.18 | |||||
19 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 41.10 | 1:23.21 | |||||
20 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 39.54 | 1:23.46 | |||||
21 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 40.28 | 1:23.83 | |||||
22 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.60 | 1:23.85 | |||||
23 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.44 | 1:24.84 | |||||
24 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.93 | 1:24.87 | |||||
25 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.85 | 1:25.51 | |||||
26 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 41.68 | 1:25.87 | |||||
27 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.45 | 1:26.49 | |||||
28 | Ella Wahlman | 2003 | Simklubben Neptun | 41.99 | 1:26.80 | |||||
29 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.64 | 1:26.92 | |||||
30 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 42.55 | 1:26.94 | |||||
31 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.39 | 1:27.29 | |||||
32 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 43.46 | 1:27.89 | |||||
33 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 44.03 | 1:28.49 | |||||
34 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.95 | 1:29.78 | |||||
35 | Mandana Fardi | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.08 | 1:29.95 | |||||
36 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.74 | 1:29.97 | |||||
37 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 43.05 | 1:30.10 | |||||
38 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 44.62 | 1:30.57 | |||||
39 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.77 | 1:30.65 | |||||
40 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.99 | 1:30.67 | |||||
41 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 43.60 | 1:31.56 | |||||
42 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.57 | 1:32.44 | |||||
43 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 46.22 | 1:32.46 | |||||
44 | Leah Amtell | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.25 | 1:33.03 | |||||
45 | Hanna Carlberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 44.99 | 1:33.57 | |||||
46 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.17 | 1:33.94 | |||||
47 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.32 | 1:34.51 | |||||
48 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.03 | 1:35.17 | |||||
49 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.14 | 1:35.18 | |||||
50 | Moa Scharin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.99 | 1:35.36 | |||||
51 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 47.22 | 1:35.62 | |||||
52 | Ebba Hedman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 46.36 | 1:37.16 | |||||
53 | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 47.38 | 1:38.05 | |||||
54 | Terése Koivisto | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 47.15 | 1:38.58 | |||||
55 | Felicia Moureau | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.20 | 1:39.00 | |||||
56 | Angelica Suiste | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 46.65 | 1:39.38 | |||||
57 | Tilde Varnestig | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 48.65 | 1:40.56 | |||||
58 | Josephine Premat | 2003 | Södertälje Simsällskap | 49.74 | 1:42.26 | |||||
59 | Simona Yitbarek | 2003 | Södertälje Simsällskap | 49.87 | 1:48.15 | |||||
60 | Laura Somers | 2003 | Södertörns Simsällskap | 51.28 | 1:48.83 | |||||
61 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 1:49.83 | 1:49.83 | |||||
62 | Olivia Nyberg Borgelin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 53.01 | 1:52.75 | |||||
63 | Anna Svensson | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 52.83 | 1:58.61 | |||||
64 | Ylva Aldrin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:00.56 | 2:05.93 | |||||
- | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.16 | 1:11.86 | |||||
2 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.52 | 1:12.59 | |||||
3 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 35.51 | 1:13.03 | |||||
4 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.74 | 1:16.48 | |||||
5 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 37.73 | 1:18.89 | |||||
6 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.25 | 1:19.65 | |||||
7 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.90 | 1:19.98 | |||||
8 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.70 | 1:22.90 | |||||
9 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.06 | 1:24.07 | |||||
10 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.47 | 1:25.17 | |||||
11 | Victor Trägårdh | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.08 | 1:25.85 | |||||
12 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.42 | 1:26.38 | |||||
13 | Viktor Jonson | 2003 | Simklubben Neptun | 41.91 | 1:26.61 | |||||
14 | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | 42.79 | 1:27.04 | |||||
15 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.93 | 1:27.30 | |||||
16 | Erik Falk | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 43.76 | 1:27.90 | |||||
17 | Malte Haargaard | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.13 | 1:28.19 | |||||
18 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.33 | 1:28.76 | |||||
19 | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 43.00 | 1:29.34 | |||||
20 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.53 | 1:29.56 | |||||
21 | Hugo Seeman | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.29 | 1:29.79 | |||||
22 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.65 | 1:30.02 | |||||
23 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 43.47 | 1:30.12 | |||||
24 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.52 | 1:31.48 | |||||
25 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.93 | 1:32.24 | |||||
26 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.73 | 1:32.29 | |||||
27 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.62 | 1:33.38 | |||||
28 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.94 | 1:33.49 | |||||
29 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.37 | 1:34.04 | |||||
30 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.35 | 1:34.60 | |||||
31 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 47.67 | 1:35.74 | |||||
32 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 46.99 | 1:36.11 | |||||
33 | Tobias Glimmerud Gullbjörk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 46.57 | 1:36.58 | |||||
34 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 50.17 | 1:39.26 | |||||
35 | Ludvig Johansson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.29 | 1:39.35 | |||||
36 | Alexander Thulin | 2003 | Simklubben Neptun | 49.52 | 1:39.60 | |||||
37 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 49.28 | 1:42.76 | |||||
38 | Axel Poldahl | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 54.08 | 1:50.14 | |||||
Gren 6, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 32.62 | 1:09.18 | 1:47.24 | 2:25.12 | |||
2 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.71 | 1:11.13 | 1:50.46 | 2:28.83 | |||
3 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.28 | 1:17.21 | 1:58.30 | 2:33.76 | |||
4 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 34.73 | 1:14.51 | 1:56.96 | 2:38.06 | |||
5 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 35.83 | 1:16.49 | 1:58.41 | 2:38.69 | |||
6 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.96 | 1:18.28 | 2:00.86 | 2:40.16 | |||
7 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.61 | 1:22.44 | 2:06.24 | 2:45.34 | |||
8 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.98 | 1:21.02 | 2:04.60 | 2:45.66 | |||
9 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.62 | 1:23.27 | 2:06.25 | 2:46.33 | |||
10 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.85 | 1:20.83 | 2:05.08 | 2:47.72 | |||
11 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 36.97 | 1:20.50 | 2:05.14 | 2:47.96 | |||
12 | Shirley Lidman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 38.01 | 1:21.76 | 2:06.51 | 2:49.51 | |||
13 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.52 | 1:23.00 | 2:08.49 | 2:51.31 | |||
14 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 39.09 | 1:24.88 | 2:09.44 | 2:52.35 | |||
15 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.79 | 1:23.94 | 2:11.02 | 2:55.46 | |||
16 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.75 | 1:21.44 | 2:08.75 | 2:56.10 | |||
17 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.52 | 1:23.24 | 2:10.07 | 2:56.11 | |||
18 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.77 | 1:24.70 | 2:11.45 | 2:57.18 | |||
19 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.01 | 1:23.04 | 2:11.10 | 2:57.33 | |||
20 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 41.06 | 1:27.85 | 2:15.10 | 3:00.10 | |||
21 | Eydis Porbjörnsdottir | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 40.25 | 1:24.96 | 2:13.00 | 3:00.16 | |||
22 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.76 | 1:28.88 | 2:15.78 | 3:00.36 | |||
23 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.12 | 1:28.01 | 2:16.64 | 3:00.80 | |||
24 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.37 | 1:24.10 | 2:13.37 | 3:01.60 | |||
25 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 39.76 | 1:26.89 | 2:16.60 | 3:03.14 | |||
26 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.80 | 1:25.59 | 2:15.57 | 3:03.54 | |||
27 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.11 | 1:28.77 | 2:18.08 | 3:06.13 | |||
28 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 42.42 | 1:30.88 | 2:22.91 | 3:10.23 | |||
29 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.88 | 1:28.45 | 2:21.05 | 3:11.38 | |||
30 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 43.91 | 1:37.24 | 2:30.76 | 3:18.18 | |||
31 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 44.70 | 1:35.76 | 2:29.00 | 3:19.92 | |||
32 | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | 41.45 | 1:34.25 | 2:29.16 | 3:20.96 | |||
33 | Sigrid Priks | 2004 | Simklubben Neptun | 44.69 | 1:37.37 | 2:31.05 | 3:21.50 | |||
34 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.00 | 1:38.97 | 2:32.67 | 3:22.54 | |||
35 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 43.83 | 1:34.28 | 2:28.16 | 3:22.67 | |||
36 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 43.10 | 1:36.28 | 2:31.83 | 3:22.90 | |||
37 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 44.08 | 1:38.51 | 2:33.11 | 3:23.50 | |||
38 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 45.48 | 1:36.87 | 2:32.27 | 3:25.69 | |||
39 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 44.49 | 1:39.98 | 2:37.67 | 3:28.15 | |||
40 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 44.83 | 1:40.24 | 2:37.79 | 3:32.46 | |||
41 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 45.90 | 1:40.01 | 2:38.08 | 3:33.10 | |||
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.08 | 1:15.59 | 1:56.21 | 2:37.57 | |||
2 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.04 | 1:17.82 | 1:59.48 | 2:39.63 | |||
3 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.02 | 1:14.08 | 2:41.78 | 2:41.78 | |||
4 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.52 | 1:19.18 | 2:01.29 | 2:42.05 | |||
5 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 38.58 | 1:22.45 | 2:07.15 | 2:48.32 | |||
6 | Hjalmar Mueller | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.88 | 1:23.81 | 2:08.32 | 2:48.45 | |||
7 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.44 | 1:20.68 | 2:05.26 | 2:50.03 | |||
8 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 37.49 | 1:22.51 | 2:09.34 | 2:51.20 | |||
9 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.00 | 1:23.85 | 2:11.85 | 2:53.14 | |||
10 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 41.17 | 1:26.67 | 2:13.76 | 2:56.59 | |||
11 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.86 | 1:24.40 | 2:11.72 | 2:58.33 | |||
12 | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | 41.57 | 1:27.88 | 2:15.18 | 3:01.78 | |||
13 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 39.58 | 1:29.85 | 2:20.94 | 3:10.88 | |||
14 | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | 42.12 | 1:32.28 | 2:23.93 | 3:12.58 | |||
15 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.18 | 1:34.02 | 2:25.48 | 3:14.67 | |||
16 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 43.39 | 1:35.55 | 2:23.48 | 3:19.99 | |||
17 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.49 | 2:33.26 | 3:22.02 | 3:22.02 | |||
18 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.21 | 1:41.30 | 2:39.61 | 3:36.14 | |||
19 | Sebastian Frisch | 2004 | Södertälje Simsällskap | 45.63 | 1:40.93 | 2:41.37 | 3:41.04 | |||
Gren 8, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 29.80 | 1:02.47 | |||||
2 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 30.51 | 1:04.89 | |||||
3 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 31.47 | 1:06.01 | |||||
4 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 31.81 | 1:06.64 | |||||
5 | Ines Lo Lindroos | 2003 | Simklubben Neptun | 32.27 | 1:07.41 | |||||
6 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 32.83 | 1:07.74 | |||||
7 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.67 | 1:07.84 | |||||
8 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 32.73 | 1:07.90 | |||||
9 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.29 | 1:07.99 | |||||
10 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.33 | 1:08.11 | |||||
11 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.54 | 1:08.15 | |||||
12 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.40 | 1:08.78 | |||||
13 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.20 | 1:08.83 | |||||
14 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 32.59 | 1:09.00 | |||||
15 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.48 | 1:09.19 | |||||
16 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.70 | 1:09.56 | |||||
17 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.66 | 1:09.82 | |||||
18 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.40 | 1:09.96 | |||||
19 | Tindra Norling | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.84 | 1:10.86 | |||||
20 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.36 | 1:10.99 | |||||
21 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.36 | 1:11.11 | |||||
22 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.20 | 1:11.53 | |||||
23 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 34.16 | 1:11.55 | |||||
24 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.64 | 1:12.18 | |||||
25 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 35.04 | 1:12.24 | |||||
25 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 34.63 | 1:12.24 | |||||
27 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.86 | 1:12.25 | |||||
28 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 35.19 | 1:12.28 | |||||
29 | Ella Wahlman | 2003 | Simklubben Neptun | 35.59 | 1:13.45 | |||||
30 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 35.51 | 1:13.63 | |||||
31 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.08 | 1:15.79 | |||||
32 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.33 | 1:16.01 | |||||
33 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.67 | 1:16.16 | |||||
34 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.86 | 1:16.74 | |||||
35 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.42 | 1:16.94 | |||||
35 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 37.47 | 1:16.94 | |||||
37 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.79 | 1:18.00 | |||||
38 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.96 | 1:18.06 | |||||
39 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.53 | 1:18.12 | |||||
40 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.45 | 1:18.16 | |||||
41 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 37.64 | 1:18.42 | |||||
42 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.96 | 1:18.45 | |||||
43 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.73 | 1:19.09 | |||||
44 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 37.50 | 1:19.20 | |||||
45 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.71 | 1:20.17 | |||||
46 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 38.47 | 1:20.31 | |||||
47 | Mandana Fardi | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 37.85 | 1:20.45 | |||||
48 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.58 | 1:20.67 | |||||
49 | Amanda Andersson | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 38.41 | 1:20.68 | |||||
50 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.14 | 1:21.07 | |||||
51 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.65 | 1:22.07 | |||||
52 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 40.44 | 1:23.21 | |||||
53 | Terése Koivisto | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.30 | 1:23.24 | |||||
54 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 38.84 | 1:23.42 | |||||
55 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.04 | 1:23.80 | |||||
56 | Leah Amtell | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.78 | 1:23.92 | |||||
57 | Felicia Moureau | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.15 | 1:24.09 | |||||
58 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 41.23 | 1:25.28 | |||||
59 | Nina Rimér | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 40.17 | 1:26.78 | |||||
60 | Noa Ringart | 2003 | Simklubben Neptun | 40.59 | 1:28.02 | |||||
61 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.03 | 1:29.32 | |||||
62 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 40.78 | 1:29.50 | |||||
63 | Hanna Carlberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 42.18 | 1:29.60 | |||||
64 | Josephine Premat | 2003 | Södertälje Simsällskap | 42.46 | 1:29.76 | |||||
65 | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | 42.46 | 1:30.06 | |||||
66 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.65 | 1:31.28 | |||||
67 | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.77 | 1:31.53 | |||||
68 | Fanny Jardetun | 2003 | Södertörns Simsällskap | 41.91 | 1:31.65 | |||||
69 | Simona Yitbarek | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.63 | 1:35.08 | |||||
70 | Tilde Varnestig | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.80 | 1:36.00 | |||||
71 | Angelica Suiste | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.73 | 1:36.15 | |||||
72 | Alma Söderqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 44.72 | 1:36.82 | |||||
73 | Laura Somers | 2003 | Södertörns Simsällskap | 46.21 | 1:37.05 | |||||
74 | Olivia Nyberg Borgelin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 47.23 | 1:41.52 | |||||
75 | Emilia Lundqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 45.85 | 1:41.56 | |||||
76 | Anna Svensson | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 47.55 | 1:41.67 | |||||
77 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 47.72 | 1:41.73 | |||||
78 | Ylva Aldrin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 47.93 | 1:45.23 | |||||
- | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 29.86 | 1:02.96 | |||||
2 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 30.58 | 1:03.01 | |||||
3 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 30.31 | 1:03.16 | |||||
4 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.79 | 1:07.79 | |||||
5 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.27 | 1:09.75 | |||||
6 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.44 | 1:09.82 | |||||
7 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.69 | 1:11.59 | |||||
8 | Viktor Jonson | 2003 | Simklubben Neptun | 33.66 | 1:11.65 | |||||
9 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.95 | 1:11.91 | |||||
10 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.43 | 1:12.00 | |||||
11 | Jakob Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.96 | 1:12.59 | |||||
12 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.16 | 1:13.02 | |||||
13 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.88 | 1:13.76 | |||||
14 | Victor Trägårdh | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.19 | 1:13.99 | |||||
15 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 36.59 | 1:15.31 | |||||
16 | Erik Falk | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 36.99 | 1:15.78 | |||||
17 | Hugo Seeman | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.78 | 1:16.55 | |||||
18 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.76 | 1:16.58 | |||||
