Startliste for Dansk Open Masters 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 232 | Mix D Sigma | 205 | SIGMA | 25 m | 1:55.41 | ||
2 | 310 | Hs Fri Mix | 171 | HØRSHOLM | 25 m | 2:00.00 | ||
3 | 227 | Mix B Sigma | 155 | SIGMA | 25 m | 2:00.03 | ||
4 | 247 | Täby Sim Mix 200 | 200 | TÄBY SIM | 25 m | 2:02.00 | ||
5 | 182 | Roskilde Masters C 1 | 189 | ROSKILDE | 25 m | 2:05.00 | ||
6 | 275 | Usg Sildehajer | 159 | U.S.G | 25 m | 2:10.00 | ||
7 | 41 | Helsingør Mix | 160 | HELSINGØR | 25 m | 2:15.00 | ||
8 | 87 | Oldies F Hermes Masters | 282 | HSK HERMES | 25 m | 2:58.00 | ||
9 | 138 | Mix 1 Korsør E | 251 | KORSÖR | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 2, 100m Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 205 | Lianee Thomas | 1985 | BIRKERØD | 8593AA | 25 m | 58.42 | |
2 | 280 | Kirketerp-Møller Nikolaj | 1990 | U.S.G | 9039AC | 25 m | 59.95 | |
3 | 269 | Christensen Christian | 1991 | U.S.G | 9181AB | 25 m | 1:03.00 | |
4 | 203 | Holmsteen Peter | 1963 | BIRKERØD | 6361AA | 25 m | 1:06.21 | |
5 | 185 | Nørregaard Morten | 1977 | DELTA | 7737AA | 25 m | 1:06.37 | |
6 | 245 | Graversen Kasper Bruun | 1981 | VEJLE | 25 m | 1:06.51 | ||
7 | 85 | Edge Cai | 1991 | HSK HERMES | 25 m | 1:07.00 | ||
8 | 266 | Vestergaard Thomas | 1989 | U.S.G | 8997AB | 25 m | 1:07.00 | |
9 | 105 | Kohnagel Mark André | 1972 | HSK HERMES | 25 m | 1:09.00 | ||
10 | 281 | Michelsen Michel | 1994 | U.S.G | 9431AB | 25 m | 1:09.00 | |
11 | 126 | Flade Ricco | 1974 | HVIDOVRE | 7479AA | 25 m | 1:10.00 | |
12 | 291 | Mirkovic Sebastian Broksø | 1996 | VEST | 9689AE | 25 m | 1:10.75 | |
13 | 306 | Schacht Michael | 1967 | HØRSHOLM | 6765AA | 25 m | 1:11.15 | |
14 | 196 | Dalsgaard Anders | 1970 | BIRKERØD | 7055AA | 25 m | 1:12.01 | |
15 | 290 | Højgaard Mathias Roer | 1994 | VEST | 9447AA | 25 m | 1:12.29 | |
16 | 28 | Sørensen Preben | 1957 | GSK | 5761AA | 25 m | 1:20.00 | |
17 | 44 | Saltenis Giedrius | 1982 | HELSINGØR | 8255AB | 25 m | 1:20.00 | |
18 | 113 | Hyllested Bo | 1949 | HSK HERMES | 4921AA | 25 m | 1:20.00 | |
19 | 195 | Christensen Lars J | 1960 | BIRKERØD | 6005AA | 25 m | 1:21.35 | |
20 | 166 | Andersen Per | 1956 | RINGSTED | 5623AA | 25 m | 1:23.94 | |
21 | 130 | Deneken Gerhard | 1963 | KORSÖR | 6353AA | 25 m | 1:24.23 | |
22 | 111 | Nielsen Flemming | 1954 | HSK HERMES | 5411AA | 25 m | 1:28.00 | |
23 | 308 | Juul Claus Bobjerg | 1972 | HØRSHOLM | 7259AA | 25 m | 1:28.41 | |
24 | 188 | Elborne Steen | 1957 | ALLERØD | 5731AA | 25 m | 1:29.32 | |
25 | 81 | Aziz Nabil | 1943 | HSK HERMES | 25 m | 1:36.00 | ||
26 | 88 | Johansen Jan | 1940 | HSK HERMES | 4001AA | 25 m | 1:40.00 | |
27 | 135 | Larsen Hans | 1943 | KORSÖR | 4311AA | 25 m | ||
28 | 148 | Larsen Mads Bo | 1964 | KØGE | 6465AA | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 3, 100m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 255 | Duijm Marianne | 1993 | U.S.G | 9316AL | 25 m | 1:08.00 | |
2 | 147 | Jensen Mathilde | 1988 | KØGE | 8892AB | 25 m | 1:08.49 | |
3 | 256 | Schmidt Julie | 1995 | U.S.G | 9578AK | 25 m | 1:09.48 | |
4 | 83 | Christiansen Anna-Marie | 1990 | HSK HERMES | 25 m | 1:12.90 | ||
5 | 260 | Hansen Laura Smidt | 1992 | U.S.G | 9268AK | 25 m | 1:15.00 | |
6 | 143 | Christensen Madoka | 1977 | KØGE | 7752AA | 25 m | 1:16.23 | |
7 | 261 | Ehlers Simone | 1987 | U.S.G | 8742AD | 25 m | 1:17.00 | |
8 | 122 | P Line Sandgaard | 1980 | HVIDOVRE | 25 m | 1:17.03 | ||
9 | 98 | Roslyng Anne | 1983 | HSK HERMES | 25 m | 1:17.77 | ||
10 | 160 | Steen Jannie Aarkrogh | 1968 | NÆSTVED | 6834AA | 25 m | 1:18.09 | |
11 | 144 | Hartmann Helle | 1985 | KØGE | 8516AB | 25 m | 1:19.13 | |
12 | 99 | Pedersen Carola | 1989 | HSK HERMES | 25 m | 1:20.37 | ||
13 | 167 | Andersen Pia | 1976 | RINGSTED | 25 m | 1:22.00 | ||
14 | 82 | Bech Signe | 1988 | HSK HERMES | 25 m | 1:24.18 | ||
15 | 169 | Dyrbak Lene | 1971 | RINGSTED | 7124AA | 25 m | 1:27.68 | |
16 | 210 | Olin Ulla | 1963 | BIRKERØD | 6322AA | 25 m | 1:27.86 | |
17 | 301 | Kaavé Susanne | 1975 | HØRSHOLM | 7546AA | 25 m | 1:28.09 | |
18 | 177 | Baunkjær Lene Dreistrup | 1967 | ROSKILDE | 6744AA | 25 m | 1:30.00 | |
19 | 198 | Dugbæk Dorte | 1976 | BIRKERØD | 7684AA | 25 m | 1:30.86 | |
20 | 238 | Damberg Inge-Lise | 1957 | VATCPH-STT | 5762AA | 25 m | 1:35.72 | |
21 | 304 | Ladegaard Hanne Gosvig | 1968 | HØRSHOLM | 6804AA | 25 m | 1:37.15 | |
22 | 133 | Klausen Hanne | 1960 | KORSÖR | 6042AA | 25 m | 1:40.02 | |
23 | 241 | Pedersen Berit Marx | 1950 | VATCPH-STT | 5012AA | 25 m | 1:43.51 | |
24 | 136 | Sørensen Bente | 1947 | KORSÖR | 4702AA | 25 m | 1:43.58 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 313 | Andersen Emil | 1992 | TRITON B | 9273AH | 25 m | 2:29.29 | |
2 | 152 | Kaspersen Odd Roar | 1971 | Lambertset | 25 m | 2:34.00 | ||
3 | 5 | Carstensen Jacob | 1978 | ESBJERG | 7833AA | 25 m | 2:35.00 | |
4 | 2 | Eriksen Michael | 1979 | AGF | 7961AA | 25 m | 2:37.00 | |
5 | 154 | Frederiksen Christian A. | 1981 | NÆSTVED | 8155AA | 25 m | 2:37.08 | |
6 | 248 | Scherling Stefan | 1972 | TÄBY SIM | AC5172 | 25 m | 2:38.02 | |
7 | 14 | Sørensen Martin Utiger | 1977 | ESBJERG | 7753AA | 25 m | 2:40.00 | |
8 | 115 | Pedersen Jan Boier | 1983 | HSK HERMES | 8371AA | 25 m | 2:40.40 | |
9 | 246 | Graversen Christian | 1978 | VEJLE | 25 m | 2:45.01 | ||
10 | 315 | Waterval Jesper | 1975 | TRITON B | 7521AB | 50 m | 2:50.68 | |
11 | 267 | Jørgensen Rasmus Fog | 1981 | U.S.G | 8181AB | 25 m | 2:55.00 | |
12 | 273 | Byron Lars Kruse | 1960 | U.S.G | 6041AA | 25 m | 3:02.00 | |
13 | 15 | Krogh Peter | 1961 | GENTOFTE | 6115AA | 25 m | 3:10.00 | |
14 | 214 | Schäfer Ulrik | 1962 | BIRKERØD | 6273AA | 25 m | 3:10.19 | |
15 | 278 | Harning Morten | 1966 | U.S.G | 6695AA | 25 m | 3:13.86 | |
16 | 212 | Pedersen John Bøgehus | 1968 | BIRKERØD | 6837AA | 25 m | 3:15.00 | |
17 | 162 | Knudsen Leif | 1951 | RSF TRI | 5131AA | 25 m | 3:15.21 | |
18 | 317 | Larsen Jan Hyldegaard | 1967 | LYNGBY | 6713AA | 25 m | 3:54.00 | |
19 | 149 | Olsen Jacob | 1972 | KØGE | 7229AA | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 215 | Suhr Caroline | 1971 | BIRKERØD | 7192AA | 25 m | 2:48.96 | |
