Startliste for Aalborg Cup 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 16
|
Stævne navn |
Aalborg Cup 2013 |
|
Udskriftsdato |
02 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
07:39 |
|
|
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 november 2013 |
|
|
|
|
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende (10) |
Sponsor: Kymi Rens |
|
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
322 |
1 |
Jonas Gaardestrup |
2001 |
0157AE |
SKAGEN |
|
25m |
37.72 |
199 |
2 |
Lars Christian Primdahl |
2000 |
0033AP |
NORD |
|
25m |
37.27 |
11 |
3 |
Lucas T. Birkkjær |
2002 |
0265AH |
AALBORG |
|
25m |
37.09 |
330 |
4 |
Ruben C. Nørgaard |
2002 |
0225AF |
AALBORG |
|
25m |
36.77 |
190 |
5 |
Johan Brandt |
2000 |
0079AS |
NORD |
|
25m |
37.05 |
233 |
6 |
Johannes W Nielsen |
2001 |
0191AM |
NEPTUN |
|
25m |
37.11 |
294 |
7 |
Mikail Calli |
2001 |
|
N. Eiker |
|
25m |
37.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
256 |
1 |
Thomas Holm Tambjerg |
2000 |
0003AP |
PINGVINEN |
|
25m |
36.75 |
303 |
2 |
Hã¥vard Storbakken |
2001 |
|
N. Eiker |
|
25m |
36.11 |
162 |
3 |
Anders Søndergaard |
2001 |
0175AP |
BSK08 |
|
25m |
35.73 |
91 |
4 |
Christian Bonde |
2001 |
0193AM |
AABYBRO |
|
25m |
34.75 |
163 |
5 |
Alexander Boelt Cimpu |
2001 |
0113AQ |
BSK08 |
|
25m |
34.91 |
237 |
6 |
Esben Røjkjær Rasmussen |
2001 |
0139AJ |
NEPTUN |
|
25m |
36.09 |
295 |
7 |
Hans-Christian Moe Gullik |
2001 |
|
N. Eiker |
|
25m |
36.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
234 |
1 |
Mads Nielsen |
2000 |
0015AP |
NEPTUN |
|
25m |
34.60 |
72 |
2 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
0121AF |
AALBORG |
|
25m |
33.77 |
161 |
3 |
Nicolai Sand |
2000 |
0037AF |
BSK08 |
|
25m |
32.76 |
89 |
4 |
Mads L. Werther |
2000 |
0045AF |
AALBORG |
|
25m |
32.14 |
65 |
5 |
Rune Nørgaard |
2000 |
0097AF |
AALBORG |
|
25m |
32.69 |
327 |
6 |
Morten Kolbe Thomsen |
2001 |
0149AD |
SKAGEN |
|
25m |
32.96 |
155 |
7 |
Anders Vestergaard |
2001 |
0121AJ |
BSK08 |
|
25m |
34.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
266 |
1 |
Malthe Levisen |
2001 |
0143AF |
SMUT |
|
25m |
32.04 |
79 |
2 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
25m |
31.99 |
257 |
3 |
Laurits Mark Jensen |
2001 |
0183AK |
RASK |
|
25m |
31.89 |
160 |
4 |
Steffen Jes Vestergaard |
2000 |
0033AF |
BSK08 |
|
25m |
31.75 |
293 |
5 |
Andre Portã¥s Anderssen |
2000 |
|
N. Eiker |
|
25m |
31.86 |
264 |
6 |
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
SMUT |
|
25m |
31.91 |
329 |
7 |
Scott Stegenborg |
2000 |
0063AH |
AALBORG |
|
25m |
32.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
49 |
1 |
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
0059AF |
AALBORG |
|
25m |
31.68 |
216 |
2 |
Yelizar M. G. Møller |
1998 |
9867AT |
ODDER |
|
25m |
31.11 |
153 |
3 |
Søren Wolf |
2000 |
0077AL |
IHF |
|
25m |
30.64 |
320 |
4 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
HOBRO |
|
25m |
30.43 |
29 |
5 |
Lasse Harde |
1998 |
9829AN |
AALBORG |
|
25m |
30.58 |
148 |
6 |
Jens Bo Conrad |
1998 |
9819AJ |
