Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1 2017 Borlänge    Utskriftsdatum  29 januari 2017   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  20:38   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Bergh  2004    461  31.52        1:05.86   
  Söderhamns Simsällskap  1:04.42                 
                     
Julia Lindgren  2004    447  31.34        1:06.55   
  Falu Simsällskap  1:05.90                 
                     
Filippa Eklund  2004    428  33.17        1:07.54   
  Söderhamns Simsällskap  1:08.08                 
                     
Alva Abrahamsson  2004    411  32.56        1:08.46   
  Eskilstuna Simklubb  1:06.89                 
                     
Matilda Olausson  2004    393  33.47        1:09.48   
  Simklubben Ena  1:06.93                 
                     
Tea Persson  2004    370  33.79        1:10.91   
  Simklubben Ena  1:13.60                 
                     
Juni Rogström  2004    366  33.73        1:11.14   
  Gävle Simsällskap  1:14.77                 
                     
Lisa Löf  2004    345  34.42        1:12.52   
  Gävle Simsällskap  1:12.54                 
                     
Siri Sundvik  2004    340  34.62        1:12.93   
  Gävle Simsällskap  1:14.54                 
                     
10  Saga Boråker  2004    331  35.48        1:13.54   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:14.36                 
                     
11  Alice Bergström  2004    316  35.38        1:14.68   
  Karlskoga Simförening  1:14.51                 
                     
12  Liv Jonsson  2004    308  35.84        1:15.36   
  Simsällskapet Mora  1:16.69                 
                     
13  Moa Kvarnlöf  2004    275  36.29        1:18.23   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:17.11                 
                     
14  Thea Lekberg  2004    265  37.76        1:19.23   
  Karlskoga Simförening  1:22.50                 
                     
15  Filippa Enebrink  2004    256  35.85        1:20.15   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:20.48                 
                     
16  Sofia Ingemansson  2004    251  38.17        1:20.67   
  Bålsta Simklubb  1:21.58                 
                     
17  Clara Berner  2004    250  37.93        1:20.77   
  Karlstads Simsällskap  1:32.55                 
                     
18  Paula Johansson  2004    204  40.35        1:26.35   
  Karlskoga Simförening  1:24.61                 
                     
19  Smilla Löthgren  2004    187  41.17        1:28.97   
  Karlskoga Simförening  1:28.73                 
                     
20  Elena Mortazavi  2004    181  41.75        1:30.00   
  Borlänge Simsällskap  1:29.75                 
                     
Frida Florén  2004              DSQ   
  Gävle Simsällskap  1:10.65                 
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabelle Rydahl  2003    540  30.21        1:02.51   
  Karlstads Simsällskap  1:01.47                 
                     
Louise Haglöv  2003    495  30.87        1:04.32   
  Borlänge Simsällskap  1:05.35                 
                     
Anna Krysén  2003    466  31.55        1:05.65   
  Ludvika Simsällskap  1:04.42                 
                     
Victoria Flyman  2003    460  32.04        1:05.94   
  Söderhamns Simsällskap  1:04.55                 
                     
Amanda Jobs  2003    458  31.49        1:06.02   
  Falu Simsällskap  1:05.27                 
                     
Clara Gustavson  2003    448  31.34        1:06.51   
  Karlstads Simsällskap  1:06.06                 
                     
Ingrid Hellgren  2003    416  32.77        1:08.19   
  Karlstads Simsällskap  1:08.83                 
                     
Anna Jönsson  2003    385  33.19        1:09.95   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:10.53                 
                     
Maja Nilsson  2003    347  34.66        1:12.38   
  Gävle Simsällskap  1:11.08                 
                     
10  Frida Medeskog  2003    342  34.38        1:12.79   
  Karlskoga Simförening  1:10.92                 
                     
11  Anna Nyberg  2003    330  36.08        1:13.67   
  Falu Simsällskap  1:16.03                 
                     
12  Isabelle Persson  2003    311  36.00        1:15.08   
  Eskilstuna Simklubb  1:13.10                 
                     
13  Amy Smit  2003    291  36.54        1:16.74   
  Bålsta Simklubb  1:14.76                 
                     
14  Johanna Pettersson  2003    251  36.99        1:20.61   
  Eskilstuna Simklubb  1:20.12                 
                     
Felicia Maultasch  2003              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb  1:19.31                 
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Florén  2002    547  30.38        1:02.25   
  Gävle Simsällskap  1:02.57                 
                     
Elsa Bergh  2002    536  30.03        1:02.66   
  Söderhamns Simsällskap  1:01.22                 
                     
Emma Larsson  2002    494  31.14        1:04.37   
  Borlänge Simsällskap  1:03.90                 
                     
Emilia Boberg  2002    458  30.53        1:06.02   
  Simklubben Ena  1:04.40                 
                     
Nelly Antlöv  2002    445  32.42        1:06.64   
  Falu Simsällskap  1:07.55                 
                     
Lovis Jernberg  2002    442  32.81        1:06.80   
  Söderhamns Simsällskap  1:06.81                 
                     
Michelle Träff  2002    429  31.43        1:07.47   
  Karlstads Simsällskap  1:04.65                 
                     
Stina Andersson  2002    405  32.84        1:08.80   
  Karlskoga Simförening  1:08.77                 
                     
Femke van Zonneveld  2002    403  33.04        1:08.89   
  Simsällskapet Mora  1:08.92                 
                     
10  Elin Sand  2002    385  33.58        1:09.96   
  Eskilstuna Simklubb  1:11.89                 
                     
11  Lisen Hill  2002    341  34.13        1:12.86   
  Simsällskapet Mora  1:10.06                 
                     
12  Maja Wikström  2002    340  34.82        1:12.90   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:13.74                 
                     
13  Elsa Bergsten  2002    294  36.51        1:16.54   
  Karlstads Simsällskap  1:17.87                 
                     
14  Izabella Kullman  2002    293  36.89        1:16.60   
  Eskilstuna Simklubb  1:14.77                 
                     
15  Emilia Lövstrand  2002    284  36.13        1:17.37   
  Borlänge Simsällskap  1:18.94                 
                     
16  Maja Edring  2002    206  39.87        1:26.16   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sanna Lekberg  2001    487  31.06        1:04.67   
  Karlskoga Simförening  1:04.88                 
                     
Saga Grandelius  2001    476  31.12        1:05.18   
  Karlskoga Simförening  1:06.20                 
                     
Tilda Wik  2001    476  31.25        1:05.19   
  Eskilstuna Simklubb  1:04.15                 
                     
Elin Nilsson  2001    461  31.58        1:05.88   
  Karlskoga Simförening  1:05.97                 
                     
Jessika Borbos  2001    443  31.49        1:06.75   
  Falu Simsällskap  1:05.52                 
                     
Moa Holmström  2001    433  31.10        1:07.28   
  Ludvika Simsällskap  1:04.74                 
                     
Matilda Thorsén  2001    390  32.82        1:09.65   
  Eskilstuna Simklubb  1:06.61                 
                     
Magdalena Dahl  2001    351  34.19        1:12.15   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:11.45                 
                     
Anna Falk  2001    350  35.01        1:12.23   
  Borlänge Simsällskap  1:14.70                 
                     
10  Johanna Råstock  2001    294  36.38        1:16.55   
  Gävle Simsällskap  1:15.87                 
                     
11  Matilda Jungstedt  2001    292  36.54        1:16.69   
  Eskilstuna Simklubb  1:09.78                 
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Linnea Fundberg  1999    570  29.67        1:01.40   
  Eskilstuna Simklubb  1:01.01                 
                     
Rebecka Östh  1999    551  29.95        1:02.07   
  Ludvika Simsällskap  1:01.96                 
                     
Rebecka Loikala  2000    541  29.56        1:02.47   
  Eskilstuna Simklubb  59.84                 
                     
Alexandra Kinell  2000    536  29.95        1:02.65   
  Karlskoga Simförening  1:02.85                 
                     
Agnes Humling  2000    523  30.57        1:03.18   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:03.55                 
                     
Ronja Rantanen  1999    518  30.72        1:03.38   
  Falu Simsällskap  1:03.05                 
                     
Katarina Lindoff  2000    496  30.64        1:04.30   
  Eskilstuna Simklubb  1:03.08                 
                     
Sofia Bjälevik  1999    494  31.05        1:04.39   
  Eskilstuna Simklubb  1:04.23                 
                     
Amanda Kullman  2000    486  30.66        1:04.71   
  Eskilstuna Simklubb  1:04.93                 
                     
10  Emma Hjort  2000    475  31.43        1:05.23   
  Karlstads Simsällskap  1:04.55                 
                     
11  Emilia Loikala  2000    461  31.07        1:05.86   
  Eskilstuna Simklubb  1:05.23                 
                     
12  Maja Fredriksson  1999    455  31.44        1:06.18   
  Ludvika Simsällskap  1:06.57                 
                     
13  Lovisa Sved  2000    449  30.81        1:06.46   
  Gävle Simsällskap  1:04.92                 
                     
14  Lera Bikhnevich  1999    438  31.61        1:06.99   
  Falu Simsällskap  1:05.20                 
                     
15  Michaela Thyberg  2000    429  32.50        1:07.46   
  Karlstads Simsällskap  1:06.63                 
                     
16  Nora Laine  2000    421  31.89        1:07.89   
  Eskilstuna Simklubb  1:06.58                 
                     
17  Klara Öhlin  1999    417  32.16        1:08.09   
  Simsällskapet Mora  1:07.85                 
                     
18  Hanna Karlsson  2000    394  32.78        1:09.39   
  Simsällskapet Mora  1:10.37                 
                     
19  Marit van Zonneveld  1999    367  33.87        1:11.06   
  Simsällskapet Mora  1:06.87                 
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Carl Roos  2004    335  1:15.08  2:36.09  3:57.33  5:18.80  10:38.45   
  Eskilstuna Simklubb  11:44.63      6:39.28  7:59.88  9:20.16       
                     
