Ohjelma SEFA International
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Heatlista Gren 6
|
Tävling |
SEFA Internationell |
|
Utskriftsdatum |
07 september 2012 |
|
|
Tävlingsort |
Alingsås |
|
Utskriftstid |
19:37 |
|
|
Arrangör |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2012 |
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim C D E flickor |
Finaler (15) |
Sponsor: Elgiganten |
10 år och yngre: Yu Chang (2001) 1:14.88 2011-09-10 |
11 - 12 år: Shi Zhengying (1999) 1:04.99 2011-09-10 |
13 - 14 år: Fu Yiran (1997) 1:03.18 2011-09-10 |
|
Heat 1 (15) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
16 |
1 |
Nora Lidbom |
2002 |
AP0202 |
SKENE SIM |
|
25m |
|
284 |
2 |
Matilda Hoff |
2003 |
AG6803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
|
133 |
3 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
BE4601 |
ELFSBORG |
|
25m |
|
132 |
4 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
AE7403 |
ELFSBORG |
|
25m |
|
285 |
5 |
Tilde Röiseth |
2003 |
AF5603 |
LANDSKRONA |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
13 |
1 |
Tove Apelqvist |
2002 |
AO6802 |
SKENE SIM |
|
25m |
|
289 |
2 |
Izabella Shakhova |
2001 |
|
LANDSKRONA |
|
25m |
|
28 |
3 |
Linnea Edgren |
2002 |
AT7202 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
201 |
4 |
Tindra Richards |
2001 |
BD2401 |
SK ALINGSÅ |
|
25m |
|
281 |
5 |
Linnéa Lindh |
2003 |
AI3803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
|
283 |
6 |
Linnea Eriksson |
2003 |
AG2803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
145 |
1 |
Nathalie Johansson |
1999 |
BO9899 |
FALKENBERG |
|
25m |
|
334 |
2 |
Wilma Årebäck |
1999 |
BI7699 |
SVENLJUNGA |
|
25m |
|
131 |
3 |
Elin Trollsfjord |
2001 |
BE6601 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:49.54 |
17 |
4 |
Astrid Lilja |
2002 |
AE3602 |
SKENE SIM |
|
25m |
|
244 |
5 |
Maja Hedström |
2001 |
|
VARBERG |
|
25m |
|
335 |
6 |
Leia Rowlands |
2000 |
BD6600 |
ALINGSÅS |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
243 |
1 |
Julia Hedström |
2000 |
AP6400 |
VARBERG |
|
50m |
1:39.52 |
128 |
2 |
Astrid Svedberg |
2001 |
AV5801 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:35.47 |
127 |
3 |
Hannah Lornell |
2000 |
AI3200 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:34.07 |
202 |
4 |
Agnes Svantesson |
2001 |
AM2201 |
SK ALINGSÅ |
|
25m |
1:35.28 |
282 |
5 |
Hanna Lundius |
2001 |
BI7201 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:35.74 |
155 |
6 |
Lovisa Brantsing |
1998 |
|
KUNGÄLV |
|
25m |
1:39.63 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
261 |
1 |
Majja Vaara |
2000 |
BL9400 |
VARBERG |
|
50m |
1:31.36 |
25 |
2 |
Nora Berglin |
1998 |
BK5298 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:28.77 |
286 |
3 |
Laura Dorenda |
2001 |
AD2401 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:28.19 |
67 |
4 |
Ebba Olsson |
2001 |
AM7201 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:28.33 |
226 |
5 |
Clara Balslev |
2001 |
AE7601 |
VARBERG |
|
25m |
1:28.89 |
287 |
6 |
Valentina Barkijevic |
1999 |
BE7299 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:31.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
65 |
1 |
Alice Nordkvist |
2000 |
AV8400 |
MARIESTAD |
|
50m |
1:27.29 |
242 |
2 |
Linnéa Gustafsson |
1999 |
BK0299 |
VARBERG |
|
50m |
1:26.56 |
296 |
3 |
Cajsa Andersson |
1999 |
AN0899 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:24.40 |
288 |
4 |
Charlotte Larmark |
2000 |
AE2400 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:25.03 |
82 |
5 |
Isabel Drzewiecki |
1998 |
BN1498 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:27.13 |
102 |
6 |
Emma Tegstam |
1998 |
BF6698 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:27.90 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
57 |
1 |
Linn Kramer |
2001 |
AD8801 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:22.98 |
156 |
2 |
Isabella Brogren |
1999 |
BB7499 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:22.55 |
24 |
3 |
Vanessa Phu |
1998 |
BL3498 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:21.61 |
31 |
4 |
Diba Zangana |
1999 |
BH5499 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:21.93 |
149 |
5 |
Jouline Svensson |
1999 |
BJ2899 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:22.88 |
298 |
6 |
Melinda Andersson |
2000 |
AI1600 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:23.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
146 |
1 |
Linnea Karlsson |
1999 |
BJ1899 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:20.69 |
262 |
2 |
Sara Westholm |
2001 |
AL8801 |
VARBERG |
|
25m |
1:19.81 |
215 |
3 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
AJ7601 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:18.40 |
