Heatlista |
Tävling | Höstsimiaden 2018 | Utskriftsdatum | 02 december 2018 | |||
Tävlingsort | Osby | Utskriftstid | 11:24 | |||
Arrangör | Osby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 december 2018 |
Gren 55, 4X50m Medley Mixed 10 oy | Finaler (1) |
Heat 1 (1) |
ID | Bana | Namn | Född | Licens | Förening | Bassäng | Tid | |
1 | ||||||||
17 | 2 | Simsällskapet Delfin | 2008 | SS DELFIN | 25m | 3:32.64 | ||
70 | 3 | Karlskrona Simsällskap | 2008 | KARLSKRONA | 25m | 2:30.35 | ||
158 | 4 | Osby Simsällskap | 2008 | OSBY SS | 25m | 3:18.19 | ||
5 | ||||||||
6 |
Gren 45, 100m Medley Damer 9år oy | Finaler (2) |
Heat 1 (2) |
ID | Bana | Namn | Född | Licens | Förening | Bassäng | Tid | |
1 | ||||||||
38 | 2 | Elly Vendel | 2010 | AC9810 | HÖGANÄS SS | 25m | ||
152 | 3 | Lova Karlsson | 2009 | AC0809 | OSBY SS | 25m | ||
198 | 4 | Elin Kugg | 2010 | AB6210 | ÄNGELHOLM | 25m | ||
5 | ||||||||
6 |
Heat 2 (2) |
ID | Bana | Namn | Född | Licens | Förening | Bassäng | Tid | |
201 | 1 | Astrid Greiner | 2009 | AM7609 | ÄNGELHOLM | 25m | ||
195 | 2 | Agnes Persson | 2009 | AC7809 | ÄNGELHOLM | 25m | ||
151 | 3 | Ella Nord | 2009 | AC9609 | OSBY SS | 25m | 1:44.23 | |
9 | 4 | Astrid Persson | 2009 | AB3609 | SS DELFIN | 25m | 1:49.16 | |
100 | 5 | Ella Thim | 2009 | AI0609 | KSLS | 25m | ||
67 | 6 | Linnea Svennesson | 2009 | AH3809 | KARLSKRONA | 25m |
Gren 46, 100m Medley Herr 9år oy | Finaler (1) |
Heat 1 (1) |
ID | Bana | Namn | Född | Licens | Förening | Bassäng | Tid | |
1 | ||||||||
154 | 2 | Johan Bendz Lundberg | 2009 | AC4709 | OSBY SS | 25m | 1:51.35 | |
66 | 3 | Joel Petersson | 2009 | AB2109 | KARLSKRONA | 25m | 1:42.94 | |
37 | 4 | Eric Sandrup | 2009 | AD9909 | HÖGANÄS SS | 25m | 1:49.08 | |
5 | ||||||||
6 |
Gren 47, 100m Medley Damer 10år | Finaler (3) |
Heat 1 (3) |
ID | Bana | Namn | Född | Licens | Förening | Bassäng | Tid | |
1 | ||||||||
167 | 2 | Elmina Svedberg | 2008 | AV7208 | RONNEBY SS | 25m | ||
65 | 3 | Dorka Berner | 2008 | AH6608 | KARLSKRONA | 25m | ||
98 | 4 | Nicole Persson | 2008 | AM6808 | KSLS | 25m | ||
5 | ||||||||
6 |
Heat 2 (3) |
ID | Bana | Namn | Född | Licens | Förening | Bassäng | Tid | |
148 | 1 | Tilde Nyborg | 2008 | AD3608 | OSBY SS | 25m | 2:00.04 | |
44 | 2 | Minéa Bergstedt | 2008 | AC7208 | KARLSHAMN | 25m | 1:55.61 | |
208 | 3 | Alva Isaksson | 2008 | AE9208 | KARLSHAMN | 25m | 1:44.93 | |
165 | 4 | Hannah Kranstedt | 2008 | AG5608 | RONNEBY SS | 25m | 1:49.60 | |
97 | 5 | Giada Riva | 2008 | AL6608 | KSLS | 25m | 1:57.64 | |
8 | 6 | Denise Brönjemark | 2008 | AC5608 | SS DELFIN | 25m | 2:08.93 |
Heat 3 (3) |
