Resultat Total - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2015 | Udskriftsdato | 06 december 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2015 |
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.07 | ||||||
2 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:31.39 | ||||||
3 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:34.31 | ||||||
4 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:38.77 | ||||||
5 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:41.13 | ||||||
6 | Lea Bach Nielsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:42.36 | ||||||
7 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 1:52.00 | ||||||
8 | Ida Hecht-Nielsen | 2001 | Orient Svømning | 1:54.57 | ||||||
9 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton | 2:01.72 | ||||||
- | Matilde Aarestrup | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 1:33.93 | EXTRA | |||||
- | Aia Andreassen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | 2 armt. u vand v st | |||||
- | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej sam bev v25m | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:53.37 | ||||||
2 | Nora Kejser | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:57.59 | ||||||
3 | Laura Sonne Steen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:14.91 | ||||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.80 | ||||||
2 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.39 | ||||||
3 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:45.64 | ||||||
4 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.68 | ||||||
5 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:49.06 | ||||||
6 | Cille Kirketerp | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 1:51.73 | ||||||
7 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:55.09 | ||||||
8 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:58.18 | ||||||
9 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 2:02.97 | ||||||
10 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton | 2:03.15 | ||||||
11 | Lilya Oregan | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 2:03.26 | ||||||
12 | Isabella Lærke Ludvigsen | 2005 | Allerød Svømmeklub | 2:10.46 | ||||||
13 | Emilie Olsen Bendixen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 2:12.83 | ||||||
- | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:55.77 | ||||||
2 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:58.33 | ||||||
3 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:58.86 | ||||||
4 | Selma Nørby | 2006 | Birkerød Svømmeklub | 1:58.99 | ||||||
5 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton | 2:01.73 | ||||||
6 | Karen Markussen | 2007 | Allerød Svømmeklub | 2:02.94 | ||||||
7 | Sarah Højlund | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 2:12.86 | ||||||
8 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton | 2:13.68 | ||||||
9 | Johanna Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 2:16.27 | ||||||
10 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 2:18.78 | ||||||
11 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Allerød Svømmeklub | 2:24.19 | ||||||
12 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 2:26.73 | ||||||
13 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 2:26.83 | ||||||
- | Agnete Boelt | 2006 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.57 | ||||||
2 | Jakob Legaard | 2003 | Allerød Svømmeklub | 1:34.28 | ||||||
3 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:35.02 | ||||||
4 | Nicholas S. Bjerregaard | 2002 | Allerød Svømmeklub | 1:36.15 | ||||||
5 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:37.17 | ||||||
6 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton | 1:41.61 | ||||||
7 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.73 | ||||||
8 | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:45.02 | ||||||
9 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:50.80 | ||||||
- | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 1:21.42 | EXTRA | |||||
- | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:15.74 | EXTRA | |||||
- | Andreas Hoffmann | 2003 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Malde Tesch Busse | 2003 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:35.88 | ||||||
2 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:38.93 | ||||||
3 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.92 | ||||||
4 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:53.31 | ||||||
5 | Victor Bornemann | 2004 | Allerød Svømmeklub | 2:07.79 | ||||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:38.59 | ||||||
2 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton | 1:40.56 | ||||||
3 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Allerød Svømmeklub | 1:51.28 | ||||||
4 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:58.97 | ||||||
5 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 2:03.52 | ||||||
- | Oliver Lassen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 2:00.37 | ||||||
2 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Tåstrup | 2:10.28 | ||||||
- | Asbjørn Rotne Hansen | 2006 | Svømmeklubben Triton | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | Orient Svømning | 32.38 | ||||||
2 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 35.80 | ||||||
3 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.89 | ||||||
4 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 40.14 | ||||||
5 | Kamille Hjort Arndal | 2002 | Orient Svømning | 45.44 | ||||||
- | Signe Kjær Jacobsen | 1994 | Glostrup Svømme Klub | 38.95 | EXTRA | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 56.24 | ||||||
- | Caroline Mei Jensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Ida Henneberg Larsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.31 | ||||||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 40.50 | ||||||
3 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 42.54 | ||||||
4 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 44.29 | ||||||
5 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 44.62 | ||||||
6 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Allerød Svømmeklub | 46.64 | ||||||
7 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 51.59 | ||||||
8 | Olivia Ølshøj | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 52.81 | ||||||
9 | Camilla Porsdal | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 53.28 | ||||||
10 | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.79 | ||||||
- | Line Pedersen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.02 | ||||||
2 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Allerød Svømmeklub | 45.02 | ||||||
3 | Julie Gersby | 2006 | Allerød Svømmeklub | 45.21 | ||||||
4 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Allerød Svømmeklub | 49.72 | ||||||
5 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Allerød Svømmeklub | 50.46 | ||||||
6 | Caja Klingenberg Jacobsen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 51.84 | ||||||
7 | Selma Nørby | 2006 | Birkerød Svømmeklub | 52.62 | ||||||
8 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Allerød Svømmeklub | 53.10 | ||||||
9 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 54.89 | ||||||
10 | Lykke Jørgensen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.87 | ||||||
11 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 57.27 | ||||||