19 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.41 | 1:16.74 | |||||
20 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.33 | 1:17.24 | |||||
21 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.55 | 1:17.39 | |||||
22 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.99 | 1:17.75 | |||||
23 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 36.25 | 1:17.94 | |||||
24 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 37.60 | 1:18.53 | |||||
25 | Emil Gillman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 37.30 | 1:18.93 | |||||
26 | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.30 | 1:19.44 | |||||
27 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.34 | 1:20.52 | |||||
28 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.32 | 1:20.64 | |||||
29 | Malte Haargaard | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.67 | 1:20.78 | |||||
30 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.85 | 1:22.00 | |||||
31 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.33 | 1:22.43 | |||||
32 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.19 | 1:23.25 | |||||
33 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 40.76 | 1:24.02 | |||||
34 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.44 | 1:24.17 | |||||
35 | Alexander Kilander | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.39 | 1:24.40 | |||||
36 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.28 | 1:25.42 | |||||
37 | Alexander Thulin | 2003 | Simklubben Neptun | 42.21 | 1:27.83 | |||||
38 | Ludvig Johansson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 42.61 | 1:28.38 | |||||
39 | Tobias Glimmerud Gullbjörk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.01 | 1:30.40 | |||||
40 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.68 | 1:30.68 | |||||
41 | Axel Poldahl | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.33 | 1:34.05 | |||||
42 | Zim Dahlberg Larsson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.28 | 1:34.77 | |||||
43 | Anton Wänerud | 2003 | Tyresö Simsällskap | 45.47 | 1:37.02 | |||||
- | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.60 | 1:17.36 | |||||
2 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.26 | 1:24.47 | |||||
3 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.24 | 1:25.44 | |||||
4 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 42.08 | 1:28.21 | |||||
5 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.66 | 1:28.32 | |||||
6 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 42.84 | 1:29.00 | |||||
7 | Emma Parmander Haglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 42.25 | 1:32.54 | |||||
8 | Alice Leander | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 44.44 | 1:35.04 | |||||
9 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.05 | 1:36.02 | |||||
10 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.94 | 1:36.41 | |||||
11 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 46.02 | 1:37.18 | |||||
12 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 45.93 | 1:37.52 | |||||
13 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 45.46 | 1:37.74 | |||||
14 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 45.22 | 1:37.88 | |||||
15 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.68 | 1:38.48 | |||||
16 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 45.97 | 1:38.64 | |||||
17 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.59 | 1:39.00 | |||||
18 | Shirley Lidman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 46.26 | 1:39.37 | |||||
19 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 46.73 | 1:39.45 | |||||
20 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.76 | 1:39.51 | |||||
21 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.75 | 1:40.41 | |||||
22 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.81 | 1:40.59 | |||||
23 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.68 | 1:41.00 | |||||
24 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 48.19 | 1:42.02 | |||||
25 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 47.98 | 1:42.35 | |||||
26 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 49.10 | 1:44.40 | |||||
27 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 50.00 | 1:44.53 | |||||
28 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 49.25 | 1:44.92 | |||||
29 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 49.67 | 1:45.02 | |||||
30 | Eydis Porbjörnsdottir | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 49.48 | 1:45.12 | |||||
31 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 50.42 | 1:45.23 | |||||
32 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 50.43 | 1:45.35 | |||||
33 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 49.85 | 1:45.85 | |||||
34 | Saga Öhman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.23 | 1:45.94 | |||||
35 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.77 | 1:46.25 | |||||
36 | Frida Förborgen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 51.58 | 1:46.52 | |||||
37 | Penny Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 49.69 | 1:46.79 | |||||
38 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 52.85 | 1:51.22 | |||||
38 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 52.60 | 1:51.22 | |||||
40 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 52.77 | 1:51.33 | |||||
41 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 52.54 | 1:52.86 | |||||
42 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 54.78 | 1:53.82 | |||||
43 | Nellie Granskog | 2004 | Spårvägen Simförening | 53.04 | 1:54.48 | |||||
44 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 53.34 | 1:54.83 | |||||
45 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 54.38 | 1:54.95 | |||||
46 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 52.71 | 1:55.02 | |||||
47 | Hanna Fürst | 2004 | Tyresö Simsällskap | 55.08 | 1:55.71 | |||||
48 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 56.38 | 1:57.13 | |||||
49 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 55.10 | 1:58.27 | |||||
50 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 54.73 | 1:59.09 | |||||
51 | Sigrid Priks | 2004 | Simklubben Neptun | 57.44 | 2:00.27 | |||||
52 | Beatiel Zemicael | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 1:01.25 | 2:11.16 | |||||
- | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Alexandra Nordgren | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Alicia Grace Ekberg | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.25 | 1:25.89 | |||||
2 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 43.39 | 1:32.07 | |||||
3 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 45.00 | 1:33.74 | |||||
4 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.47 | 1:35.97 | |||||
5 | Hjalmar Mueller | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.94 | 1:36.35 | |||||
6 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 46.01 | 1:36.80 | |||||
7 | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | 47.27 | 1:40.16 | |||||
7 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 47.33 | 1:40.16 | |||||
9 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.55 | 1:41.68 | |||||
10 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 49.90 | 1:42.55 | |||||
11 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 48.29 | 1:42.97 | |||||
12 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 48.68 | 1:43.58 | |||||
13 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 50.59 | 1:46.96 | |||||
14 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 52.71 | 1:50.20 | |||||
15 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 52.24 | 1:50.72 | |||||
16 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 54.57 | 1:54.49 | |||||
17 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 54.55 | 1:58.79 | |||||
18 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 56.72 | 1:59.69 | |||||
19 | Teodor Sjöstrand | 2004 | Ösmo Simsällskap | 56.84 | 2:00.62 | |||||
20 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 55.94 | 2:01.19 | |||||
21 | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | 58.10 | 2:02.30 | |||||
22 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:00.03 | 2:02.41 | |||||
23 | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | 59.22 | 2:07.25 | |||||
24 | Andreas Johem | 2004 | Tyresö Simsällskap | 58.09 | 2:07.34 | |||||
- | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.63 | ||||||
2 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.93 | ||||||
3 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.16 | ||||||
4 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.19 | ||||||
5 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 41.67 | ||||||
6 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 41.91 | ||||||
7 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.81 | ||||||
8 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.34 | ||||||
9 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.70 | ||||||
10 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.80 | ||||||
11 | Evangelia Vlachou | 2005 | Södertörns Simsällskap | 44.26 | ||||||
12 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.53 | ||||||
13 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 44.60 | ||||||
14 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.91 | ||||||
15 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.30 | ||||||
16 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.67 | ||||||
17 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 45.77 | ||||||
18 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 45.92 | ||||||
19 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 46.05 | ||||||
20 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.08 | ||||||
21 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 46.10 | ||||||
22 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 46.36 | ||||||
23 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 46.52 | ||||||
23 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.52 | ||||||
25 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 46.58 | ||||||
26 | Saskia Cousins Clarhäll | 2005 | Tyresö Simsällskap | 47.13 | ||||||
27 | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.37 | ||||||
28 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.33 | ||||||
29 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.35 | ||||||
30 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.44 | ||||||
31 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 48.80 | ||||||
32 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 49.01 | ||||||
33 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.22 | ||||||
34 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.31 | ||||||
35 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 49.40 | ||||||
36 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.46 | ||||||
37 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.69 | ||||||
38 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.14 | ||||||
39 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.19 | ||||||
40 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 50.44 | ||||||
41 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.82 | ||||||
42 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 50.86 | ||||||
43 | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 51.22 | ||||||
44 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 51.37 | ||||||
45 | Elle Wincent | 2005 | Simklubben Neptun | 51.62 | ||||||
46 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.05 | ||||||
47 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 53.11 | ||||||
48 | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | 53.52 | ||||||
49 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.01 | ||||||
50 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.13 | ||||||
51 | Anabelle Llorca | 2005 | Simklubben Neptun | 54.91 | ||||||
52 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 55.28 | ||||||
53 | Lulia Mehari | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 55.45 | ||||||
54 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 57.89 | ||||||
55 | Mimmi Jaksetic | 2005 | Tyresö Simsällskap | 1:00.52 | ||||||
56 | Nellie Ullbrand | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 1:01.88 | ||||||
57 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:10.77 | ||||||
- | Emma Eckerdal | 2005 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.37 | ||||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 39.22 | ||||||
3 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 42.11 | ||||||
4 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 42.19 | ||||||
5 | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.42 | ||||||
6 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.63 | ||||||
7 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.79 | ||||||
8 | Ferdinand Bang | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 45.95 | ||||||
9 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 46.00 | ||||||
10 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 46.33 | ||||||
11 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.16 | ||||||
12 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.78 | ||||||
13 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.13 | ||||||
14 | Hugo Stranne | 2005 | Ösmo Simsällskap | 49.18 | ||||||
15 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 49.41 | ||||||
16 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.71 | ||||||
17 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.17 | ||||||
18 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.52 | ||||||
19 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.64 | ||||||
20 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 51.95 | ||||||
21 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 52.16 | ||||||
22 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 52.18 | ||||||
23 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 52.73 | ||||||
24 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 53.08 | ||||||
25 | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 53.46 | ||||||
26 | Tim Glimmerud Gullbjörk | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 54.27 | ||||||
27 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 55.88 | ||||||
28 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 58.07 | ||||||
29 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 58.81 | ||||||
30 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:01.23 | ||||||
- | Hugo Jonsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 14, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Damer [2003] 1 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:15.43 | ||||||
Emelie Fast | 2004 | 33.54 | 33.54 | |||||||
Saliha Colic | 2003 | 38.33 | 1:11.87 | |||||||
Klara Possman | 2003 | 32.33 | 1:44.20 | |||||||
Tindra Norling | 2003 | 31.23 | 2:15.43 | |||||||
2 | Södertörn Damer [2003] 2 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:18.62 | ||||||
Nea Hjortsberg | 2004 | 35.19 | 35.19 | |||||||
Olivia Barrios | 2004 | 38.06 | 1:13.25 | |||||||
Elin Lundgren | 2003 | 34.96 | 1:48.21 | |||||||
Nina Pavlovic Cano | 2004 | 30.41 | 2:18.62 | |||||||
3 | SK Neptun Damer Lag 1 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:20.04 | ||||||
Freja Nordeman | 2003 | 35.22 | 35.22 | |||||||
Alva Hagström | 2003 | 40.75 | 1:15.97 | |||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 33.25 | 1:49.22 | |||||||
Ines Lo Lindroos | 2003 | 30.82 | 2:20.04 | |||||||
4 | Södertälje Dam 1 11-12 | 2003 | Södertälje Simsällskap | 2:21.61 | ||||||
Isabel Teglöf | 2003 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Vilma Lindberg | 2004 | 41.62 | 1:17.38 | |||||||
Filippa Malmström | 2003 | 30.30 | 1:47.68 | |||||||
Jennifer Bethiso | 2003 | 33.93 | 2:21.61 | |||||||
5 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:23.60 | ||||||
Mikaela Hedström | 2003 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Veronica Lythell | 2003 | 41.69 | 1:16.03 | |||||||
Cornelia Lythell | 2003 | 35.41 | 1:51.44 | |||||||
Eliane Westermark | 2003 | 32.16 | 2:23.60 | |||||||
6 | SS04 Damer [2003] | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:24.07 | ||||||
Elvira Montes | 2004 | 37.53 | 37.53 | |||||||
Lisa Candelius | 2003 | 38.23 | 1:15.76 | |||||||
Emma Lundmark | 2003 | 34.56 | 1:50.32 | |||||||
Rebecka Ishaq | 2003 | 33.75 | 2:24.07 | |||||||
7 | Spif SF Damer Lag 1 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:27.09 | ||||||
Elsa Fogelsjöö | 2003 | 38.77 | 38.77 | |||||||
Emelie Söderström | 2003 | 42.44 | 1:21.21 | |||||||
Hanna Mehari | 2003 | 34.85 | 1:56.06 | |||||||
Heidi Saluveer | 2003 | 31.03 | 2:27.09 | |||||||
8 | Saltsjöbaden IF | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:31.43 | ||||||
Linnea Gipperth | 2003 | 36.35 | 36.35 | |||||||
Astrid Palmborg | 2003 | 42.65 | 1:19.00 | |||||||
Mira Burmeister | 2003 | 36.15 | 1:55.15 | |||||||
Filippa Neuman | 2004 | 36.28 | 2:31.43 | |||||||
9 | Tyresö SS Damer [2003] | 2003 | Tyresö Simsällskap | 2:33.71 | ||||||
Ella Törnqvist | 2003 | 41.31 | 41.31 | |||||||
Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | 44.92 | 1:26.23 | |||||||
Tea Angerfelt | 2004 | 34.72 | 2:00.95 | |||||||
Matilda Ringbom | 2003 | 32.76 | 2:33.71 | |||||||
10 | Södertörn Damer [2003] 3 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:34.54 | ||||||
Aysha Camal Cerrato | 2004 | 40.74 | 40.74 | |||||||
Josefine Åkerman | 2004 | 41.55 | 1:22.29 | |||||||
Alice Jönsson | 2003 | 37.25 | 1:59.54 | |||||||
Emma Parmander Haglund | 2004 | 35.00 | 2:34.54 | |||||||
11 | SK Neptun Damer Lag 3 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:34.69 | ||||||
Elin Grähs | 2004 | 41.15 | 41.15 | |||||||
Isabelle Brodd | 2003 | 44.40 | 1:25.55 | |||||||
Vendela Hillström | 2003 | 36.76 | 2:02.31 | |||||||
Lovisa Edman | 2003 | 32.38 | 2:34.69 | |||||||
12 | Lidingö SK Damer 1 | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 2:35.18 | ||||||
Amanda Andersson | 2003 | 40.86 | 40.86 | |||||||
Alice Leander | 2004 | 44.48 | 1:25.34 | |||||||
Rebecca Sandström | 2003 | 32.52 | 1:57.86 | |||||||
Hanna Carlberg | 2003 | 37.32 | 2:35.18 | |||||||
13 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:36.24 | ||||||
Elvira Schei | 2003 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Malin Kullman | 2004 | 45.57 | 1:21.96 | |||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 39.54 | 2:01.50 | |||||||
Sara Torstensson | 2004 | 34.74 | 2:36.24 | |||||||
14 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 2:37.78 | ||||||
Olivia Östlund | 2003 | 41.41 | 41.41 | |||||||
Tilde Rydström | 2003 | 43.83 | 1:25.24 | |||||||
Felicia Heintz | 2004 | 38.43 | 2:03.67 | |||||||
Filippa Lindskog | 2004 | 34.11 | 2:37.78 | |||||||
15 | SK Neptun Damer Lag 4 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:43.35 | ||||||
Lilly Eriksson | 2004 | 42.00 | 42.00 | |||||||
Nina Hall | 2004 | 46.44 | 1:28.44 | |||||||
Ella Wahlman | 2003 | 36.19 | 2:04.63 | |||||||
Lova Gottberg | 2003 | 38.72 | 2:43.35 | |||||||
16 | Södertälje Dam 2 11-12 | 2003 | Södertälje Simsällskap | 2:44.32 | ||||||
Linnéa Teljstedt | 2003 | 42.37 | 42.37 | |||||||
Josephine Premat | 2003 | 51.11 | 1:33.48 | |||||||
Lisa Vinger | 2003 | 35.80 | 2:09.28 | |||||||
Felicia Moureau | 2003 | 35.04 | 2:44.32 | |||||||
17 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:45.29 | ||||||
Belize Vaamonde | 2004 | 37.58 | 37.58 | |||||||
Sophie Sundqvist | 2003 | 50.39 | 1:27.97 | |||||||
Johanna Bagelius | 2004 | 40.50 | 2:08.47 | |||||||
Elvira Weid | 2003 | 36.82 | 2:45.29 | |||||||
18 | Skuru Ik Damer Lag 2 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 2:45.69 | ||||||
Mandana Fardi | 2003 | 40.54 | 40.54 | |||||||
Elin Furingsten | 2004 | 47.52 | 1:28.06 | |||||||
Emma Orrung | 2003 | 42.41 | 2:10.47 | |||||||
Elsa Bäckström | 2004 | 35.22 | 2:45.69 | |||||||
19 | Spif SF Damer Lag 2 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:47.29 | ||||||
Maria Bang | 2003 | 40.91 | 40.91 | |||||||
Nicole Papachristou | 2003 | 48.81 | 1:29.72 | |||||||
Shirley Lidman | 2004 | 40.35 | 2:10.07 | |||||||
Terése Koivisto | 2003 | 37.22 | 2:47.29 | |||||||
20 | Skuru Ik Damer Lag 3 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 2:55.95 | ||||||
Malin Wahlén | 2003 | 45.26 | 45.26 | |||||||
Moa Scharin | 2003 | 49.48 | 1:34.74 | |||||||
Leah Amtell | 2003 | 42.25 | 2:16.99 | |||||||
Isabelle Persson | 2004 | 38.96 | 2:55.95 | |||||||
