Program för Spar Nord Cup
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Spar Nord Cup |
|
Udskriftsdato |
15 June 2012 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:56 |
|
|
Arrangør |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 June 2012 |
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
212 |
2 |
Andreas L. Jytzler |
2002 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
|
37 |
3 |
Jonas Harboesgaard |
1999 |
9911AN |
KOLDING |
|
25m |
|
63 |
4 |
Simon Glibstrup Thomsen |
2000 |
|
KOLDING |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Malthe Toustrup |
2003 |
|
TEMPO |
|
25m |
|
207 |
2 |
Asger Elbæk Hansen |
2002 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
|
67 |
3 |
Esben Kay |
1999 |
|
TEMPO |
|
25m |
|
216 |
4 |
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
|
214 |
5 |
Morten Kaul |
2002 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
62 |
1 |
Malthe Sielermann |
2000 |
|
KOLDING |
|
25m |
|
232 |
2 |
William Terp |
2003 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
|
19 |
3 |
Simon Kjeldgaard |
2002 |
0279AE |
FREM |
|
25m |
58.35 |
91 |
4 |
Mikkel Hansen |
1999 |
9961AQ |
VARDE |
|
25m |
|
228 |
5 |
Jonas Riis |
2002 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
|
205 |
6 |
Rasmus Ditlefsen |
2004 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
18 |
1 |
Mads Jensen |
2002 |
0233AA |
FREM |
|
25m |
51.26 |
73 |
2 |
Anders Eenberg |
2001 |
0177AJ |
ST ESBJERG |
|
25m |
47.94 |
59 |
3 |
William Ohrt |
2002 |
0271AC |
KOLDING |
|
25m |
46.56 |
215 |
4 |
Oliver Kjærgaard |
2001 |
0149AC |
WEST SWIM |
|
25m |
47.80 |
38 |
5 |
Emil Henriksen |
1999 |
9905AS |
KOLDING |
|
25m |
47.98 |
84 |
6 |
Alexander Poulsen |
2002 |
0261AI |
ST ESBJERG |
|
25m |
55.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
58 |
1 |
William Svarer |
2002 |
0283AE |
KOLDING |
|
25m |
43.86 |
222 |
2 |
Marcus Møgelmose-Andersen |
1998 |
9845AO |
WEST SWIM |
|
25m |
42.60 |
24 |
3 |
Morten Sørensen |
2002 |
0215AC |
FREM |
|
25m |
40.43 |
79 |
4 |
Magnus Lundgaard |
2000 |
0083AP |
ST ESBJERG |
|
25m |
41.74 |
15 |
5 |
Aleksander Engstrøm |
2000 |
0009AP |
FREM |
|
25m |
43.51 |
34 |
6 |
Casper Skyt Frederiksen |
1999 |
9989AN |
KOLDING |
|
25m |
44.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
226 |
1 |
Andreas H. Paulsen |
2000 |
0087AF |
WEST SWIM |
|
25m |
38.66 |
200 |
2 |
Thor Erik Andreasen |
1998 |
9845AR |
WEST SWIM |
|
25m |
38.48 |
236 |
3 |
Oliver Christensen |
2000 |
0025AF |
WEST SWIM |
|
25m |
38.19 |
23 |
4 |
Casper Sørensen |
2000 |
0043AH |
FREM |
|
25m |
38.19 |
6 |
5 |
Daniel Jensen |
2001 |
0119AH |
DELTA |
|
25m |
38.63 |
211 |
6 |
Mathias Jensen |
1998 |
9879AR |
WEST SWIM |
|
25m |
40.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
33 |
1 |
Nicklas Frandsen |
1998 |
9839AH |
KOLDING |
|
25m |
37.09 |
50 |
2 |
Rasmus Ulka Nielsen |
1999 |
9995AN |
KOLDING |
|
25m |
34.07 |
237 |
3 |
Anders Bjørn Fries |
1996 |
9689AI |
WEST SWIM |
|
25m |
30.92 |
209 |
4 |
Jakob Grene |
2001 |
0133AC |
WEST SWIM |
|
25m |
32.98 |
82 |
5 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ST ESBJERG |
|
25m |
35.73 |
208 |
6 |
Tobias Fosgau |
1998 |
9805AP |
WEST SWIM |
|
25m |
38.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Oliver Frøsig |
2000 |
0021AG |
ST ESBJERG |
|
25m |
36.23 |
235 |
2 |
Mikkel Sandberg Andersen |
1998 |
9801AR |
WEST SWIM |
|
25m |
33.60 |
14 |
3 |
Oliver Chodkiewcz |
1996 |
9661AB |
FREM |
|
25m |
28.70 |
43 |
4 |
Andreas Jørgensen |
2000 |
0057AI |
KOLDING |
|
25m |
31.94 |
51 |
5 |
Mads Bylow Nikolajsen |
1998 |
9889AS |
KOLDING |
|
25m |
34.77 |
230 |
6 |
Jakob Sørensen |
1998 |
9861AB |
WEST SWIM |
|
25m |
37.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
WEST SWIM |
|
25m |
35.91 |
5 |
2 |
Frederik Hildebrand |
1996 |
9611AQ |
DELTA |
|
25m |
33.51 |
89 |
3 |
Simon Juhl Schmidt |
1997 |
9743AD |
ST ESBJERG |
|
25m |
27.64 |
21 |
4 |
Jacob de Lisser |
2001 |
0119AB |
FREM |
|
25m |
31.04 |
85 |
5 |
Nicolai Bruun Thomsen |
1997 |
9753AO |
ST ESBJERG |
|
25m |
34.22 |
9 |
6 |
Morten Vahr Rudebeck |
2000 |
0047AF |
DELTA |
|
25m |
37.30 |
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 |
Udskriftsdato |
15 June 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Udskriftstidspunkt |
18:56 |
|