12 | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | 57.97 | ||||||
- | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Ej samt ber. v 50m | |||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 31.21 | ||||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.78 | ||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.42 | ||||||
4 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.65 | ||||||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.29 | ||||||
6 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 33.37 | ||||||
7 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.56 | ||||||
8 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.11 | ||||||
9 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 34.32 | ||||||
10 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.82 | ||||||
11 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.03 | ||||||
12 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Tåstrup | 42.93 | ||||||
13 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 43.66 | ||||||
14 | William Gervø | 2003 | Swim Team Tåstrup | 45.40 | ||||||
15 | Noah Johanning | 2003 | Albertslund IF | 55.52 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Ølshøj | 2004 | Birkerød Svømmeklub | 37.82 | ||||||
2 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 38.48 | ||||||
3 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.81 | ||||||
4 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 39.60 | ||||||
5 | Alexander Vergereau | 2004 | Birkerød Svømmeklub | 42.79 | ||||||
6 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.95 | ||||||
7 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 43.11 | ||||||
8 | Christian Røgind | 2004 | Birkerød Svømmeklub | 48.88 | ||||||
9 | Mads Naver | 2004 | Allerød Svømmeklub | 49.38 | ||||||
10 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 50.20 | ||||||
11 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 51.25 | ||||||
12 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 52.20 | ||||||
13 | Mathias Winther | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.54 | ||||||
- | Jonathan Beck | 2004 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oscar Boyer | 2004 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Leander Agerskov | 2004 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Løfquist | 2005 | Allerød Svømmeklub | 42.19 | ||||||
2 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 43.03 | ||||||
3 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 43.74 | ||||||
4 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 44.13 | ||||||
5 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 45.44 | ||||||
6 | Theodor Wernberg Løvgren | 2005 | Allerød Svømmeklub | 45.97 | ||||||
7 | Ben Hargreaves | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 47.22 | ||||||
8 | Sebastian Pedersen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 50.48 | ||||||
9 | Thomas Jørgensen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 55.72 | ||||||
10 | Oscar Hansson | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 58.27 | ||||||
11 | Magnus B. Knudsen | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 59.58 | ||||||
12 | Anders Thøgersen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:01.94 | ||||||
- | Oliver Lassen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.09 | ||||||
2 | Toke Olsen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 47.54 | ||||||
3 | Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | Birkerød Svømmeklub | 54.88 | ||||||
4 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:03.19 | ||||||
5 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.24 | ||||||
5 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.24 | ||||||
7 | Stefan Splidt-Samuelsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.49 | ||||||
8 | Benjamin Merez | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.67 | ||||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 2:40.50 | ||||||
2 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 2:46.56 | ||||||
3 | Karoline Christensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:47.97 | ||||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton | 2:47.17 | ||||||
2 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:08.68 | ||||||
3 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 3:13.29 | ||||||
4 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:20.66 | ||||||
5 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:24.36 | ||||||
6 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 3:44.28 | ||||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.40 | ||||||
2 | Sophie Simmonds | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 3:06.26 | ||||||
3 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 3:13.51 | ||||||
4 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 3:26.86 | ||||||
5 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 3:31.88 | ||||||
6 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton | 3:39.17 | ||||||
7 | Semine Brandt | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 4:13.91 | ||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton | 2:30.36 | ||||||
2 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 2:30.45 | ||||||
3 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 2:31.11 | ||||||
4 | Nicklas Taylor | 2002 | Allerød Svømmeklub | 2:31.59 | ||||||
5 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 2:39.90 | ||||||
6 | Nicholas S. Bjerregaard | 2002 | Allerød Svømmeklub | 2:40.49 | ||||||
7 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.29 | ||||||
8 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Allerød Svømmeklub | 2:45.60 | ||||||
9 | Oscar Jensen | 2003 | Birkerød Svømmeklub | 2:53.59 | ||||||
10 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 3:08.64 | ||||||
11 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton | 3:16.28 | ||||||
- | Andreas Hoffmann | 2003 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton | 2:34.67 | ||||||
2 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 2:39.37 | ||||||
3 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton | 3:03.46 | ||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:44.22 | ||||||
2 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton | 2:46.94 | ||||||
3 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 2:53.16 | ||||||
4 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 3:08.81 | ||||||
5 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 3:14.01 | ||||||
6 | Frederik Funder | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 3:15.31 | ||||||
7 | Frej Zachariasen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 3:30.50 | ||||||
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hovedstaden A | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.01 | ||||||
2 | Snefnugene | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:44.11 | ||||||
3 | Triton Talent Mix 04+ | 2004 | Svømmeklubben Triton | 2:45.03 | ||||||
4 | Ag3 Birkerød Mix 1 | 2004 | Birkerød Svømmeklub | 2:46.34 | ||||||
5 | Nissenbande | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:48.05 | ||||||
6 | Allerød Mix 1 Julemus | 2004 | Allerød Svømmeklub | 2:51.36 | ||||||
7 | Stt Julenisser | 2004 | Swim Team Tåstrup | 2:51.61 | ||||||
8 | Julekugler | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:53.69 | ||||||
