Startliste for Stockholm Summer Games 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Pass 1
Gren 106, 100m Fjärilsim Damer |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 373 | Lagebro Vilma | 1996 | VÄSBY SS | AW6696 | 25 m | 1:06.79 | |
2 | 375 | Lantz Josefin | 1996 | VÄSBY SS | AW5696 | 25 m | 1:08.21 | |
3 | 172 | Överland Benedikte | 1999 | Vestkant | 50 m | 1:09.22 | ||
4 | 305 | Schwartz Jennifer | 1994 | STRÄNGNÄS | AD8694 | 25 m | 1:09.48 | |
5 | 321 | Jansson Sofia | 1994 | TROLLHÄTTA | AH6294 | 50 m | 1:10.56 | |
6 | 410 | Wiklund Lisa | 1996 | VÄSBY SS | BJ1496 | 25 m | 1:10.83 | |
7 | 273 | Kimander Amanda | 1997 | SKURU IK | AQ3497 | 50 m | 1:11.12 | |
8 | 218 | Näsén Karolina | 1996 | SK ÄGIR | AO0296 | 50 m | 1:11.96 | |
9 | 65 | Karlberg Stine Marie | 1999 | Porsgrunn | 50 m | 1:12.52 | ||
10 | 299 | Idesten Frida | 1995 | STRÄNGNÄS | AD6495 | 25 m | 1:12.70 | |
11 | 224 | Andersson Sara | 2000 | SK NEPTUN | AO6600 | 50 m | 1:13.37 | |
12 | 383 | Norlin Josefine | 1996 | VÄSBY SS | AM2696 | 25 m | 1:13.76 | |
13 | 448 | Lindseth Kristine | 1995 | Namsos SK | 50 m | 1:13.85 | ||
14 | 95 | Hansen Karoline | 1999 | Fauske SK | 50 m | 1:13.99 | ||
15 | 477 | Holan Bye Vilde | 1995 | TS&LK | 50 m | 1:14.71 | ||
16 | 276 | Loftén Evelina | 1996 | SKURU IK | AY9296 | 50 m | 1:14.80 | |
17 | 402 | Thomessen Linn | 1999 | VÄSBY SS | BE1299 | 25 m | 1:15.05 | |
18 | 259 | Croneborg Alba | 2000 | SKURU IK | AE6200 | 25 m | 1:15.50 | |
19 | 268 | Herlitz Emilia | 1997 | SKURU IK | AP7497 | 50 m | 1:15.75 | |
20 | 106 | Tüür Reelika | 1998 | ASK | 50 m | 1:15.86 | ||
21 | 470 | Wannebo Aurora M | 1998 | TS&LK | 50 m | 1:16.18 | ||
22 | 439 | Melin-Romstad Hanne | 1999 | VÄSBY SS | AK2499 | 50 m | 1:16.22 | |
23 | 267 | Hassler Anna | 1998 | SKURU IK | AK5298 | 50 m | 1:16.26 | |
24 | 110 | Tasane Saskia-Miina | 2000 | ASK | 50 m | 1:16.53 | ||
25 | 104 | Glomsaker Ida Tomine | 1997 | Madla SK | 50 m | 1:17.51 | ||
26 | 19 | Klingenberg Cecilie | 2000 | Tromsø SK | 50 m | 1:17.58 | ||
27 | 66 | Malvik Marie | 1997 | Porsgrunn | 50 m | 1:17.71 | ||
28 | 100 | Holtan Sara | 1995 | Fauske SK | 50 m | 1:18.17 | ||
29 | 28 | Siimar Reeli Marta | 2000 | TOPSC | 50 m | 1:18.86 | ||
30 | 29 | Markvardt Margaret | 2000 | TOPSC | 50 m | 1:18.93 | ||
31 | 384 | Norlin Julia | 1998 | VÄSBY SS | AG0498 | 25 m | 1:19.41 | |
32 | 494 | Sesor Christina | 2000 | Kirkenes | 50 m | 1:19.46 | ||
