Startliste for SydCup 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Syd Cup 2013 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2013 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
07:37 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2013 |
|
|
|
|
Løb 23, 50m Freestyle Man |
Indledende (14) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
Casper Fink |
2003 |
0377AH |
SØNDERBORG |
|
25m |
53.69 |
265 |
2 |
Benjamin Friis |
2002 |
0267AI |
HSK |
|
25m |
48.35 |
245 |
3 |
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
0265AE |
FREM |
|
25m |
46.84 |
266 |
4 |
Asbjørn Guldager |
2002 |
0227AI |
HSK |
|
25m |
47.31 |
235 |
5 |
Christoffer Hald |
2003 |
0321AC |
FREM |
|
25m |
53.66 |
237 |
6 |
Magnus Johs Hansen |
2000 |
0033AM |
FREM |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
218 |
1 |
Lasse Lemke |
2004 |
301005 |
SG ELBE |
|
25m |
44.83 |
201 |
2 |
Alexander Johnsen |
2003 |
0397AC |
ODDER |
|
25m |
42.42 |
142 |
3 |
Mads Lentz |
2002 |
0265AL |
SØNDERBORG |
|
25m |
42.02 |
193 |
4 |
Sebastian Piessenberger |
2001 |
|
OPNØR |
|
25m |
42.15 |
198 |
5 |
Kristoffer Franken |
2001 |
0153AK |
ODDER |
|
25m |
43.09 |
209 |
6 |
Jacob Lyse Søe |
2003 |
0361AF |
ODDER |
|
25m |
45.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
61 |
1 |
Gustav Anton Bewernitz |
2003 |
|
FLENSBURG |
|
25m |
39.86 |
241 |
2 |
Mads Jensen |
2002 |
0233AA |
FREM |
|
25m |
39.30 |
223 |
3 |
Simon Tylak Jakobsen |
2000 |
|
RØDDING |
|
25m |
37.75 |
249 |
4 |
Jacob Tietgen |
2002 |
0245AD |
FREM |
|
25m |
38.63 |
137 |
5 |
André Iversen |
2001 |
0121AL |
SØNDERBORG |
|
25m |
39.54 |
202 |
6 |
Kasper Johnsen |
2003 |
0357AC |
ODDER |
|
25m |
40.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
290 |
1 |
Mads Tønder |
2002 |
0209AH |
HSK |
|
25m |
37.41 |
162 |
2 |
Oliver L Nelander |
2002 |
0295AF |
IKAST |
|
25m |
36.77 |
159 |
3 |
Torben Wetcke-Brask |
2002 |
0281AG |
SØNDERBORG |
|
25m |
36.44 |
246 |
4 |
William Vig Stærmose |
2002 |
0263AA |
FREM |
|
25m |
36.52 |
112 |
5 |
Oliver Rosenvinge-Grønne |
2000 |
0075AQ |
ERRITSØ |
|
25m |
37.13 |
38 |
6 |
Viktor Skytt Kristensen |
2001 |
0105AL |
KOLDING |
|
25m |
37.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
247 |
1 |
Casper Sørensen |
2000 |
0043AH |
FREM |
|
25m |
35.79 |
190 |
2 |
Mirza Cehobaic |
1998 |
9855AU |
OPNØR |
|
25m |
35.14 |
91 |
3 |
Lukas Jeppesen |
2001 |
0111AL |
ERRITSØ |
|
25m |
34.28 |
227 |
4 |
Mikkel Juhl Schmidt |
2001 |
|
RØDDING |
|
25m |
34.30 |
206 |
5 |
Thor G. Nedergaard |
2002 |
0245AC |
ODDER |
|
25m |
35.28 |
148 |
6 |
Simon Perzynski |
2002 |
0289AG |
SØNDERBORG |
|
25m |
36.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
146 |
1 |
Aksel Munksgaard-Ottosen |
2001 |
0165AI |
SØNDERBORG |
|
25m |
34.13 |
234 |
2 |
Aleksander Engstrøm |
2000 |
0009AP |
FREM |
|
25m |
34.02 |
204 |
3 |
Kenan Kaya |
2001 |
0135AD |
ODDER |
|
25m |
33.64 |
94 |
4 |
Kasper Høst Stenbæk |
2001 |
0125AP |
ERRITSØ |
|
25m |
34.00 |
29 |
5 |
Nicklas Frandsen |
1998 |
9839AH |
KOLDING |
|
25m |
34.10 |
286 |
6 |
Anders Riege |
1997 |
9869AO |
HSK |
|
25m |
34.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
225 |
1 |
Svend Matzen |
1999 |
|
RØDDING |
|
25m |
32.80 |
192 |
2 |
Casper Pissenberger |
1999 |
9993AR |
OPNØR |
|
25m |
32.70 |
73 |
3 |
Tillmann Wolfskeil |
2001 |
|
FLENSBURG |
|
25m |
32.54 |
147 |
4 |
Mathias Bagger Nielsen |
2000 |
0021AO |
SØNDERBORG |
|
25m |
32.68 |
174 |
5 |
Oliver Gravgaard |
2000 |