2 | 257 | Vilstrup Emma | 1994 | U.S.G | 9446AQ | 25 m | 2:50.50 | |
3 | 146 | Them Charlotte | 1976 | KØGE | 7654AA | 25 m | 3:00.85 | |
4 | 243 | Thulstrup Pia | 1961 | VATCPH-STT | 6144AA | 25 m | 3:01.70 | |
5 | 34 | Mikkelsen Karen | 1986 | H2ODENSE | 8642AC | 25 m | 3:14.40 | |
6 | 84 | Delani Louise | 1984 | HSK HERMES | 8414AA | 25 m | 3:15.00 | |
7 | 209 | Olin Tenna | 1991 | BIRKERØD | 9134AD | 25 m | 3:21.52 | |
8 | 132 | Haugaard Kirsten | 1965 | KORSÖR | 6524AA | 25 m | 4:02.89 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 280 | Kirketerp-Møller Nikolaj | 1990 | U.S.G | 9039AC | 25 m | 49.55 | |
2 | 204 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 25 m | 50.69 | |
3 | 200 | Gjerløv Mads | 1972 | BIRKERØD | 7237AA | 25 m | 54.16 | |
4 | 208 | Nielsen Michael | 1985 | BIRKERØD | 8531AA | 25 m | 57.06 | |
5 | 8 | Nikolajsen Lars | 1967 | ESBJERG | 6769AA | 25 m | 58.00 | |
6 | 85 | Edge Cai | 1991 | HSK HERMES | 25 m | 58.50 | ||
7 | 286 | Olsen Thomas | 1992 | VEST | 9209AH | 25 m | 59.07 | |
8 | 239 | Johansen Dan Ole | 1960 | VATCPH-STT | 6075AA | 25 m | 59.70 | |
9 | 245 | Graversen Kasper Bruun | 1981 | VEJLE | 25 m | 59.81 | ||
10 | 178 | Hagbarth Simon | 1974 | ROSKILDE | 7477AA | 25 m | 1:00.00 | |
11 | 281 | Michelsen Michel | 1994 | U.S.G | 9431AB | 25 m | 1:00.00 | |
12 | 29 | Hansen Kaj | 1974 | GSK | 7461AA | 25 m | 1:00.50 | |
13 | 246 | Graversen Christian | 1978 | VEJLE | 25 m | 1:01.01 | ||
14 | 312 | Hansen Dennis Arreborg | 1988 | HØRSHOLM | 8819AA | 25 m | 1:02.32 | |
15 | 142 | Backs Martin | 1972 | KØGE | 7297AA | 25 m | 1:03.24 | |
16 | 283 | Nørskov Jens | 1984 | VEST | 8419AB | 25 m | 1:04.22 | |
17 | 158 | Møller Per F. | 1960 | NÆSTVED | 25 m | 1:04.32 | ||
18 | 43 | Lind Allan | 1966 | HELSINGØR | 6629AA | 25 m | 1:06.00 | |
19 | 145 | Hjort Steen | 1972 | KØGE | 7221AB | 50 m | 1:06.72 | |
20 | 249 | Håkansson Peter | 1965 | TÄBY SIM | AA6365 | 25 m | 1:06.75 | |
21 | 32 | Toft Søren | 1956 | GSK | 5681AA | 25 m | 1:07.00 | |
22 | 307 | Petersen Henrik | 1969 | HØRSHOLM | 6917AA | 25 m | 1:07.39 | |
23 | 44 | Saltenis Giedrius | 1982 | HELSINGØR | 8255AB | 25 m | 1:08.00 | |
24 | 171 | Halgreen Jens | 1954 | RINGSTED | 5401AA | 25 m | 1:08.49 | |
25 | 130 | Deneken Gerhard | 1963 | KORSÖR | 6353AA | 25 m | 1:10.78 | |
26 | 113 | Hyllested Bo | 1949 | HSK HERMES | 4921AA | 25 m | 1:15.00 | |
27 | 116 | Wedekind Jürgen | 1956 | HSK HERMES | 25 m | 1:15.00 | ||
28 | 179 | Kjærum Jens | 1957 | ROSKILDE | 5791AA | 25 m | 1:15.00 | |
29 | 91 | Hyllested Finn | 1944 | HSK HERMES | 4401AA | 25 m | 1:24.00 | |
30 | 88 | Johansen Jan | 1940 | HSK HERMES | 4001AA | 25 m | 1:26.00 | |
31 | 308 | Juul Claus Bobjerg | 1972 | HØRSHOLM | 7259AA | 25 m | ||
32 | 309 | Maguet Rémi | 1986 | HØRSHOLM | 8657AC | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 7, 100m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 255 | Duijm Marianne | 1993 | U.S.G | 9316AL | 25 m | 1:00.05 | |
2 | 172 | Sørensen Margit | 1972 | RINGSTED | 7216AA | 25 m | 1:02.31 | |
3 | 83 | Christiansen Anna-Marie | 1990 | HSK HERMES | 25 m | 1:05.46 | ||
4 | 98 | Roslyng Anne | 1983 | HSK HERMES | 25 m | 1:06.94 | ||
5 | 180 | Degner Louise G. | 1981 | ROSKILDE | 25 m | 1:08.00 | ||
6 | 36 | Pii Anne-Sofie | 1970 | H2ODENSE | 7014AA | 25 m | 1:08.20 | |
7 | 3 | Hauge Rita | 1965 | AGF | 6504AA | 25 m | 1:08.30 | |
8 | 153 | Carstensen Tine | 1962 | NÆSTVED | 6212AA | 25 m | 1:09.59 | |
9 | 251 | Thuné Camilla | 1967 | TÄBY SIM | AA3267 | 25 m | 1:11.10 | |
10 | 250 | Fältman Helena | 1980 | TÄBY SIM | AB1680 | 25 m | 1:11.38 | |
11 | 34 | Mikkelsen Karen | 1986 | H2ODENSE | 8642AC | 25 m | 1:12.59 | |
12 | 103 | Petersen Pia Vibe | 1964 | HSK HERMES | 6412AA | 25 m | 1:14.00 | |
13 | 170 | Engberg Louise Green | 1978 | RINGSTED | 7866AA | 25 m | 1:14.15 | |
14 | 207 | Maunsbach Cecilia | 1964 | BIRKERØD | 6464AA | 25 m | 1:15.00 | |
15 | 316 | Gottlieb Bente Holm | 1966 | HØRSHOLM | 6682AA | 25 m | 1:15.00 | |
16 | 301 | Kaavé Susanne | 1975 | HØRSHOLM | 7546AA | 25 m | 1:16.56 | |
17 | 133 | Klausen Hanne | 1960 | KORSÖR | 6042AA | 25 m | 1:20.02 | |
18 | 240 | Ketelsen Elisabeth | 1943 | VATCPH-STT | 4322AA | 25 m | 1:20.49 | |
19 | 198 | Dugbæk Dorte | 1976 | BIRKERØD | 7684AA | 25 m | 1:20.54 | |
20 | 238 | Damberg Inge-Lise | 1957 | VATCPH-STT | 5762AA | 25 m | 1:23.31 | |
21 | 150 | Stevnsborg Hanne | 1957 | KØGE | 5752AA | 25 m | 1:23.44 | |
22 | 95 | Pedersen Anne-Mette L. | 1960 | HSK HERMES | 6072AA | 25 m | 1:24.27 | |
23 | 94 | Løschenkohl Sidsel Rytter | 1991 | HSK HERMES | 25 m | 1:45.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 192 | Weng Claus | 1972 | ALLERØD | 7279AA | 25 m | 29.77 | |
2 | 7 | Jacobsen Bo | 1967 | ESBJERG | 6781AA | 25 m | 31.00 | |
3 | 185 | Nørregaard Morten | 1977 | DELTA | 7737AA | 25 m | 31.02 | |
4 | 127 | Kortegaard Rene | 1966 | JYLLINGE | 6661AA | 25 m | 31.40 | |
5 | 291 | Mirkovic Sebastian Broksø | 1996 | VEST | 9689AE | 25 m | 31.41 | |
6 | 197 | Drachmann Christian | 1968 | BIRKERØD | 6833AA | 25 m | 31.93 | |
7 | 105 | Kohnagel Mark André | 1972 | HSK HERMES | 25 m | 32.90 | ||
8 | 306 | Schacht Michael | 1967 | HØRSHOLM | 6765AA | 25 m | 33.46 | |
9 | 313 | Andersen Emil | 1992 | TRITON B | 9273AH | 25 m | 33.72 | |
10 | 290 | Højgaard Mathias Roer | 1994 | VEST | 9447AA | 25 m | 34.73 | |
11 | 307 | Petersen Henrik | 1969 | HØRSHOLM | 6917AA | 25 m | 35.50 | |
12 | 119 | Lange Jesper | 1967 | HVIDOVRE | 6739AA | 25 m | 35.82 | |
13 | 165 | Andersen Hans-Christian S | 1969 | RINGSTED | 6907AA | 25 m | 36.30 | |
14 | 189 | Gydesen Jes | 1961 | ALLERØD | 6111AA | 25 m | 36.32 | |
15 | 28 | Sørensen Preben | 1957 | GSK | 5761AA | 25 m | 38.00 | |
16 | 112 | Larsen Kim | 1957 | HSK HERMES | 25 m | 39.00 | ||
17 | 166 | Andersen Per | 1956 | RINGSTED | 5623AA | 25 m | 39.06 | |
18 | 202 | Haahr Lars Peder | 1959 | BIRKERØD | 5913AA | 25 m | 40.70 | |
19 | 188 | Elborne Steen | 1957 | ALLERØD | 5731AA | 25 m | 41.49 | |
20 | 88 | Johansen Jan | 1940 | HSK HERMES | 4001AA | 25 m | 42.00 | |