9 | Gsk 1 Nissebande | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 2:53.95 | ||||||
10 | Gsk 2 Nissebande | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:01.86 | ||||||
11 | Ag3 Birkerød Mix 3 | 2004 | Birkerød Svømmeklub | 3:04.27 | ||||||
12 | Ag3 Birkerød Mix 2 | 2004 | Birkerød Svømmeklub | 3:04.94 | ||||||
13 | Allerød Mix 2 Julenisser | 2004 | Allerød Svømmeklub | 3:10.83 | ||||||
14 | Stt Julekuglerne | 2004 | Swim Team Tåstrup | 3:13.53 | ||||||
15 | AIF Julemix | 2004 | Albertslund IF | 3:23.25 | ||||||
16 | Allerød Mix 3 Rensdyr | 2004 | Allerød Svømmeklub | 3:33.29 | ||||||
17 | Fhisk | 2006 | Swim Team Tåstrup | 3:37.66 | ||||||
18 | Gsk 4 Nissebande | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:38.80 | ||||||
19 | Kleinerne | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:43.94 | ||||||
- | Grannålene | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Gsk 5 Nissebande | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2016 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helsingør K3 Mix 2 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:17.53 | ||||||
2 | Juleklokker | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:18.59 | ||||||
3 | Stt Julestjerner | 2000 | Swim Team Tåstrup | 2:27.91 | ||||||
4 | Hovedstaden B | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.05 | ||||||
5 | Julepynyen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:50.44 | ||||||
6 | AIF Julemix | 2002 | Albertslund IF | 2:52.57 | ||||||
7 | Julemand & Nisser | 1990 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:53.36 | ||||||
8 | Allerød Mix 4 Julestjerner | 2004 | Allerød Svømmeklub | 2:57.51 | ||||||
9 | Mk31 Snebolde | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 3:06.06 | ||||||
10 | Gsk 3 Nissebande | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 3:13.59 | ||||||
- | Helsingør K3 Mix 1 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | tyvstart 2. sv. | |||||
- | Julestjerner | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | tyvstart 3 sv. | |||||
- | NicklasŽ Nisser | 1999 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Tyvstart v 3. sv | |||||
- | Store & Små Pakker | 1990 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Forkert sv. 4 | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.11 | ||||||
2 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.48 | ||||||
3 | Karoline Christensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.71 | ||||||
4 | Aia Andreassen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:43.35 | ||||||
- | Matilde Aarestrup | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 1:27.61 | EXTRA | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:37.56 | ||||||
2 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:50.27 | ||||||
3 | Laura Sonne Steen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:53.06 | ||||||
4 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:53.59 | ||||||
- | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej sam.ber. v.75m | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.91 | ||||||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.32 | ||||||
3 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.30 | ||||||
4 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 1:36.66 | ||||||
5 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 1:37.22 | ||||||
6 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:39.31 | ||||||
7 | Camilla Porsdal | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 1:43.20 | ||||||
8 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:43.70 | ||||||
9 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 1:46.65 | ||||||
10 | Alma Olander | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:49.09 | ||||||
11 | Olivia Ølshøj | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 1:49.89 | ||||||
12 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton | 1:52.02 | ||||||
13 | Isabella Lærke Ludvigsen | 2005 | Allerød Svømmeklub | 1:55.26 | ||||||
14 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:55.71 | ||||||
15 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:56.12 | ||||||
16 | Lilya Oregan | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 1:56.34 | ||||||
17 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 1:57.20 | ||||||
18 | Emilie Olsen Bendixen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 2:08.13 | ||||||
19 | Luna Hein | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 2:20.85 | ||||||
- | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej samt.ber. v.75m | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Allerød Svømmeklub | 1:38.12 | ||||||
2 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:44.07 | ||||||
3 | Julie Gersby | 2006 | Allerød Svømmeklub | 1:44.42 | ||||||
4 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Allerød Svømmeklub | 1:44.78 | ||||||
5 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Allerød Svømmeklub | 1:50.20 | ||||||
6 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:50.56 | ||||||
7 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:51.63 | ||||||
8 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton | 1:52.34 | ||||||
9 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Allerød Svømmeklub | 1:52.73 | ||||||
10 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:52.91 | ||||||
11 | Caja Klingenberg Jacobsen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:55.56 | ||||||
12 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:56.91 | ||||||
13 | Karen Markussen | 2007 | Allerød Svømmeklub | 2:00.39 | ||||||
14 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Allerød Svømmeklub | 2:08.86 | ||||||
15 | Sarah Højlund | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 2:09.17 | ||||||
16 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 2:09.74 | ||||||
17 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Birkerød Svømmeklub | 2:12.28 | ||||||
18 | Johanna Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 2:18.35 | ||||||
19 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 2:18.67 | ||||||
- | Marie Storch | 2006 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | DSQ | ryg ej afsl. på ryg | |||||
- | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | ryg ej afsl.på ryg | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.35 | ||||||
2 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.08 | ||||||
3 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.35 | ||||||
4 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Allerød Svømmeklub | 1:21.45 | ||||||
5 | Jakob Legaard | 2003 | Allerød Svømmeklub | 1:21.88 | ||||||
6 | Mathias Simoni | 2002 | Albertslund IF | 1:23.95 | ||||||
7 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.87 | ||||||
8 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:33.66 | ||||||
9 | Oscar Jensen | 2003 | Birkerød Svømmeklub | 1:37.55 | ||||||
10 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 1:40.38 | ||||||
11 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton | 1:49.87 | ||||||
12 | Noah Johanning | 2003 | Albertslund IF | 1:51.76 | ||||||
- | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 1:15.24 | EXTRA | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.35 | ||||||
2 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.54 | ||||||
3 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:31.71 | ||||||
