Startliste for H.C Andersen Swim Cup 2008
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
HCA Swimcup 2008 |
|
Udskriftsdato |
24 maj 2008 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:11 |
|
|
Arrangør |
STO 95 |
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer |
Indledende (7) |
Sponsor: Fagerberg |
HCA CUP-rekord 2.13.06 (2005) |
Louise Ørnstedt, STO 95 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
311 |
1 |
Camilla Bundgaard |
1990 |
9052AH |
IKAST |
|
50m |
3:16.29 |
135 |
2 |
Irma Mirjam Põder |
1995 |
|
VIIMSI |
|
50m |
3:10.02 |
182 |
3 |
Camilla L. Jacobsen |
1994 |
060194 |
NYBORG |
|
50m |
3:05.86 |
483 |
4 |
Charlotte Metzsch |
1993 |
9306AO |
SVENDBORG |
|
50m |
3:03.12 |
40 |
5 |
Katja Nissen |
1995 |
9566AC |
FR.SUND |
|
50m |
3:04.54 |
449 |
6 |
Tatjana Hansen |
1997 |
|
OPNØR SES |
|
50m |
3:08.87 |
189 |
7 |
Isabella R. Christensen |
1996 |
9622AI |
NYBORG |
|
50m |
3:15.32 |
474 |
8 |
Louise Johansen |
1993 |
9322AO |
SVENDBORG |
|
50m |
3:23.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
447 |
1 |
Julie Green |
1994 |
9434AC |
OPNØR SES |
|
50m |
2:59.30 |
43 |
2 |
Amalie Ringgaard |
1996 |
9602AJ |
FR.SUND |
|
50m |
2:55.10 |
45 |
3 |
Ida Pommerencke Vilmand |
1993 |
9322AF |
FR.SUND |
|
50m |
2:54.44 |
266 |
4 |
Karoline Kragh Ebbesen |
1991 |
9156AB |
HERNING |
|
50m |
2:53.45 |
23 |
5 |
Marisa Bjørklund |
1995 |
9554AD |
FR.SUND |
|
50m |
2:54.01 |
2 |
6 |
Mie Bøgh |
1991 |
9184AA |
SLAGELSE |
|
50m |
2:54.54 |
446 |
7 |
Thea Elberg |
1993 |
9308AH |
OPNØR SES |
|
50m |
2:59.16 |
418 |
8 |
Johanne Kjær Tolstrup |
1995 |
9538AN |
OSLF-STO95 |
|
50m |
3:02.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
490 |
1 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
SVENDBORG |
|
50m |
2:53.17 |
545 |
2 |
Kit Ballegaard |
1988 |
8886AB |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:52.23 |
325 |
3 |
Anja Frahm |
1992 |
9296AF |
IKAST |
|
50m |
2:49.40 |
406 |
4 |
Hanne Welinder |
1995 |
9594AC |
OSK-STO95 |
|
50m |
2:49.20 |
199 |
5 |
Katrine Andersen |
1993 |
9382AA |
KOLDING |
|
50m |
2:49.39 |
191 |
6 |
Nadia S. Skyggelund |
1993 |
9316AO |
NYBORG |
|
50m |
2:51.67 |
501 |
7 |
Elna L. Bönes |
1993 |
|
BERGEN N. |
|
50m |
2:52.99 |
83 |
8 |
Line Føns Madsen |
1995 |
9532AA |
RINGE |
|
50m |
2:53.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
372 |
1 |
Louise Lundin |
1992 |
9262AN |
BOV SES |
|
50m |
2:48.34 |
553 |
2 |
Stine Wesselhoff |
1991 |
9184AE |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:47.28 |
487 |
3 |
Isabella Pedersen |
1994 |
9468AR |
SVENDBORG |
|
50m |
2:45.60 |
315 |
4 |
Jeanette Kjær |
1993 |
9346AK |
IKAST |
|
50m |
2:44.73 |
367 |
5 |
Henriette Ahrenkiel |
1991 |
9114AL |
BOV SES |
|
50m |
2:44.90 |
172 |
6 |
Amalie Sundstrup |
1994 |
9464AM |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:46.51 |
452 |
7 |
Pernille Strømbeck |
1994 |
9462AH |
OPNØR SES |
|
50m |
2:47.99 |
80 |
8 |
Helene Jørgensen |
1995 |
9598AB |
RINGE |
|
50m |
2:48.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
170 |
1 |
Emilia Staugaard |
1994 |
9424AJ |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:38.91 |
504 |
2 |
Asluag M. Hjelmaas |
1995 |
|
BERGEN N. |
|
50m |
2:36.69 |
118 |
3 |
Mai Nyholm |
1993 |
9344AF |
TRITON V |
|
50m |
2:34.03 |
244 |
4 |
Christina Holmboe-Olesen |
1993 |
9382AJ |
TRITON B |
|
50m |
2:27.11 |
392 |
5 |
Line Møller Pedersen |
1989 |
8986AB |
FREM-STO95 |
|
50m |
2:31.24 |
152 |
6 |
Ida Skaanning-Norris |
1991 |
9162AF |
GLADSAXE |
|
50m |
2:36.15 |
78 |
7 |
Josefine Møller Jeppesen |
1995 |
9598AE |
RINGE |
|
50m |
2:38.40 |
503 |
8 |
Karoline Pedersen |
1994 |
|
BERGEN N. |
|
50m |
2:42.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
376 |
1 |
Kamma Christensen |
1994 |
9448AJ |
HERLEV |
|
50m |
2:38.82 |
222 |
2 |
Runa Dalby |
1993 |
9372AD |
SILKEBORG |
|
50m |
2:36.51 |
275 |
3 |
Frederikke Hedegaard |
1993 |
9394AJ |
HERNING |
|
50m |
2:33.83 |
410 |
4 |
Line Gregersen |
1994 |
9422AA |
OSLF-STO95 |
|
50m |
2:25.78 |
55 |
5 |
Simone Norman Pedersen |
1993 |
9332AH |
KØGE |
|
50m |
2:29.30 |
506 |
6 |
Helene T. Truyen |
1993 |
|
BERGEN N. |
|
50m |
2:35.64 |
254 |
7 |
Camilla Andersen |
1993 |
9374AB |
HERNING |
|
50m |
2:37.63 |
533 |
8 |
Josephine Holst Pedersen |
1990 |
9048AB |
HORSENS |
|
50m |
2:42.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
220 |
1 |
Sarah Harder Bruun |
1993 |
9324AJ |
SILKEBORG |
|
50m |
2:38.75 |
188 |
2 |
Asvatha P. Veerasingham |
1993 |
9398AE |
NYBORG |
|
50m |
2:36.40 |
243 |
3 |
Julie-Sofie Hemdorff |
1991 |
9144AE |
TRITON B |
|
50m |
2:32.22 |
379 |
4 |
Kaya Koziol |
1992 |
9256AD |
HERLEV |
|
50m |
2:24.30 |
305 |
5 |
Pernille Thalund |
1990 |
9064AB |
HERNING |
|
50m |
2:28.97 |
36 |
6 |
Cathrine Kallestrup |
1993 |
9382AB |
FR.SUND |
|
50m |
2:34.83 |
364 |
7 |
Line Borch Thams |
1990 |
9098AG |
HSK SES |
|
50m |
2:36.79 |
281 |
8 |
Cecilia Jespersen |
1993 |
9364AI |
HERNING |
|
50m |
2:41.62 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
|