21 | 81 | Aziz Nabil | 1943 | HSK HERMES | 25 m | 45.00 | ||
22 | 114 | Kjær Erik | 1935 | HSK HERMES | 3511AA | 25 m | 1:01.93 | |
23 | 135 | Larsen Hans | 1943 | KORSÖR | 4311AA | 25 m | 1:02.43 | |
24 | 148 | Larsen Mads Bo | 1964 | KØGE | 6465AA | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 83 | Christiansen Anna-Marie | 1990 | HSK HERMES | 25 m | 31.22 | ||
2 | 256 | Schmidt Julie | 1995 | U.S.G | 9578AK | 25 m | 32.04 | |
3 | 98 | Roslyng Anne | 1983 | HSK HERMES | 25 m | 34.54 | ||
4 | 160 | Steen Jannie Aarkrogh | 1968 | NÆSTVED | 6834AA | 25 m | 35.19 | |
5 | 42 | Johansen Annine | 1984 | HELSINGØR | 8436AA | 25 m | 36.00 | |
6 | 37 | Povlsen Kirsten | 1978 | H2ODENSE | 7808AA | 25 m | 36.39 | |
7 | 251 | Thuné Camilla | 1967 | TÄBY SIM | AA3267 | 25 m | 38.64 | |
8 | 157 | Larsen Vibeke | 1961 | NÆSTVED | 6114AA | 25 m | 39.05 | |
9 | 82 | Bech Signe | 1988 | HSK HERMES | 25 m | 40.62 | ||
10 | 36 | Pii Anne-Sofie | 1970 | H2ODENSE | 7014AA | 25 m | 42.77 | |
11 | 210 | Olin Ulla | 1963 | BIRKERØD | 6322AA | 25 m | 42.91 | |
12 | 206 | Lilleør Henriette | 1970 | BIRKERØD | 25 m | 43.00 | ||
13 | 304 | Ladegaard Hanne Gosvig | 1968 | HØRSHOLM | 6804AA | 25 m | 43.16 | |
14 | 136 | Sørensen Bente | 1947 | KORSÖR | 4702AA | 25 m | 45.80 | |
15 | 133 | Klausen Hanne | 1960 | KORSÖR | 6042AA | 25 m | 47.16 | |
16 | 90 | Johansen Majken | 1958 | HSK HERMES | 5842AA | 25 m | 52.00 | |
17 | 241 | Pedersen Berit Marx | 1950 | VATCPH-STT | 5012AA | 25 m | 58.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 10, 4X100m Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 221 | Medley B Sigma | 137 | SIGMA | 25 m | 4:00.93 | ||
2 | 224 | Medley D Sigma | 200 | SIGMA | 25 m | 4:32.11 | ||
3 | 11 | Esbjerg D | 201 | ESBJERG | 25 m | 4:38.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 11, 4X100m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 174 | Ringsted Svømmeklub C 11 | 171 | RINGSTED | 25 m | 5:20.00 | ||
2 | 222 | Medley C Sigma | 179 | SIGMA | 25 m | 5:25.01 | ||
3 | 39 | Helsingør Damer | 160 | HELSINGØR | 25 m | 5:40.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 12, 400m Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 115 | Pedersen Jan Boier | 1983 | HSK HERMES | 8371AA | 25 m | 5:05.05 | |
2 | 315 | Waterval Jesper | 1975 | TRITON B | 7521AB | 25 m | 5:05.05 | |
3 | 268 | Solvang Rune | 1980 | U.S.G | 8065AA | 25 m | 5:11.64 | |
4 | 211 | Pedersen Henrik | 1965 | BIRKERØD | 6561AA | 25 m | 5:13.43 | |
5 | 286 | Olsen Thomas | 1992 | VEST | 9209AH | 25 m | 5:20.80 | |
6 | 161 | Petersen Christian | 1971 | NÆSTVED | 7125AA | 25 m | 5:25.00 | |
7 | 186 | Pedersen Anders Meinert | 1961 | DELTA | 6125AA | 25 m | 6:19.17 | |
8 | 15 | Krogh Peter | 1961 | GENTOFTE | 6115AA | 25 m | 6:30.00 | |
9 | 43 | Lind Allan | 1966 | HELSINGØR | 6629AA | 25 m | 6:30.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 13, 400m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 255 | Duijm Marianne | 1993 | U.S.G | 9316AL | 25 m | 5:30.00 | |
2 | 99 | Pedersen Carola | 1989 | HSK HERMES | 25 m | 6:30.00 | ||
3 | 101 | Poulsen Tina D. | 1973 | HSK HERMES | 7352AA | 25 m | 6:51.00 | |
4 | 108 | Møller Hanne | 1958 | HSK HERMES | 5802AA | 25 m | 8:45.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 14, 4X50m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 216 | Fri C Sigma | 163 | SIGMA | 25 m | 1:34.27 | ||
2 | 22 | Gsc Race Club Gr. B | 159 | GLADSAXE | 25 m | 1:35.90 | ||
3 | 11 | Esbjerg D | 201 | ESBJERG | 25 m | 1:45.00 | ||
4 | 265 | Usg Hajer | 159 | U.S.G | 25 m | 1:50.00 | ||
5 | 124 | Hvidovre Herrer G | 320 | HVIDOVRE | 25 m | 1:52.11 | ||
6 | 219 | Fri D Sigma | 202 | SIGMA | 25 m | 1:54.45 | ||
7 | 140 | Køge Herrer | 180 | KØGE | 25 m | 1:55.00 | ||
8 | 305 | Hs Fri | 171 | HØRSHOLM | 25 m | 1:55.00 | ||
9 | 282 | de Stærke | 127 | VEST | 25 m | |||
10 | 287 | de Unge | 91 | VEST | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 15, 4X50m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 259 | Usg Babysharks | 96 | U.S.G | 25 m | 1:52.00 | ||
2 | 39 | Helsingør Damer | 160 | HELSINGØR | 25 m | 2:15.00 | ||
3 | 93 | Piger B Hermes Masters | 139 | HSK HERMES | 25 m | 2:15.00 | ||
4 | 254 | Usg Sild | 119 | U.S.G | 25 m | 2:15.00 | ||
5 | 218 | Fri C Sigma | 174 | SIGMA | 25 m | 2:16.15 | ||
6 | 100 | Unge C Hermes Masters | 173 | HSK HERMES | 25 m | 2:20.00 | ||
7 | 107 | Voksne E Hermes Masters | 250 | HSK HERMES | 25 m | 2:40.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 16, 50m Butterfly Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 35 | Pedersen Anders Bo | 1981 | H2ODENSE | 8191AA | 25 m | 25.82 | |
2 | 192 | Weng Claus | 1972 | ALLERØD | 7279AA | 25 m | 26.23 | |
3 | 7 | Jacobsen Bo | 1967 | ESBJERG | 6781AA | 25 m | 27.00 | |
4 | 200 | Gjerløv Mads | 1972 | BIRKERØD | 7237AA | 25 m | 28.48 | |
5 | 245 | Graversen Kasper Bruun | 1981 | VEJLE | 25 m | 28.81 | ||
6 | 288 | Mirkovic Oliver | 1993 | VEST | 9379AH | 25 m | 28.99 | |
7 | 120 | Olesen Frank | 1973 | HVIDOVRE | 25 m | 29.15 | ||
8 | 208 | Nielsen Michael | 1985 | BIRKERØD | 8531AA | 25 m | 29.39 | |
9 | 128 | Palmus Michal | 1976 | JYLLINGE | 7609AA | 25 m | 29.50 | |
10 | 196 | Dalsgaard Anders | 1970 | BIRKERØD | 7055AA | 25 m | 29.51 | |
11 | 211 | Pedersen Henrik | 1965 | BIRKERØD | 6561AA | 25 m | 29.62 | |
12 | 246 | Graversen Christian | 1978 | VEJLE | 25 m | 29.91 | ||
13 | 281 | Michelsen Michel | 1994 | U.S.G | 9431AB | 25 m | 30.00 | |
14 | 29 | Hansen Kaj | 1974 | GSK | 7461AA | 25 m | 30.20 | |
15 | 178 | Hagbarth Simon | 1974 | ROSKILDE | 7477AA | 25 m | 30.30 | |
16 | 105 | Kohnagel Mark André | 1972 | HSK HERMES | 25 m | 31.00 | ||
17 | 142 | Backs Martin | 1972 | KØGE | 7297AA | 50 m | 31.10 | |
18 | 148 | Larsen Mads Bo | 1964 | KØGE | 6465AA | 25 m | 31.28 | |
19 | 290 | Højgaard Mathias Roer | 1994 | VEST | 9447AA | 25 m | 31.49 | |
20 | 149 | Olsen Jacob | 1972 | KØGE | 7229AA | 50 m | 31.96 | |
21 | 189 | Gydesen Jes | 1961 | ALLERØD | 6111AA | 25 m | 31.96 | |
22 | 252 | Olsson Bengt | 1956 | TÄBY SIM | AA5156 | 25 m | 32.00 | |
