Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:36 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Konkka | 2000 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.68 | 1:00.55 | 1:33.19 | 2:05.37 | |||
2 | Roosa Rekola | 2000 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.20 | 1:06.18 | 1:41.36 | 2:15.99 | |||
3 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.28 | 1:07.04 | 1:42.40 | 2:17.45 | |||
4 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.06 | 1:05.49 | 1:41.90 | 2:18.09 | |||
5 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.19 | 1:06.35 | 1:42.55 | 2:19.12 | |||
6 | Sanni Kalliomäki | 2000 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.82 | 1:07.59 | 1:44.72 | 2:19.28 | |||
7 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.65 | 1:09.11 | 1:46.46 | 2:23.31 | |||
8 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 33.88 | 1:11.04 | 1:48.91 | 2:25.80 | |||
9 | Alida Lilljequist | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 32.31 | 1:09.25 | 1:47.91 | 2:26.88 | |||
10 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.03 | 1:11.42 | 1:49.59 | 2:26.90 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Reetta Rantakokko | 2001 | Aurajoen Uinti | 29.51 | 1:02.10 | 1:36.01 | 2:11.26 | |||
2 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.23 | 1:06.20 | 1:41.83 | 2:17.10 | |||
3 | Hjördis Köhler | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 33.88 | 1:12.73 | 1:51.77 | 2:30.76 | |||
- | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNF | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 28.90 | 1:00.98 | 1:33.73 | 2:06.46 | |||
2 | Sini Silvennoinen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 29.06 | 1:01.11 | 1:34.55 | 2:08.77 | |||
3 | Anna Vira | 2002 | Finnish Swiming Federation | 29.49 | 1:03.01 | 1:38.01 | 2:12.77 | |||
4 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.58 | 1:05.72 | 1:40.27 | 2:13.95 | |||
5 | Peppi Siirtola | 2002 | Finnish Swiming Federation | 31.06 | 1:05.12 | 1:40.35 | 2:14.50 | |||
6 | Oona Laakso | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.94 | 1:04.76 | 1:40.10 | 2:15.27 | |||
7 | Peppi Pinomäki | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.86 | 1:05.56 | 1:40.70 | 2:15.59 | |||
8 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.97 | 1:07.39 | 1:43.15 | 2:17.94 | |||
9 | Katariina Niemi | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.72 | 1:08.17 | 1:45.54 | 2:21.97 | |||
10 | Kaisla Kangas | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.50 | 1:09.14 | 1:47.80 | 2:24.96 | |||
11 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.91 | 1:13.72 | 1:53.00 | 2:30.19 | |||
12 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.02 | 1:13.19 | 1:53.41 | 2:32.33 | |||
13 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 36.72 | 1:18.18 | 2:00.54 | 2:43.69 | |||
14 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.11 | 1:19.37 | 2:03.93 | 2:48.77 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Finnish Swiming Federation | 30.99 | 1:05.60 | 1:40.12 | 2:13.87 | |||
2 | Roosa Aho | 2003 | Raision Urheilijat | 31.35 | 1:06.01 | 1:41.63 | 2:15.67 | |||
3 | Irene Mäkilä | 2004 | Raision Urheilijat | 31.02 | 1:06.10 | 1:41.58 | 2:16.03 | |||
4 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.60 | 1:06.37 | 1:41.80 | 2:16.49 | |||
5 | Maija Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.42 | 1:06.44 | 1:42.93 | 2:19.37 | |||
6 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.85 | 1:08.51 | 1:45.29 | 2:21.01 | |||
7 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | Finnish Swiming Federation | 30.58 | 1:06.74 | 1:45.45 | 2:21.08 | |||
8 | Kerttu Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.06 | 1:07.77 | 1:45.01 | 2:22.69 | |||
9 | Aino Rantala | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.88 | 1:08.36 | 1:47.32 | 2:25.53 | |||
10 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.31 | 1:11.37 | 1:50.38 | 2:28.00 | |||
11 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 34.57 | 1:13.11 | 1:52.14 | 2:29.71 | |||
12 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.32 | 1:14.06 | 1:53.10 | 2:30.28 | |||
13 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.71 | 1:12.91 | 1:51.85 | 2:30.73 | |||
14 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 34.22 | 1:14.06 | 1:53.54 | 2:30.76 | |||
15 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 34.61 | 1:14.16 | 1:53.10 | 2:30.86 | |||
16 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.97 | 1:15.36 | 1:54.06 | 2:32.69 | |||
17 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 34.24 | 1:15.27 | 1:57.47 | 2:40.60 | |||
18 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.56 | 1:16.53 | 2:00.67 | 2:44.70 | |||
19 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 38.01 | 1:19.85 | 2:04.15 | 2:45.84 | |||
20 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 37.98 | 1:21.31 | 2:06.25 | 2:49.39 | |||
21 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 38.93 | 1:23.54 | 2:09.34 | 2:53.14 | |||
22 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 39.27 | 1:24.79 | 2:11.89 | 2:54.23 | |||
23 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 39.32 | 1:24.79 | 2:11.66 | 2:54.57 | |||
24 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.59 | 1:23.18 | 2:09.60 | 2:54.96 | |||
25 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 38.50 | 1:21.19 | 2:02.20 | 3:01.42 | |||
26 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 41.56 | 1:29.16 | 2:17.10 | 3:01.91 | |||
27 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 40.86 | 1:28.65 | 2:18.26 | 3:08.79 | |||
28 | Alma Söderqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 40.36 | 1:28.23 | 2:22.00 | 3:15.44 | |||
- | Siiri Einiö | 2003 | Finnish Swiming Federation | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.61 | 1:05.03 | |||||
2 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 30.23 | 1:06.07 | |||||
3 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 30.21 | 1:09.73 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Roni Kallström | 2001 | Finnish Swiming Federation | 27.20 | 58.79 | |||||
2 | Veeti Ruohtula | 2001 | Finnish Swiming Federation | 27.49 | 59.46 | |||||
3 | Tuomas Jokinen | 2001 | Finnish Swiming Federation | 29.36 | 1:02.40 | |||||
4 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 29.08 | 1:03.72 | |||||
5 | Hugo Enroth | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.87 | 1:04.47 | |||||
6 | Veeti Haikonen | 2001 | Finnish Swiming Federation | 30.20 | 1:05.77 | |||||
7 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.42 | 1:07.28 | |||||
8 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 32.40 | 1:10.22 | |||||
9 | Oskar Hedin | 2001 | Wisby Simsällskap | 34.26 | 1:17.62 | |||||
10 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 35.71 | 1:30.42 | |||||
- | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ibrahim Ezzat | 2002 | Finnish Swiming Federation | 27.19 | 59.89 | |||||
2 | Ronny Brännkärr | 2002 | Finnish Swiming Federation | 28.24 | 1:01.21 | |||||
3 | Elias Laine | 2002 | Finnish Swiming Federation | 28.81 | 1:03.10 | |||||
4 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.53 | 1:03.13 | |||||
5 | Viljami Salonen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 29.71 | 1:04.33 | |||||
6 | Jere Oikarainen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.55 | 1:05.36 | |||||
7 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.02 | 1:06.99 | |||||
8 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.23 | 1:09.87 | |||||
9 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.08 | 1:10.11 | |||||
9 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 32.56 | 1:10.11 | |||||
11 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.92 | 1:10.51 | |||||
12 | Samu Petteri Kallio | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.66 | 1:12.35 | |||||
13 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.45 | 1:14.68 | |||||
14 | Oliver Dahlin | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.97 | 1:17.38 | |||||
15 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.87 | 1:22.61 | |||||
16 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 37.74 | 1:23.98 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.69 | 1:02.42 | |||||
2 | Santeri Herpola | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.74 | 1:04.81 | |||||
3 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 30.77 | 1:07.18 | |||||
4 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.30 | 1:11.08 | |||||
5 | Arttu Mäenpää | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.65 | 1:15.08 | |||||
5 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.94 | 1:15.08 | |||||
7 | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.18 | 1:16.85 | |||||
8 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.99 | 1:17.15 | |||||
9 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.36 | 1:18.93 | |||||
10 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.37 | 1:19.31 | |||||
11 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.27 | 1:19.46 | |||||
12 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.01 | 1:22.58 | |||||
13 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.33 | 1:22.59 | |||||
14 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.48 | 1:27.88 | |||||
15 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.28 | 1:29.27 | |||||
16 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.79 | 1:30.96 | |||||
17 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 42.47 | 1:33.52 | |||||
18 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.96 | 1:35.19 | |||||
19 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 44.93 | 1:35.56 | |||||
20 | Adam Njegovanovic | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.09 | 1:36.37 | |||||
21 | Karim Al-Kallyas | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 47.15 | 1:46.44 | |||||
- | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Tom Ullberg Harrison | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 36.36 | 1:17.75 | |||||
2 | Iida Vallenius | 1999 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.08 | 1:18.65 | |||||
3 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 37.79 | 1:22.07 | |||||
4 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 38.65 | 1:23.69 | |||||
5 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 41.21 | 1:30.53 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.48 | 1:15.04 | |||||
2 | Vilma Iisalo | 2001 | Raision Urheilijat | 37.04 | 1:18.87 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Liven | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.92 | 1:14.75 | |||||
2 | Mia Pentti | 2002 | Finnish Swiming Federation | 35.75 | 1:15.47 | |||||
3 | Sini Silvennoinen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 35.57 | 1:17.63 | |||||
4 | Emma Uusküla | 2002 | Finnish Swiming Federation | 37.21 | 1:19.35 | |||||
5 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.66 | 1:21.10 | |||||
6 | Katariina Niemi | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.58 | 1:26.97 | |||||
7 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 42.00 | 1:29.07 | |||||
8 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 42.96 | 1:30.76 | |||||
9 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 43.44 | 1:31.30 | |||||
10 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 42.45 | 1:31.33 | |||||
11 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 46.64 | 1:37.05 | |||||
12 | Josefin Pettersson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 51.12 | 1:51.25 | |||||
- | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | Finnish Swiming Federation | 33.42 | 1:11.01 | |||||
2 | Rebekka Luoto | 2003 | Finnish Swiming Federation | 34.48 | 1:12.46 | |||||
3 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 34.25 | 1:12.60 | |||||
4 | Emma Haglund | 2003 | Finnish Swiming Federation | 35.90 | 1:15.32 | |||||
5 | Martta Ruuska | 2003 | Finnish Swiming Federation | 36.48 | 1:16.53 | |||||
6 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.35 | 1:17.54 | |||||
7 | Siiri Konkka | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.79 | 1:18.27 | |||||
8 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.33 | 1:19.43 | |||||
9 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 38.00 | 1:21.51 | |||||
10 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.77 | 1:22.30 | |||||
11 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.52 | 1:23.35 | |||||
12 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 40.50 | 1:24.86 | |||||
13 | Kerttu Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.04 | 1:24.98 | |||||
14 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.57 | 1:27.07 | |||||
15 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.69 | 1:27.43 | |||||
16 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.83 | 1:27.52 | |||||
17 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.75 | 1:28.17 | |||||
18 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 42.12 | 1:28.60 | |||||
19 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.31 | 1:29.60 | |||||
20 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 43.78 | 1:29.86 | |||||
21 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.38 | 1:31.76 | |||||
22 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 43.66 | 1:32.30 | |||||
23 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.97 | 1:33.40 | |||||
24 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 44.67 | 1:33.58 | |||||
25 | Tilda Ekedahl | 2003 | Wisby Simsällskap | 45.85 | 1:33.97 | |||||
26 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 45.09 | 1:34.34 | |||||
