Program för Stockholm Summer Games 2013
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 128
|
Tävling |
Stockholm Summer Games |
|
Utskriftsdatum |
07 juli 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:17 |
|
|
Arrangör |
Stockholm Games IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juli 2013 |
|
|
|
|
Gren 128, 200m Frisim Damer |
Finaler (14) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
204 |
2 |
Amanda Lindgren |
2000 |
BL6200 |
SALA SS |
|
50m |
|
323 |
3 |
Lithea Kottusch |
2003 |
AC4403 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
|
407 |
4 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
AX3602 |
VÄSBY SS |
|
50m |
|
175 |
5 |
Nellie Demir |
2004 |
AM1604 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
|
203 |
6 |
Ida Lindblom |
2001 |
BJ8201 |
SALA SS |
|
50m |
|
180 |
7 |
Tyra Strömbom |
2004 |
AM3804 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
392 |
1 |
Tove Pettersson |
2004 |
AF0204 |
VÄSBY SS |
|
50m |
|
225 |
2 |
Sunanda Aronsson |
2002 |
AQ7802 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
212 |
3 |
Greta Blücher |
2003 |
AG1403 |
SK ÄGIR |
|
25m |
3:41.09 |
213 |
4 |
Alicia Boman |
2002 |
AY9802 |
SK ÄGIR |
|
50m |
3:24.05 |
227 |
5 |
Ella Ericson |
2000 |
BG9400 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:24.72 |
177 |
6 |
Alva Genberg |
2002 |
AN4602 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
|
371 |
7 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
AE7203 |
VÄSBY SS |
|
50m |
|
87 |
8 |
Olivia Weuro |
2002 |
02A822 |
IFÅ |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
220 |
1 |
Hanna Skårstedt |
2001 |
AT3601 |
SK ÄGIR |
|
25m |
3:17.82 |
222 |
2 |
Alice Albinzon |
2000 |
AY1200 |
SK NEPTUN |
|
50m |
3:12.87 |
378 |
3 |
Linnea Lindgren |
2001 |
AQ2801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:10.31 |
324 |
4 |
Loella Kottusch |
2000 |
AU1400 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
3:09.29 |
469 |
5 |
Carina Aadahl |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
3:09.99 |
358 |
6 |
Anna Frisk-Garcia |
2002 |
AH6202 |
VÄSBY SS |
|
50m |
3:11.20 |
490 |
7 |
Hanna Lindé |
2001 |
BM8401 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:12.95 |
287 |
8 |
Filippa Malmström |
2003 |
AK3803 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
3:22.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
274 |
1 |
Frida Kimander |
1999 |
AE1499 |
SKURU IK |
|
25m |
2:57.70 |
266 |
2 |
Sofia Glabik |
1997 |
BF4897 |
SKURU IK |
|
25m |
2:55.57 |
367 |
3 |
Vanessa Hübinette |
2001 |
AY1201 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:53.97 |
209 |
4 |
Saga Abrahamsson |
2000 |
AK9400 |
SK ÄGIR |
|
25m |
2:53.36 |
165 |
5 |
Iselin Nord Hopland |
1997 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:53.94 |
370 |
6 |
Li Isaksson |
2002 |
AH4202 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:54.31 |
467 |
7 |
Amanda H Ernholm |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
2:57.18 |
350 |
8 |
Mathilda Bärnau |
2000 |
AL6400 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:00.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
341 |
1 |
Jennifer Backhoff Wahlund |
1999 |
AU9699 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:51.44 |
329 |
2 |
Melina Robertsson |
2001 |
AO9401 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:51.00 |
327 |
3 |
Annie Lätt |
2001 |
