Startliste for Aalborg Cup 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 25, 200m Medley Damer |
Sponsor: Restaurant Fellini |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 18 | Bruun Line Jørgensen | 1995 | AALBORG | 9544AF | 25 m | 2:18.06 | |
2 | 22 | Dalgaard Louise B. | 1990 | AALBORG | 9096AC | 25 m | 2:19.54 | |
3 | 46 | Kobbelgaard Ghita | 1995 | AALBORG | 9528AG | 25 m | 2:21.61 | |
4 | 13 | Blanch Asta | 1996 | AALBORG | 9604AC | 25 m | 2:22.11 | |
5 | 87 | Sørensen Isabella K. | 1994 | AALBORG | 9466AE | 25 m | 2:25.15 | |
6 | 275 | Beith Maria Søe | 1996 | THISTED | 9676AH | 25 m | 2:30.46 | |
7 | 82 | Schøn Lisa | 1999 | AALBORG | 9956AR | 25 m | 2:31.16 | |
8 | 30 | Hedegaard Kristina K | 1995 | AALBORG | 9594AE | 25 m | 2:35.02 | |
9 | 201 | Seegert Helene | 1994 | NORD | 9488AI | 25 m | 2:37.49 | |
10 | 9 | Andersen Emma A | 2000 | AALBORG | 0034AH | 25 m | 2:38.03 | |
11 | 220 | Terp Johanne Skovgaard | 1999 | ODDER | 9914AO | 25 m | 2:38.29 | |
12 | 104 | Harrits Anna Sommer | 1999 | AGF | 9948AP | 25 m | 2:38.55 | |
13 | 169 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 25 m | 2:38.98 | |
14 | 259 | Stecher Sara | 1997 | RASK | 9772BA | 25 m | 2:40.02 | |
15 | 20 | Bærentsen Amalie | 2000 | AALBORG | 0078AE | 25 m | 2:40.22 | |
16 | 315 | Bonde Anna | 1999 | HOBRO | 9906AC | 25 m | 2:40.35 | |
17 | 99 | Brøchner Amalie Fisker | 1999 | AGF | 9918AZ | 25 m | 2:40.69 | |
18 | 274 | Andersen Sarah | 1999 | THISTED | 9974AT | 25 m | 2:43.46 | |
19 | 218 | Nielsen Lykke K. | 1999 | ODDER | 9916AM | 25 m | 2:43.74 | |
20 | 290 | Sørensen Louise | 2000 | THISTED | 0012AP | 25 m | 2:44.21 | |
21 | 282 | Lyhne Smilla | 2000 | THISTED | 0046AL | 25 m | 2:44.23 | |
22 | 267 | Moeslund Martha | 1998 | SMUT | 9884AW | 25 m | 2:46.12 | |
23 | 75 | Rijkhoff Lisa | 2001 | AALBORG | 0136AF | 25 m | 2:46.72 | |
24 | 208 | Dalgas Cecilie | 2000 | ODDER | 0014AI | 25 m | 2:46.76 | |
25 | 247 | Jensen Hannah Fleng M. | 2000 | PINGVINEN | 0032AO | 25 m | 2:47.54 | |
26 | 41 | Johannesen Camilla | 1999 | AALBORG | 9906AS | 25 m | 2:47.56 | |
27 | 138 | Jensen Anna Brandenborg | 1999 | SKOVBAKKEN | 9924AU | 25 m | 2:47.92 | |
28 | 70 | Porsmose Maria M. | 2000 | AALBORG | 0062AN | 25 m | 2:48.63 | |
29 | 285 | Poulsen Anette | 1999 | THISTED | 9928AG | 25 m | 2:48.98 | |
30 | 217 | Nedergaard Helene G. | 1999 | ODDER | 9956AM | 25 m | 2:49.74 | |
31 | 112 | Rolle Nanna | 2000 | AGF | 0094AY | 25 m | 2:49.76 | |
32 | 263 | Christensen Caroline | 1999 | SMUT | 9962AR | 25 m | 2:50.97 | |
33 | 289 | Sølvkjær Anne Sofie | 2000 | THISTED | 0004AW | 25 m | 2:51.15 | |
34 | 283 | Mathiasen Anna | 2000 | THISTED | 0066AP | 25 m | 2:51.42 | |
35 | 124 | Kjær Emma | 1999 | AARS | 9994AV | 25 m | 2:51.44 | |
36 | 139 | Johannsen Line | 2001 | SKOVBAKKEN | 0146AN | 25 m | 2:51.56 | |
37 | 325 | Nielsen Karoline | 1997 | SKAGEN | 9736AL | 25 m | 2:51.95 | |
38 | 126 | Nielsen Anne T. | 1996 | AARS | 25 m | 2:52.30 | ||
39 | 324 | Mikkelsen Ida | 1998 | SKAGEN | 9864AM | 25 m | 2:52.53 | |
40 | 200 | Schneider Julie Dahl | 1998 | NORD | 9828AR | 25 m | 2:52.75 | |
41 | 249 | Nielsen Lærke Juul | 2000 | PINGVINEN | 0006AN | 25 m | 2:55.72 | |
42 | 223 | Øzkan Esra | 1998 | ODDER | 9838AN | 25 m | 2:56.06 | |
43 | 176 | Hoffmann Benedikte Dam | 2001 | HOVEDSTAD | 0144AB | 25 m | 2:56.07 | |
44 | 221 | Winther Mette Dyrhauge | 1998 | ODDER | 9854BB | 25 m | 2:56.41 | |
45 | 129 | Therkildsen Klara | 1999 | AARS | 9946AT | 25 m | 2:57.25 | |
46 | 102 | Gertz Line | 2001 | AGF | 0156AT | 25 m | 2:58.72 | |
47 | 230 | Knudsen Josefine | 1998 | NEPTUN | 9898AM | 25 m | 2:59.31 | |
48 | 184 | Schelde Clara Marott | 2000 | HOVEDSTAD | 0092AD | 25 m | 2:59.65 | |
49 | 238 | Rasmussen Trine | 1999 | NEPTUN | 9962AV | 25 m | 3:01.57 | |
50 | 31 | Hesselvang Line | 1998 | AALBORG | 9864AS | 25 m | 3:01.66 | |
51 | 74 | Riber Ida | 1999 | AALBORG | 9952AP | 25 m | 3:02.87 | |
52 | 179 | Kiilgaard Mathilde | 2001 | HOVEDSTAD | 0178AP | 25 m | 3:02.91 | |
53 | 130 | Warming Louise | 1997 | AARS | 9764AT | 25 m | 3:05.27 | |
54 | 328 | Byrgesen Amalie Falk | 1999 | AALBORG | 9904AT | 25 m | 3:05.79 | |
55 | 55 | Lund Emma | 2000 | AALBORG | 0014AR | 25 m | 3:06.21 | |
56 | 67 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 25 m | 3:06.34 | |
57 | 255 | Sørensen Kirstine Lykke | 1997 | PINGVINEN | 9762BA | 25 m | 3:07.65 | |
58 | 173 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 25 m | 3:08.10 | |
59 | 59 | Mellerup Mie | 2000 | AALBORG | 0018AH | 25 m | 3:09.42 | |
60 | 39 | Jensen Mitzi D. | 2002 | AALBORG | 0298AB | 25 m | 3:09.57 | |
61 | 178 | Kiilgaard Anne-Katrine | 1999 | HOVEDSTAD | 9978AK | 25 m | 3:10.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:33 |