23 | 306 | Schacht Michael | 1967 | HØRSHOLM | 6765AA | 50 m | 32.16 | |
24 | 195 | Christensen Lars J | 1960 | BIRKERØD | 6005AA | 25 m | 32.88 | |
25 | 165 | Andersen Hans-Christian S | 1969 | RINGSTED | 6907AA | 25 m | 33.15 | |
26 | 119 | Lange Jesper | 1967 | HVIDOVRE | 6739AA | 25 m | 33.19 | |
27 | 267 | Jørgensen Rasmus Fog | 1981 | U.S.G | 8181AB | 25 m | 34.00 | |
28 | 308 | Juul Claus Bobjerg | 1972 | HØRSHOLM | 7259AA | 25 m | 34.71 | |
29 | 166 | Andersen Per | 1956 | RINGSTED | 5623AA | 25 m | 34.87 | |
30 | 112 | Larsen Kim | 1957 | HSK HERMES | 25 m | 35.00 | ||
31 | 179 | Kjærum Jens | 1957 | ROSKILDE | 5791AA | 25 m | 35.00 | |
32 | 291 | Mirkovic Sebastian Broksø | 1996 | VEST | 9689AE | 25 m | 35.00 | |
33 | 32 | Toft Søren | 1956 | GSK | 5681AA | 25 m | 36.00 | |
34 | 236 | Bækgaard Finn | 1955 | VATCPH-STT | 5521AA | 25 m | 38.90 | |
35 | 171 | Halgreen Jens | 1954 | RINGSTED | 5401AA | 25 m | 38.91 | |
36 | 88 | Johansen Jan | 1940 | HSK HERMES | 4001AA | 25 m | 40.00 | |
37 | 81 | Aziz Nabil | 1943 | HSK HERMES | 25 m | 41.00 | ||
38 | 309 | Maguet Rémi | 1986 | HØRSHOLM | 8657AC | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 17, 50m Butterfly Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 255 | Duijm Marianne | 1993 | U.S.G | 9316AL | 25 m | 29.50 | |
2 | 83 | Christiansen Anna-Marie | 1990 | HSK HERMES | 25 m | 29.80 | ||
3 | 215 | Suhr Caroline | 1971 | BIRKERØD | 7192AA | 25 m | 30.92 | |
4 | 143 | Christensen Madoka | 1977 | KØGE | 7752AA | 25 m | 31.92 | |
5 | 167 | Andersen Pia | 1976 | RINGSTED | 25 m | 32.00 | ||
6 | 99 | Pedersen Carola | 1989 | HSK HERMES | 25 m | 33.00 | ||
7 | 261 | Ehlers Simone | 1987 | U.S.G | 8742AD | 25 m | 33.00 | |
8 | 156 | Juel Sanne | 1965 | NÆSTVED | 6532AA | 25 m | 33.99 | |
9 | 122 | P Line Sandgaard | 1980 | HVIDOVRE | 25 m | 34.00 | ||
10 | 153 | Carstensen Tine | 1962 | NÆSTVED | 6212AA | 25 m | 34.99 | |
11 | 263 | Lønne Mie | 1992 | U.S.G | 9238AB | 25 m | 35.00 | |
12 | 170 | Engberg Louise Green | 1978 | RINGSTED | 7866AA | 25 m | 36.00 | |
13 | 169 | Dyrbak Lene | 1971 | RINGSTED | 7124AA | 25 m | 36.99 | |
14 | 316 | Gottlieb Bente Holm | 1966 | HØRSHOLM | 6682AA | 50 m | 37.00 | |
15 | 301 | Kaavé Susanne | 1975 | HØRSHOLM | 7546AA | 25 m | 38.37 | |
16 | 210 | Olin Ulla | 1963 | BIRKERØD | 6322AA | 25 m | 38.83 | |
17 | 177 | Baunkjær Lene Dreistrup | 1967 | ROSKILDE | 6744AA | 25 m | 39.00 | |
18 | 95 | Pedersen Anne-Mette L. | 1960 | HSK HERMES | 6072AA | 25 m | 42.24 | |
19 | 150 | Stevnsborg Hanne | 1957 | KØGE | 5752AA | 25 m | 43.18 | |
20 | 238 | Damberg Inge-Lise | 1957 | VATCPH-STT | 5762AA | 25 m | 43.77 | |
21 | 241 | Pedersen Berit Marx | 1950 | VATCPH-STT | 5012AA | 25 m | 49.22 | |
22 | 90 | Johansen Majken | 1958 | HSK HERMES | 5842AA | 25 m | 51.00 | |
23 | 144 | Hartmann Helle | 1985 | KØGE | 8516AB | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 205 | Lianee Thomas | 1985 | BIRKERØD | 8593AA | 25 m | 2:04.41 | |
2 | 204 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 25 m | 2:12.25 | |
3 | 85 | Edge Cai | 1991 | HSK HERMES | 25 m | 2:20.00 | ||
4 | 315 | Waterval Jesper | 1975 | TRITON B | 7521AB | 25 m | 2:24.52 | |
5 | 268 | Solvang Rune | 1980 | U.S.G | 8065AA | 25 m | 2:26.19 | |
6 | 10 | Stokholm Henry Lykke | 1969 | ESBJERG | 6911AA | 25 m | 2:30.00 | |
7 | 197 | Drachmann Christian | 1968 | BIRKERØD | 6833AA | 25 m | 2:32.18 | |
8 | 214 | Schäfer Ulrik | 1962 | BIRKERØD | 6273AA | 25 m | 2:57.46 | |
9 | 186 | Pedersen Anders Meinert | 1961 | DELTA | 6125AA | 25 m | 3:03.60 | |
10 | 188 | Elborne Steen | 1957 | ALLERØD | 5731AA | 25 m | 3:34.97 | |
11 | 81 | Aziz Nabil | 1943 | HSK HERMES | 25 m | 3:56.00 | ||
12 | 114 | Kjær Erik | 1935 | HSK HERMES | 3511AA | 25 m | 4:54.88 | |
13 | 307 | Petersen Henrik | 1969 | HØRSHOLM | 6917AA | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 151 | Tietze Linda Lund | 1984 | KØGE | 8442AA | 25 m | 2:29.88 | |
2 | 83 | Christiansen Anna-Marie | 1990 | HSK HERMES | 25 m | 2:35.00 | ||
3 | 260 | Hansen Laura Smidt | 1992 | U.S.G | 9268AK | 25 m | 2:35.00 | |
4 | 257 | Vilstrup Emma | 1994 | U.S.G | 9446AQ | 25 m | 2:35.12 | |
5 | 98 | Roslyng Anne | 1983 | HSK HERMES | 25 m | 2:42.08 | ||
6 | 172 | Sørensen Margit | 1972 | RINGSTED | 7216AA | 25 m | 2:42.43 | |
7 | 37 | Povlsen Kirsten | 1978 | H2ODENSE | 7808AA | 25 m | 2:45.00 | |
8 | 160 | Steen Jannie Aarkrogh | 1968 | NÆSTVED | 6834AA | 25 m | 2:50.89 | |
9 | 207 | Maunsbach Cecilia | 1964 | BIRKERØD | 6464AA | 25 m | 3:05.00 | |
10 | 157 | Larsen Vibeke | 1961 | NÆSTVED | 6114AA | 25 m | 3:07.30 | |
11 | 240 | Ketelsen Elisabeth | 1943 | VATCPH-STT | 4322AA | 25 m | 3:14.97 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 248 | Scherling Stefan | 1972 | TÄBY SIM | AC5172 | 25 m | 29.55 | |
2 | 6 | Johannessen Sørin Martin | 1991 | ESBJERG | 9149AF | 25 m | 30.00 | |
3 | 269 | Christensen Christian | 1991 | U.S.G | 9181AB | 25 m | 30.00 | |
4 | 288 | Mirkovic Oliver | 1993 | VEST | 9379AH | 25 m | 30.53 | |
5 | 313 | Andersen Emil | 1992 | TRITON B | 9273AH | 25 m | 30.70 | |
6 | 2 | Eriksen Michael | 1979 | AGF | 7961AA | 25 m | 30.90 | |
7 | 154 | Frederiksen Christian A. | 1981 | NÆSTVED | 8155AA | 25 m | 31.04 | |
8 | 152 | Kaspersen Odd Roar | 1971 | Lambertset | 25 m | 31.56 | ||
9 | 14 | Sørensen Martin Utiger | 1977 | ESBJERG | 7753AA | 25 m | 32.00 | |
10 | 266 | Vestergaard Thomas | 1989 | U.S.G | 8997AB | 25 m | 33.00 | |
11 | 246 | Graversen Christian | 1978 | VEJLE | 25 m | 33.01 | ||
12 | 281 | Michelsen Michel | 1994 | U.S.G | 9431AB | 25 m | 34.00 | |
13 | 203 | Holmsteen Peter | 1963 | BIRKERØD | 6361AA | 25 m | 34.83 | |
14 | 148 | Larsen Mads Bo | 1964 | KØGE | 6465AA | 25 m | 35.00 | |
15 | 267 | Jørgensen Rasmus Fog | 1981 | U.S.G | 8181AB | 25 m | 35.00 | |
16 | 185 | Nørregaard Morten | 1977 | DELTA | 7737AA | 25 m | 35.50 | |
17 | 105 | Kohnagel Mark André | 1972 | HSK HERMES | 25 m | 35.60 | ||
18 | 149 | Olsen Jacob | 1972 | KØGE | 7229AA | 25 m | 35.95 | |
19 | 239 | Johansen Dan Ole | 1960 | VATCPH-STT | 6075AA | 25 m | 36.60 | |