27 | Astrid Palmborg | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.61 | 1:34.43 | |||||
28 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 45.14 | 1:34.99 | |||||
29 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 46.50 | 1:36.24 | |||||
30 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 45.97 | 1:36.94 | |||||
31 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.71 | 1:37.58 | |||||
32 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 45.81 | 1:37.81 | |||||
33 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 46.16 | 1:38.43 | |||||
34 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 46.49 | 1:39.38 | |||||
35 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 45.82 | 1:39.49 | |||||
36 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 47.23 | 1:39.76 | |||||
37 | Desiree Zhang | 2004 | Södertörns Simsällskap | 46.05 | 1:39.87 | |||||
38 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 47.71 | 1:40.24 | |||||
39 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 47.64 | 1:40.77 | |||||
40 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 46.83 | 1:41.24 | |||||
41 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 48.71 | 1:41.60 | |||||
42 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 48.78 | 1:42.47 | |||||
43 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 48.96 | 1:43.72 | |||||
44 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 48.18 | 1:44.09 | |||||
45 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 49.17 | 1:45.30 | |||||
46 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 50.49 | 1:46.21 | |||||
47 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.24 | 1:46.79 | |||||
48 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 51.77 | 1:48.61 | |||||
49 | Leia Bäckström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 51.26 | 1:49.69 | |||||
50 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 52.29 | 1:49.76 | |||||
51 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 53.33 | 1:52.95 | |||||
52 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 52.58 | 1:52.96 | |||||
53 | Alma Söderqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 51.00 | 1:55.30 | |||||
- | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Puma Viazovskaia | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Alma Lilljequist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Lundqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Laura Somers | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.90 | 1:17.21 | 1:59.63 | 2:42.87 | |||
2 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 48.96 | 1:46.20 | 2:48.34 | 3:48.54 | |||
- | Lauri Elomaa | 2000 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Eerikki Laitala | 2001 | Finnish Swiming Federation | 31.35 | 1:07.32 | 1:44.80 | 2:23.00 | |||
2 | Hugo Enroth | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.43 | 1:17.49 | 1:59.98 | 2:42.25 | |||
3 | Leevi Korpinen | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.78 | 1:19.96 | 2:04.38 | 2:48.70 | |||
4 | Janne Juven | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.18 | 1:21.68 | 2:07.52 | 2:54.58 | |||
5 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 38.37 | 1:23.10 | 2:09.38 | 2:56.00 | |||
6 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 42.88 | 1:30.31 | 2:18.98 | 3:06.46 | |||
7 | Oskar Hedin | 2001 | Wisby Simsällskap | 40.20 | 1:28.17 | 2:17.10 | 3:08.38 | |||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | Finnish Swiming Federation | 33.36 | 1:11.30 | 1:50.76 | 2:29.43 | |||
2 | Oskari Arvo | 2002 | Aurajoen Uinti | 33.85 | 1:12.43 | 1:53.00 | 2:33.25 | |||
3 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 33.67 | 1:13.72 | 1:55.29 | 2:38.17 | |||
4 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 36.57 | 1:18.65 | 2:03.32 | 2:47.33 | |||
5 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.89 | 1:23.41 | 2:10.26 | 2:56.33 | |||
6 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 41.02 | 1:27.00 | 2:14.07 | 3:01.23 | |||
7 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 46.38 | 1:36.78 | 2:29.97 | 3:21.10 | |||
- | Jesper Lietzen | 2002 | Finnish Swiming Federation | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Forsel | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.73 | 1:16.57 | 1:56.88 | 2:38.43 | |||
2 | Jakob Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.55 | 1:16.00 | 1:57.67 | 2:41.07 | |||
3 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 40.39 | 1:25.81 | 2:11.56 | 2:56.87 | |||
4 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.40 | 1:23.69 | 2:11.13 | 2:57.54 | |||
5 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.67 | 1:28.99 | 2:16.24 | 3:01.51 | |||
6 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.00 | 1:27.69 | 2:15.13 | 3:02.14 | |||
7 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 43.51 | 1:32.71 | 2:21.97 | 3:10.30 | |||
8 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 43.67 | 1:34.01 | 2:24.35 | 3:14.10 | |||
9 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 44.69 | 1:34.84 | 2:24.99 | 3:14.15 | |||
10 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 43.55 | 1:33.59 | 2:27.12 | 3:18.82 | |||
11 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 44.25 | 1:35.29 | 2:28.55 | 3:19.51 | |||
12 | Walter Pettersson | 2003 | Wisby Simsällskap | 45.91 | 1:36.95 | 2:29.52 | 3:20.07 | |||
- | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Aino Räike | 1999 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.00 | 2:33.82 | 4:03.08 | 5:16.98 | |||
2 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:21.44 | 2:43.43 | 4:22.35 | 5:39.38 | |||
3 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 1:17.86 | 2:52.04 | 4:29.96 | 5:49.79 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Minka Halava | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.03 | 2:37.90 | 4:11.17 | 5:24.86 | |||
2 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 1:25.01 | 3:02.96 | 4:45.84 | 6:10.73 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Anniina Kallio | 2002 | Finnish Swiming Federation | 1:08.50 | 2:26.50 | 3:55.09 | 5:05.45 | |||
2 | Emilie Pärnänen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.09 | 2:29.52 | 4:04.30 | 5:15.42 | |||
3 | Julia Koivisto | 2002 | Aurajoen Uinti | 1:12.77 | 2:36.44 | 4:14.55 | 5:29.17 | |||
4 | Oona Laakso | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.07 | 2:40.29 | 4:18.39 | 5:35.17 | |||
5 | Lydia Rintanen | 2002 | Aurajoen Uinti | 1:17.40 | 2:44.48 | 4:22.75 | 5:41.13 | |||
6 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:11.47 | 2:46.55 | 4:29.55 | 5:55.33 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | Finnish Swiming Federation | 1:06.05 | 2:26.15 | 3:49.66 | 4:59.47 | |||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Finnish Swiming Federation | 1:10.15 | 2:27.94 | 3:53.23 | 5:04.95 | |||
3 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:08.96 | 2:31.16 | 4:02.98 | 5:15.19 | |||
4 | Sylvia Kuusisto | 2003 | Aurajoen Uinti | 1:17.47 | 2:34.00 | 4:08.15 | 5:19.13 | |||
5 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 1:15.78 | 2:41.23 | 4:10.91 | 5:25.11 | |||
6 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:24.38 | 2:47.36 | 4:25.38 | 5:44.00 | |||
7 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 1:22.49 | 2:57.43 | 4:37.17 | 5:57.45 | |||
8 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:21.09 | 2:59.57 | 4:51.61 | 6:20.83 | |||
- | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Elias Kuusisto | 1999 | Aurajoen Uinti | 1:01.39 | 2:06.90 | 3:13.08 | 4:19.67 | 16:35.15 | ||
5:26.15 | 6:32.83 | 7:39.88 | 8:47.03 | |||||||
9:53.77 | 11:00.74 | 12:07.77 | 13:14.83 | |||||||
14:21.83 | 15:28.92 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | Finnish Swiming Federation | 1:00.63 | 2:06.25 | 3:12.39 | 4:18.96 | 16:23.92 | ||
5:25.21 | 6:30.88 | 7:37.04 | 8:43.44 | |||||||
9:49.44 | 10:55.15 | 12:01.14 | 13:07.47 | |||||||
14:13.33 | 15:19.39 | |||||||||
2 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 1:11.79 | 2:33.16 | 3:55.90 | 5:19.34 | 20:56.66 | ||
6:42.78 | 8:06.72 | 9:31.54 | 10:57.56 | |||||||
12:23.49 | 13:49.51 | 15:14.38 | 16:40.31 | |||||||
18:06.70 | 19:35.24 | |||||||||
3 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 1:21.83 | 2:53.80 | 4:29.23 | 6:04.92 | 23:44.66 | ||
7:41.58 | 9:18.40 | 10:55.18 | 12:31.99 | |||||||
14:11.45 | 15:50.58 | 17:29.29 | 19:07.58 | |||||||
20:44.65 | 22:15.52 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Roope Paatos | 2002 | Finnish Swiming Federation | 1:04.34 | 2:12.82 | 3:21.77 | 4:28.21 | 16:43.40 | ||
5:35.28 | 6:42.76 | 7:50.96 | 8:58.25 | |||||||
10:03.99 | 11:11.21 | 12:17.96 | 13:24.98 | |||||||
14:31.33 | 15:38.05 | |||||||||
2 | Jesper Lietzen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 1:04.79 | 2:12.69 | 3:21.24 | 4:28.65 | 16:59.02 | ||
5:36.00 | 6:44.66 | 7:53.44 | 9:00.01 | |||||||
10:06.96 | 11:15.27 | 12:22.81 | 13:30.55 | |||||||
14:39.21 | 15:48.31 | |||||||||
3 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 1:07.96 | 2:20.81 | 3:34.08 | 4:48.36 | 18:42.11 | ||
6:03.70 | 7:18.75 | 8:33.52 | 9:50.12 | |||||||
11:06.30 | 12:22.82 | 13:40.14 | 14:57.37 | |||||||
16:14.02 | 17:30.38 | |||||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 1:03.30 | 2:13.54 | 3:26.05 | 4:38.40 | 9:24.48 | ||
5:51.73 | 7:04.67 | 8:16.40 | ||||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 1:08.01 | 2:22.60 | 3:37.15 | 4:52.56 | 9:53.13 | ||
6:08.91 | 7:26.22 | 8:40.99 | ||||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | Finnish Swiming Federation | 1:04.66 | 2:12.44 | 3:20.13 | 4:28.07 | 8:59.47 | ||
5:36.04 | 6:43.60 | 7:52.91 | ||||||||
2 | Elias Laine | 2002 | Finnish Swiming Federation | 1:02.62 | 2:10.93 | 3:18.74 | 4:26.36 | 9:00.74 | ||
5:34.98 | 6:43.72 | 7:54.28 | ||||||||
3 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:05.40 | 2:18.46 | 3:33.20 | 4:47.78 | 9:50.27 | ||
6:04.59 | 7:20.32 | 8:35.79 | ||||||||
4 | Jere Oikarainen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.19 | 2:18.29 | 3:33.11 | 4:49.08 | 9:58.95 | ||
6:07.57 | 7:25.94 | 8:43.81 | ||||||||
5 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:10.02 | 2:25.81 | 3:42.21 | 4:58.89 | 10:01.68 | ||
6:16.35 | 7:32.42 | 8:49.12 | ||||||||
6 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:10.32 | 2:27.77 | 3:45.78 | 5:04.55 | 10:13.91 | ||
6:23.04 | 7:42.47 | 9:01.07 | ||||||||
7 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:13.37 | 2:34.65 | 3:58.61 | 5:22.63 | 10:53.10 | ||
6:47.06 | 8:10.46 | 9:33.43 | ||||||||
8 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:21.54 | 2:53.17 | 4:26.48 | 6:00.37 | 12:11.34 | ||
7:32.92 | 9:07.87 | 10:41.31 | ||||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Aku Kaila | 2003 | Raision Urheilijat | 1:05.69 | 2:15.74 | 3:26.13 | 4:36.72 | 9:12.83 | ||
5:47.65 | 6:56.76 | 8:05.62 | ||||||||
2 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:12.32 | 2:29.81 | 3:47.69 | 5:06.79 | 10:14.69 | ||
6:23.95 | 7:42.02 | 9:00.35 | ||||||||
3 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:17.10 | 2:43.42 | 4:10.40 | 5:38.21 | 11:17.94 | ||
7:04.23 | 8:30.32 | 9:56.49 | ||||||||
4 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:30.33 | 3:07.67 | 4:45.29 | 6:23.03 | 12:41.06 | ||
8:01.15 | 9:37.11 | 11:13.17 | ||||||||
5 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:24.47 | 3:01.13 | 4:39.19 | 6:19.28 | 12:42.36 | ||
7:59.08 | 9:36.91 | 11:14.92 | ||||||||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.34 | 1:17.32 | 2:06.01 | 2:54.10 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Reetta Rantakokko | 2001 | Aurajoen Uinti | 32.26 | 1:11.09 | 1:50.75 | 2:31.93 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anniina Kallio | 2002 | Finnish Swiming Federation | 31.29 | 1:07.53 | 1:45.91 | 2:23.42 | |||
2 | Anna Vira | 2002 | Finnish Swiming Federation | 32.63 | 1:11.23 | 1:52.13 | 2:32.90 | |||
3 | Julia Koivisto | 2002 | Aurajoen Uinti | 33.12 | 1:13.65 | 1:58.57 | 2:43.10 | |||
4 | Lydia Rintanen | 2002 | Aurajoen Uinti | 34.27 | 1:17.88 | 2:01.21 | 2:45.09 | |||
5 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.40 | 1:20.73 | 2:11.07 | 2:58.18 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | Finnish Swiming Federation | 30.43 | 1:05.96 | 1:43.05 | 2:20.07 | |||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Finnish Swiming Federation | 33.51 | 1:12.49 | 1:52.30 | 2:31.42 | |||
3 | Emma Haglund | 2003 | Finnish Swiming Federation | 33.39 | 1:12.84 | 1:53.30 | 2:34.75 | |||
4 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.52 | 1:14.60 | 1:55.09 | 2:36.22 | |||
5 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.68 | 1:24.25 | 2:15.06 | 3:04.73 | |||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elias Kuusisto | 1999 | Aurajoen Uinti | 28.76 | 1:02.81 | 1:40.35 | 2:10.51 | |||
2 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 30.27 | 1:07.73 | 1:49.71 | 2:23.03 | |||
3 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 31.52 | 1:11.15 | 1:57.73 | 2:31.96 | |||
4 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.79 | 1:10.48 | 1:57.54 | 2:32.77 | |||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Atte Moilanen | 2001 | Finnish Swiming Federation | 29.28 | 1:05.23 | 1:44.30 | 2:15.69 | |||
2 | Eerikki Laitala | 2001 | Finnish Swiming Federation | 28.47 | 1:05.98 | 1:42.87 | 2:15.99 | |||
3 | Hugo Enroth | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.11 | 1:08.14 | 1:50.10 | 2:23.70 | |||
4 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 32.04 | 1:13.32 | 1:54.81 | 2:26.77 | |||