ID | Bana | Namn | Född | Licens | Förening | Bassäng | Tid | |
133 | 1 | Mindalin Sjöholm | 2008 | AY8408 | LANDSKRONA | 25m | 1:41.20 | |
166 | 2 | Penny Kennerwall | 2008 | AK5808 | RONNEBY SS | 25m | 1:38.14 | |
96 | 3 | Tilda Widerfors | 2008 | AK4608 | KSLS | 25m | 1:36.11 | |
146 | 4 | Ellen Bernhardsson | 2008 | AB7408 | OSBY SS | 25m | 1:38.14 | |
147 | 5 | Signe Malmberg | 2008 | AB6408 | OSBY SS | 25m | 1:39.70 | |
164 | 6 | Isa Gunnarsson | 2008 | AE4208 | RONNEBY SS | 25m | 1:42.67 |
Gren 48, 100m Medley Herrar 10år | Finaler (1) |
Heat 1 (1) |
ID | Bana | Namn | Född | Licens | Förening | Bassäng | Tid | |
1 | ||||||||
62 | 2 | Hugo Jeppsson | 2008 | AB4508 | KARLSKRONA | 25m | 2:00.82 | |
95 | 3 | Noah Brylski | 2008 | AB7908 | KSLS | 25m | 1:36.42 | |
129 | 4 | Henry Palm | 2008 | AJ2708 | LANDSKRONA | 25m | 1:58.01 | |
5 | ||||||||
6 |
Gren 49, 50m Ryggsim Damer 9år oy | Finaler (3) |
Heat 1 (3) |
ID | Bana | Namn | Född | Licens | Förening | Bassäng | Tid | |
132 | 1 | Rut Nilsson | 2009 | AL5609 | LANDSKRONA | 25m | ||
134 | 2 | Isabella Hansen | 2010 | AE8410 | LANDSKRONA | 25m | ||
13 | 3 | Minela Causevic | 2010 | AB6610 | SS DELFIN | 25m | ||
67 | 4 | Linnea Svennesson | 2009 | AH3809 | KARLSKRONA | 25m | ||
68 | 5 | Elin Tidstrand | 2009 | AL6209 | KARLSKRONA | 25m | ||
198 | 6 | Elin Kugg | 2010 | AB6210 | ÄNGELHOLM | 25m |
Heat 2 (3) |
ID | Bana | Namn | Född | Licens | Förening | Bassäng | Tid | |
131 | 1 | Vera Olofsson | 2009 | AI5609 | LANDSKRONA | 50m | 58.28 | |
195 | 2 | Agnes Persson | 2009 | AC7809 | ÄNGELHOLM | 25m | 56.45 | |
100 | 3 | Ella Thim | 2009 | AI0609 | KSLS | 25m | 55.96 | |
126 | 4 | Isabelle Nielsen | 2009 | AD6609 | LANDSKRONA | 25m | 56.10 | |
152 | 5 | Lova Karlsson | 2009 | AC0809 | OSBY SS | 25m | 58.03 | |
47 | 6 | Ebba Tegvald | 2009 | AH6609 | KARLSHAMN | 50m | 1:13.70 |
Heat 3 (3) |
ID | Bana | Namn | Född | Licens | Förening | Bassäng | Tid | |
26 | 1 | Clara Landmyr | 2009 | AF1609 | ESLÖVS SS | 25m | 51.73 | |
9 | 2 | Astrid Persson | 2009 | AB3609 | SS DELFIN | 25m | 50.21 | |
201 | 3 | Astrid Greiner | 2009 | AM7609 | ÄNGELHOLM | 25m | 47.68 | |
29 | 4 | Havannah Klein | 2009 | AH1609 | ESLÖVS SS | 25m | 48.76 | |
151 | 5 | Ella Nord | 2009 | AC9609 | OSBY SS | 25m | 50.59 | |
38 | 6 | Elly Vendel | 2010 | AC9810 | HÖGANÄS SS | 25m | 53.19 |
Gren 50, 50m Ryggsim Herr 9år oy | Finaler (1) |
Heat 1 (1) |
ID | Bana | Namn | Född | Licens | Förening | Bassäng | Tid | |
46 | 1 | Leo Binders | 2011 | AA1311 | KARLSHAMN | 25m | ||
37 | 2 | Eric Sandrup | 2009 | AD9909 | HÖGANÄS SS | 25m | 48.12 | |
66 | 3 | Joel Petersson | 2009 | AB2109 | KARLSKRONA | 25m | 47.42 | |