212 |
4 |
Amanda Kullander |
1999 |
AS1699 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:19.66 |
277 |
5 |
Julia Rosebrink |
2000 |
AO1200 |
KARLSBORG |
|
50m |
1:20.56 |
290 |
6 |
Elsa Assarsson |
2001 |
AD1401 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:21.24 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
249 |
1 |
Michaela Johansson |
2000 |
AJ8400 |
VARBERG |
|
50m |
1:18.16 |
247 |
2 |
Ebba Hultgren |
2000 |
AL8400 |
VARBERG |
|
50m |
1:17.87 |
12 |
3 |
Wilma Ryrbo |
1999 |
|
S 77 |
|
25m |
1:17.18 |
165 |
4 |
Frida Ljungberg |
1998 |
AV2498 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:17.37 |
241 |
5 |
Maja Engström |
2000 |
AV3800 |
VARBERG |
|
50m |
1:18.13 |
117 |
6 |
Linea Holström |
2000 |
AC4600 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:18.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
103 |
1 |
Klara Tistrand |
2001 |
AD9801 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:16.75 |
101 |
2 |
Linnéa Söderman |
1998 |
AL0298 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:15.47 |
22 |
3 |
Karin Wennberg |
1999 |
AT2499 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:15.40 |
119 |
4 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
AB2800 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:15.45 |
129 |
5 |
Matilda Holström |
1998 |
AP9498 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:15.90 |
27 |
6 |
Caitlin Thyberg-Ng |
1999 |
BH4499 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:16.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
291 |
1 |
Maja Iversen |
1999 |
AV3899 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:14.97 |
144 |
2 |
Jelka Feldhusen |
1998 |
BL8298 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:13.99 |
292 |
3 |
Elin Rundblad |
1999 |
AN3299 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:13.03 |
30 |
4 |
Tilda Börjesson |
2000 |
AY5600 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:13.93 |
26 |
5 |
Johanna Gunnarsson |
1999 |
AT1499 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:14.32 |
297 |
6 |
Louise Bengtsson |
2000 |
AI6800 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:14.98 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
58 |
1 |
Tove Kramer |
1999 |
AX4699 |
MARIESTAD |
|
50m |
1:12.18 |
194 |
2 |
Louise Hallkvist |
1999 |
AE0299 |
SK ALINGSÅ |
|
25m |
1:10.15 |
199 |
3 |
Sanna Lygnestrand |
1999 |
AG5499 |
SK ALINGSÅ |
|
25m |
1:08.59 |
293 |
4 |
My Rydgren |
1999 |
AT5699 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:09.00 |
216 |
5 |
Erica Staflund |
1999 |
AC9699 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:10.17 |
294 |
6 |
Ninwa Somi |
1998 |
AI4298 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:12.82 |
|
|
Heat 13 (15) (10 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
230 |
1 |
Ronja Berggren |
2003 |
AE1403 |
VARBERG |
|
50m |
1:44.48 |
200 |
2 |
Ellinor Olesen |
2002 |
AS8202 |
SK ALINGSÅ |
|
25m |
1:41.60 |
221 |
3 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
AJ6602 |
VARBERG |
|
50m |
1:31.88 |
257 |
4 |
Nanna Sandgren |
2003 |
AD8603 |
VARBERG |
|
50m |
1:34.37 |
229 |
5 |
Matilda Bengtsson |
2002 |
AK7802 |
VARBERG |
|
50m |
1:41.86 |
280 |
6 |
Fanny Moreau |
2003 |
AF3603 |
LANDSKRONA |
|
25m |
|
|
|
Heat 14 (15) (11 - 12 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
23 |
1 |
Daniella Fallenhag |
2000 |
AR7800 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:13.53 |
295 |
2 |
Ida Sandwång |
2001 |
AM3601 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:10.91 |
130 |
3 |
Tilda Öman |
2000 |
AI7200 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:06.40 |
239 |
4 |
Linnea Dunberg |
2000 |
AE8200 |
VARBERG |
|
25m |
1:10.47 |
213 |
5 |
Emma Lundgren |
2000 |
AG7400 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:12.85 |
62 |
6 |
Ida Lövgren |
2001 |
AB2801 |
MARIESTAD |
|
50m |
1:13.65 |
|
|
Heat 15 (15) (13 - 14 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
219 |
1 |
Elise Wallén |
1998 |
AN1298 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:07.00 |
209 |
2 |
Nikki Brockmar |
1999 |
AR2299 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:06.18 |
32 |
3 |
Alfhild Kristensson |
1999 |
AI6699 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:02.49 |
29 |
4 |
Mathilda Janzon |
1998 |
AJ0698 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:04.93 |
81 |
5 |
Emma Dimitriou Sagré |
1999 |
AO4699 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:06.19 |
255 |
6 |
Matilda Pettersson |
1999 |
AK6699 |
VARBERG |
|
25m |
1:07.78 |
Skapad av WinGrodan 1.19.05 |
Utskriftsdatum |
07 september 2012 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
19:37 |
|