5 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 30.48 | 1:11.21 | 1:52.55 | 2:28.68 | |||
6 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.76 | 1:08.68 | 1:54.40 | 2:28.73 | |||
7 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 33.38 | 1:13.40 | 1:58.94 | 2:34.55 | |||
8 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 33.86 | 1:18.77 | 2:05.59 | 2:45.18 | |||
9 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.25 | 1:18.78 | 2:08.71 | 2:45.71 | |||
10 | Oskar Hedin | 2001 | Wisby Simsällskap | 35.63 | 1:23.19 | 2:13.30 | 2:55.39 | |||
- | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Lietzen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 30.13 | 1:04.63 | 1:43.60 | 2:14.63 | |||
2 | Antti Leppänen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 30.50 | 1:04.73 | 1:43.73 | 2:14.68 | |||
3 | Viljami Salonen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 29.69 | 1:06.16 | 1:46.03 | 2:17.74 | |||
4 | Ibrahim Ezzat | 2002 | Finnish Swiming Federation | 29.73 | 1:07.82 | 1:50.12 | 2:23.07 | |||
5 | Oskari Arvo | 2002 | Aurajoen Uinti | 30.38 | 1:08.98 | 1:51.16 | 2:26.24 | |||
6 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 33.20 | 1:12.72 | 1:53.14 | 2:29.73 | |||
7 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.75 | 1:12.51 | 1:57.68 | 2:33.93 | |||
8 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.98 | 1:16.65 | 2:00.13 | 2:35.09 | |||
9 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 32.68 | 1:16.13 | 2:08.16 | 2:42.79 | |||
10 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.32 | 1:19.01 | 2:11.92 | 2:50.73 | |||
11 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 40.45 | 1:24.07 | 2:16.34 | 2:57.67 | |||
12 | Daniel Agarwal | 2002 | Södertälje Simsällskap | 45.73 | 1:33.78 | 2:30.39 | 3:13.81 | |||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lauri Kinnunen | 2003 | Raision Urheilijat | 30.29 | 1:07.91 | 1:48.76 | 2:21.82 | |||
2 | Marcus Forsel | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.64 | 1:06.53 | 1:49.32 | 2:23.17 | |||
3 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 31.34 | 1:10.31 | 1:55.68 | 2:30.94 | |||
4 | Aku Kaila | 2003 | Raision Urheilijat | 33.14 | 1:13.93 | 2:00.25 | 2:33.84 | |||
5 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.48 | 1:16.23 | 2:04.00 | 2:40.64 | |||
6 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.74 | 1:17.31 | 2:04.15 | 2:42.85 | |||
7 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.47 | 1:19.37 | 2:07.11 | 2:45.72 | |||
8 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 34.49 | 1:16.85 | 2:08.06 | 2:48.82 | |||
9 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.61 | 1:19.62 | 2:11.29 | 2:50.55 | |||
10 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.73 | 1:21.89 | 2:12.60 | 2:50.57 | |||
11 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 41.05 | 1:25.65 | 2:16.09 | 2:53.19 | |||
12 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 42.56 | 1:30.77 | 2:18.89 | 2:58.06 | |||
13 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.48 | 1:22.94 | 2:19.68 | 3:01.09 | |||
14 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 39.46 | 1:27.93 | 2:22.43 | 3:01.48 | |||
15 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 43.28 | 1:31.36 | 2:22.40 | 3:01.99 | |||
16 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.41 | 1:30.16 | 2:23.35 | 3:04.85 | |||
17 | Walter Pettersson | 2003 | Wisby Simsällskap | 48.89 | 1:37.67 | 2:28.60 | 3:07.80 | |||
18 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.20 | 1:29.55 | 2:23.50 | 3:09.02 | |||
19 | Tom Ullberg Harrison | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.81 | 1:31.78 | 2:27.61 | 3:13.03 | |||
20 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.86 | 1:33.55 | 2:32.92 | 3:15.45 | |||
21 | Karim Al-Kallyas | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 44.06 | 1:32.86 | 2:31.25 | 3:16.36 | |||
22 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 44.40 | 1:41.99 | 2:44.19 | 3:34.88 | |||
- | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Zim Dahlberg Larsson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ida Konkka | 2000 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.47 | 2:11.05 | 3:18.66 | 4:24.97 | |||
2 | Aino Räike | 1999 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.75 | 2:19.73 | 3:33.04 | 4:45.95 | |||
3 | Roosa Rekola | 2000 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.72 | 2:26.75 | 3:40.52 | 4:52.47 | |||
4 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:09.64 | 2:24.00 | 3:38.75 | 4:52.85 | |||
5 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:09.49 | 2:24.85 | 3:41.18 | 4:56.76 | |||
6 | Iida Vallenius | 1999 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.61 | 2:25.26 | 3:42.85 | 4:59.76 | |||
7 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 1:10.95 | 2:28.50 | 3:44.35 | 5:04.33 | |||
8 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 1:13.24 | 2:32.23 | 3:50.55 | 5:06.70 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Minka Halava | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.56 | 2:20.67 | 3:34.05 | 4:45.58 | |||
2 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:08.27 | 2:22.34 | 3:36.11 | 4:49.67 | |||
3 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 1:22.99 | 2:54.19 | 4:26.65 | 5:52.58 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Peppi Pinomäki | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.90 | 2:17.75 | 3:29.40 | 4:40.24 | |||
2 | Oona Laakso | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.59 | 2:19.01 | 3:32.28 | 4:43.59 | |||
3 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:09.85 | 2:25.44 | 3:41.68 | 4:53.88 | |||
4 | Emilia Liven | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.19 | 2:27.61 | 3:46.01 | 5:02.71 | |||
5 | Lydia Rintanen | 2002 | Aurajoen Uinti | 1:11.68 | 2:30.86 | 3:50.30 | 5:08.16 | |||
6 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:11.62 | 2:33.27 | 3:58.25 | 5:20.72 | |||
7 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:18.39 | 2:41.89 | 4:04.30 | 5:24.66 | |||
8 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:18.46 | 2:45.17 | 4:12.60 | 5:36.76 | |||
9 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:18.99 | 2:45.59 | 4:13.96 | 5:42.48 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | Finnish Swiming Federation | 1:03.66 | 2:11.81 | 3:20.66 | 4:27.74 | |||
2 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:05.44 | 2:15.94 | 3:27.00 | 4:37.47 | |||
3 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 1:05.88 | 2:16.05 | 3:27.88 | 4:40.23 | |||
4 | Irene Mäkilä | 2004 | Raision Urheilijat | 1:08.52 | 2:21.67 | 3:33.67 | 4:46.45 | |||
5 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:10.62 | 2:25.80 | 3:40.61 | 4:54.19 | |||
6 | Maija Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.57 | 2:23.45 | 3:38.49 | 4:56.61 | |||
7 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:08.74 | 2:24.61 | 3:41.47 | 4:58.29 | |||
8 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:13.59 | 2:29.96 | 3:46.29 | 4:59.71 | |||
9 | Siiri Konkka | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.72 | 2:24.82 | 3:44.54 | 5:01.37 | |||
10 | Kerttu Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.97 | 2:26.27 | 3:44.78 | 5:02.53 | |||
11 | Aino Rantala | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.39 | 2:29.11 | 3:47.41 | 5:04.17 | |||
12 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:15.68 | 2:35.99 | 3:57.49 | 5:15.26 | |||
13 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 1:17.56 | 2:41.96 | 4:04.09 | 5:19.62 | |||
14 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:19.19 | 2:46.91 | 4:15.96 | 5:43.09 | |||
15 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:22.32 | 2:51.10 | 4:20.86 | 5:45.89 | |||
16 | Tilda Ekedahl | 2003 | Wisby Simsällskap | 1:23.23 | 2:53.67 | 4:25.48 | 5:52.14 | |||
17 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 1:23.29 | 2:55.11 | 4:26.11 | 5:54.03 | |||
18 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:25.43 | 2:57.39 | 4:30.55 | 5:57.38 | |||
19 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:19.97 | 2:51.45 | 4:27.45 | 6:00.37 | |||
20 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:23.22 | 2:58.07 | 4:34.57 | 6:04.01 | |||
- | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Rebekka Luoto | 2003 | Finnish Swiming Federation | DNS | ||||||
- | Siiri Einiö | 2003 | Finnish Swiming Federation | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lauri Elomaa | 2000 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.49 | 1:02.45 | |||||
2 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.14 | 1:12.33 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Roni Kallström | 2001 | Finnish Swiming Federation | 28.48 | 57.24 | |||||
2 | Veeti Haikonen | 2001 | Finnish Swiming Federation | 29.51 | 1:00.34 | |||||
3 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 32.16 | 1:07.03 | |||||
4 | Leevi Korpinen | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.86 | 1:10.47 | |||||
5 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.99 | 1:12.01 | |||||
6 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 34.68 | 1:12.57 | |||||
7 | Janne Juven | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.00 | 1:17.76 | |||||
8 | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 39.17 | 1:19.31 | |||||
9 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 40.09 | 1:20.69 | |||||
10 | Oskar Hedin | 2001 | Wisby Simsällskap | 42.53 | 1:30.77 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | Finnish Swiming Federation | 29.76 | 1:02.02 | |||||
2 | Elias Laine | 2002 | Finnish Swiming Federation | 30.53 | 1:02.98 | |||||
3 | Jere Oikarainen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.81 | 1:03.77 | |||||
4 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.79 | 1:08.93 | |||||
5 | Samu Petteri Kallio | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.44 | 1:09.28 | |||||
6 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.80 | 1:13.54 | |||||
7 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.48 | 1:14.19 | |||||
8 | Malcolm Kettisen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.73 | 1:18.23 | |||||
9 | Oliver Dahlin | 2002 | Tyresö Simsällskap | 38.52 | 1:18.65 | |||||
10 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.85 | 1:21.03 | |||||
11 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.42 | 1:22.20 | |||||
12 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 41.59 | 1:23.27 | |||||
13 | Gustav Dahlberg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.35 | 1:24.01 | |||||
14 | Daniel Agarwal | 2002 | Södertälje Simsällskap | 41.85 | 1:25.21 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 31.49 | 1:04.84 | |||||
2 | Santeri Herpola | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.06 | 1:06.39 | |||||
3 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 33.60 | 1:10.63 | |||||
4 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.96 | 1:14.00 | |||||
5 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.63 | 1:17.62 | |||||
6 | Arttu Mäenpää | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.34 | 1:17.69 | |||||
7 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.01 | 1:17.70 | |||||
8 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 38.09 | 1:17.76 | |||||
9 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.19 | 1:18.03 | |||||
10 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.91 | 1:18.08 | |||||
11 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.80 | 1:18.36 | |||||
12 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.63 | 1:19.21 | |||||
13 | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.75 | 1:19.82 | |||||
14 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.26 | 1:21.75 | |||||
15 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.35 | 1:22.94 | |||||
16 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 39.97 | 1:23.10 | |||||
17 | Linus Bolinder | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.55 | 1:23.84 | |||||
18 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.40 | 1:25.66 | |||||
19 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 42.72 | 1:25.78 | |||||
20 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.34 | 1:28.33 | |||||
21 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 43.21 | 1:28.98 | |||||
22 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.96 | 1:29.66 | |||||
23 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 44.38 | 1:30.85 | |||||
24 | Tom Ullberg Harrison | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.32 | 1:32.36 | |||||
25 | Walter Pettersson | 2003 | Wisby Simsällskap | 47.27 | 1:33.45 | |||||
26 | Karim Al-Kallyas | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 46.78 | 1:34.64 | |||||
27 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 45.42 | 1:35.40 | |||||
28 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 48.62 | 1:38.17 | |||||
- | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.33 | 1:11.15 | 1:48.78 | 2:25.44 | |||
2 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 35.89 | 1:14.33 | 1:52.62 | 2:30.69 | |||
3 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 36.01 | 1:14.91 | 1:54.21 | 2:33.09 | |||
4 | Sanni Kalliomäki | 2000 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.19 | 1:18.76 | 1:59.76 | 2:39.77 | |||
5 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 37.75 | 1:19.76 | 2:02.16 | 2:42.69 | |||
6 | Astrid Eliasson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 38.43 | 1:19.44 | 2:01.62 | 2:43.87 | |||
