Program for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning CVU
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2009 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
23:34 |
|
|
Arrangør |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Women |
Finaler (19) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
272 |
2 |
Michell G. Carlsen |
1996 |
9672AV |
PINGVINEN |
|
25m |
|
490 |
3 |
Jule Reuss |
1997 |
|
PREETZER |
|
25m |
|
458 |
4 |
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
|
BIRKERØD |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
166 |
2 |
Stine Kuntz |
1996 |
9646AW |
ERRITSØ |
|
25m |
|
151 |
3 |
Simone Seberg Pedersen |
1997 |
9722AQ |
BOV |
|
25m |
1:59.34 |
222 |
4 |
Christina Johansen |
1997 |
9788AO |
NAKSKOV |
|
25m |
2:00.86 |
273 |
5 |
Natasja G. Carlsen |
1996 |
9652AV |
PINGVINEN |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
200 |
1 |
Mai Falk Mikkelsen |
1997 |
9778AL |
KORSØR |
|
25m |
1:51.32 |
246 |
2 |
Linnea Lundqvist |
1997 |
AE2697 |
OSBY SS |
|
25m |
1:47.38 |
270 |
3 |
Nikoline Findinge |
1996 |
9668AR |
PINGVINEN |
|
25m |
1:46.93 |
251 |
4 |
Susannne Kjeldsen |
1996 |
|
RØDDING |
|
25m |
1:47.03 |
245 |
5 |
Ebba Elander |
1997 |
AE1697 |
OSBY SS |
|
25m |
1:48.00 |
155 |
6 |
Jessica Wesselius |
1997 |
9768AK |
BOV |
|
25m |
1:55.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
456 |
1 |
Anna W. Bryde Hansen |
1997 |
9786AH |
BIRKERØD |
|
25m |
1:44.30 |
141 |
2 |
Ida Olsson |
1996 |
|
A6 |
|
25m |
1:42.11 |
185 |
3 |
Asta Berglund |
1997 |
9792AK |
MK 31 |
|
25m |
1:40.62 |
148 |
4 |
Litten Fleggaard |
1997 |
9742AN |
BOV |
|
25m |
1:41.24 |
163 |
5 |
Tatiana Amurugam |
1996 |
|
ERRITSØ |
|
25m |
1:43.06 |
30 |
6 |
Emma Meldgaard |
1996 |
9624AV |
GRINDSTED |
|
25m |
1:45.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
315 |
1 |
Joelle Bernard |
1997 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
1:40.55 |
253 |
2 |
Emma Matzen |
1996 |
9618AU |
RØDDING |
|
25m |
1:39.20 |
280 |
3 |
Sofia Barnesjö |
1997 |
AV6697 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:38.38 |
121 |
4 |
Giuliana Peter |
1997 |
|
HARBURG |
|
25m |
1:38.51 |
388 |
5 |
Helen Stubbe |
1997 |
|
SVR HALLE |
|
25m |
1:39.64 |
287 |
6 |
Emilia Stanczyk |
1996 |
BG1296 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:40.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
126 |
1 |
Isabelle Schlobach |
1996 |
|
HARBURG |
|
25m |
1:37.90 |
20 |
2 |
Malina Zentawer |
1996 |
178990 |
AHRENSBURG |
|
25m |
1:37.38 |
408 |
3 |
Mareike Stellmach |
1997 |
|
BADNENDORF |
|
25m |
1:37.00 |
244 |
4 |
Anne Ølund |
1996 |
9666AQ |
ODDER |
|
25m |
1:37.25 |
537 |
5 |
Saranda Berisha |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:37.79 |
261 |
6 |
Klara Andersson |
1997 |
AH7897 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:38.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
264 |
1 |
Frida Ekstrand |
1996 |
BB5296 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:36.04 |
165 |
2 |
Anne Henriksen |
1996 |
9614AJ |
ERRITSØ |
|
25m |
1:35.99 |
400 |
3 |
Freya Thießen |
1996 |
232593 |
TURAMELDOR |
|
25m |
1:35.70 |
307 |
4 |
Diana Burger |
1997 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
1:35.73 |
401 |
5 |
Svenja Timm |
1996 |
232597 |
TURAMELDOR |
|
25m |
1:36.00 |
46 |
6 |
Anne Agger-Nielsen |
1997 |
9778AB |
HOBRO |
|
25m |
1:36.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
420 |
1 |
Nejla Dzafic |
1997 |
9704AL |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:35.55 |
309 |
2 |
Lydia Jache |
1996 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
1:35.41 |
104 |
3 |
Xenia Fritzsche |
1997 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:35.00 |
288 |
4 |
Claudia Nagy |
1996 |
AK0696 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:35.41 |
139 |
5 |
Signe Iwersen |
1996 |
9676AK |
A6 |
|
25m |
1:35.42 |
421 |
6 |
Selina Dzafic |
1997 |
9792AL |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:35.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
39 |
1 |
Anna Gade |
1996 |
9634AF |
HERLEV |
|
25m |
1:34.62 |
262 |
2 |
Ebba Persson |
1997 |
AF4497 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:33.90 |
260 |
3 |
Frida Folkestad |
1996 |
AY2696 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:33.43 |
514 |
4 |
Femke Svea Westphal |
1997 |
221241 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:33.70 |
187 |
5 |
Anja Hansen |
1997 |
9714AD |
MK 31 |
|
25m |
1:34.01 |
311 |
6 |
Sarah Girrleit |
1997 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
1:35.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
533 |
1 |
Michaela Ebert |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:32.83 |
268 |
2 |
Sofie Brøndum Bossen |
1996 |
9694AB |
PINGVINEN |
|
25m |
1:32.71 |
528 |
3 |
Lena Meisner |
1996 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:32.24 |
434 |
4 |
Sabrina H. Lauridsen |
1996 |
9698AQ |
WEST SWIM |
|
25m |
1:32.49 |
150 |
5 |
Signe Ø. Nielsen |
1996 |
|
BOV |
|
25m |
1:32.72 |
419 |
6 |
Adna Dzafic |
1997 |
9714AL |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:33.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
