Startliste for H. C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
HCA CUP 2014 |
|
Udskriftsdato |
30 maj 2014 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:03 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 maj 2014 |
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende (12) |
Sponsor: Cathering Engros |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 29.74 (2008) |
|
Heat 1 (12) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
443 |
3 |
Frederikke Bager |
2001 |
|
FREM |
|
50m |
|
5 |
4 |
Linea Bruun Jørgensen |
2000 |
0022BF |
SKANDERBOR |
|
50m |
|
460 |
5 |
Anna Skovmand Rasmussen |
2003 |
|
FREM |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
447 |
2 |
Emilie Gaarsler Grønborg |
2001 |
|
FREM |
|
50m |
|
10 |
3 |
Elisabeth Stoltenborg |
2002 |
|
SKANDERBOR |
|
50m |
59.47 |
229 |
4 |
Iben Lindal Overgaard |
2003 |
0302AH |
OSLF |
|
50m |
51.04 |
452 |
5 |
Mai Jørgensen |
2003 |
0376AA |
FREM |
|
50m |
57.92 |
463 |
6 |
Sandy Ngoc Hoang Tran |
2005 |
|
FREM |
|
50m |
1:02.33 |
455 |
7 |
Vivi Nguyen |
2001 |
|
FREM |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
344 |
1 |
Isabella Berthelsen |
2002 |
0234AS |
KORSØR |
|
50m |
48.17 |
442 |
2 |
Johanne A Andersson |
2003 |
0302AD |
FREM |
|
50m |
46.66 |
337 |
3 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
0258AP |
NYBORG |
|
50m |
45.42 |
247 |
4 |
Sofie Rahbek Hansen |
2000 |
0026BD |
VIBORG |
|
50m |
45.13 |
351 |
5 |
Philippa Hallengreen |
2002 |
0234AQ |
KORSØR |
|
50m |
45.20 |
347 |
6 |
Frida Grønhøj Burchardt |
2002 |
0256AQ |
KORSØR |
|
50m |
46.32 |
208 |
7 |
Sidsel Agger |
1997 |
9766AZ |
OSK |
|
50m |
47.06 |
61 |
8 |
Lykke Munk |
2002 |
0266AC |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
50.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
53 |
1 |
Sif Rubæk |
2001 |
0166AP |
DELTA |
|
50m |
44.35 |
194 |
2 |
Ditte Petersen |
1999 |
|
OPNØR |
|
50m |
44.22 |
160 |
3 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
50m |
44.02 |
16 |
4 |
Sofie Andersen |
2001 |
0174AM |
SLAGELSE |
|
50m |
42.89 |
107 |
5 |
Julie Galsgaard Hansen |
2000 |
0022AC |
NAKSKOV |
|
50m |
43.05 |
459 |
6 |
Liv Persson |
2001 |
0148AF |
FREM |
|
50m |
44.18 |
204 |
7 |
Linnea Paludan |
2001 |
0158AF |
OSLF |
|
50m |
44.28 |
114 |
8 |
Nicoline Larsen |
1999 |
9938AK |
NAKSKOV |
|
50m |
45.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
108 |
1 |
Majken Lillegaard Hansen |
1998 |
9868AQ |
NAKSKOV |
|
50m |
42.76 |
120 |
2 |
Gabriella Sjursen |
2000 |
0038AT |
NAKSKOV |
|
50m |
42.05 |
403 |
3 |
Katrine Dickow |
1999 |
9996AZ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
41.56 |
198 |
4 |
Anne Hazell Brink |
1999 |
9956AF |
OSLF |
|
50m |
40.89 |
63 |
5 |
Trine G. Sørensen |
1997 |
9752AR |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
41.26 |
58 |
6 |
Frederikke Dølby |
2000 |
0076BD |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
41.87 |
62 |
7 |
Line Lohmann Rasmussen |
1999 |
9946BC |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
42.07 |
173 |
8 |
Helena Avlaja Eriksen |
2001 |
0112AM |
OSK |
|
50m |
42.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
216 |
1 |
Sofie A. Pedersen |
1999 |
9916AJ |
OSK |
|
50m |
39.76 |
451 |
2 |
Emma Jensen |
1999 |
9956AJ |
FREM |
|
50m |
39.08 |
161 |
3 |
Lærke Schlott Reichel |
2001 |
0152AD |
KØGE |
|
50m |
38.68 |
124 |
4 |
Jasmin Boe Rasmussen |
2000 |
0006AM |
ISHØJ |
|
50m |
38.40 |
18 |
5 |
Maria Dollas |
1998 |
9846AJ |
SLAGELSE |
|
50m |
38.54 |
276 |
6 |
Camilla Buch |
1999 |
9922AR |
SØNDERBORG |
|
50m |
38.97 |
40 |
7 |
Ida L. Bendtsen |
2000 |
0024AY |
DELTA |
|
50m |
39.69 |
195 |
8 |
Katrine Bentin Riis |
1999 |
9924AW |
OPNØR |
|
50m |
39.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Frederikke Olsen |
2000 |
0034AN |
OSLF |
|
50m |
37.78 |
385 |
2 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