7 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 38.10 | 1:19.53 | 2:02.22 | 2:43.97 | |||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Iisalo | 2001 | Raision Urheilijat | 33.99 | 1:10.95 | 1:48.76 | 2:26.06 | |||
2 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 39.96 | 1:24.65 | 2:09.04 | 2:50.91 | |||
3 | Hjördis Köhler | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 40.44 | 1:23.21 | 2:08.15 | 2:52.72 | |||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mia Pentti | 2002 | Finnish Swiming Federation | 32.19 | 1:07.31 | 1:43.22 | 2:18.30 | |||
2 | Emilie Pärnänen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.94 | 1:09.23 | 1:46.57 | 2:22.68 | |||
3 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.76 | 1:09.61 | 1:47.11 | 2:23.12 | |||
4 | Anna Vira | 2002 | Finnish Swiming Federation | 33.47 | 1:09.80 | 1:47.55 | 2:24.67 | |||
5 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.64 | 1:11.24 | 1:48.60 | 2:26.90 | |||
6 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.36 | 1:12.08 | 1:51.38 | 2:29.24 | |||
7 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.60 | 1:12.13 | 1:51.32 | 2:29.67 | |||
8 | Sini Silvennoinen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 34.81 | 1:12.22 | 1:51.58 | 2:30.02 | |||
9 | Peppi Siirtola | 2002 | Finnish Swiming Federation | 34.11 | 1:12.74 | 1:51.94 | 2:30.68 | |||
10 | Peppi Pinomäki | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.25 | 1:15.08 | 1:53.86 | 2:32.73 | |||
11 | Kaisla Kangas | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.41 | 1:14.52 | 1:54.46 | 2:33.98 | |||
12 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.51 | 1:14.82 | 1:54.88 | 2:34.16 | |||
13 | Julia Koivisto | 2002 | Aurajoen Uinti | 35.61 | 1:14.23 | 1:54.70 | 2:34.42 | |||
14 | Katariina Niemi | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.80 | 1:14.46 | 1:57.04 | 2:39.28 | |||
15 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.85 | 1:17.20 | 1:58.71 | 2:40.35 | |||
16 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.37 | 1:16.89 | 1:59.97 | 2:42.24 | |||
17 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.25 | 1:17.83 | 2:02.46 | 2:45.11 | |||
18 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.09 | 1:20.74 | 2:03.72 | 2:45.16 | |||
19 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 40.43 | 1:23.65 | 2:07.04 | 2:49.34 | |||
20 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 41.32 | 1:26.22 | 2:13.13 | 3:00.47 | |||
21 | Amna Hojlas | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 50.01 | 1:45.92 | 2:41.85 | 3:37.51 | |||
- | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sylvia Kuusisto | 2003 | Aurajoen Uinti | 34.06 | 1:11.36 | 1:49.07 | 2:25.64 | |||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Finnish Swiming Federation | 34.08 | 1:11.54 | 1:49.25 | 2:26.06 | |||
3 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.64 | 1:14.33 | 1:52.56 | 2:28.86 | |||
4 | Roosa Aho | 2003 | Raision Urheilijat | 36.01 | 1:15.71 | 1:56.43 | 2:36.23 | |||
5 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.61 | 1:16.49 | 1:56.68 | 2:36.93 | |||
6 | Maija Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.41 | 1:16.97 | 1:58.56 | 2:38.99 | |||
7 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 37.26 | 1:17.36 | 1:58.97 | 2:39.72 | |||
8 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.85 | 1:19.19 | 2:01.67 | 2:42.47 | |||
9 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.21 | 1:21.59 | 2:04.07 | 2:45.27 | |||
10 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.79 | 1:21.95 | 2:05.15 | 2:46.46 | |||
11 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.88 | 1:24.36 | 2:09.46 | 2:51.33 | |||
12 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 41.15 | 1:25.88 | 2:09.22 | 2:51.96 | |||
13 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.04 | 1:25.25 | 2:10.68 | 2:52.81 | |||
14 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 40.80 | 1:25.34 | 2:11.83 | 2:56.40 | |||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 27.31 | 56.92 | |||||
2 | Oskar Mikker | 2000 | Södertörns Simsällskap | 27.94 | 58.79 | |||||
3 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 28.43 | 59.77 | |||||
4 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 28.73 | 1:01.16 | |||||
5 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.88 | 1:05.72 | |||||
6 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 37.27 | 1:23.58 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Veeti Ruohtula | 2001 | Finnish Swiming Federation | 25.58 | 54.10 | |||||
2 | Tuomas Jokinen | 2001 | Finnish Swiming Federation | 27.26 | 55.62 | |||||
3 | Veeti Haikonen | 2001 | Finnish Swiming Federation | 26.62 | 55.68 | |||||
4 | Oskari Herpola | 2001 | Finnish Swiming Federation | 26.37 | 56.18 | |||||
5 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 27.02 | 56.29 | |||||
6 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.43 | 1:02.69 | |||||
7 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 29.93 | 1:02.77 | |||||
8 | Nikhil Srikkanth | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.44 | 1:02.99 | |||||
9 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 31.19 | 1:04.45 | |||||
10 | Leevi Korpinen | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.86 | 1:05.06 | |||||
11 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 31.34 | 1:05.72 | |||||
12 | Janne Juven | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.38 | 1:05.89 | |||||
13 | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.98 | 1:06.24 | |||||
- | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | Finnish Swiming Federation | 26.13 | 53.67 | |||||
2 | Antti Leppänen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 26.56 | 54.91 | |||||
3 | Ronny Brännkärr | 2002 | Finnish Swiming Federation | 26.77 | 55.76 | |||||
4 | Viljami Salonen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 27.38 | 56.13 | |||||
5 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 27.57 | 57.62 | |||||
6 | Jere Oikarainen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.47 | 59.05 | |||||
7 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 28.23 | 59.24 | |||||
8 | Roope Paatos | 2002 | Finnish Swiming Federation | 29.06 | 59.84 | |||||
9 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 28.89 | 59.89 | |||||
10 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 28.96 | 1:00.20 | |||||
11 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 30.37 | 1:03.21 | |||||
12 | Samu Petteri Kallio | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.54 | 1:03.61 | |||||
13 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 31.76 | 1:04.54 | |||||
14 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.11 | 1:05.39 | |||||
15 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.84 | 1:05.52 | |||||
16 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.38 | 1:05.76 | |||||
17 | Malcolm Kettisen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.83 | 1:06.45 | |||||
18 | Oliver Dahlin | 2002 | Tyresö Simsällskap | 31.92 | 1:07.60 | |||||
19 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.59 | 1:08.09 | |||||
20 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.12 | 1:11.63 | |||||
21 | Daniel Agarwal | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.06 | 1:15.41 | |||||
22 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.76 | 1:16.13 | |||||
23 | Gustav Dahlberg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.74 | 1:16.43 | |||||
- | Tino Lajani | 2002 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.45 | 57.67 | |||||
2 | Santeri Herpola | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.52 | 57.74 | |||||
3 | Jakob Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 28.02 | 58.56 | |||||
4 | Lauri Kinnunen | 2003 | Raision Urheilijat | 28.50 | 58.96 | |||||
5 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 28.47 | 59.57 | |||||
6 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 28.80 | 59.58 | |||||
7 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 28.48 | 59.72 | |||||
8 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 29.23 | 1:02.09 | |||||
9 | Arttu Mäenpää | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.28 | 1:04.96 | |||||
10 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 31.33 | 1:05.45 | |||||
11 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.78 | 1:05.85 | |||||
12 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.43 | 1:05.86 | |||||
13 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.67 | 1:06.41 | |||||
14 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.22 | 1:06.68 | |||||
15 | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.19 | 1:07.18 | |||||
16 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 32.82 | 1:08.33 | |||||
17 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 32.72 | 1:09.28 | |||||
18 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.95 | 1:09.88 | |||||
19 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.90 | 1:10.68 | |||||
20 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.19 | 1:10.80 | |||||
21 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 34.74 | 1:11.86 | |||||
22 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 34.27 | 1:12.48 | |||||
23 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 35.37 | 1:12.96 | |||||
24 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.47 | 1:13.16 | |||||
25 | Walter Pettersson | 2003 | Wisby Simsällskap | 37.07 | 1:15.92 | |||||
26 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.46 | 1:16.80 | |||||
26 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.80 | 1:16.80 | |||||
28 | Tom Ullberg Harrison | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.41 | 1:17.68 | |||||
29 | Karim Al-Kallyas | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.62 | 1:18.00 | |||||
30 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.99 | 1:18.26 | |||||
31 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.46 | 1:18.95 | |||||
32 | Linus Bolinder | 2003 | Södertörns Simsällskap | 37.09 | 1:18.99 | |||||
33 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 37.70 | 1:19.68 | |||||
34 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.89 | 1:25.71 | |||||
35 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 41.14 | 1:26.54 | |||||
36 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 40.76 | 1:28.62 | |||||
- | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Mikker | 2000 | Södertörns Simsällskap | 29.66 | 1:02.85 | 1:37.36 | 2:12.54 | |||
2 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.99 | 1:01.99 | 1:37.41 | 2:13.16 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Roni Kallström | 2001 | Finnish Swiming Federation | 28.45 | 59.25 | 1:30.96 | 1:59.93 | |||
2 | Oskari Herpola | 2001 | Finnish Swiming Federation | 27.61 | 59.19 | 1:32.17 | 2:03.60 | |||
3 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 27.08 | 59.46 | 1:33.61 | 2:08.42 | |||
4 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 29.25 | 1:02.43 | 1:37.45 | 2:12.60 | |||
5 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.53 | 1:05.53 | 1:42.68 | 2:19.53 | |||
6 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 34.22 | 1:11.15 | 1:50.45 | 2:28.08 | |||
7 | Leo Lindström | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.98 | 1:16.39 | 2:00.03 | 2:42.44 | |||
8 | Oskar Hedin | 2001 | Wisby Simsällskap | 35.80 | 1:16.90 | 1:59.63 | 2:42.69 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskari Aalto | 2002 | Finnish Swiming Federation | 27.71 | 57.90 | 1:29.07 | 1:59.65 | |||
2 | Antti Leppänen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 28.34 | 59.88 | 1:31.81 | 2:02.55 | |||
3 | Viljami Salonen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 28.28 | 1:00.01 | 1:32.53 | 2:03.29 | |||
4 | Ibrahim Ezzat | 2002 | Finnish Swiming Federation | 27.36 | 58.53 | 1:31.25 | 2:03.49 | |||
5 | Elias Laine | 2002 | Finnish Swiming Federation | 27.78 | 59.52 | 1:32.52 | 2:04.86 | |||
6 | Jere Oikarainen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.37 | 1:02.31 | 1:36.83 | 2:11.63 | |||
7 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 30.25 | 1:03.81 | 1:37.96 | 2:12.04 | |||
8 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.77 | 1:03.63 | 1:38.91 | 2:13.15 | |||
9 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 30.96 | 1:06.69 | 1:43.97 | 2:20.14 | |||
10 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.33 | 1:03.46 | 1:42.49 | 2:21.76 | |||
11 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.45 | 1:07.81 | 1:45.86 | 2:21.79 | |||
12 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.86 | 1:10.29 | 1:47.83 | 2:22.66 | |||
13 | Samu Petteri Kallio | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.90 | 1:07.09 | 1:45.39 | 2:23.16 | |||
14 | Oliver Dahlin | 2002 | Tyresö Simsällskap | 33.57 | 1:11.80 | 1:49.14 | 2:29.90 | |||
15 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.61 | 1:13.15 | 1:53.95 | 2:31.05 | |||
16 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.12 | 1:13.47 | 1:55.49 | 2:37.35 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Santeri Herpola | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.16 | 1:00.33 | 1:34.72 | 2:09.16 | |||
2 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.12 | 1:09.41 | 1:46.75 | 2:22.69 | |||
3 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.47 | 1:10.17 | 1:47.57 | 2:24.55 | |||
4 | Arttu Mäenpää | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.31 | 1:09.05 | 1:48.07 | 2:27.59 | |||
5 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 33.94 | 1:11.66 | 1:50.99 | 2:27.89 | |||