Fredrik Karlsson  2004    281  1:19.65  2:45.47  4:12.50  5:39.62  11:16.87   
  Strängnäs Simklubb        7:06.12  8:32.27  9:57.90       
                     
Samuel Paulson  2004    264  1:17.54  2:44.90  4:11.31  5:42.00  11:31.06   
  Eskilstuna Simklubb  12:59.78      7:10.73  8:38.80  10:07.21       
                     
Jesper Andersson  2004    256  1:20.78  2:49.47  4:18.20  5:47.75  11:37.66   
  Säffle Simsällskap  11:47.33      7:14.02  8:42.87  10:11.22       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Philip Löfbom  2003    411  1:07.32  2:21.33  3:36.96  4:53.10  9:56.32   
  Karlskoga Simförening  10:27.95      6:09.35  7:25.53  8:43.03       
                     
Eskil Jonsson  2003    340  1:10.35  2:27.92  3:49.09  5:10.73  10:35.07   
  Eskilstuna Simklubb  10:57.06      6:32.86  7:54.59  9:15.29       
                     
Melker Rosengren  2003    339  1:11.25  2:31.38  3:50.69  5:12.19  10:35.85   
  Gävle Simsällskap  11:24.68      6:34.18  7:55.56  9:17.09       
                     
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    321  1:11.62  2:31.39  3:52.38  5:16.02  10:46.99   
  Gävle Simsällskap  11:00.59      6:39.73  8:04.66  9:28.25       
                     
Alex Ly  2003    314  1:13.94  2:35.47  3:57.90  5:21.56  10:52.34   
  Eskilstuna Simklubb  11:25.39      6:47.15  8:11.39  9:34.01       
                     
Filip Hedin  2003    298  1:15.05  2:37.77  4:01.18  5:25.82  11:03.17   
  Karlstads Simsällskap  11:31.74      6:51.26  8:16.27  9:41.21       
                     
Evert Jonsson  2003    298  1:15.21  2:36.63  4:00.59  5:25.51  11:03.20   
  Eskilstuna Simklubb  11:32.55      6:51.40  8:17.36  9:41.44       
                     
Jacob Edberg  2003    280  1:19.89  2:46.30  4:12.44  5:39.09  11:17.01   
  Säffle Simsällskap        7:05.49  8:31.29  9:57.41       
                     
Ludvig Mathisen  2003              DSQ   
  Karlstads Simsällskap  10:05.87                 
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Samuel Vestin  2002    369  1:09.73  2:26.56  3:43.98  5:01.96  10:18.04   
  Karlstads Simsällskap  9:52.83      6:21.56  7:41.63  9:00.63       
                     
Hampus Frykman  2002    326  1:11.36  2:32.28  3:55.02  5:18.19  10:43.82   
  Bålsta Simklubb  11:47.43      6:40.24  8:04.09  9:27.71       
                     
Arman Dumanyan  2002    281  1:17.10  2:39.68  4:04.94  5:30.98  11:16.78   
  Eskilstuna Simklubb  11:56.93      6:58.80  8:26.99  9:53.95       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
August Mathisen  2001    488  1:03.72  2:13.87  3:24.72  4:36.60  9:22.97   
  Karlstads Simsällskap  10:02.50      5:49.00  7:00.67  8:12.32       
                     
David Albringer  2001    487  1:02.32  2:12.15  3:23.69  4:36.29  9:23.22   
  Karlstads Simsällskap  9:08.12      5:50.44  7:03.98  8:16.65       
                     
Jakob Källquist  2001    482  1:02.60  2:12.25  3:23.40  4:36.66  9:25.37   
  Gävle Simsällskap  9:21.10      5:50.41  7:03.75  8:17.19       
                     
Adam Carlsson  2001    469  1:03.45  2:13.75  3:26.67  4:40.27  9:30.63   
  Gävle Simsällskap  9:29.22      5:53.51  7:07.23  8:19.94       
                     
Linus Andersson  2001    449  1:04.33  2:15.21  3:27.69  4:41.61  9:38.81   
  Karlstads Simsällskap  9:28.70      5:56.46  7:11.33  8:26.21       
                     
Marcus Ålenius  2001    349  1:11.19  2:30.08  3:50.55  5:12.46  10:29.80   
  Gävle Simsällskap        6:33.17  7:54.15  9:13.02       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Marcus Nordh  2000    415  1:09.35  2:24.86  3:39.69  4:55.51  9:54.26   
  Bollnäs Simsällskap  10:00.34      6:09.93  7:25.09  8:41.12       
                     
Viktor Syrén  2000    389  1:08.17  2:23.06  3:39.48  4:57.26  10:07.23   
  Eskilstuna Simklubb  9:42.60      6:16.09  7:35.12  8:51.43       
                     
Elias Paulson  2000    356  1:12.91  2:32.23  3:51.69  5:10.58  10:25.17   
  Eskilstuna Simklubb  10:28.20      6:29.95  7:50.00  9:08.39       
                     
Sam Thai  1999    353  1:09.77  2:26.29  3:45.53  5:06.22  10:27.27   
  Eskilstuna Simklubb  10:28.42      6:27.41  7:48.88  9:09.57       
                     
Andreas Persson  2000    349  1:07.37  2:27.38  3:48.35  5:09.99  10:29.70   
  Gävle Simsällskap  10:41.79      6:31.06  7:52.67  9:13.24       
                     
Adam Fröjdfeldt  1999    304  1:11.45  2:32.99  3:55.90  5:19.78  10:58.82   
  Eskilstuna Simklubb  12:54.70      6:46.41  8:11.40  9:37.66       
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Bergh  2004    352  36.69  1:19.60  2:04.93    2:49.34   
  Söderhamns Simsällskap  2:45.77                 
                     
Alicia Budden  2004              DSQ   
  Simklubben Ena  3:20.69                 
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabelle Rydahl  2003    365  36.41  1:19.21  2:03.82    2:47.36   
  Karlstads Simsällskap  2:57.33                 
                     
Amanda Jobs  2003    359  35.48  1:18.11  2:02.74    2:48.22   
  Falu Simsällskap                   
                     
Ingrid Hellgren  2003    316  37.24  1:21.51  2:08.10    2:55.60   
  Karlstads Simsällskap  3:00.26                 
                     
Clara Gustavson  2003    286  39.54  1:25.98  2:14.59    3:01.49   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    415  34.19  1:15.01  1:58.63    2:40.35   
  Söderhamns Simsällskap  3:14.78                 
                     
Emma Larsson  2002    348  35.37  1:16.11  2:02.78    2:49.95   
  Borlänge Simsällskap  2:42.46                 
                     
Matilda Ek  2002    317  38.79  1:23.19  2:09.35    2:55.29   
  Karlskoga Simförening  2:54.74                 
                     
Femke van Zonneveld  2002    291  36.99  1:20.91  2:08.68    3:00.32   
  Simsällskapet Mora  3:03.61                 
                     
Stina Andersson  2002    273  39.87  1:26.92  2:14.97    3:04.34   
  Karlskoga Simförening  3:09.29                 
                     
Michelle Träff  2002    253  39.45  1:27.68  2:18.36    3:09.00   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Frida Gustafsson  2001    380  35.79  1:18.19  2:01.42    2:45.09   
  Eskilstuna Simklubb  2:40.53                 
                     
Tilda Wik  2001    331  37.81  1:22.81  2:08.38    2:52.81   
  Eskilstuna Simklubb  2:56.85                 
                     
Matilda Jungstedt  2001    198  42.19  1:35.51  2:30.29    3:25.01   
  Eskilstuna Simklubb  3:22.91                 
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Rebecka Loikala  2000    502  32.98  1:10.84  1:49.77    2:30.47   
  Eskilstuna Simklubb  2:26.98                 
                     
Sofia Bjälevik  1999    472  35.16  1:13.75  1:53.30    2:33.53   
  Eskilstuna Simklubb  2:36.35                 
                     
Nora Laine  2000    437  34.40  1:14.07  1:55.52    2:37.58   
  Eskilstuna Simklubb  2:35.35                 
                     
Katarina Lindoff  2000    382  37.11  1:20.90  2:02.85    2:44.76   
  Eskilstuna Simklubb  2:59.85                 
                     
Linnea Fundberg  1999    380  35.31  1:17.42  2:02.43    2:45.01   
  Eskilstuna Simklubb  2:47.15                 
                     
Emilia Loikala  2000    347  36.99  1:19.74  2:05.07    2:50.15   
  Eskilstuna Simklubb  2:52.32                 
                     
Amanda Kullman  2000    336  36.37  1:19.62  2:06.18    2:51.99   
  Eskilstuna Simklubb  2:57.43                 
                     
Lovisa Sved  2000    332  34.21  1:17.49  2:04.38    2:52.67   
  Gävle Simsällskap  2:57.71                 
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Fredrik Karlsson  2004    219  36.85        1:20.27   
  Strängnäs Simklubb  1:13.88                 
                     
