Ohjelma Höstsimiaden MSSF område 2
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
Höstsimiaden 2012 |
|
Utskriftsdatum |
24 november 2012 |
|
|
Tävlingsort |
Västerås |
|
Utskriftstid |
08:47 |
|
|
Arrangör |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 november 2012 |
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Flickor 11-12 |
Finaler (9) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
3 |
Sara Jarnfeldt |
2001 |
BJ1801 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:10.00 |
8 |
4 |
Alva Bengtsson |
2001 |
BJ3801 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:00.00 |
199 |
5 |
Lovisa Bergman |
2000 |
BJ5400 |
NAUTILUS |
|
25m |
2:05.00 |
60 |
6 |
Natalie Frejdig |
2001 |
BK0801 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
2:21.45 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
222 |
1 |
Hilma Edwardson |
2001 |
AR4301 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:00.00 |
210 |
2 |
Ellen Nyhlin |
2000 |
AW3800 |
NAUTILUS |
|
25m |
1:55.21 |
40 |
3 |
Isabella Röbech |
2000 |
AD0400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:50.00 |
206 |
4 |
Ariadna Karlsson |
2001 |
AZ1201 |
NAUTILUS |
|
25m |
1:50.00 |
24 |
5 |
Julia Jörtsö |
2001 |
AM6401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:50.00 |
7 |
6 |
Johanna Allerhed |
2001 |
AM7401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:50.75 |
12 |
7 |
Sara Elmgart |
2001 |
BC1601 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:00.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
93 |
1 |
Tilda Granlund |
2001 |
AF0201 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:46.43 |
155 |
2 |
Michelle Cen |
2000 |
BM3200 |
ÖSA |
|
25m |
1:45.00 |
171 |
3 |
Evelina Rydén |
2000 |
BM2400 |
ÖSA |
|
25m |
1:40.00 |
16 |
4 |
Maja Gustafsson |
2001 |
AM8401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:39.96 |
242 |
5 |
Minna Billström |
2001 |
BH8201 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:40.00 |
11 |
6 |
Laura Chan |
2000 |
BC5200 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:40.00 |
95 |
7 |
Anna Idesten |
2001 |
AX1801 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:45.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
99 |
1 |
Klara Andersson |
2001 |
BA2801 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:39.10 |
25 |
2 |
Cindy Khuong |
2000 |
AZ0200 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:36.70 |
61 |
3 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
AY5401 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
1:36.12 |
34 |
4 |
Emelie Moroni |
2001 |
BD3401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:33.53 |
39 |
5 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
BJ6600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:35.00 |
70 |
6 |
Agnes Asplund |
2001 |
AX6601 |
LINDESBERG |
|
25m |
1:36.13 |
234 |
7 |
Adelina Persson |
2001 |
BE1601 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:37.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
114 |
1 |
Julia Faleke-Novy |
2000 |
BK1600 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:32.11 |
84 |
2 |
Alexandra Rundgren |
2001 |
BC7601 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:31.34 |
172 |
3 |
Sandra Rääf |
2000 |
AW8200 |
ÖSA |
|
25m |
1:30.51 |
15 |
4 |
Frida Gustafsson |
2001 |
AM5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:28.27 |
46 |
5 |
Tilda Wik |
2001 |
AX5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:30.00 |
86 |
6 |
Paula Wiberg-Jansson |
2001 |
AX4801 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:30.86 |
188 |
7 |
Josefin Kahlbom |
2001 |
AG1201 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
1:31.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
208 |
1 |
Jennie Lundgren |
2001 |
AG2401 |
NAUTILUS |
|
25m |
1:27.33 |
207 |
2 |
Elin Karlsson |
2001 |
AW6601 |
NAUTILUS |
|
25m |
1:24.67 |
29 |
3 |
Katarina Lindoff |
2000 |
AY7800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:23.83 |
129 |
4 |
Victoria Molin |
2000 |
AU5400 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:22.25 |
101 |
5 |
Ebba Bergqvist |
2000 |
AW0400 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:22.86 |
126 |
6 |
Elin Lindgren |
2000 |
AP4600 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:24.03 |
6 |
7 |
Hannele Ålander |
2001 |
AC8601 |
SK ENA |
|
25m |
1:25.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
64 |
1 |
Nora Laine |
2000 |
AP8400 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
1:21.77 |
120 |
2 |
Karolin Holmberg |
2001 |
AG5201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:20.35 |
200 |
3 |
Amanda Hagsten |
2000 |
AE5600 |
NAUTILUS |
|
25m |
1:18.73 |
75 |
4 |
Linn Boije |
2000 |
BE5200 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:18.14 |
80 |
5 |
Elin Kårehagen |
2001 |
AG7601 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:18.49 |
163 |
6 |
Minna Johansson |
2000 |
AB5200 |
ÖSA |
|
25m |
1:19.53 |
209 |
7 |
Awaz Nabi Pour |
2000 |
BE3800 |
NAUTILUS |
|
25m |
1:21.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
26 |
1 |
Amanda Kullman |
2000 |
AN3400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:18.09 |
32 |
2 |
Johanna Ly |
2000 |
AK6600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:17.04 |
196 |
3 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
AG3201 |
SK STRÄNGN |
|
50m |
1:16.41 |
169 |
4 |
Lina Nederman |
2000 |
AP0600 |
ÖSA |
|
25m |
1:15.84 |
68 |
5 |
Tova Wauge |
2000 |
AN9600 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
1:16.24 |
59 |
6 |
Malin Eklund |
2001 |
AL9201 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
1:16.74 |
143 |
7 |
Emelie Ångström |
2001 |
AN8201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:17.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
168 |
1 |
Ida Nederman |
2000 |
AU7400 |
ÖSA |
|
25m |
1:15.16 |
192 |
2 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
1:14.30 |
77 |
3 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:10.68 |
48 |
4 |
Josefin Zetterberg |
2000 |
AN2400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:09.00 |
142 |
5 |
Victoria Åberg |
2001 |
AL7201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:09.09 |
174 |
6 |
Tea Tagesson |
2000 |
AC7400 |
ÖSA |
|
25m |
1:14.29 |
167 |
7 |
Clara Momats |
2000 |
AG9800 |
ÖSA |
|
25m |
1:14.80 |
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
24 november 2012 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
08:47 |
|