21 | Älvsjö AIK Damer | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 2:55.97 | ||||||
Anna Svensson | 2003 | 50.77 | 50.77 | |||||||
Eydis Porbjörnsdottir | 2004 | 47.54 | 1:38.31 | |||||||
Stella Brinne Roos | 2004 | 42.31 | 2:20.62 | |||||||
Elsa Wennerstrand | 2004 | 35.35 | 2:55.97 | |||||||
22 | SK Neptun Damer Lag 6 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:59.41 | ||||||
Sigrid Priks | 2004 | 47.25 | 47.25 | |||||||
Emelie Dahl | 2004 | 49.45 | 1:36.70 | |||||||
Li Elveskog | 2004 | 45.78 | 2:22.48 | |||||||
Maja Rehn | 2004 | 36.93 | 2:59.41 | |||||||
23 | SK Neptun Damer Lag 5 | 2003 | Simklubben Neptun | 3:00.95 | ||||||
Caroline Friberg | 2004 | 48.31 | 48.31 | |||||||
Elsa Lövquist | 2004 | 49.89 | 1:38.20 | |||||||
Annie Birtner | 2004 | 45.57 | 2:23.77 | |||||||
Else Jomaa | 2004 | 37.18 | 3:00.95 | |||||||
24 | Spif SF Damer Lag 3 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 3:15.38 | ||||||
Matilda Lindqvist | 2004 | 53.95 | 53.95 | |||||||
Sofia Lindqvist | 2004 | 56.34 | 1:50.29 | |||||||
Emma Thur | 2004 | 42.74 | 2:33.03 | |||||||
Ida Lindström | 2004 | 42.35 | 3:15.38 | |||||||
- | Spårvägen Damer Lag 4 | 2003 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Sophie Sundqvist | 2003 | |||||||||
Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | |||||||||
Beata Kårén | 2003 | |||||||||
Nellie Granskog | 2004 | DNS | ||||||||
- | Södertörn Damer [2003] 4 | 2003 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | SK Neptun Damer Lag 2 | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Hedda Wallberg | 2003 | 39.44 | 39.44 | |||||||
Elsa Djuphammar | 2003 | 43.46 | 1:22.90 | |||||||
- | SK Neptun Damer Lag 7 | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Clara Velasco Ullenhag | 2004 | 49.53 | 49.53 | |||||||
Clara Unden | 2004 | 52.66 | 1:42.19 | |||||||
- | Skk Damer | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Rebecca Gustafsson | 2003 | 36.74 | 36.74 | |||||||
Ella Evers | 2004 | 43.67 | 1:20.41 | |||||||
Ella Engelgren | 2004 | 39.66 | 2:00.07 | |||||||
- | Tyresö SS Damer [2004] | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Herrar [2003] 1 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:16.57 | ||||||
Jonathan Sandqvist | 2003 | 31.36 | 31.36 | |||||||
Malte Söderberg | 2004 | 41.15 | 1:12.51 | |||||||
Victor Lindbom | 2004 | 36.77 | 1:49.28 | |||||||
Edvin Jonsson | 2004 | 27.29 | 2:16.57 | |||||||
2 | Skk Herrar | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:24.11 | ||||||
Otto Reithner | 2003 | 34.91 | 34.91 | |||||||
Otto Lundberg | 2003 | 40.89 | 1:15.80 | |||||||
Walter Sundling | 2004 | 35.18 | 1:50.98 | |||||||
Elias Skeppstedt | 2003 | 33.13 | 2:24.11 | |||||||
3 | Spif SF Herrar Lag 1 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:26.67 | ||||||
Daniel Löwenberg | 2003 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Sebastian Johansson | 2003 | 39.22 | 1:15.62 | |||||||
Axel Lewander | 2004 | 37.59 | 1:53.21 | |||||||
Victor Trägårdh | 2003 | 33.46 | 2:26.67 | |||||||
4 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:32.08 | ||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 37.78 | 37.78 | |||||||
Gustav Annas | 2003 | 43.04 | 1:20.82 | |||||||
Viktor Malmring | 2003 | 37.75 | 1:58.57 | |||||||
Jesper Holmström | 2003 | 33.51 | 2:32.08 | |||||||
5 | SK Neptun Herrar Lag 1 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:33.01 | ||||||
Jan Salentin | 2004 | 43.15 | 43.15 | |||||||
Hugo Liljeberg | 2004 | 44.12 | 1:27.27 | |||||||
Troy Kroonder | 2003 | 31.82 | 1:59.09 | |||||||
Morris Martin | 2004 | 33.92 | 2:33.01 | |||||||
6 | Södertälje Herr 1 11-12 | 2003 | Södertälje Simsällskap | 2:34.69 | ||||||
Emil Berg | 2003 | 46.05 | 46.05 | |||||||
Erik Lööw | 2003 | 37.20 | 1:23.25 | |||||||
Theo Oerther | 2003 | 35.95 | 1:59.20 | |||||||
Johan Thormé Rova | 2004 | 35.49 | 2:34.69 | |||||||
7 | Spif SF Herrar Lag 4 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:36.69 | ||||||
Alexander Bill | 2004 | 43.07 | 43.07 | |||||||
Hugo Seeman | 2003 | 41.78 | 1:24.85 | |||||||
Daniel Gnalin | 2003 | 38.23 | 2:03.08 | |||||||
Jakob Gnalin | 2003 | 33.61 | 2:36.69 | |||||||
8 | Skuru Ik Herrar Lag 1 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 2:37.04 | ||||||
Siavash Vatani | 2003 | 39.79 | 39.79 | |||||||
Hjalmar Mueller | 2004 | 44.56 | 1:24.35 | |||||||
Gustavs Cerps | 2004 | 38.11 | 2:02.46 | |||||||
Gustav Sartor | 2003 | 34.58 | 2:37.04 | |||||||
9 | Spif SF Herrar Lag 3 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:41.88 | ||||||
Sami Alzghoul | 2004 | 41.90 | 41.90 | |||||||
Gustav Niring | 2004 | 43.84 | 1:25.74 | |||||||
Oliver Rasool | 2003 | 39.88 | 2:05.62 | |||||||
Emil Frisendahl | 2003 | 36.26 | 2:41.88 | |||||||
10 | Södertörn Herrar [2003] 2 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:42.36 | ||||||
Alexander Kilander | 2003 | 45.79 | 45.79 | |||||||
Jakob Majta | 2003 | 40.17 | 1:25.96 | |||||||
Emil Gunnarsson | 2004 | 40.60 | 2:06.56 | |||||||
Felix Noe Glaser | 2003 | 35.80 | 2:42.36 | |||||||
11 | Södertälje Herr 2 11-12 | 2003 | Södertälje Simsällskap | 3:15.40 | ||||||
Sebastian Frisch | 2004 | 54.15 | 54.15 | |||||||
Lennon Köndell | 2004 | 58.34 | 1:52.49 | |||||||
Spencer Karlström Huerta | 2004 | 44.05 | 2:36.54 | |||||||
Ludvig Johansson | 2003 | 38.86 | 3:15.40 | |||||||
- | Södertörn Herrar [2003] 3 | 2003 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Södertörn Herrar [2003] 4 | 2003 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 16, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 14.98 | ||||||
2 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 16.22 | ||||||
3 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 17.60 | ||||||
3 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 17.60 | ||||||
5 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 17.67 | ||||||
6 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 17.70 | ||||||
7 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 18.15 | ||||||
8 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 18.24 | ||||||
9 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 18.30 | ||||||
10 | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | 18.37 | ||||||
11 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 18.43 | ||||||
12 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 18.50 | ||||||
13 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.17 | ||||||
14 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 19.38 | ||||||
15 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 19.72 | ||||||
16 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 19.81 | ||||||
16 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 19.81 | ||||||
18 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 19.83 | ||||||
19 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.89 | ||||||
20 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 19.99 | ||||||
21 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 20.13 | ||||||
22 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 20.16 | ||||||
23 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 20.20 | ||||||
24 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 20.23 | ||||||
25 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 20.91 | ||||||
26 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 20.99 | ||||||
27 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 21.03 | ||||||
28 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.13 | ||||||
29 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 21.14 | ||||||
30 | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 21.34 | ||||||
31 | Saskia Cousins Clarhäll | 2005 | Tyresö Simsällskap | 21.53 | ||||||
32 | Evangelia Vlachou | 2005 | Södertörns Simsällskap | 21.81 | ||||||
33 | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | 21.87 | ||||||
34 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 21.91 | ||||||
35 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 22.01 | ||||||
36 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.13 | ||||||
37 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 22.23 | ||||||
38 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 22.51 | ||||||
39 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 22.72 | ||||||
40 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 22.81 | ||||||
41 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 22.92 | ||||||
42 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 22.95 | ||||||
43 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 23.02 | ||||||
44 | Lulia Mehari | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 23.15 | ||||||
45 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 23.23 | ||||||
46 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 23.85 | ||||||
47 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 23.87 | ||||||
48 | Elle Wincent | 2005 | Simklubben Neptun | 24.04 | ||||||
49 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 24.17 | ||||||
50 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 24.22 | ||||||
51 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 24.83 | ||||||
52 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 25.17 | ||||||
53 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.28 | ||||||
54 | Anabelle Llorca | 2005 | Simklubben Neptun | 25.65 | ||||||
55 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Tyresö Simsällskap | 25.88 | ||||||
56 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 26.50 | ||||||
57 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 26.68 | ||||||
58 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 29.53 | ||||||
- | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 17, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 15.62 | ||||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 16.35 | ||||||
3 | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 17.55 | ||||||
4 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 18.10 | ||||||
5 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 19.62 | ||||||
6 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 20.16 | ||||||
7 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 20.31 | ||||||
8 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 20.60 | ||||||
9 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 20.68 | ||||||
10 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 20.81 | ||||||
11 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 20.89 | ||||||
12 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 21.08 | ||||||
13 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.36 | ||||||
14 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.68 | ||||||
15 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 22.29 | ||||||
16 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.49 | ||||||
17 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 23.43 | ||||||
18 | Max Wallengren | 2005 | Södertörns Simsällskap | 24.08 | ||||||
19 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 25.45 | ||||||
20 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.76 | ||||||
21 | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 29.07 | ||||||
- | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Ferdinand Bang | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.08 | 1:23.61 | |||||
2 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 40.39 | 1:25.36 | |||||
3 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.80 | 1:26.26 | |||||
4 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.60 | 1:26.55 | |||||
5 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 39.56 | 1:26.75 | |||||
6 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.06 | 1:26.76 | |||||
7 | Ines Lo Lindroos | 2003 | Simklubben Neptun | 41.25 | 1:27.37 | |||||
8 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.91 | 1:29.32 | |||||
9 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.96 | 1:29.56 | |||||
10 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 42.74 | 1:29.97 | |||||
11 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 43.19 | 1:30.62 | |||||
12 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 43.87 | 1:30.73 | |||||
13 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.24 | 1:30.94 | |||||
14 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 44.29 | 1:32.42 | |||||
15 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 44.25 | 1:33.47 | |||||
16 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.64 | 1:33.48 | |||||
17 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.49 | 1:33.49 | |||||
18 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 44.48 | 1:33.95 | |||||
19 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.89 | 1:34.19 | |||||
20 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.41 | 1:34.43 | |||||
21 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.28 | 1:34.60 | |||||
22 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.79 | 1:34.87 | |||||
23 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.27 | 1:35.40 | |||||
24 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.27 | 1:35.41 | |||||
25 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 45.84 | 1:35.56 | |||||
26 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 45.40 | 1:35.73 | |||||
27 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 45.42 | 1:35.75 | |||||
28 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 46.74 | 1:38.32 | |||||
29 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.46 | 1:38.75 | |||||
30 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.16 | 1:38.99 | |||||
31 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.22 | 1:39.01 | |||||
32 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.67 | 1:39.04 | |||||
33 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 47.95 | 1:39.63 | |||||
34 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 48.41 | 1:40.09 | |||||
35 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 46.74 | 1:40.48 | |||||
36 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 48.83 | 1:40.58 | |||||
37 | Ebba Eneroth | 2003 | Simklubben Neptun | 45.80 | 1:40.75 | |||||
38 | Ella Wahlman | 2003 | Simklubben Neptun | 47.88 | 1:41.40 | |||||
39 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.62 | 1:41.55 | |||||
40 | Frida Bohman | 2003 | Simklubben Neptun | 47.11 | 1:42.11 | |||||
41 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 46.89 | 1:42.53 | |||||
42 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 49.04 | 1:42.88 | |||||
43 | Ebba Hedman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 49.80 | 1:45.05 | |||||
44 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 49.68 | 1:45.76 | |||||
45 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.39 | 1:45.93 | |||||
45 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.11 | 1:45.93 | |||||
47 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 52.02 | 1:46.15 | |||||
48 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 50.92 | 1:47.78 | |||||
49 | Clara Lidén | 2003 | Södertörns Simsällskap | 50.34 | 1:48.11 | |||||
50 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.48 | 1:48.76 | |||||
51 | Fanny Jardetun | 2003 | Södertörns Simsällskap | 50.55 | 1:48.94 | |||||
52 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.62 | 1:49.23 | |||||
53 | Angelica Suiste | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 50.76 | 1:49.60 | |||||
54 | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | 50.54 | 1:50.02 | |||||
55 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 52.31 | 1:50.43 | |||||
56 | Vera Vlachos | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 53.21 | 1:51.34 | |||||
57 | Leah Amtell | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 53.05 | 1:51.40 | |||||
58 | Moa Scharin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 52.21 | 1:51.44 | |||||
59 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.75 | 1:53.52 | |||||
60 | Simona Yitbarek | 2003 | Södertälje Simsällskap | 54.88 | 1:55.62 | |||||
61 | Emma Norrback | 2003 | Södertörns Simsällskap | 56.14 | 1:55.90 | |||||
62 | Olivia Nyberg Borgelin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 54.60 | 1:56.69 | |||||
63 | Josephine Premat | 2003 | Södertälje Simsällskap | 55.89 | 1:56.76 | |||||
64 | Tilde Varnestig | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 56.10 | 1:58.03 | |||||
65 | Kristin Thorhallsdottir | 2003 | Södertörns Simsällskap | 56.57 | 2:00.37 | |||||
66 | Emilia Lundqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 55.88 | 2:01.70 | |||||
67 | Alma Söderqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 58.41 | 2:04.11 | |||||
68 | Anna Svensson | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 57.37 | 2:05.25 | |||||
- | Isabella Björk | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
- | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Ylva Aldrin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.28 | 1:21.11 | |||||
2 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.97 | 1:26.23 | |||||
3 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 41.74 | 1:27.32 | |||||
4 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 41.97 | 1:29.07 | |||||
5 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.81 | 1:29.55 | |||||
6 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.81 | 1:29.91 | |||||
7 | Jakob Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 41.71 | 1:29.93 | |||||
8 | Hugo Seeman | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.63 | 1:31.61 | |||||
9 | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | 44.24 | 1:31.96 | |||||
10 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.64 | 1:32.50 | |||||
11 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.39 | 1:33.58 | |||||
12 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.06 | 1:34.36 | |||||
13 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.23 | 1:34.80 | |||||
14 | Viktor Jonson | 2003 | Simklubben Neptun | 45.94 | 1:35.31 | |||||
15 | Emil Gillman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 45.82 | 1:37.24 | |||||
16 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.04 | 1:39.54 | |||||
17 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.23 | 1:40.02 | |||||
18 | Victor Trägårdh | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 47.09 | 1:40.15 | |||||
19 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.71 | 1:41.02 | |||||
20 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.73 | 1:41.64 | |||||
21 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.48 | 1:42.13 | |||||
22 | Robin Otsa | 2003 | Simklubben Neptun | 48.37 | 1:42.59 | |||||
23 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 48.84 | 1:42.61 | |||||
24 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 47.88 | 1:42.86 | |||||
25 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 48.19 | 1:42.95 | |||||
26 | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 48.85 | 1:44.23 | |||||
27 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 49.12 | 1:44.25 | |||||
28 | Alexander Kilander | 2003 | Södertörns Simsällskap | 48.56 | 1:45.24 | |||||
29 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 51.51 | 1:49.14 | |||||
30 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.38 | 1:50.12 | |||||
31 | Anton Wänerud | 2003 | Tyresö Simsällskap | 53.62 | 1:53.40 | |||||
- | Axel Poldahl | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Malte Haargaard | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.26 | ||||||
2 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.04 | ||||||
3 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.18 | ||||||
4 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.92 | ||||||
5 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 46.96 | ||||||
6 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 47.48 | ||||||
7 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 47.63 | ||||||
8 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 48.05 | ||||||
9 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 48.53 | ||||||
10 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.30 | ||||||
11 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 50.20 | ||||||
12 | Isabelle Karlsson | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.36 | ||||||
13 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 51.59 | ||||||
14 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 51.72 | ||||||
15 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.76 | ||||||
16 | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 53.05 | ||||||