Henrik Tran  2004    206  36.68        1:22.00   
  Eskilstuna Simklubb  1:22.56                 
                     
Daniel Ruijs  2004    160  40.11        1:29.07   
  Borlänge Simsällskap  1:27.62                 
                     
Jesper Andersson  2004    139  41.95        1:33.42   
  Säffle Simsällskap  1:34.49                 
                     
Anton Solum  2004    127  44.36        1:36.23   
  Borlänge Simsällskap  1:49.88                 
                     
Timothy Manns-Ståhl  2004    121  44.82        1:37.91   
  Borlänge Simsällskap  1:43.05                 
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Hansson  2003    340  30.94        1:09.37   
  Gävle Simsällskap  1:07.48                 
                     
Martin Schön  2003    273  33.16        1:14.64   
  Bollnäs Simsällskap  1:17.38                 
                     
Alex Ly  2003    242  36.27        1:17.67   
  Eskilstuna Simklubb  1:16.69                 
                     
Evert Jonsson  2003    220  36.78        1:20.22   
  Eskilstuna Simklubb  1:16.35                 
                     
Eskil Jonsson  2003    191  37.79        1:24.08   
  Eskilstuna Simklubb  1:21.30                 
                     
Oskar Högqvist  2003    157  41.27        1:29.64   
  Karlskoga Simförening  1:27.55                 
                     
Elias Sjölander  2003              DSQ   
  Karlstads Simsällskap  1:37.38                 
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elias Persson  2002    351  30.18        1:08.67   
  Simsällskapet Mora  1:03.11                 
                     
Marcus Tägtström  2002    282  32.81        1:13.82   
  Borlänge Simsällskap  1:14.05                 
                     
Noel Hodberg  2002    201  38.16        1:22.58   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Elias Gustavsson  2002    176  37.76        1:26.42   
  Borlänge Simsällskap  1:27.03                 
                     
Gabriel Hökemyr  2002              DSQ   
  Karlskoga Simförening  1:36.93                 
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    443  29.32        1:03.51   
  Gävle Simsällskap  1:01.44                 
                     
Linus Andersson  2001    360  31.32        1:08.06   
  Karlstads Simsällskap  1:06.06                 
                     
Tim Hansson  2001    355  30.58        1:08.40   
  Falu Simsällskap  1:07.73                 
                     
David Albringer  2001    338  31.68        1:09.49   
  Karlstads Simsällskap  1:03.56                 
                     
August Mathisen  2001    276  32.35        1:14.38   
  Karlstads Simsällskap  1:04.99                 
                     
Hampus Bjärud  2001    227  33.34        1:19.32   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edvin Persson  1999    509  28.05        1:00.66   
  Simsällskapet Mora  57.66                 
                     
Igor Blagojevic  2000    468  28.68        1:02.38   
  Karlskoga Simförening  1:04.62                 
                     
Henrik Bransell  1999    426  28.51        1:04.34   
  Falu Simsällskap  1:05.69                 
                     
Viktor Syrén  2000    369  31.30        1:07.52   
  Eskilstuna Simklubb  1:04.50                 
                     
Lukas Hill  1999    366  30.30        1:07.68   
  Simsällskapet Mora  1:04.69                 
                     
Sam Thai  1999    299  33.10        1:12.38   
  Eskilstuna Simklubb  1:11.44                 
                     
Andreas Persson  2000    288  32.95        1:13.27   
  Gävle Simsällskap  1:11.49                 
                     
Marcus Nordh  2000    260  34.56        1:15.83   
  Bollnäs Simsällskap  1:14.61                 
                     
Elias Paulson  2000    255  35.19        1:16.29   
  Eskilstuna Simklubb  1:12.59                 
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Samuel Paulson  2004    306  36.13  1:15.93  1:56.96    2:36.61   
  Eskilstuna Simklubb  2:48.65                 
                     
Carl Roos  2004    263  38.92  1:21.34  2:03.95    2:44.79   
  Eskilstuna Simklubb  2:46.58                 
                     
Jesper Andersson  2004    221  40.20  1:25.65  2:13.19    2:54.64   
  Säffle Simsällskap  3:05.55                 
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Hansson  2003    351  35.65  1:13.82  1:52.21    2:29.62   
  Gävle Simsällskap  2:26.16                 
                     
Philip Löfbom  2003    339  34.88  1:13.84  1:52.85    2:31.36   
  Karlskoga Simförening  2:34.30                 
                     
Alex Ly  2003    311  37.21  1:17.48  1:58.29    2:35.78   
  Eskilstuna Simklubb  2:38.22                 
                     
Ludvig Mathisen  2003    303  37.24  1:17.49  1:58.20    2:37.26   
  Karlstads Simsällskap  2:41.36                 
                     
Melker Rosengren  2003    287  36.34  1:18.28  2:00.66    2:40.06   
  Gävle Simsällskap  2:50.32                 
                     
Eskil Jonsson  2003    269  38.61  1:20.54  2:02.49    2:43.50   
  Eskilstuna Simklubb  2:45.50                 
                     
Elias Sjölander  2003    213  42.19  1:28.45  2:14.43    2:56.78   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Filip Hedin  2003    204  43.73  1:30.45  2:15.61    2:59.41   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Jacob Edberg  2003    187  39.43  1:25.24  2:15.34    3:04.63   
  Säffle Simsällskap  3:07.93                 
                     
Mohamed Osman  2003              DSQ   
  Karlskoga Simförening                   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Samuel Vestin  2002    274  37.27  1:18.85  2:01.20    2:42.45   
  Karlstads Simsällskap  2:38.50                 
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    470  32.32  1:07.68  1:42.15    2:15.78   
  Gävle Simsällskap  2:11.16                 
                     
Linus Andersson  2001    433  32.87  1:08.44  1:44.32    2:19.60   
  Karlstads Simsällskap  2:23.32                 
                     
Adam Carlsson  2001    332  35.29  1:13.79  1:53.86    2:32.46   
  Gävle Simsällskap  2:26.39                 
                     
August Mathisen  2001    326  35.63  1:14.47  1:53.87    2:33.33   
  Karlstads Simsällskap  2:41.69                 
                     
Marcus Ålenius  2001    274  34.86  1:16.52  2:00.36    2:42.54   
  Gävle Simsällskap  2:49.34                 
                     
Hampus Bjärud  2001    251  37.87  1:19.89  2:04.87    2:47.34   
  Ludvika Simsällskap  2:50.18                 
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Igor Blagojevic  2000    449  32.57  1:07.73  1:42.94    2:17.91   
  Karlskoga Simförening  2:15.25                 
                     
Lukas Hill  1999    383  32.54  1:08.81  1:47.10    2:25.44   
  Simsällskapet Mora  2:19.10                 
                     
Viktor Syrén  2000    362  35.77  1:13.54  1:51.18    2:28.14   
  Eskilstuna Simklubb  2:22.17                 
                     
Erik Krysén  2000    320  33.63  1:12.74  1:54.03    2:34.37   
  Ludvika Simsällskap  2:31.34                 
                     
Sam Thai  1999    306  35.99  1:15.54  1:56.70    2:36.63   
  Eskilstuna Simklubb  2:34.17                 
                     
Adam Fröjdfeldt  1999    266  37.57  1:18.97  2:02.10    2:44.18   
  Eskilstuna Simklubb  2:41.56                 
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Matilda Olausson  2004    378  36.63        1:16.07   
  Simklubben Ena  1:16.27                 
                     
Julia Lindgren  2004    353  37.74        1:17.84   
  Falu Simsällskap  1:18.64                 
                     
Saga Boråker  2004    339  39.10        1:18.86   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:18.62                 
                     
Frida Florén  2004    331  38.21        1:19.49   
  Gävle Simsällskap  1:17.54                 
                     
Clara Bergh  2004    328  38.50        1:19.73   
  Söderhamns Simsällskap  1:17.77                 
                     
Alva Abrahamsson  2004    327  39.06        1:19.84   
  Eskilstuna Simklubb  1:15.11                 
                     
Lisa Löf  2004    310  39.31        1:21.23   
  Gävle Simsällskap  1:20.61                 
                     
Tea Persson  2004    279  40.89        1:24.20   
  Simklubben Ena  1:26.49                 
                     
Alicia Budden  2004    277  41.99        1:24.33   
  Simklubben Ena  1:20.81                 
                     
10  Filippa Eklund  2004    272  40.43        1:24.92   
  Söderhamns Simsällskap  1:20.87                 
                     
11  Siri Sundvik  2004    255  41.15        1:26.77   
  Gävle Simsällskap  1:26.65                 
                     
12  Juni Rogström  2004    250  42.14        1:27.31   
  Gävle Simsällskap                   
                     
13  Moa Kvarnlöf  2004    227  43.91        1:30.20   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:30.28                 
                     
14  Smilla Löthgren  2004    221  43.24        1:30.89   
  Karlskoga Simförening  1:33.95                 
                     
15  Alice Bergström  2004    218  44.09        1:31.40   
  Karlskoga Simförening  1:32.77                 
                     
16  Thea Lekberg  2004    203  45.54        1:33.54   
  Karlskoga Simförening  1:35.68                 
                     
17  Sofia Ingemansson  2004    196  46.13        1:34.59   
  Bålsta Simklubb  1:33.73                 
                     
18  Paula Johansson  2004    179  47.26        1:37.60   
  Karlskoga Simförening  1:37.87                 
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Gustavson  2003    434  34.43        1:12.63   
  Karlstads Simsällskap  1:11.16                 
                     