6 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 34.45 | 1:14.03 | 1:54.69 | 2:34.92 | |||
7 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.14 | 1:15.09 | 1:56.35 | 2:36.36 | |||
8 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 37.59 | 1:18.55 | 1:59.20 | 2:36.48 | |||
9 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.22 | 1:09.33 | 1:50.73 | 2:38.03 | |||
10 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 36.39 | 1:16.28 | 1:57.48 | 2:38.82 | |||
11 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 35.97 | 1:17.31 | 2:00.59 | 2:42.34 | |||
12 | Walter Pettersson | 2003 | Wisby Simsällskap | 38.22 | 1:21.17 | 2:04.08 | 2:43.54 | |||
13 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.12 | 1:18.41 | 2:02.63 | 2:44.87 | |||
14 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.81 | 1:18.92 | 2:04.39 | 2:48.35 | |||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Konkka | 2000 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.53 | 1:04.60 | |||||
2 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.59 | 1:14.24 | |||||
3 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 33.35 | 1:15.52 | |||||
4 | Sanni Kalliomäki | 2000 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.47 | 1:16.10 | |||||
5 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 33.56 | 1:16.61 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Reetta Rantakokko | 2001 | Aurajoen Uinti | 30.10 | 1:07.63 | |||||
2 | Minka Halava | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.79 | 1:10.99 | |||||
3 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.53 | 1:12.96 | |||||
4 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 33.27 | 1:13.09 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anniina Kallio | 2002 | Finnish Swiming Federation | 29.37 | 1:02.72 | |||||
2 | Mia Pentti | 2002 | Finnish Swiming Federation | 30.21 | 1:05.73 | |||||
3 | Sini Silvennoinen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 30.63 | 1:06.29 | |||||
4 | Emilie Pärnänen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.94 | 1:06.60 | |||||
5 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.05 | 1:08.04 | |||||
6 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.22 | 1:09.02 | |||||
7 | Emma Uusküla | 2002 | Finnish Swiming Federation | 32.05 | 1:09.25 | |||||
8 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.55 | 1:09.28 | |||||
9 | Julia Koivisto | 2002 | Aurajoen Uinti | 31.99 | 1:09.98 | |||||
10 | Lydia Rintanen | 2002 | Aurajoen Uinti | 33.42 | 1:13.95 | |||||
11 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.71 | 1:16.30 | |||||
12 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.51 | 1:16.53 | |||||
13 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.31 | 1:17.84 | |||||
14 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.43 | 1:18.80 | |||||
15 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.86 | 1:22.89 | |||||
16 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 37.74 | 1:23.21 | |||||
17 | Josefin Pettersson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 43.67 | 1:38.12 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | Finnish Swiming Federation | 29.94 | 1:04.20 | |||||
2 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 29.81 | 1:04.34 | |||||
3 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.59 | 1:09.19 | |||||
4 | Emma Haglund | 2003 | Finnish Swiming Federation | 32.16 | 1:10.47 | |||||
5 | Siiri Konkka | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.63 | 1:10.75 | |||||
6 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 32.99 | 1:11.43 | |||||
7 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 31.97 | 1:12.54 | |||||
8 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 35.01 | 1:16.06 | |||||
9 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.24 | 1:16.13 | |||||
10 | Aino Rantala | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.98 | 1:16.58 | |||||
11 | Maija Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.55 | 1:17.11 | |||||
12 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.99 | 1:17.97 | |||||
13 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 35.69 | 1:19.40 | |||||
14 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.67 | 1:19.97 | |||||
15 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.36 | 1:22.38 | |||||
16 | Thea Birgoth | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.50 | 1:25.83 | |||||
17 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 39.68 | 1:26.60 | |||||
18 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 41.45 | 1:31.31 | |||||
19 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.18 | 1:33.35 | |||||
20 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 41.72 | 1:33.96 | |||||
21 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 41.41 | 1:34.66 | |||||
22 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.12 | 1:35.58 | |||||
23 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 42.51 | 1:38.04 | |||||
24 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 40.86 | 1:38.13 | |||||
25 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 44.71 | 1:40.42 | |||||
26 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 44.16 | 1:41.41 | |||||
27 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 46.16 | 1:43.44 | |||||
28 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 46.93 | 1:46.24 | |||||
29 | Leia Bäckström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 50.55 | 1:51.28 | |||||
30 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 51.89 | 1:55.61 | |||||
31 | Alma Lilljequist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 54.53 | 2:07.52 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lauri Elomaa | 2000 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.13 | 1:08.14 | |||||
2 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.42 | 1:12.47 | |||||
3 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 48.20 | 1:46.45 | |||||
- | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eerikki Laitala | 2001 | Finnish Swiming Federation | 30.49 | 1:05.05 | |||||
2 | Tuomas Jokinen | 2001 | Finnish Swiming Federation | 31.74 | 1:07.42 | |||||
3 | Markus Charlton | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.01 | 1:10.77 | |||||
4 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.62 | 1:12.88 | |||||
5 | Leevi Korpinen | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.86 | 1:16.89 | |||||
6 | Nikhil Srikkanth | 2001 | Södertörns Simsällskap | 36.68 | 1:20.52 | |||||
7 | Janne Juven | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.00 | 1:20.78 | |||||
8 | Oskar Hedin | 2001 | Wisby Simsällskap | 38.80 | 1:24.34 | |||||
9 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 39.07 | 1:25.23 | |||||
10 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.95 | 1:30.67 | |||||
11 | Leo Lindström | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 49.32 | 1:48.46 | |||||
- | Veeti Ruohtula | 2001 | Finnish Swiming Federation | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | Finnish Swiming Federation | 31.68 | 1:07.51 | |||||
2 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 32.62 | 1:10.43 | |||||
3 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.62 | 1:20.08 | |||||
4 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.24 | 1:22.85 | |||||
5 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.33 | 1:26.31 | |||||
6 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 42.42 | 1:28.90 | |||||
7 | Åke Swahn | 2002 | Södertörns Simsällskap | 42.13 | 1:30.68 | |||||
8 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.82 | 1:32.69 | |||||
9 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 43.99 | 1:34.82 | |||||
- | Malcolm Kettisen | 2002 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.72 | 1:11.50 | |||||
2 | Lauri Kinnunen | 2003 | Raision Urheilijat | 33.91 | 1:12.58 | |||||
3 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.24 | 1:13.48 | |||||
4 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.67 | 1:17.14 | |||||
5 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.56 | 1:18.73 | |||||
6 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.64 | 1:19.56 | |||||
7 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.50 | 1:21.99 | |||||
8 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.21 | 1:24.28 | |||||
9 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 41.71 | 1:27.79 | |||||
10 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.24 | 1:28.59 | |||||
11 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.52 | 1:29.08 | |||||
12 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 42.64 | 1:29.39 | |||||
13 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.55 | 1:31.68 | |||||
14 | Walter Pettersson | 2003 | Wisby Simsällskap | 44.17 | 1:32.07 | |||||
15 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 42.81 | 1:32.74 | |||||
16 | Tom Ullberg Harrison | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.37 | 1:35.07 | |||||
17 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.90 | 1:35.25 | |||||
18 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 45.11 | 1:36.22 | |||||
19 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 45.23 | 1:36.93 | |||||
20 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 46.12 | 1:38.05 | |||||
21 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 45.75 | 1:38.09 | |||||
22 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 45.04 | 1:38.43 | |||||
23 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 46.96 | 1:38.71 | |||||
24 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 47.47 | 1:40.63 | |||||
25 | Karim Al-Kallyas | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 48.24 | 1:45.26 | |||||
26 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 51.28 | 1:52.00 | |||||
27 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 57.26 | 2:00.78 | |||||
- | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.77 | 1:20.37 | 2:03.41 | 2:46.95 | |||
2 | Aino Räike | 1999 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.84 | 1:19.62 | 2:03.74 | 2:48.07 | |||
3 | Iida Vallenius | 1999 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.01 | 1:21.35 | 2:05.40 | 2:49.91 | |||
4 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 40.18 | 1:26.70 | 2:14.90 | 3:02.00 | |||
5 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 42.48 | 1:30.25 | 2:19.39 | 3:07.17 | |||
6 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.42 | 1:28.00 | 2:18.02 | 3:08.82 | |||
7 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 40.59 | 1:29.23 | 2:21.26 | 3:13.35 | |||
8 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 42.98 | 1:32.70 | 2:25.29 | 3:19.89 | |||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 36.23 | 1:17.93 | 2:00.66 | 2:43.63 | |||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Liven | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.30 | 1:19.93 | 2:01.89 | 2:43.39 | |||
2 | Anna Vira | 2002 | Finnish Swiming Federation | 37.66 | 1:19.63 | 2:01.91 | 2:44.79 | |||
3 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.39 | 1:22.80 | 2:08.08 | 2:52.95 | |||
4 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 41.11 | 1:28.02 | 2:16.31 | 3:05.50 | |||
5 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.48 | 1:31.12 | 2:20.76 | 3:10.28 | |||
6 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 43.42 | 1:32.98 | 2:23.34 | 3:12.55 | |||
7 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 42.40 | 1:30.55 | 2:21.50 | 3:13.24 | |||
8 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 45.75 | 1:36.96 | 2:31.05 | 3:24.32 | |||
9 | Amna Hojlas | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 46.05 | 1:41.65 | 2:41.03 | 3:39.00 | |||
- | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Katariina Niemi | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | DSQ | ||||||
- | Oona Laakso | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | DSQ | ||||||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 36.72 | 1:18.80 | 2:01.30 | 2:43.26 | |||
2 | Emma Haglund | 2003 | Finnish Swiming Federation | 38.23 | 1:21.19 | 2:03.72 | 2:45.67 | |||
3 | Martta Ruuska | 2003 | Finnish Swiming Federation | 37.98 | 1:21.00 | 2:04.17 | 2:45.96 | |||
4 | Siiri Einiö | 2003 | Finnish Swiming Federation | 37.23 | 1:19.79 | 2:03.40 | 2:46.87 | |||
5 | Siiri Konkka | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.04 | 1:22.60 | 2:07.60 | 2:52.90 | |||
6 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 38.56 | 1:23.52 | 2:09.97 | 2:57.06 | |||
7 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.34 | 1:25.34 | 2:12.44 | 3:00.44 | |||
8 | Kerttu Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.45 | 1:26.40 | 2:14.61 | 3:02.70 | |||
9 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.16 | 1:27.50 | 2:15.18 | 3:03.51 | |||
10 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 42.26 | 1:29.21 | 2:17.27 | 3:04.49 | |||
11 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 42.01 | 1:29.81 | 2:19.24 | 3:07.49 | |||
12 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.99 | 1:31.53 | 2:20.76 | 3:09.60 | |||
13 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.38 | 1:31.24 | 2:22.18 | 3:12.29 | |||
14 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 44.07 | 1:33.06 | 2:24.29 | 3:17.07 | |||
15 | Tilda Ekedahl | 2003 | Wisby Simsällskap | 44.55 | 1:36.32 | 2:27.12 | 3:18.97 | |||
16 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.90 | 1:33.38 | 2:27.83 | 3:20.52 | |||
17 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 46.27 | 1:38.65 | 2:32.24 | 3:25.67 | |||
