Resultat Total - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 19 marts 2016 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 00:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2016 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Maj Howardsen | 1997 | 787 | 1:01.65 | 2:06.16 | 3:12.27 | 4:18.13 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:16.31 | |||||||||
2 | Lisa Steen Duus | 1997 | 732 | 1:04.76 | 2:11.58 | 3:18.21 | 4:24.43 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:24.31 | |||||||||
3 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 730 | 1:04.09 | 2:11.31 | 3:18.24 | 4:24.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:15.59 | |||||||||
4 | Signe Bro | 1999 | 719 | 1:05.20 | 2:14.97 | 3:20.57 | 4:25.96 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:22.97 | |||||||||
5 | Marina Heller Hansen | 1994 | 700 | 1:02.66 | 2:09.62 | 3:18.72 | 4:28.38 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:16.53 | |||||||||
6 | Ida Schütt | 1996 | 698 | 1:05.07 | 2:13.48 | 3:21.32 | 4:28.71 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:22.85 | |||||||||
7 | Klara Reeh | 1999 | 688 | 1:05.47 | 2:14.30 | 3:22.76 | 4:29.89 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:23.22 | |||||||||
8 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 686 | 1:05.77 | 2:14.64 | 3:22.83 | 4:30.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:24.85 | |||||||||
9 | Anna Boutrup | 1998 | 684 | 1:04.89 | 2:13.29 | 3:22.92 | 4:30.54 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:21.70 | |||||||||
10 | Josephine Holm | 1999 | 670 | 1:05.04 | 2:13.70 | 3:23.28 | 4:32.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:16.34 | |||||||||
11 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 668 | 1:06.95 | 2:14.42 | 3:23.04 | 4:32.59 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:38.18 | |||||||||
12 | Maria Grandt | 1998 | 667 | 1:04.89 | 2:13.73 | 3:23.54 | 4:32.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:31.45 | |||||||||
13 | Sara Sylvest | 2000 | 667 | 1:04.99 | 2:14.19 | 3:24.06 | 4:32.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:29.31 | |||||||||
14 | Caroline Erichsen | 1998 | 661 | 1:05.69 | 2:15.09 | 3:24.91 | 4:33.57 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:28.81 | |||||||||
15 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 661 | 1:05.95 | 2:15.06 | 3:25.02 | 4:33.60 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:30.34 | |||||||||
16 | Christina Munkholm | 1996 | 657 | 1:04.49 | 2:13.54 | 3:22.62 | 4:34.16 | |||
Køge Svømmeklub | 4:22.45 | |||||||||
17 | Freja Gram | 1999 | 652 | 1:08.08 | 2:17.42 | 3:27.53 | 4:34.82 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:25.74 | |||||||||
18 | Katrine B. Hansen | 1999 | 650 | 1:06.38 | 2:16.40 | 3:26.13 | 4:35.14 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:33.77 | |||||||||
19 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 644 | 1:06.00 | 2:15.95 | 3:25.88 | 4:35.97 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:42.89 | |||||||||
20 | Stephanie Hansen | 1996 | 631 | 1:06.14 | 2:16.62 | 3:27.27 | 4:37.85 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:32.32 | |||||||||
21 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 630 | 1:07.70 | 2:17.80 | 3:28.22 | 4:37.99 | |||
Herlev Svømning | 4:41.18 | |||||||||
22 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 623 | 1:08.05 | 2:18.52 | 3:29.48 | 4:38.95 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:36.20 | |||||||||
23 | Cecilie Wiuff | 2000 | 622 | 1:06.14 | 2:16.40 | 3:28.24 | 4:39.12 | |||
Herlev Svømning | 4:37.33 | |||||||||
24 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 622 | 1:07.50 | 2:19.17 | 3:29.65 | 4:39.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:38.75 | |||||||||
25 | Helena Berg Wenk | 2000 | 615 | 1:05.70 | 2:16.12 | 3:28.20 | 4:40.18 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:34.87 | |||||||||
26 | Mia Steen Duus | 2001 | 613 | 1:07.38 | 2:18.53 | 3:30.39 | 4:40.46 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:44.99 | |||||||||
27 | Frederikke Jensen | 2000 | 612 | 1:06.72 | 2:17.86 | 3:29.76 | 4:40.64 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:40.34 | |||||||||
28 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 599 | 1:07.39 | 2:18.95 | 3:31.66 | 4:42.70 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:32.93 | |||||||||
29 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 598 | 1:06.71 | 2:17.37 | 3:29.92 | 4:42.83 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:34.77 | |||||||||
30 | Sarah Missing | 2001 | 598 | 1:07.14 | 2:18.92 | 3:32.27 | 4:42.93 | |||
Vest-Brøndby | 4:35.36 | |||||||||
31 | Sofie Nielsen | 2001 | 597 | 1:08.05 | 2:19.51 | 3:32.58 | 4:42.95 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:33.11 | |||||||||
32 | Sofie Kornbek | 2000 | 596 | 3:30.81 | 4:43.13 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:36.99 | |||||||||
33 | Frederikke Dons | 1998 | 587 | 1:07.14 | 2:18.68 | 3:31.68 | 4:44.68 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:34.61 | |||||||||
34 | Eva Olsen | 2000 | 585 | 1:09.83 | 2:23.50 | 3:34.86 | 4:44.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:47.93 | |||||||||
35 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 581 | 1:08.56 | 2:21.53 | 3:34.18 | 4:45.59 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:45.59 | |||||||||
36 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 579 | 1:08.59 | 2:20.53 | 3:32.93 | 4:45.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:45.21 | |||||||||
37 | Karla Louise Balle | 2001 | 577 | 1:08.03 | 2:21.48 | 3:35.21 | 4:46.17 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:53.80 | |||||||||
38 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 577 | 1:07.10 | 2:19.36 | 3:33.02 | 4:46.32 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:40.27 | |||||||||
39 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 575 | 1:08.75 | 2:18.14 | 3:31.77 | 4:46.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:45.51 | |||||||||
40 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 565 | 1:08.00 | 2:19.25 | 3:33.25 | 4:48.22 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:41.25 | |||||||||
41 | Camille Erichsen | 2001 | 565 | 1:09.21 | 2:21.30 | 3:34.73 | 4:48.23 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:57.47 | |||||||||
42 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 561 | 1:08.82 | 2:22.90 | 3:36.28 | 4:48.93 | |||
Køge Svømmeklub | 4:48.14 | |||||||||
43 | Caroline Hørlykke | 2000 | 557 | 1:07.88 | 2:20.65 | 3:34.17 | 4:49.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:36.01 | |||||||||
44 | Amalie Gotthard | 1999 | 552 | 1:09.45 | 2:22.85 | 3:36.89 | 4:50.47 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:44.15 | |||||||||
45 | Isa Hovmand | 2000 | 550 | 1:09.70 | 2:24.49 | 3:38.28 | 4:50.91 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:50.86 | |||||||||
46 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 549 | 1:08.57 | 2:21.95 | 3:36.98 | 4:51.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:47.66 | |||||||||
47 | Thit Bondo | 2000 | 543 | 1:10.40 | 2:24.07 | 3:38.78 | 4:52.05 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:40.77 | |||||||||
48 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 541 | 1:08.15 | 2:21.72 | 3:37.07 | 4:52.38 | |||
Roskilde Svømning | 4:41.57 | |||||||||
49 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 538 | 1:10.61 | 2:24.86 | 3:39.44 | 4:52.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:45.36 | |||||||||
50 | Frederikke Petri | 2001 | 534 | 1:09.69 | 2:23.94 | 3:39.82 | 4:53.74 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:45.85 | |||||||||
51 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 533 | 1:09.91 | 2:24.43 | 3:39.88 | 4:53.97 | |||
Vest-Brøndby | 4:55.11 | |||||||||
52 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 531 | 1:09.72 | 2:24.71 | 3:38.69 | 4:54.19 | |||
Køge Svømmeklub | 4:50.92 | |||||||||
53 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 526 | 4:55.18 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 4:49.85 | |||||||||
54 | Emilia Harlund | 1999 | 518 | 1:09.29 | 2:24.71 | 3:41.31 | 4:56.68 | |||
Nakskov Svømme Klub | 4:46.36 | |||||||||
55 | Karina Garne Larsen | 2000 | 512 | 1:10.15 | 2:25.87 | 3:42.40 | 4:57.83 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:51.29 | |||||||||
