Program för Höstsimiaden 2012
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 44
|
Tävling |
Höstsimiaden |
|
Utskriftsdatum |
25 november 2012 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
14:07 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & Södertälje SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 november 2012 |
|
|
|
|
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
345 |
3 |
Oscar Lindberg |
2001 |
AF1101 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
|
312 |
4 |
Max Lundberg |
2001 |
AQ8301 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:17.87 |
378 |
5 |
Johan Hennert |
2001 |
AL6901 |
SS04 |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
145 |
1 |
Benjamin Banfi |
2001 |
AP5101 |
SALTSJÖB |
|
25m |
2:10.76 |
159 |
2 |
Gustav Sjöqvist |
2001 |
AD2701 |
SALTSJÖB |
|
25m |
2:06.38 |
444 |
3 |
Max Kenning |
2001 |
AJ6101 |
SALTSJÖB |
|
25m |
2:03.27 |
373 |
4 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:59.27 |
103 |
5 |
Daniel Karlsson |
2001 |
AL0901 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
2:02.08 |
111 |
6 |
Leo Norsbo |
2001 |
AF6101 |
HELLAS SK |
|
25m |
2:04.23 |
242 |
7 |
Elliot Stenström |
2001 |
AJ7101 |
SKURU IK |
|
25m |
2:08.52 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
258 |
1 |
Robert Hellberg |
2001 |
AE7701 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:56.97 |
296 |
2 |
Alexis Camacho |
2001 |
AE5301 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:52.48 |
108 |
3 |
Arvid Udell |
2001 |
AM3901 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:52.29 |
20 |
4 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
AK8701 |
SKK |
|
25m |
1:50.50 |
278 |
5 |
Henry Tossavainen |
2001 |
AE0901 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:52.22 |
142 |
6 |
Kiflom Mogos |
2001 |
AQ1901 |
POLISEN |
|
25m |
1:52.47 |
114 |
7 |
Marcus Thune |
2001 |
AJ2101 |
HELLAS SK |
|
25m |
1:53.57 |
268 |
8 |
Axel Moureau |
2001 |
AL7901 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:58.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
275 |
1 |
Sebastian Soume |
2001 |
AE2901 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:44.89 |
138 |
2 |
Alexander Gusev |
2001 |
AI6501 |
POLISEN |
|
25m |
1:43.93 |
200 |
3 |
Oliver Rehn |
2001 |
AF5101 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:41.00 |
119 |
4 |
Markus Charlton |
2001 |
AD7701 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:39.11 |
322 |
5 |
Adam Sehmi |
2001 |
AG3301 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:40.29 |
254 |
6 |
David Erovic |
2001 |
AE9701 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:41.74 |
253 |
7 |
Axel Bystedt |
2001 |
AE6701 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:44.72 |
91 |
8 |
David Stålmarck |
2001 |
AI4701 |
ÄLVSJÖ AIK |
|
25m |
1:45.45 |
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
14:07 |
|