33 | 354 | Esmaelzadeh Dersim | 1999 | VÄSBY SS | AN6299 | 25 m | 1:19.77 | |
34 | 409 | Wiiand Wilma | 2001 | VÄSBY SS | AE9601 | 25 m | 1:20.49 | |
35 | 266 | Glabik Sofia | 1997 | SKURU IK | BF4897 | 25 m | 1:20.50 | |
36 | 168 | Nygaard Eline | 2000 | Vestkant | 50 m | 1:20.55 | ||
37 | 382 | Nordling Vanessa | 1998 | VÄSBY SS | AI1498 | 25 m | 1:20.98 | |
38 | 279 | Nordegren Signe | 2000 | SKURU IK | AO6800 | 50 m | 1:21.80 | |
39 | 468 | Austmo Auda Sem | 2000 | TS&LK | 50 m | 1:22.19 | ||
40 | 164 | Gjerstad Jenny Dale | 2000 | Vestkant | 50 m | 1:22.20 | ||
41 | 9 | Eriksen Oda | 1999 | Skjetten | 50 m | 1:22.27 | ||
42 | 261 | Eklund Tilda | 2000 | SKURU IK | AH3200 | 50 m | 1:22.44 | |
43 | 27 | Sabas Mariann | 2000 | TOPSC | 50 m | 1:22.69 | ||
44 | 348 | Björnfot Sofia | 1998 | VÄSBY SS | BC6298 | 25 m | 1:22.76 | |
45 | 84 | Jansson Ida | 1995 | IFÅ | 95B221 | 25 m | 1:22.96 | |
46 | 154 | Koppel Emma Anni | 2000 | SHARK | 50 m | 1:23.59 | ||
47 | 333 | Svensson Kajsa | 2000 | TROLLHÄTTA | BD0600 | 50 m | 1:23.67 | |
48 | 438 | Andersson Ebba | 2001 | VÄSBY SS | AL2601 | 50 m | 1:24.15 | |
49 | 362 | Fröberg Moa | 2000 | VÄSBY SS | BE7400 | 50 m | 1:24.77 | |
50 | 467 | Ernholm Amanda H | 2000 | TS&LK | 50 m | 1:25.44 | ||
51 | 166 | Kleppestrand Ragnhild | 1999 | Vestkant | 50 m | 1:26.15 | ||
52 | 338 | Albertsson Astrid | 2000 | VÄSBY SS | AF5400 | 25 m | 1:26.36 | |
53 | 377 | Lindeblad Lo | 2000 | VÄSBY SS | AN5300 | 25 m | 1:26.52 | |
54 | 79 | Ek Fanny | 1999 | IFÅ | 99A442 | 25 m | 1:26.68 | |
55 | 447 | Bech Karen | 2001 | Namsos SK | 50 m | 1:27.14 | ||
56 | 20 | Mathiassen Louise | 1998 | Tromsø SK | 50 m | 1:27.16 | ||
57 | 322 | Johansson Amanda | 1997 | TROLLHÄTTA | BJ4497 | 50 m | 1:27.19 | |
58 | 471 | Lervold Höffler Thea | 2000 | TS&LK | 50 m | 1:27.43 | ||
59 | 473 | Elverum Ingrid | 2000 | TS&LK | 50 m | 1:28.12 | ||
60 | 32 | Metsandi Emma Maria | 2001 | TOPSC | 50 m | 1:30.50 | ||
61 | 56 | Priidel Melissa | 2002 | BRIIS | 50 m | 1:30.50 | ||
62 | 328 | Nilsson Malin | 1995 | TROLLHÄTTA | AF7495 | 50 m | 1:30.95 | |
63 | 21 | Richardsen Helena | 1998 | Tromsø SK | 50 m | 1:31.07 | ||
64 | 472 | Nestgaard Maud S | 2000 | TS&LK | 50 m | 1:31.59 | ||
65 | 326 | Lundqvist-Jenc Emilia | 1999 | TROLLHÄTTA | BK3899 | 50 m | 1:31.82 | |
66 | 169 | Pamer Mathilde | 2000 | Vestkant | 50 m | 1:32.52 | ||
67 | 340 | Andersson Tova | 2001 | VÄSBY SS | AH8201 | 50 m | 1:33.23 | |
68 | 162 | Bruåsdal Helena Claudia | 2001 | Vestkant | 50 m | 1:33.43 | ||