56 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 504 | 1:10.92 | 2:27.03 | 3:43.61 | 4:59.53 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:54.26 | |||||||||
57 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 502 | 1:10.81 | 2:25.78 | 3:42.39 | 4:59.79 | |||
Hillerød Svømmeklub | 4:51.55 | |||||||||
58 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 497 | 1:11.46 | 2:29.38 | 5:00.78 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 4:56.05 | |||||||||
59 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 495 | 1:11.05 | 2:27.61 | 3:44.52 | 5:01.26 | |||
Hillerød Svømmeklub | 4:47.82 | |||||||||
60 | Emma Mikkelsen | 2001 | 474 | 1:13.51 | 2:32.81 | 3:50.47 | 5:05.60 | |||
Vest-Brøndby | 4:58.87 | |||||||||
61 | Mia Wennecke | 1999 | 469 | 1:12.16 | 2:31.04 | 3:50.43 | 5:06.74 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:45.27 | |||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 713 | 1:00.59 | 2:03.25 | 3:05.41 | 4:06.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:55.43 | |||||||||
2 | Mads Holm | 1998 | 697 | 58.86 | 2:01.75 | 3:05.81 | 4:08.18 | |||
Nakskov Svømme Klub | 4:05.32 | |||||||||
3 | Viktor Holm | 1996 | 696 | 1:00.09 | 2:03.31 | 3:07.45 | 4:08.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:02.40 | |||||||||
4 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 695 | 59.79 | 2:02.67 | 3:06.07 | 4:08.36 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:59.85 | |||||||||
5 | Andreas Vestergaard | 1999 | 680 | 58.97 | 2:02.37 | 3:06.91 | 4:10.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:13.30 | |||||||||
6 | Giano Grillo | 1998 | 652 | 1:00.33 | 2:04.75 | 3:09.98 | 4:13.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:04.19 | |||||||||
7 | Lukas Storm | 1999 | 651 | 1:00.63 | 2:05.30 | 3:09.70 | 4:13.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:07.54 | |||||||||
8 | Rasmus Steenberg | 2000 | 636 | 59.97 | 2:05.36 | 3:09.83 | 4:15.78 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:08.97 | |||||||||
9 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 636 | 1:00.63 | 2:06.53 | 3:13.24 | 4:15.80 | |||
Køge Svømmeklub | 4:22.10 | |||||||||
10 | Hannibal Steenfos | 1996 | 631 | 1:01.44 | 2:07.19 | 3:12.22 | 4:16.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:13.35 | |||||||||
11 | Andreas Mårtensson | 1997 | 629 | 1:01.32 | 2:08.24 | 3:13.04 | 4:16.82 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:02.06 | |||||||||
12 | Sebastian Tullberg | 2000 | 628 | 59.87 | 2:05.19 | 3:12.13 | 4:16.98 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:22.71 | |||||||||
13 | Mads Rishøj | 1999 | 609 | 1:02.23 | 2:08.27 | 3:15.17 | 4:19.49 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:18.45 | |||||||||
14 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 607 | 1:01.04 | 2:07.02 | 3:14.53 | 4:19.78 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:06.83 | |||||||||
15 | Peter Vangsgaard | 2000 | 601 | 1:02.70 | 2:09.61 | 3:16.32 | 4:20.64 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:13.95 | |||||||||
16 | Mads Midtbøll | 1998 | 597 | 1:01.47 | 2:07.90 | 3:14.97 | 4:21.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:09.97 | |||||||||
17 | Anton Borring Andersen | 1999 | 597 | 1:01.60 | 2:07.36 | 3:14.60 | 4:21.33 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:07.06 | |||||||||
18 | Emil Hedegaard | 1999 | 596 | 1:00.52 | 2:07.58 | 3:14.70 | 4:21.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:18.72 | |||||||||
19 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 595 | 1:04.71 | 2:13.17 | 3:18.11 | 4:21.58 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:14.69 | |||||||||
20 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 591 | 1:01.83 | 2:07.51 | 3:14.75 | 4:22.13 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:28.51 | |||||||||
21 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 588 | 1:02.50 | 2:10.69 | 3:16.52 | 4:22.61 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:14.13 | |||||||||
22 | Mathias Nielsen | 1999 | 579 | 1:01.04 | 2:06.31 | 3:14.54 | 4:23.97 | |||
Køge Svømmeklub | 4:08.99 | |||||||||
23 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 579 | 1:02.90 | 2:09.50 | 3:17.31 | 4:24.03 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:13.83 | |||||||||
24 | Christian Andersen | 1999 | 575 | 1:02.27 | 2:10.13 | 3:19.63 | 4:24.54 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:22.11 | |||||||||
25 | Magnus Lundgren | 1996 | 569 | 1:01.13 | 2:07.73 | 3:16.80 | 4:25.44 | |||
Køge Svømmeklub | 4:08.69 | |||||||||
26 | Nikolai Skelsager | 1996 | 568 | 1:02.07 | 2:09.31 | 3:18.21 | 4:25.73 | |||
Slangerup Svømmeklub | 4:12.92 | |||||||||
27 | William Matras | 1998 | 557 | 1:01.74 | 2:09.72 | 3:18.57 | 4:27.38 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:16.05 | |||||||||
28 | Ferdinand Wahl | 2000 | 554 | 1:03.56 | 2:12.06 | 3:20.57 | 4:27.87 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:20.25 | |||||||||
29 | Casper Davidsen | 1999 | 551 | 1:02.28 | 2:10.31 | 3:20.60 | 4:28.30 | |||
Vest-Brøndby | 4:22.88 | |||||||||
30 | Gustav Frydensberg | 1999 | 514 | 1:04.88 | 2:15.26 | 3:25.86 | 4:34.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:33.36 | |||||||||
31 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 509 | 1:04.31 | 2:15.13 | 3:26.94 | 4:35.58 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 4:26.81 | |||||||||
32 | Oliver Schiellerup | 2000 | 502 | 1:05.37 | 2:15.31 | 3:25.97 | 4:36.79 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:39.49 | |||||||||
33 | Kasper Bitzer | 2000 | 502 | 1:06.11 | 2:17.18 | 3:28.18 | 4:36.80 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 4:30.08 | |||||||||
34 | Daniel Schytte | 2000 | 481 | 1:04.93 | 2:16.31 | 3:28.85 | 4:40.79 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:31.40 | |||||||||
35 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 478 | 1:05.66 | 2:16.62 | 3:27.99 | 4:41.42 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:39.62 | |||||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.41 2015-06-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Pernille Blume | 1994 | 863 | 24.92 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.79 | |||||||||
2 | Sarah Bro | 1996 | 808 | 25.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.98 | |||||||||
3 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 803 | 25.53 | ||||||
JGI Svømning | 25.61 | |||||||||
4 | Kristina Thomsen | 1991 | 782 | 25.75 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.60 | |||||||||
5 | Emilie Beckmann | 1997 | 766 | 25.93 | Deltager ikke i finalen | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.14 | |||||||||
6 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 678 | 27.00 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 26.82 | |||||||||
7 | Amanda Højberg | 1998 | 675 | 27.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.75 | |||||||||
8 | Maria Grandt | 1998 | 666 | 27.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.94 | |||||||||
9 | Christina Munkholm | 1996 | 658 | 27.27 | Deltager ikke i finalen | |||||
Køge Svømmeklub | 26.55 | |||||||||
10 | Sofia Altoft | 1998 | 656 | 27.30 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.20 | |||||||||
11 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 648 | 27.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.75 | |||||||||
12 | Mathilde Hager | 2001 | 643 | 27.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.52 | |||||||||
13 | Tenna Jensen | 1998 | 642 | 27.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
14 | Victoria Bierre | 2000 | 628 | 27.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.35 | |||||||||
15 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 625 | 27.74 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.18 | |||||||||
16 | Mathilde Schwartz | 1988 | 618 | 27.85 | ||||||
U.S.G | 27.83 | |||||||||
17 | Sarah Missing | 2001 | 610 | 27.97 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.92 | |||||||||
18 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 607 | 28.02 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.28 | |||||||||
19 | Andrea Paaske | 2001 | 603 | 28.08 | Deltager ikke i finalen | |||||
Roskilde Svømning | 27.38 | |||||||||
19 | Regitze Gaard | 2001 | 603 | 28.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.33 | |||||||||
19 | Sofie Brøgger | 2000 | 603 | 28.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.96 | |||||||||