Isabelle Rydahl  2003    400  36.15        1:14.65   
  Karlstads Simsällskap  1:12.48                 
                     
Victoria Flyman  2003    352  37.74        1:17.89   
  Söderhamns Simsällskap  1:20.68                 
                     
Anna Nyberg  2003    278  42.08        1:24.26   
  Falu Simsällskap  1:25.42                 
                     
Anna Jönsson  2003    273  40.23        1:24.76   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:23.82                 
                     
Maja Nilsson  2003    271  41.86        1:24.97   
  Gävle Simsällskap  1:26.76                 
                     
Frida Medeskog  2003    268  42.21        1:25.29   
  Karlskoga Simförening  1:26.14                 
                     
Isabelle Persson  2003    257  42.57        1:26.54   
  Eskilstuna Simklubb  1:26.76                 
                     
Rebecka Jungstedt  2003    257  41.59        1:26.55   
  Eskilstuna Simklubb  1:22.76                 
                     
10  Amy Smit  2003    228  44.26        1:30.00   
  Bålsta Simklubb  1:33.17                 
                     
11  Felicia Maultasch  2003    215  44.61        1:31.73   
  Eskilstuna Simklubb  1:33.83                 
                     
12  Linn Roos  2003    191  46.20        1:35.52   
  Borlänge Simsällskap  1:30.96                 
                     
Ingrid Hellgren  2003              DNS   
  Karlstads Simsällskap  1:26.38                 
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    470  34.12        1:10.73   
  Söderhamns Simsällskap  1:09.57                 
                     
Emilia Boberg  2002    438  34.70        1:12.45   
  Simklubben Ena  1:08.48                 
                     
Clara Florén  2002    433  35.22        1:12.73   
  Gävle Simsällskap  1:12.53                 
                     
Michelle Träff  2002    397  36.21        1:14.82   
  Karlstads Simsällskap  1:11.23                 
                     
Lovis Jernberg  2002    386  37.07        1:15.54   
  Söderhamns Simsällskap  1:15.61                 
                     
Stina Andersson  2002    366  37.43        1:16.91   
  Karlskoga Simförening  1:14.99                 
                     
Elin Sand  2002    349  38.16        1:18.15   
  Eskilstuna Simklubb  1:21.87                 
                     
Elsa Bergsten  2002    312  40.20        1:21.10   
  Karlstads Simsällskap  1:32.15                 
                     
Maja Wikström  2002    308  39.30        1:21.41   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:21.65                 
                     
10  Lisen Hill  2002    294  39.92        1:22.72   
  Simsällskapet Mora  1:17.99                 
                     
11  Izabella Kullman  2002    292  40.97        1:22.89   
  Eskilstuna Simklubb  1:21.48                 
                     
12  Emilia Lövstrand  2002    271  40.39        1:25.00   
  Borlänge Simsällskap  1:28.49                 
                     
13  Maja Edring  2002    167  47.92        1:39.90   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Nilsson  2001    470  34.51        1:10.76   
  Karlskoga Simförening  1:12.17                 
                     
Tilda Wik  2001    412  35.52        1:13.92   
  Eskilstuna Simklubb  1:15.99                 
                     
Frida Gustafsson  2001    403  35.18        1:14.46   
  Eskilstuna Simklubb  1:19.97                 
                     
Jessika Borbos  2001    392  36.36        1:15.15   
  Falu Simsällskap  1:14.74                 
                     
Matilda Thorsén  2001    314  38.41        1:20.88   
  Eskilstuna Simklubb  1:21.54                 
                     
Matilda Jungstedt  2001    264  42.64        1:25.71   
  Eskilstuna Simklubb  1:23.03                 
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Rebecka Östh  1999    511  33.56        1:08.79   
  Ludvika Simsällskap  1:07.05                 
                     
Rebecka Loikala  2000    494  33.74        1:09.60   
  Eskilstuna Simklubb  1:07.89                 
                     
Sofia Bjälevik  1999    485  34.18        1:10.03   
  Eskilstuna Simklubb  1:07.17                 
                     
Michaela Thyberg  2000    462  34.92        1:11.18   
  Karlstads Simsällskap  1:11.06                 
                     
Ronja Rantanen  1999    441  35.51        1:12.27   
  Falu Simsällskap  1:10.85                 
                     
Katarina Lindoff  2000    439  35.55        1:12.36   
  Eskilstuna Simklubb  1:14.09                 
                     
Amanda Kullman  2000    413  36.04        1:13.85   
  Eskilstuna Simklubb  1:12.71                 
                     
Linnea Fundberg  1999    408  36.16        1:14.14   
  Eskilstuna Simklubb  1:13.05                 
                     
Alexandra Kinell  2000    404  36.27        1:14.40   
  Karlskoga Simförening  1:14.91                 
                     
10  Lovisa Sved  2000    400  34.69        1:14.68   
  Gävle Simsällskap  1:10.89                 
                     
11  Emma Hjort  2000    372  37.54        1:16.45   
  Karlstads Simsällskap  1:16.45                 
                     
12  Lera Bikhnevich  1999    361  37.60        1:17.23   
  Falu Simsällskap  1:14.77                 
                     
13  Emilia Loikala  2000    348  38.38        1:18.18   
  Eskilstuna Simklubb  1:17.56                 
                     
14  Nora Laine  2000    332  38.15        1:19.40   
  Eskilstuna Simklubb  1:20.20                 
                     
15  Klara Öhlin  1999    320  38.25        1:20.43   
  Simsällskapet Mora  1:18.76                 
                     
16  Marit van Zonneveld  1999    308  39.83        1:21.48   
  Simsällskapet Mora  1:16.21                 
                     
17  Hanna Karlsson  2000    303  39.38        1:21.92   
  Simsällskapet Mora  1:25.12                 
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Roos  2004    299  34.13  1:11.96  1:50.85    2:28.46   
  Eskilstuna Simklubb  2:32.15                 
                     
Fredrik Karlsson  2004    280  34.51  1:13.49  1:53.65    2:31.80   
  Strängnäs Simklubb  2:32.13                 
                     
Daniel Ruijs  2004    240  34.24  1:16.02  1:58.56    2:39.86   
  Borlänge Simsällskap  2:35.58                 
                     
Henrik Tran  2004    236  36.90  1:17.74  1:59.70    2:40.73   
  Eskilstuna Simklubb  2:38.55                 
                     
Jesper Andersson  2004    206  38.12  1:21.77  2:07.51    2:48.16   
  Säffle Simsällskap  2:44.84                 
                     
Timothy Manns-Ståhl  2004    188  38.01  1:22.09  2:09.54    2:53.17   
  Borlänge Simsällskap  2:49.77                 
                     
Marcus Bülund  2004    173  38.77  1:23.36  2:06.99    2:58.32   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ludvig Mathisen  2003    393  31.43  1:05.79  1:41.17    2:15.56   
  Karlstads Simsällskap  2:19.77                 
                     
Martin Schön  2003    363  31.37  1:05.83  1:42.56    2:19.20   
  Bollnäs Simsällskap  2:21.06                 
                     
Eskil Jonsson  2003    336  33.63  1:09.94  1:46.97    2:22.92   
  Eskilstuna Simklubb  2:25.64                 
                     
Evert Jonsson  2003    322  33.60  1:10.82  1:48.19    2:24.84   
  Eskilstuna Simklubb  2:28.04                 
                     
Melker Rosengren  2003    322  31.61  1:09.51  1:48.54    2:24.96   
  Gävle Simsällskap  2:29.05                 
                     
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    304  33.94  1:12.40  1:50.79    2:27.64   
  Gävle Simsällskap  2:29.11                 
                     
Oscar Björstam  2003    296  33.32  1:11.33  1:51.32    2:28.99   
  Karlskoga Simförening  2:35.62                 
                     
Alex Ly  2003    287  35.02  1:12.85  1:51.38    2:30.60   
  Eskilstuna Simklubb  2:26.30                 
                     
Elias Sjölander  2003    276  36.03  1:15.67  1:56.18    2:32.62   
  Karlstads Simsällskap  2:39.97                 
                     
10  Jacob Edberg  2003    265  36.32  1:15.83  1:56.20    2:34.63   
  Säffle Simsällskap  2:41.50                 
                     
11  Filip Hedin  2003    255  36.21  1:17.20  1:58.50    2:36.69   
  Karlstads Simsällskap  2:40.93                 
                     
12  Mohamed Osman  2003    139  40.91  1:30.13  2:22.81    3:11.57   
  Karlskoga Simförening                   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elias Persson  2002    397  30.79  1:04.62  1:39.79    2:15.10   
  Simsällskapet Mora  2:12.25                 
                     
Marcus Tägtström  2002    375  31.02  1:05.62  1:41.72    2:17.78   
  Borlänge Simsällskap  2:20.83                 
                     
Samuel Vestin  2002    336  32.23  1:09.69  1:47.86    2:22.89   
  Karlstads Simsällskap  2:17.91                 
                     
Noel Hodberg  2002    328  32.28  1:09.47  1:47.68    2:23.95   
  Karlskoga Simförening  2:32.22                 
                     
Hampus Frykman  2002    313  32.42  1:09.36  1:47.91    2:26.23   
  Bålsta Simklubb  2:26.25                 
                     
Arman Dumanyan  2002    298  31.82  1:11.04  1:50.99    2:28.70   
  Eskilstuna Simklubb  2:33.70                 
                     
Elias Gustavsson  2002    277  31.26  1:09.21  1:50.85    2:32.29   
  Borlänge Simsällskap  2:36.07                 
                     