AO0601 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:50.79 |
470 |
4 |
Aurora M Wannebo |
1998 |
|
TS&LK |
|
50m |
2:49.51 |
74 |
5 |
Sigrid Steen |
1999 |
|
Vestbyen |
|
50m |
2:50.20 |
438 |
6 |
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:50.80 |
393 |
7 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
AI3801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:51.24 |
81 |
8 |
Nicole Eker |
1996 |
96B098 |
IFÅ |
|
25m |
2:52.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
258 |
1 |
Claudia Carlson |
2001 |
AM4601 |
SKURU IK |
|
25m |
2:48.98 |
472 |
2 |
Maud S Nestgaard |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
2:46.67 |
319 |
3 |
Lovisa Faarinen |
1999 |
BF6299 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:44.43 |
390 |
4 |
Louise Peacock |
2001 |
AL3601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:44.08 |
510 |
5 |
Stine Söderholm |
2000 |
|
Alta SK |
|
50m |
2:44.34 |
169 |
6 |
Mathilde Pamer |
2000 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:45.73 |
111 |
7 |
Laura-Lotte Varvas |
2001 |
|
ASK |
|
50m |
2:47.00 |
163 |
8 |
Hanna Daae Fossheim |
1998 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:48.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
167 |
1 |
Susanne Moen Olsen |
1997 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:43.10 |
325 |
2 |
Elin Lokrantz |
2000 |
AM2200 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:41.12 |
478 |
3 |
Camilla Dahle Öfsti |
1999 |
|
TS&LK |
|
50m |
2:40.78 |
352 |
4 |
Tara Ebrahimi |
2000 |
AO4600 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:39.94 |
284 |
5 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
AP5400 |
SKURU IK |
|
50m |
2:40.60 |
170 |
6 |
Ingvild Vindenes |
1999 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:41.07 |
362 |
7 |
Moa Fröberg |
2000 |
BE7400 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:42.95 |
164 |
8 |
Jenny Dale Gjerstad |
2000 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:43.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
338 |
1 |
Astrid Albertsson |
2000 |
AF5400 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:38.52 |
86 |
2 |
Mikaela Söderberg |
1996 |
96A964 |
IFÅ |
|
25m |
2:38.37 |
369 |
3 |
Fanny Isaksson |
1999 |
AK8299 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:37.67 |
471 |
4 |
Thea Lervold Höffler |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
2:37.45 |
473 |
5 |
Ingrid Elverum |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
2:37.47 |
217 |
6 |
Therese Lundqvist |
1996 |
BT6896 |
SK ÄGIR |
|
25m |
2:37.81 |
447 |
7 |
Karen Bech |
2001 |
|
Namsos SK |
|
50m |
2:38.45 |
509 |
8 |
Andrine Svea |
2000 |
|
Alta SK |
|
50m |
2:38.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
289 |
1 |
Emmy Östling |
2001 |
AI8401 |
SS MORA |
|
25m |
2:35.44 |
504 |
2 |
Andrea Mannsverk |
1999 |
|
Alta SK |
|
50m |
2:35.06 |
340 |
3 |
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:34.61 |
166 |
4 |
Ragnhild Kleppestrand |
1999 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:34.00 |
322 |
5 |
Amanda Johansson |
1997 |
BJ4497 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:34.60 |
261 |
6 |
Tilda Eklund |
2000 |
AH3200 |
SKURU IK |
|
50m |
2:35.03 |
58 |
7 |
Laura Andla |
2001 |
|
BRIIS |
|
50m |
2:35.40 |
221 |
8 |
Julia Åhlen |
1997 |
BO6497 |
SK ÄGIR |
|
25m |
2:36.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
153 |
1 |
Gerli Savila |
2000 |
|
SHARK |
|
50m |
2:33.60 |
468 |
2 |
Oda Sem Austmo |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
2:33.34 |
105 |
3 |
Birgit Saliste |
2000 |
|
ASK |
|
50m |
2:32.40 |
219 |
4 |
Paula Oscarsson |
1999 |
BE0899 |
SK ÄGIR |
|
50m |
2:31.74 |
493 |
5 |
Nora Daldorff |
1994 |
|
Kirkenes |
|
50m |
2:31.96 |
279 |
6 |
Signe Nordegren |
2000 |
AO6800 |
SKURU IK |
|
50m |
2:33.17 |
487 |
7 |
Wilma Persson |
1999 |
BL0899 |
SK ÄGIR |
|
25m |
2:33.41 |
168 |
8 |
Eline Nygaard |
2000 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:33.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
382 |
1 |
Vanessa Nordling |
1998 |
AI1498 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:30.84 |
353 |
2 |
Åsa Eriksson |
1998 |
BK4298 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:30.42 |
311 |
3 |
Linnea Åkerman |
1999 |
AV0899 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
2:30.01 |
445 |
4 |
Hilde Camilla Lænd |
1995 |
|
Namsos SK |
|
50m |
2:29.88 |
267 |
5 |
Anna Hassler |
1998 |
AK5298 |
SKURU IK |
|
50m |
2:30.00 |
442 |
6 |
Christine Elvestad Olsen |
1998 |
|
Namsos SK |
|
50m |
2:30.21 |
293 |
7 |
Amanda Granlund |
1999 |
AI9299 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
2:30.65 |
330 |
8 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
AA2600 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
2:31.62 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
106 |
1 |
Reelika Tüür |
1998 |
|
ASK |
|
50m |
2:29.00 |
444 |
2 |
Elisabeth Hagen Solberg |
1997 |
|
Namsos SK |
|
50m |
2:28.32 |
17 |
3 |
Malene Fjeldstad |
2000 |
|
Tromsø SK |
|
50m |
2:27.22 |
108 |
4 |
Ilona Maide |
2001 |
|
ASK |
|
50m |
2:25.13 |
328 |
5 |
Malin Nilsson |
1995 |
AF7495 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
2:26.52 |
224 |
6 |
Sara Andersson |
2000 |
AO6600 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:27.29 |
80 |
7 |
Jenny Ek |
1999 |
99A441 |
IFÅ |
|
50m |
2:28.67 |
79 |
8 |
Fanny Ek |
1999 |
99A442 |
IFÅ |
|
25m |
2:29.62 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
348 |
1 |
Sofia Björnfot |
1998 |
BC6298 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:24.69 |
305 |
2 |
Jennifer Schwartz |
1994 |
AD8694 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
2:23.37 |
218 |
3 |
Karolina Näsén |
1996 |
AO0296 |
SK ÄGIR |
|
50m |
2:22.77 |
172 |
4 |
Benedikte Överland |
1999 |
|
Vestkant |
|
50m |
2:21.43 |
19 |
5 |
Cecilie Klingenberg |
2000 |
|
Tromsø SK |
|
50m |
2:22.63 |
259 |
6 |
Alba Croneborg |
2000 |
AE6200 |
SKURU IK |
|
50m |
2:23.00 |
491 |
7 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:24.03 |
13 |
8 |
Ellen Fagermo |
2000 |
|
Narvik SK |
|
25m |
2:25.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
410 |
1 |
Lisa Wiklund |
1996 |
BJ1496 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:20.85 |
475 |
2 |
Cecilie S Jörgensen |
1998 |
|
TS&LK |
|
50m |
2:20.08 |
479 |
3 |
Malin S Tömmervik |
1994 |
|
TS&LK |
|
50m |
2:18.42 |
24 |
4 |
Karin Iilane |
1996 |
|
TOPSC |
|
50m |
2:14.01 |
16 |
5 |
Emilie Elise Woll |
1996 |
|
Narvik SK |
|
25m |
2:16.84 |
273 |
6 |
Amanda Kimander |
1997 |
AQ3497 |
SKURU IK |
|
50m |
2:20.03 |
283 |
7 |
Sofia von Sydow |
1997 |
AH1697 |
SKURU IK |
|
50m |
2:20.68 |
104 |
8 |
Ida Tomine Glomsaker |
1997 |
|
Madla SK |
|
50m |
2:21.23 |
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
07 juli 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
08:17 |
|