22 | Freja Gram | 1999 | 598 | 28.16 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.48 | |||||||||
22 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 598 | 28.16 | ||||||
JGI Svømning | 27.55 | |||||||||
24 | Amalie Frederiksen | 2001 | 597 | 28.18 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.82 | |||||||||
25 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 595 | 28.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.48 | |||||||||
26 | Ida Schütt | 1996 | 592 | 28.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.36 | |||||||||
27 | Sofie Kornbek | 2000 | 588 | 28.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.95 | |||||||||
28 | Emilie Hørlykke | 1998 | 585 | 28.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.99 | |||||||||
29 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 582 | 28.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.52 | |||||||||
30 | Maj Howardsen | 1997 | 576 | 28.51 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.61 | |||||||||
31 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 571 | 28.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
32 | Amanda Duus | 2000 | 569 | 28.63 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.11 | |||||||||
33 | Sofie Andersen | 2001 | 562 | 28.75 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.92 | |||||||||
34 | Emma Maagøe | 1999 | 557 | 28.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.60 | |||||||||
35 | Thit Bondo | 2000 | 557 | 28.84 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.67 | |||||||||
36 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 552 | 28.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.10 | |||||||||
37 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 550 | 28.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.77 | |||||||||
38 | Cecilie Elkjær | 2001 | 547 | 29.01 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.50 | |||||||||
39 | Amalie W. Olsen | 2001 | 546 | 29.03 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 28.65 | |||||||||
40 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 538 | 29.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.13 | |||||||||
41 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 535 | 29.23 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.53 | |||||||||
42 | Lærke Viereck | 1997 | 534 | 29.24 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.07 | |||||||||
43 | Frederikke Petri | 2001 | 531 | 29.29 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.91 | |||||||||
44 | Karla Louise Balle | 2001 | 530 | 29.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.03 | |||||||||
45 | Freja A. Skov | 2000 | 524 | 29.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.67 | |||||||||
46 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 522 | 29.46 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.05 | |||||||||
47 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 521 | 29.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.70 | |||||||||
48 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 514 | 29.61 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.27 | |||||||||
49 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 507 | 29.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.76 | |||||||||
50 | Helena Berg Wenk | 2000 | 506 | 29.76 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.02 | |||||||||
51 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 505 | 29.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.77 | |||||||||
52 | Emilie Larsen | 2001 | 490 | 30.09 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.46 | |||||||||
53 | Cecilie Kristiansen | 1990 | 46 | 1:05.81 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:03.68 | |||||||||
- | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Afmeldt | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.06 | |||||||||
- | Emily Gantriis | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 26.12 | |||||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 698 | 23.57 | ||||||
U.S.G | 23.56 | |||||||||
2 | Peter Gjerulff | 1996 | 664 | 23.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.02 | |||||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | 656 | 24.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 23.97 | |||||||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | 635 | 24.32 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 23.92 | |||||||||
5 | Claus Hansen | 1995 | 623 | 24.48 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 24.24 | |||||||||
6 | Frederik Rindshøj | 1999 | 620 | 24.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.79 | |||||||||
6 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 620 | 24.52 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 25.20 | |||||||||
8 | Marcus Olesen | 1995 | 619 | 24.53 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | 24.87 | |||||||||
9 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 613 | 24.61 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herlev Svømning | 25.09 | |||||||||
10 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 600 | 24.79 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.95 | |||||||||
11 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 597 | 24.83 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.98 | |||||||||
12 | Thomas Bech | 1998 | 594 | 24.87 | ||||||
Farum Svømmeklub | 24.71 | |||||||||
13 | Marc Calveras | 1996 | 592 | 24.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.10 | |||||||||
14 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 588 | 24.95 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 23.96 | |||||||||
15 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 578 | 25.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.92 | |||||||||
16 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 577 | 25.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.01 | |||||||||
17 | Magnus Andersen | 1995 | 574 | 25.15 | Deltager ikke i finalen | |||||
Roskilde Svømning | 25.24 | |||||||||
18 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 572 | 25.18 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 25.43 | |||||||||
19 | Giano Grillo | 1998 | 569 | 25.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.04 | |||||||||
20 | Martin Nielsen | 1997 | 561 | 25.34 | ||||||
Vest-Brøndby | 25.56 | |||||||||
21 | Morten Møller Jensen | 1992 | 559 | 25.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 25.55 | |||||||||
22 | Marius Rasmussen | 1999 | 557 | 25.41 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 25.64 | |||||||||
23 | Marcus Rappenborg | 1999 | 552 | 25.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 25.23 | |||||||||
24 | Tobias Andersen | 1998 | 551 | 25.50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.78 | |||||||||
25 | Alexander Eggers | 1999 | 544 | 25.61 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 25.21 | |||||||||
26 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 541 | 25.65 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 25.57 | |||||||||
27 | Mathias Marsengo | 1997 | 537 | 25.72 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.42 | |||||||||
28 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 536 | 25.74 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 24.69 | |||||||||
29 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 534 | 25.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.89 | |||||||||
30 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 520 | 26.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.30 | |||||||||
31 | Emil Hedegaard | 1999 | 518 | 26.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.14 | |||||||||
32 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 515 | 26.08 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 26.52 | |||||||||
33 | Andreas Vestergaard | 1999 | 503 | 26.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.76 | |||||||||
34 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 499 | 26.36 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.80 | |||||||||
35 | Jacob Holst | 1991 | 494 | 26.44 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.35 | |||||||||
36 | Filip Bækgaard | 2000 | 490 | 26.51 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 26.92 | |||||||||
36 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 490 | 26.51 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.80 | |||||||||