Gabriel Hökemyr  2002    238  36.51  1:18.09  2:01.03    2:40.32   
  Karlskoga Simförening  2:43.52                 
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tim Hansson  2001    427  29.86  1:03.26  1:37.87    2:11.87   
  Falu Simsällskap  2:09.63                 
                     
Adam Carlsson  2001    419  30.37  1:04.84  1:39.53    2:12.70   
  Gävle Simsällskap  2:10.70                 
                     
Marcus Ålenius  2001    361  30.14  1:05.15  1:42.40    2:19.43   
  Gävle Simsällskap  2:12.47                 
                     
Leo Henry Örtlund  2001    338  32.31  1:08.24  1:46.19    2:22.62   
  Borlänge Simsällskap  2:25.26                 
                     
Hampus Bjärud  2001    273  34.69  1:14.61  1:55.31    2:33.06   
  Ludvika Simsällskap  2:31.00                 
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edvin Persson  1999    524  28.46  1:00.05  1:32.57    2:03.21   
  Simsällskapet Mora  2:00.10                 
                     
Henrik Bransell  1999    523  28.22  59.70  1:31.84    2:03.26   
  Falu Simsällskap  2:05.54                 
                     
Igor Blagojevic  2000    499  29.16  1:00.90  1:33.30    2:05.22   
  Karlskoga Simförening  2:06.13                 
                     
Viktor Syrén  2000    418  31.95  1:04.12  1:38.61    2:12.85   
  Eskilstuna Simklubb  2:09.25                 
                     
Erik Krysén  2000    393  30.03  1:03.70  1:39.92    2:15.60   
  Ludvika Simsällskap  2:10.32                 
                     
Marcus Nordh  2000    386  30.42  1:05.12  1:41.16    2:16.44   
  Bollnäs Simsällskap  2:15.36                 
                     
Sam Thai  1999    368  32.13  1:07.24  1:43.93    2:18.66   
  Eskilstuna Simklubb  2:15.20                 
                     
Andreas Persson  2000    367  31.12  1:06.69  1:43.54    2:18.74   
  Gävle Simsällskap  2:19.24                 
                     
Lukas Hill  1999    353  30.63  1:06.25  1:43.97    2:20.52   
  Simsällskapet Mora  2:09.65                 
                     
10  Adam Fröjdfeldt  1999    316  32.57  1:10.92  1:50.79    2:25.88   
  Eskilstuna Simklubb  2:26.89                 
                     
11  Elias Paulson  2000    249  34.98  1:15.82  1:57.55    2:37.84   
  Eskilstuna Simklubb  2:30.46                 
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Julia Lindgren  2004    415  33.71  1:16.67  2:06.05    2:43.27   
  Falu Simsällskap  2:41.79                 
                     
Clara Bergh  2004    384  34.19  1:19.06  2:10.80    2:47.52   
  Söderhamns Simsällskap  2:45.51                 
                     
Saga Boråker  2004    382  39.58  1:23.18  2:08.20    2:47.81   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  2:51.06                 
                     
Frida Florén  2004    345  36.31  1:19.95  2:13.66    2:53.71   
  Gävle Simsällskap  2:49.74                 
                     
Siri Sundvik  2004    318  38.50  1:28.08  2:16.99    2:58.38   
  Gävle Simsällskap  3:00.87                 
                     
Alicia Budden  2004    313  39.04  1:25.25  2:21.72    2:59.32   
  Simklubben Ena  2:55.19                 
                     
Juni Rogström  2004    313  39.77  1:26.32  2:20.16    2:59.42   
  Gävle Simsällskap  3:13.13                 
                     
Tea Persson  2004    312  38.25  1:24.82  2:18.77    2:59.55   
  Simklubben Ena  3:07.93                 
                     
Filippa Eklund  2004    309  39.15  1:27.54  2:15.62    3:00.20   
  Söderhamns Simsällskap  2:52.70                 
                     
10  Lisa Löf  2004    300  38.53  1:25.01  2:18.01    3:01.89   
  Gävle Simsällskap  3:03.50                 
                     
11  Liv Jonsson  2004    276  39.75  1:33.43  2:26.12    3:06.94   
  Simsällskapet Mora                   
                     
12  Moa Kvarnlöf  2004    261  43.91  1:31.93  2:28.58    3:10.50   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  3:12.42                 
                     
13  Sofia Ingemansson  2004    205  49.95  1:40.28  2:42.04    3:26.47   
  Bålsta Simklubb  3:27.74                 
                     
14  Paula Johansson  2004    175  50.73  1:45.77  2:48.75    3:37.82   
  Karlskoga Simförening  3:31.78                 
                     
Smilla Löthgren  2004              DNS   
  Karlskoga Simförening  3:32.30                 
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabelle Rydahl  2003    451  34.42  1:17.61  2:02.01    2:38.80   
  Karlstads Simsällskap  2:34.80                 
                     
Amanda Jobs  2003    424  34.93  1:18.11  2:04.94    2:42.20   
  Falu Simsällskap  2:42.69                 
                     
Louise Haglöv  2003    417  33.73  1:18.00  2:04.88    2:43.03   
  Borlänge Simsällskap  2:49.18                 
                     
Victoria Flyman  2003    410  37.63  1:23.58  2:07.43    2:44.00   
  Söderhamns Simsällskap  2:38.77                 
                     
Clara Gustavson  2003    382  36.30  1:17.08  2:09.50    2:47.84   
  Karlstads Simsällskap  2:39.35                 
                     
Anna Krysén  2003    377  35.86  1:19.58  2:09.82    2:48.64   
  Ludvika Simsällskap  2:44.48                 
                     
Ingrid Hellgren  2003    357  35.12  1:21.87  2:13.18    2:51.65   
  Karlstads Simsällskap  2:53.01                 
                     
Maja Nilsson  2003    356  38.66  1:23.70  2:12.17    2:51.94   
  Gävle Simsällskap  2:52.06                 
                     
Anna Jönsson  2003    326  38.71  1:24.61  2:18.59    2:57.02   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  2:56.68                 
                     
10  Anna Nyberg  2003    297  41.23  1:27.18  2:20.48    3:02.61   
  Falu Simsällskap  3:08.40                 
                     
11  Felicia Maultasch  2003    246  42.94  1:34.40  2:30.93    3:14.34   
  Eskilstuna Simklubb  3:13.91                 
                     
12  Amy Smit  2003    234  43.84  1:35.69  2:33.01    3:17.72   
  Bålsta Simklubb  3:09.89                 
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    537  32.53  1:11.84  1:54.78    2:29.85   
  Söderhamns Simsällskap  2:24.76                 
                     
Clara Florén  2002    471  34.24  1:14.62  2:00.33    2:36.54   
  Gävle Simsällskap  2:34.01                 
                     
Nelly Antlöv  2002    436  35.08  1:19.81  2:03.76    2:40.69   
  Falu Simsällskap  2:43.79                 
                     
Michelle Träff  2002    393  35.39  1:16.91  2:07.66    2:46.28   
  Karlstads Simsällskap  2:36.62                 
                     
Emma Larsson  2002    382  34.72  1:17.70  2:10.54    2:47.82   
  Borlänge Simsällskap  2:42.07                 
                     
Emilia Boberg  2002    376  35.42  1:16.72  2:12.19    2:48.70   
  Simklubben Ena  2:48.63                 
                     
Elin Sand  2002    373  35.43  1:17.44  2:09.54    2:49.20   
  Eskilstuna Simklubb  2:55.07                 
                     
Stina Andersson  2002    352  37.02  1:20.07  2:12.44    2:52.51   
  Karlskoga Simförening  2:48.44                 
                     
Lovis Jernberg  2002    347  38.65  1:20.45  2:15.28    2:53.32   
  Söderhamns Simsällskap  2:45.56                 
                     
10  Femke van Zonneveld  2002    341  35.12  1:22.65  2:13.46    2:54.36   
  Simsällskapet Mora  2:53.01                 
                     
11  Matilda Ek  2002    327  37.72  1:23.01  2:15.55    2:56.82   
  Karlskoga Simförening  2:52.20                 
                     
12  Lisen Hill  2002    324  40.18  1:24.69  2:17.29    2:57.34   
  Simsällskapet Mora  2:44.76                 
                     
13  Elsa Bergsten  2002    313  42.04  1:25.95  2:17.83    2:59.36   
  Karlstads Simsällskap  3:14.54                 
                     
14  Maja Wikström  2002    298  44.07  1:28.73  2:24.13    3:02.31   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  3:05.09                 
                     
15  Izabella Kullman  2002    275  40.46  1:26.21  2:25.39    3:07.37   
  Eskilstuna Simklubb  3:10.50                 
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Nilsson  2001    472  33.16  1:12.61  1:58.92    2:36.47   
  Karlskoga Simförening  2:40.61                 
                     
Tilda Wik  2001    459  34.90  1:16.95  2:02.10    2:37.88   
  Eskilstuna Simklubb  2:40.48                 
                     
Saga Grandelius  2001    459  33.60  1:13.59  1:59.76    2:37.96   
  Karlskoga Simförening  2:36.68                 
                     
Frida Gustafsson  2001    446  34.15  1:13.43  2:02.50    2:39.46   
  Eskilstuna Simklubb  2:39.64                 
                     
Matilda Thorsén  2001    416  37.07  1:20.81  2:04.78    2:43.18   
  Eskilstuna Simklubb  2:47.62                 
                     