0097AJ |
DELTA |
|
25m |
32.75 |
184 |
6 |
Kristoffer L Madsen |
2001 |
0181AK |
DELTA |
|
25m |
33.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
269 |
1 |
Emil Knudsen |
1999 |
9975AO |
HSK |
|
25m |
32.31 |
224 |
2 |
Victor R. Kristensen |
1999 |
|
RØDDING |
|
25m |
31.89 |
72 |
3 |
Finn Seesemann |
1999 |
|
FLENSBURG |
|
25m |
31.37 |
69 |
4 |
Hark Rink |
2000 |
|
FLENSBURG |
|
25m |
31.49 |
203 |
5 |
Sebastian Møller Jürgense |
2001 |
0141AB |
ODDER |
|
25m |
31.99 |
70 |
6 |
Alexander Rubahn |
1999 |
|
FLENSBURG |
|
25m |
32.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
259 |
1 |
Nicolaj Absalon |
1999 |
9933AS |
HSK |
|
25m |
30.92 |
215 |
2 |
Luca Manuel Krause |
2000 |
244394 |
SG ELBE |
|
25m |
30.39 |
59 |
3 |
Patrick Strandlyst |
1997 |
9777AP |
STS |
|
25m |
29.67 |
279 |
4 |
Frederik Oxenvad |
1999 |
9949AR |
HSK |
|
25m |
30.39 |
93 |
5 |
Lau Lindquist |
1999 |
9987AM |
ERRITSØ |
|
25m |
30.52 |
139 |
6 |
Niklas Smidt Jensen |
1998 |
9881AG |
SØNDERBORG |
|
25m |
31.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
287 |
1 |
Jonas Rohwedder |
1998 |
9849AO |
HSK |
|
25m |
29.11 |
185 |
2 |
Jonas Mathiesen |
1998 |
9825AU |
DELTA |
|
25m |
28.92 |
66 |
3 |
Björn Hoffmann |
1998 |
|
FLENSBURG |
|
25m |
28.68 |
39 |
4 |
Matthias Mikkelsen |
2000 |
0029AM |
KOLDING |
|
25m |
28.81 |
291 |
5 |
Steffen Vesterø Uldal |
1999 |
9909AR |
HSK |
|
25m |
28.94 |
89 |
6 |
Frederik Rasmussen |
1997 |
9749AM |
ERRITSØ |
|
25m |
29.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
150 |
1 |
Emil Rimer |
1998 |
9879AO |
SØNDERBORG |
|
25m |
28.14 |
278 |
2 |
Thomas Frits Nielsen |
1997 |
9789AP |
HSK |
|
25m |
27.94 |
233 |
3 |
Oliver Chodkiewicz |
1996 |
9661AB |
FREM |
|
25m |
27.41 |
288 |
4 |
Rune Holm Skovby |
1998 |
9819AO |
HSK |
|
25m |
27.79 |
260 |
5 |
Magnus Stender Berg |
1999 |
9939AF |
HSK |
|
25m |
28.06 |
87 |
6 |
Mikkel Bruhn Rasmussen |
1996 |
9699AR |
ERRITSØ |
|
25m |
28.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Arne Hoffmann |
1996 |
|
FLENSBURG |
|
25m |
27.04 |
180 |
2 |
Mikkel Hvidholm |
1998 |
9867AI |
DELTA |
|
25m |
26.19 |
130 |
3 |
Kasper Winther |
1995 |
9585AK |
SILKEBORG |
|
25m |
25.13 |
122 |
4 |
Alexander Gilberg |
1995 |
9537AP |
SILKEBORG |
|
25m |
25.91 |
121 |
5 |
Jacob F. Frederiksen |
1999 |
9951AN |
SILKEBORG |
|
25m |
26.62 |
271 |
6 |
Lukas Larsen |
1996 |
9665AR |
HSK |
|
25m |
27.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
172 |
1 |
Frederik Bøgebjerg |
1992 |
9265AG |
DELTA |
|
25m |
27.00 |
80 |
2 |
Jonte Körner |
1997 |
174574 |
SG ELBE |
|
25m |
25.99 |
120 |
3 |
Ralf Dalby |
1995 |
9547AB |
SILKEBORG |
|
25m |
24.94 |
88 |
4 |
Malthe Lindquist |
1996 |
9613AN |
ERRITSØ |
|
25m |
25.90 |
123 |
5 |
Mikkel Grønbo |
1996 |
9695AC |
SILKEBORG |
|
25m |
26.50 |
158 |
6 |
Jacob Wacherhausen |
1997 |
9733AE |
SØNDERBORG |
|
25m |
27.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
263 |
1 |
Thomas Christiansen |
1999 |
9957AO |
HSK |
|
25m |
26.99 |
57 |
2 |
Mathias Green |
1992 |
9241AF |
STS |
|
25m |
25.94 |
79 |
3 |
Mathias Kopp |
1984 |
075299 |
SG ELBE |
|
25m |
24.78 |
78 |
4 |
Lars Kopp |
1991 |
135027 |
SG ELBE |
|
25m |
25.36 |
58 |
5 |
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
9973AK |
STS |
|
25m |
26.23 |
125 |
6 |
Rune K. Jensen |
1997 |
9701AL |
SILKEBORG |
|
25m |
27.08 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 |
Udskriftsdato |
29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
07:37 |
|