18 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 47.20 | 1:42.08 | 2:38.53 | 3:35.92 | |||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elias Kuusisto | 1999 | Aurajoen Uinti | 1:05.04 | 2:16.89 | 3:35.26 | 4:38.17 | |||
- | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Atte Moilanen | 2001 | Finnish Swiming Federation | 1:04.43 | 2:17.78 | 3:35.12 | 4:39.01 | |||
2 | Hugo Enroth | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.28 | 2:28.16 | 3:55.37 | 5:06.05 | |||
3 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:17.21 | 2:47.17 | 4:26.81 | 5:51.87 | |||
4 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 1:18.43 | 2:52.91 | 4:41.30 | 6:06.64 | |||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Lietzen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 1:06.77 | 2:20.28 | 3:39.74 | 4:43.79 | |||
2 | Roope Paatos | 2002 | Finnish Swiming Federation | 1:08.85 | 2:28.94 | 3:50.04 | 4:55.85 | |||
3 | Elias Laine | 2002 | Finnish Swiming Federation | 1:10.28 | 2:25.47 | 3:55.95 | 5:03.15 | |||
4 | Oskari Arvo | 2002 | Aurajoen Uinti | 1:16.11 | 2:36.56 | 4:02.50 | 5:16.46 | |||
5 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:15.06 | 2:44.36 | 4:20.92 | 5:40.68 | |||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:13.95 | 2:38.55 | 4:12.63 | 5:28.21 | |||
2 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:20.99 | 2:52.25 | 4:31.36 | 5:50.94 | |||
3 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:43.05 | 3:22.55 | 5:06.14 | 6:35.10 | |||
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:08.21 | 2:21.02 | 3:34.58 | 4:48.45 | 18:36.01 | ||
6:02.81 | 7:17.53 | 8:32.26 | 9:46.99 | |||||||
11:02.44 | 12:18.09 | 13:33.97 | 14:49.53 | |||||||
16:05.68 | 17:21.13 | |||||||||
2 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:09.30 | 2:23.76 | 3:38.08 | 4:52.84 | 19:02.54 | ||
6:08.30 | 7:24.36 | 8:41.00 | 9:57.44 | |||||||
11:14.76 | 12:31.85 | 13:50.30 | 15:09.43 | |||||||
16:27.74 | 17:45.27 | |||||||||
3 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 1:14.24 | 2:39.08 | 4:06.42 | 5:35.16 | 21:51.66 | ||
7:05.07 | 8:35.23 | 10:05.76 | 11:36.74 | |||||||
13:07.62 | 14:37.20 | 16:06.73 | 17:37.48 | |||||||
19:05.82 | 20:31.53 | |||||||||
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:10.68 | 2:25.99 | 3:40.74 | 4:55.86 | 18:37.74 | ||
6:10.69 | 7:26.12 | 8:40.75 | 9:55.24 | |||||||
11:10.28 | 12:25.60 | 13:39.78 | 14:55.00 | |||||||
16:09.50 | 17:23.48 | |||||||||
2 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:12.75 | 2:30.04 | 3:47.40 | 5:07.08 | 19:43.96 | ||
6:25.42 | 7:45.61 | 9:05.64 | 10:25.66 | |||||||
11:47.32 | 13:08.94 | 14:28.63 | 15:48.33 | |||||||
17:08.62 | 18:28.56 | |||||||||
3 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 1:16.10 | 2:41.86 | 4:07.04 | 5:33.92 | 21:37.01 | ||
7:01.11 | 8:28.52 | 9:56.07 | 11:23.74 | |||||||
12:51.93 | 14:19.64 | 15:47.74 | 17:18.20 | |||||||
18:46.19 | 20:13.69 | |||||||||
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | Finnish Swiming Federation | 1:04.51 | 2:13.21 | 3:22.48 | 4:31.79 | 18:08.00 | ||
5:41.55 | 6:51.56 | 8:01.47 | 9:11.01 | |||||||
10:21.02 | 11:30.23 | 12:39.41 | 13:49.12 | |||||||
14:58.05 | 16:06.22 | |||||||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Finnish Swiming Federation | 1:09.79 | 2:24.94 | 3:40.14 | 4:56.08 | 18:30.68 | ||
6:11.49 | 7:27.08 | 8:42.33 | 9:57.62 | |||||||
11:13.68 | 12:28.88 | 13:42.66 | 14:56.47 | |||||||
16:10.19 | 17:21.75 | |||||||||
3 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 1:08.46 | 2:21.84 | 3:35.63 | 4:49.98 | 18:48.21 | ||
6:05.47 | 7:21.14 | 8:36.62 | 9:52.27 | |||||||
11:08.03 | 12:24.74 | 13:41.90 | 14:59.10 | |||||||
16:16.59 | 17:32.55 | |||||||||
4 | Roosa Aho | 2003 | Raision Urheilijat | 1:14.84 | 2:32.84 | 3:52.30 | 5:10.08 | 19:11.14 | ||
6:28.05 | 7:45.72 | 9:03.82 | 10:20.34 | |||||||
11:37.39 | 12:54.10 | 14:10.95 | 15:26.60 | |||||||
16:41.10 | 17:57.12 | |||||||||
5 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:09.83 | 2:25.15 | 3:42.94 | 5:01.92 | 19:22.06 | ||
6:20.63 | 7:38.14 | 8:57.04 | 10:16.16 | |||||||
11:34.08 | 12:52.41 | 14:10.96 | 15:29.64 | |||||||
16:49.10 | 18:07.50 | |||||||||
6 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:16.85 | 2:40.13 | 4:05.33 | 5:31.43 | 21:19.45 | ||
6:58.76 | 8:24.99 | 9:51.85 | 11:18.21 | |||||||
12:44.04 | 14:10.01 | 15:36.15 | 17:02.81 | |||||||
18:30.27 | 19:55.83 | |||||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Alida Lilljequist | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 1:12.27 | 2:31.14 | 3:50.22 | 5:09.08 | 10:21.28 | ||
6:27.93 | 7:46.82 | 9:05.21 | ||||||||
2 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 1:11.63 | 2:29.23 | 3:46.61 | 5:04.98 | 10:22.59 | ||
6:24.14 | 7:43.39 | 9:03.85 | ||||||||
3 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 1:14.71 | 2:35.18 | 3:55.10 | 5:15.47 | 10:34.90 | ||
6:36.11 | 7:56.85 | 9:17.00 | ||||||||
4 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 1:16.07 | 2:40.01 | 4:04.82 | 5:30.08 | 11:11.67 | ||
6:55.94 | 8:22.21 | 9:48.57 | ||||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Minka Halava | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.00 | 2:19.66 | 3:33.53 | 4:47.57 | 9:39.53 | ||
6:01.16 | 7:14.26 | 8:27.74 | ||||||||
2 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 1:10.58 | 2:26.47 | 3:42.73 | 4:59.75 | 10:08.52 | ||
6:17.66 | 7:35.51 | 8:54.29 | ||||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Peppi Pinomäki | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.01 | 2:19.83 | 3:33.72 | 4:47.77 | 9:37.55 | ||
6:01.12 | 7:13.65 | 8:26.12 | ||||||||
2 | Julia Koivisto | 2002 | Aurajoen Uinti | 1:09.50 | 2:25.45 | 3:42.56 | 5:00.68 | 10:07.67 | ||
6:18.00 | 7:36.35 | 8:53.69 | ||||||||
3 | Kaisla Kangas | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.08 | 2:28.40 | 3:47.93 | 5:07.86 | 10:27.87 | ||
6:28.88 | 7:48.52 | 9:09.18 | ||||||||
4 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:17.92 | 2:42.60 | 4:06.75 | 5:32.22 | 11:07.72 | ||
6:57.17 | 8:22.95 | 9:46.18 | ||||||||
5 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:18.80 | 2:44.55 | 4:10.53 | 5:35.26 | 11:16.25 | ||
7:01.02 | 8:28.22 | 9:54.28 | ||||||||
6 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:17.66 | 2:43.27 | 4:09.12 | 5:35.07 | 11:16.54 | ||
7:02.36 | 8:29.97 | 9:55.75 | ||||||||
7 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:21.62 | 2:51.69 | 4:24.53 | 5:58.26 | 12:10.95 | ||
7:32.59 | 9:06.45 | 10:39.23 | ||||||||
8 | Karolina Bolander | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 1:29.83 | 3:17.56 | 5:05.95 | 6:54.04 | 13:54.91 | ||
8:41.54 | 10:29.80 | 12:17.60 | ||||||||
9 | Amna Hojlas | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 1:37.17 | 3:27.04 | 5:17.75 | 7:08.16 | 14:22.19 | ||
8:57.77 | 10:46.25 | 12:36.99 | ||||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Irene Mäkilä | 2004 | Raision Urheilijat | 1:09.57 | 2:24.54 | 3:39.89 | 4:54.39 | 9:49.13 | ||
6:09.52 | 7:24.51 | 8:38.80 | ||||||||
2 | Sylvia Kuusisto | 2003 | Aurajoen Uinti | 1:08.62 | 2:23.79 | 3:38.68 | 4:53.72 | 9:49.67 | ||
6:09.03 | 7:24.32 | 8:38.46 | ||||||||
3 | Kerttu Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.48 | 2:27.83 | 3:44.68 | 5:02.47 | 10:07.41 | ||
6:19.94 | 7:37.19 | 8:54.12 | ||||||||
4 | Maija Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.95 | 2:29.17 | 3:46.65 | 5:04.85 | 10:08.23 | ||
6:22.14 | 7:39.44 | 8:55.69 | ||||||||
5 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 1:14.98 | 2:38.43 | 4:00.63 | 5:24.18 | 10:47.46 | ||
6:44.86 | 8:06.45 | 9:27.31 | ||||||||
6 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:17.97 | 2:41.59 | 4:05.51 | 5:31.05 | 11:09.20 | ||
6:56.93 | 8:23.33 | 9:49.72 | ||||||||
7 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:20.50 | 2:49.26 | 4:17.47 | 5:47.50 | 11:36.64 | ||
7:18.02 | 8:46.84 | 10:13.09 | ||||||||
8 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 1:25.13 | 3:00.26 | 4:33.18 | 6:05.93 | 12:28.70 | ||
7:41.01 | 9:17.38 | 10:56.90 | ||||||||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 27.28 | 1:00.11 | 1:35.06 | 2:09.77 | |||
2 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 31.55 | 1:08.61 | 1:46.81 | 2:25.36 | |||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 33.93 | 1:12.02 | 1:50.28 | 2:28.50 | |||
2 | Hugo Enroth | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.53 | 1:11.52 | 1:50.89 | 2:29.60 | |||
3 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 34.67 | 1:16.56 | 1:59.47 | 2:44.17 | |||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ibrahim Ezzat | 2002 | Finnish Swiming Federation | 29.65 | 1:03.59 | 1:38.71 | 2:14.90 | |||
2 | Jesper Lietzen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 31.24 | 1:05.73 | 1:40.69 | 2:17.81 | |||
3 | Oskari Arvo | 2002 | Aurajoen Uinti | 31.29 | 1:08.72 | 1:47.03 | 2:24.18 | |||
- | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.86 | 1:13.50 | 1:53.99 | 2:34.62 | |||
2 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 43.98 | 1:37.54 | 2:38.56 | 3:36.56 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.57 | 1:08.76 | 1:52.62 | 2:26.49 | |||
2 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.89 | 1:13.22 | 1:55.22 | 2:29.84 | |||
3 | Aino Räike | 1999 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.09 | 1:11.02 | 1:54.80 | 2:30.32 | |||
4 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.80 | 1:11.18 | 1:58.38 | 2:33.82 | |||
5 | Iida Vallenius | 1999 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.42 | 1:14.30 | 1:58.57 | 2:34.40 | |||
6 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.92 | 1:15.04 | 2:04.09 | 2:40.44 | |||
7 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 36.35 | 1:19.11 | 2:05.42 | 2:42.23 | |||
8 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.85 | 1:16.57 | 2:06.77 | 2:42.67 | |||
9 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.13 | 1:20.42 | 2:08.28 | 2:45.95 | |||
10 | Alida Lilljequist | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 37.43 | 1:21.91 | 2:09.88 | 2:47.64 | |||
11 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.18 | 1:19.74 | 2:10.16 | 2:50.16 | |||
12 | Josefin Bering | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 35.17 | 1:20.01 | 2:12.21 | 2:50.65 | |||
13 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 35.28 | 1:21.38 | 2:13.29 | 2:50.97 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 33.00 | 1:13.97 | 1:57.06 | 2:33.36 | |||
2 | Minka Halava | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.55 | 1:13.66 | 1:59.49 | 2:34.84 | |||
3 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 40.78 | 1:31.30 | 2:23.26 | 3:01.91 | |||
4 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 39.84 | 1:28.21 | 2:26.42 | 3:08.62 | |||
5 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 46.97 | 1:42.31 | 2:41.42 | 3:27.90 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mia Pentti | 2002 | Finnish Swiming Federation | 31.26 | 1:06.33 | 1:49.50 | 2:22.57 | |||
2 | Anniina Kallio | 2002 | Finnish Swiming Federation | 30.36 | 1:08.04 | 1:50.95 | 2:23.48 | |||
3 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.92 | 1:09.93 | 1:52.59 | 2:25.35 | |||
4 | Sini Silvennoinen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 30.89 | 1:09.41 | 1:52.96 | 2:25.64 | |||
5 | Anna Vira | 2002 | Finnish Swiming Federation | 31.64 | 1:09.13 | 1:53.67 | 2:28.12 | |||
6 | Emilie Pärnänen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.26 | 1:07.53 | 1:54.11 | 2:28.70 | |||
7 | Emma Uusküla | 2002 | Finnish Swiming Federation | 32.66 | 1:12.89 | 1:56.68 | 2:32.88 | |||
8 | Julia Koivisto | 2002 | Aurajoen Uinti | 32.06 | 1:10.89 | 1:57.66 | 2:33.30 | |||
9 | Peppi Pinomäki | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.84 | 1:13.79 | 2:01.18 | 2:36.86 | |||
10 | Emilia Liven | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.09 | 1:16.90 | 2:01.24 | 2:38.89 | |||
11 | Lydia Rintanen | 2002 | Aurajoen Uinti | 33.38 | 1:15.68 | 2:02.83 | 2:39.69 | |||
12 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 33.08 | 1:17.29 | 2:05.42 | 2:44.83 | |||
13 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.69 | 1:20.53 | 2:11.16 | 2:50.00 | |||
14 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.76 | 1:19.68 | 2:11.73 | 2:51.17 | |||
15 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 37.03 | 1:21.81 | 2:11.31 | 2:51.18 | |||
16 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.91 | 1:20.75 | 2:13.79 | 2:52.03 | |||
17 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 41.11 | 1:25.87 | 2:16.28 | 2:58.11 | |||
18 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 46.68 | 1:34.25 | 2:26.03 | 3:08.91 | |||
19 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 43.93 | 1:36.94 | 2:36.55 | 3:25.40 | |||
20 | Josefin Pettersson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 45.60 | 1:40.48 | 2:39.80 | 3:31.81 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | Finnish Swiming Federation | 30.41 | 1:08.91 | 1:49.47 | 2:24.31 | |||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Finnish Swiming Federation | 32.19 | 1:10.11 | 1:52.32 | 2:26.63 | |||
3 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.10 | 1:09.96 | 1:53.29 | 2:26.77 | |||
4 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 32.65 | 1:12.71 | 1:52.73 | 2:26.96 | |||
5 | Emma Haglund | 2003 | Finnish Swiming Federation | 32.26 | 1:12.94 | 1:55.63 | 2:30.16 | |||
6 | Sylvia Kuusisto | 2003 | Aurajoen Uinti | 34.29 | 1:12.44 | 1:59.22 | 2:33.63 | |||
7 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.07 | 1:15.59 | 2:01.67 | 2:37.31 | |||
8 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.24 | 1:14.82 | 2:02.82 | 2:37.32 | |||
