Program för Citadellsim
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 26
|
Tävling |
Citadellsim 2012 |
|
Utskriftsdatum |
09 juni 2012 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
15:00 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2012 |
|
|
|
|
Gren 26, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (14) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
342 |
3 |
Tommy Barabas |
2000 |
AR5300 |
HS |
|
50m |
|
43 |
4 |
Gustaf Persson |
2001 |
AJ4301 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:48.35 |
137 |
5 |
Ian Hangård |
2002 |
AB5302 |
SS IDEN |
|
25m |
1:49.35 |
348 |
6 |
Ricky Barabas |
2000 |
AR6300 |
HS |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
531 |
1 |
William Heggtveit Løvø |
1999 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:47.10 |
42 |
2 |
Felix Hansson |
2000 |
AO9900 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:41.64 |
40 |
3 |
Melwin Nebrelius |
2001 |
AJ1301 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:41.08 |
500 |
4 |
Lucas Lindblom |
2000 |
AG8500 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:38.52 |
499 |
5 |
Dzevad Celikovic |
2001 |
AH8901 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:40.87 |
548 |
6 |
Erland S. Sommerud |
1999 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:41.46 |
497 |
7 |
Casper Svärd |
2001 |
AC0101 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:43.11 |
547 |
8 |
Emil Rafael Solberg |
1999 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:47.93 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
41 |
1 |
Emil Jespersen |
2001 |
AI9901 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:37.33 |
345 |
2 |
Filip Tanaskovic |
2000 |
AL3100 |
HS |
|
25m |
1:32.80 |
646 |
3 |
Sander Sjöberg |
1999 |
AD6999 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:32.13 |
2 |
4 |
Tomas Abraham |
2000 |
AG3300 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:31.45 |
199 |
5 |
William Latak |
1999 |
AH4399 |
POSEIDON |
|
25m |
1:32.11 |
626 |
6 |
Mikael Johansson |
1999 |
AL2799 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:32.72 |
6 |
7 |
Philip Andersson |
2001 |
AG6501 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:36.73 |
527 |
8 |
Niels-Henrik Guthe |
1998 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:38.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
200 |
1 |
Oscar Johansson |
2000 |
AH4500 |
POSEIDON |
|
50m |
1:30.58 |
550 |
2 |
Lorang Strand |
1998 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:29.09 |
173 |
3 |
Adam Ringdahl |
1998 |
AR7198 |
SK RAN |
|
25m |
1:28.27 |
603 |
4 |
Hakob Hakopian |
1998 |
AM3398 |
KSLS |
|
25m |
1:27.89 |
18 |
5 |
Mai L´nyavskiy |
1998 |
AL8798 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:27.95 |
630 |
6 |
Johan Killman |
1999 |
AI6799 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:28.83 |
197 |
7 |
Sigge Ivarsson |
1999 |
AL4199 |
POSEIDON |
|
25m |
1:29.66 |
87 |
8 |
Nils Tangvald |
1997 |
AR9197 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:30.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
338 |
1 |
Elis Ingvarsson |
1999 |
AG2799 |
HS |
|
25m |
1:26.90 |
138 |
2 |
Roy Hangård |
1999 |
AH0999 |
SS IDEN |
|
25m |
1:26.32 |
73 |
3 |
Johan Persson |
1998 |
AG8598 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:25.57 |
341 |
4 |
Måns Segerlund |
2000 |
AH1900 |
HS |
|
25m |
1:24.43 |
458 |
5 |
Frederik J. Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
50m |
1:25.11 |
26 |
6 |
Isak Rydén |
1999 |
AI2999 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:26.24 |
347 |
7 |
Gustav Persson |
2000 |
AJ4500 |
HS |
|
25m |
1:26.34 |
344 |
8 |
Hampus Olsson |
2000 |
AH7700 |
HS |
|
25m |
1:27.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
521 |
1 |
Henrik Vendsbo Bjørnstad |
1999 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:24.08 |
343 |
2 |
Gustaf Hansson |
2001 |
AD5101 |
HS |
|
25m |
1:23.74 |
216 |
3 |
Victor Lanzinger |
1997 |
AH9797 |
POSEIDON |
|
25m |
1:22.88 |
476 |
4 |
Petter Hellzen |
2000 |
aa6300 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:22.55 |
494 |
5 |
Henrik Albäck |
1998 |
AF6398 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:22.85 |
601 |
6 |
Erik Engström |
1999 |
AL6799 |
KSLS |
|
25m |
1:22.91 |
627 |
7 |
Erik Juliusson |
1998 |
AQ2798 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:24.07 |
39 |
8 |
Gustav Ridderman |
1998 |
AP1398 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:24.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
202 |
1 |
Nicolas Nolén |
2000 |
AG4500 |
POSEIDON |
|
25m |
1:20.47 |
656 |
2 |
Viktor Hansson |
1998 |
AD0798 |
MKK |
|
25m |
1:20.23 |
493 |
3 |
Ali Raeisi |
1998 |
AM8598 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:19.22 |
519 |
4 |
Carl-Fredrik Bengtsson |
1998 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:18.25 |
278 |
5 |
Dennis Jarnberg |
1999 |
AC5999 |
MKK |
|
25m |
1:18.44 |
298 |
6 |
Lukas Gunnarsson |
1998 |
AK8398 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:20.19 |
292 |
7 |
Elias Mårtensson |
1997 |
AV6997 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:20.36 |
134 |
8 |
Alexander Dahlén |
1999 |
AI4399 |
SS IDEN |
|
25m |
1:21.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
487 |
1 |
Oskar Hoff |
1998 |
AH0198 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:17.61 |
498 |
2 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:16.79 |
45 |
3 |
Filip Christiansson |
1999 |
AO6199 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:14.04 |
198 |
4 |
Edvin Paul |
1998 |
AD3798 |
POSEIDON |
|
25m |
1:13.66 |
620 |
5 |
Jonathan Erös |
1998 |
AL3798 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:13.95 |
297 |
6 |
Alexander Hedre |
1999 |
AJ9799 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:14.60 |
280 |
7 |
Rickard Wemlén |
2000 |
AF0900 |
MKK |
|
25m |
1:16.92 |
319 |
8 |
Viktor Cado |
1999 |
AC3399 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:17.75 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
597 |
1 |
Christian Björkgren |
1990 |
AZ6990 |
KSLS |
|
25m |
1:13.36 |
409 |
2 |
Felix Midlöv |
1998 |
AI3398 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:13.14 |
556 |
3 |
Jimmy Lu |
1997 |
AO7997 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:12.91 |
567 |
4 |
Måns Tangvald |
1995 |
AN3595 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:12.14 |
350 |
5 |
Gustav Kroon |
1998 |
AM6398 |
HS |
|
25m |
1:12.41 |
155 |
6 |
Marko Vasilijevic |
1999 |
AH1999 |
SS IDEN |
|
25m |
1:13.08 |
425 |
7 |
Alexander Olsson |
1996 |
AK1796 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:13.21 |
529 |
8 |
Christian Manum Hagby |
1998 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:13.49 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
240 |
1 |
David Olsen |
1998 |
AR3798 |
MKK |
|
25m |
1:11.72 |
70 |
2 |
Hampus Persson |
1997 |
AI3997 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:11.32 |
194 |
3 |
Hugo Cedervall |
1997 |
AA0197 |
POSEIDON |
|
25m |
1:10.61 |
217 |
4 |
Philip Hermansson-Barak |
1997 |
AM7997 |
POSEIDON |
|
25m |
1:10.11 |
406 |
5 |
Marcus Henriksson |
1997 |
AQ1797 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:10.31 |
426 |
6 |
Jesper Olsson |
1998 |
AJ2798 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:11.13 |
234 |
7 |
Sten Ludvigsson |
1998 |
AO9998 |
MKK |
|
25m |
1:11.60 |
331 |
8 |
Oskar Nilsson |
1997 |
AH4597 |
HS |
|
50m |
1:11.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
574 |
1 |
Emil Brohus Nielsen |
1997 |
9719AJ |
FARUM |
|
25m |
1:09.82 |
560 |
2 |
Mihail Simis |
1998 |
AK2798 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:09.15 |
517 |
3 |
Filip Christensson |
1991 |
ag5791 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:07.46 |
330 |
4 |
Otto Schippert |
1996 |
AG7996 |
HS |
|
25m |
1:07.03 |
333 |
5 |
Axel Andersson |
1996 |
AH7796 |
HS |
|
25m |
1:07.45 |
156 |
6 |
Filip Wejfeldt |
1997 |
AF3797 |
SS IDEN |
|
25m |
1:08.73 |
489 |
7 |
Filip Tretonius |
1999 |
AC3999 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:09.38 |
379 |
8 |
Magnus Karlsborn |
1998 |
AJ3398 |
HS |
|
25m |
1:09.93 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
621 |
1 |
Ian Fernström |
1995 |
AQ2795 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:06.63 |
249 |
2 |
Gustav Hellqvist |
1995 |
AG3595 |
MKK |
|
25m |
1:05.38 |
390 |
3 |
Filip Dolk |
1996 |
AG5996 |
HS |
|
25m |
1:05.31 |
637 |
4 |
Victor Möller |
1996 |
AN5196 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:04.91 |
316 |
5 |
Alfred Ahlberg |
1996 |
AE0396 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:04.94 |
593 |
6 |
Rasmus Svendsen |
1996 |
9663AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:05.36 |
632 |
7 |
Stefan Kojic |
1998 |
AO2598 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:05.82 |
146 |
8 |
Robin Jönsson |
1994 |
AC1994 |
SS IDEN |
|
25m |
1:06.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
492 |
1 |
Alfred Christensson |
1998 |
AH0398 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:04.02 |
562 |
2 |
Jonas Andersson |
1996 |
AE2396 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:03.81 |
294 |
3 |
Jacob Zeidler |
1994 |
AB5394 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:02.04 |
589 |
4 |
Søren Meier |
1994 |
9491AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:01.62 |
643 |
5 |
Eric Schollin |
1997 |
AF2597 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:01.82 |
241 |
6 |
Eric Hinderup |
1998 |
AH4798 |
MKK |
|
25m |
1:02.87 |
332 |
7 |
Alexander Johansson |
1995 |
AH1395 |
HS |
|
25m |
1:03.85 |
335 |
8 |
Cruiz Llupa |
1997 |
AG9397 |
HS |
|
25m |
1:04.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
397 |
1 |
Linus Davidsson |
1994 |
AF8394 |
HS |
|
25m |
1:00.22 |
100 |
2 |
Fredrik Knutsen Hegdal |
1994 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:00.18 |
98 |
3 |
Thomas Brustveit |
1993 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
59.40 |
227 |
4 |
Måns Hjelm |
1992 |
AC7992 |
MKK |
|
25m |
55.56 |
386 |
5 |
Emil Möller |
1994 |
AJ5994 |
HS |
|
25m |
57.87 |
463 |
6 |
Max Troell |
1995 |
AA4395 |
SIM ENGELH |
|
25m |
1:00.17 |
541 |
7 |
Norbert Prokopiak |
1994 |
|
Asker SK |
|
50m |
1:00.19 |
142 |
8 |
Julius Hjelm |
1994 |
AC6194 |
SS IDEN |
|
25m |
1:00.43 |
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
09 juni 2012 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
15:00 |
|