4 | Matias Janischefska | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:40.15 | ||||||
5 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton | 1:47.57 | ||||||
6 | Victor Bornemann | 2004 | Allerød Svømmeklub | 1:52.48 | ||||||
7 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:55.70 | ||||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicholas Simson | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 1:31.08 | ||||||
2 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 1:33.17 | ||||||
3 | Ben Hargreaves | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 1:37.78 | ||||||
4 | Tobias Rosengaard | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 1:38.09 | ||||||
5 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Allerød Svømmeklub | 1:39.48 | ||||||
6 | Sebastian Pedersen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 1:40.29 | ||||||
7 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:40.70 | ||||||
8 | Theodor Wernberg Løvgren | 2005 | Allerød Svømmeklub | 1:42.63 | ||||||
9 | Thomas Jørgensen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 1:43.06 | ||||||
10 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:43.18 | ||||||
11 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:44.04 | ||||||
12 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton | 1:48.57 | ||||||
13 | Frederik Funder | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:51.61 | ||||||
14 | Frej Zachariasen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 1:56.19 | ||||||
15 | Aksel Heunicke | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 2:00.24 | ||||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.32 | ||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:32.97 | ||||||
3 | Stefan Datcu | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:42.70 | ||||||
4 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.62 | ||||||
5 | Asbjørn Rotne Hansen | 2006 | Svømmeklubben Triton | 1:49.96 | ||||||
6 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:51.10 | ||||||
7 | Toke Olsen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:55.49 | ||||||
8 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | Albertslund IF | 2:05.73 | ||||||
9 | Jonas Hayatzaki | 2007 | Swim Team Tåstrup | 2:10.00 | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | Orient Svømning | 1:15.13 | ||||||
2 | Karoline Jensen | 2001 | Orient Svømning | 1:23.62 | ||||||
3 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 1:36.80 | ||||||
4 | Signe Grøndahl | 2003 | Orient Svømning | 1:39.97 | ||||||
5 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:40.61 | ||||||
6 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton | 1:41.07 | ||||||
- | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ej forts. bev. v 50m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:41.27 | ||||||
2 | Nora Kejser | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:48.67 | ||||||
3 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:52.12 | ||||||
4 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:53.97 | ||||||
- | Ida Henneberg Larsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.87 | ||||||
2 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.32 | ||||||
3 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton | 1:31.47 | ||||||
4 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Allerød Svømmeklub | 1:31.91 | ||||||
5 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.94 | ||||||
6 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 1:32.33 | ||||||
7 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.21 | ||||||
8 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:34.38 | ||||||
9 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.48 | ||||||
10 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton | 1:46.14 | ||||||
11 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 1:52.39 | ||||||
12 | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:01.29 | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton | 1:37.07 | ||||||
2 | Selma Nørby | 2006 | Birkerød Svømmeklub | 1:44.33 | ||||||
3 | Julie Gersby | 2006 | Allerød Svømmeklub | 1:46.29 | ||||||
4 | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | 1:49.48 | ||||||
5 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:51.11 | ||||||
6 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:51.54 | ||||||
7 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:56.29 | ||||||
8 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Birkerød Svømmeklub | 2:00.31 | ||||||
9 | Lykke Jørgensen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:05.90 | ||||||
10 | Luna Ravn | 2006 | Albertslund IF | 2:07.50 | ||||||
11 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 2:07.67 | ||||||
12 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:27.68 | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.69 | ||||||
2 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton | 1:17.53 | ||||||
3 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.06 | ||||||
4 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton | 1:18.94 | ||||||
5 | Nicklas Taylor | 2002 | Allerød Svømmeklub | 1:19.95 | ||||||
6 | Jakob Legaard | 2003 | Allerød Svømmeklub | 1:20.55 | ||||||
7 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.33 | ||||||
8 | Victor Ryan Nielsen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 1:21.71 | ||||||
9 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.71 | ||||||
10 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.11 | ||||||
11 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:26.45 | ||||||
12 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.28 | ||||||
13 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.62 | ||||||
14 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:29.91 | ||||||
15 | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:33.37 | ||||||
16 | Gustav D Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:37.94 | ||||||
17 | Enzo Sorgini | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:42.05 | ||||||
- | Casper Frandsen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 1:21.28 | EXTRA | |||||
- | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:22.03 | ||||||
2 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton | 1:22.38 | ||||||
3 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:29.01 | ||||||
4 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton | 1:32.15 | ||||||
5 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:32.54 | ||||||
6 | Mads Naver | 2004 | Allerød Svømmeklub | 1:41.60 | ||||||
7 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:42.36 | ||||||
8 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:43.05 | ||||||
9 | Mathias Winther | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:44.05 | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Allerød Svømmeklub | 1:27.64 | ||||||
2 | Magnus Løfquist | 2005 | Allerød Svømmeklub | 1:35.71 | ||||||
3 | Tobias Rosengaard | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 1:39.25 | ||||||
4 | Anders Thøgersen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:57.38 | ||||||
5 | Daniel Poulsen | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 2:01.76 | ||||||
6 | Oscar Hansson | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 2:07.89 | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.04 | ||||||