20 | 273 | Byron Lars Kruse | 1960 | U.S.G | 6041AA | 25 m | 36.60 | |
21 | 35 | Pedersen Anders Bo | 1981 | H2ODENSE | 8191AA | 25 m | 37.00 | |
22 | 28 | Sørensen Preben | 1957 | GSK | 5761AA | 25 m | 38.50 | |
23 | 171 | Halgreen Jens | 1954 | RINGSTED | 5401AA | 25 m | 38.65 | |
24 | 212 | Pedersen John Bøgehus | 1968 | BIRKERØD | 6837AA | 25 m | 38.83 | |
25 | 199 | Føyn Anders | 1961 | BIRKERØD | 6135AA | 25 m | 39.28 | |
26 | 278 | Harning Morten | 1966 | U.S.G | 6695AA | 25 m | 39.63 | |
27 | 1 | Hemmer Per | 1957 | AGF | 5771AA | 25 m | 39.82 | |
28 | 116 | Wedekind Jürgen | 1956 | HSK HERMES | 25 m | 40.00 | ||
29 | 130 | Deneken Gerhard | 1963 | KORSÖR | 6353AA | 25 m | 40.00 | |
30 | 111 | Nielsen Flemming | 1954 | HSK HERMES | 5411AA | 25 m | 41.00 | |
31 | 155 | Grønlund Ebbe | 1951 | NÆSTVED | 5111AA | 25 m | 41.00 | |
32 | 162 | Knudsen Leif | 1951 | RSF TRI | 5131AA | 25 m | 41.55 | |
33 | 29 | Hansen Kaj | 1974 | GSK | 7461AA | 25 m | 41.90 | |
34 | 119 | Lange Jesper | 1967 | HVIDOVRE | 6739AA | 25 m | 43.14 | |
35 | 237 | Christensen Torsten | 1954 | VATCPH-STT | 5421AA | 25 m | 48.00 | |
36 | 106 | Kragerup Jan | 1952 | HSK HERMES | 5201AA | 25 m | 48.10 | |
37 | 112 | Larsen Kim | 1957 | HSK HERMES | 25 m | 50.00 | ||
38 | 181 | Halby Mogens | 1944 | ROSKILDE | 4411AA | 25 m | 52.50 | |
39 | 284 | Frischauf Michael | 1983 | VEST | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 215 | Suhr Caroline | 1971 | BIRKERØD | 7192AA | 25 m | 35.28 | |
2 | 147 | Jensen Mathilde | 1988 | KØGE | 8892AB | 25 m | 36.13 | |
3 | 243 | Thulstrup Pia | 1961 | VATCPH-STT | 6144AA | 25 m | 36.30 | |
4 | 255 | Duijm Marianne | 1993 | U.S.G | 9316AL | 25 m | 36.50 | |
5 | 146 | Them Charlotte | 1976 | KØGE | 7654AA | 25 m | 37.20 | |
6 | 13 | Nikolajsen Charlotte | 1977 | ESBJERG | 25 m | 39.50 | ||
7 | 156 | Juel Sanne | 1965 | NÆSTVED | 6532AA | 25 m | 39.99 | |
8 | 167 | Andersen Pia | 1976 | RINGSTED | 25 m | 40.00 | ||
9 | 84 | Delani Louise | 1984 | HSK HERMES | 8414AA | 25 m | 40.70 | |
10 | 34 | Mikkelsen Karen | 1986 | H2ODENSE | 8642AC | 25 m | 40.83 | |
11 | 316 | Gottlieb Bente Holm | 1966 | HØRSHOLM | 6682AA | 25 m | 41.00 | |
12 | 170 | Engberg Louise Green | 1978 | RINGSTED | 7866AA | 25 m | 41.69 | |
13 | 261 | Ehlers Simone | 1987 | U.S.G | 8742AD | 25 m | 42.00 | |
14 | 209 | Olin Tenna | 1991 | BIRKERØD | 9134AD | 25 m | 42.89 | |
15 | 98 | Roslyng Anne | 1983 | HSK HERMES | 25 m | 42.90 | ||
16 | 194 | Bøgsted Anette | 1962 | BIRKERØD | 6234AA | 25 m | 43.17 | |
17 | 82 | Bech Signe | 1988 | HSK HERMES | 25 m | 44.01 | ||
18 | 99 | Pedersen Carola | 1989 | HSK HERMES | 25 m | 44.05 | ||
19 | 206 | Lilleør Henriette | 1970 | BIRKERØD | 25 m | 45.30 | ||
20 | 108 | Møller Hanne | 1958 | HSK HERMES | 5802AA | 25 m | 46.00 | |
21 | 241 | Pedersen Berit Marx | 1950 | VATCPH-STT | 5012AA | 25 m | 49.08 | |
22 | 297 | Strange Kirsten | 1944 | VORDINGB | 4422AA | 25 m | 49.94 | |
23 | 150 | Stevnsborg Hanne | 1957 | KØGE | 5752AA | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 216 | Fri C Sigma | 163 | SIGMA | 25 m | 3:33.54 | ||
2 | 9 | Esbjerg C2 | 163 | ESBJERG | 25 m | 3:44.00 | ||
3 | 219 | Fri D Sigma | 202 | SIGMA | 25 m | 3:58.27 | ||
4 | 294 | Vest Crew Pre | 96 | VEST | 25 m | 4:15.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 23, 4X100m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 141 | Køge Damer B | 140 | KØGE | 25 m | 4:05.00 | ||
2 | 96 | Piger B Hermes Masters | 131 | HSK HERMES | 25 m | 5:05.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 5 | Carstensen Jacob | 1978 | ESBJERG | 7833AA | 25 m | 8:50.00 | |
2 | 200 | Gjerløv Mads | 1972 | BIRKERØD | 7237AA | 25 m | 9:16.18 | |
3 | 115 | Pedersen Jan Boier | 1983 | HSK HERMES | 8371AA | 25 m | 9:45.45 | |
4 | 161 | Petersen Christian | 1971 | NÆSTVED | 7125AA | 25 m | 9:50.22 | |
5 | 245 | Graversen Kasper Bruun | 1981 | VEJLE | 25 m | 10:31.01 | ||
6 | 186 | Pedersen Anders Meinert | 1961 | DELTA | 6125AA | 25 m | 10:35.83 | |
7 | 249 | Håkansson Peter | 1965 | TÄBY SIM | AA6365 | 25 m | 10:51.35 | |
8 | 214 | Schäfer Ulrik | 1962 | BIRKERØD | 6273AA | 25 m | 11:20.00 | |
9 | 213 | Petræus Johnny | 1957 | BIRKERØD | 5733AA | 25 m | 11:41.46 | |
10 | 121 | Olesen Jan K. | 1975 | HVIDOVRE | 25 m | 12:01.25 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 25, 800m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 258 | Rübner-Petersen Susanne | 1994 | U.S.G | 9448AA | 25 m | 10:20.00 | |
2 | 84 | Delani Louise | 1984 | HSK HERMES | 8414AA | 25 m | 10:22.55 | |
3 | 172 | Sørensen Margit | 1972 | RINGSTED | 7216AA | 25 m | 11:05.56 | |
4 | 250 | Fältman Helena | 1980 | TÄBY SIM | AB1680 | 25 m | 11:17.60 | |
5 | 193 | Bengtson Dorthe Rathmann | 1966 | BIRKERØD | 6652AA | 50 m | 11:19.87 | |
6 | 251 | Thuné Camilla | 1967 | TÄBY SIM | AA3267 | 25 m | 11:19.99 | |
7 | 240 | Ketelsen Elisabeth | 1943 | VATCPH-STT | 4322AA | 25 m | 13:20.34 | |
8 | 94 | Løschenkohl Sidsel Rytter | 1991 | HSK HERMES | 25 m | 14:00.00 | ||
9 | 95 | Pedersen Anne-Mette L. | 1960 | HSK HERMES | 6072AA | 25 m | 14:10.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 26, 4X50m Medley Mix |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 139 | Køge Mix B | 140 | KØGE | 25 m | 2:05.00 | ||
2 | 233 | Mix D Sigma | 200 | SIGMA | 25 m | 2:09.08 | ||
3 | 253 | Täby Sim Mix 160 | 160 | TÄBY SIM | 25 m | 2:09.22 | ||
4 | 159 | Master Mix D Næstved | 203 | NÆSTVED | 25 m | 2:11.97 | ||
5 | 230 | Mix C Sigma | 194 | SIGMA | 25 m | 2:17.95 | ||
6 | 104 | Unge C Hermes Masters | 166 | HSK HERMES | 25 m | 2:20.00 | ||
7 | 183 | Roskilde Masters C 26 | 189 | ROSKILDE | 25 m | 2:23.00 | ||
8 | 311 | Hs Mix | 187 | HØRSHOLM | 25 m | 2:25.00 | ||
9 | 92 | Oldies F Hermes Masters | 287 | HSK HERMES | 25 m | 3:20.00 | ||
10 | 295 | Vordingborg Masters Mixf | 294 | VORDINGB | 25 m | 4:00.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 27, 400m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 204 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 25 m | 3:54.63 | |