9 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.20 | 1:14.82 | 1:59.18 | 2:38.55 | |||
10 | Martta Ruuska | 2003 | Finnish Swiming Federation | 34.00 | 1:19.90 | 2:04.26 | 2:39.37 | |||
11 | Aino Rantala | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.85 | 1:16.46 | 2:04.88 | 2:41.20 | |||
12 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 36.76 | 1:18.08 | 2:03.97 | 2:44.44 | |||
13 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 36.25 | 1:20.27 | 2:09.22 | 2:45.85 | |||
14 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.91 | 1:23.15 | 2:12.73 | 2:50.28 | |||
15 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.07 | 1:23.08 | 2:12.97 | 2:51.69 | |||
16 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.40 | 1:21.78 | 2:12.72 | 2:52.16 | |||
17 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.35 | 1:23.86 | 2:12.02 | 2:53.03 | |||
18 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.34 | 1:20.30 | 2:13.35 | 2:54.91 | |||
19 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 37.25 | 1:24.19 | 2:17.08 | 2:57.85 | |||
20 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 40.60 | 1:24.79 | 2:20.18 | 2:58.52 | |||
21 | Astrid Palmborg | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.66 | 1:24.45 | 2:17.15 | 2:59.67 | |||
22 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 39.38 | 1:28.07 | 2:20.86 | 3:01.36 | |||
23 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.29 | 1:25.82 | 2:18.47 | 3:02.85 | |||
24 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.35 | 1:25.97 | 2:20.96 | 3:03.80 | |||
25 | Tilda Ekedahl | 2003 | Wisby Simsällskap | 42.76 | 1:32.16 | 2:23.89 | 3:06.85 | |||
26 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 43.06 | 1:34.29 | 2:28.60 | 3:10.06 | |||
27 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.41 | 1:31.56 | 2:26.59 | 3:11.45 | |||
28 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 43.61 | 1:34.00 | 2:30.37 | 3:14.55 | |||
29 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.89 | 1:33.96 | 2:31.14 | 3:14.88 | |||
30 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 46.01 | 1:35.72 | 2:33.99 | 3:17.04 | |||
31 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 42.41 | 1:34.78 | 2:33.00 | 3:17.64 | |||
32 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 41.77 | 1:34.75 | 2:33.66 | 3:20.28 | |||
33 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 44.88 | 1:37.86 | 2:36.09 | 3:21.70 | |||
34 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 45.23 | 1:39.30 | 2:37.29 | 3:23.39 | |||
35 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 49.08 | 1:46.86 | 2:47.27 | 3:33.22 | |||
36 | Leia Bäckström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 51.12 | 1:44.73 | 2:44.09 | 3:34.42 | |||
37 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 48.17 | 1:46.72 | 2:51.63 | 3:41.94 | |||
38 | Penelope Gomez Rojas | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 51.64 | 1:46.96 | 2:49.50 | 3:42.71 | |||
39 | Alma Lilljequist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 52.64 | 1:49.33 | 2:58.41 | 3:43.62 | |||
40 | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 51.86 | 1:50.05 | 2:53.82 | 3:46.52 | |||
41 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 50.83 | 1:47.54 | 2:52.47 | 3:47.06 | |||
- | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elias Kuusisto | 1999 | Aurajoen Uinti | 59.69 | 2:02.72 | 3:06.59 | 4:11.16 | |||
2 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 1:06.05 | 2:21.06 | 3:36.43 | 4:49.63 | |||
3 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 1:05.84 | 2:20.38 | 3:36.96 | 4:52.40 | |||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Atte Moilanen | 2001 | Finnish Swiming Federation | 59.00 | 2:03.35 | 3:08.04 | 4:11.88 | |||
2 | Eerikki Laitala | 2001 | Finnish Swiming Federation | 1:02.24 | 2:10.04 | 3:17.81 | 4:26.10 | |||
3 | Oskari Herpola | 2001 | Finnish Swiming Federation | 1:02.09 | 2:11.15 | 3:20.14 | 4:28.00 | |||
4 | Tuomas Jokinen | 2001 | Finnish Swiming Federation | 1:03.45 | 2:11.94 | 3:21.37 | 4:28.25 | |||
5 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:09.03 | 2:24.18 | 3:39.66 | 4:54.25 | |||
6 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 1:06.79 | 2:21.59 | 3:39.11 | 4:57.83 | |||
7 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:14.40 | 2:36.15 | 4:00.21 | 5:20.31 | |||
8 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 1:15.80 | 2:39.05 | 4:04.95 | 5:25.58 | |||
- | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Roope Paatos | 2002 | Finnish Swiming Federation | 1:02.70 | 2:08.40 | 3:14.40 | 4:18.80 | |||
2 | Oskari Aalto | 2002 | Finnish Swiming Federation | 1:01.78 | 2:08.20 | 3:14.97 | 4:18.91 | |||
3 | Elias Laine | 2002 | Finnish Swiming Federation | 1:02.01 | 2:09.58 | 3:17.35 | 4:24.65 | |||
4 | Antti Leppänen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 1:02.41 | 2:10.97 | 3:19.30 | 4:26.51 | |||
5 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 1:04.77 | 2:14.51 | 3:25.39 | 4:35.48 | |||
6 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:06.46 | 2:18.71 | 3:31.92 | 4:42.87 | |||
7 | Jere Oikarainen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.12 | 2:19.70 | 3:34.84 | 4:47.04 | |||
8 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:10.24 | 2:28.73 | 3:46.86 | 5:01.26 | |||
9 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:11.34 | 2:29.57 | 3:49.13 | 5:06.73 | |||
10 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:14.98 | 2:36.20 | 3:57.33 | 5:14.66 | |||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lauri Kinnunen | 2003 | Raision Urheilijat | 1:04.64 | 2:13.63 | 3:22.64 | 4:30.32 | |||
2 | Jakob Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:02.50 | 2:12.80 | 3:24.25 | 4:35.71 | |||
3 | Santeri Herpola | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.96 | 2:18.11 | 3:31.90 | 4:41.17 | |||
4 | Marcus Forsel | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.09 | 2:17.95 | 3:31.39 | 4:42.96 | |||
5 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:06.67 | 2:23.92 | 3:41.35 | 5:00.09 | |||
6 | Arttu Mäenpää | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.84 | 2:28.77 | 3:46.49 | 5:01.45 | |||
7 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:11.90 | 2:32.72 | 3:56.39 | 5:19.81 | |||
8 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:15.59 | 2:38.40 | 4:01.38 | 5:21.74 | |||
9 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:14.68 | 2:38.13 | 4:01.65 | 5:22.45 | |||
10 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:16.79 | 2:42.72 | 4:07.27 | 5:26.42 | |||
11 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:13.38 | 2:37.50 | 4:04.49 | 5:27.53 | |||
12 | Walter Pettersson | 2003 | Wisby Simsällskap | 1:18.64 | 2:43.87 | 4:08.94 | 5:30.85 | |||
13 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:19.24 | 2:45.27 | 4:10.71 | 5:33.25 | |||
14 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 1:17.28 | 2:42.35 | 4:09.08 | 5:33.74 | |||
15 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:15.56 | 2:42.52 | 4:11.78 | 5:35.85 | |||
16 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 1:20.44 | 2:49.31 | 4:20.21 | 5:47.47 | |||
17 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:18.25 | 2:49.47 | 4:20.90 | 5:48.81 | |||
18 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:16.20 | 2:46.31 | 4:19.81 | 5:52.49 | |||
19 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:24.93 | 2:58.22 | 4:29.65 | 5:56.63 | |||
- | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Roosa Rekola | 2000 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.20 | 1:10.52 | |||||
2 | Sanni Kalliomäki | 2000 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.87 | 1:17.19 | |||||
3 | Astrid Eliasson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.11 | 1:18.10 | |||||
4 | Josefin Bering | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 38.14 | 1:18.17 | |||||
5 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 37.53 | 1:18.23 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Iisalo | 2001 | Raision Urheilijat | 32.72 | 1:07.49 | |||||
2 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 36.07 | 1:15.01 | |||||
3 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 41.25 | 1:27.42 | |||||
4 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 46.67 | 1:31.17 | |||||
5 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 48.50 | 1:37.88 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilie Pärnänen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.85 | 1:05.26 | |||||
2 | Peppi Siirtola | 2002 | Finnish Swiming Federation | 32.61 | 1:06.81 | |||||
3 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.69 | 1:07.68 | |||||
4 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.88 | 1:08.26 | |||||
5 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.69 | 1:08.94 | |||||
6 | Oona Laakso | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.49 | 1:09.41 | |||||
7 | Katariina Niemi | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.29 | 1:10.93 | |||||
8 | Kaisla Kangas | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.17 | 1:12.73 | |||||
9 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.65 | 1:13.93 | |||||
10 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.14 | 1:17.32 | |||||
11 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 40.23 | 1:21.43 | |||||
12 | Karolina Bolander | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 45.44 | 1:37.82 | |||||
13 | Josefin Pettersson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 48.28 | 1:40.34 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | Finnish Swiming Federation | 32.56 | 1:08.14 | |||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Finnish Swiming Federation | 33.16 | 1:09.19 | |||||
3 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.12 | 1:10.63 | |||||
4 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.41 | 1:11.50 | |||||
5 | Siiri Konkka | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.45 | 1:11.64 | |||||
6 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.90 | 1:12.42 | |||||
7 | Kerttu Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.44 | 1:12.67 | |||||
8 | Roosa Aho | 2003 | Raision Urheilijat | 35.85 | 1:14.00 | |||||
9 | Maija Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.63 | 1:14.71 | |||||
10 | Irene Mäkilä | 2004 | Raision Urheilijat | 36.60 | 1:14.72 | |||||
11 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.78 | 1:15.33 | |||||
12 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 37.17 | 1:15.87 | |||||
13 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 37.08 | 1:16.02 | |||||
14 | Aino Rantala | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.25 | 1:16.19 | |||||
15 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.72 | 1:18.76 | |||||
16 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 38.40 | 1:19.76 | |||||
17 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.94 | 1:20.04 | |||||
18 | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.58 | 1:21.37 | |||||
19 | Astrid Palmborg | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.34 | 1:21.64 | |||||
20 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.39 | 1:22.32 | |||||
21 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.07 | 1:22.61 | |||||
22 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.61 | 1:23.55 | |||||
23 | Thea Birgoth | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.40 | 1:23.59 | |||||
24 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 41.07 | 1:23.63 | |||||
25 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.48 | 1:23.79 | |||||
26 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 41.70 | 1:24.05 | |||||
27 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 41.56 | 1:25.85 | |||||
28 | Desiree Zhang | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.22 | 1:25.86 | |||||
29 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 43.64 | 1:27.02 | |||||
30 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 42.02 | 1:27.33 | |||||
31 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.59 | 1:27.48 | |||||
32 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 43.05 | 1:28.82 | |||||
33 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 42.21 | 1:28.88 | |||||
34 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.08 | 1:29.37 | |||||
35 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 44.18 | 1:30.96 | |||||
36 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 44.80 | 1:31.45 | |||||
37 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 45.36 | 1:32.06 | |||||
38 | Hanna Rybring | 2004 | Tyresö Simsällskap | 44.93 | 1:33.08 | |||||
39 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 45.68 | 1:33.42 | |||||
40 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 44.56 | 1:33.49 | |||||
41 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 44.47 | 1:33.76 | |||||
42 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.14 | 1:34.43 | |||||
43 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 46.16 | 1:34.55 | |||||
44 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 46.28 | 1:34.56 | |||||
45 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 47.09 | 1:35.29 | |||||
46 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 47.67 | 1:36.36 | |||||
47 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.58 | 1:36.46 | |||||
48 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 48.31 | 1:36.56 | |||||
49 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 49.78 | 1:38.05 | |||||
50 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 48.13 | 1:39.62 | |||||