IHF |
|
25m |
31.10 |
158 |
7 |
Lukas Kranker |
2000 |
0035AO |
BSK08 |
|
25m |
31.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
157 |
1 |
Jens Søndergaard |
1999 |
9929AO |
BSK08 |
|
25m |
30.37 |
47 |
2 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
9855AK |
AALBORG |
|
25m |
29.87 |
44 |
3 |
Rasmus Hoffmann Jørgensen |
1998 |
9807AK |
AALBORG |
|
25m |
29.63 |
194 |
4 |
Ludvig Lind |
1998 |
9801AC |
NORD |
|
25m |
28.75 |
69 |
5 |
Andreas M. Porsmose |
1998 |
9883AQ |
AALBORG |
|
25m |
28.93 |
135 |
6 |
Magnus Boldrup Birn |
2000 |
0061AJ |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
29.79 |
116 |
7 |
Simon Rasmussen |
1998 |
9831AO |
AARS |
|
25m |
30.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
210 |
1 |
Thomas Frederiksen |
2000 |
0089AG |
ODDER |
|
25m |
28.71 |
156 |
2 |
Frederik Marcussen |
1999 |
9955AG |
BSK08 |
|
25m |
28.51 |
45 |
3 |
Thomas Kjær |
1998 |
9867AN |
AALBORG |
|
25m |
28.19 |
262 |
4 |
Emil Leander Bonderup |
1998 |
9849AJ |
SMUT |
|
25m |
27.90 |
219 |
5 |
Mark Simonsen |
1997 |
9719AH |
ODDER |
|
25m |
28.00 |
227 |
6 |
Jacob Harboe |
1998 |
9821AS |
NEPTUN |
|
25m |
28.26 |
141 |
7 |
Simon Ajeet Kristensen |
1999 |
9903AP |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
28.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
144 |
1 |
Johan Reimer |
2000 |
0015AH |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
27.86 |
56 |
2 |
Lars Lyhne |
1999 |
9909AI |
AALBORG |
|
25m |
27.03 |
83 |
3 |
Jannik Skov |
1997 |
9705AJ |
AALBORG |
|
25m |
26.21 |
97 |
4 |
Tobias B. Bjerg |
1998 |
9807AC |
AGF |
|
25m |
25.21 |
50 |
5 |
Andreas K Larsen |
1999 |
9949AL |
AALBORG |
|
25m |
25.63 |
43 |
6 |
Nikolaj J. Jørgensen |
1998 |
9891AP |
AALBORG |
|
25m |
26.74 |
323 |
7 |
Benjamin Jørgensen |
1996 |
9611AA |
SKAGEN |
|
25m |
27.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
198 |
1 |
Emil Poulsen |
1997 |
9729AP |
NORD |
|
25m |
27.81 |
211 |
2 |
Nikolaj Isdahl |
1999 |
9957AF |
ODDER |
|
25m |
26.96 |
241 |
3 |
Mikkel Strand |
1997 |
9751AD |
NEPTUN |
|
25m |
26.15 |
21 |
4 |
Lasse Thor Carstensen |
1994 |
9425AB |
AALBORG |
|
25m |
24.17 |
109 |
5 |
Johannes Kjærgaard |
1998 |
9813AR |
AGF |
|
25m |
25.59 |
347 |
6 |
Gustav Yde |
2000 |
0093AA |
S 68 |
|
25m |
26.35 |
108 |
7 |
August Stamp Kirkeby |
1999 |
9929AM |
AGF |
|
25m |
27.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
214 |
1 |
Oskar Jørgensen |
1998 |
9817AK |
ODDER |
|
25m |
27.70 |
119 |
2 |
Benjamin Beirholm Larsen |
1995 |
9533AQ |
AARS |
|
25m |
26.94 |
118 |
3 |
Nikolaj Rasmussen |
1993 |
9373AM |
AARS |
|
25m |
25.94 |
26 |
4 |
Emil Skovfoged Gregersen |
1992 |
9287AF |
AALBORG |
|
25m |
22.48 |
215 |
5 |
Jonathan Kristensen |
1998 |
9845AF |
ODDER |
|
25m |
25.44 |
209 |
6 |
Lasse Dall |
1997 |
9763AR |
ODDER |
|
25m |
26.32 |
171 |
7 |
Mathias W.b. Christiansen |
1998 |
9841AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
27.39 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 |
Udskriftsdato |
02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:39 |
|