50m |
37.46 |
417 |
3 |
Camilla Linne |
1997 |
9744ar |
SØNDERBORG |
|
50m |
37.26 |
125 |
4 |
Helena Splidt-Samuelsen |
2000 |
0062AP |
ISHØJ |
|
50m |
37.14 |
362 |
5 |
Madeleine Thornsen |
2001 |
0108AQ |
KORSØR |
|
50m |
37.24 |
414 |
6 |
Line Pedersen |
2001 |
0198AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
37.38 |
456 |
7 |
Freja Nicholas |
2000 |
0084AN |
FREM |
|
50m |
37.65 |
105 |
8 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
50m |
38.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
153 |
1 |
Mette Hegelund |
2000 |
0068AC |
KØGE |
|
50m |
37.04 |
412 |
2 |
Amalie Olsen |
2001 |
|
HERLUFSHOL |
|
50m |
36.00 |
273 |
3 |
Signe Skousen |
1999 |
9916AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
35.62 |
176 |
4 |
Mette Bruun-Petersen |
2001 |
0196AT |
OSK |
|
50m |
35.60 |
404 |
5 |
Amalie Frederiksen |
2001 |
0182AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
35.61 |
260 |
6 |
Christie Prøhl |
1998 |
9872AW |
VIBORG |
|
50m |
35.62 |
264 |
7 |
Simone Bukholt |
1999 |
9954AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
36.75 |
415 |
8 |
Lærke Rasmussen |
1997 |
9784AD |
HERLUFSHOL |
|
50m |
37.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
128 |
1 |
Methea Wissing-Thornberg |
1999 |
9932BA |
TUNE |
|
50m |
35.31 |
384 |
2 |
Laura Rimmer Hansen |
1998 |
9858AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
35.06 |
333 |
3 |
Therese Hovgaard Jensen |
2000 |
0058AL |
NYBORG |
|
50m |
34.88 |
95 |
4 |
Veronika Storm |
1998 |
9884AK |
GLADSAXE |
|
50m |
34.58 |
147 |
5 |
Josefine Boisen |
1996 |
9632AE |
KØGE |
|
50m |
34.64 |
308 |
6 |
Emma Hansen |
1999 |
9986AJ |
OSK |
|
50m |
35.00 |
441 |
7 |
Rikke Knudsen |
1998 |
9878AI |
VAT CPH-MK |
|
50m |
35.30 |
159 |
8 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
50m |
35.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
92 |
1 |
Thea Hovmand Larsen |
1997 |
9746AH |
GLADSAXE |
|
50m |
33.94 |
94 |
2 |
Sarah Sannung |
1996 |
9622AE |
GLADSAXE |
|
50m |
33.26 |
366 |
3 |
Julie Lunau |
1995 |
9528AH |
LYNGBY |
|
50m |
32.50 |
422 |
4 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854av |
Berns |
|
50m |
31.43 |
99 |
5 |
Caroline Øhrstrøm |
1995 |
9598AG |
GLADSAXE |
|
50m |
32.11 |
372 |
6 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
50m |
32.75 |
33 |
7 |
Astrid Ovesen |
1999 |
9978AA |
SLAGELSE |
|
50m |
33.49 |
144 |
8 |
Anna Andersen |
2001 |
0106AI |
KØGE |
|
50m |
34.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
259 |
1 |
Betina K. Pedersen |
1994 |
9402AC |
VIBORG |
|
50m |
33.92 |
13 |
2 |
Cecilie Ravn Jensen |
1994 |
9474AV |
HOLSTEBRO |
|
50m |
33.22 |
390 |
3 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.38 |
369 |
4 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
30.97 |
373 |
5 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
50m |
31.66 |
17 |
6 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
50m |
32.71 |
409 |
7 |
Tanja Lylloff |
1998 |
9816AB |
HERLUFSHOL |
|
50m |
33.44 |
425 |
8 |
Laura Cebula |
1997 |
9722AT |
VIBORG |
|
50m |
34.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
378 |
1 |
Hannah Pilgaard |
1999 |
9974AO |
LYNGBY |
|
50m |
33.77 |
90 |
2 |
Line Kjær |
1996 |
9648AS |
GLADSAXE |
|
50m |
32.93 |
272 |
3 |
Mathilde Olsen |
1998 |
9892AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
32.24 |
96 |
4 |
Kristina Thomsen |
1991 |
9196AG |
GLADSAXE |
|
50m |
28.90 |
334 |
5 |
Stine Johansen |
1997 |
9792AE |
NYBORG |
|
50m |
31.58 |
21 |
6 |
Karen Tanderup Hansen |
1996 |
9654AS |
SLAGELSE |
|
50m |
32.66 |
371 |
7 |
Marianne Duijm |
1993 |
9316AL |
LYNGBY |
|
50m |
33.34 |
268 |
8 |
Elisabeth Halkjær Kotmark |
1997 |
9702AN |
HVIDOVRE |
|
50m |
33.96 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
30 maj 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:03 |
|