17 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.92 | ||||||
18 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.74 | ||||||
19 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 55.02 | ||||||
20 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 58.51 | ||||||
21 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 58.55 | ||||||
22 | Sofia Stenecker | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:01.74 | ||||||
- | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Greta Schei | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 21, 25m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 22.47 | ||||||
2 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 23.53 | ||||||
3 | Sofia Bang | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 23.60 | ||||||
4 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 23.91 | ||||||
5 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 24.25 | ||||||
6 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 24.27 | ||||||
7 | Miriam Tägt Sorjonen | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 25.22 | ||||||
8 | Birgit Karlbom | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 25.26 | ||||||
9 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 25.75 | ||||||
10 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 25.94 | ||||||
11 | Cecilia Nordenbäck | 2006 | Simklubben Neptun | 26.09 | ||||||
12 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 26.14 | ||||||
13 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 26.61 | ||||||
14 | Melissa Klintengren | 2007 | Södertälje Simsällskap | 26.92 | ||||||
15 | Elin Hall | 2006 | Simklubben Neptun | 27.34 | ||||||
16 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 28.03 | ||||||
17 | Adiyat Coles | 2008 | Södertörns Simsällskap | 28.39 | ||||||
18 | Hanna Lundgren | 2006 | IFK Lidingö Simklubb | 28.80 | ||||||
18 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.80 | ||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.65 | ||||||
2 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.14 | ||||||
3 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 46.31 | ||||||
4 | Zion Vaamonde | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.06 | ||||||
5 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.11 | ||||||
6 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 49.76 | ||||||
7 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 50.43 | ||||||
8 | Viktor Bagelius | 2006 | Spårvägen Simförening | 52.90 | ||||||
9 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 53.40 | ||||||
10 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.51 | ||||||
11 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 55.10 | ||||||
12 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 55.37 | ||||||
13 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 55.85 | ||||||
14 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.58 | ||||||
15 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:00.34 | ||||||
16 | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:03.93 | ||||||
- | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 23, 25m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 20.54 | ||||||
2 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 21.57 | ||||||
3 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 22.52 | ||||||
4 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 23.35 | ||||||
5 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 23.67 | ||||||
6 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 23.80 | ||||||
7 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 23.95 | ||||||
8 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 26.17 | ||||||
9 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 26.79 | ||||||
- | Patrik Engvall | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 24, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.18 | ||||||
2 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 33.70 | ||||||
3 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 34.45 | ||||||
4 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.59 | ||||||
5 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 34.76 | ||||||
6 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.87 | ||||||
7 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 35.26 | ||||||
8 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.27 | ||||||
9 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.83 | ||||||
10 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 36.60 | ||||||
11 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.71 | ||||||
12 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.84 | ||||||
13 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 37.91 | ||||||
14 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.47 | ||||||
15 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.76 | ||||||
16 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.29 | ||||||
17 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.49 | ||||||
18 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 39.57 | ||||||
19 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.76 | ||||||
20 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 39.78 | ||||||
21 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 40.20 | ||||||
22 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 40.44 | ||||||
23 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 40.58 | ||||||
24 | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.62 | ||||||
25 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 41.32 | ||||||
26 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.38 | ||||||
27 | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 41.39 | ||||||
28 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.40 | ||||||
29 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.89 | ||||||
30 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.22 | ||||||
31 | Evangelia Vlachou | 2005 | Södertörns Simsällskap | 42.25 | ||||||
32 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.28 | ||||||
33 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.31 | ||||||
34 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.41 | ||||||
34 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.41 | ||||||
36 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.62 | ||||||
37 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.64 | ||||||
38 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.65 | ||||||
39 | Saskia Cousins Clarhäll | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.75 | ||||||
40 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.89 | ||||||
41 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.04 | ||||||
42 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.14 | ||||||
43 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.21 | ||||||
44 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 43.38 | ||||||
45 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Tyresö Simsällskap | 44.17 | ||||||
46 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 44.95 | ||||||
47 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.98 | ||||||
48 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 44.99 | ||||||
49 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 45.25 | ||||||
50 | Lulia Mehari | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 45.29 | ||||||
51 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.45 | ||||||
52 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 45.62 | ||||||
53 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 45.73 | ||||||
54 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.87 | ||||||
55 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 46.44 | ||||||
56 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.12 | ||||||
57 | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | 47.33 | ||||||
58 | Elle Wincent | 2005 | Simklubben Neptun | 48.93 | ||||||
59 | Anabelle Llorca | 2005 | Simklubben Neptun | 49.16 | ||||||
60 | Hanna Donaldsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.37 | ||||||
61 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 52.05 | ||||||
62 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.79 | ||||||
63 | Nellie Ullbrand | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 53.24 | ||||||
64 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 55.78 | ||||||
64 | Mimmi Jaksetic | 2005 | Tyresö Simsällskap | 55.78 | ||||||
66 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 58.11 | ||||||
- | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 30.41 | ||||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 34.74 | ||||||
3 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 36.14 | ||||||
4 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.60 | ||||||
5 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 37.41 | ||||||
6 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.18 | ||||||
7 | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.22 | ||||||
8 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 38.98 | ||||||
9 | Ferdinand Bang | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 39.23 | ||||||
10 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.33 | ||||||
11 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 39.84 | ||||||
12 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.87 | ||||||
13 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.34 | ||||||
14 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.69 | ||||||
15 | Hugo Stranne | 2005 | Ösmo Simsällskap | 40.93 | ||||||
16 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.45 | ||||||
17 | Axel Östergren | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.93 | ||||||
18 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.04 | ||||||
19 | Max Wallengren | 2005 | Södertörns Simsällskap | 43.27 | ||||||
20 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.41 | ||||||
21 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 43.64 | ||||||
22 | Tim Glimmerud Gullbjörk | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 43.79 | ||||||
23 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.52 | ||||||
24 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.02 | ||||||
25 | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 45.64 | ||||||
26 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.80 | ||||||
27 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.04 | ||||||
28 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.23 | ||||||
29 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.89 | ||||||
30 | Erik Osterman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 46.90 | ||||||
31 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.45 | ||||||
32 | Hugo Jonsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.66 | ||||||
33 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.96 | ||||||
34 | Angel Daimay | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.22 | ||||||
35 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 53.17 | ||||||
36 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 53.39 | ||||||
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:08.75 | 2:25.30 | 3:39.34 | 4:52.62 | |||
2 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:11.70 | 2:30.39 | 3:49.46 | 5:07.09 | |||
3 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:13.56 | 2:32.92 | 3:52.20 | 5:09.08 | |||
4 | Ines Lo Lindroos | 2003 | Simklubben Neptun | 1:13.71 | 2:33.62 | 3:53.51 | 5:10.75 | |||
5 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 1:15.00 | 2:35.59 | 3:55.98 | 5:13.97 | |||
6 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:17.21 | 2:38.06 | 3:58.66 | 5:14.40 | |||
7 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 1:13.33 | 2:34.54 | 3:55.34 | 5:14.45 | |||
8 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 1:14.24 | 2:35.49 | 3:58.26 | 5:15.21 | |||
9 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:15.57 | 2:36.43 | 3:57.74 | 5:17.32 | |||
10 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 1:15.79 | 2:38.29 | 4:01.27 | 5:21.88 | |||
11 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:18.77 | 2:42.17 | 4:07.05 | 5:26.19 | |||
12 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 1:18.22 | 2:41.63 | 4:05.35 | 5:26.57 | |||
13 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:18.70 | 2:42.67 | 4:07.56 | 5:26.94 | |||
14 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:19.14 | 2:43.40 | 4:08.55 | 5:28.91 | |||
15 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:15.29 | 2:41.32 | 4:09.38 | 5:31.68 | |||
16 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 1:19.32 | 2:45.54 | 4:11.00 | 5:34.79 | |||
17 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:19.81 | 2:47.84 | 4:14.76 | 5:38.59 | |||
18 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 1:20.89 | 2:47.40 | 4:15.30 | 5:38.66 | |||
19 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 1:20.32 | 2:47.48 | 4:15.30 | 5:39.25 | |||
20 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:20.81 | 2:47.61 | 4:13.99 | 5:39.43 | |||
21 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:19.52 | 2:47.42 | 4:15.13 | 5:41.43 | |||
22 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:20.06 | 2:48.54 | 4:17.88 | 5:41.84 | |||
23 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:19.97 | 2:47.93 | 4:16.72 | 5:44.00 | |||
24 | Ella Wahlman | 2003 | Simklubben Neptun | 1:23.29 | 2:55.05 | 4:26.64 | 5:54.27 | |||
25 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 1:27.79 | 2:58.95 | 4:28.55 | 5:56.75 | |||
26 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:25.36 | 2:56.86 | 4:29.27 | 5:59.03 | |||
27 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:28.28 | 3:02.64 | 4:37.93 | 6:07.61 | |||
28 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:25.64 | 3:00.82 | 4:36.81 | 6:10.19 | |||
29 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:30.62 | 3:09.21 | 4:45.54 | 6:14.35 | |||
30 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:25.32 | 3:01.64 | 4:39.24 | 6:14.46 | |||
31 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:30.34 | 3:06.69 | 4:43.07 | 6:15.58 | |||
32 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:28.87 | 3:06.23 | 4:44.80 | 6:16.53 | |||
33 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:26.22 | 3:07.24 | 4:48.80 | 6:29.68 | |||
34 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 1:31.77 | 3:13.69 | 4:57.28 | 6:37.47 | |||
35 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:31.86 | 3:15.35 | 4:58.83 | 6:41.67 | |||
- | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 27, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:09.65 | 2:25.90 | 3:39.02 | 4:52.53 | |||
2 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:13.47 | 2:33.24 | 3:53.51 | 5:08.18 | |||
3 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:09.46 | 2:26.66 | 3:48.30 | 5:08.28 | |||
4 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 1:12.04 | 2:32.42 | 3:54.23 | 5:11.24 | |||
5 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:15.54 | 2:38.32 | 4:02.13 | 5:21.62 | |||
6 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:19.09 | 2:46.37 | 4:13.24 | 5:35.59 | |||
7 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:20.67 | 2:49.18 | 4:17.43 | 5:36.86 | |||
8 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:20.88 | 2:46.89 | 4:14.52 | 5:36.99 | |||
9 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:20.94 | 2:49.26 | 4:16.17 | 5:42.56 | |||
10 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:25.05 | 2:56.43 | 4:25.55 | 5:48.47 | |||
11 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:21.43 | 2:52.54 | 4:24.02 | 5:54.09 | |||
12 | Victor Trägårdh | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:23.57 | 2:54.88 | 4:26.27 | 5:55.20 | |||
13 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:27.48 | 3:01.77 | 4:35.76 | 6:05.09 | |||
14 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:28.86 | 3:04.15 | 4:39.76 | 6:07.81 | |||
15 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:27.87 | 3:03.24 | 4:38.57 | 6:10.64 | |||
16 | Malte Haargaard | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:26.78 | 3:02.88 | 4:39.04 | 6:10.94 | |||
17 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:29.61 | 3:05.28 | 4:41.35 | 6:11.23 | |||
Gren 28, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Damer 1 [2005] | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:21.48 | ||||||
Olivia Bäckström | 2005 | 32.89 | 32.89 | |||||||
Maria Flink | 2005 | 39.25 | 1:12.14 | |||||||
Tara Srikkanth | 2005 | 34.39 | 1:46.53 | |||||||
Alva Barrios | 2005 | 34.95 | 2:21.48 | |||||||
2 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:27.02 | ||||||
Veronica Olsson | 2005 | 36.49 | 36.49 | |||||||
Nova Morota | 2005 | 36.79 | 1:13.28 | |||||||
Wilma Eld | 2005 | 37.43 | 1:50.71 | |||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 36.31 | 2:27.02 | |||||||
3 | Södertälje Dam 1 10 Oy | 2005 | Södertälje Simsällskap | 2:31.34 | ||||||
Jennifer Mardo | 2005 | 33.66 | 33.66 | |||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 34.79 | 1:08.45 | |||||||
Cheyenne Bäckstrand | 2005 | 39.83 | 1:48.28 | |||||||
Clara Teljstedt | 2006 | 43.06 | 2:31.34 | |||||||
4 | Skk Damer Lag 1 | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:31.73 | ||||||
Emelie Sveding | 2005 | 37.83 | 37.83 | |||||||
Matilda Sandquist | 2005 | 37.58 | 1:15.41 | |||||||
Elsa Kärvestedt | 2005 | 39.83 | 1:55.24 | |||||||
Sofia Wennerholm | 2005 | 36.49 | 2:31.73 | |||||||
5 | SK Neptun Flickor Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:32.00 | ||||||
Filippa Folcker | 2005 | 34.96 | 34.96 | |||||||
Iris Martinsson | 2005 | 38.28 | 1:13.24 | |||||||
Nike Johnston | 2005 | 38.70 | 1:51.94 | |||||||
Ingrid Lund | 2006 | 40.06 | 2:32.00 | |||||||
6 | Spif SF Damer Lag 1 | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 2:38.77 | ||||||
Liv Asp Olsson | 2005 | 34.89 | 34.89 | |||||||
Linn Solehav | 2005 | 36.82 | 1:11.71 | |||||||
Amanda Kelkay | 2005 | 42.57 | 1:54.28 | |||||||
Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | 44.49 | 2:38.77 | |||||||
7 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:41.24 | ||||||
Wilma Groth | 2005 | 42.10 | 42.10 | |||||||
Alina Färm | 2005 | 40.21 | 1:22.31 | |||||||
Elicia Allard | 2005 | 40.76 | 2:03.07 | |||||||
Alma Thunberg | 2005 | 38.17 | 2:41.24 | |||||||
8 | Skuru Ik Lag 1 | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 2:44.54 | ||||||
Matilda Bergström | 2005 | 41.19 | 41.19 | |||||||
Emma Lidell | 2005 | 42.24 | 1:23.43 | |||||||
Alva Furingsten | 2006 | 40.68 | 2:04.11 | |||||||
Mathilda Almgren | 2005 | 40.43 | 2:44.54 | |||||||
9 | SK Neptun Flickor Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:46.18 | ||||||
Alice Stenbeck | 2006 | 40.93 | 40.93 | |||||||
Mathilda Rosenberg | 2005 | 45.86 | 1:26.79 | |||||||
Maja Wallberg | 2005 | 37.95 | 2:04.74 | |||||||
Emilia Lind | 2006 | 41.44 | 2:46.18 | |||||||
10 | SS04 Damer [2005] | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:46.33 | ||||||
Emma Montelius | 2005 | 37.72 | 37.72 | |||||||
Alice Velden | 2005 | 39.78 | 1:17.50 | |||||||
Isidora Mitrovic | 2005 | 45.55 | 2:03.05 | |||||||
Agnes Lundmark | 2006 | 43.28 | 2:46.33 | |||||||
11 | Tyresö SS Damer [2005] | 2005 | Tyresö Simsällskap | 2:50.34 | ||||||
Alicia Söderlind | 2005 | 40.67 | 40.67 | |||||||
Melanie Blix Grimaldi | 2005 | 44.09 | 1:24.76 | |||||||
Saskia Cousins Clarhäll | 2005 | 42.86 | 2:07.62 | |||||||
Frida Wallman | 2005 | 42.72 | 2:50.34 | |||||||
12 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:50.89 | ||||||
Lisa Uddeholt | 2005 | 42.44 | 42.44 | |||||||
Isabelle Karlsson | 2006 | 41.71 | 1:24.15 | |||||||
Alva Hellenius | 2006 | 43.54 | 2:07.69 | |||||||
Lola Hjort Mowitz | 2006 | 43.20 | 2:50.89 | |||||||
13 | Skk Damer Lag 2 | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:57.37 | ||||||
Elvira Flores | 2006 | 42.14 | 42.14 | |||||||
Klara Högfeldt | 2005 | 43.23 | 1:25.37 | |||||||
Sofia Lövqvist | 2006 | 49.68 | 2:15.05 | |||||||
Lina Ahlström | 2005 | 42.32 | 2:57.37 | |||||||
14 | Älvsjö AIK Damer [2005] | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 2:58.67 | ||||||
Nellie Ullbrand | 2005 | 55.67 | 55.67 | |||||||
Elin Björklund | 2005 | 43.35 | 1:39.02 | |||||||
Olivia Lyrberg | 2005 | 41.57 | 2:20.59 | |||||||
Emma Söderberg | 2005 | 38.08 | 2:58.67 | |||||||
15 | Södertälje Dam 2 10 Oy | 2005 | Södertälje Simsällskap | 2:58.92 | ||||||
Alice Englund | 2005 | 44.63 | 44.63 | |||||||
Moa Berg | 2006 | 40.82 | 1:25.45 | |||||||
Angelina Zander | 2005 | 41.94 | 2:07.39 | |||||||
Melissa Klintengren | 2007 | 51.53 | 2:58.92 | |||||||
16 | SK Neptun Flickor Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 3:02.76 | ||||||
Anabelle Llorca | 2005 | 47.74 | 47.74 | |||||||
Felicia State | 2005 | 45.42 | 1:33.16 | |||||||
Isabelle Lardner Klang | 2005 | 44.41 | 2:17.57 | |||||||
Estelle Ersöz | 2005 | 45.19 | 3:02.76 | |||||||
17 | Spårvägen Damer Lag 4 | 2005 | Spårvägen Simförening | 3:03.67 | ||||||
Jennifer Geaney | 2005 | 45.08 | 45.08 | |||||||
Vera Tjäder | 2005 | 46.17 | 1:31.25 | |||||||
Greta Schei | 2006 | 50.90 | 2:22.15 | |||||||
Ella Holmberg | 2006 | 41.52 | 3:03.67 | |||||||
18 | Skuru Ik Lag 2 | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 3:08.21 | ||||||
Linnea Bäckström | 2006 | 49.23 | 49.23 | |||||||
Louise Mårtensson | 2006 | 47.41 | 1:36.64 | |||||||
Elisia Berg | 2006 | 47.58 | 2:24.22 | |||||||
Melody Read | 2005 | 43.99 | 3:08.21 | |||||||
19 | SK Neptun Flickor Lag 5 | 2005 | Simklubben Neptun | 3:38.64 | ||||||
Cecilia Nordenbäck | 2006 | 1:03.74 | 1:03.74 | |||||||
Isa Carlsund | 2006 | 56.43 | 2:00.17 | |||||||
Elle Wincent | 2005 | 47.65 | 2:47.82 | |||||||
Ebba Burman Kindgren | 2005 | 50.82 | 3:38.64 | |||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 4 | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 29, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Pojkar Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:26.45 | ||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 34.67 | 34.67 | |||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 36.47 | 1:11.14 | |||||||
Uno Härmark | 2005 | 37.59 | 1:48.73 | |||||||
Gabriel Wächter | 2005 | 37.72 | 2:26.45 | |||||||
2 | Södertörn Herrar [2005] 1 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:27.52 | ||||||
Henry Plavans | 2005 | 30.15 | 30.15 | |||||||
Kevin Hellman | 2005 | 36.46 | 1:06.61 | |||||||
Elliot Wennerström | 2005 | 39.56 | 1:46.17 | |||||||
Axel Östergren | 2005 | 41.35 | 2:27.52 | |||||||
3 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:41.58 | ||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 40.07 | 40.07 | |||||||
Milles Karlsson Karlström | 2005 | 41.09 | 1:21.16 | |||||||
Einar Styrman | 2005 | 40.52 | 2:01.68 | |||||||
Alan Eriksson | 2005 | 39.90 | 2:41.58 | |||||||
4 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:56.31 | ||||||
Anton Jöngren | 2006 | 43.27 | 43.27 | |||||||
Carl Malm | 2005 | 44.74 | 1:28.01 | |||||||
Adrian Hellberg | 2005 | 46.49 | 2:14.50 | |||||||
David Holmberg | 2005 | 41.81 | 2:56.31 | |||||||
5 | Södertörn Herrar [2005] 2 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 3:03.41 | ||||||
Sam Hamzehnejad | 2006 | 42.73 | 42.73 | |||||||
Jonathan Åkerman | 2006 | 50.29 | 1:33.02 | |||||||
Elton Söderberg | 2006 | 47.40 | 2:20.42 | |||||||
Björn Essen | 2006 | 42.99 | 3:03.41 | |||||||
6 | SK Neptun Pojkar Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 3:07.09 | ||||||
Georgios Theodosiadis | 2005 | 43.80 | 43.80 | |||||||
Axel Skott Storheden | 2006 | 47.69 | 1:31.49 | |||||||
Ludvig Löfström | 2006 | 47.56 | 2:19.05 | |||||||
Christos Theodosiadis | 2006 | 48.04 | 3:07.09 | |||||||
7 | Södertälje Herrar [2005] | 2005 | Södertälje Simsällskap | 3:14.49 | ||||||
Simon Welin-Berger | 2006 | 45.67 | 45.67 | |||||||
Joakim Johansson | 2005 | 45.04 | 1:30.71 | |||||||
Sixten Selander | 2006 | 54.10 | 2:24.81 | |||||||
Arvid Engqvist | 2005 | 49.68 | 3:14.49 | |||||||
8 | Skuru Ik Lag 1 | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 3:15.11 | ||||||
Manfred Bränström | 2005 | 47.16 | 47.16 | |||||||
Mikael Lanestrand | 2005 | 47.23 | 1:34.39 | |||||||
Eskil Bränström | 2006 | 54.89 | 2:29.28 | |||||||
Isak Malmfors | 2005 | 45.83 | 3:15.11 | |||||||
- | SK Neptun Pojkar Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 42.55 | 42.55 | |||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 44.26 | 1:26.81 | |||||||
- | Skk Pojkar Lag 1 | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Carl Mattsson | 2005 | 38.49 | 38.49 | |||||||
Vincent Flores | 2005 | 42.01 | 1:20.50 | |||||||
Anton Graner | 2005 | 42.37 | 2:02.87 | |||||||
- | Skk Pojkar Lag 2 | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
David Berggren | 2005 | 46.28 | 46.28 | |||||||
- | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Zion Vaamonde | 2006 | 40.53 | 40.53 | |||||||
Viktor Bagelius | 2006 | 46.42 | 1:26.95 | |||||||
Albin Wullrich | 2006 | 46.39 | 2:13.34 | |||||||
Gren 30, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.18 | 1:11.23 | 1:57.57 | 2:34.09 | |||
2 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.61 | 1:19.61 | 2:07.21 | 2:43.28 | |||
3 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 34.60 | 1:15.52 | 2:04.12 | 2:43.88 | |||
4 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.85 | 1:18.92 | 2:06.74 | 2:45.28 | |||
5 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 35.77 | 1:18.25 | 2:07.84 | 2:45.52 | |||
6 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.99 | 1:18.84 | 2:11.59 | 2:47.61 | |||
7 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.78 | 1:17.03 | 2:09.81 | 2:48.77 | |||
8 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.80 | 1:16.92 | 2:11.04 | 2:48.88 | |||
9 | Ines Lo Lindroos | 2003 | Simklubben Neptun | 37.84 | 1:22.45 | 2:12.72 | 2:49.06 | |||
10 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.09 | 1:20.14 | 2:10.10 | 2:49.13 | |||
10 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.22 | 1:22.46 | 2:11.81 | 2:49.13 | |||
12 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 36.61 | 1:23.44 | 2:11.90 | 2:50.68 | |||
13 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 37.83 | 1:23.07 | 2:11.93 | 2:51.35 | |||
14 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.81 | 1:22.30 | 2:13.25 | 2:52.77 | |||
15 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.04 | 1:21.49 | 2:12.10 | 2:53.02 | |||
16 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.24 | 1:24.87 | 2:18.92 | 2:55.58 | |||
17 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 38.41 | 1:22.62 | 2:16.63 | 2:55.67 | |||
18 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 40.45 | 1:27.35 | 2:15.64 | 2:55.88 | |||
19 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 39.81 | 1:24.61 | 2:17.15 | 2:57.55 | |||
20 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 39.99 | 1:26.37 | 2:18.47 | 2:58.21 | |||
21 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.44 | 1:27.12 | 2:18.42 | 2:58.50 | |||
22 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 40.97 | 1:25.97 | 2:18.06 | 2:58.77 | |||
23 | Tindra Norling | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.87 | 1:26.90 | 2:18.27 | 2:59.31 | |||
24 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 38.12 | 1:24.58 | 2:19.55 | 2:59.84 | |||
25 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.75 | 1:27.43 | 2:18.98 | 3:01.04 | |||
26 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.76 | 1:25.08 | 2:18.32 | 3:01.30 | |||
27 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.09 | 1:29.40 | 2:22.02 | 3:01.39 | |||
28 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.48 | 1:26.83 | 2:18.61 | 3:02.04 | |||
29 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 42.22 | 1:29.24 | 2:22.26 | 3:04.72 | |||
30 | Ella Wahlman | 2003 | Simklubben Neptun | 37.90 | 1:26.48 | 2:24.08 | 3:05.18 | |||
31 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.71 | 1:28.06 | 2:22.90 | 3:05.32 | |||
32 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.98 | 1:30.00 | 2:26.63 | 3:07.75 | |||
33 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 41.58 | 1:28.93 | 2:25.39 | 3:09.02 | |||
34 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.38 | 1:29.24 | 2:24.26 | 3:10.90 | |||
35 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.71 | 1:28.25 | 2:25.21 | 3:11.52 | |||
36 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 42.72 | 1:33.84 | 2:32.58 | 3:14.70 | |||
37 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.05 | 1:32.71 | 2:33.11 | 3:14.84 | |||
38 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 47.27 | 1:35.93 | 2:32.07 | 3:15.86 | |||
39 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.58 | 1:34.60 | 2:32.91 | 3:17.89 | |||
40 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.46 | 1:33.61 | 2:35.15 | 3:20.06 | |||
41 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 47.29 | 1:35.38 | 2:36.49 | 3:20.78 | |||
42 | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 47.52 | 1:39.49 | 2:38.43 | 3:26.29 | |||
43 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.21 | 1:38.21 | 2:39.86 | 3:30.89 | |||
44 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 53.37 | 1:44.19 | 2:42.64 | 3:34.35 | |||
45 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 55.07 | 1:53.80 | 2:54.54 | 3:47.87 | |||
46 | Josephine Premat | 2003 | Södertälje Simsällskap | 52.01 | 1:51.86 | 2:59.13 | 3:50.91 | |||
47 | Simona Yitbarek | 2003 | Södertälje Simsällskap | 52.37 | 1:55.02 | 2:59.84 | 3:51.69 | |||
- | Mandana Fardi | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Leah Amtell | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 31, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.01 | 1:14.61 | 2:01.62 | 2:38.45 | |||
2 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 35.70 | 1:18.19 | 2:07.70 | 2:43.87 | |||
3 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 33.84 | 1:17.36 | 2:09.30 | 2:45.25 | |||
4 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.62 | 1:19.60 | 2:10.03 | 2:47.10 | |||
5 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.53 | 1:22.47 | 2:11.28 | 2:48.67 | |||
6 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.14 | 1:20.36 | 2:13.87 | 2:49.92 | |||
7 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.58 | 1:23.00 | 2:13.21 | 2:51.09 | |||
8 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.85 | 1:26.20 | 2:17.10 | 2:55.91 | |||
9 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.67 | 1:28.80 | 2:21.04 | 3:04.67 | |||
10 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.82 | 1:31.64 | 2:24.34 | 3:05.56 | |||
11 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.77 | 1:29.44 | 2:25.83 | 3:06.18 | |||
12 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.30 | 1:27.79 | 2:24.45 | 3:06.42 | |||
13 | Victor Trägårdh | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.09 | 1:31.08 | 2:26.41 | 3:08.72 | |||
14 | Erik Falk | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 41.86 | 1:30.82 | 2:28.12 | 3:10.11 | |||
15 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.75 | 1:31.85 | 2:27.33 | 3:12.77 | |||
16 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.70 | 1:28.84 | 2:26.27 | 3:14.13 | |||
17 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 43.84 | 1:35.13 | 2:33.72 | 3:19.08 | |||
18 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.42 | 1:36.00 | 2:33.74 | 3:20.28 | |||
19 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 46.78 | 1:38.10 | 2:37.00 | 3:20.58 | |||
20 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.21 | 1:37.36 | 2:39.50 | 3:24.34 | |||
- | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Malte Haargaard | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.03 | 1:05.03 | |||||
2 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 32.11 | 1:06.08 | |||||
3 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.36 | 1:06.24 | |||||
4 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.08 | 1:08.85 | |||||
5 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 33.78 | 1:10.70 | |||||
6 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.21 | 1:11.43 | |||||
7 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 34.28 | 1:12.38 | |||||
8 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 34.93 | 1:13.19 | |||||
9 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 35.37 | 1:13.58 | |||||
10 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.80 | 1:14.56 | |||||
11 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 35.10 | 1:15.29 | |||||
12 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.51 | 1:15.45 | |||||
13 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.84 | 1:15.46 | |||||
14 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.81 | 1:15.69 | |||||
15 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.07 | 1:16.72 | |||||
16 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.02 | 1:17.20 | |||||
17 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.90 | 1:17.46 | |||||
18 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.14 | 1:17.50 | |||||
19 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.26 | 1:17.80 | |||||
20 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.25 | 1:19.17 | |||||
21 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.75 | 1:19.48 | |||||
22 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.39 | 1:19.71 | |||||
23 | Emma Parmander Haglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.07 | 1:20.05 | |||||
24 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.78 | 1:20.77 | |||||
25 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 37.51 | 1:20.84 | |||||
26 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.87 | 1:21.01 | |||||
27 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.39 | 1:21.38 | |||||
28 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 39.07 | 1:21.83 | |||||
29 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 38.59 | 1:22.47 | |||||
30 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.54 | 1:23.22 | |||||
31 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 40.50 | 1:23.42 | |||||
32 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 40.25 | 1:23.74 | |||||
33 | Eydis Porbjörnsdottir | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 39.02 | 1:24.06 | |||||
34 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 39.17 | 1:24.66 | |||||
35 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.18 | 1:26.21 | |||||
36 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 41.64 | 1:27.44 | |||||
37 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.94 | 1:27.57 | |||||
38 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 42.25 | 1:28.13 | |||||
39 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 41.65 | 1:28.30 | |||||
40 | Elin Glifberg | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 41.70 | 1:28.49 | |||||
41 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.20 | 1:28.67 | |||||
42 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.80 | 1:29.40 | |||||
43 | Penny Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 42.53 | 1:30.38 | |||||
44 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 42.15 | 1:30.80 | |||||
45 | Katja Kutsenko | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 41.57 | 1:30.92 | |||||
46 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 44.83 | 1:31.23 | |||||
47 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.57 | 1:31.49 | |||||
48 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.64 | 1:32.02 | |||||
49 | Filippa Jonsson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.49 | 1:32.17 | |||||
50 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 43.34 | 1:33.72 | |||||
51 | Eleonora Engström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 44.26 | 1:33.87 | |||||
52 | Sigrid Priks | 2004 | Simklubben Neptun | 44.79 | 1:33.97 | |||||
53 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 45.00 | 1:35.79 | |||||
54 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 45.48 | 1:36.16 | |||||
55 | Fanny Aschan | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.53 | 1:36.19 | |||||
56 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 44.37 | 1:37.61 | |||||
57 | Saga Öhman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.70 | 1:40.17 | |||||
58 | Alexandra Nordgren | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.55 | 1:41.94 | |||||
59 | Nellie Granskog | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.49 | 1:43.70 | |||||
60 | Beatiel Zemicael | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 47.48 | 1:45.15 | |||||
61 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 48.67 | 1:46.99 | |||||
- | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 33, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.13 | 1:03.70 | |||||
2 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.08 | 1:11.39 | |||||
3 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 34.73 | 1:11.91 | |||||
4 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 35.63 | 1:14.12 | |||||
5 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.32 | 1:14.15 | |||||
6 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 35.33 | 1:14.17 | |||||
7 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 36.35 | 1:15.01 | |||||
8 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 35.76 | 1:15.72 | |||||
9 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.35 | 1:16.38 | |||||
10 | Hjalmar Mueller | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.19 | 1:16.41 | |||||
11 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 37.32 | 1:16.59 | |||||
12 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.01 | 1:16.65 | |||||
13 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 38.19 | 1:19.73 | |||||
14 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 38.48 | 1:19.97 | |||||
15 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.68 | 1:21.09 | |||||
16 | Alexander Bill | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.86 | 1:24.73 | |||||
17 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 41.66 | 1:26.41 | |||||
18 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 41.90 | 1:27.52 | |||||
19 | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | 40.85 | 1:27.71 | |||||
20 | Viktor Nyberg | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.32 | 1:28.70 | |||||
21 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.56 | 1:28.75 | |||||
22 | Jonathan Hörberg | 2004 | Simklubben Neptun | 43.87 | 1:28.76 | |||||
23 | Kim Skogh | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.95 | 1:29.42 | |||||
24 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.43 | 1:29.79 | |||||
25 | Michael Gadler | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.88 | 1:33.60 | |||||
26 | Martin Araskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 46.20 | 1:35.37 | |||||
27 | Christofer Kebbon | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.57 | 1:36.44 | |||||
28 | Sebastian Frisch | 2004 | Södertälje Simsällskap | 44.48 | 1:37.89 | |||||
29 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.16 | 1:40.79 | |||||
30 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.47 | 1:40.90 | |||||
31 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.89 | 1:40.93 | |||||
32 | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.54 | 1:43.27 | |||||
33 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 47.53 | 1:43.30 | |||||
34 | Andreas Johem | 2004 | Tyresö Simsällskap | 50.32 | 1:45.99 | |||||
35 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 52.57 | 1:53.50 | |||||
- | Teodor Sjöstrand | 2004 | Ösmo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 34, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 17.03 | ||||||
2 | Isabelle Karlsson | 2006 | Spårvägen Simförening | 18.82 | ||||||
3 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 20.22 | ||||||
4 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 20.24 | ||||||
5 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 20.40 | ||||||
6 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 20.46 | ||||||
7 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 20.84 | ||||||
8 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.30 | ||||||
9 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.57 | ||||||
9 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 21.57 | ||||||
11 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 21.65 | ||||||
12 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 21.75 | ||||||
13 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 22.56 | ||||||
14 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 22.67 | ||||||
15 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 23.14 | ||||||
16 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 23.40 | ||||||
17 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 23.84 | ||||||
18 | Birgit Karlbom | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 24.19 | ||||||
19 | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 24.54 | ||||||
20 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 26.86 | ||||||
21 | Sofia Bang | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 27.07 | ||||||
22 | Elin Hall | 2006 | Simklubben Neptun | 29.28 | ||||||
23 | Greta Schei | 2006 | Spårvägen Simförening | 32.38 | ||||||
- | Cecilia Nordenbäck | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 35, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 19.16 | ||||||
2 | Valentino Vrbanus | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.24 | ||||||
3 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 19.54 | ||||||
4 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 20.26 | ||||||
5 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 21.18 | ||||||
6 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 22.69 | ||||||
7 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 23.46 | ||||||
8 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 24.29 | ||||||
9 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 24.85 | ||||||
10 | Viktor Bagelius | 2006 | Spårvägen Simförening | 25.06 | ||||||
11 | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.59 | ||||||
12 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 26.91 | ||||||
13 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 28.25 | ||||||
14 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 29.82 | ||||||
- | Zion Vaamonde | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 36, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.15 | 1:08.49 | |||||
2 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.92 | 1:14.97 | |||||
3 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.30 | 1:16.94 | |||||
4 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.97 | 1:18.87 | |||||
5 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 36.81 | 1:19.04 | |||||
6 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 37.37 | 1:20.21 | |||||
7 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.82 | 1:21.32 | |||||
8 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 39.02 | 1:21.57 | |||||
9 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 35.77 | 1:21.69 | |||||
10 | Ines Lo Lindroos | 2003 | Simklubben Neptun | 38.09 | 1:21.89 | |||||
11 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.06 | 1:22.26 | |||||
12 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.04 | 1:24.35 | |||||
13 | Ella Wahlman | 2003 | Simklubben Neptun | 38.10 | 1:24.43 | |||||
14 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 37.56 | 1:24.48 | |||||
15 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.63 | 1:24.72 | |||||
16 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 38.16 | 1:24.98 | |||||
17 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 39.13 | 1:26.34 | |||||
18 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.23 | 1:26.48 | |||||
19 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.70 | 1:27.84 | |||||
20 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.35 | 1:28.66 | |||||
21 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 40.64 | 1:29.45 | |||||
22 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.26 | 1:29.80 | |||||
23 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.73 | 1:29.83 | |||||
24 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 40.68 | 1:30.22 | |||||
25 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.31 | 1:30.38 | |||||
26 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 43.14 | 1:31.33 | |||||
27 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 41.89 | 1:32.88 | |||||
28 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 43.84 | 1:32.97 | |||||
29 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.89 | 1:34.33 | |||||
30 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.90 | 1:35.59 | |||||
31 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.77 | 1:36.57 | |||||
32 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 43.35 | 1:37.50 | |||||
33 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.53 | 1:41.67 | |||||
34 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.98 | 1:44.94 | |||||
35 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 48.46 | 1:46.60 | |||||
36 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.66 | 1:54.95 | |||||
37 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 54.67 | 1:57.65 | |||||
- | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 37, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.57 | 1:15.02 | |||||
2 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.47 | 1:15.35 | |||||
3 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 34.53 | 1:15.62 | |||||
4 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 36.41 | 1:17.64 | |||||
5 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.15 | 1:21.92 | |||||
6 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.27 | 1:24.79 | |||||
7 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.73 | 1:24.96 | |||||
8 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.14 | 1:29.98 | |||||
9 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.19 | 1:30.03 | |||||
10 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.37 | 1:30.78 | |||||
11 | Hugo Seeman | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.02 | 1:33.65 | |||||
12 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.32 | 1:33.77 | |||||
13 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.06 | 1:35.02 | |||||
14 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.52 | 1:35.27 | |||||
15 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.04 | 1:40.53 | |||||
16 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 50.52 | 1:47.43 | |||||
17 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 53.74 | 1:56.86 | |||||
18 | Tobias Glimmerud Gullbjörk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 55.91 | 2:11.73 | |||||
- | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Erik Falk | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
- | Malte Haargaard | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 38, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.50 | 1:12.86 | |||||
2 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 37.36 | 1:16.12 | |||||
3 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.18 | 1:18.68 | |||||
4 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 38.87 | 1:20.68 | |||||
5 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.36 | 1:20.85 | |||||
6 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.35 | 1:22.52 | |||||
7 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 39.87 | 1:22.69 | |||||
8 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.02 | 1:23.98 | |||||
9 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 42.87 | 1:26.11 | |||||
10 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.03 | 1:27.50 | |||||
11 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 42.80 | 1:27.76 | |||||
12 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.37 | 1:27.81 | |||||
13 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 42.71 | 1:28.06 | |||||
14 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 43.25 | 1:28.45 | |||||
15 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.15 | 1:28.96 | |||||
16 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.70 | 1:29.47 | |||||
17 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.37 | 1:29.71 | |||||
18 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.08 | 1:31.59 | |||||
19 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.50 | 1:32.72 | |||||
20 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.25 | 1:33.09 | |||||
21 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 45.48 | 1:33.23 | |||||
22 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 46.28 | 1:33.62 | |||||
23 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 45.41 | 1:34.02 | |||||
24 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.49 | 1:34.37 | |||||
25 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 47.27 | 1:35.85 | |||||
26 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 47.40 | 1:36.27 | |||||
27 | Eleonora Engström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 48.88 | 1:36.36 | |||||
28 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 48.37 | 1:36.45 | |||||
29 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 48.47 | 1:37.71 | |||||
30 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.21 | 1:39.46 | |||||
31 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 49.09 | 1:40.00 | |||||
32 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.41 | 1:40.64 | |||||
33 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 49.08 | 1:40.82 | |||||
34 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 49.23 | 1:41.38 | |||||
35 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 49.51 | 1:42.17 | |||||
36 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 52.05 | 1:43.61 | |||||
37 | Elin Glifberg | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 50.84 | 1:43.67 | |||||
38 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 52.76 | 1:46.18 | |||||
39 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.05 | 1:46.76 | |||||
40 | Alexandra Nordgren | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 51.49 | 1:47.59 | |||||
41 | Filippa Jonsson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.23 | 1:48.41 | |||||
42 | Fanny Aschan | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 52.56 | 1:49.25 | |||||
43 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 53.73 | 1:50.17 | |||||
44 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 53.20 | 1:50.54 | |||||
45 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 55.18 | 1:51.86 | |||||
46 | Saga Öhman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.71 | 1:53.20 | |||||
47 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 56.57 | 1:53.83 | |||||
48 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 57.46 | 1:58.06 | |||||
49 | Nellie Granskog | 2004 | Spårvägen Simförening | 58.17 | 1:58.64 | |||||
50 | Beatiel Zemicael | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 1:02.30 | 2:09.05 | |||||
- | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sigrid Priks | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 39, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.21 | 1:19.11 | |||||
2 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.84 | 1:20.83 | |||||
3 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.48 | 1:23.65 | |||||
4 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.06 | 1:24.66 | |||||
5 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.71 | 1:25.68 | |||||
6 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.31 | 1:26.67 | |||||
7 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 44.03 | 1:27.60 | |||||
8 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.04 | 1:28.13 | |||||
9 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.36 | 1:29.62 | |||||
10 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 45.29 | 1:30.04 | |||||
11 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 44.46 | 1:30.16 | |||||
12 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 45.81 | 1:30.59 | |||||
13 | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | 45.40 | 1:32.04 | |||||
14 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 44.59 | 1:32.48 | |||||
15 | Hjalmar Mueller | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 46.53 | 1:34.03 | |||||
16 | Alexander Bill | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 46.49 | 1:34.20 | |||||
17 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 49.84 | 1:40.81 | |||||
18 | Viktor Nyberg | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 50.48 | 1:41.56 | |||||
19 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 50.46 | 1:41.92 | |||||
20 | Michael Gadler | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.71 | 1:44.38 | |||||
21 | Jonathan Hörberg | 2004 | Simklubben Neptun | 51.44 | 1:44.45 | |||||
22 | Teodor Sjöstrand | 2004 | Ösmo Simsällskap | 51.97 | 1:47.46 | |||||
23 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 53.02 | 1:47.80 | |||||
24 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 53.25 | 1:51.39 | |||||
25 | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | 55.58 | 1:54.36 | |||||
26 | Christofer Kebbon | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.07 | 1:54.46 | |||||
27 | Martin Araskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 57.82 | 1:57.73 | |||||
28 | Sebastian Frisch | 2004 | Södertälje Simsällskap | 57.84 | 1:58.59 | |||||
29 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 58.00 | 2:00.83 | |||||
30 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:04.68 | 2:11.72 | |||||
- | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Kim Skogh | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 40, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.91 | ||||||
2 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 39.16 | ||||||
3 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 39.93 | ||||||
4 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 40.20 | ||||||
5 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 40.53 | ||||||
6 | Isabelle Karlsson | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.94 | ||||||
7 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 41.09 | ||||||
8 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 41.28 | ||||||
9 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.77 | ||||||
10 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.09 | ||||||
11 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 42.47 | ||||||
12 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.11 | ||||||
13 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.44 | ||||||
14 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.72 | ||||||
15 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 46.35 | ||||||
16 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.55 | ||||||
17 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.43 | ||||||
18 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 48.67 | ||||||
19 | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 49.65 | ||||||
20 | Birgit Karlbom | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 50.05 | ||||||
21 | Greta Schei | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.33 | ||||||
22 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.70 | ||||||
23 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 52.42 | ||||||
24 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 53.13 | ||||||
25 | Boel Araskog | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 55.19 | ||||||
26 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.72 | ||||||
27 | Alexandra Herlitz | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 56.79 | ||||||
28 | Sofia Stenecker | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:00.99 | ||||||
- | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 41, 25m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 18.75 | ||||||
2 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 18.82 | ||||||
3 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 19.68 | ||||||
4 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 19.85 | ||||||
5 | Wilma Söderlind | 2007 | Tyresö Simsällskap | 20.15 | ||||||
6 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 20.40 | ||||||
7 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 20.61 | ||||||
8 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 20.87 | ||||||
9 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 21.22 | ||||||
10 | Elin Hall | 2006 | Simklubben Neptun | 21.28 | ||||||
11 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 21.49 | ||||||
12 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 21.87 | ||||||
13 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 22.08 | ||||||
14 | Melissa Klintengren | 2007 | Södertälje Simsällskap | 22.25 | ||||||
15 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 22.29 | ||||||
16 | Sofia Bang | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 22.67 | ||||||
17 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 23.00 | ||||||
18 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 23.16 | ||||||
19 | Hanna Alm | 2006 | Ösmo Simsällskap | 24.67 | ||||||
20 | Hanna Lundgren | 2006 | IFK Lidingö Simklubb | 25.00 | ||||||
21 | Anna Svedenkrans | 2006 | Simklubben Neptun | 27.77 | ||||||
22 | Cecilia Nordenbäck | 2006 | Simklubben Neptun | 28.39 | ||||||
Gren 42, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.27 | ||||||
2 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.17 | ||||||
3 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 38.92 | ||||||
4 | Zion Vaamonde | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.43 | ||||||
5 | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.83 | ||||||
6 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 40.51 | ||||||
7 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.08 | ||||||
8 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 42.64 | ||||||
9 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.32 | ||||||
10 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 44.43 | ||||||
11 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.45 | ||||||
12 | Viktor Bagelius | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.18 | ||||||
13 | Henrik Viberg | 2006 | IFK Lidingö Simklubb | 47.59 | ||||||
14 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.76 | ||||||
15 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.03 | ||||||
16 | Eric Sjögren | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 48.33 | ||||||
17 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 51.81 | ||||||
18 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 53.24 | ||||||
19 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 55.07 | ||||||
- | Alexander Kovtun Kahlin | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Gren 43, 25m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 19.31 | ||||||
2 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 20.28 | ||||||
3 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 20.29 | ||||||
4 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 20.53 | ||||||
5 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.08 | ||||||
6 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 21.13 | ||||||
7 | Ludvig Sandman | 2007 | Ösmo Simsällskap | 21.43 | ||||||
8 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 21.65 | ||||||
9 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 24.32 | ||||||
10 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 24.73 | ||||||
11 | Elliot Stranne | 2008 | Ösmo Simsällskap | 28.19 | ||||||
- | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 44, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Damer [2003] 1 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:59.51 | ||||||
Saliha Colic | 2003 | 29.15 | 29.15 | |||||||
Emelie Fast | 2004 | 29.84 | 58.99 | |||||||
Klara Possman | 2003 | 30.62 | 1:29.61 | |||||||
Nina Pavlovic Cano | 2004 | 29.90 | 1:59.51 | |||||||
2 | SK Neptun Damer Lag 1 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:04.23 | ||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 30.68 | 30.68 | |||||||
Alva Hagström | 2003 | 32.05 | 1:02.73 | |||||||
Ines Lo Lindroos | 2003 | 31.41 | 1:34.14 | |||||||
Freja Nordeman | 2003 | 30.09 | 2:04.23 | |||||||
3 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:05.84 | ||||||
Cornelia Lythell | 2003 | 31.84 | 31.84 | |||||||
Mikaela Hedström | 2003 | 29.53 | 1:01.37 | |||||||
Eliane Westermark | 2003 | 32.26 | 1:33.63 | |||||||
Elvira Schei | 2003 | 32.21 | 2:05.84 | |||||||
4 | Södertörn Damer [2003] 2 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:06.08 | ||||||
Tindra Norling | 2003 | 31.52 | 31.52 | |||||||
Nea Hjortsberg | 2004 | 31.54 | 1:03.06 | |||||||
Elin Lundgren | 2003 | 32.03 | 1:35.09 | |||||||
Olivia Barrios | 2004 | 30.99 | 2:06.08 | |||||||
5 | Södertälje Dam 1 11-12 | 2003 | Södertälje Simsällskap | 2:06.71 | ||||||
Filippa Malmström | 2003 | 29.18 | 29.18 | |||||||
Isabel Teglöf | 2003 | 31.83 | 1:01.01 | |||||||
Lisa Vinger | 2003 | 32.57 | 1:33.58 | |||||||
Vilma Lindberg | 2004 | 33.13 | 2:06.71 | |||||||
6 | SK Neptun Damer Lag 2 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:10.91 | ||||||
Anna Wainikka | 2004 | 33.49 | 33.49 | |||||||
Vendela Hillström | 2003 | 32.92 | 1:06.41 | |||||||
Lovisa Edman | 2003 | 32.84 | 1:39.25 | |||||||
Madicken Eriksson | 2003 | 31.66 | 2:10.91 | |||||||
7 | Spif SF Damer Lag 1 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:11.25 | ||||||
Hanna Mehari | 2003 | 32.13 | 32.13 | |||||||
Elsa Fogelsjöö | 2003 | 33.14 | 1:05.27 | |||||||
Heidi Saluveer | 2003 | 31.40 | 1:36.67 | |||||||
Emelie Söderström | 2003 | 34.58 | 2:11.25 | |||||||
8 | SS04 Damer [2003] | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:11.88 | ||||||
Emma Lundmark | 2003 | 31.57 | 31.57 | |||||||
Lisa Candelius | 2003 | 32.91 | 1:04.48 | |||||||
Elvira Montes | 2004 | 33.83 | 1:38.31 | |||||||
Rebecka Ishaq | 2003 | 33.57 | 2:11.88 | |||||||
9 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:14.79 | ||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 34.13 | 34.13 | |||||||
Veronica Lythell | 2003 | 33.89 | 1:08.02 | |||||||
Belize Vaamonde | 2004 | 33.92 | 1:41.94 | |||||||
Sara Torstensson | 2004 | 32.85 | 2:14.79 | |||||||
10 | Saltsjöbaden IF | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:16.23 | ||||||
Mira Burmeister | 2003 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Astrid Palmborg | 2003 | 34.87 | 1:07.82 | |||||||
Filippa Neuman | 2004 | 37.09 | 1:44.91 | |||||||
Linnea Gipperth | 2003 | 31.32 | 2:16.23 | |||||||
11 | SK Neptun Damer Lag 3 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:17.10 | ||||||
Ella Wahlman | 2003 | 32.84 | 32.84 | |||||||
Elin Grähs | 2004 | 35.37 | 1:08.21 | |||||||
Elsa Djuphammar | 2003 | 34.93 | 1:43.14 | |||||||
Hedda Wallberg | 2003 | 33.96 | 2:17.10 | |||||||
12 | Tyresö SS Damer [2003] | 2003 | Tyresö Simsällskap | 2:17.34 | ||||||
Matilda Ringbom | 2003 | 33.05 | 33.05 | |||||||
Ella Törnqvist | 2003 | 36.58 | 1:09.63 | |||||||
Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | 35.41 | 1:45.04 | |||||||
Tea Angerfelt | 2004 | 32.30 | 2:17.34 | |||||||
13 | Skk Damer | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:19.55 | ||||||
Emma Björkman | 2004 | 35.30 | 35.30 | |||||||
Ella Evers | 2004 | 34.98 | 1:10.28 | |||||||
Sara Kärvestedt | 2003 | 35.54 | 1:45.82 | |||||||
Ella Engelgren | 2004 | 33.73 | 2:19.55 | |||||||
14 | Södertörn Damer [2003] 3 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:19.60 | ||||||
Felicia Camacho | 2004 | 38.48 | 38.48 | |||||||
Alice Jönsson | 2003 | 33.80 | 1:12.28 | |||||||
Emma Parmander Haglund | 2004 | 33.63 | 1:45.91 | |||||||
Josefine Åkerman | 2004 | 33.69 | 2:19.60 | |||||||
15 | Lidingö SK Damer 1 | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 2:20.55 | ||||||
Rebecca Sandström | 2003 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Cecilia Viberg | 2003 | 32.93 | 1:03.48 | |||||||
Katja Kutsenko | 2004 | 37.85 | 1:41.33 | |||||||
Elin Glifberg | 2004 | 39.22 | 2:20.55 | |||||||
16 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 2:20.75 | ||||||
Olivia Östlund | 2003 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Filippa Lindskog | 2004 | 35.85 | 1:10.77 | |||||||
Felicia Heintz | 2004 | 35.06 | 1:45.83 | |||||||
Elsa Bäckström | 2004 | 34.92 | 2:20.75 | |||||||
17 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:23.96 | ||||||
Johanna Bagelius | 2004 | 36.74 | 36.74 | |||||||
Beata Kårén | 2003 | 34.89 | 1:11.63 | |||||||
Malin Kullman | 2004 | 34.91 | 1:46.54 | |||||||
Elvira Weid | 2003 | 37.42 | 2:23.96 | |||||||
18 | Skuru Ik Damer Lag 2 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 2:26.66 | ||||||
Mandana Fardi | 2003 | 36.18 | 36.18 | |||||||
Elin Furingsten | 2004 | 36.57 | 1:12.75 | |||||||
Emma Orrung | 2003 | 35.70 | 1:48.45 | |||||||
Leah Amtell | 2003 | 38.21 | 2:26.66 | |||||||
19 | SK Neptun Damer Lag 4 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:27.58 | ||||||
Lilly Eriksson | 2004 | 37.28 | 37.28 | |||||||
Nina Hall | 2004 | 37.76 | 1:15.04 | |||||||
Maja Rehn | 2004 | 36.81 | 1:51.85 | |||||||
Isabelle Brodd | 2003 | 35.73 | 2:27.58 | |||||||
20 | Södertälje Dam 2 11-12 | 2003 | Södertälje Simsällskap | 2:32.46 | ||||||
Linnéa Teljstedt | 2003 | 35.42 | 35.42 | |||||||
Jennifer Bethiso | 2003 | 35.68 | 1:11.10 | |||||||
Josephine Premat | 2003 | 38.92 | 1:50.02 | |||||||
Simona Yitbarek | 2003 | 42.44 | 2:32.46 | |||||||
21 | Spif SF Damer Lag 3 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:34.98 | ||||||
Ida Lindström | 2004 | 40.63 | 40.63 | |||||||
Maria Bang | 2003 | 33.35 | 1:13.98 | |||||||
Sofia Lindqvist | 2004 | 45.86 | 1:59.84 | |||||||
Emma Thur | 2004 | 35.14 | 2:34.98 | |||||||
22 | Skuru Ik Damer Lag 3 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 2:35.99 | ||||||
Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | 38.48 | 38.48 | |||||||
Isabelle Persson | 2004 | 40.06 | 1:18.54 | |||||||
Tilde Rydström | 2003 | 37.96 | 1:56.50 | |||||||
Malin Wahlén | 2003 | 39.49 | 2:35.99 | |||||||
23 | SK Neptun Damer Lag 6 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:38.52 | ||||||
Clara Velasco Ullenhag | 2004 | 39.48 | 39.48 | |||||||
Sigrid Priks | 2004 | 40.61 | 1:20.09 | |||||||
Lova Gottberg | 2003 | 39.37 | 1:59.46 | |||||||
Else Jomaa | 2004 | 39.06 | 2:38.52 | |||||||
24 | SK Neptun Damer Lag 5 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:39.20 | ||||||
Elsa Lövquist | 2004 | 40.83 | 40.83 | |||||||
Clara Unden | 2004 | 40.33 | 1:21.16 | |||||||
Caroline Friberg | 2004 | 38.46 | 1:59.62 | |||||||
Emelie Dahl | 2004 | 39.58 | 2:39.20 | |||||||
25 | Älvsjö AIK Damer | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 2:42.15 | ||||||
Beatiel Zemicael | 2004 | 47.84 | 47.84 | |||||||
Elsa Wennerstrand | 2004 | 37.30 | 1:25.14 | |||||||
Eydis Porbjörnsdottir | 2004 | 38.76 | 2:03.90 | |||||||
Stella Brinne Roos | 2004 | 38.25 | 2:42.15 | |||||||
26 | Skuru Ik Damer Lag 4 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 2:52.28 | ||||||
Ylva Aldrin | 2003 | 45.37 | 45.37 | |||||||
Fanny Aschan | 2004 | 41.94 | 1:27.31 | |||||||
Alexandra Nordgren | 2004 | 45.23 | 2:12.54 | |||||||
Tilde Varnestig | 2003 | 39.74 | 2:52.28 | |||||||
Gren 45, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Herrar [2003] 1 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:02.67 | ||||||
Edvin Jonsson | 2004 | 27.81 | 27.81 | |||||||
Jonathan Sandqvist | 2003 | 27.64 | 55.45 | |||||||
Emil Gunnarsson | 2004 | 33.51 | 1:28.96 | |||||||
Malte Söderberg | 2004 | 33.71 | 2:02.67 | |||||||
2 | Skk Herrar | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:08.41 | ||||||
Otto Reithner | 2003 | 31.38 | 31.38 | |||||||
Otto Lundberg | 2003 | 31.11 | 1:02.49 | |||||||
Elias Skeppstedt | 2003 | 34.30 | 1:36.79 | |||||||
Walter Sundling | 2004 | 31.62 | 2:08.41 | |||||||
3 | Södertälje Herr 1 11-12 | 2003 | Södertälje Simsällskap | 2:09.78 | ||||||
Erik Lööw | 2003 | 29.28 | 29.28 | |||||||
Theo Oerther | 2003 | 32.39 | 1:01.67 | |||||||
Johan Thormé Rova | 2004 | 35.88 | 1:37.55 | |||||||
Oscar Fällman | 2003 | 32.23 | 2:09.78 | |||||||
4 | Spif SF Herrar Lag 1 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:11.05 | ||||||
Daniel Löwenberg | 2003 | 30.96 | 30.96 | |||||||
Sebastian Johansson | 2003 | 32.41 | 1:03.37 | |||||||
Victor Trägårdh | 2003 | 33.97 | 1:37.34 | |||||||
Axel Lewander | 2004 | 33.71 | 2:11.05 | |||||||
5 | SK Neptun Herrar Lag 1 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:13.01 | ||||||
Troy Kroonder | 2003 | 28.64 | 28.64 | |||||||
Morris Martin | 2004 | 33.31 | 1:01.95 | |||||||
Jan Salentin | 2004 | 36.05 | 1:38.00 | |||||||
Hugo Liljeberg | 2004 | 35.01 | 2:13.01 | |||||||
6 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:16.07 | ||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 33.45 | 33.45 | |||||||
Viktor Malmring | 2003 | 34.67 | 1:08.12 | |||||||
Aron Alexanderson | 2003 | 34.83 | 1:42.95 | |||||||
Jesper Holmström | 2003 | 33.12 | 2:16.07 | |||||||
7 | Spif SF Herrar Lag 4 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:18.63 | ||||||
Alexander Bill | 2004 | 36.67 | 36.67 | |||||||
Hugo Seeman | 2003 | 33.78 | 1:10.45 | |||||||
Daniel Gnalin | 2003 | 34.12 | 1:44.57 | |||||||
Jakob Gnalin | 2003 | 34.06 | 2:18.63 | |||||||
8 | Spif SF Herrar Lag 3 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:24.63 | ||||||
Gustav Niring | 2004 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Oliver Rasool | 2003 | 34.14 | 1:08.93 | |||||||
Sami Alzghoul | 2004 | 36.69 | 1:45.62 | |||||||
Tobias Glimmerud Gullbjörk | 2003 | 39.01 | 2:24.63 | |||||||
9 | Skuru Ik Herrar Lag 2 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 2:35.27 | ||||||
Malte Haargaard | 2003 | 35.87 | 35.87 | |||||||
Hjalmar Mueller | 2004 | 36.72 | 1:12.59 | |||||||
Axel Poldahl | 2003 | 43.27 | 1:55.86 | |||||||
Martin Araskog | 2004 | 39.41 | 2:35.27 | |||||||
10 | Södertälje Herr 2 11-12 | 2003 | Södertälje Simsällskap | 2:36.48 | ||||||
Spencer Karlström Huerta | 2004 | 37.98 | 37.98 | |||||||
Lennon Köndell | 2004 | 39.37 | 1:17.35 | |||||||
Ludvig Johansson | 2003 | 38.38 | 1:55.73 | |||||||
Sebastian Frisch | 2004 | 40.75 | 2:36.48 | |||||||
- | Skuru Ik Herrar Lag 3 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Marcus Hultman | 2003 | |||||||||
Martin Araskog | 2004 | |||||||||
Fredrik Etsare | 2003 | |||||||||
Simon Granath | 2003 | DNS | ||||||||
- | Södertörn Herrar [2003] 2 | 2003 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Jakob Majta | 2003 | |||||||||
Victor Lindbom | 2004 | |||||||||
Lucas Vainio | 2004 | |||||||||
Felix Noe Glaser | 2003 | DNS | ||||||||
- | Skuru Ik Herrar Lag 1 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gustavs Cerps | 2004 | 33.44 | 33.44 | |||||||
Gustav Sartor | 2003 | 35.45 | 1:08.89 | |||||||
Victor Bäckström | 2003 | 35.25 | 1:44.14 | |||||||
- | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Markus Annas | 2004 | 40.72 | 40.72 | |||||||
Gren 46, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.73 | 1:28.29 | |||||
2 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 48.70 | 1:40.25 | |||||
3 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 48.56 | 1:42.99 | |||||
4 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.30 | 1:43.75 | |||||
5 | Isabelle Karlsson | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.85 | 1:46.38 | |||||
6 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 52.07 | 1:48.15 | |||||
7 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 52.70 | 1:48.28 | |||||
8 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 51.22 | 1:48.64 | |||||
9 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 53.88 | 1:49.59 | |||||
10 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.00 | 1:49.85 | |||||
11 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 53.74 | 1:52.74 | |||||
12 | Greta Schei | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:04.06 | 2:05.91 | |||||
13 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 1:08.77 | 2:17.09 | |||||
- | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 47, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.76 | 1:32.79 | |||||
2 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.80 | 1:42.14 | |||||
3 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.92 | 1:43.23 | |||||
4 | Zion Vaamonde | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.67 | 1:44.42 | |||||
5 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 46.97 | 1:44.63 | |||||
6 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 50.22 | 1:45.49 | |||||
7 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 51.77 | 1:49.44 | |||||
8 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 59.22 | 2:00.24 | |||||
9 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 55.42 | 2:00.66 | |||||
10 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 55.32 | 2:01.94 | |||||
- | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Bagelius | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 48, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.80 | ||||||
2 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.98 | ||||||
3 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 33.04 | ||||||
4 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.36 | ||||||
5 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 35.28 | ||||||
6 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 36.18 | ||||||
7 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 36.86 | ||||||
8 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.05 | ||||||
9 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.14 | ||||||
10 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.37 | ||||||
11 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.39 | ||||||
12 | Shirley Lidman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.70 | ||||||
13 | Emma Parmander Haglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.73 | ||||||
14 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 40.01 | ||||||
15 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.18 | ||||||
16 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.24 | ||||||
17 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.38 | ||||||
18 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.20 | ||||||
19 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 41.73 | ||||||
20 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 42.19 | ||||||
21 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.58 | ||||||
22 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.77 | ||||||
23 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.93 | ||||||
24 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 43.23 | ||||||
25 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 43.49 | ||||||
26 | Katja Kutsenko | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 43.57 | ||||||
27 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 43.80 | ||||||
28 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 43.85 | ||||||
29 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 43.98 | ||||||
30 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.21 | ||||||
31 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.44 | ||||||
32 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.81 | ||||||
33 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 45.60 | ||||||
34 | Filippa Jonsson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.90 | ||||||
35 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.19 | ||||||
36 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.25 | ||||||
37 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 48.37 | ||||||
38 | Hanna Fürst | 2004 | Tyresö Simsällskap | 48.63 | ||||||
39 | Elin Glifberg | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 49.51 | ||||||
40 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 51.68 | ||||||
41 | Eleonora Engström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 52.16 | ||||||
42 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 54.16 | ||||||
43 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 54.78 | ||||||
44 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 57.04 | ||||||
45 | Nellie Granskog | 2004 | Spårvägen Simförening | 59.06 | ||||||
- | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Fanny Aschan | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Sigrid Priks | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 49, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.23 | ||||||
2 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.08 | ||||||
3 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.20 | ||||||
4 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.82 | ||||||
5 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 37.83 | ||||||
6 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.91 | ||||||
7 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.32 | ||||||
8 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.11 | ||||||
9 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 40.92 | ||||||
10 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 41.77 | ||||||
11 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.07 | ||||||
12 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 43.24 | ||||||
13 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 43.74 | ||||||
14 | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | 44.42 | ||||||
15 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 44.66 | ||||||
16 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 45.21 | ||||||
17 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 45.45 | ||||||
18 | Alexander Bill | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 46.49 | ||||||
19 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 47.67 | ||||||
20 | Viktor Nyberg | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 48.07 | ||||||
21 | Jonathan Hörberg | 2004 | Simklubben Neptun | 49.45 | ||||||
22 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 55.17 | ||||||
23 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 58.29 | ||||||
- | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Hjalmar Mueller | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 50, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 38.64 | ||||||
2 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 42.43 | ||||||
3 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 42.71 | ||||||
4 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 43.07 | ||||||
5 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.12 | ||||||
6 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 45.05 | ||||||
7 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 45.39 | ||||||
8 | Evangelia Vlachou | 2005 | Södertörns Simsällskap | 45.51 | ||||||
9 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 45.61 | ||||||
10 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.26 | ||||||
11 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.71 | ||||||
12 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 47.82 | ||||||
13 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.54 | ||||||
14 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 49.44 | ||||||
15 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.63 | ||||||
16 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.95 | ||||||
17 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.35 | ||||||
18 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.72 | ||||||
19 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.02 | ||||||
20 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.03 | ||||||
21 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.44 | ||||||
22 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.61 | ||||||
23 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 51.65 | ||||||
24 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 51.72 | ||||||
25 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.79 | ||||||
26 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 51.83 | ||||||
27 | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 52.62 | ||||||
28 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 52.96 | ||||||
29 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 52.97 | ||||||
30 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 52.98 | ||||||
31 | Anabelle Llorca | 2005 | Simklubben Neptun | 53.18 | ||||||
32 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 53.72 | ||||||
33 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 54.18 | ||||||
34 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.71 | ||||||
35 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 54.96 | ||||||
36 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 55.06 | ||||||
37 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 55.28 | ||||||
38 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 55.34 | ||||||
39 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 56.20 | ||||||
40 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 57.20 | ||||||
41 | Lulia Mehari | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 57.21 | ||||||
42 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 57.52 | ||||||
43 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 57.75 | ||||||
44 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 58.49 | ||||||
45 | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | 58.58 | ||||||
46 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 58.81 | ||||||
47 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 58.82 | ||||||
48 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 59.04 | ||||||
49 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 59.23 | ||||||
50 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 59.91 | ||||||
51 | Elle Wincent | 2005 | Simklubben Neptun | 1:00.04 | ||||||
52 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:01.13 | ||||||
53 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:01.59 | ||||||
- | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 51, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.30 | ||||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 43.31 | ||||||
3 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 45.03 | ||||||
4 | Ferdinand Bang | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 46.48 | ||||||
5 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 46.98 | ||||||
6 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.99 | ||||||
7 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 48.37 | ||||||
8 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 48.62 | ||||||
9 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 49.31 | ||||||
10 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 49.65 | ||||||
10 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.65 | ||||||
12 | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.77 | ||||||
13 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.99 | ||||||
14 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 51.44 | ||||||
15 | Hugo Stranne | 2005 | Ösmo Simsällskap | 53.15 | ||||||
16 | Axel Östergren | 2005 | Södertörns Simsällskap | 54.40 | ||||||
17 | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 54.56 | ||||||
18 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 55.30 | ||||||
19 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 58.03 | ||||||
20 | Tim Glimmerud Gullbjörk | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 58.79 | ||||||
21 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 59.46 | ||||||
22 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 1:00.46 | ||||||
23 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:05.80 | ||||||
- | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 52, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.59 | ||||||
2 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.59 | ||||||
3 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 51.26 | ||||||
4 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.83 | ||||||
5 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.95 | ||||||
6 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 53.50 | ||||||
7 | Isabelle Karlsson | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.52 | ||||||
8 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 53.82 | ||||||
9 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 54.08 | ||||||
10 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.16 | ||||||
11 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 54.40 | ||||||
12 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 55.26 | ||||||
13 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.22 | ||||||
14 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 56.30 | ||||||
15 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 57.86 | ||||||
16 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 58.34 | ||||||
17 | Greta Schei | 2006 | Spårvägen Simförening | 58.65 | ||||||
18 | Anna Svedenkrans | 2006 | Simklubben Neptun | 59.49 | ||||||
19 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:00.19 | ||||||
20 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:00.27 | ||||||
21 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:01.29 | ||||||
22 | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:02.90 | ||||||
23 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 1:03.16 | ||||||
24 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 1:03.97 | ||||||
25 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:04.09 | ||||||
26 | Alexandra Herlitz | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:05.60 | ||||||
27 | Mirand Kosarian Trejos | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:06.69 | ||||||
- | Boel Araskog | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 53, 25m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 24.64 | ||||||
2 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 25.25 | ||||||
3 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.44 | ||||||
4 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 25.57 | ||||||
5 | Sofia Bang | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 25.84 | ||||||
6 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 26.08 | ||||||
7 | Adiyat Coles | 2008 | Södertörns Simsällskap | 26.52 | ||||||
8 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 26.71 | ||||||
9 | Birgit Karlbom | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 26.74 | ||||||
10 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 26.96 | ||||||
11 | Wilma Söderlind | 2007 | Tyresö Simsällskap | 27.69 | ||||||
12 | Hanna Alm | 2006 | Ösmo Simsällskap | 28.38 | ||||||
13 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 28.73 | ||||||
14 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 30.96 | ||||||
- | Cecilia Nordenbäck | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 54, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.11 | ||||||
2 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 51.60 | ||||||
3 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 53.11 | ||||||
4 | Zion Vaamonde | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.29 | ||||||
5 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 54.71 | ||||||
6 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 54.82 | ||||||
7 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 55.23 | ||||||
8 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 57.82 | ||||||
9 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 58.85 | ||||||
10 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 1:01.01 | ||||||
11 | Eric Sjögren | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:03.02 | ||||||
12 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:04.54 | ||||||
- | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 55, 25m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 24.36 | ||||||
2 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 25.12 | ||||||
3 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 26.12 | ||||||
4 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 26.24 | ||||||
5 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 26.31 | ||||||
6 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 26.38 | ||||||
7 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 26.79 | ||||||
8 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 27.03 | ||||||
9 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 27.61 | ||||||
10 | Ludvig Sandman | 2007 | Ösmo Simsällskap | 28.00 | ||||||
11 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 28.91 | ||||||
12 | Elliot Stranne | 2008 | Ösmo Simsällskap | 35.12 | ||||||
- | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 56, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.89 | 1:12.43 | |||||
2 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 35.43 | 1:16.11 | |||||
3 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.89 | 1:16.41 | |||||
4 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.08 | 1:19.21 | |||||
5 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.87 | 1:19.97 | |||||
6 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 38.79 | 1:21.55 | |||||
7 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 37.20 | 1:21.99 | |||||
8 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 38.73 | 1:23.19 | |||||
9 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.30 | 1:24.19 | |||||
10 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 38.50 | 1:24.33 | |||||
11 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.86 | 1:24.62 | |||||
12 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.82 | 1:25.34 | |||||
13 | Shirley Lidman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 40.73 | 1:26.30 | |||||
14 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.13 | 1:26.52 | |||||
15 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.47 | 1:27.30 | |||||
16 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.95 | 1:27.84 | |||||
17 | Emma Parmander Haglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.90 | 1:28.13 | |||||
18 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.61 | 1:28.21 | |||||
19 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.36 | 1:28.67 | |||||
20 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.24 | 1:28.99 | |||||
21 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.46 | 1:29.88 | |||||
22 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 43.06 | 1:30.15 | |||||
23 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.80 | 1:30.24 | |||||
24 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.48 | 1:30.71 | |||||
25 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.72 | 1:31.14 | |||||
26 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.57 | 1:31.60 | |||||
27 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 46.04 | 1:32.73 | |||||
28 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.83 | 1:32.74 | |||||
29 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.07 | 1:32.80 | |||||
30 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.22 | 1:34.40 | |||||
31 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 44.15 | 1:34.61 | |||||
32 | Eydis Porbjörnsdottir | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 46.28 | 1:35.33 | |||||
33 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 46.44 | 1:36.18 | |||||
34 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 44.81 | 1:36.20 | |||||
35 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 44.88 | 1:36.57 | |||||
36 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 46.61 | 1:38.21 | |||||
37 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 45.54 | 1:38.82 | |||||
38 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 47.43 | 1:39.20 | |||||
39 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 47.81 | 1:39.37 | |||||
40 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 47.19 | 1:39.91 | |||||
41 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 48.04 | 1:41.24 | |||||
42 | Elin Glifberg | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 47.13 | 1:41.69 | |||||
43 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 51.51 | 1:42.56 | |||||
44 | Eleonora Engström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 48.46 | 1:42.58 | |||||
45 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 51.94 | 1:44.51 | |||||
46 | Fanny Aschan | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 48.63 | 1:44.94 | |||||
47 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.65 | 1:47.27 | |||||
48 | Katja Kutsenko | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 47.66 | 1:47.71 | |||||
49 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 55.01 | 1:48.27 | |||||
50 | Nellie Granskog | 2004 | Spårvägen Simförening | 53.45 | 1:52.51 | |||||
51 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 54.52 | 1:53.29 | |||||
- | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Sigrid Priks | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 57, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.93 | 1:16.03 | |||||
2 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.92 | 1:19.92 | |||||
3 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.75 | 1:19.96 | |||||
4 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.59 | 1:23.17 | |||||
5 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.79 | 1:26.77 | |||||
6 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.63 | 1:27.06 | |||||
7 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.60 | 1:27.17 | |||||
8 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 40.87 | 1:27.64 | |||||
9 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 42.23 | 1:28.50 | |||||
10 | Hjalmar Mueller | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.04 | 1:29.49 | |||||
11 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.44 | 1:29.68 | |||||
12 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.10 | 1:31.24 | |||||
13 | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | 43.54 | 1:32.05 | |||||
14 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.69 | 1:32.11 | |||||
15 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 45.28 | 1:33.39 | |||||
16 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 44.61 | 1:34.00 | |||||
17 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 46.89 | 1:39.34 | |||||
18 | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | 47.32 | 1:40.76 | |||||
19 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.59 | 1:41.92 | |||||
20 | Viktor Nyberg | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 48.47 | 1:44.70 | |||||
21 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 50.45 | 1:49.56 | |||||
22 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 55.77 | 1:54.82 | |||||
- | Alexander Bill | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Teodor Sjöstrand | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 58, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Damer 1 [2005] | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:36.19 | ||||||
Evangelia Vlachou | 2005 | 44.23 | 44.23 | |||||||
Alva Barrios | 2005 | 43.22 | 1:27.45 | |||||||
Olivia Bäckström | 2005 | 34.32 | 2:01.77 | |||||||
Tara Srikkanth | 2005 | 34.42 | 2:36.19 | |||||||
2 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:46.05 | ||||||
Nova Morota | 2005 | 42.07 | 42.07 | |||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 45.76 | 1:27.83 | |||||||
Veronica Olsson | 2005 | 41.39 | 2:09.22 | |||||||
Wilma Eld | 2005 | 36.83 | 2:46.05 | |||||||
3 | Skk Damer Lag 1 | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:49.11 | ||||||
Sofia Wennerholm | 2005 | 43.58 | 43.58 | |||||||
Matilda Sandquist | 2005 | 44.08 | 1:27.66 | |||||||
Elsa Kärvestedt | 2005 | 45.79 | 2:13.45 | |||||||
Emelie Sveding | 2005 | 35.66 | 2:49.11 | |||||||
4 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:58.68 | ||||||
Alma Thunberg | 2005 | 44.09 | 44.09 | |||||||
Alva Hellenius | 2006 | 52.19 | 1:36.28 | |||||||
Elicia Allard | 2005 | 42.68 | 2:18.96 | |||||||
Alina Färm | 2005 | 39.72 | 2:58.68 | |||||||
5 | Spif SF Damer Lag 1 | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 2:59.80 | ||||||
Liv Asp Olsson | 2005 | 40.78 | 40.78 | |||||||
Linn Solehav | 2005 | 46.46 | 1:27.24 | |||||||
Amanda Kelkay | 2005 | 49.43 | 2:16.67 | |||||||
Lulia Mehari | 2005 | 43.13 | 2:59.80 | |||||||
6 | SS04 Damer [2005] | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:00.42 | ||||||
Emma Montelius | 2005 | 41.19 | 41.19 | |||||||
Isidora Mitrovic | 2005 | 52.63 | 1:33.82 | |||||||
Alice Velden | 2005 | 44.61 | 2:18.43 | |||||||
Agnes Lundmark | 2006 | 41.99 | 3:00.42 | |||||||
7 | Södertälje Dam 1 10 Oy | 2005 | Södertälje Simsällskap | 3:01.51 | ||||||
Alice Englund | 2005 | 50.56 | 50.56 | |||||||
Angelina Zander | 2005 | 58.97 | 1:49.53 | |||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 38.33 | 2:27.86 | |||||||
Jennifer Mardo | 2005 | 33.65 | 3:01.51 | |||||||
8 | SK Neptun Flickor Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 3:02.81 | ||||||
Nike Johnston | 2005 | 44.65 | 44.65 | |||||||
Alice Stenbeck | 2006 | 52.63 | 1:37.28 | |||||||
Isabelle Lardner Klang | 2005 | 47.94 | 2:25.22 | |||||||
Iris Martinsson | 2005 | 37.59 | 3:02.81 | |||||||
9 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 3:11.60 | ||||||
Jennifer Geaney | 2005 | 49.64 | 49.64 | |||||||
Ella Holmberg | 2006 | 52.97 | 1:42.61 | |||||||
Isabelle Karlsson | 2006 | 48.24 | 2:30.85 | |||||||
Lisa Uddeholt | 2005 | 40.75 | 3:11.60 | |||||||
10 | Skuru Ik Lag 1 | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 3:12.23 | ||||||
Mathilda Almgren | 2005 | 45.26 | 45.26 | |||||||
Linnea Bäckström | 2006 | 57.66 | 1:42.92 | |||||||
Alva Furingsten | 2006 | 49.25 | 2:32.17 | |||||||
Emma Lidell | 2005 | 40.06 | 3:12.23 | |||||||
11 | SK Neptun Flickor Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 3:18.13 | ||||||
Ingrid Lund | 2006 | 48.81 | 48.81 | |||||||
Anabelle Llorca | 2005 | 52.88 | 1:41.69 | |||||||
Maja Wallberg | 2005 | 54.97 | 2:36.66 | |||||||
Emilia Lind | 2006 | 41.47 | 3:18.13 | |||||||
12 | Skk Damer Lag 2 | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:18.34 | ||||||
Sofia Lövqvist | 2006 | 51.63 | 51.63 | |||||||
Lina Ahlström | 2005 | 48.91 | 1:40.54 | |||||||
Elvira Flores | 2006 | 55.62 | 2:36.16 | |||||||
Klara Högfeldt | 2005 | 42.18 | 3:18.34 | |||||||
13 | Södertälje Dam 2 10 Oy | 2005 | Södertälje Simsällskap | 3:23.29 | ||||||
Emilia Teglöf | 2005 | 52.96 | 52.96 | |||||||
Clara Teljstedt | 2006 | 56.29 | 1:49.25 | |||||||
Cheyenne Bäckstrand | 2005 | 48.64 | 2:37.89 | |||||||
Marit Seeliger | 2005 | 45.40 | 3:23.29 | |||||||
14 | SK Neptun Flickor Lag 4 | 2005 | Simklubben Neptun | 3:29.22 | ||||||
Estelle Ersöz | 2005 | 51.18 | 51.18 | |||||||
Tilda Ericsson | 2006 | 57.32 | 1:48.50 | |||||||
Frida Palmquist | 2005 | 51.85 | 2:40.35 | |||||||
Saga Lööf | 2005 | 48.87 | 3:29.22 | |||||||
15 | Spårvägen Damer Lag 4 | 2005 | Spårvägen Simförening | 3:30.35 | ||||||
Vera Tjäder | 2005 | 51.70 | 51.70 | |||||||
Greta Schei | 2006 | 57.27 | 1:48.97 | |||||||
Wilma Groth | 2005 | 48.19 | 2:37.16 | |||||||
Matilda Karlsson | 2007 | 53.19 | 3:30.35 | |||||||
16 | SK Neptun Flickor Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 3:31.87 | ||||||
Engla Blanco | 2006 | 54.84 | 54.84 | |||||||
Ebba Burman Kindgren | 2005 | 55.39 | 1:50.23 | |||||||
Mathilda Rosenberg | 2005 | 55.34 | 2:45.57 | |||||||
Felicia State | 2005 | 46.30 | 3:31.87 | |||||||
17 | SK Neptun Flickor Lag 5 | 2005 | Simklubben Neptun | 4:03.36 | ||||||
Rebecca Friberg | 2006 | 1:03.78 | 1:03.78 | |||||||
Isa Carlsund | 2006 | 1:05.19 | 2:08.97 | |||||||
Elle Wincent | 2005 | 56.53 | 3:05.50 | |||||||
Jessica Kuhlin | 2006 | 57.86 | 4:03.36 | |||||||
- | Tyresö SS Damer [2005] | 2005 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Saskia Cousins Clarhäll | 2005 | 46.80 | 46.80 | |||||||
Melanie Blix Grimaldi | 2005 | 55.96 | 1:42.76 | |||||||
Frida Wallman | 2005 | 1:00.16 | 2:42.92 | |||||||
Gren 59, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Pojkar Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:42.07 | ||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 42.62 | 42.62 | |||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 44.77 | 1:27.39 | |||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 38.66 | 2:06.05 | |||||||
Uno Härmark | 2005 | 36.02 | 2:42.07 | |||||||
2 | Södertörn Herrar [2005] | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:48.18 | ||||||
Kevin Hellman | 2005 | 42.29 | 42.29 | |||||||
Elliot Wennerström | 2005 | 49.92 | 1:32.21 | |||||||
Henry Plavans | 2005 | 34.38 | 2:06.59 | |||||||
Axel Östergren | 2005 | 41.59 | 2:48.18 | |||||||
3 | Skk Pojkar Lag 1 | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:56.85 | ||||||
Anton Graner | 2005 | 46.29 | 46.29 | |||||||
Vincent Flores | 2005 | 48.37 | 1:34.66 | |||||||
Carl Mattsson | 2005 | 41.45 | 2:16.11 | |||||||
Oscar Flores | 2005 | 40.74 | 2:56.85 | |||||||
4 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 3:10.69 | ||||||
David Holmberg | 2005 | 45.10 | 45.10 | |||||||
Milles Karlsson Karlström | 2005 | 52.21 | 1:37.31 | |||||||
Carl Malm | 2005 | 51.11 | 2:28.42 | |||||||
Adrian Hellberg | 2005 | 42.27 | 3:10.69 | |||||||
5 | SK Neptun Pojkar Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 3:11.96 | ||||||
Gustav Edman | 2005 | 51.21 | 51.21 | |||||||
Gabriel Wächter | 2005 | 48.56 | 1:39.77 | |||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 49.55 | 2:29.32 | |||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 42.64 | 3:11.96 | |||||||
6 | SK Neptun Pojkar Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 3:39.53 | ||||||
Theodor Gladare | 2007 | 54.29 | 54.29 | |||||||
Milton Eriksson | 2007 | 1:03.14 | 1:57.43 | |||||||
Tee Thern | 2006 | 54.40 | 2:51.83 | |||||||
Axel Skott Storheden | 2006 | 47.70 | 3:39.53 | |||||||
7 | Södertälje Herrar [2005] | 2005 | Södertälje Simsällskap | 3:57.42 | ||||||
Arvid Engqvist | 2005 | 52.85 | 52.85 | |||||||
Sixten Selander | 2006 | 1:07.46 | 2:00.31 | |||||||
Simon Welin-Berger | 2006 | 1:12.77 | 3:13.08 | |||||||
Joakim Johansson | 2005 | 44.34 | 3:57.42 | |||||||
- | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Alan Eriksson | 2005 | 43.80 | 43.80 | |||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 54.30 | 1:38.10 | |||||||
Einar Styrman | 2005 | 49.77 | 2:27.87 | |||||||
- | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Viktor Bagelius | 2006 | 53.62 | 53.62 | |||||||
Nikolaj Alkas Alias | 2008 | 58.77 | 1:52.39 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 23 november 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 10:43 |