69 | 386 | Nygren Moa | 2000 | VÄSBY SS | AL6500 | 25 m | 1:33.50 | |
70 | 246 | Smeds Chanda | 2001 | SK NEPTUN | AJ5401 | 25 m | 1:33.97 | |
71 | 510 | Söderholm Stine | 2000 | Alta SK | 50 m | 1:34.39 | ||
72 | 170 | Vindenes Ingvild | 1999 | Vestkant | 50 m | 1:35.00 | ||
73 | 469 | Aadahl Carina | 2000 | TS&LK | 50 m | 1:36.69 | ||
74 | 287 | Malmström Filippa | 2003 | SÖDERTÄLJE | AK3803 | 50 m | 1:36.73 | |
75 | 86 | Söderberg Mikaela | 1996 | IFÅ | 96A964 | 25 m | 1:37.89 | |
76 | 260 | Eklund Klara | 1998 | SKURU IK | AY3298 | 25 m | 1:39.11 | |
77 | 233 | Jansson Malin | 1999 | SK NEPTUN | AY7299 | 25 m | 1:41.75 | |
78 | 60 | Rohumets Helena-Triin | 2002 | BRIIS | 50 m | 1:42.00 | ||
79 | 346 | Björkén Julia | 2001 | VÄSBY SS | AL1601 | 50 m | 1:42.08 | |
80 | 222 | Albinzon Alice | 2000 | SK NEPTUN | AY1200 | 25 m | 1:42.51 | |
81 | 329 | Robertsson Melina | 2001 | TROLLHÄTTA | AO9401 | 25 m | 1:43.51 | |
82 | 225 | Aronsson Sunanda | 2002 | SK NEPTUN | AQ7802 | 25 m | 1:46.65 | |
83 | 367 | Hübinette Vanessa | 2001 | VÄSBY SS | AY1201 | 25 m | 1:47.28 | |
84 | 372 | Karls Sofia | 2002 | VÄSBY SS | AH7202 | 50 m | 1:49.85 | |
85 | 390 | Peacock Louise | 2001 | VÄSBY SS | AL3601 | 50 m | 1:51.18 | |
86 | 220 | Skårstedt Hanna | 2001 | SK ÄGIR | AT3601 | 50 m | 1:57.97 | |
87 | 242 | Lundgren Fanny | 1999 | SK NEPTUN | AY0499 | 50 m | 1:58.12 | |
88 | 503 | Martnes Andrea | 2001 | Alta SK | 50 m | 2:05.14 | ||
89 | 212 | Blücher Greta | 2003 | SK ÄGIR | AG1403 | 50 m | 2:22.37 | |
90 | 478 | Dahle Öfsti Camilla | 1999 | TS&LK | 50 m | 2:28.97 | ||
91 | 99 | Pavall Ronja | 2002 | Fauske SK | 50 m | |||
92 | 227 | Ericson Ella | 2000 | SK NEPTUN | BG9400 | 50 m | ||
93 | 228 | Flora Isabelle | 2000 | SK NEPTUN | AY2200 | 50 m | ||
94 | 286 | Öberg Lise | 1998 | SKURU IK | AT4498 | 50 m | ||
95 | 319 | Faarinen Lovisa | 1999 | TROLLHÄTTA | BF6299 | 50 m | ||
96 | 371 | Kantecki Oliwia | 2003 | VÄSBY SS | AE7203 | 50 m | ||
97 | 392 | Pettersson Tove | 2004 | VÄSBY SS | AF0204 | 50 m | ||
98 | 393 | Pfeiff Matilda | 2001 | VÄSBY SS | AI3801 | 50 m | ||
99 | 428 | Ekepil Alba | 2001 | WISBY SS | AL9601 | 50 m | ||
100 | 491 | Wallenborg Caroline | 2000 | SK NEPTUN | AL3800 | 50 m | 1:17.47 | EFT |
101 | 444 | Solberg Elisabeth Hagen | 1997 | Namsos SK | 50 m | 1:17.70 | EFT | |
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 juli 2013 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF | Utskriftstid | 19:29 |