154 | 4 | Johan Bendz Lundberg | 2009 | AC4709 | OSBY SS | 25m | 48.06 | |
153 | 5 | Adrian Claëson | 2010 | AA9510 | OSBY SS | 25m | 54.65 | |
6 |
Gren 51, 50m Ryggsim Damer 10år | Finaler (3) |
Heat 1 (3) |
ID | Bana | Namn | Född | Licens | Förening | Bassäng | Tid | |
104 | 1 | Hanna Svensson | 2008 | AZ1008 | KSLS | 25m | ||
167 | 2 | Elmina Svedberg | 2008 | AV7208 | RONNEBY SS | 25m | 59.90 | |
148 | 3 | Tilde Nyborg | 2008 | AD3608 | OSBY SS | 25m | 55.05 | |
135 | 4 | Patricia Pavlovic | 2008 | AY9008 | LANDSKRONA | 25m | 57.34 | |
8 | 5 | Denise Brönjemark | 2008 | AC5608 | SS DELFIN | 25m | 1:00.22 | |
133 | 6 | Mindalin Sjöholm | 2008 | AY8408 | LANDSKRONA | 25m |
Heat 2 (3) |
ID | Bana | Namn | Född | Licens | Förening | Bassäng | Tid | |
99 | 1 | Sofie Persson | 2008 | AM9808 | KSLS | 25m | 53.51 | |
165 | 2 | Hannah Kranstedt | 2008 | AG5608 | RONNEBY SS | 25m | 51.41 | |
146 | 3 | Ellen Bernhardsson | 2008 | AB7408 | OSBY SS | 25m | 47.29 | |
65 | 4 | Dorka Berner | 2008 | AH6608 | KARLSKRONA | 25m | 49.61 | |
98 | 5 | Nicole Persson | 2008 | AM6808 | KSLS | 25m | 51.49 | |
97 | 6 | Giada Riva | 2008 | AL6608 | KSLS | 50m | 54.35 |
Heat 3 (3) |
ID | Bana | Namn | Född | Licens | Förening | Bassäng | Tid | |
208 | 1 | Alva Isaksson | 2008 | AE9208 | KARLSHAMN | 25m | 46.92 | |
96 | 2 | Tilda Widerfors | 2008 | AK4608 | KSLS | 25m | 45.39 | |
147 | 3 | Signe Malmberg | 2008 | AB6408 | OSBY SS | 25m | 43.14 | |
164 | 4 | Isa Gunnarsson | 2008 | AE4208 | RONNEBY SS | 25m | 44.09 | |
200 | 5 | Ruth Ramdsen | 2008 | AY1208 | ÄNGELHOLM | 25m | 46.89 | |
166 | 6 | Penny Kennerwall | 2008 | AK5808 | RONNEBY SS | 25m | 47.15 |
Gren 52, 50m Ryggsim Herrar 10år | Finaler (1) |
Heat 1 (1) |
ID | Bana | Namn | Född | Licens | Förening | Bassäng | Tid | |
1 | ||||||||
18 | 2 | Rasmus Eriksson | 2008 | AI0908 | SS DELFIN | 25m | 50.39 | |
95 | 3 | Noah Brylski | 2008 | AB7908 | KSLS | 25m | 45.41 | |
129 | 4 | Henry Palm | 2008 | AJ2708 | LANDSKRONA | 25m | 47.74 | |
62 | 5 | Hugo Jeppsson | 2008 | AB4508 | KARLSKRONA | 25m | 52.90 | |
6 |
Gren 53, 4X50m Frisim Dam 10år oy | Finaler (1) |
Heat 1 (1) |
ID | Bana | Namn | Född | Licens | Förening | Bassäng | Tid | |
1 | ||||||||
169 | 2 | Ronneby Simsällskap | 2008 | RONNEBY SS | 25m | 2:54.26 | ||
205 | 3 | Ängelholms Simsällskap Flickor 1. | 2008 | ÄNGELHOLM | 25m | 2:11.87 | ||
158 | 4 | Osby Simsällskap | 2008 | OSBY SS | 25m | 2:46.73 | ||
105 | 5 | Kristianstads SLS | 2008 | KSLS | 25m | 3:04.98 | ||
6 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 december 2018 |
Licensierad till: Osby Simsällskap | Utskriftstid | 11:24 |