38 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 480 | 26.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.98 | |||||||||
39 | Lars Breum Hansen | 1997 | 480 | 26.70 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 25.35 | |||||||||
40 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 478 | 26.74 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 26.51 | |||||||||
41 | Julius Munk | 2000 | 475 | 26.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.04 | |||||||||
42 | Owais Hamid | 2000 | 474 | 26.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.71 | |||||||||
43 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 474 | 26.81 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 25.28 | |||||||||
44 | Christian K. Jensen | 2000 | 469 | 26.90 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.27 | |||||||||
45 | Daniel Schytte | 2000 | 461 | 27.05 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.41 | |||||||||
46 | Philip Agerskov | 1998 | 461 | 27.06 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 26.35 | |||||||||
47 | Jakob Schmidt | 1999 | 460 | 27.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.86 | |||||||||
48 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 458 | 27.11 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 25.66 | |||||||||
49 | Martin Szokody | 1999 | 458 | 27.12 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.48 | |||||||||
50 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 456 | 27.16 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.92 | |||||||||
51 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 454 | 27.20 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.06 | |||||||||
52 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 451 | 27.26 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 26.47 | |||||||||
53 | Jacob Friland | 1999 | 450 | 27.28 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.53 | |||||||||
54 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 440 | 27.49 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.65 | |||||||||
55 | Casper Davidsen | 1999 | 431 | 27.67 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.91 | |||||||||
56 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 431 | 27.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.50 | |||||||||
57 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 419 | 27.94 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.66 | |||||||||
58 | Magnus Nygaard | 2000 | 381 | 28.83 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.46 | |||||||||
59 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 360 | 29.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.36 | |||||||||
60 | Niklas Andersson | 1988 | 280 | 31.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.24 | |||||||||
61 | Jonas Larsen | 1992 | 146 | 39.66 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 38.89 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.19 2015-06-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 800 | 26.31 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.51 | |||||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 738 | 27.03 | Deltager ikke i finalen | |||||
JGI Svømning | 27.63 | |||||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | 688 | 27.66 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.15 | |||||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | 657 | 28.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
5 | Camilla Dufour | 1996 | 653 | 28.15 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.67 | |||||||||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 625 | 28.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.95 | |||||||||
7 | Kristine Barrett | 1998 | 612 | 28.77 | ||||||
Greve Svømmeklub | 28.55 | |||||||||
8 | Cecilie Wiuff | 2000 | 605 | 28.88 | ||||||
Herlev Svømning | 29.50 | |||||||||
9 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 601 | 28.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.67 | |||||||||
10 | Katrine Stampe | 2000 | 595 | 29.03 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.28 | |||||||||
11 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 582 | 29.26 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.88 | |||||||||
12 | Sarah Missing | 2001 | 580 | 29.28 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.19 | |||||||||
13 | Regitze Gaard | 2001 | 569 | 29.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.87 | |||||||||
14 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 550 | 29.80 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.20 | |||||||||
15 | Andrea Paaske | 2001 | 541 | 29.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
Roskilde Svømning | 29.62 | |||||||||
15 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 541 | 29.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.75 | |||||||||
17 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 540 | 30.00 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.42 | |||||||||
18 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 539 | 30.01 | Deltager ikke i finalen | |||||
Roskilde Svømning | 29.73 | |||||||||
18 | Vibe Toftte Jørgensen | 1999 | 539 | 30.01 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 29.43 | |||||||||
20 | Eva Olsen | 2000 | 537 | 30.04 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.75 | |||||||||
21 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 537 | 30.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.86 | |||||||||
22 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 535 | 30.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
23 | Liva Schmid | 2000 | 531 | 30.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.51 | |||||||||
23 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 531 | 30.15 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.12 | |||||||||
25 | Kajsa Gregersen | 2001 | 525 | 30.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.24 | |||||||||
26 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 523 | 30.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.26 | |||||||||
27 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 514 | 30.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.51 | |||||||||
28 | Amalie Frederiksen | 2001 | 510 | 30.56 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.32 | |||||||||
29 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 507 | 30.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.79 | |||||||||
30 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 505 | 30.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.16 | |||||||||
31 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 502 | 30.73 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.88 | |||||||||
32 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 496 | 30.85 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.81 | |||||||||
33 | Clara Marott Schelde | 2000 | 489 | 31.00 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.48 | |||||||||
34 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 482 | 31.15 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.72 | |||||||||
35 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 480 | 31.19 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Laksen | 29.89 | |||||||||
36 | Klara Reeh | 1999 | 479 | 31.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.78 | |||||||||
37 | Cecilie Elkjær | 2001 | 475 | 31.30 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.29 | |||||||||
38 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 470 | 31.41 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.23 | |||||||||
39 | Caroline Hørlykke | 2000 | 461 | 31.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.65 | |||||||||
40 | Victoria Bierre | 2000 | 457 | 31.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.09 | |||||||||
41 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 455 | 31.74 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.87 | |||||||||
42 | Laura Lange | 2001 | 450 | 31.86 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.06 | |||||||||
43 | Frederikke Petri | 2001 | 447 | 31.93 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
44 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 445 | 31.98 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
45 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 443 | 32.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.36 | |||||||||