520 |
1 |
Bianca Witt |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:32.00 |
252 |
2 |
Mika Lund |
1996 |
9674AO |
RØDDING |
|
25m |
1:31.82 |
125 |
3 |
Finja Fehlhaber |
1996 |
|
HARBURG |
|
25m |
1:31.50 |
177 |
4 |
Thea Holm Kristiansen |
1997 |
9726AF |
GI40HERMES |
|
25m |
1:31.51 |
269 |
5 |
Mai Hansen |
1996 |
9648AR |
PINGVINEN |
|
25m |
1:31.89 |
316 |
6 |
Henrike Böllert |
1997 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
1:32.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
495 |
1 |
Ilka Jürgensen |
1996 |
|
NIEBÜLL |
|
25m |
1:31.10 |
41 |
2 |
Leona Kenskov |
1996 |
9666AM |
HERLEV |
|
25m |
1:30.11 |
539 |
3 |
Vivienne-Stella Schneider |
1996 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:29.56 |
283 |
4 |
Alice Jansson |
1997 |
BA7697 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:29.92 |
422 |
5 |
Jacqueline L. Jensen |
1997 |
9708AC |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:30.54 |
503 |
6 |
Ekatherina Brökel |
1997 |
250835 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:31.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
511 |
1 |
Sophia Reck |
1996 |
256642 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:28.92 |
508 |
2 |
Friederike Sophie Lübbert |
1997 |
215024 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:27.70 |
523 |
3 |
Ina Scholz |
1996 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:27.37 |
459 |
4 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:27.42 |
467 |
5 |
Louise Sørensen Gosvig |
1997 |
9784AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:28.78 |
18 |
6 |
Lucie Rautmann |
1996 |
178985 |
AHRENSBURG |
|
25m |
1:29.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
519 |
1 |
Anika Kirchhof |
1996 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:27.00 |
527 |
2 |
Josepha Glück |
1996 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:26.40 |
169 |
3 |
Bodil Bartroff |
1996 |
9676AD |
GI40HERMES |
|
25m |
1:25.84 |
154 |
4 |
Silje Koberg Søgård |
1997 |
9778AP |
BOV |
|
25m |
1:25.92 |
462 |
5 |
Louise Vangstrup |
1997 |
9738AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:26.64 |
285 |
6 |
Ida Jensen |
1996 |
AY3896 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:27.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
506 |
1 |
Sarah Krys |
1997 |
231423 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:25.66 |
476 |
2 |
Nicoline M. Riisberg |
1997 |
9794AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:24.19 |
460 |
3 |
Caroline Oxholm |
1997 |
9788AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:23.64 |
201 |
4 |
Nicoline Paulsen |
1996 |
9654AA |
KORSØR |
|
25m |
1:23.91 |
23 |
5 |
Carlijn Viering |
1997 |
9701142 |
DE_WALL |
|
25m |
1:24.60 |
44 |
6 |
Siham Saud |
1997 |
9712AF |
HERLEV |
|
25m |
1:25.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
479 |
1 |
Katarina Vogel |
1997 |
9742AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:22.81 |
374 |
2 |
Sally Lindner |
1997 |
172719 |
WESTSACHSE |
|
25m |
1:22.57 |
183 |
3 |
Clara Albek |
1996 |
9606AD |
MK 31 |
|
25m |
1:21.93 |
449 |
4 |
Siw Lykke |
1996 |
9614AG |
WEST SWIM |
|
25m |
1:22.09 |
205 |
5 |
Lisa Geissler |
1997 |
|
LSVDELPHIN |
|
25m |
1:22.72 |
211 |
6 |
Paulina Haczkiewicz |
1997 |
|
MKS ROKITA |
|
25m |
1:23.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
534 |
1 |
Michele Obermann |
1996 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:20.01 |
266 |
2 |
Nellie Järvinen |
1996 |
AA1896 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:19.39 |
308 |
3 |
Jasmin Keck |
1996 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
1:18.83 |
475 |
4 |
Emilie Riisberg |
1996 |
9608AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:19.09 |
98 |
5 |
Lina Opätz |
1996 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
1:20.00 |
263 |
6 |
Paulina Wiklund-Nilsson |
1997 |
AF6297 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:21.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
510 |
1 |
Josefine Mayer |
1997 |
178777 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:19.59 |
512 |
2 |
Nele Salow |
1997 |
178772 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:17.24 |
292 |
3 |
Johanna Johnsson |
1997 |
AA6297 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:16.05 |
473 |
4 |
Mette Haagen Larsen |
1997 |
9798AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:17.04 |
464 |
5 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:18.02 |
457 |
6 |
Martha Meilstrup |
1997 |
9778AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:21.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
555 |
1 |
Erika Bergström |
1996 |
|
TURKU |
|
25m |
1:16.70 |
450 |
2 |
Diana Madsen |
1996 |
9682AE |
WEST SWIM |
|
25m |
1:15.05 |
446 |
3 |
Sidse Kehlet |
1996 |
9696AH |
WEST SWIM |
|
25m |
1:11.20 |
565 |
4 |
Janna Ovaska |
1996 |
|
TURKU |
|
25m |
1:14.80 |
248 |
5 |
Nelly Sand |
1996 |
AD7896 |
OSBY SS |
|
25m |
1:16.04 |
466 |
6 |
Karina Sørensen Gosvig |
1996 |
9658AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:18.81 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
|