2 | 5 | Carstensen Jacob | 1978 | ESBJERG | 7833AA | 25 m | 4:10.00 | |
3 | 184 | Munoz Martín Hernández | 1994 | AD SEVILLA | 25 m | 4:25.00 | ||
4 | 161 | Petersen Christian | 1971 | NÆSTVED | 7125AA | 25 m | 4:41.50 | |
5 | 211 | Pedersen Henrik | 1965 | BIRKERØD | 6561AA | 50 m | 4:55.32 | |
6 | 186 | Pedersen Anders Meinert | 1961 | DELTA | 6125AA | 25 m | 5:09.01 | |
7 | 274 | Biering-Sørensen Fin | 1948 | U.S.G | 4801AA | 25 m | 5:50.00 | |
8 | 106 | Kragerup Jan | 1952 | HSK HERMES | 5201AA | 25 m | 6:05.00 | |
9 | 187 | Roed Jesper | 1953 | DELTA | 5301AA | 25 m | 6:33.34 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 28, 400m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 260 | Hansen Laura Smidt | 1992 | U.S.G | 9268AK | 25 m | 4:56.00 | |
2 | 84 | Delani Louise | 1984 | HSK HERMES | 8414AA | 25 m | 5:06.20 | |
3 | 261 | Ehlers Simone | 1987 | U.S.G | 8742AD | 25 m | 5:25.00 | |
4 | 250 | Fältman Helena | 1980 | TÄBY SIM | AB1680 | 25 m | 5:26.40 | |
5 | 193 | Bengtson Dorthe Rathmann | 1966 | BIRKERØD | 6652AA | 25 m | 5:27.42 | |
6 | 36 | Pii Anne-Sofie | 1970 | H2ODENSE | 7014AA | 25 m | 5:30.27 | |
7 | 240 | Ketelsen Elisabeth | 1943 | VATCPH-STT | 4322AA | 25 m | 6:25.91 | |
8 | 95 | Pedersen Anne-Mette L. | 1960 | HSK HERMES | 6072AA | 25 m | 6:45.00 | |
9 | 277 | Biering-Sørensen Maja | 1952 | U.S.G | 5202AA | 25 m | 8:00.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 205 | Lianee Thomas | 1985 | BIRKERØD | 8593AA | 25 m | 58.57 | |
2 | 315 | Waterval Jesper | 1975 | TRITON B | 7521AB | 25 m | 1:04.44 | |
3 | 10 | Stokholm Henry Lykke | 1969 | ESBJERG | 6911AA | 25 m | 1:07.00 | |
4 | 127 | Kortegaard Rene | 1966 | JYLLINGE | 6661AA | 25 m | 1:07.80 | |
5 | 281 | Michelsen Michel | 1994 | U.S.G | 9431AB | 25 m | 1:10.00 | |
6 | 306 | Schacht Michael | 1967 | HØRSHOLM | 6765AA | 25 m | 1:12.75 | |
7 | 283 | Nørskov Jens | 1984 | VEST | 8419AB | 25 m | 1:13.53 | |
8 | 291 | Mirkovic Sebastian Broksø | 1996 | VEST | 9689AE | 25 m | 1:13.53 | |
9 | 271 | Rasmussen Ebbe | 1949 | U.S.G | 4901AA | 25 m | 1:19.80 | |
10 | 29 | Hansen Kaj | 1974 | GSK | 7461AA | 25 m | 1:19.90 | |
11 | 307 | Petersen Henrik | 1969 | HØRSHOLM | 6917AA | 25 m | 1:20.22 | |
12 | 242 | Rasmussen Jan Råsø | 1962 | VATCPH-STT | 6201AA | 25 m | 1:25.14 | |
13 | 166 | Andersen Per | 1956 | RINGSTED | 5623AA | 25 m | 1:27.79 | |
14 | 112 | Larsen Kim | 1957 | HSK HERMES | 25 m | 1:30.00 | ||
15 | 188 | Elborne Steen | 1957 | ALLERØD | 5731AA | 25 m | 1:34.88 | |
16 | 81 | Aziz Nabil | 1943 | HSK HERMES | 25 m | 1:36.00 | ||
17 | 88 | Johansen Jan | 1940 | HSK HERMES | 4001AA | 25 m | 1:40.00 | |
18 | 114 | Kjær Erik | 1935 | HSK HERMES | 3511AA | 25 m | 2:18.82 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 30, 100m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 172 | Sørensen Margit | 1972 | RINGSTED | 7216AA | 50 m | 1:09.40 | |
2 | 83 | Christiansen Anna-Marie | 1990 | HSK HERMES | 25 m | 1:09.42 | ||
3 | 151 | Tietze Linda Lund | 1984 | KØGE | 8442AA | 25 m | 1:09.53 | |
4 | 98 | Roslyng Anne | 1983 | HSK HERMES | 25 m | 1:15.32 | ||
5 | 160 | Steen Jannie Aarkrogh | 1968 | NÆSTVED | 6834AA | 25 m | 1:17.64 | |
6 | 37 | Povlsen Kirsten | 1978 | H2ODENSE | 7808AA | 25 m | 1:17.78 | |
7 | 207 | Maunsbach Cecilia | 1964 | BIRKERØD | 6464AA | 25 m | 1:28.00 | |
8 | 34 | Mikkelsen Karen | 1986 | H2ODENSE | 8642AC | 25 m | 1:30.00 | |
9 | 90 | Johansen Majken | 1958 | HSK HERMES | 5842AA | 25 m | 2:01.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 31, 200m Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 313 | Andersen Emil | 1992 | TRITON B | 9273AH | 25 m | 2:22.08 | |
2 | 203 | Holmsteen Peter | 1963 | BIRKERØD | 6361AA | 25 m | 2:26.02 | |
3 | 268 | Solvang Rune | 1980 | U.S.G | 8065AA | 25 m | 2:28.01 | |
4 | 85 | Edge Cai | 1991 | HSK HERMES | 25 m | 2:30.00 | ||
5 | 163 | Brøndum Morten | 1978 | RSF TRI | 7861AB | 25 m | 2:30.00 | |
6 | 105 | Kohnagel Mark André | 1972 | HSK HERMES | 25 m | 2:31.00 | ||
7 | 196 | Dalsgaard Anders | 1970 | BIRKERØD | 7055AA | 25 m | 2:40.29 | |
8 | 161 | Petersen Christian | 1971 | NÆSTVED | 7125AA | 25 m | 2:40.30 | |
9 | 318 | Rasmussen Henrik Schramm | 1967 | LYNGBY | 6719AA | 25 m | 2:42.00 | |
10 | 239 | Johansen Dan Ole | 1960 | VATCPH-STT | 6075AA | 25 m | 2:43.42 | |
11 | 214 | Schäfer Ulrik | 1962 | BIRKERØD | 6273AA | 25 m | 2:53.21 | |
12 | 30 | Brink Jess | 1966 | GSK | 6651AA | 25 m | 2:55.58 | |
13 | 186 | Pedersen Anders Meinert | 1961 | DELTA | 6125AA | 25 m | 2:56.84 | |
14 | 15 | Krogh Peter | 1961 | GENTOFTE | 6115AA | 25 m | 3:02.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 32, 200m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 264 | Nyström Emma Festirstein | 1996 | U.S.G | 9632BA | 25 m | 2:29.95 | |
2 | 257 | Vilstrup Emma | 1994 | U.S.G | 9446AQ | 25 m | 2:33.50 | |
3 | 261 | Ehlers Simone | 1987 | U.S.G | 8742AD | 25 m | 2:47.00 | |
4 | 99 | Pedersen Carola | 1989 | HSK HERMES | 25 m | 2:55.00 | ||
5 | 33 | Vickery Anette | 1976 | GSK | 7652AA | 25 m | 2:57.60 | |
6 | 109 | Møller Else | 1958 | HSK HERMES | 5812AA | 25 m | 3:55.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 33, 50m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 280 | Kirketerp-Møller Nikolaj | 1990 | U.S.G | 9039AC | 25 m | 22.21 | |
2 | 35 | Pedersen Anders Bo | 1981 | H2ODENSE | 8191AA | 25 m | 24.22 | |
3 | 192 | Weng Claus | 1972 | ALLERØD | 7279AA | 25 m | 24.65 | |
4 | 200 | Gjerløv Mads | 1972 | BIRKERØD | 7237AA | 25 m | 24.72 | |
5 | 248 | Scherling Stefan | 1972 | TÄBY SIM | AC5172 | 25 m | 25.43 | |
6 | 208 | Nielsen Michael | 1985 | BIRKERØD | 8531AA | 25 m | 25.83 | |
7 | 8 | Nikolajsen Lars | 1967 | ESBJERG | 6769AA | 25 m | 26.00 | |
8 | 239 | Johansen Dan Ole | 1960 | VATCPH-STT | 6075AA | 25 m | 26.31 | |
9 | 125 | Strange Casper | 1977 | HVIDOVRE | 25 m | 26.90 | ||
10 | 306 | Schacht Michael | 1967 | HØRSHOLM | 6765AA | 25 m | 27.45 | |
11 | 286 | Olsen Thomas | 1992 | VEST | 9209AH | 25 m | 27.62 | |
12 | 29 | Hansen Kaj | 1974 | GSK | 7461AA | 25 m | 27.70 | |
13 | 212 | Pedersen John Bøgehus | 1968 | BIRKERØD | 6837AA | 25 m | 27.97 | |