46 | Josephine Holm | 1999 | 441 | 32.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.16 | |||||||||
47 | Lærke Viereck | 1997 | 439 | 32.14 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.90 | |||||||||
48 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 427 | 32.43 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.95 | |||||||||
49 | Amanda Duus | 2000 | 412 | 32.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.43 | |||||||||
50 | Emilie Larsen | 2001 | 404 | 33.03 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.13 | |||||||||
51 | Marie Müller | 2000 | 395 | 33.27 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 33.50 | |||||||||
52 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 383 | 33.63 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.20 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Marcus Olesen | 1995 | 738 | 24.81 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | 24.87 | |||||||||
2 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 730 | 24.90 | ||||||
Herlev Svømning | 25.22 | |||||||||
3 | Magnus Andersen | 1995 | 718 | 25.04 | Deltager ikke i finalen | |||||
Roskilde Svømning | 25.38 | |||||||||
4 | Frederik Galving | 1998 | 697 | 25.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.40 | |||||||||
5 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 668 | 25.65 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.06 | |||||||||
6 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 664 | 25.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.65 | |||||||||
7 | Anton Olsen | 1998 | 660 | 25.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.93 | |||||||||
8 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 660 | 25.76 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.62 | |||||||||
9 | Claus Hansen | 1995 | 631 | 26.15 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.46 | |||||||||
10 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 625 | 26.23 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.32 | |||||||||
11 | Thomas Bech | 1998 | 613 | 26.40 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.20 | |||||||||
12 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 610 | 26.44 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 26.25 | |||||||||
13 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 596 | 26.64 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 27.86 | |||||||||
14 | Marcus Rappenborg | 1999 | 591 | 26.72 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.03 | |||||||||
15 | Giano Grillo | 1998 | 586 | 26.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.75 | |||||||||
16 | Mathias Nielsen | 1999 | 571 | 27.03 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.87 | |||||||||
17 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 562 | 27.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.74 | |||||||||
18 | Frederik Nerving | 1997 | 560 | 27.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.56 | |||||||||
19 | Magnus Carstensen | 1999 | 558 | 27.24 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 27.20 | |||||||||
20 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 553 | 27.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.71 | |||||||||
21 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 551 | 27.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.07 | |||||||||
22 | Lukas Storm | 1999 | 547 | 27.41 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.08 | |||||||||
22 | Marius Rasmussen | 1999 | 547 | 27.41 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 27.64 | |||||||||
24 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 547 | 27.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.36 | |||||||||
25 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 544 | 27.46 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.24 | |||||||||
26 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 522 | 27.84 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.76 | |||||||||
27 | Johan Wentorf | 1999 | 515 | 27.98 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 28.12 | |||||||||
28 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 510 | 28.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.65 | |||||||||
29 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 497 | 28.31 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.76 | |||||||||
30 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 495 | 28.35 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.49 | |||||||||
31 | Rasmus Hasemann | 1996 | 494 | 28.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.23 | |||||||||
32 | Karl Bryde | 2000 | 493 | 28.39 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 29.78 | |||||||||
33 | Julius Munk | 2000 | 492 | 28.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.53 | |||||||||
34 | Anton Borring Andersen | 1999 | 485 | 28.54 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.91 | |||||||||
35 | Philip Agerskov | 1998 | 482 | 28.60 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 28.64 | |||||||||
36 | Morten Møller Jensen | 1992 | 479 | 28.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.37 | |||||||||
37 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 472 | 28.80 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.18 | |||||||||
38 | Martin Szokody | 1999 | 465 | 28.94 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 28.99 | |||||||||
39 | Mathias Marsengo | 1997 | 450 | 29.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.24 | |||||||||
39 | Rasmus Wegener | 1997 | 450 | 29.27 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.82 | |||||||||
41 | Kasper Bitzer | 2000 | 445 | 29.37 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 30.27 | |||||||||
42 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 427 | 29.77 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 30.23 | |||||||||
43 | Frederik Presskorn | 2000 | 423 | 29.87 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.05 | |||||||||
44 | Daniel Schytte | 2000 | 417 | 30.02 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.12 | |||||||||
45 | Riyan Salem | 1998 | 410 | 30.19 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.23 | |||||||||
46 | Filip Bækgaard | 2000 | 402 | 30.38 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 29.32 | |||||||||
47 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 401 | 30.40 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.22 | |||||||||
48 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 383 | 30.87 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.04 | |||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sarah Bro | 1996 | 762 | 29.62 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gentofte Svømme Klub | 29.88 | |||||||||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 710 | 30.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.57 | |||||||||
3 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 681 | 30.75 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.14 | |||||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 679 | 30.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.28 | |||||||||
5 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 654 | 31.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.33 | |||||||||
6 | Sara Sylvest | 2000 | 635 | 31.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.84 | |||||||||
7 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 618 | 31.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.43 | |||||||||
8 | Marina Heller Hansen | 1994 | 613 | 31.85 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Allerød | 31.53 | |||||||||
9 | Victoria Bierre | 2000 | 609 | 31.91 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.77 | |||||||||
10 | Maja Nielsen | 1996 | 596 | 32.14 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.27 | |||||||||
11 | Katrine Stampe | 2000 | 588 | 32.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.97 | |||||||||
12 | Kristine Barrett | 1998 | 583 | 32.38 | ||||||
Greve Svømmeklub | 31.80 | |||||||||
13 | Emma Maagøe | 1999 | 569 | 32.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.73 | |||||||||
14 | Frederikke Jensen | 2000 | 566 | 32.70 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.03 | |||||||||
15 | Frederikke Mertins | 2000 | 563 | 32.77 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.49 | |||||||||