2 | Stefan Datcu | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:56.02 | ||||||
3 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:57.33 | ||||||
4 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:59.89 | ||||||
5 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:00.45 | ||||||
6 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Tåstrup | 2:04.21 | ||||||
7 | Jonas Hayatzaki | 2007 | Swim Team Tåstrup | 2:07.89 | ||||||
8 | Carl S. Sørensen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 2:10.13 | ||||||
9 | Stefan Splidt-Samuelsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:10.37 | ||||||
- | Benjamin Merez | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej forts. bev. v 50m | |||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | Orient Svømning | 33.89 | ||||||
2 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.04 | ||||||
3 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.76 | ||||||
4 | Kamille Hjort Arndal | 2002 | Orient Svømning | 36.91 | ||||||
5 | Lea Bach Nielsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.56 | ||||||
6 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 39.37 | ||||||
7 | Natasja Thygesen-Nim | 2002 | Orient Svømning | 43.24 | ||||||
8 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 44.84 | ||||||
9 | Ida Hecht-Nielsen | 2001 | Orient Svømning | 45.54 | ||||||
10 | Lærke Kongsfelt | 2003 | Orient Svømning | 46.54 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 37.38 | ||||||
2 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.47 | ||||||
3 | Laura Sonne Steen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.08 | ||||||
4 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 43.51 | ||||||
5 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 44.37 | ||||||
6 | Mathilde Lykke Bien | 2004 | Svømmeklubben Triton | 52.18 | ||||||
- | Ida Henneberg Larsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.19 | ||||||
2 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.39 | ||||||
3 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.56 | ||||||
4 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.22 | ||||||
5 | Cille Kirketerp | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 39.53 | ||||||
6 | Alma Olander | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 40.08 | ||||||
7 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 41.45 | ||||||
8 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 42.75 | ||||||
9 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton | 44.32 | ||||||
10 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.09 | ||||||
11 | Lilya Oregan | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 46.84 | ||||||
12 | Semine Brandt | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 48.61 | ||||||
- | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 39.37 | ||||||
2 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.32 | ||||||
3 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 43.31 | ||||||
4 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 45.02 | ||||||
5 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.43 | ||||||
6 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 45.67 | ||||||
7 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 45.94 | ||||||
8 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 46.68 | ||||||
9 | Lykke Jørgensen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.42 | ||||||
10 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 48.43 | ||||||
11 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 49.08 | ||||||
12 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 50.61 | ||||||
13 | Luna Ravn | 2006 | Albertslund IF | 51.01 | ||||||
14 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Birkerød Svømmeklub | 51.51 | ||||||
15 | Nadia Walløe | 2007 | Svømmeklubben MK 31 | 51.89 | ||||||
16 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Allerød Svømmeklub | 52.32 | ||||||
17 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 54.15 | ||||||
18 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.37 | ||||||
19 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton | 1:01.82 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 29.60 | ||||||
1 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 29.60 | ||||||
3 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.81 | ||||||
4 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 30.79 | ||||||
5 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.77 | ||||||
6 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Allerød Svømmeklub | 31.97 | ||||||
7 | William Gervø | 2003 | Swim Team Tåstrup | 34.84 | ||||||
8 | Oscar Jensen | 2003 | Birkerød Svømmeklub | 35.76 | ||||||
9 | Enzo Sorgini | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.41 | ||||||
10 | Gustav D Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.94 | ||||||
11 | Nicolai Tingman Møller | 2001 | Orient Svømning | 39.14 | ||||||
12 | Noah Johanning | 2003 | Albertslund IF | 40.63 | ||||||
13 | Christian Andersen | 2003 | Orient Svømning | 41.05 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 34.68 | ||||||
2 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 35.20 | ||||||
3 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 35.26 | ||||||
4 | Matias Janischefska | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.29 | ||||||
5 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton | 39.54 | ||||||
6 | Mathias Winther | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.45 | ||||||
7 | Bertram Krak | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 42.71 | ||||||
8 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 43.21 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.18 | ||||||
2 | Nicholas Simson | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 35.46 | ||||||
3 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 37.20 | ||||||
4 | Frederik Funder | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 40.82 | ||||||
5 | Daniel Poulsen | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 52.26 | ||||||
- | Oliver Lassen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stefan Datcu | 2006 | Swim Team Tåstrup | 40.63 | ||||||
2 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.54 | ||||||
3 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 42.48 | ||||||
4 | Kasper Jægerskou | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 43.82 | ||||||
5 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | Albertslund IF | 45.31 | ||||||
6 | Asbjørn Rotne Hansen | 2006 | Svømmeklubben Triton | 47.06 | ||||||
7 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 47.25 | ||||||
8 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 47.72 | ||||||
9 | Benjamin Merez | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.03 | ||||||
10 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.66 | ||||||
11 | Stefan Splidt-Samuelsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.09 | ||||||
12 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.21 | ||||||
13 | Jonas Hayatzaki | 2007 | Swim Team Tåstrup | 52.93 | ||||||
14 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Tåstrup | 53.28 | ||||||
15 | Carl S. Sørensen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 54.76 | ||||||
16 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:02.42 | ||||||
17 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:03.20 | ||||||