14 | 283 | Nørskov Jens | 1984 | VEST | 8419AB | 25 m | 27.99 | |
15 | 163 | Brøndum Morten | 1978 | RSF TRI | 7861AB | 25 m | 28.00 | |
16 | 279 | Jensen Søren | 1975 | U.S.G | 7511AA | 25 m | 28.00 | |
17 | 252 | Olsson Bengt | 1956 | TÄBY SIM | AA5156 | 25 m | 28.50 | |
18 | 290 | Højgaard Mathias Roer | 1994 | VEST | 9447AA | 25 m | 28.73 | |
19 | 189 | Gydesen Jes | 1961 | ALLERØD | 6111AA | 25 m | 29.09 | |
20 | 312 | Hansen Dennis Arreborg | 1988 | HØRSHOLM | 8819AA | 25 m | 29.12 | |
21 | 119 | Lange Jesper | 1967 | HVIDOVRE | 6739AA | 25 m | 29.37 | |
22 | 158 | Møller Per F. | 1960 | NÆSTVED | 25 m | 29.58 | ||
23 | 145 | Hjort Steen | 1972 | KØGE | 7221AB | 50 m | 29.60 | |
24 | 307 | Petersen Henrik | 1969 | HØRSHOLM | 6917AA | 25 m | 29.76 | |
25 | 242 | Rasmussen Jan Råsø | 1962 | VATCPH-STT | 6201AA | 25 m | 29.86 | |
26 | 32 | Toft Søren | 1956 | GSK | 5681AA | 25 m | 30.00 | |
27 | 165 | Andersen Hans-Christian S | 1969 | RINGSTED | 6907AA | 25 m | 30.16 | |
28 | 30 | Brink Jess | 1966 | GSK | 6651AA | 25 m | 30.41 | |
29 | 166 | Andersen Per | 1956 | RINGSTED | 5623AA | 25 m | 30.89 | |
30 | 199 | Føyn Anders | 1961 | BIRKERØD | 6135AA | 25 m | 30.89 | |
31 | 28 | Sørensen Preben | 1957 | GSK | 5761AA | 25 m | 31.00 | |
32 | 31 | Lønborg Lars | 1964 | GSK | 6403AA | 25 m | 32.00 | |
33 | 236 | Bækgaard Finn | 1955 | VATCPH-STT | 5521AA | 25 m | 32.52 | |
34 | 274 | Biering-Sørensen Fin | 1948 | U.S.G | 4801AA | 25 m | 33.00 | |
35 | 202 | Haahr Lars Peder | 1959 | BIRKERØD | 5913AA | 25 m | 33.56 | |
36 | 81 | Aziz Nabil | 1943 | HSK HERMES | 25 m | 36.00 | ||
37 | 88 | Johansen Jan | 1940 | HSK HERMES | 4001AA | 25 m | 39.00 | |
38 | 114 | Kjær Erik | 1935 | HSK HERMES | 3511AA | 25 m | 1:01.72 | |
39 | 131 | Filus Michael | 1950 | KORSÖR | 5021AA | 25 m | ||
40 | 142 | Backs Martin | 1972 | KØGE | 7297AA | 25 m | ||
41 | 309 | Maguet Rémi | 1986 | HØRSHOLM | 8657AC | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 34, 50m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 151 | Tietze Linda Lund | 1984 | KØGE | 8442AA | 25 m | 27.04 | |
2 | 258 | Rübner-Petersen Susanne | 1994 | U.S.G | 9448AA | 25 m | 28.27 | |
3 | 256 | Schmidt Julie | 1995 | U.S.G | 9578AK | 25 m | 28.98 | |
4 | 83 | Christiansen Anna-Marie | 1990 | HSK HERMES | 25 m | 29.20 | ||
5 | 314 | Kousgard Katja | 1974 | TRITON B | 7402AA | 25 m | 29.62 | |
6 | 98 | Roslyng Anne | 1983 | HSK HERMES | 25 m | 30.34 | ||
7 | 3 | Hauge Rita | 1965 | AGF | 6504AA | 25 m | 30.71 | |
8 | 153 | Carstensen Tine | 1962 | NÆSTVED | 6212AA | 25 m | 31.53 | |
9 | 160 | Steen Jannie Aarkrogh | 1968 | NÆSTVED | 6834AA | 25 m | 31.69 | |
10 | 156 | Juel Sanne | 1965 | NÆSTVED | 6532AA | 25 m | 31.99 | |
11 | 190 | Juul Tilde | 1974 | ALLERØD | 7426AA | 25 m | 32.54 | |
12 | 301 | Kaavé Susanne | 1975 | HØRSHOLM | 7546AA | 25 m | 33.52 | |
13 | 82 | Bech Signe | 1988 | HSK HERMES | 25 m | 33.63 | ||
14 | 194 | Bøgsted Anette | 1962 | BIRKERØD | 6234AA | 25 m | 34.65 | |
15 | 210 | Olin Ulla | 1963 | BIRKERØD | 6322AA | 25 m | 34.72 | |
16 | 238 | Damberg Inge-Lise | 1957 | VATCPH-STT | 5762AA | 25 m | 35.58 | |
17 | 168 | Christensen Connie Tue | 1961 | RINGSTED | 6132AA | 25 m | 36.40 | |
18 | 150 | Stevnsborg Hanne | 1957 | KØGE | 5752AA | 25 m | 37.09 | |
19 | 95 | Pedersen Anne-Mette L. | 1960 | HSK HERMES | 6072AA | 25 m | 37.34 | |
20 | 201 | Haahr Hanne | 1962 | BIRKERØD | 6254AA | 25 m | 39.40 | |
21 | 277 | Biering-Sørensen Maja | 1952 | U.S.G | 5202AA | 25 m | 39.80 | |
22 | 303 | Kent Kathleen | 1986 | HØRSHOLM | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 6 | Johannessen Sørin Martin | 1991 | ESBJERG | 9149AF | 25 m | 1:05.00 | |
2 | 248 | Scherling Stefan | 1972 | TÄBY SIM | AC5172 | 25 m | 1:06.93 | |
3 | 313 | Andersen Emil | 1992 | TRITON B | 9273AH | 25 m | 1:07.19 | |
4 | 288 | Mirkovic Oliver | 1993 | VEST | 9379AH | 25 m | 1:09.36 | |
5 | 152 | Kaspersen Odd Roar | 1971 | Lambertset | 25 m | 1:09.60 | ||
6 | 2 | Eriksen Michael | 1979 | AGF | 7961AA | 25 m | 1:09.90 | |
7 | 154 | Frederiksen Christian A. | 1981 | NÆSTVED | 8155AA | 25 m | 1:10.74 | |
8 | 267 | Jørgensen Rasmus Fog | 1981 | U.S.G | 8181AB | 25 m | 1:15.00 | |
9 | 281 | Michelsen Michel | 1994 | U.S.G | 9431AB | 25 m | 1:15.00 | |
10 | 185 | Nørregaard Morten | 1977 | DELTA | 7737AA | 25 m | 1:16.82 | |
11 | 105 | Kohnagel Mark André | 1972 | HSK HERMES | 25 m | 1:17.49 | ||
12 | 315 | Waterval Jesper | 1975 | TRITON B | 7521AB | 25 m | 1:19.01 | |
13 | 149 | Olsen Jacob | 1972 | KØGE | 7229AA | 50 m | 1:20.67 | |
14 | 272 | Lorentzen Gert | 1965 | U.S.G | 25 m | 1:22.00 | ||
15 | 273 | Byron Lars Kruse | 1960 | U.S.G | 6041AA | 25 m | 1:22.00 | |
16 | 148 | Larsen Mads Bo | 1964 | KØGE | 6465AA | 25 m | 1:22.65 | |
17 | 1 | Hemmer Per | 1957 | AGF | 5771AA | 25 m | 1:25.34 | |
18 | 214 | Schäfer Ulrik | 1962 | BIRKERØD | 6273AA | 25 m | 1:26.24 | |
19 | 171 | Halgreen Jens | 1954 | RINGSTED | 5401AA | 25 m | 1:26.80 | |
20 | 199 | Føyn Anders | 1961 | BIRKERØD | 6135AA | 25 m | 1:28.97 | |
21 | 162 | Knudsen Leif | 1951 | RSF TRI | 5131AA | 25 m | 1:29.25 | |
22 | 111 | Nielsen Flemming | 1954 | HSK HERMES | 5411AA | 25 m | 1:32.00 | |
23 | 112 | Larsen Kim | 1957 | HSK HERMES | 25 m | 1:35.00 | ||
24 | 116 | Wedekind Jürgen | 1956 | HSK HERMES | 25 m | 1:35.00 | ||
25 | 317 | Larsen Jan Hyldegaard | 1967 | LYNGBY | 6713AA | 25 m | 1:39.20 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 215 | Suhr Caroline | 1971 | BIRKERØD | 7192AA | 25 m | 1:17.80 | |
2 | 243 | Thulstrup Pia | 1961 | VATCPH-STT | 6144AA | 25 m | 1:20.82 | |
3 | 146 | Them Charlotte | 1976 | KØGE | 7654AA | 25 m | 1:22.20 | |
4 | 156 | Juel Sanne | 1965 | NÆSTVED | 6532AA | 25 m | 1:27.27 | |
5 | 33 | Vickery Anette | 1976 | GSK | 7652AA | 25 m | 1:28.71 | |
6 | 84 | Delani Louise | 1984 | HSK HERMES | 8414AA | 25 m | 1:29.66 | |
7 | 34 | Mikkelsen Karen | 1986 | H2ODENSE | 8642AC | 25 m | 1:30.00 | |
8 | 170 | Engberg Louise Green | 1978 | RINGSTED | 7866AA | 25 m | 1:30.48 | |
9 | 209 | Olin Tenna | 1991 | BIRKERØD | 9134AD | 25 m | 1:32.56 | |