16 | Emilie Hørlykke | 1998 | 545 | 33.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.20 | |||||||||
17 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 544 | 33.13 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 33.93 | |||||||||
18 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 539 | 33.24 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.52 | |||||||||
19 | Sofie Brøgger | 2000 | 534 | 33.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.37 | |||||||||
20 | Sofie Nielsen | 2001 | 534 | 33.35 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 35.05 | |||||||||
21 | Isa Hovmand | 2000 | 526 | 33.51 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.81 | |||||||||
21 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 526 | 33.51 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.14 | |||||||||
23 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 523 | 33.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.39 | |||||||||
24 | Sara Krell Refn | 1999 | 522 | 33.60 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.73 | |||||||||
25 | Cecilie Elkjær | 2001 | 515 | 33.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.34 | |||||||||
26 | Camille Erichsen | 2001 | 512 | 33.82 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.67 | |||||||||
27 | Julie Stampe Meier | 2001 | 509 | 33.87 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.55 | |||||||||
28 | Mathilde Olsen | 1998 | 503 | 34.01 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.65 | |||||||||
29 | Mia Wennecke | 1999 | 502 | 34.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
30 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 487 | 34.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.91 | |||||||||
31 | Zenia Aarestrup | 2001 | 483 | 34.47 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.64 | |||||||||
32 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 481 | 34.53 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.62 | |||||||||
33 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 480 | 34.54 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 32.98 | |||||||||
34 | Sofie W. Krattet | 2000 | 472 | 34.74 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 35.48 | |||||||||
35 | Emilia Harlund | 1999 | 454 | 35.19 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 33.75 | |||||||||
36 | Sofie Andersen | 2001 | 449 | 35.33 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 34.43 | |||||||||
37 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 448 | 35.34 | ||||||
JGI Svømning | 33.26 | |||||||||
37 | Sarah Missing | 2001 | 448 | 35.34 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.65 | |||||||||
39 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 448 | 35.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
40 | Anna Andersen | 2001 | 445 | 35.44 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 34.67 | |||||||||
41 | Pernille Pedersen | 2001 | 443 | 35.49 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.84 | |||||||||
42 | Frederikke Petri | 2001 | 430 | 35.83 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.27 | |||||||||
43 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 424 | 36.00 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.78 | |||||||||
44 | Camilla Taylor | 2000 | 403 | 36.63 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.53 | |||||||||
- | Frederikke Houen | 1998 | Afmeldt | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.46 | |||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Marco Loughran | 1989 | 797 | 25.92 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 25.85 | |||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 699 | 27.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.70 | |||||||||
3 | Gustav Friberg | 1997 | 683 | 27.29 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.62 | |||||||||
4 | Lukas Gustafson | 1999 | 650 | 27.74 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.10 | |||||||||
5 | Marcus Olesen | 1995 | 629 | 28.05 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | 28.25 | |||||||||
6 | Marc Calveras | 1996 | 620 | 28.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
7 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 609 | 28.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.00 | |||||||||
8 | Peter Gjerulff | 1996 | 580 | 28.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.61 | |||||||||
9 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 562 | 29.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.76 | |||||||||
10 | Jakob Schmidt | 1999 | 551 | 29.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.96 | |||||||||
11 | Alexander Eggers | 1999 | 546 | 29.41 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.25 | |||||||||
12 | William Matras | 1998 | 529 | 29.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
13 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 518 | 29.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.49 | |||||||||
14 | Lars Breum Hansen | 1997 | 516 | 29.96 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsinge Svømmeklub | 28.67 | |||||||||
14 | Phillip Riis | 1998 | 516 | 29.96 | Deltager ikke i finalen | |||||
Roskilde Svømning | 29.36 | |||||||||
16 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 512 | 30.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.80 | |||||||||
17 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 508 | 30.11 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.54 | |||||||||
18 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 506 | 30.16 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.65 | |||||||||
19 | Jonathan Müller | 1997 | 503 | 30.22 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 29.80 | |||||||||
20 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 494 | 30.41 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.49 | |||||||||
21 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 491 | 30.47 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.93 | |||||||||
22 | Thomas Bech | 1998 | 474 | 30.82 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | 30.44 | |||||||||
23 | Peter Vangsgaard | 2000 | 469 | 30.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.70 | |||||||||
24 | Filip Bækgaard | 2000 | 468 | 30.95 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 30.59 | |||||||||
25 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 468 | 30.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
26 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 460 | 31.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.35 | |||||||||
27 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 454 | 31.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.51 | |||||||||
28 | Oliver Schiellerup | 2000 | 417 | 32.17 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.41 | |||||||||
- | Frederik Galving | 1998 | DSQ | over 15m u/vand | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.42 | |||||||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.39 2015-06-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 705 | 33.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.74 | |||||||||
2 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 678 | 33.55 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.25 | |||||||||
3 | Tenna Jensen | 1998 | 672 | 33.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.63 | |||||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | 650 | 34.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.79 | |||||||||
5 | Maja Nielsen | 1996 | 648 | 34.05 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.07 | |||||||||
6 | Mathilde Hager | 2001 | 630 | 34.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.55 | |||||||||
7 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 614 | 34.67 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.49 | |||||||||
8 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 607 | 34.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.28 | |||||||||
9 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 599 | 34.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
10 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 590 | 35.14 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.83 | |||||||||
10 | Signe Bro | 1999 | 590 | 35.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.53 | |||||||||