Sanna Lekberg  2001    391  34.36  1:19.58  2:07.40    2:46.64   
  Karlskoga Simförening  2:46.91                 
                     
Moa Holmström  2001    355  34.32  1:21.62  2:10.37    2:51.95   
  Ludvika Simsällskap  2:41.83                 
                     
Magdalena Dahl  2001    354  37.89  1:21.98  2:10.80    2:52.25   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  2:57.29                 
                     
Matilda Jungstedt  2001    294  42.57  1:29.67  2:20.72    3:03.25   
  Eskilstuna Simklubb  2:55.88                 
                     
10  Johanna Råstock  2001    252  42.22  1:34.17  2:28.55    3:12.91   
  Gävle Simsällskap  3:07.07                 
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sofia Bjälevik  1999    529  33.45  1:12.28  1:54.85    2:30.67   
  Eskilstuna Simklubb  2:31.32                 
                     
Rebecka Loikala  2000    519  32.03  1:10.20  1:56.90    2:31.54   
  Eskilstuna Simklubb  2:32.59                 
                     
Katarina Lindoff  2000    491  33.63  1:13.13  1:57.52    2:34.45   
  Eskilstuna Simklubb  2:33.02                 
                     
Nora Laine  2000    488  32.77  1:14.66  1:57.45    2:34.74   
  Eskilstuna Simklubb  2:36.71                 
                     
Linnea Fundberg  1999    458  35.41  1:16.63  2:04.42    2:38.04   
  Eskilstuna Simklubb  2:39.93                 
                     
Agnes Humling  2000    449  34.03  1:16.05  2:01.42    2:39.05   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  2:36.26                 
                     
Michaela Thyberg  2000    445  35.31  1:17.74  2:01.02    2:39.53   
  Karlstads Simsällskap  2:36.69                 
                     
Emma Hjort  2000    425  36.59  1:17.86  2:05.15    2:42.02   
  Karlstads Simsällskap  2:42.67                 
                     
Lovisa Sved  2000    421  34.21  1:13.93  2:02.93    2:42.48   
  Gävle Simsällskap  2:38.17                 
                     
10  Amanda Kullman  2000    421  35.73  1:16.95  2:06.41    2:42.58   
  Eskilstuna Simklubb  2:42.51                 
                     
11  Maja Fredriksson  1999    418  34.38  1:17.53  2:02.62    2:42.97   
  Ludvika Simsällskap  2:40.98                 
                     
12  Emilia Loikala  2000    408  34.56  1:17.44  2:07.51    2:44.22   
  Eskilstuna Simklubb  2:45.47                 
                     
13  Hanna Karlsson  2000    347  36.53  1:23.45  2:11.65    2:53.30   
  Simsällskapet Mora  2:59.88                 
                     
14  Marit van Zonneveld  1999    333  41.08  1:27.64  2:14.80    2:55.64   
  Simsällskapet Mora  2:45.55                 
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jesper Andersson  2004    252  1:33.11  3:04.50  4:52.93    6:12.40   
  Säffle Simsällskap  6:34.96                 
                     
Fredrik Karlsson  2004    237  1:32.33  3:05.06  4:49.54    6:20.19   
  Strängnäs Simklubb  6:21.72                 
                     
Samuel Paulson  2004              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb  6:13.11                 
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Hansson  2003    385  1:15.27  2:37.56  4:12.63    5:23.59   
  Gävle Simsällskap  5:34.01                 
                     
Martin Schön  2003    317  1:19.20  2:54.86  4:24.03    5:45.25   
  Bollnäs Simsällskap  5:32.93                 
                     
Evert Jonsson  2003    278  1:25.67  3:00.67  4:40.69    6:00.76   
  Eskilstuna Simklubb  6:02.88                 
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    503  1:09.24  2:24.55  3:49.90    4:56.04   
  Gävle Simsällskap  4:49.55                 
                     
Linus Andersson  2001    465  1:09.62  2:25.84  3:52.34    5:03.83   
  Karlstads Simsällskap  5:01.22                 
                     
David Albringer  2001    432  1:11.39  2:31.96  4:02.23    5:11.33   
  Karlstads Simsällskap  5:23.26                 
                     
August Mathisen  2001    398  1:16.55  2:43.84  4:07.04    5:20.07   
  Karlstads Simsällskap  5:31.65                 
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alexander Nylén  2000    442  1:11.27  2:32.97  3:58.49    5:08.94   
  Karlskoga Simförening  5:09.55                 
                     
Anton Waller-Kaustinen  2000    403  1:11.38  2:35.59  4:03.60    5:18.78   
  Borlänge Simsällskap  5:53.98                 
                     
Andreas Persson  2000    369  1:16.91  2:43.40  4:12.81    5:28.29   
  Gävle Simsällskap  5:22.67                 
                     
Erik Krysén  2000    368  1:20.72  2:44.09  4:13.53    5:28.57   
  Ludvika Simsällskap  5:34.94                 
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Samuel Paulson  2004    373  36.25        1:17.19   
  Eskilstuna Simklubb  1:16.33                 
                     
Henrik Tran  2004    259  41.39        1:27.16   
  Eskilstuna Simklubb  1:26.51                 
                     
Fredrik Karlsson  2004    237  42.56        1:29.75   
  Strängnäs Simklubb  1:29.25                 
                     
Timothy Manns-Ståhl  2004    155  48.90        1:43.45   
  Borlänge Simsällskap  1:43.48                 
                     
Marcus Bülund  2004    134  50.89        1:48.60   
  Karlstads Simsällskap  1:56.32                 
                     
Anton Solum  2004    123  53.33        1:51.80   
  Borlänge Simsällskap  1:53.97                 
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Martin Schön  2003    422  35.05        1:14.11   
  Bollnäs Simsällskap  1:12.45                 
                     
Ludvig Mathisen  2003    349  37.36        1:18.93   
  Karlstads Simsällskap  1:16.41                 
                     
Alex Ly  2003    348  36.50        1:19.06   
  Eskilstuna Simklubb  1:18.62                 
                     
Melker Rosengren  2003    320  37.69        1:21.26   
  Gävle Simsällskap  1:21.54                 
                     
Philip Löfbom  2003    311  38.57        1:22.02   
  Karlskoga Simförening  1:22.60                 
                     
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    283  39.84        1:24.64   
  Gävle Simsällskap  1:26.91                 
                     
Oscar Björstam  2003    235  42.43        1:30.11   
  Karlskoga Simförening  1:32.16                 
                     
Jacob Edberg  2003    178  47.31        1:38.77   
  Säffle Simsällskap  1:40.01                 
                     
Filip Hedin  2003    156  49.46        1:43.30   
  Karlstads Simsällskap  1:40.59                 
                     
10  Mohamed Osman  2003    144  50.65        1:45.98   
  Karlskoga Simförening  1:59.89                 
                     
Oskar Högqvist  2003              DNS   
  Karlskoga Simförening  1:38.83                 
                     
Qintin Bröms  2003              DSQ   
  Simsällskapet Mora                   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elias Persson  2002    471  33.66        1:11.47   
  Simsällskapet Mora  1:09.71                 
                     
Marcus Tägtström  2002    369  35.66        1:17.52   
  Borlänge Simsällskap  1:18.61                 
                     
Arman Dumanyan  2002    311  39.08        1:22.01   
  Eskilstuna Simklubb  1:24.25                 
                     
Noel Hodberg  2002    271  41.88        1:25.85   
  Karlskoga Simförening  1:27.78                 
                     
Gabriel Hökemyr  2002    233  43.19        1:30.31   
  Karlskoga Simförening  1:33.97                 
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marcus Ålenius  2001    500  32.71        1:10.06   
  Gävle Simsällskap  1:07.17                 
                     
Jakob Källquist  2001    483  33.26        1:10.83   
  Gävle Simsällskap  1:11.04                 
                     
Linus Andersson  2001    416  34.75        1:14.49   
  Karlstads Simsällskap  1:16.98                 
                     
David Albringer  2001    357  36.51        1:18.33   
  Karlstads Simsällskap  1:16.38                 
                     
Leo Henry Örtlund  2001    283  39.23        1:24.64   
  Borlänge Simsällskap  1:25.84                 
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alexander Nylén  2000    480  33.76        1:10.98   
  Karlskoga Simförening  1:11.43                 
                     
Andreas Persson  2000    452  33.47        1:12.44   
  Gävle Simsällskap  1:10.63                 
                     
Anton Waller-Kaustinen  2000    422  34.70        1:14.10   
  Borlänge Simsällskap  1:13.67                 
                     
Sam Thai  1999    412  35.43        1:14.69   
  Eskilstuna Simklubb  1:13.96                 
                     
Erik Krysén  2000    404  35.61        1:15.19   
  Ludvika Simsällskap  1:14.52                 
                     
Elias Paulson  2000    402  36.00        1:15.32   
  Eskilstuna Simklubb  1:14.57                 
                     
Lukas Hill  1999    390  35.53        1:16.06   
  Simsällskapet Mora  1:13.87                 
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Saga Boråker  2004    436  39.87  1:25.70  2:12.28    2:57.34   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  2:57.94                 
                     
Matilda Olausson  2004    378  41.39  1:29.94  2:18.43    3:06.04   
  Simklubben Ena  3:14.94                 
                     
Filippa Eklund  2004    344  42.29  1:31.71  2:22.10    3:11.90   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Frida Florén  2004    327  42.91  1:32.41  2:23.63    3:15.25   
  Gävle Simsällskap  3:16.08                 
                     
