Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Seedede heat Løb 6
|
Stævne navn |
HCA CUP 2013 |
|
Udskriftsdato |
31 maj 2013 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
16:17 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 maj 2013 |
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer |
Indledende (4) |
Sponsor: Per Wermuth - Psykolog |
H.C. Andersen Swim Cup Rekord - 0.29.25 |
2009 Kristian Outinen(83) VI39-VAT |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
206 |
2 |
Nickolas Irani Jahromi |
2001 |
0151AG |
OSK |
|
50m |
|
203 |
3 |
Oliver Hannibal |
2001 |
0179AH |
OSK |
|
50m |
1:05.15 |
282 |
4 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
50m |
47.12 |
204 |
5 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
OSK |
|
50m |
49.20 |
189 |
6 |
Jonas Nibe Klit |
1994 |
9461AQ |
SVENDBORG |
|
50m |
|
198 |
7 |
Anders Bruun-Petersen |
1999 |
9993AT |
OSK |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
187 |
1 |
Lauritz Sylvest Hofmann |
1999 |
9989AM |
SVENDBORG |
|
50m |
44.49 |
174 |
2 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
50m |
40.95 |
277 |
3 |
Oliver Chodkiewcz |
1996 |
9661AB |
FREM |
|
50m |
35.79 |
249 |
4 |
Viktor Christensen |
1995 |
9501AJ |
KØGE |
|
50m |
31.46 |
42 |
5 |
Lauritz Bech |
1998 |
9839AD |
RINGE |
|
50m |
33.96 |
106 |
6 |
Tom Fiori |
1997 |
|
LUGANO |
|
50m |
36.70 |
286 |
7 |
Jakob Deleuran |
1998 |
9895AI |
HERLUFSHOL |
|
50m |
43.30 |
291 |
8 |
Nicolai Yuon Hansen |
2000 |
0011AN |
HERLUFSHOL |
|
50m |
47.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
338 |
1 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
HERLEV |
|
50m |
44.13 |
299 |
2 |
Benjamin Wagenwoort |
1999 |
|
HERLUFSHOL |
|
50m |
40.00 |
314 |
3 |
Malthe Bøg |
1998 |
9815AC |
OSK |
|
50m |
34.92 |
256 |
4 |
Anders Paaske |
1995 |
9579AF |
KØGE |
|
50m |
30.46 |
66 |
5 |
Emil Andersen |
1992 |
9273AH |
TRITON B |
|
50m |
33.79 |
304 |
6 |
Emil Rimer |
1998 |
9879AO |
SØNDERBORG |
|
50m |
36.68 |
210 |
7 |
Jacob de Lisser |
2001 |
0119AB |
OSK |
|
50m |
42.94 |
191 |
8 |
Theis Vibskov Kristensen |
1998 |
9885AO |
SVENDBORG |
|
50m |
44.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
196 |
1 |
Benjamin Mads Andresen |
2000 |
0069AJ |
OSK |
|
50m |
43.79 |
53 |
2 |
Frederik Larsen |
1998 |
9863AI |
RINGE |
|
50m |
39.15 |
70 |
3 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
9601AA |
TRITON B |
|
50m |
34.81 |
128 |
4 |
Chris Christensen |
1988 |
8839AB |
HOLSTEBRO |
|
50m |
29.65 |
37 |
5 |
Kasper Winther |
1995 |
9585AK |
SILKEBORG |
|
50m |
33.10 |
248 |
6 |
Magnus Christensen |
1995 |
9517AO |
KØGE |
|
50m |
36.52 |
273 |
7 |
Joachim Malchow-Møller |
1998 |
9817AS |
FREM |
|
50m |
41.30 |
22 |
8 |
Mikkel Kirkegaard |
1999 |
9939AI |
SILKEBORG |
|
50m |
44.56 |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 |
Udskriftsdato |
31 maj 2013 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
16:17 |
|