12 | Mia Steen Duus | 2001 | 584 | 35.25 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.32 | |||||||||
13 | Signe Nielsen | 1998 | 580 | 35.34 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 34.95 | |||||||||
14 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 578 | 35.37 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.62 | |||||||||
15 | Laura Andersen | 1997 | 574 | 35.46 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 35.01 | |||||||||
16 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 571 | 35.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.63 | |||||||||
17 | Liva Schmid | 2000 | 564 | 35.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.50 | |||||||||
18 | Isabel Mass | 1998 | 555 | 35.87 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 34.96 | |||||||||
19 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 554 | 35.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
20 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 546 | 36.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.54 | |||||||||
21 | Sofie Strandby | 1999 | 544 | 36.10 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.18 | |||||||||
22 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 527 | 36.48 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 36.11 | |||||||||
23 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 524 | 36.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.64 | |||||||||
24 | Katrine B. Hansen | 1999 | 518 | 36.70 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.72 | |||||||||
24 | Silke Mehr | 2000 | 518 | 36.70 | Deltager ikke i finalen | |||||
Roskilde Svømning | 36.09 | |||||||||
26 | Frederikke Mertins | 2000 | 516 | 36.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.22 | |||||||||
27 | Malou Carlsen | 2000 | 498 | 37.17 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 37.55 | |||||||||
28 | Celine Termark Brock | 2000 | 495 | 37.26 | ||||||
Herlev Svømning | 36.09 | |||||||||
29 | Eva Olsen | 2000 | 494 | 37.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.76 | |||||||||
30 | Kamilla Larsen | 1996 | 491 | 37.35 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.27 | |||||||||
31 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 489 | 37.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.54 | |||||||||
32 | Signe Skousen | 1999 | 488 | 37.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.71 | |||||||||
33 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 465 | 38.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.43 | |||||||||
34 | Karla Louise Balle | 2001 | 464 | 38.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.58 | |||||||||
35 | Pernille Pedersen | 2001 | 434 | 38.93 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.14 | |||||||||
36 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 428 | 39.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.57 | |||||||||
37 | Cecilie Kristiansen | 1990 | 37 | 1:27.73 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:26.16 | |||||||||
- | Mette S. Køhler | 2001 | Afmeldt | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.14 | |||||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Dansk Rekord Junior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 781 | 28.96 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.91 | |||||||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 761 | 29.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
3 | Christian Christensen | 1991 | 737 | 29.52 | ||||||
U.S.G | 30.52 | |||||||||
4 | Timon Wedekind | 1996 | 711 | 29.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.31 | |||||||||
5 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 696 | 30.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.90 | |||||||||
6 | Frederik Rindshøj | 1999 | 684 | 30.26 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
7 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 630 | 31.10 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.11 | |||||||||
8 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 606 | 31.50 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.41 | |||||||||
9 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 605 | 31.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.93 | |||||||||
10 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 591 | 31.78 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 31.94 | |||||||||
11 | Riyan Salem | 1998 | 587 | 31.85 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.77 | |||||||||
12 | Emil Andersen | 1992 | 583 | 31.92 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.67 | |||||||||
12 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 583 | 31.92 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.86 | |||||||||
14 | Rasmus Hasemann | 1996 | 579 | 31.99 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.31 | |||||||||
15 | Owais Hamid | 2000 | 574 | 32.08 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.07 | |||||||||
16 | Rasmus Steenberg | 2000 | 541 | 32.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.31 | |||||||||
17 | Andreas L. Damgård | 2000 | 540 | 32.74 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.11 | |||||||||
18 | Claus Hansen | 1995 | 536 | 32.82 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.99 | |||||||||
19 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 531 | 32.93 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.87 | |||||||||
20 | Alexander Eggers | 1999 | 496 | 33.68 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.38 | |||||||||
21 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 493 | 33.75 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 32.68 | |||||||||
22 | Magnus Nygaard | 2000 | 492 | 33.78 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
23 | Magnus Carstensen | 1999 | 486 | 33.90 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 33.55 | |||||||||
24 | Casper Davidsen | 1999 | 484 | 33.96 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.25 | |||||||||
25 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 472 | 34.25 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
26 | Jacob Friland | 1999 | 462 | 34.49 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.15 | |||||||||
27 | Jacob Holm | 2000 | 449 | 34.81 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.55 | |||||||||
28 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 446 | 34.89 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 36.04 | |||||||||
29 | Rasmus Wegener | 1997 | 445 | 34.91 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 38.11 | |||||||||
30 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 422 | 35.54 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 33.90 | |||||||||
31 | Jakob Forsberg | 2000 | 395 | 36.33 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
32 | Jonas Larsen | 1992 | 110 | 55.64 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 55.17 | |||||||||
- | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 32.09 | |||||||||
- | Kristian Torp | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.42 | |||||||||
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sigma Damer A | 1994 | 771 | 8:23.78 | ||||||
Sigma Swim | 8:22.48 | |||||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | 1:02.83 | 2:07.48 | 2:07.48 | ||||||
Anna Boutrup | 1998 | 1:02.12 | 2:06.45 | 4:13.93 | ||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 59.45 | 2:05.24 | 6:19.17 | ||||||
Maj Howardsen | 1997 | 1:00.70 | 2:04.61 | 8:23.78 | ||||||
2 | Lyngby Junior 1 | 1999 | 708 | 8:38.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 8:39.28 | |||||||||
Signe Bro | 1999 | 1:01.87 | 2:05.83 | 2:05.83 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 1:01.38 | 2:07.28 | 4:13.11 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 1:03.35 | 2:13.23 | 6:26.34 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 1:03.62 | 2:12.09 | 8:38.43 | ||||||
3 | Triton Damer | 0 | 704 | 8:39.21 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:30.79 | |||||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 2:09.55 | 2:09.55 | |||||||
Maja Nielsen | 1996 | 2:09.10 | 4:18.65 | |||||||
Camilla Dufour | 1996 | 2:11.09 | 6:29.74 | |||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 2:09.47 | 8:39.21 | |||||||
4 | Kvik Piger 1 | 0 | 701 | 8:40.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:28.63 | |||||||||