Alva Abrahamsson  2004    318  44.77  1:34.67  2:25.97    3:17.01   
  Eskilstuna Simklubb  3:12.66                 
                     
Siri Sundvik  2004    311  44.31  1:34.15  2:26.30    3:18.56   
  Gävle Simsällskap  3:21.79                 
                     
Juni Rogström  2004    288  45.17  1:37.02  2:30.40    3:23.76   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Alice Bergström  2004    271  46.61  1:40.30  2:35.04    3:27.80   
  Karlskoga Simförening  3:35.33                 
                     
Clara Berner  2004    269  46.64  1:39.17  2:33.29    3:28.28   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
10  Alicia Budden  2004    250  47.81  1:43.69  2:39.21    3:33.36   
  Simklubben Ena  3:21.28                 
                     
11  Paula Johansson  2004    201  50.42  1:47.97  2:48.38    3:49.48   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Smilla Löthgren  2004              DNS   
  Karlskoga Simförening                   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Victoria Flyman  2003    478  39.16  1:23.58  2:08.66    2:52.00   
  Söderhamns Simsällskap  2:52.58                 
                     
Louise Haglöv  2003    430  39.65  1:24.64  2:11.41    2:58.27   
  Borlänge Simsällskap  3:01.91                 
                     
Maja Nilsson  2003    357  44.00  1:32.96  2:22.01    3:09.65   
  Gävle Simsällskap  3:15.64                 
                     
Ingrid Hellgren  2003    338  43.30  1:33.01  2:23.61    3:13.13   
  Karlstads Simsällskap  3:21.96                 
                     
Felicia Maultasch  2003    255  47.15  1:41.48  2:37.48    3:32.04   
  Eskilstuna Simklubb  3:35.73                 
                     
Elina Widén  2003    239  48.09  1:44.70  2:42.04    3:36.78   
  Gimo Simsällskap  4:01.57                 
                     
Amy Smit  2003              DSQ   
  Bålsta Simklubb  4:05.96                 
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    545  36.65  1:17.97  2:01.08    2:44.71   
  Söderhamns Simsällskap  2:35.55                 
                     
Nelly Antlöv  2002    465  39.48  1:23.29  2:08.41    2:53.58   
  Falu Simsällskap  2:53.83                 
                     
Clara Florén  2002    464  39.36  1:23.47  2:08.61    2:53.79   
  Gävle Simsällskap  2:50.33                 
                     
Elsa Bergsten  2002    332  44.82  1:34.24  2:24.22    3:14.31   
  Karlstads Simsällskap  3:28.95                 
                     
Elin Sand  2002    327  43.10  1:32.53  2:23.72    3:15.18   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Lisen Hill  2002    315  43.95  1:34.24  2:26.65    3:17.57   
  Simsällskapet Mora  3:12.98                 
                     
Femke van Zonneveld  2002    301  44.55  1:35.86  2:28.71    3:20.75   
  Simsällskapet Mora  3:24.25                 
                     
Stina Andersson  2002    297  45.80  1:37.04  2:29.86    3:21.62   
  Karlskoga Simförening  3:31.60                 
                     
Matilda Ek  2002    281  47.26  1:40.03  2:33.37    3:25.44   
  Karlskoga Simförening  3:25.50                 
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tilda Wik  2001    452  39.61  1:24.20  2:09.11    2:55.26   
  Eskilstuna Simklubb  2:54.18                 
                     
Saga Grandelius  2001    429  39.87  1:24.46  2:10.46    2:58.38   
  Karlskoga Simförening  2:54.01                 
                     
Elin Nilsson  2001    370  41.71  1:28.91  2:17.95    3:07.42   
  Karlskoga Simförening  3:32.23                 
                     
Magdalena Dahl  2001    338  43.79  1:32.84  2:23.15    3:13.12   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  3:12.56                 
                     
Johanna Råstock  2001    296  44.90  1:35.95  2:28.91    3:21.79   
  Gävle Simsällskap  3:16.91                 
                     
Matilda Thorsén  2001              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb  3:06.56                 
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Maja Fredriksson  1999    537  37.74  1:20.63  2:03.29    2:45.49   
  Ludvika Simsällskap  2:43.01                 
                     
Michaela Thyberg  2000    524  38.35  1:20.94  2:03.98    2:46.85   
  Karlstads Simsällskap  2:46.87                 
                     
Nora Laine  2000    518  38.63  1:21.10  2:04.42    2:47.56   
  Eskilstuna Simklubb  2:46.84                 
                     
Agnes Humling  2000    500  37.82  1:21.05  2:06.09    2:49.52   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  2:45.44                 
                     
Sofia Bjälevik  1999    490  39.26  1:22.36  2:06.18    2:50.67   
  Eskilstuna Simklubb  2:49.09                 
                     
Katarina Lindoff  2000    481  38.79  1:22.19  2:06.68    2:51.64   
  Eskilstuna Simklubb  2:47.38                 
                     
Rebecka Loikala  2000    439  39.37  1:24.08  2:10.13    2:57.05   
  Eskilstuna Simklubb  2:59.53                 
                     
Alexandra Kinell  2000    422  40.69  1:26.12  2:12.97    2:59.36   
  Karlskoga Simförening  2:57.62                 
                     
Linnea Fundberg  1999    412  40.59  1:26.77  2:14.32    3:00.84   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
10  Marit van Zonneveld  1999    384  40.65  1:27.46  2:16.15    3:05.04   
  Simsällskapet Mora  3:00.40                 
                     
11  Amanda Kullman  2000    368  41.82  1:29.99  2:19.03    3:07.64   
  Eskilstuna Simklubb  3:19.48                 
                     
12  Emma Waara  2000    362  42.00  1:29.46  2:17.94    3:08.72   
  Karlskoga Simförening  3:06.44                 
                     
13  Hanna Karlsson  2000    354  41.80  1:29.83  2:19.54    3:10.09   
  Simsällskapet Mora  3:06.87                 
                     
14  Emilia Loikala  2000    337  43.14  1:32.32  2:22.99    3:13.19   
  Eskilstuna Simklubb  3:17.42                 
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Roos  2004    318  1:13.50  2:31.99  3:51.17    5:10.67   
  Eskilstuna Simklubb  5:13.89                 
                     
Fredrik Karlsson  2004    281  1:15.60  2:39.03  4:02.66    5:23.98   
  Strängnäs Simklubb  5:07.54                 
                     
Jesper Andersson  2004    246  1:20.12  2:45.96  4:12.41    5:38.29   
  Säffle Simsällskap  5:42.47                 
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Hansson  2003    420  1:07.52  2:20.22  3:31.60    4:43.41   
  Gävle Simsällskap  4:45.65                 
                     
Philip Löfbom  2003    413  1:07.24  2:19.75  3:32.00    4:44.87   
  Karlskoga Simförening  4:56.64                 
                     
Eskil Jonsson  2003    343  1:10.36  2:27.01  3:45.19    5:02.95   
  Eskilstuna Simklubb  4:56.81                 
                     
Martin Schön  2003    331  1:10.94  2:29.87  3:49.52    5:06.72   
  Bollnäs Simsällskap  5:00.95                 
                     
Evert Jonsson  2003    315  1:13.99  2:33.03  3:52.28    5:11.83   
  Eskilstuna Simklubb  5:18.39                 
                     
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    309  1:13.15  2:32.26  3:53.44    5:13.80   
  Gävle Simsällskap  5:13.78                 
                     
Filip Hedin  2003    282  1:17.22  2:39.41  4:02.32    5:23.64   
  Karlstads Simsällskap  5:29.61                 
                     
Elias Sjölander  2003    281  1:18.05  2:41.34  4:04.52    5:23.70   
  Karlstads Simsällskap  5:24.18                 
                     
Oscar Björstam  2003    270  1:14.92  2:38.72  4:02.58    5:28.18   
  Karlskoga Simförening                   
                     
10  Jacob Edberg  2003    267  1:16.62  2:39.68  4:04.14    5:29.24   
  Säffle Simsällskap  5:38.22                 
                     
Mohamed Osman  2003              DNF   
  Karlskoga Simförening                   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Noel Hodberg  2002    334  1:13.63  2:32.00  3:48.96    5:05.64   
  Karlskoga Simförening  5:15.09                 
                     
Hampus Frykman  2002    315  1:12.81  2:33.00  3:53.61    5:11.66   
  Bålsta Simklubb  5:31.81                 
                     
Arman Dumanyan  2002    284  1:14.82  2:38.35  4:02.03    5:22.86   
  Eskilstuna Simklubb  5:25.32                 
                     
Elias Gustavsson  2002    275  1:15.02  2:37.92  4:02.97    5:26.03   
  Borlänge Simsällskap  5:29.20                 
                     
Samuel Vestin  2002    260  1:19.92  2:44.95  4:09.66    5:32.29   
  Karlstads Simsällskap  4:49.70                 
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
David Albringer  2001    480  1:00.75  2:10.22  3:20.76    4:30.92   
  Karlstads Simsällskap  4:20.74                 
                     
August Mathisen  2001    449  1:03.64  2:15.04  3:26.66    4:37.15   
  Karlstads Simsällskap  4:36.00                 
                     
Tim Hansson  2001    438  1:04.00  2:16.94  3:29.64    4:39.28   
  Falu Simsällskap  4:31.87                 
                     
Adam Carlsson  2001    416  1:04.09  2:15.98  3:29.77    4:44.32   
  Gävle Simsällskap  4:30.40                 
                     
