Program för Stockholm Summer Games 2013
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Heatlista Gren 105
|
Tävling |
Stockholm Summer Games |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:09 |
|
|
Arrangör |
Stockholm Games IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juli 2013 |
|
|
|
|
Gren 105, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
489 |
2 |
Simon Blom |
1999 |
AQ9199 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:10.55 |
174 |
3 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
AM1302 |
DANDERYD |
|
50m |
|
394 |
4 |
Noah Rengart |
2002 |
AD1302 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:47.35 |
502 |
5 |
Arild Jessen |
2000 |
|
Alta SK |
|
50m |
2:05.14 |
11 |
6 |
Benjamin Turunen |
1999 |
|
KoU |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
82 |
1 |
Eddie Eriksson |
1999 |
99B051 |
IFÅ |
|
25m |
1:39.20 |
136 |
2 |
Gregory Kask |
2002 |
|
ASK |
|
50m |
1:37.88 |
236 |
3 |
Oscar Johansson |
2000 |
AN1500 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:33.08 |
98 |
4 |
Rikard Johansen |
1999 |
|
Fauske SK |
|
50m |
1:31.67 |
464 |
5 |
Christian Dahle Öfsti |
2001 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:32.20 |
269 |
6 |
Elias Hysing |
2000 |
AR1500 |
SKURU IK |
|
50m |
1:35.45 |
237 |
7 |
Sebastian Johansson |
2003 |
AD0903 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:38.24 |
249 |
8 |
Daniel Xia |
2001 |
AJ3901 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:40.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
23 |
1 |
Adam Ismael Wenham |
1997 |
|
Tromsø SK |
|
50m |
1:26.26 |
465 |
2 |
Magne Pettersen |
1999 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:22.51 |
463 |
3 |
Jonas F Barstad |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:20.82 |
431 |
4 |
Kaspar Zalomski |
2000 |
AK7100 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:19.77 |
68 |
5 |
Thomas Johansen |
1999 |
|
Vestbyen |
|
50m |
1:20.75 |
365 |
6 |
Oscar Grankvist |
2000 |
AL9500 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:21.75 |
73 |
7 |
Jonas Roseth |
1999 |
|
Vestbyen |
|
50m |
1:23.03 |
460 |
8 |
Eilert Juul Wolfgang |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:27.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
7 |
1 |
Birger Bratli |
1998 |
|
Skjetten |
|
50m |
1:17.80 |
462 |
2 |
Kristoffer Loeng |
2001 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:17.27 |
381 |
3 |
Kian Moradi |
1999 |
AG9399 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:16.95 |
342 |
4 |
Andreas Bergfeldt |
1999 |
AK7599 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:16.78 |
126 |
5 |
Sander Kesksaar |
2000 |
|
ASK |
|
50m |
1:16.90 |
397 |
6 |
Max Sundberg |
1999 |
AS5399 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:17.11 |
331 |
7 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
AA7799 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:17.49 |
46 |
8 |
Mark Sovtsa |
2001 |
|
TOPSC |
|
50m |
1:18.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
243 |
1 |
Marcus Melander |
1996 |
AI2996 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:16.69 |
245 |
2 |
Oliver Rehn |
2001 |
AF5101 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:16.39 |
385 |
3 |
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:15.32 |
239 |
4 |
Alexander Lind |
1997 |
AI0397 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:14.57 |
461 |
5 |
Björn Erik Ystenes |
1995 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:15.25 |
288 |
6 |
Edvin Persson |
1999 |
AI9399 |
SS MORA |
|
25m |
1:15.79 |
466 |
7 |
Simon Moe |
2001 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:16.64 |
147 |
8 |
Kirill Tsalov |
2003 |
|
SHARK |
|
50m |
1:16.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
230 |
1 |
Patricio Gabriel |
1998 |
AL6998 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:12.24 |
360 |
2 |
Karl Frylmark |
1999 |
AK6599 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:12.05 |
446 |
3 |
Johan Lein Ahlin |
1997 |
|
Namsos SK |
|
50m |
1:10.45 |
63 |
4 |
Mats Andersen |
2000 |
|
Porsgrunn |
|
50m |
1:09.52 |
263 |
5 |
Andre Filipsson |
1999 |
AA9799 |
SKURU IK |
|
50m |
1:10.13 |
459 |
6 |
Erlend Söderlund |
1997 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:11.23 |
430 |
7 |
Klaudius Schreck |
2001 |
an2701 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:12.14 |
408 |
8 |
Anton Widholm |
1999 |
AE6199 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:12.70 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
4 |
1 |
Teodor Grøndalen |
1997 |
|
Skjetten |
|
50m |
1:08.74 |
291 |
2 |
Johan Edebrink |
1996 |
AL6996 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:08.43 |
457 |
3 |
Morten Olden Larsen |
1998 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:07.96 |
125 |
4 |
Marko-Matteus Langel |
1999 |
|
ASK |
|
50m |
1:07.15 |
5 |
5 |
Stian Dahle |
1997 |
|
Skjetten |
|
50m |
1:07.51 |
6 |
6 |
Martin Hjelmstad |
1997 |
|
Skjetten |
|
50m |
1:08.41 |
456 |
7 |
Kristian Volden |
1998 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:08.69 |
262 |
8 |
Jesper Falk |
1994 |
AN3394 |
SKURU IK |
|
50m |
1:09.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
42 |
1 |
Janter Suun |
2000 |
|
TOPSC |
|
50m |
1:05.32 |
316 |
2 |
Steven Angelo Larsson |
1998 |
AG2798 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:02.79 |
40 |
3 |
Miko Lilleorg |
1998 |
|
TOPSC |
|
50m |
1:02.65 |
359 |
4 |
Oscar Frisk-Garcia |
1996 |
AF7396 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:02.33 |
363 |
5 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
AA5197 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:02.36 |
211 |
6 |
Niklas Block |
1995 |
AB3395 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:02.74 |
264 |
7 |
Tim Filipsson |
1996 |
AH9196 |
SKURU IK |
|
50m |
1:02.94 |
8 |
8 |
Viktor Aanesen |
1999 |
|
Skjetten |
|
50m |
1:05.77 |
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
08:09 |
|