Josephine Holm | 1999 | 1:02.57 | 2:10.30 | 2:10.30 | ||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 1:03.26 | 2:11.08 | 4:21.38 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 1:03.84 | 2:12.69 | 6:34.07 | ||||||
Ida Schütt | 1996 | 1:01.43 | 2:06.08 | 8:40.15 | ||||||
5 | Sigma Damer B | 1994 | 688 | 8:43.27 | ||||||
Sigma Swim | 8:32.28 | |||||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 1:02.78 | 2:11.02 | 2:11.02 | ||||||
Stephanie Hansen | 1996 | 1:03.09 | 2:11.78 | 4:22.80 | ||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 1:02.44 | 2:10.92 | 6:33.72 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 1:02.06 | 2:09.55 | 8:43.27 | ||||||
6 | Hovedstaden Damer 1 | 2001 | 670 | 8:47.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 8:37.26 | |||||||||
Maria Grandt | 1998 | 1:03.03 | 2:10.30 | 2:10.30 | ||||||
Tenna Jensen | 1998 | 1:03.90 | 2:12.84 | 4:23.14 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 1:05.17 | 2:12.29 | 6:35.43 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 1:04.51 | 2:12.54 | 8:47.97 | ||||||
7 | Triton Junior Piger | 0 | 669 | 8:48.19 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:40.79 | |||||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 1:04.15 | 2:10.31 | 2:10.31 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 1:03.31 | 2:12.37 | 4:22.68 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 1:04.25 | 2:12.47 | 6:35.15 | ||||||
Frederikke Jensen | 2000 | 1:05.26 | 2:13.04 | 8:48.19 | ||||||
8 | Lyngby Damer | 0 | 668 | 8:48.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 8:49.40 | |||||||||
Amanda Højberg | 1998 | 1:02.76 | 2:11.30 | 2:11.30 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 1:01.41 | 2:06.48 | 4:17.78 | ||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 1:04.94 | 2:15.54 | 6:33.32 | ||||||
Emilie Hørlykke | 1998 | 1:04.78 | 2:15.05 | 8:48.37 | ||||||
9 | Hovedstaden Damer 2 | 2001 | 624 | 9:00.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 8:53.20 | |||||||||
Mathilde Hager | 2001 | 1:05.13 | 2:13.56 | 2:13.56 | ||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 1:04.45 | 2:12.34 | 4:25.90 | ||||||
Eva Olsen | 2000 | 1:05.41 | 2:16.68 | 6:42.58 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 1:05.44 | 2:17.93 | 9:00.51 | ||||||
10 | Sigma Junior Piger A | 1999 | 607 | 9:05.47 | ||||||
Sigma Swim | 8:50.21 | |||||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 1:04.86 | 2:13.81 | 2:13.81 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 1:04.37 | 2:13.04 | 4:26.85 | ||||||
Camille Erichsen | 2001 | 1:08.47 | 2:20.98 | 6:47.83 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 1:06.21 | 2:17.64 | 9:05.47 | ||||||
11 | Stv Damer | 0 | 582 | 9:13.35 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | 8:57.78 | |||||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 1:06.61 | 2:18.68 | 2:18.68 | ||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 1:05.56 | 2:17.85 | 4:36.53 | ||||||
Sofie Andersen | 2001 | 1:08.24 | 2:19.16 | 6:55.69 | ||||||
Amalie Frederiksen | 2001 | 1:06.91 | 2:17.66 | 9:13.35 | ||||||
12 | Lyngby Junior 2 | 1999 | 568 | 9:17.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 8:50.82 | |||||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 2:21.84 | 2:21.84 | |||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | |||||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | |||||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 9:17.91 | 9:17.91 | |||||||
13 | Helsingør Damer | 0 | 548 | 9:24.63 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 9:17.19 | |||||||||
Mia Wennecke | 1999 | 1:08.94 | 2:23.65 | 2:23.65 | ||||||
Freja A. Skov | 2000 | 1:07.98 | 2:21.97 | 4:45.62 | ||||||
Frederikke Houen | 1998 | 1:06.51 | 2:19.43 | 7:05.05 | ||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 1:07.74 | 2:19.58 | 9:24.63 | ||||||
- | Farum Girl Squad | 1999 | DSQ | Tyvstart 3.sv. | ||||||
Farum Svømmeklub | 9:24.78 | |||||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 1:10.48 | 2:28.96 | 2:28.96 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 1:10.47 | 2:25.58 | 4:54.54 | ||||||
- | Kvik Piger 2 | 0 | DSQ | Tyvstart 4.sv. | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:49.13 | |||||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 1:04.10 | 2:15.16 | 2:15.16 | ||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 1:05.03 | 2:14.82 | 4:29.98 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 1:05.59 | 2:15.40 | 6:45.38 | ||||||
- | Køge Junior Piger | 2001 | DSQ | Tyvstart 4.sv. | ||||||
Køge Svømmeklub | 9:29.60 | |||||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 1:08.90 | 2:21.10 | 2:21.10 | ||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 1:06.99 | 2:20.85 | 4:41.95 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 1:10.07 | 2:27.38 | 7:09.33 | ||||||
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kvik Drenge 1 | 0 | 720 | 7:46.95 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 7:39.49 | |||||||||
Viktor Holm | 1996 | 58.02 | 1:58.92 | 1:58.92 | ||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 54.42 | 1:51.96 | 3:50.88 | ||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 57.51 | 1:59.51 | 5:50.39 | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 55.52 | 1:56.56 | 7:46.95 | ||||||
2 | Hovedstaden Herrer 1 | 2000 | 684 | 7:55.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 7:44.11 | |||||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 58.57 | 2:00.44 | 2:00.44 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 56.87 | 1:57.93 | 3:58.37 | ||||||
Marc Calveras | 1996 | 57.26 | 1:57.56 | 5:55.93 | ||||||
Hannibal Steenfos | 1996 | 57.42 | 1:59.10 | 7:55.03 | ||||||
3 | Sigma Herrer | 1977 | 665 | 7:59.52 | ||||||
Sigma Swim | 7:51.93 | |||||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 57.93 | 1:58.49 | 1:58.49 | ||||||
Andreas Mårtensson | 1997 | 58.41 | 2:02.12 | 4:00.61 | ||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 56.26 | 1:56.84 | 5:57.45 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 58.65 | 2:02.07 | 7:59.52 | ||||||
4 | Køge Senior Herrer | 0 | 644 | 8:04.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | 7:48.67 | |||||||||
Viktor Christensen | 1995 | 1:59.52 | 1:59.52 | |||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 2:02.20 | 4:01.72 | |||||||
Jacob Holst | 1991 | 1:58.55 | 6:00.27 | |||||||
Magnus Lundgren | 1996 | 2:04.29 | 8:04.56 | |||||||
5 | Kvik Drenge 2 | 0 | 615 | 8:12.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:07.69 | |||||||||
Lukas Storm | 1999 | 58.80 | 2:01.30 | 2:01.30 | ||||||
Frederik Nerving | 1997 | 1:00.26 | 2:03.95 | 4:05.25 | ||||||
Mads Midtbøll | 1998 | 1:00.92 | 2:06.58 | 6:11.83 | ||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 57.74 | 2:00.22 | 8:12.05 | ||||||
6 | Sigma Junior A | 1998 | 594 | 8:17.81 | ||||||
Sigma Swim | 8:00.14 | |||||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 1:00.28 | 2:03.79 | 2:03.79 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 57.27 | 2:01.24 | 4:05.03 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 59.28 | 2:04.52 | 6:09.55 | ||||||
Maxemillian Pedersen | 1996 | 1:00.68 | 2:08.26 | 8:17.81 | ||||||
7 | Roskilde Drenge 1 | 1996 | 482 | 8:53.72 | ||||||
Roskilde Svømning | 8:18.38 | |||||||||
Jonas B. Sørensen | 1993 | 1:01.60 | 2:07.79 | 2:07.79 | ||||||
Magnus Andersen | 1995 | 58.41 | 2:04.75 | 4:12.54 | ||||||
Riyan Salem | 1998 | 1:07.97 | 2:19.85 | 6:32.39 | ||||||
Anders Engtorp Olesen | 1999 | 1:04.55 | 2:21.33 | 8:53.72 | ||||||
8 | Køge Junior Drenge | 2000 | 470 | 8:58.13 | ||||||
Køge Svømmeklub | 8:47.80 | |||||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 58.85 | 2:03.97 | 2:03.97 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 1:05.28 | 2:17.85 | 4:21.82 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 1:04.05 | 2:16.38 | 6:38.20 | ||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 1:06.53 | 2:19.93 | 8:58.13 | ||||||
9 | Stv Herrer | 0 | 432 | 9:13.46 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | 8:48.14 | |||||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 1:02.31 | 2:10.43 | 2:10.43 | ||||||
Rasmus Wegener | 1997 | 1:07.09 | 2:21.30 | 4:31.73 | ||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 1:05.96 | 2:17.80 | 6:49.53 | ||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 1:08.73 | 2:23.93 | 9:13.46 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 19 marts 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 00:02 |