Hampus Bjärud  2001    290  1:15.28  2:38.58  4:03.19    5:20.32   
  Ludvika Simsällskap  5:18.55                 
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Igor Blagojevic  2000    496  1:02.47  2:09.94  3:18.76    4:27.97   
  Karlskoga Simförening  4:36.61                 
                     
Edvin Persson  1999    455  1:01.96  2:12.98  3:25.61    4:35.93   
  Simsällskapet Mora  4:36.54                 
                     
Viktor Syrén  2000    384  1:08.02  2:23.94  3:38.22    4:51.86   
  Eskilstuna Simklubb  4:38.69                 
                     
Marcus Nordh  2000    382  1:06.61  2:21.18  3:36.53    4:52.29   
  Bollnäs Simsällskap  4:45.01                 
                     
Sam Thai  1999    361  1:11.89  2:29.25  3:44.75    4:57.86   
  Eskilstuna Simklubb  5:10.42                 
                     
Andreas Persson  2000    345  1:08.92  2:27.42  3:46.64    5:02.56   
  Gävle Simsällskap  4:57.12                 
                     
Adam Fröjdfeldt  1999    296  1:13.10  2:34.00  3:57.42    5:18.44   
  Eskilstuna Simklubb  5:08.48                 
                     
Elias Paulson  2000    266  1:20.63  2:44.36  4:07.99    5:29.65   
  Eskilstuna Simklubb  5:15.38                 
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Clara Bergh  2004    467  1:12.25  2:32.03  3:51.29  5:11.98  19:44.83   
  Söderhamns Simsällskap  21:10.97      6:31.40  7:51.12  9:10.68  10:30.47     
          11:49.96  13:10.85  14:30.74  15:50.34     
          17:10.24  18:29.79         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Isabelle Rydahl  2003    482  1:13.38  2:31.36  3:48.93  5:07.61  19:32.56   
  Karlstads Simsällskap  20:30.27      6:26.13  7:44.65  9:03.60  10:22.78     
          11:42.24  13:01.76  14:21.17  15:40.63     
          16:59.35  18:17.99         
                     
Victoria Flyman  2003    394  1:16.69  2:42.11  4:08.07  5:34.04  20:54.16   
  Söderhamns Simsällskap        6:59.26  8:24.42  9:48.70  11:13.25     
          12:38.19  14:01.80  15:24.67  16:48.72     
          18:12.49  19:36.90         
                     
Elina Widén  2003    243  1:25.64  2:59.61  4:36.54  6:16.06  24:32.46   
  Gimo Simsällskap  25:47.39      7:52.77  9:33.78  11:13.91  12:54.16     
          14:34.46  16:17.39  17:57.65  19:40.54     
          21:20.98  23:01.81         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Elsa Bergh  2002    559  1:10.37  2:25.92  3:41.82  4:57.40  18:36.41   
  Söderhamns Simsällskap  19:06.20      6:13.33  7:28.79  8:44.34  9:59.95     
          11:14.98  12:29.48  13:44.45  14:58.59     
          16:13.02  17:26.46         
                     
Emma Larsson  2002    459  1:12.26  2:29.56  3:48.32  5:07.94  19:51.78   
  Borlänge Simsällskap  19:59.58      6:28.35  7:48.52  9:09.77  10:31.57     
          11:53.22  13:15.55  14:36.93  15:57.80     
          17:17.82  18:37.51         
                     
Michelle Träff  2002    428  1:21.23  2:45.52  4:07.21  5:28.62  20:19.51   
  Karlstads Simsällskap        6:50.25  8:11.35  9:32.83  10:54.57     
          12:16.50  13:37.97  14:58.98  16:19.83     
          17:40.58  19:00.51         
                     
Lovis Jernberg  2002    389  1:15.19  2:35.96  3:58.00  5:21.06  20:59.39   
  Söderhamns Simsällskap  22:00.59      6:44.47  8:08.74  9:33.00  10:58.87     
          12:25.76  13:52.10  15:19.35  16:46.02     
          18:14.07  19:39.47         
                     
Elin Sand  2002    342  1:22.55  2:51.21  4:21.14  5:51.51  21:54.36   
  Eskilstuna Simklubb        7:20.40  8:49.17  10:17.05  11:45.35     
          13:14.56  14:44.55  16:14.42  17:42.37     
          19:08.16  20:32.12         
                     
Izabella Kullman  2002    326  1:23.78  2:53.41  4:22.55  5:52.24  22:15.05   
  Eskilstuna Simklubb        7:21.09  8:50.21  10:19.93  11:49.31     
          13:19.06  14:50.17  16:21.06  17:51.84     
          19:21.34  20:49.57         
                     
Elsa Bergsten  2002    294  1:26.95  2:59.66  4:31.90  6:04.56  23:01.69   
  Karlstads Simsällskap  26:03.03      7:37.46  9:09.55  10:41.66  12:14.51     
          13:47.36  15:20.14  16:52.81  18:25.48     
          19:58.91  21:31.57         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Tilda Wik  2001    463  1:11.22  2:29.08  3:47.85  5:06.53  19:48.83   
  Eskilstuna Simklubb  19:56.41      6:26.40  7:46.25  9:05.66  10:25.90     
          11:46.35  13:06.37  14:26.84  15:48.22     
          17:09.25  18:29.67         
                     
Sanna Lekberg  2001    445  1:13.81  2:33.63  3:54.36  5:14.96  20:03.90   
  Karlskoga Simförening  20:11.44      6:36.09  7:56.65  9:18.32  10:39.17     
          12:00.28  13:22.38  14:43.18  16:04.27     
          17:25.20  18:46.11         
                     
Frida Gustafsson  2001    415  1:11.97  2:32.01  3:53.81  5:15.49  20:32.83   
  Eskilstuna Simklubb  20:25.76      6:36.43  7:58.40  9:21.21  10:44.69     
          12:08.79  13:31.80  14:56.38  16:21.31     
          17:45.83  19:10.87         
                     
Moa Holmström  2001    358  1:13.70  2:36.34  4:01.92  5:28.92  21:34.16   
  Ludvika Simsällskap  21:49.67      6:56.57  8:23.91  9:52.02  11:20.35     
          12:49.27  14:18.67  15:47.46  17:16.67     
          18:45.29  20:12.86         
                     
Matilda Jungstedt  2001    354  1:21.59  2:49.23  4:14.01  5:41.84  21:39.40   
  Eskilstuna Simklubb  21:01.49      7:08.26  8:38.55  10:03.74  11:33.27     
          12:59.77  14:28.35  15:56.91  17:24.30     
          18:49.42  20:15.84         
                     
Matilda Thorsén  2001    315  1:23.19  2:53.31  4:25.93  5:59.58  22:31.32   
  Eskilstuna Simklubb        7:33.70  9:05.84  10:37.88  12:09.27     
          13:40.31  15:11.60  16:42.32  18:11.67     
          19:41.04  21:08.37         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Katarina Lindoff  2000    554  1:11.24  2:27.57  3:43.25  4:58.72  18:39.60   
  Eskilstuna Simklubb  19:01.38      6:14.10  7:29.36  8:44.61  9:59.35     
          11:14.16  12:28.65  13:43.56  14:57.94     
          16:12.65  17:26.49         
                     
Linnea Fundberg  1999    542  1:07.75  2:21.53  3:36.19  4:51.30  18:47.52   
  Eskilstuna Simklubb  19:15.58      6:06.52  7:21.92  8:37.64  9:53.56     
          11:08.63  12:25.13  13:41.42  14:58.78     
          16:15.99  17:32.86         
                     
Rebecka Loikala  2000    502  1:10.16  2:25.98  3:42.18  4:58.76  19:16.84   
  Eskilstuna Simklubb  19:18.27      6:16.28  7:34.62  8:52.72  10:10.59     
          11:29.18  12:47.79  14:05.92  15:23.63     
          16:41.42  18:00.14         
                     
Lera Bikhnevich  1999    493  1:08.92  2:24.93  3:41.93  4:59.20  19:24.02   
  Falu Simsällskap        6:17.40  7:36.13  8:55.41  10:14.21     
          11:33.23  12:51.96  14:11.47  15:30.47     
          16:49.77  18:07.89         
                     
Sofia Bjälevik  1999    491  1:11.89  2:28.60  3:45.79  5:03.99  19:25.05   
  Eskilstuna Simklubb  19:50.37      6:21.72  7:39.96  8:58.07  10:16.13     
          11:34.03  12:52.84  14:11.52  15:30.15     
          16:49.56  18:07.99         
                     
Emma Hjort  2000    457  1:14.46  2:34.78  3:54.84  5:14.20  19:53.16   
  Karlstads Simsällskap  23:55.75      6:33.64  7:53.38  9:12.86  10:34.78     
          11:55.27  13:15.94  14:36.27  15:57.90     
          17:18.80  18:38.78         
                     
Amanda Kullman  2000    455  1:13.76  2:32.50  3:52.71  5:13.58  19:55.49   
  Eskilstuna Simklubb  20:43.76      6:33.89  7:54.40  9:15.04  10:35.65     
          11:55.25  13:16.03  14:36.38  15:56.83     
          17:17.02  18:37.52         
                     
Nora Laine  2000    411  1:14.55  2:36.05  3:58.02  5:20.38  20:36.99   
  Eskilstuna Simklubb  21:47.64      6:42.10  8:04.78  9:29.23  10:52.63     
          12:16.23  13:40.29  15:03.85  16:27.58