10 | 82 | Bech Signe | 1988 | HSK HERMES | 25 m | 1:33.00 | ||
11 | 316 | Gottlieb Bente Holm | 1966 | HØRSHOLM | 6682AA | 25 m | 1:34.00 | |
12 | 13 | Nikolajsen Charlotte | 1977 | ESBJERG | 25 m | 1:35.00 | ||
13 | 206 | Lilleør Henriette | 1970 | BIRKERØD | 25 m | 1:42.00 | ||
14 | 108 | Møller Hanne | 1958 | HSK HERMES | 5802AA | 25 m | 1:44.00 | |
15 | 86 | Grønbech Winnie | 1953 | HSK HERMES | 5302AA | 25 m | 1:58.50 | |
16 | 147 | Jensen Mathilde | 1988 | KØGE | 8892AB | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 37, 200m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 204 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 25 m | 1:49.20 | |
2 | 280 | Kirketerp-Møller Nikolaj | 1990 | U.S.G | 9039AC | 25 m | 1:50.00 | |
3 | 205 | Lianee Thomas | 1985 | BIRKERØD | 8593AA | 25 m | 1:56.97 | |
4 | 5 | Carstensen Jacob | 1978 | ESBJERG | 7833AA | 25 m | 1:57.00 | |
5 | 200 | Gjerløv Mads | 1972 | BIRKERØD | 7237AA | 25 m | 2:00.28 | |
6 | 184 | Munoz Martín Hernández | 1994 | AD SEVILLA | 25 m | 2:05.00 | ||
7 | 85 | Edge Cai | 1991 | HSK HERMES | 25 m | 2:10.00 | ||
8 | 203 | Holmsteen Peter | 1963 | BIRKERØD | 6361AA | 25 m | 2:10.09 | |
9 | 208 | Nielsen Michael | 1985 | BIRKERØD | 8531AA | 25 m | 2:11.13 | |
10 | 286 | Olsen Thomas | 1992 | VEST | 9209AH | 25 m | 2:11.20 | |
11 | 158 | Møller Per F. | 1960 | NÆSTVED | 25 m | 2:24.57 | ||
12 | 249 | Håkansson Peter | 1965 | TÄBY SIM | AA6365 | 25 m | 2:27.31 | |
13 | 186 | Pedersen Anders Meinert | 1961 | DELTA | 6125AA | 25 m | 2:29.56 | |
14 | 113 | Hyllested Bo | 1949 | HSK HERMES | 4921AA | 25 m | 2:40.00 | |
15 | 274 | Biering-Sørensen Fin | 1948 | U.S.G | 4801AA | 25 m | 2:45.00 | |
16 | 106 | Kragerup Jan | 1952 | HSK HERMES | 5201AA | 25 m | 2:53.00 | |
17 | 187 | Roed Jesper | 1953 | DELTA | 5301AA | 25 m | 2:59.21 | |
18 | 91 | Hyllested Finn | 1944 | HSK HERMES | 4401AA | 25 m | 3:00.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 38, 200m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 264 | Nyström Emma Festirstein | 1996 | U.S.G | 9632BA | 25 m | 2:11.70 | |
2 | 260 | Hansen Laura Smidt | 1992 | U.S.G | 9268AK | 25 m | 2:19.00 | |
3 | 172 | Sørensen Margit | 1972 | RINGSTED | 7216AA | 25 m | 2:19.58 | |
4 | 84 | Delani Louise | 1984 | HSK HERMES | 8414AA | 25 m | 2:26.89 | |
5 | 33 | Vickery Anette | 1976 | GSK | 7652AA | 25 m | 2:28.50 | |
6 | 98 | Roslyng Anne | 1983 | HSK HERMES | 25 m | 2:28.54 | ||
7 | 36 | Pii Anne-Sofie | 1970 | H2ODENSE | 7014AA | 50 m | 2:33.38 | |
8 | 193 | Bengtson Dorthe Rathmann | 1966 | BIRKERØD | 6652AA | 25 m | 2:35.51 | |
9 | 250 | Fältman Helena | 1980 | TÄBY SIM | AB1680 | 25 m | 2:35.67 | |
10 | 251 | Thuné Camilla | 1967 | TÄBY SIM | AA3267 | 25 m | 2:36.46 | |
11 | 210 | Olin Ulla | 1963 | BIRKERØD | 6322AA | 25 m | 2:43.64 | |
12 | 301 | Kaavé Susanne | 1975 | HØRSHOLM | 7546AA | 50 m | 3:02.20 | |
13 | 240 | Ketelsen Elisabeth | 1943 | VATCPH-STT | 4322AA | 25 m | 3:05.38 | |
14 | 95 | Pedersen Anne-Mette L. | 1960 | HSK HERMES | 6072AA | 25 m | 3:06.37 | |
15 | 277 | Biering-Sørensen Maja | 1952 | U.S.G | 5202AA | 25 m | 4:00.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 39, 4X50m Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 223 | Medley C Sigma | 163 | SIGMA | 25 m | 1:48.15 | ||
2 | 4 | Esbjerg C1 | 165 | ESBJERG | 25 m | 1:49.00 | ||
3 | 225 | Medley D Sigma | 202 | SIGMA | 25 m | 2:01.09 | ||
4 | 270 | Usg Moby Dick | 279 | U.S.G | 25 m | 2:20.00 | ||
5 | 292 | Vest Drenge | 122 | VEST | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 40, 4X50m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 259 | Usg Babysharks | 96 | U.S.G | 25 m | 2:10.00 | ||
2 | 176 | Ringsted Svømmeklub C 40 | 171 | RINGSTED | 25 m | 2:16.00 | ||
3 | 226 | Medley D Sigma | 204 | SIGMA | 25 m | 2:27.11 | ||
4 | 235 | Stt E Litedamer | 279 | VATCPH-STT | 25 m | 2:28.70 | ||
5 | 300 | Hs Damer | 169 | HØRSHOLM | 25 m | 2:34.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 41, 100m Butterfly Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 204 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 25 m | 55.49 | |
2 | 35 | Pedersen Anders Bo | 1981 | H2ODENSE | 8191AA | 25 m | 57.19 | |
3 | 7 | Jacobsen Bo | 1967 | ESBJERG | 6781AA | 25 m | 1:01.00 | |
4 | 185 | Nørregaard Morten | 1977 | DELTA | 7737AA | 25 m | 1:01.44 | |
5 | 315 | Waterval Jesper | 1975 | TRITON B | 7521AB | 25 m | 1:02.24 | |
6 | 211 | Pedersen Henrik | 1965 | BIRKERØD | 6561AA | 25 m | 1:08.20 | |
7 | 196 | Dalsgaard Anders | 1970 | BIRKERØD | 7055AA | 25 m | 1:09.57 | |
8 | 161 | Petersen Christian | 1971 | NÆSTVED | 7125AA | 25 m | 1:10.00 | |
9 | 286 | Olsen Thomas | 1992 | VEST | 9209AH | 25 m | 1:10.09 | |
10 | 142 | Backs Martin | 1972 | KØGE | 7297AA | 50 m | 1:12.72 | |
11 | 293 | Christiansen Jimmy Dahl | 1975 | VEST | 7519AA | 25 m | 1:16.00 | |
12 | 15 | Krogh Peter | 1961 | GENTOFTE | 6115AA | 25 m | 1:16.34 | |
13 | 119 | Lange Jesper | 1967 | HVIDOVRE | 6739AA | 25 m | 1:19.73 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 42, 100m Butterfly Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 256 | Schmidt Julie | 1995 | U.S.G | 9578AK | 25 m | 1:04.48 | |
2 | 99 | Pedersen Carola | 1989 | HSK HERMES | 25 m | 1:16.30 | ||
3 | 156 | Juel Sanne | 1965 | NÆSTVED | 6532AA | 25 m | 1:19.99 | |
4 | 209 | Olin Tenna | 1991 | BIRKERØD | 9134AD | 25 m | 1:24.57 | |
5 | 98 | Roslyng Anne | 1983 | HSK HERMES | 25 m | 1:30.00 | ||
6 | 109 | Møller Else | 1958 | HSK HERMES | 5812AA | 25 m | 1:58.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Løb 43, 4X100m Frisvømning Mix |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 231 | Mix C Sigma | 162 | SIGMA | 25 m | 4:03.04 | ||
2 | 319 | Køge Mix B | 180 | KØGE | 25 m | 4:08.00 | ||
3 | 229 | Mix B Sigma | 154 | SIGMA | 25 m | 4:10.35 | ||
4 | 234 | Mix D Sigma | 207 | SIGMA | 25 m | 4:36.99 | ||
5 | 110 | Voksne E Hermes Masters | 241 | HSK HERMES | 25 m | 5:30.00 | ||
6 | 87 | Oldies F Hermes Masters | 282 | HSK HERMES | 25 m | 6:44.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |