Program för Wadköpingsdoppet 2012
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 41
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2012 |
|
Utskriftsdatum |
22 september 2012 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
22:12 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 september 2012 |
|
|
|
|
Gren 41, 100m Bröstsim C+D Flickor |
Finaler (6) |
13 - 14 år: Viktoria Reinhold (1996) 1:14.57 2010-09-26 |
12 år och yngre: Andréa Persson (1999) 1:22.44 2011-09-24 |
|
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
324 |
1 |
Cornelia Johansson |
2003 |
AF1803 |
ÖSA |
|
25m |
1:56.99 |
497 |
2 |
Victoria Molin |
2000 |
AU5400 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:51.84 |
484 |
3 |
Karolin Holmberg |
2001 |
AG5201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:47.26 |
163 |
4 |
Amanda Johansson |
2000 |
AJ9400 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:44.04 |
489 |
5 |
Nora Johansson |
2001 |
AI1201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:45.99 |
483 |
6 |
Julia Holmberg |
2002 |
AE4402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:49.41 |
486 |
7 |
Edith Jernstedt |
2002 |
AG1202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:53.35 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
335 |
1 |
Clara Momats |
2000 |
AG9800 |
ÖSA |
|
25m |
1:40.73 |
513 |
2 |
Emelie Ångström |
2001 |
AN8201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:40.25 |
345 |
3 |
Tea Tagesson |
2000 |
AC7400 |
ÖSA |
|
25m |
1:36.71 |
337 |
4 |
Lina Nederman |
2000 |
AP0600 |
ÖSA |
|
25m |
1:36.07 |
159 |
5 |
Daniella Fallenhag |
2000 |
AR7800 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:36.62 |
123 |
6 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
AB2800 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:38.89 |
493 |
7 |
Elin Lindgren |
2000 |
AP4600 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:40.71 |
409 |
8 |
Emelie Johansson |
2000 |
AV7400 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:42.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
279 |
1 |
Amanda Hagsten |
2000 |
AE5600 |
NAUTILUS |
|
25m |
1:35.25 |
491 |
2 |
Ida Kvist |
1998 |
BI5698 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:33.81 |
332 |
3 |
Elin Larsson |
1998 |
BD2898 |
ÖSA |
|
25m |
1:33.23 |
103 |
4 |
Emma Dubo |
1999 |
AC5299 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:32.04 |
108 |
5 |
Linea Holström |
2000 |
AC4600 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:32.73 |
336 |
6 |
Ida Nederman |
2000 |
AU7400 |
ÖSA |
|
25m |
1:33.27 |
129 |
7 |
Amanda Lundin-Bornström |
1998 |
AB8698 |
FAGERSTA |
|
25m |
1:34.11 |
170 |
8 |
Andrea Reinhold |
2001 |
AS3401 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:35.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
418 |
1 |
Sofia Ander |
1998 |
BE1898 |
SALA SS |
|
25m |
1:31.62 |
220 |
2 |
Linda Sköld |
1998 |
AJ6498 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:29.70 |
6 |
3 |
Ebba Melin |
1998 |
BF8498 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:28.37 |
119 |
4 |
Alice Palmkvist |
2000 |
AE9200 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:28.03 |
109 |
5 |
Matilda Holström |
1998 |
AP9498 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:28.13 |
133 |
6 |
Sandra Lundqvist |
1998 |
AH4898 |
FALUN |
|
25m |
1:29.43 |
428 |
7 |
Amanda Hyllbrant |
1999 |
AY6899 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
1:30.52 |
149 |
8 |
Vanja Alm |
2000 |
AD2400 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:32.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
464 |
1 |
Hannah Brunzell |
2001 |
AP6801 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:27.97 |
424 |
2 |
Emma Bergkvist |
2000 |
AA5600 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
1:26.81 |
137 |
3 |
Elin Svärd |
1998 |
AL9498 |
FALUN |
|
25m |
1:23.15 |
139 |
4 |
Hanna Tinnerholm |
1999 |
AG8299 |
FALUN |
|
25m |
1:22.71 |
7 |
5 |
Thilde Palmqvist |
1998 |
AY1298 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:22.97 |
193 |
6 |
Mikaela Jarlemark |
1998 |
AF2698 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:24.16 |
166 |
7 |
Alfhild Kristensson |
1999 |
AI6699 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:27.64 |
422 |
8 |
Linnéa Palmqvist |
1998 |
AG3698 |
SALA SS |
|
25m |
1:28.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
255 |
1 |
Ann-Kristin Karlsson |
1999 |
AH5899 |
MASS |
|
25m |
1:22.26 |
314 |
2 |
Isabelle Fredriksson |
1999 |
AG9699 |
ÖSA |
|
50m |
1:20.77 |
503 |
3 |
Andréa Persson |
1999 |
AB5899 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:17.72 |
458 |
4 |
Lina Berggren |
1998 |
AB7698 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:14.17 |
10 |
5 |
Klara Thormalm |
1998 |
AA4898 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:16.48 |
9 |
6 |
Elin Steindl |
1998 |
AO2898 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:18.51 |
380 |
7 |
Ida Pettersson |
1999 |
AP2699 |
POLISEN |
|
25m |
1:21.46 |
318 |
8 |
Amanda Göthlin |
1998 |
AU4498 |
ÖSA |
|
25m |
1:22.71 |
Skapad av WinGrodan 1.19.10 |
Utskriftsdatum |
22 september 2012 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
22:12 |
|