51 | Leia Bäckström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 51.98 | 1:44.53 | |||||
52 | Emilia Lundqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 49.61 | 1:46.34 | |||||
53 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 50.30 | 1:46.91 | |||||
54 | Alma Lilljequist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 52.76 | 1:47.68 | |||||
55 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 53.76 | 1:50.49 | |||||
56 | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 53.41 | 1:50.73 | |||||
57 | Birgit Karlbom | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 53.17 | 1:51.70 | |||||
58 | Elda Kiasisua | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 49.61 | 1:51.84 | |||||
- | Penelope Gomez Rojas | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Terése Koivisto | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.28 | 1:05.18 | 1:41.22 | 2:15.80 | |||
2 | Lauri Elomaa | 2000 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.03 | 1:05.96 | 1:42.59 | 2:18.27 | |||
3 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.89 | 1:15.24 | 1:56.20 | 2:37.09 | |||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Roni Kallström | 2001 | Finnish Swiming Federation | 30.43 | 1:02.85 | 1:34.71 | 2:06.04 | |||
2 | Veeti Haikonen | 2001 | Finnish Swiming Federation | 31.13 | 1:05.31 | 1:39.42 | 2:13.72 | |||
3 | Veeti Ruohtula | 2001 | Finnish Swiming Federation | 30.74 | 1:05.49 | 1:40.77 | 2:15.72 | |||
4 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 33.75 | 1:11.29 | 1:50.19 | 2:26.91 | |||
5 | Leevi Korpinen | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.85 | 1:15.75 | 1:55.77 | 2:32.84 | |||
6 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 35.48 | 1:15.34 | 1:59.37 | 2:40.69 | |||
7 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 39.28 | 1:22.89 | 2:07.30 | 2:49.46 | |||
8 | Janne Juven | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.56 | 1:21.63 | 2:05.83 | 2:50.54 | |||
- | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Lietzen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 31.91 | 1:06.02 | 1:40.91 | 2:14.33 | |||
2 | Ronny Brännkärr | 2002 | Finnish Swiming Federation | 31.16 | 1:05.95 | 1:42.47 | 2:17.93 | |||
3 | Jere Oikarainen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.91 | 1:07.15 | 1:43.63 | 2:21.29 | |||
4 | Viljami Salonen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 34.11 | 1:10.96 | 1:47.05 | 2:21.45 | |||
5 | Ibrahim Ezzat | 2002 | Finnish Swiming Federation | 31.91 | 1:08.32 | 1:46.06 | 2:23.60 | |||
6 | Oskari Arvo | 2002 | Aurajoen Uinti | 34.40 | 1:12.37 | 1:50.18 | 2:27.75 | |||
7 | Samu Petteri Kallio | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.18 | 1:12.45 | 1:51.90 | 2:30.60 | |||
8 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.50 | 1:15.92 | 1:55.71 | 2:33.46 | |||
9 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.16 | 1:11.73 | 1:52.17 | 2:34.42 | |||
10 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.80 | 1:19.57 | 2:01.30 | 2:43.18 | |||
11 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.30 | 1:21.19 | 2:04.06 | 2:45.90 | |||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Santeri Herpola | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.84 | 1:08.85 | 1:45.66 | 2:21.49 | |||
2 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.67 | 1:10.96 | 1:48.73 | 2:26.85 | |||
3 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.85 | 1:16.05 | 1:55.62 | 2:34.11 | |||
4 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.36 | 1:21.38 | 2:02.68 | 2:44.10 | |||
5 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.88 | 1:19.86 | 2:03.41 | 2:45.79 | |||
6 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.49 | 1:22.03 | 2:05.15 | 2:48.41 | |||
7 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 39.73 | 1:22.74 | 2:08.00 | 2:50.44 | |||
8 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 40.77 | 1:26.43 | 2:12.77 | 2:56.96 | |||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Konkka | 2000 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.14 | 58.02 | |||||
2 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 29.13 | 1:00.53 | |||||
3 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.19 | 1:00.71 | |||||
4 | Aino Räike | 1999 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.48 | 1:01.22 | |||||
5 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 29.91 | 1:02.21 | |||||
6 | Roosa Rekola | 2000 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.91 | 1:02.33 | |||||
7 | Sanni Kalliomäki | 2000 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.48 | 1:04.11 | |||||
8 | Iida Vallenius | 1999 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.55 | 1:04.22 | |||||
9 | Josefin Bering | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 31.52 | 1:05.33 | |||||
10 | Alida Lilljequist | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 32.09 | 1:06.15 | |||||
11 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 32.65 | 1:09.70 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Reetta Rantakokko | 2001 | Aurajoen Uinti | 27.98 | 58.87 | |||||
2 | Vilma Iisalo | 2001 | Raision Urheilijat | 28.54 | 1:00.66 | |||||
3 | Minka Halava | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.96 | 1:02.11 | |||||
3 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.05 | 1:02.11 | |||||
5 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 30.99 | 1:04.77 | |||||
6 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 33.30 | 1:11.77 | |||||
7 | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.93 | 1:12.09 | |||||
8 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 36.06 | 1:12.61 | |||||
9 | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 36.30 | 1:15.55 | |||||
10 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 37.85 | 1:19.05 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sini Silvennoinen | 2002 | Finnish Swiming Federation | 27.33 | 57.76 | |||||
2 | Mia Pentti | 2002 | Finnish Swiming Federation | 27.70 | 58.08 | |||||
3 | Peppi Siirtola | 2002 | Finnish Swiming Federation | 28.00 | 58.59 | |||||
4 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 28.95 | 59.85 | |||||
5 | Oona Laakso | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.80 | 1:01.29 | |||||
6 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.14 | 1:02.77 | |||||
7 | Peppi Pinomäki | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.11 | 1:02.82 | |||||
8 | Emma Uusküla | 2002 | Finnish Swiming Federation | 29.67 | 1:03.00 | |||||
9 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.47 | 1:03.76 | |||||
10 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.76 | 1:03.77 | |||||
11 | Emilia Liven | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.61 | 1:04.26 | |||||
12 | Kaisla Kangas | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.73 | 1:06.20 | |||||
13 | Katariina Niemi | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.88 | 1:06.41 | |||||
14 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.18 | 1:07.47 | |||||
15 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.42 | 1:07.61 | |||||
16 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.13 | 1:07.67 | |||||
17 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.22 | 1:10.70 | |||||
18 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.32 | 1:19.76 | |||||
19 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 39.53 | 1:22.44 | |||||
20 | Josefin Pettersson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 42.00 | 1:29.63 | |||||
- | Anna Vira | 2002 | Finnish Swiming Federation | DNS | ||||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Siiri Einiö | 2003 | Finnish Swiming Federation | 28.77 | 1:01.06 | |||||
2 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | Finnish Swiming Federation | 29.09 | 1:01.67 | |||||
3 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 29.63 | 1:02.06 | |||||
4 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 29.65 | 1:02.11 | |||||
5 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.85 | 1:02.26 | |||||
6 | Martta Ruuska | 2003 | Finnish Swiming Federation | 30.18 | 1:03.32 | |||||
7 | Siiri Konkka | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.38 | 1:03.54 | |||||
8 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 30.89 | 1:03.93 | |||||
9 | Maija Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.94 | 1:04.72 | |||||
10 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.45 | 1:05.12 | |||||
11 | Aino Rantala | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.56 | 1:05.98 | |||||
12 | Kerttu Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.66 | 1:06.01 | |||||
13 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.19 | 1:06.54 | |||||
14 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 32.31 | 1:06.88 | |||||
15 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.09 | 1:09.34 | |||||
16 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.85 | 1:10.06 | |||||
17 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.26 | 1:10.19 | |||||
18 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 33.21 | 1:10.89 | |||||
19 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 34.25 | 1:10.98 | |||||
20 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.66 | 1:12.17 | |||||
21 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.43 | 1:12.40 | |||||
22 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.21 | 1:12.99 | |||||
23 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 34.47 | 1:13.24 | |||||
24 | Thea Birgoth | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.33 | 1:13.25 | |||||
25 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.85 | 1:13.66 | |||||
26 | Astrid Palmborg | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.91 | 1:13.76 | |||||
27 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 35.75 | 1:13.93 | |||||
28 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.09 | 1:14.11 | |||||
29 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 35.34 | 1:15.14 | |||||
30 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 36.30 | 1:15.30 | |||||
31 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 35.98 | 1:16.59 | |||||
32 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.86 | 1:17.49 | |||||
33 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.93 | 1:17.68 | |||||
34 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.45 | 1:17.95 | |||||
35 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 37.59 | 1:18.06 | |||||
36 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.49 | 1:18.07 | |||||
37 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 37.97 | 1:18.95 | |||||
38 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.82 | 1:19.85 | |||||
39 | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.09 | 1:19.88 | |||||
40 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.53 | 1:20.07 | |||||
41 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 39.60 | 1:20.24 | |||||
42 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.83 | 1:20.25 | |||||
43 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.85 | 1:20.43 | |||||
44 | Desiree Zhang | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.59 | 1:20.54 | |||||
45 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.54 | 1:20.57 | |||||
46 | Terése Koivisto | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.01 | 1:20.83 | |||||
47 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.88 | 1:21.15 | |||||
48 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 39.61 | 1:24.32 | |||||
49 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 40.39 | 1:24.42 | |||||
50 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 41.48 | 1:24.54 | |||||
51 | Hanna Rybring | 2004 | Tyresö Simsällskap | 40.18 | 1:24.73 | |||||
52 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 40.60 | 1:24.91 | |||||
53 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.99 | 1:25.44 | |||||
54 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 40.84 | 1:26.76 | |||||
55 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 39.89 | 1:27.19 | |||||
56 | Laura Somers | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.63 | 1:27.29 | |||||
57 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 40.44 | 1:27.36 | |||||
58 | Frida Dunér | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.30 | 1:27.46 | |||||
59 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.69 | 1:27.61 | |||||
60 | Alma Lilljequist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.66 | 1:28.56 | |||||
61 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 43.05 | 1:29.76 | |||||
62 | Emilia Lundqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 42.00 | 1:32.30 | |||||
63 | Leia Bäckström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 44.35 | 1:32.77 | |||||
64 | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.29 | 1:33.22 | |||||
65 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 44.49 | 1:34.61 | |||||
66 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 44.71 | 1:34.93 | |||||
67 | Elda Kiasisua | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.40 | 1:35.25 | |||||
- | Penelope Gomez Rojas | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Birgit Karlbom | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Tilda Ekedahl | 2003 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 27, 100m Frisim Extralopp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 27.98 | 1:00.02 | 100m Frisim | ||||
2 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.63 | 1:04.57 | 100m Frisim | ||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2016 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 09:36 |