Startliste for Aalborg Cup 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 25
|
Stævne navn |
Aalborg Cup 2013 |
|
Udskriftsdato |
03 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:33 |
|
|
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 november 2013 |
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer |
Indledende (9) |
Sponsor: Restaurant Fellini |
|
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
178 |
3 |
Anne-Katrine Kiilgaard |
1999 |
9978AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:10.00 |
59 |
4 |
Mie Mellerup |
2000 |
0018AH |
AALBORG |
|
25m |
3:09.42 |
39 |
5 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
AALBORG |
|
25m |
3:09.57 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
173 |
1 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:08.10 |
67 |
2 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
25m |
3:06.34 |
328 |
3 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
9904AT |
AALBORG |
|
25m |
3:05.79 |
179 |
4 |
Mathilde Kiilgaard |
2001 |
0178AP |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:02.91 |
130 |
5 |
Louise Warming |
1997 |
9764AT |
AARS |
|
25m |
3:05.27 |
55 |
6 |
Emma Lund |
2000 |
0014AR |
AALBORG |
|
25m |
3:06.21 |
255 |
7 |
Kirstine Lykke Sørensen |
1997 |
9762BA |
PINGVINEN |
|
25m |
3:07.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Ida Riber |
1999 |
9952AP |
AALBORG |
|
25m |
3:02.87 |
238 |
2 |
Trine Rasmussen |
1999 |
9962AV |
NEPTUN |
|
25m |
3:01.57 |
230 |
3 |
Josefine Knudsen |
1998 |
9898AM |
NEPTUN |
|
25m |
2:59.31 |
129 |
4 |
Klara Therkildsen |
1999 |
9946AT |
AARS |
|
25m |
2:57.25 |
102 |
5 |
Line Gertz |
2001 |
0156AT |
AGF |
|
25m |
2:58.72 |
184 |
6 |
Clara Marott Schelde |
2000 |
0092AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:59.65 |
31 |
7 |
Line Hesselvang |
1998 |
9864AS |
AALBORG |
|
25m |
3:01.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
221 |
1 |
Mette Dyrhauge Winther |
1998 |
9854BB |
ODDER |
|
25m |
2:56.41 |
223 |
2 |
Esra Øzkan |
1998 |
9838AN |
ODDER |
|
25m |
2:56.06 |
200 |
3 |
Julie Dahl Schneider |
1998 |
9828AR |
NORD |
|
25m |
2:52.75 |
126 |
4 |
Anne T. Nielsen |
1996 |
|
AARS |
|
25m |
2:52.30 |
324 |
5 |
Ida Mikkelsen |
1998 |
9864AM |
SKAGEN |
|
25m |
2:52.53 |
249 |
6 |
Lærke Juul Nielsen |
2000 |
0006AN |
PINGVINEN |
|
25m |
2:55.72 |
176 |
7 |
Benedikte Dam Hoffmann |
2001 |
0144AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:56.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
325 |
1 |
Karoline Nielsen |
1997 |
9736AL |
SKAGEN |
|
25m |
2:51.95 |
124 |
2 |
Emma Kjær |
1999 |
9994AV |
AARS |
|
25m |
2:51.44 |
289 |
3 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
0004AW |
THISTED |
|
25m |
2:51.15 |
112 |
4 |
Nanna Rolle |
2000 |
0094AY |
AGF |
|
25m |
2:49.76 |
263 |
5 |
Caroline Christensen |
1999 |
9962AR |
SMUT |
|
25m |
2:50.97 |
283 |
6 |
Anna Mathiasen |
2000 |
0066AP |
THISTED |
|
25m |
2:51.42 |
139 |
7 |
Line Johannsen |
2001 |
0146AN |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
2:51.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Helene G. Nedergaard |
1999 |
9956AM |
ODDER |
|
25m |
2:49.74 |
70 |
2 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
0062AN |
AALBORG |
|
25m |
2:48.63 |
41 |
3 |
Camilla Johannesen |
1999 |
9906AS |
AALBORG |
|
25m |
2:47.56 |
208 |
4 |
Cecilie Dalgas |
2000 |
0014AI |
ODDER |
|
25m |
2:46.76 |
247 |
5 |
Hannah Fleng M. Jensen |
2000 |
0032AO |
PINGVINEN |
|
25m |
2:47.54 |
138 |
6 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
9924AU |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
2:47.92 |
285 |
7 |
Anette Poulsen |
1999 |
9928AG |
THISTED |
|
25m |
2:48.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
75 |
1 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
25m |
2:46.72 |
315 |
2 |
Anna Bonde |
1999 |
9906AC |
HOBRO |
|
25m |
2:40.35 |
201 |
3 |
Helene Seegert |
1994 |
9488AI |
NORD |
|
25m |
2:37.49 |
46 |
4 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
9528AG |
AALBORG |
|
25m |
2:21.61 |
275 |
5 |
Maria Søe Beith |
1996 |
9676AH |
THISTED |
|
25m |
2:30.46 |
169 |
6 |
Nina Leisted Bertelsen |
2000 |
0076AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:38.98 |
218 |
7 |
Lykke K. Nielsen |
1999 |
9916AM |
ODDER |
|
25m |
2:43.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
267 |
1 |
Martha Moeslund |
1998 |
9884AW |
SMUT |
|
25m |
2:46.12 |
20 |
2 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
25m |
2:40.22 |
30 |
3 |
Kristina K Hedegaard |
1995 |
9594AE |
AALBORG |
|
25m |
2:35.02 |
22 |
4 |
Louise B. Dalgaard |
1990 |
9096AC |
AALBORG |
|
25m |
2:19.54 |
87 |
5 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
9466AE |
AALBORG |
|
25m |
2:25.15 |
220 |
6 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
9914AO |
ODDER |
|
25m |
2:38.29 |
274 |
7 |
Sarah Andersen |
1999 |
9974AT |
THISTED |
|
25m |
2:43.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
282 |
1 |
Smilla Lyhne |
2000 |
0046AL |
THISTED |
|
25m |
2:44.23 |
259 |
2 |
Sara Stecher |
1997 |
9772BA |
RASK |
|
25m |
2:40.02 |
82 |
3 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
25m |
2:31.16 |
18 |
4 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
25m |
2:18.06 |
13 |
5 |
Asta Blanch |
1996 |
9604AC |
AALBORG |
|
25m |
2:22.11 |
9 |
6 |
Emma A Andersen |
2000 |
0034AH |
AALBORG |
|
25m |
2:38.03 |
99 |
7 |
Amalie Fisker Brøchner |
1999 |
9918AZ |
AGF |
|
25m |
2:40.69 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 |
Udskriftsdato |
03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:33 |
|