Startliste for Vestdanske Kortbanemesterskaber
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Vestdanske Kortbane 2013 |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2013 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
07:05 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & AGF svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 oktober 2013 |
|
|
|
|
Løb 23, 100m Medley Damer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 59.53 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
|
Heat 1 (8) , Senior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
154 |
2 |
Emilie Kielsholm Jacobsen |
1999 |
9932AH |
IHF |
|
25m |
1:20.81 |
120 |
3 |
Anne Sofie Skjellerup |
1999 |
9934AM |
HOBRO |
|
25m |
1:18.84 |
99 |
4 |
Freja Nicholas |
2000 |
0084AN |
FREM |
|
25m |
1:16.07 |
331 |
5 |
Anne Katrine Jørgensen |
2000 |
0006AE |
KOLDING |
|
25m |
1:17.95 |
351 |
6 |
Michelle Jatta |
2001 |
0116AR |
TRITON V |
|
25m |
1:20.17 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
171 |
1 |
Sofia Zachariassen |
1999 |
9988AN |
OSLF |
|
25m |
1:15.62 |
198 |
2 |
Celina G Winther |
1999 |
9938AU |
NEPTUN |
|
25m |
1:15.19 |
269 |
3 |
Louise Sørensen |
2000 |
0012AP |
THISTED |
|
25m |
1:14.73 |
71 |
4 |
Kirstine M. Pedersen |
1999 |
9912AE |
DELTA |
|
25m |
1:14.46 |
193 |
5 |
Laura Blendstrup |
1999 |
9922AG |
NEPTUN |
|
25m |
1:14.68 |
132 |
6 |
Anne Hjortsøe Pedersen |
1999 |
9966AH |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:15.14 |
180 |
7 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
9914AO |
ODDER |
|
25m |
1:15.57 |
244 |
8 |
Mathilde Snitgaard |
2000 |
0054AF |
STRUER |
|
25m |
1:15.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
202 |
1 |
Stine Madsen |
1999 |
9972AC |
RINGE |
|
25m |
1:14.00 |
262 |
2 |
Smilla Lyhne |
2000 |
0046AL |
THISTED |
|
25m |
1:13.64 |
203 |
3 |
Anna Hertzog |
1999 |
9966AJ |
RINGE |
|
25m |
1:13.49 |
30 |
4 |
Johanne Sofie Kjærsgaard |
1998 |
9848AL |
AGF |
|
25m |
1:13.29 |
197 |
5 |
Sofie Møller Sørensen |
1998 |
9882AL |
NEPTUN |
|
25m |
1:13.37 |
188 |
6 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
OSK |
|
25m |
1:13.61 |
310 |
7 |
Caroline Hauritz Jensen |
1999 |
9976AV |
AALBORG |
|
25m |
1:13.99 |
201 |
8 |
Nicoline Ahrentsen |
2000 |
0016AA |
RINGE |
|
25m |
1:14.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
250 |
1 |
Line Niss Bjerregaard |
1998 |
9866AG |
SMUT |
|
25m |
1:12.28 |
118 |
2 |
Anna Bonde |
1999 |
9906AC |
HOBRO |
|
25m |
1:11.19 |
82 |
3 |
Anna C. Lange |
1998 |
9814AU |
ESBJERG |
|
25m |
1:10.95 |
200 |
4 |
Helene Grønnegaard |
1998 |
9816AG |
RINGE |
|
25m |
1:10.23 |
283 |
5 |
Lærke Harksen Nehmdahl |
1999 |
9994AQ |
VIBORG |
|
25m |
1:10.85 |
50 |
6 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
9962AP |
S 68 |
|
25m |
1:10.96 |
17 |
7 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
25m |
1:11.49 |
108 |
8 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
0038AC |
HERNING |
|
25m |
1:12.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
68 |
1 |
Mia Jensen |
1998 |
9848AZ |
DELTA |
|
25m |
1:09.91 |
319 |
2 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
25m |
1:09.29 |
125 |
3 |
Helle Dohn |
1998 |
9884AI |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:08.37 |
86 |
4 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
9952AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:07.45 |
23 |
5 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
AGF |
|
25m |
1:07.90 |
230 |
6 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
0008AC |
SILKEBORG |
|
25m |
1:09.10 |
114 |
7 |
Stinne Sørensen |
1999 |
9934AD |
HERNING |
|
25m |
1:09.70 |
19 |
8 |
Julie Pavon Friis |
1999 |
9978AL |
AGF |
|
25m |
1:10.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
105 |
1 |
Julie D. Hald |
1996 |
9692AX |
HERNING |
|
25m |
1:10.80 |
294 |
2 |
Asta Blanch |
1996 |
9604AC |
AALBORG |
|
25m |
1:08.66 |
150 |
3 |
Emma Nørgaard |
1997 |
9794AF |
HORSENS |
|
25m |
1:07.45 |
306 |
4 |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
9694AD |
AALBORG |
|
25m |
1:05.27 |
235 |
5 |
Line H. Vestergaard |
1996 |
9666AP |
SILKEBORG |
|
25m |
1:06.44 |
65 |
6 |
Pernille H. Gravgaard |
1997 |
9778AQ |
DELTA |
|
25m |
1:07.82 |
135 |
7 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
9604AE |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:09.37 |
153 |
8 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
9652AA |
HORSENS |
|
25m |
1:11.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
370 |
1 |
Julie Oxenvad |
1997 |
9744AP |
HSK |
|
25m |
1:10.69 |
304 |
2 |
Cecilie Hansen |
1995 |
9512AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:08.53 |
311 |
3 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
9528AG |
AALBORG |
|
25m |
1:07.03 |
314 |
4 |
Julie Levisen |
1997 |
9766AV |
AALBORG |
|
25m |
1:03.57 |
234 |
5 |
Signe Tolstrup |
1995 |
9588AI |
SILKEBORG |
|
25m |
1:05.67 |
298 |
6 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
25m |
1:07.80 |
122 |
7 |
Katja Lund Cliff |
1996 |
9646AV |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:09.32 |
160 |
8 |
Stine Johansen |
1997 |
9792AE |
NYBORG |
|
25m |
1:11.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Maria Søe Beith |
1996 |
9676AH |
THISTED |
|
25m |
1:09.92 |
305 |
2 |
Kristina K Hedegaard |
1995 |
9594AE |
AALBORG |
|
25m |
1:08.10 |
168 |
3 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
OSLF |
|
25m |
1:06.99 |
81 |
4 |
Sidse Kehlet |
1996 |
9696AH |
ESBJERG |
|
25m |
1:03.03 |
49 |
5 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
9654AH |
S 68 |
|
25m |
1:05.53 |
192 |
6 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
OSK |
|
25m |
1:07.76 |
126 |
7 |
Cecilie Ravn Jensen |
1994 |
9474AV |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:08.80 |
142 |
8 |
Kirstine Feldinger |
1996 |
9634AQ |
HORSENS |
|
25m |
1:10.83 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2013 |
Licens til AGF |
Udskriftstidspunkt |
07:05 |
|