Program for Åbne Københavnske Masters 2013
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 13, 100m Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 1239 | Skytte Jacob Lercke | 1984 | BIRKERØD | 8431AA | 25 m | 58.22 | |
2 | 1408 | Vitazka Honza | 1976 | MKK | aa4976 | 25 m | 1:00.74 | |
3 | 1410 | Ulveklint Mikael | 1980 | MKK | ac7180 | 25 m | 1:04.77 | |
4 | 1569 | Pellfolk Marcus | 1986 | TÄBY SIM | AB8386 | 25 m | 1:05.00 | |
5 | 1502 | Karlsson Pelle | 1974 | SK LAXEN | AA2374 | 25 m | 1:05.30 | |
6 | 1141 | Ancker Morten | 1967 | ASS | 6703AA | 25 m | 1:05.50 | |
7 | 1234 | Holmsteen Peter | 1963 | BIRKERØD | 6361AA | 25 m | 1:06.21 | |
8 | 1275 | Kirkegaard Jonas | 1987 | ASS | 8723AA | 25 m | 1:07.48 | |
9 | 1688 | Olsson Mikael | 1975 | YSTADS SS | ab0375 | 25 m | 1:08.50 | |
10 | 1530 | Fritzon Lennart | 1968 | SK SYDSIM | AA1768 | 25 m | 1:08.55 | |
11 | 1514 | Svensson Jan-Olof | 1960 | SK LAXEN | AA2560 | 25 m | 1:09.00 | |
12 | 1446 | Persson Lenny | 1977 | SK RAN | aa2577 | 25 m | 1:09.15 | |
13 | 1150 | Behrendorff Henrik | 1975 | MKK | AB8575 | 25 m | 1:09.42 | |
14 | 1521 | Waterval Jesper | 1975 | TRITON B | 25 m | 1:10.00 | ||
15 | 1522 | Wisler-Poulsen Ian | 1973 | TRITON B | 25 m | 1:10.00 | ||
16 | 1548 | Hjorth Klaus | 1977 | STT | 25 m | 1:10.00 | ||
17 | 1698 | Loftheim Øyvind | 1961 | KVIK | 6193AA | 25 m | 1:10.00 | |
18 | 1323 | Möller Mats | 1967 | HS | AA1967 | 25 m | 1:10.28 | |
19 | 1687 | Gimsér Richard | 1968 | YSTADS SS | ab5168 | 25 m | 1:10.50 | |
20 | 1034 | Egenhardt Martin | 1977 | GSK | 25 m | 1:11.00 | ||
21 | 1601 | Rundgren Mårten | 1967 | ÖSTERLEN | AA6167 | 25 m | 1:11.00 | |
22 | 1627 | Börjesson Oskar | 1973 | S 77 | AA0973 | 25 m | 1:11.46 | |
23 | 1518 | Henriksen Poul Mølby | 1966 | TRITON B | 6617AA | 25 m | 1:12.58 | |
24 | 1340 | Kohnagel Mark André | 1972 | HERMES | 25 m | 1:13.00 | ||
25 | 1328 | Nilsson Richard | 1971 | HS | aa9771 | 25 m | 1:13.65 | |
26 | 1327 | Örth Mats | 1955 | HS | AA7355 | 25 m | 1:14.81 | |
27 | 1543 | Bæk Anders | 1966 | STT | 6639AA | 25 m | 1:14.88 | |
28 | 1299 | Hansen Kaj Mantzius | 1974 | GSK | 7461AA | 25 m | 1:15.00 | |
29 | 1368 | Abdurahmanovic Muris | 1979 | KARLSKRONA | AC6379 | 25 m | 1:15.00 | |
30 | 1406 | Ek Robert | 1961 | MKK | ab4161 | 25 m | 1:15.63 | |
31 | 1339 | Hyllested Bo | 1949 | HERMES | 4921AA | 25 m | 1:16.00 | |
32 | 1558 | Pedersen Bjørn | 1958 | TS&LK | 25 m | 1:16.00 | ||
33 | 1490 | Månsson Fredrik | 1962 | SALTSJÖB | AA4962 | 25 m | 1:16.17 | |
34 | 1617 | Krage Eddy | 1967 | HELSINGØR | 6723AA | 25 m | 1:16.20 | |
35 | 420 | Haakonsen Jan | 1955 | Oslo IL | 25 m | 1:20.00 | ||
36 | 1564 | Håkansson Peter | 1965 | TÄBY SIM | AA6365 | 25 m | 1:20.00 | |
37 | 1405 | Røed Øyvind | 1963 | Larvik SK | 25 m | 1:20.34 | ||
38 | 1597 | Olander Valter | 1965 | VÄSTERÅS | AB9965 | 25 m | 1:21.00 | |
39 | 1684 | Pedersen Anders Meinert | 1961 | DELTA | 25 m | 1:21.00 | ||
40 | 1682 | Madsen Jesper | 1975 | DELTA | 25 m | 1:22.00 | ||
41 | 1480 | Halgreen Jens | 1954 | RINGSTED | 5401AA | 25 m | 1:24.40 | |
42 | 216 | Olsen Hans Ahle | 1963 | KVIK | 6381AA | 25 m | 1:25.00 | |
43 | 1412 | Schanke Morten | 1954 | MASØR | 25 m | 1:25.00 | ||
44 | 1544 | Bækgaard Finn | 1955 | STT | 5521AA | 25 m | 1:25.10 | |
45 | 753 | Jensen Kim Yousefi | 1966 | HØRSHOLM | 25 m | 1:25.13 | ||
46 | 1422 | Eriksson Ulf | 1965 | NKK | AB7965 | 25 m | 1:25.55 | |
47 | 1436 | Palmø Jan | 1965 | HOLBÆK | 6595AA | 25 m | 1:30.72 | |
48 | 1435 | Kristiansen Søren | 1968 | HOLBÆK | 6845AA | 25 m | 1:31.99 | |
49 | 1216 | Elborne Steen | 1957 | ALLERØD | 5731AA | 25 m | 1:35.00 | |
50 | 1482 | Simonsen Jan | 1964 | RINGSTED | 6407AA | 25 m | ||
51 | 1577 | Berg Kjell-Erling | 1960 | Vadsø SK | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:23 |