Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe1 |
|
Udskriftsdato |
13 maj 2012 |
|
|
Stævne by |
Kastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:33 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 maj 2012 |
|
|
|
|
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer |
Finaler (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
265 |
1 |
Mikkel Holm Jensen |
1997 |
9775AB |
KØGE |
|
25m |
4:42.53 |
116 |
2 |
Benjamin Kâhler |
1997 |
9721AI |
HOLBÆK |
|
25m |
4:39.68 |
219 |
3 |
Tobias Lynggaard Hansen |
1997 |
9757AA |
TRITON B |
|
25m |
4:39.33 |
208 |
4 |
Gustav Palm-Henriksen |
1997 |
9741AC |
KVIK |
|
25m |
4:39.54 |
203 |
5 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
|
25m |
4:41.74 |
132 |
6 |
Christoffer Krogh |
1997 |
9767AG |
HØRSHOLM |
|
25m |
4:48.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
17 |
1 |
Emil Christensen |
1996 |
9635AF |
HILLERØD |
|
25m |
4:39.10 |
29 |
2 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
9723AE |
GI40HERMES |
|
25m |
4:37.85 |
58 |
3 |
Anders Aaboe Jensen |
1997 |
9779AB |
ALLERØD |
|
25m |
4:37.49 |
82 |
4 |
Søren W. Gjaldbæk |
1997 |
9715AA |
GENTOFTE |
|
25m |
4:37.84 |
19 |
5 |
Frederik Høst Lorenzen |
1996 |
9655AF |
HILLERØD |
|
25m |
4:39.03 |
193 |
6 |
Gustav H. Jørgensen |
1997 |
9721AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
4:39.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
230 |
1 |
Daniel Lund Bækkegård |
1996 |
9655AG |
LAKSEN |
|
25m |
4:34.51 |
1 |
2 |
Victor Drevskich |
1996 |
9631AE |
MK 31 |
|
25m |
4:32.62 |
164 |
3 |
Jonas Nervic Kistorp |
1997 |
9751AL |
LYNGBY |
|
25m |
4:30.89 |
112 |
4 |
Jens Frederik Vittrup |
1996 |
9625AC |
HERLEV |
|
25m |
4:31.02 |
207 |
5 |
Frederik Nerving |
1997 |
9771AP |
KVIK |
|
25m |
4:32.70 |
177 |
6 |
Emil S. Christoffersen |
1996 |
9665AC |
NÆSTVED |
|
25m |
4:35.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
128 |
1 |
Rasmus Svendsen |
1996 |
9663AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
4:28.65 |
54 |
2 |
Peter Huse Gaarde-Hansen |
1996 |
9641AE |
ALLERØD |
|
25m |
4:23.31 |
220 |
3 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
9601AA |
TRITON B |
|
25m |
4:22.58 |
244 |
4 |
Bjørn H. Bremholm Hansen |
1996 |
9651AA |
AIF |
|
25m |
4:22.63 |
252 |
5 |
Benjamin S. Tollundgaard |
1996 |
9605AK |
STT |
|
25m |
4:25.62 |
23 |
6 |
Hannibal Steenfos |
1996 |
9647AA |
GI40HERMES |
|
25m |
4:30.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
194 |
1 |
Thor Simonsen |
1997 |
9743AL |
SØLLERØD |
|
25m |
4:27.58 |
211 |
2 |
Jonathan Müller |
1997 |
9751AB |
SK-SYD |
|
25m |
4:14.48 |
209 |
3 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
9787AB |
KVIK |
|
25m |
4:11.20 |
229 |
4 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
9751AE |
JYLLINGE |
|
25m |
4:12.08 |
195 |
5 |
Oliver Berggren Smidt |
1997 |
9711AM |
SØLLERØD |
|
25m |
4:20.62 |
136 |
6 |
Sebastian H. Andersen |
1997 |
9739AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
4:29.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
266 |
1 |
Morten Børre Petersen |
1996 |
9639AD |
KØGE |
|
25m |
4:19.22 |
202 |
2 |
Viktor Holm |
1996 |
9607AD |
KVIK |
|
25m |
4:13.38 |
175 |
3 |
Martin Nielsen |
1996 |
9653AB |
NAKSKOV |
|
25m |
4:06.15 |
212 |
4 |
Jens Saugmann |
1996 |
9625AK |
SK-SYD |
|
25m |
4:10.88 |
56 |
5 |
Andreas Borre Heltborg |
1996 |
9651AE |
ALLERØD |
|
25m |
4:15.08 |
235 |
6 |
Nikolai Skelsager |
1996 |
9687AC |
SLANGERUP |
|
25m |
4:21.94 |
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 |
Udskriftsdato |
13 maj 2012 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
Udskriftstidspunkt |
08:33 |
|