18 | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:04.12 | ||||||
19 | Noah Ibrahim | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:07.27 | ||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.59 | ||||||
2 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.99 | ||||||
3 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:25.70 | ||||||
4 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:36.47 | ||||||
5 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:39.53 | ||||||
6 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:40.25 | ||||||
7 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:40.76 | ||||||
8 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:45.56 | ||||||
9 | Karoline Christensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:51.83 | ||||||
- | Signe Kjær Jacobsen | 1994 | Glostrup Svømme Klub | 1:30.59 | EXTRA | |||||
- | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | E.S.B. 75m | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton | 1:27.35 | ||||||
2 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:33.45 | ||||||
3 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 2:01.20 | ||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.60 | ||||||
2 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.99 | ||||||
3 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.80 | ||||||
4 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:45.96 | ||||||
5 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.59 | ||||||
6 | Sophie Simmonds | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 1:56.02 | ||||||
7 | Catrine Porsdal | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 2:00.99 | ||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.20 | ||||||
2 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:16.54 | ||||||
3 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton | 1:17.21 | ||||||
4 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.08 | ||||||
5 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:20.94 | ||||||
6 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.11 | ||||||
7 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.66 | ||||||
8 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton | 1:39.13 | ||||||
9 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:42.16 | ||||||
10 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton | 2:01.72 | ||||||
- | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton | 1:29.69 | ||||||
2 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:38.02 | ||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.60 | ||||||
2 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton | 1:47.91 | ||||||
3 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Allerød Svømmeklub | 1:48.46 | ||||||
- | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hovedstaden A | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.39 | ||||||
2 | Snefnugene | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:22.97 | ||||||
3 | Ag3 Birkerød Mix 1 | 2004 | Birkerød Svømmeklub | 2:24.87 | ||||||
4 | Nissenbande | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:30.60 | ||||||
5 | Allerød Mix 1 Julemus | 2004 | Allerød Svømmeklub | 2:31.51 | ||||||
6 | Stt Julenisser | 2004 | Swim Team Tåstrup | 2:36.28 | ||||||
7 | Gsk 1 Nissebande | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 2:37.47 | ||||||
8 | Julekugler | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:38.48 | ||||||
9 | Gsk 2 Nissebande | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 2:45.10 | ||||||
10 | Allerød Mix 2 Julenisser | 2004 | Allerød Svømmeklub | 2:47.56 | ||||||
11 | Kleinerne | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:49.64 | ||||||
12 | Mk31 Rensdyr | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 2:55.35 | ||||||
13 | Stt Julekuglerne | 2004 | Swim Team Tåstrup | 2:56.75 | ||||||
14 | AIF Julemix | 2004 | Albertslund IF | 2:57.01 | ||||||
15 | Ag3 Birkerød Mix 3 | 2004 | Birkerød Svømmeklub | 3:01.90 | ||||||
16 | Gsk 4 Nissebande | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:10.58 | ||||||
17 | Gsk 5 Nissebande | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:25.99 | ||||||
- | Ag3 Birkerød Mix 2 | 2004 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | Ulovlig sv. 4 | |||||
- | Grannålene | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | tyvstart 3. sv. | |||||
- | Triton Talent Mix 04+ | 2004 | Svømmeklubben Triton | DSQ | tyvstart v 3. sv. | |||||
Løb 18, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2016 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julestjerner | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:04.47 | ||||||
2 | Stt Julestjerner | 2000 | Swim Team Tåstrup | 2:06.19 | ||||||
3 | NicklasŽ Nisser | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 2:08.14 | ||||||
4 | Helsingør K3 Mix 2 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:11.49 | ||||||
5 | Juleklokker | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:11.69 | ||||||
6 | Hovedstaden B | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.62 | ||||||
7 | Store & Små Pakker | 1990 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:24.56 | ||||||
8 | Julepynyen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:29.24 | ||||||
9 | Julemand & Nisser | 1990 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:32.39 | ||||||
10 | AIF Julemix | 2002 | Albertslund IF | 2:34.31 | ||||||
11 | Allerød Mix 3 Rensdyr | 2003 | Allerød Svømmeklub | 2:49.70 | ||||||
12 | Gsk 3 Nissebande | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 2:57.95 | ||||||
- | Allerød Mix 4 Julestjerner | 2004 | Allerød Svømmeklub | DSQ | Forkert sv.2+3+4 | |||||
- | Helsingør K3 Mix 1 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart v 3. sv. | |||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.66 | ||||||
2 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 40.81 | ||||||
3 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 43.21 | ||||||
4 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 46.76 | ||||||
5 | Lea Bach Nielsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 48.87 | ||||||
6 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 49.22 | ||||||
7 | Aia Andreassen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 52.29 | ||||||
8 | Lærke Kongsfelt | 2003 | Orient Svømning | 56.26 | ||||||
9 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 57.81 | ||||||
- | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 55.55 | ||||||
2 | Nora Kejser | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 56.60 | ||||||
3 | Alma Raaby | 2004 | Svømmeklubben Triton | 56.69 | ||||||
4 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 58.13 | ||||||
5 | Mathilde Lykke Bien | 2004 | Svømmeklubben Triton | 1:05.48 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 49.50 | ||||||
2 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 50.15 | ||||||
3 | Sophie Simmonds | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 52.58 | ||||||
4 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 52.83 | ||||||
5 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 55.20 | ||||||
6 | Camilla Porsdal | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 55.53 | ||||||
7 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.70 | ||||||
8 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton | 56.92 | ||||||
9 | Olivia Ølshøj | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 1:00.62 | ||||||
10 | Luna Hein | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 1:01.81 | ||||||
11 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:03.46 | ||||||
- | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | DSQ | Asynk.ben v.25m | |||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Allerød Svømmeklub | 52.76 | ||||||
2 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Allerød Svømmeklub | 55.72 | ||||||
3 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 56.38 | ||||||
4 | Karen Markussen | 2007 | Allerød Svømmeklub | 57.50 | ||||||
5 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Allerød Svømmeklub | 57.66 | ||||||
6 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Allerød Svømmeklub | 58.32 | ||||||
7 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 1:05.18 | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.14 | ||||||
2 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 39.15 | ||||||
3 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 44.91 | ||||||
4 | Nicolai Tingman Møller | 2001 | Orient Svømning | 53.31 | ||||||
- | Christian Andersen | 2003 | Orient Svømning | DSQ | E.S.B. 50m | |||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Birkerød Svømmeklub | 46.21 | ||||||
2 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 47.33 | ||||||
3 | William Ølshøj | 2004 | Birkerød Svømmeklub | 48.31 | ||||||
4 | Christian Røgind | 2004 | Birkerød Svømmeklub | 50.01 | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Jørgensen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 50.20 | ||||||
2 | Sebastian Pedersen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 50.75 | ||||||
3 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 51.51 | ||||||
4 | Ben Hargreaves | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 54.83 | ||||||
5 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 57.37 | ||||||
6 | Aksel Heunicke | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 58.25 | ||||||
7 | Frej Zachariasen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 1:01.56 | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.72 | ||||||
2 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:05.44 | ||||||
3 | Noah Ibrahim | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:19.48 | ||||||
4 | Kasper Jægerskou | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:19.99 | ||||||
5 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:29.70 | ||||||
- | Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton | 3:42.78 | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton | 3:09.10 | ||||||
2 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:36.32 | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 3:14.74 | ||||||
2 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton | 3:14.86 | ||||||
3 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:16.61 | ||||||
4 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Allerød Svømmeklub | 3:22.23 | ||||||
5 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:27.83 | ||||||
6 | Cille Kirketerp | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 3:47.56 | ||||||
7 | Isabella Lærke Ludvigsen | 2005 | Allerød Svømmeklub | 3:59.29 | ||||||
8 | Semine Brandt | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 4:04.91 | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:40.58 | ||||||
2 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton | 2:47.44 | ||||||
3 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton | 2:53.38 | ||||||
4 | Nicholas S. Bjerregaard | 2002 | Allerød Svømmeklub | 2:59.18 | ||||||
5 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 3:02.14 | ||||||
6 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.95 | ||||||
7 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:13.27 | ||||||
8 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton | 3:17.82 | ||||||
9 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Tåstrup | 3:29.22 | ||||||
- | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Afsl.på maven v 100m | |||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Birkerød Svømmeklub | 3:04.54 | ||||||
2 | William Ølshøj | 2004 | Birkerød Svømmeklub | 3:05.69 | ||||||
3 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 3:07.63 | ||||||
4 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:11.91 | ||||||
5 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:13.32 | ||||||
6 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 3:32.08 | ||||||
7 | Christian Røgind | 2004 | Birkerød Svømmeklub | 3:32.54 | ||||||
8 | Mads Naver | 2004 | Allerød Svømmeklub | 3:34.04 | ||||||
9 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton | 3:40.52 | ||||||
10 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 3:52.95 | ||||||
11 | Victor Bornemann | 2004 | Allerød Svømmeklub | 4:04.39 | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:05.05 | ||||||
2 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton | 3:12.22 | ||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:13.03 | ||||||
4 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Allerød Svømmeklub | 3:21.20 | ||||||
5 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Allerød Svømmeklub | 3:37.37 | ||||||
6 | Magnus Løfquist | 2005 | Allerød Svømmeklub | 3:39.91 | ||||||
7 | Theodor Wernberg Løvgren | 2005 | Allerød Svømmeklub | 3:50.06 | ||||||
- | Magnus B. Knudsen | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Rygliggende ef.25m | |||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | Orient Svømning | 34.20 | ||||||
2 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.34 | ||||||
3 | Karoline Jensen | 2001 | Orient Svømning | 37.91 | ||||||
4 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 39.82 | ||||||
5 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 42.29 | ||||||
6 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 43.07 | ||||||
7 | Signe Grøndahl | 2003 | Orient Svømning | 45.24 | ||||||
8 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Tåstrup | 45.98 | ||||||
- | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | Orient Svømning | DSQ | E.F.B.v.25m | |||||
- | Natasja Thygesen-Nim | 2002 | Orient Svømning | DSQ | E.F.B. 25m | |||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 45.02 | ||||||
2 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 46.16 | ||||||
3 | Alma Raaby | 2004 | Svømmeklubben Triton | 48.52 | ||||||
4 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 54.65 | ||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 42.52 | ||||||
2 | Catrine Porsdal | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 43.34 | ||||||
3 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 44.09 | ||||||
4 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.82 | ||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 45.13 | ||||||
2 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton | 45.91 | ||||||
3 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.26 | ||||||
4 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 53.67 | ||||||
5 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton | 55.25 | ||||||
6 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 55.28 | ||||||
7 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 56.04 | ||||||
8 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton | 57.06 | ||||||
9 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 59.01 | ||||||
10 | Nadia Walløe | 2007 | Svømmeklubben MK 31 | 1:00.44 | ||||||
11 | Luna Ravn | 2006 | Albertslund IF | 1:01.99 | ||||||
- | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Simoni | 2002 | Albertslund IF | 35.33 | ||||||
2 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.28 | ||||||
3 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.56 | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 41.04 | ||||||
2 | Bertram Krak | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 52.51 | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 44.93 | ||||||
2 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 48.45 | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.56 | ||||||
2 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | Albertslund IF | 53.67 | ||||||
3 | Kasper Jægerskou | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:01.77 | ||||||
4 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:02.77 | ||||||
5 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:03.91 | ||||||
6 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:04.39 | ||||||
7 | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:11.06 | ||||||
8 | Noah Ibrahim | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:12.89 | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Jensen | 2001 | Orient Svømning | 1:09.94 | ||||||
2 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.06 | ||||||
3 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | Orient Svømning | 1:16.95 | ||||||
4 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.11 | ||||||
5 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.36 | ||||||
6 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.65 | ||||||
7 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 1:20.44 | ||||||
8 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:23.91 | ||||||
9 | Natasja Thygesen-Nim | 2002 | Orient Svømning | 1:41.33 | ||||||
10 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:46.96 | ||||||
- | Matilde Aarestrup | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 1:17.28 | EXTRA | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.03 | ||||||
2 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.09 | ||||||
3 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.72 | ||||||
4 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:43.96 | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.36 | ||||||
2 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton | 1:19.42 | ||||||
3 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.48 | ||||||
4 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.04 | ||||||
5 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.82 | ||||||
6 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.48 | ||||||
7 | Catrine Porsdal | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 1:31.71 | ||||||
8 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:32.78 | ||||||
9 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:34.17 | ||||||
10 | Alma Olander | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:35.46 | ||||||
11 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:40.34 | ||||||
12 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 1:49.04 | ||||||
13 | Emilie Olsen Bendixen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:54.43 | ||||||
14 | Luna Hein | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 2:06.63 | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton | 1:26.90 | ||||||
2 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:35.79 | ||||||
3 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:36.23 | ||||||
4 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:40.25 | ||||||
5 | Caja Klingenberg Jacobsen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:43.90 | ||||||
6 | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | 1:47.41 | ||||||
7 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:50.53 | ||||||
8 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:51.40 | ||||||
9 | Sarah Højlund | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 2:03.53 | ||||||
10 | Johanna Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 2:05.94 | ||||||
- | Marie Storch | 2006 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:03.94 | ||||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.42 | ||||||
3 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:07.46 | ||||||
4 | Nicklas Taylor | 2002 | Allerød Svømmeklub | 1:08.23 | ||||||
5 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.62 | ||||||
6 | Mathias Simoni | 2002 | Albertslund IF | 1:11.72 | ||||||
7 | Victor Ryan Nielsen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 1:12.07 | ||||||
8 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:12.95 | ||||||
9 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.45 | ||||||
10 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.71 | ||||||
11 | William Gervø | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:21.32 | ||||||
12 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.04 | ||||||
13 | Gustav D Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.61 | ||||||
14 | Nicolai Tingman Møller | 2001 | Orient Svømning | 1:26.22 | ||||||
15 | Christian Andersen | 2003 | Orient Svømning | 1:31.80 | ||||||
16 | Enzo Sorgini | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:32.32 | ||||||
- | Casper Frandsen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 1:07.01 | EXTRA | |||||
- | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 1:04.44 | EXTRA | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.75 | ||||||
2 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:15.76 | ||||||
3 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.81 | ||||||
4 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.99 | ||||||
5 | Matias Janischefska | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.02 | ||||||
6 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton | 1:30.51 | ||||||
7 | Bertram Krak | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:35.99 | ||||||
8 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:38.73 | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.78 | ||||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.83 | ||||||
3 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:17.63 | ||||||
4 | Nicholas Simson | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 1:20.29 | ||||||
5 | Tobias Rosengaard | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 1:25.08 | ||||||
6 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:31.23 | ||||||
7 | Magnus B. Knudsen | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 1:32.57 | ||||||
8 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton | 1:36.33 | ||||||
9 | Oscar Hansson | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:46.05 | ||||||
10 | Aksel Heunicke | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 1:49.84 | ||||||
11 | Anders Thøgersen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:54.65 | ||||||
- | Daniel Poulsen | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Toke Olsen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:38.40 | ||||||
2 | Carl S. Sørensen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 2:09.77 | ||||||
3 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 2:11.81 | ||||||
- | Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |