Program för H.C Andersen Swim Cup 2008
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Løb 1, 200m Medley Damer |
Sponsor: Arena |
HCA CUP-rekord 2.25.09 (2006) |
Amalie Dinesen, Herlev Svømmeklub |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 420 | Hougård Julie | 1991 | OSLF-STO95 | 9184AI | 50 m | 2:28.36 | |
2 | 305 | Thalund Pernille | 1990 | HERNING | 9064AB | 50 m | 2:28.84 | |
3 | 379 | Koziol Kaya | 1992 | HERLEV | 9256AD | 50 m | 2:28.94 | |
4 | 386 | Ottesen Jeanette | 1987 | KVIK | 8728AB | 50 m | 2:30.00 | |
5 | 145 | Blume Pernille | 1994 | GLADSAXE | 9498AC | 50 m | 2:32.03 | |
6 | 514 | Hestdal Andrea | 1994 | BERGEN N. | 50 m | 2:32.58 | ||
7 | 408 | Egelund Mathilde | 1991 | OSLF-STO95 | 9196AI | 50 m | 2:33.00 | |
8 | 504 | Hjelmaas Asluag M. | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 2:34.52 | ||
9 | 50 | Hemmingsen Sine | 1992 | KØGE | 9214AE | 50 m | 2:34.53 | |
10 | 55 | Pedersen Simone Norman | 1993 | KØGE | 9332AH | 50 m | 2:34.75 | |
11 | 59 | Wielsøe Sabrina | 1990 | KØGE | 9022AG | 50 m | 2:34.79 | |
12 | 51 | Jacobsen Camilla | 1990 | KØGE | 9002AH | 50 m | 2:35.30 | |
13 | 378 | Hasemann Mette | 1993 | HERLEV | 9352AB | 50 m | 2:35.48 | |
14 | 502 | Bremer Kaja | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 2:35.83 | ||
15 | 19 | Andersen Line | 1991 | FR.SUND | 9158AG | 50 m | 2:36.23 | |
16 | 364 | Thams Line Borch | 1990 | HSK SES | 9098AG | 50 m | 2:36.47 | |
17 | 275 | Hedegaard Frederikke | 1993 | HERNING | 9394AJ | 50 m | 2:36.90 | |
18 | 235 | Tolstrup Signe | 1995 | SILKEBORG | 9588AI | 50 m | 2:37.27 | |
19 | 52 | Jørgensen Sabrina Krumbæk | 1992 | KØGE | 9252AG | 50 m | 2:37.33 | |
20 | 508 | Syversen Lise S. | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 2:37.59 | ||
21 | 102 | Bundgaard Karen | 1992 | TRITON V | 9244AA | 50 m | 2:37.69 | |
22 | 137 | Jakobsen Belinda | 1990 | KØGE | 9094AH | 50 m | 2:38.31 | |
23 | 91 | Stubager Signe | 1992 | RINGE | 9244AD | 50 m | 2:38.65 | |
24 | 152 | Skaanning-Norris Ida | 1991 | GLADSAXE | 9162AF | 50 m | 2:38.69 | |
25 | 506 | Truyen Helene T. | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 2:39.57 | ||
26 | 404 | Nielsen Helene | 1993 | OSK-STO95 | 9344AK | 50 m | 2:39.87 | |
27 | 274 | Hansen Simone Friis | 1995 | HERNING | 9538AG | 50 m | 2:40.40 | |
28 | 31 | Fyrstenborg Line | 1992 | FR.SUND | 9268AA | 50 m | 2:40.47 | |
29 | 392 | Pedersen Line Møller | 1989 | FREM-STO95 | 8986AB | 50 m | 2:41.03 | |
30 | 286 | Lunding Nanna | 1991 | HERNING | 9122AB | 50 m | 2:41.07 | |
31 | 435 | Hoffmann Lea | 1991 | DSF | 9188AF | 50 m | 2:42.10 | |
32 | 48 | Gerdts Terese | 1993 | KØGE | 9388AH | 50 m | 2:42.21 | |
33 | 150 | Rytter Josefine | 1994 | GLADSAXE | 9416AC | 50 m | 2:42.60 | |
34 | 36 | Kallestrup Cathrine | 1993 | FR.SUND | 9382AB | 50 m | 2:42.66 | |
35 | 220 | Bruun Sarah Harder | 1993 | SILKEBORG | 9324AJ | 50 m | 2:42.79 | |
36 | 49 | Ghaznavi Yalda | 1992 | KØGE | 9254AK | 50 m | 2:42.92 | |
37 | 440 | Wielandt Sabrine | 1989 | DSF | 8916AB | 50 m | 2:42.98 | |
38 | 503 | Pedersen Karoline | 1994 | BERGEN N. | 50 m | 2:43.28 | ||
39 | 419 | Villadsen Cecilie | 1995 | OSLF-STO95 | 9584AF | 50 m | 2:44.07 | |
40 | 185 | Madsen Lykke | 1988 | NYBORG | 8868AA | 50 m | 2:44.19 | |
41 | 535 | Rasmussen Louise | 1992 | HORSENS | 9254AI | 50 m | 2:44.52 | |
42 | 234 | Thostrup Elisabeth H. | 1992 | SILKEBORG | 9224AI | 50 m | 2:45.69 | |
43 | 437 | Pedersen Cecilie M. | 1993 | DSF | 9378AA | 50 m | 2:46.11 | |
44 | 22 | Bjørklund Jeannie | 1992 | FR.SUND | 9278AE | 50 m | 2:46.69 | |
45 | 78 | Jeppesen Josefine Møller | 1995 | RINGE | 9598AE | 50 m | 2:47.98 | |
46 | 533 | Pedersen Josephine Holst | 1990 | HORSENS | 9048AB | 50 m | 2:48.12 | |
47 | 418 | Tolstrup Johanne Kjær | 1995 | OSLF-STO95 | 9538AN | 50 m | 2:49.00 | |
48 | 143 | Axelsen Katrine | 1992 | GLADSAXE | 9208AH | 50 m | 2:49.36 | |
49 | 315 | Kjær Jeanette | 1993 | IKAST | 9346AK | 50 m | 2:49.78 | |
50 | 199 | Andersen Katrine | 1993 | KOLDING | 9382AA | 50 m | 2:51.16 | |
51 | 105 | Daugbjerg Mia | 1989 | TRITON V | 8964AC | 50 m | 2:51.55 | |
52 | 247 | Nielsen Stine Valentiner | 1991 | TRITON B | 50 m | 2:51.87 | ||
53 | 304 | Termøhlen Cecilie | 1993 | HERNING | 9302AA | 50 m | 2:53.10 | |
54 | 112 | Laugesen Monika | 1992 | TRITON V | 9294AK | 50 m | 2:53.77 | |
55 | 389 | Koch Astrid | 1994 | FREM-STO95 | 9482AH | 50 m | 2:53.90 | |
56 | 44 | Thorsen Kimmie | 1992 | FR.SUND | 9288AH | 50 m | 2:54.13 | |
57 | 128 | Terp Julie | 1993 | TRITON V | 9368AH | 50 m | 2:54.98 | |
58 | 100 | Alpiger Simone | 1992 | TRITON V | 9276AC | 50 m | 2:55.08 | |
59 | 26 | Desvig-Bol Camilla | 1993 | FR.SUND | 9336AG | 50 m | 2:55.40 | |
60 | 119 | Nørreslet Laura | 1994 | TRITON V | 9452AC | 50 m | 2:55.98 | |
61 | 483 | Metzsch Charlotte | 1993 | SVENDBORG | 9306AO | 50 m | 2:56.56 | |
62 | 303 | Sørensen Sisse | 1996 | HERNING | 9674AB | 50 m | 2:57.02 | |
63 | 484 | Nielsen Henriette Lai | 1990 | SVENDBORG | 9098AC | 50 m | 2:57.45 | |
64 | 229 | Mogensen Kalinka T. | 1995 | SILKEBORG | 9506AA | 50 m | 2:57.47 | |
65 | 281 | Jespersen Cecilia | 1993 | HERNING | 9364AI | 50 m | 2:57.64 | |
66 | 433 | Hansen Cecilia H. | 1990 | DSF | 9098AD | 50 m | 2:58.73 | |
67 | 40 | Nissen Katja | 1995 | FR.SUND | 9566AC | 50 m | 3:03.15 | |
68 | 446 | Elberg Thea | 1993 | OPNØR SES | 9308AH | 50 m | 3:04.33 | |
69 | 177 | Birch Pernille | 1993 | NYBORG | 9344AO | 50 m | 3:04.41 | |
70 | 358 | Maron Kathrine | 1994 | HSK SES | 9488AN | 50 m | 3:04.88 | |
71 | 182 | Jacobsen Camilla L. | 1994 | NYBORG | 060194 | 50 m | 3:07.57 | |
72 | 225 | Gøttler Sofie | 1995 | SILKEBORG | 9526AC | 50 m | 3:07.69 | |
73 | 95 | Vendelboe Trine | 1995 | RINGE | 9518AE | 50 m | 3:08.17 | |
74 | 447 | Green Julie | 1994 | OPNØR SES | 9434AC | 50 m | 3:08.35 | |
75 | 398 | Kieler Mette | 1995 | OSK-STO95 | 9562AJ | 50 m | 3:09.81 | |
76 | 68 | Aagaard Andrea | 1996 | RINGE | 9663AD | 50 m | 3:11.15 | |
77 | 260 | Bæk Tina | 1994 | HERNING | 9424AL | 50 m | 3:12.15 | |
78 | 43 | Ringgaard Amalie | 1996 | FR.SUND | 9602AJ | 50 m | 3:13.81 | |
79 | 71 | Frimor Camilla | 1992 | RINGE | 9246AA | 50 m | 3:14.02 | |
80 | 452 | Strømbeck Pernille | 1994 | OPNØR SES | 9462AH | 50 m | 3:14.06 | |
81 | 450 | Larsen Henriette | 1994 | OPNØR SES | 9418AN | 50 m | 3:16.15 | |
82 | 344 | Christiansen Kathrine | 1994 | HSK SES | 9412AP | 50 m | 3:16.83 | |
83 | 409 | Gilbo Amina | 1995 | OSLF-STO95 | 9512AO | 50 m | 3:17.57 | |
84 | 441 | Bilderbeek Lianne | 1995 | HSK SES | 9522AM | 50 m | 3:18.75 | |
85 | 491 | Skov Frederikke | 1995 | SVENDBORG | 9524AM | 50 m | 3:19.98 | |
86 | 449 | Hansen Tatjana | 1997 | OPNØR SES | 50 m | 3:20.00 | ||
87 | 27 | Dresler Mie Astrup | 1996 | FR.SUND | 9622AJ | 50 m | 3:20.80 | |
88 | 278 | Hindhede Mille Kjær | 1997 | HERNING | 9734AE | 50 m | 3:21.54 | |
89 | 349 | Henriksen Amalie | 1994 | HSK SES | 9496AN | 50 m | 3:23.06 | |
90 | 79 | Jørgensen Anne Sofie | 1998 | RINGE | 9892AA | 50 m | 3:25.28 | |
91 | 174 | Ghasemi Nicole R. | 1996 | SØNDERBORG | 9696AA | 50 m | 3:25.53 | |
92 | 417 | Refer Line Fritsdal | 1995 | OSLF-STO95 | 9534AI | 50 m | 3:26.16 | |
93 | 412 | Jensen Pernille Valentin | 1995 | OSLF-STO95 | 9584AI | 50 m | 3:27.57 | |
94 | 445 | Duc Anna N. | 1992 | OPNØR SES | 9208AN | 50 m | 3:29.20 | |
95 | 268 | Fallesen Nanna | 1995 | HERNING | 9566AQ | 50 m | 3:30.00 | |
96 | 477 | Kallesøe Mette | 1995 | SVENDBORG | 9568AN | 50 m | 3:30.40 | |
97 | 122 | Rosendahl Simone Skouby | 1995 | TRITON V | 9502AF | 50 m | 3:32.66 | |
98 | 292 | Moesgaard Lea | 1998 | HERNING | 9846AC | 50 m | 3:33.68 | |
99 | 253 | Albæk Katrine | 1995 | HERNING | 9508AU | 50 m | 3:38.32 | |
100 | 173 | Sundstrup Mathilde | 1996 | SØNDERBORG | 9698AE | 50 m | 3:40.50 | |
101 | 186 | Meyer Nadia | 1995 | NYBORG | 9572AG | 50 m | 3:41.58 | |
102 | 387 | Brandstrup Cecilie Lacour | 1994 | FREM-STO95 | 9454AS | 50 m | 3:43.68 | |
103 | 171 | Stefansdottir Perla Dögg | 1997 | SØNDERBORG | 9742AA | 50 m | 3:48.50 | |
104 | 351 | Hvalsøe Julia | 1995 | HSK SES | 9502AQ | 50 m | 3:59.85 | |
105 | 326 | Hededal Maria J. V. | 1995 | TRITON V | 50 m | |||
106 | 21 | Bjerre Signe | 1998 | FR.SUND | 9854AB | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 2, 200m Medley Herrer |
Sponsor: DSV |
HCA CUP-rekord 2.11.45 (2006) |
Tobias Urban Hansen, Svømmeklubben KVIK |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 384 | Hansen Tobias Urban | 1987 | KVIK | 8785AB | 50 m | 2:07.24 | |
2 | 385 | Larsen Kristian Weber | 1990 | KVIK | 9031AA | 50 m | 2:13.15 | |
3 | 217 | Andersen Jesper | 1989 | SILKEBORG | 8961AD | 50 m | 2:14.01 | |
4 | 375 | Schütt Karsten | 1991 | BOV SES | 50 m | 2:15.08 | ||
5 | 53 | Luplau Nicklas | 1989 | KØGE | 8931AA | 50 m | 2:15.86 | |
6 | 380 | Madsen Troels | 1989 | HERLEV | 8923AC | 50 m | 2:17.04 | |
7 | 394 | Østergaard Stephan Norman | 1989 | FREM-STO95 | 8953AA | 50 m | 2:18.18 | |
8 | 264 | Duedahl Martin | 1985 | HERNING | 8563AB | 50 m | 2:18.36 | |
9 | 248 | Rasmussen Anders | 1990 | TRITON B | 9093AF | 50 m | 2:21.09 | |
10 | 9 | Fogh Mads | 1990 | GRENAA | 50 m | 2:22.32 | ||
11 | 401 | Køhler Morten | 1991 | OSK-STO95 | 9199AD | 50 m | 2:22.47 | |
12 | 299 | Sangild Lasse | 1990 | HERNING | 9051AC | 50 m | 2:22.73 | |
13 | 271 | Hansen Martin G. | 1992 | HERNING | 9295AC | 50 m | 2:23.36 | |
14 | 479 | Knoblauch Mads | 1993 | SVENDBORG | 9373AF | 50 m | 2:24.03 | |
15 | 497 | Kingo Henrik | 1991 | SVENDBORG | 9123AB | 50 m | 2:24.82 | |
16 | 279 | Høgild Stefan B. | 1991 | HERNING | 9193AA | 50 m | 2:24.96 | |
17 | 294 | Nørgaard Kristoffer | 1993 | HERNING | 9339AI | 50 m | 2:26.19 | |
18 | 272 | Hansen Mathias | 1993 | HERNING | 9313AI | 50 m | 2:26.39 | |
19 | 354 | Koch Rasmus | 1992 | HSK SES | 9213AC | 50 m | 2:27.00 | |
20 | 463 | Andersen Jonas | 1992 | SVENDBORG | 9271AE | 50 m | 2:27.81 | |
21 | 129 | Parts Sander | 1992 | VIIMSI | 50 m | 2:28.30 | ||
22 | 213 | Søgaard Jan | 1987 | KOLDING | 8759AA | 50 m | 2:30.01 | |
23 | 161 | Bonnesen Søren Smidt | 1992 | SØNDERBORG | 9203AD | 50 m | 2:30.41 | |
24 | 162 | Engstrup-Jepsen Peder | 1993 | SØNDERBORG | 9373AH | 50 m | 2:31.01 | |
25 | 416 | Pedersen Nichlas Malling | 1993 | OSLF-STO95 | 9353AF | 50 m | 2:31.27 | |
26 | 201 | Christiansen Michael | 1982 | KOLDING | 8231AA | 50 m | 2:32.90 | |
27 | 148 | Petersen Thomas Hindborg | 1991 | GLADSAXE | 9115AC | 50 m | 2:32.98 | |
28 | 519 | Lie Markus | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 2:34.36 | ||
29 | 402 | Morsø Kasper Holm | 1993 | OSK-STO95 | 9321AG | 50 m | 2:34.51 | |
30 | 471 | Hansen Rasmus | 1992 | SVENDBORG | 9235AG | 50 m | 2:35.60 | |
31 | 488 | Riis Alexander | 1993 | SVENDBORG | 9315AK | 50 m | 2:36.52 | |
32 | 467 | Christensen Mads | 1994 | SVENDBORG | 9497AJ | 50 m | 2:37.63 | |
33 | 549 | Højbøge Patrick | 1992 | HERLUFSHOL | 9271AI | 50 m | 2:38.39 | |
34 | 6 | Tingsgaard Jakob | 1993 | SLAGELSE | 9301AB | 50 m | 2:38.84 | |
35 | 75 | Hindsgaul Rasmus | 1994 | RINGE | 9405AF | 50 m | 2:38.92 | |
36 | 517 | Jensen Jonas | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 2:39.35 | ||
37 | 132 | Laanes Mikk | 1996 | VIIMSI | 50 m | 2:40.43 | ||
38 | 320 | Nielsen Nicklas B. | 1995 | IKAST | 9519AA | 50 m | 2:40.49 | |
39 | 70 | Egelund Kasper | 1995 | RINGE | 9565AG | 50 m | 2:41.47 | |
40 | 113 | Laugesen Robert | 1990 | TRITON V | 9059AC | 50 m | 2:41.80 | |
41 | 5 | Ovesen Sebastian | 1994 | SLAGELSE | 9429AB | 50 m | 2:42.21 | |
42 | 319 | Nannerup Jens H. | 1993 | IKAST | 9357AH | 50 m | 2:43.07 | |
43 | 448 | Green Mathias | 1992 | OPNØR SES | 9241AF | 50 m | 2:43.41 | |
44 | 227 | Hansen Thomas S. | 1993 | SILKEBORG | 9347AA | 50 m | 2:43.54 | |
45 | 296 | Poulsen Jonas | 1994 | HERNING | 9439AI | 50 m | 2:45.04 | |
46 | 496 | Nielsen Laurids | 1993 | SVENDBORG | 9393AK | 50 m | 2:45.17 | |
47 | 164 | Kreft Tim | 1992 | SØNDERBORG | 9201AH | 50 m | 2:45.28 | |
48 | 396 | Bøg Victor | 1994 | OSK-STO95 | 9483AL | 50 m | 2:49.05 | |
49 | 238 | Zähringer Felix | 1994 | SILKEBORG | 9437AD | 50 m | 2:49.16 | |
50 | 101 | Beverud Jonatan | 1990 | TRITON V | 9079AB | 50 m | 2:49.84 | |
51 | 16 | Weje Jacob | 1990 | GRENAA | 50 m | 2:50.00 | ||
52 | 125 | Segato Anders | 1993 | TRITON V | 9335AK | 50 m | 2:50.98 | |
53 | 400 | Kristiansen Rune | 1994 | OSK-STO95 | 9473AF | 50 m | 2:52.17 | |
54 | 288 | Meineche Lasse | 1994 | HERNING | 9499AM | 50 m | 2:53.92 | |
55 | 124 | Schlünzen Stig | 1993 | TRITON V | 9389AI | 50 m | 2:54.60 | |
56 | 285 | Krogh Lasse Bang | 1995 | HERNING | 9531AG | 50 m | 2:55.48 | |
57 | 236 | Weis Emil | 1994 | SILKEBORG | 9409AG | 50 m | 2:55.73 | |
58 | 87 | Skafte Asger | 1996 | RINGE | 9631AA | 50 m | 2:59.88 | |
59 | 89 | Skjold Joachim | 1994 | RINGE | 9463AC | 50 m | 3:01.00 | |
60 | 403 | Mortensen Mikkel Bremer | 1995 | OSK-STO95 | 9579AA | 50 m | 3:01.12 | |
61 | 214 | Voss Nikolaj | 1994 | KOLDING | 9489AF | 50 m | 3:04.18 | |
62 | 257 | Asfeldt Robert | 1996 | HERNING | 9625AD | 50 m | 3:04.26 | |
63 | 123 | Ryholl Mark | 1994 | TRITON V | 9483AB | 50 m | 3:08.93 | |
64 | 109 | Hyldgaard Rasmus K. | 1993 | TRITON V | 9353AG | 50 m | 3:09.61 | |
65 | 7 | Baskjær Mathias | 1995 | GRENAA | 50 m | 3:10.47 | ||
66 | 206 | Jensen Thomas | 1994 | KOLDING | 9447AL | 50 m | 3:10.64 | |
67 | 493 | Tilsted Kristoffer | 1994 | SVENDBORG | 9493AL | 50 m | 3:11.76 | |
68 | 453 | Jespersen Alexander | 1994 | OPNØR SES | 9447AG | 50 m | 3:12.87 | |
69 | 321 | Nielsen Rasmus Sand | 1993 | IKAST | 50 m | 3:13.23 | ||
70 | 224 | Grønbo Mikkel | 1996 | SILKEBORG | 9695AC | 50 m | 3:14.42 | |
71 | 411 | Hansen Joakim | 1995 | OSLF-STO95 | 9571AC | 50 m | 3:14.98 | |
72 | 178 | Carney Steven | 1994 | NYBORG | 9405AK | 50 m | 3:15.08 | |
73 | 291 | Moesgaard Laust | 1996 | HERNING | 9667AG | 50 m | 3:16.49 | |
74 | 192 | Skov Christian | 1994 | NYBORG | 9441AE | 50 m | 3:21.24 | |
75 | 202 | Danø Michael | 1994 | KOLDING | 9451AG | 50 m | 3:21.62 | |
76 | 223 | Gronert Mikkel W. | 1994 | SILKEBORG | 9409AL | 50 m | 3:28.77 | |
77 | 359 | Maron Nicolai | 1996 | HSK SES | 9661AG | 50 m | 3:33.81 | |
78 | 431 | Rye Jacob | 1992 | TRITON V | 9207AJ | 50 m | 3:34.45 | |
79 | 350 | Hvalsøe Henrik | 1993 | HSK SES | 9369AK | 50 m | 3:35.71 | |
80 | 357 | Maron Emil | 1996 | HSK SES | 9681AG | 50 m | 3:36.61 | |
81 | 86 | Poulsen Mathias | 1996 | RINGE | 9669AF | 50 m | 3:47.94 | |
82 | 495 | Uhrenholdt Nicolaj | 1995 | SVENDBORG | 9545AI | 50 m | 3:52.10 | |
83 | 427 | Mikkelsen Rene | 1993 | TRITON V | 9383AK | 50 m | 3:55.28 | |
84 | 92 | Thomsen Frederik H | 1997 | RINGE | 9755AD | 50 m | 3:56.08 | |
85 | 269 | Frederiksen Alexander | 1994 | HERNING | 9401AN | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer |
Sponsor: Fagerberg |
HCA CUP-rekord 34.18 (2006) |
Rikke Møller Pedersen, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 393 | Pedersen Rikke Møller | 1989 | FREM-STO95 | 8996AB | 50 m | 33.42 | |
2 | 155 | Westh Signe | 1993 | GLADSAXE | 9378AG | 50 m | 35.11 | |
3 | 275 | Hedegaard Frederikke | 1993 | HERNING | 9394AJ | 50 m | 35.56 | |
4 | 146 | Gadgaard Siff Ørts | 1991 | GLADSAXE | 9164AH | 50 m | 36.74 | |
5 | 263 | Christensen Tea L. | 1989 | HERNING | 8936AB | 50 m | 36.83 | |
6 | 415 | Nielsen Randi F. | 1989 | OSLF-STO95 | 8948AC | 50 m | 36.91 | |
7 | 91 | Stubager Signe | 1992 | RINGE | 9244AD | 50 m | 37.24 | |
8 | 274 | Hansen Simone Friis | 1995 | HERNING | 9538AG | 50 m | 37.26 | |
9 | 420 | Hougård Julie | 1991 | OSLF-STO95 | 9184AI | 50 m | 37.45 | |
10 | 49 | Ghaznavi Yalda | 1992 | KØGE | 9254AK | 50 m | 37.86 | |
11 | 514 | Hestdal Andrea | 1994 | BERGEN N. | 50 m | 37.96 | ||
12 | 306 | Brayd Tascha Mac | 1993 | HERNING | 9384AJ | 50 m | 37.99 | |
13 | 304 | Termøhlen Cecilie | 1993 | HERNING | 9302AA | 50 m | 38.04 | |
14 | 235 | Tolstrup Signe | 1995 | SILKEBORG | 9588AI | 50 m | 38.58 | |
15 | 242 | Damgaard Mie | 1991 | TRITON B | 9144AD | 50 m | 38.65 | |
16 | 437 | Pedersen Cecilie M. | 1993 | DSF | 9378AA | 50 m | 38.80 | |
17 | 150 | Rytter Josefine | 1994 | GLADSAXE | 9416AC | 50 m | 38.85 | |
18 | 228 | Kjeldsen Isabella | 1993 | SILKEBORG | 9346AJ | 50 m | 38.92 | |
19 | 408 | Egelund Mathilde | 1991 | OSLF-STO95 | 9196AI | 50 m | 39.00 | |
20 | 166 | Müller Louise | 1992 | SØNDERBORG | 9232AC | 50 m | 39.31 | |
21 | 438 | Philipsen Marie | 1992 | DSF | 9244AG | 50 m | 39.33 | |
22 | 100 | Alpiger Simone | 1992 | TRITON V | 9276AC | 50 m | 39.39 | |
23 | 502 | Bremer Kaja | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 39.41 | ||
24 | 44 | Thorsen Kimmie | 1992 | FR.SUND | 9288AH | 50 m | 39.43 | |
25 | 378 | Hasemann Mette | 1993 | HERLEV | 9352AB | 50 m | 39.45 | |
26 | 532 | Hansen Line Nadia | 1994 | HORSENS | 9456AI | 50 m | 39.50 | |
27 | 373 | Schmidt Malene B. | 1991 | BOV SES | 9126AL | 50 m | 39.65 | |
28 | 204 | Eriksen Maja | 1990 | KOLDING | 9072AA | 50 m | 39.84 | |
29 | 260 | Bæk Tina | 1994 | HERNING | 9424AL | 50 m | 39.96 | |
30 | 126 | Stærk Mathilde | 1990 | TRITON V | 9082AB | 50 m | 40.19 | |
31 | 63 | Nissen Rikke | 1994 | NAKSKOV | 9424AG | 50 m | 40.31 | |
32 | 212 | Sandvang Pernille | 1992 | KOLDING | 9278AJ | 50 m | 40.31 | |
33 | 65 | Wiecker Siri | 1994 | NAKSKOV | 9494AM | 50 m | 40.36 | |
34 | 52 | Jørgensen Sabrina Krumbæk | 1992 | KØGE | 9252AG | 50 m | 40.49 | |
35 | 85 | Petersen Ditte Puggaard | 1991 | RINGE | 9104AG | 50 m | 40.63 | |
36 | 530 | Özkaya Betül | 1993 | IKAST | 9362AD | 50 m | 40.68 | |
37 | 153 | Søby Trine | 1991 | GLADSAXE | 9112AG | 50 m | 40.74 | |
38 | 23 | Bjørklund Marisa | 1995 | FR.SUND | 9554AD | 50 m | 40.88 | |
39 | 322 | Nielsen Sarah Louise | 1992 | IKAST | 9228AJ | 50 m | 41.13 | |
40 | 407 | Aagaard Tine | 1989 | OSK-STO95 | 8986AA | 50 m | 41.16 | |
41 | 334 | Sørensen Jannicke | 1987 | GSK | 50 m | 41.24 | ||
42 | 366 | Ahrenkiel Helle | 1993 | BOV SES | 9314AM | 50 m | 41.86 | |
43 | 468 | Dalaei Farima | 1994 | SVENDBORG | 9404AT | 50 m | 42.11 | |
44 | 358 | Maron Kathrine | 1994 | HSK SES | 9488AN | 50 m | 42.27 | |
45 | 484 | Nielsen Henriette Lai | 1990 | SVENDBORG | 9098AC | 50 m | 42.29 | |
46 | 445 | Duc Anna N. | 1992 | OPNØR SES | 9208AN | 50 m | 42.42 | |
47 | 349 | Henriksen Amalie | 1994 | HSK SES | 9496AN | 50 m | 42.43 | |
48 | 11 | Kæmpe Malene | 1992 | GRENAA | 50 m | 42.54 | ||
49 | 198 | Schmidt Josephine | 1993 | NYBORG | 9354AB | 50 m | 42.99 | |
50 | 547 | Hansen Anna | 1993 | HERLUFSHOL | 9364AD | 50 m | 43.79 | |
51 | 189 | Christensen Isabella R. | 1996 | NYBORG | 9622AI | 50 m | 43.82 | |
52 | 399 | Kristensen Ditte Elsner | 1995 | OSK-STO95 | 9582AA | 50 m | 44.21 | |
53 | 83 | Madsen Line Føns | 1995 | RINGE | 9532AA | 50 m | 44.26 | |
54 | 553 | Wesselhoff Stine | 1991 | HERLUFSHOL | 9184AE | 50 m | 44.67 | |
55 | 117 | Matthiesen Amalie | 1994 | TRITON V | 9402AO | 50 m | 44.73 | |
56 | 134 | Plemakova Viktoria | 1995 | VIIMSI | 50 m | 44.80 | ||
57 | 546 | Engbo Anne | 1991 | HERLUFSHOL | 9172AA | 50 m | 44.88 | |
58 | 8 | Fitros Sophia | 1992 | GRENAA | 50 m | 44.98 | ||
59 | 414 | Nicolajsen Simone | 1996 | OSLF-STO95 | 9672AI | 50 m | 45.08 | |
60 | 436 | Paulin Gitte | 1990 | DSF | 9056AB | 50 m | 45.37 | |
61 | 330 | Munch Christina | 1996 | GSK | 9644AN | 50 m | 45.39 | |
62 | 451 | Schulz Gitte | 1996 | OPNØR SES | 9666AJ | 50 m | 46.06 | |
63 | 265 | Ebbesen Cecilie | 1995 | HERNING | 9508AE | 50 m | 46.12 | |
64 | 552 | Smith Cecilie Kruse | 1992 | HERLUFSHOL | 9288AD | 50 m | 46.31 | |
65 | 2 | Bøgh Mie | 1991 | SLAGELSE | 9184AA | 50 m | 46.38 | |
66 | 310 | Bundgaard Anne | 1993 | IKAST | 9354AL | 50 m | 46.43 | |
67 | 165 | Müller Anne-Mette | 1995 | SØNDERBORG | 9542AD | 50 m | 46.48 | |
68 | 353 | Kjær Louise | 1994 | HSK SES | 50 m | 46.49 | ||
69 | 476 | Kallesøe Mathilde | 1993 | SVENDBORG | 9326AR | 50 m | 46.62 | |
70 | 494 | Tossell Emma Ask | 1996 | SVENDBORG | 9606AO | 50 m | 46.70 | |
71 | 347 | Hansen Maiken Arreborg | 1992 | HSK SES | 9288AM | 50 m | 47.65 | |
72 | 473 | Jessen Line | 1992 | SVENDBORG | 9298AM | 50 m | 47.92 | |
73 | 465 | Bindzus Mette | 1993 | SVENDBORG | 9376AP | 50 m | 48.16 | |
74 | 544 | Isaksen Astrid | 1993 | HORSENS | 9344AG | 50 m | 48.25 | |
75 | 82 | Madsen Linda Føns | 1993 | RINGE | 9352AJ | 50 m | 48.98 | |
76 | 140 | Larsen Cecilie T. | 1996 | RINGE | 9604AB | 50 m | 49.06 | |
77 | 270 | Hansen Cecilia | 1997 | HERNING | 9746AG | 50 m | 49.13 | |
78 | 41 | Poulsen Karoline | 1994 | FR.SUND | 9498AD | 50 m | 49.93 | |
79 | 302 | Sørensen Emma | 1997 | HERNING | 9774AL | 50 m | 49.93 | |
80 | 351 | Hvalsøe Julia | 1995 | HSK SES | 9502AQ | 50 m | 50.20 | |
81 | 329 | Hansen Asta Marie | 1995 | GSK | 9546AV | 50 m | 50.41 | |
82 | 335 | Svane Camilla | 1995 | HERNING | 9546AU | 50 m | 50.79 | |
83 | 363 | Skøtt Lena | 1995 | HSK SES | 9538AP | 50 m | 51.51 | |
84 | 72 | Grønnegaard Louise | 1995 | RINGE | 9516AU | 50 m | 51.66 | |
85 | 94 | Tukjær Helene | 1994 | RINGE | 9428AL | 50 m | 51.72 | |
86 | 253 | Albæk Katrine | 1995 | HERNING | 9508AU | 50 m | 51.87 | |
87 | 426 | Bæk Laura Enné | 1995 | TRITON V | 9534AO | 50 m | 52.52 | |
88 | 95 | Vendelboe Trine | 1995 | RINGE | 9518AE | 50 m | 52.55 | |
89 | 301 | Strunge Randi | 1996 | HERNING | 9602AO | 50 m | 53.31 | |
90 | 171 | Stefansdottir Perla Dögg | 1997 | SØNDERBORG | 9742AA | 50 m | 53.69 | |
91 | 289 | Meineche Lonnie | 1996 | HERNING | 9688AK | 50 m | 55.10 | |
92 | 293 | Nielsen Johanne | 1996 | HERNING | 9638AL | 50 m | 55.85 | |
93 | 324 | Siggaard Helene | 1995 | IKAST | 50 m | 56.17 | ||
94 | 428 | Nyholm Rikke | 1995 | TRITON V | 9536AS | 50 m | 59.50 | |
95 | 309 | Brayd Lisa | 1997 | IKAST | 50 m | 1:10.34 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer |
Sponsor: Arla |
HCA CUP-rekord 31.02 (2006) |
Daniel Jakobsen, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 217 | Andersen Jesper | 1989 | SILKEBORG | 8961AD | 50 m | 31.09 | |
2 | 539 | Lagoni Brian | 1985 | HORSENS | 8555AA | 50 m | 31.16 | |
3 | 156 | Westh Simon | 1990 | GLADSAXE | 9069AC | 50 m | 31.47 | |
4 | 9 | Fogh Mads | 1990 | GRENAA | 50 m | 31.69 | ||
5 | 64 | Pommersgaard Jon | 1990 | NAKSKOV | 9029AD | 50 m | 32.04 | |
6 | 233 | Skjødt Steffen | 1987 | SILKEBORG | 8769AB | 50 m | 32.37 | |
7 | 538 | Lagoni Henrik | 1991 | HORSENS | 9187AD | 50 m | 32.44 | |
8 | 57 | Stevnsborg Bjarke | 1990 | KØGE | 9061AA | 50 m | 32.67 | |
9 | 58 | Warm Christian | 1992 | KØGE | 9289AF | 50 m | 32.89 | |
10 | 295 | Pedersen Mads | 1991 | HERNING | 9111AB | 50 m | 33.09 | |
11 | 469 | Dyrehøj Martin | 1988 | SVENDBORG | 8831AA | 50 m | 33.10 | |
12 | 230 | Møller Mads | 1991 | SILKEBORG | 9141AG | 50 m | 33.26 | |
13 | 218 | Axelsen Kåre | 1989 | SILKEBORG | 8921AD | 50 m | 33.38 | |
14 | 439 | Seistrup Johan | 1989 | DSF | 8957AE | 50 m | 33.56 | |
15 | 361 | Nielsen Kasper Loft | 1987 | HSK SES | 8739AA | 50 m | 33.57 | |
16 | 190 | Rasch Michael | 1985 | NYBORG | 8593AB | 50 m | 34.04 | |
17 | 280 | Iversen Casper | 1991 | HERNING | 9121AB | 50 m | 34.15 | |
18 | 151 | Schultz Ulrik Rosenkvist | 1992 | GLADSAXE | 9251AH | 50 m | 34.56 | |
19 | 56 | Paaske Christian | 1992 | KØGE | 9261AD | 50 m | 34.73 | |
20 | 148 | Petersen Thomas Hindborg | 1991 | GLADSAXE | 9115AC | 50 m | 34.77 | |
21 | 354 | Koch Rasmus | 1992 | HSK SES | 9213AC | 50 m | 34.80 | |
22 | 271 | Hansen Martin G. | 1992 | HERNING | 9295AC | 50 m | 35.34 | |
23 | 509 | Hole Håvard | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 35.51 | ||
24 | 110 | Jensen Christian Blom | 1994 | TRITON V | 9489AG | 50 m | 35.78 | |
25 | 6 | Tingsgaard Jakob | 1993 | SLAGELSE | 9301AB | 50 m | 35.94 | |
26 | 194 | Pedersen Mathias T. | 1989 | NYBORG | 8917AC | 50 m | 35.96 | |
27 | 15 | Riise Carl Sebastian | 1987 | GRENAA | 50 m | 36.02 | ||
28 | 219 | Birkbak Anders | 1991 | SILKEBORG | 9175AA | 50 m | 36.24 | |
29 | 17 | Würtz Tobias | 1992 | GRENAA | 50 m | 36.40 | ||
30 | 205 | Jensen Christian | 1993 | KOLDING | 9339AC | 50 m | 36.45 | |
31 | 486 | Olsen Mikael | 1992 | SVENDBORG | 9283AJ | 50 m | 36.67 | |
32 | 69 | Boer Steven | 1985 | RINGE | 8575AA | 50 m | 36.90 | |
33 | 316 | Liltorp Claus | 1991 | IKAST | 9191AA | 50 m | 37.19 | |
34 | 42 | Rasmussen Kasper Kimose | 1993 | FR.SUND | 9355AE | 50 m | 37.20 | |
35 | 471 | Hansen Rasmus | 1992 | SVENDBORG | 9235AG | 50 m | 37.34 | |
36 | 467 | Christensen Mads | 1994 | SVENDBORG | 9497AJ | 50 m | 37.86 | |
37 | 296 | Poulsen Jonas | 1994 | HERNING | 9439AI | 50 m | 37.88 | |
38 | 356 | Madsen Nikolaj Junker | 1993 | HSK SES | 9327AL | 50 m | 37.90 | |
39 | 520 | Steffensen Vetle | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 38.00 | ||
40 | 488 | Riis Alexander | 1993 | SVENDBORG | 9315AK | 50 m | 39.51 | |
41 | 543 | Hansen Nikolaj | 1993 | HORSENS | 9303AK | 50 m | 39.62 | |
42 | 527 | Broni Christian | 1992 | IKAST | 9287AC | 50 m | 39.87 | |
43 | 442 | Johansen Glen | 1993 | HSK SES | 9337AD | 50 m | 40.04 | |
44 | 181 | Månsson Alexander Højen | 1994 | NYBORG | 9413AI | 50 m | 40.06 | |
45 | 131 | Visnapuu Lauri | 1994 | VIIMSI | 50 m | 40.32 | ||
46 | 115 | Lundberg Theodor | 1994 | TRITON V | 9459AK | 50 m | 40.40 | |
47 | 288 | Meineche Lasse | 1994 | HERNING | 9499AM | 50 m | 40.50 | |
48 | 3 | Haugaard Andreas | 1993 | SLAGELSE | 9343AH | 50 m | 40.96 | |
49 | 32 | Fyrstenborg Rune | 1994 | FR.SUND | 9491AD | 50 m | 41.10 | |
50 | 462 | Andersen Christian | 1993 | SVENDBORG | 9351AK | 50 m | 41.73 | |
51 | 405 | Søndergaard Morten | 1993 | OSK-STO95 | 9313AA | 50 m | 41.99 | |
52 | 257 | Asfeldt Robert | 1996 | HERNING | 9625AD | 50 m | 42.49 | |
53 | 200 | Bilanovic Irnel | 1991 | KOLDING | 9129AH | 50 m | 43.09 | |
54 | 528 | Jakobsen Martin | 1992 | IKAST | 9275AE | 50 m | 43.82 | |
55 | 74 | Hansen Mikkel | 1995 | RINGE | 9527AD | 50 m | 44.60 | |
56 | 208 | Lamp Sebastian | 1995 | KOLDING | 9509AI | 50 m | 46.55 | |
57 | 542 | Christensen Martin | 1995 | HORSENS | 50 m | 46.59 | ||
58 | 109 | Hyldgaard Rasmus K. | 1993 | TRITON V | 9353AG | 50 m | 47.05 | |
59 | 321 | Nielsen Rasmus Sand | 1993 | IKAST | 50 m | 47.20 | ||
60 | 485 | Nielsen Nicolaj | 1996 | SVENDBORG | 9647AD | 50 m | 47.82 | |
61 | 359 | Maron Nicolai | 1996 | HSK SES | 9661AG | 50 m | 47.90 | |
62 | 317 | Maesen Jannick | 1995 | IKAST | 9539AA | 50 m | 49.42 | |
63 | 77 | Irming Frederik | 1994 | RINGE | 9417AE | 50 m | 49.50 | |
64 | 313 | Hvolgaard Mikkel | 1995 | IKAST | 9505AI | 50 m | 49.94 | |
65 | 312 | Hansen Nicolaj B. | 1994 | IKAST | 9479AI | 50 m | 50.41 | |
66 | 93 | Thomsen Nikolai Hyldgaard | 1994 | RINGE | 9465AI | 50 m | 50.72 | |
67 | 84 | Pedersen Anders | 1994 | RINGE | 9473AK | 50 m | 51.55 | |
68 | 430 | Runge Casper | 1995 | TRITON V | 9551AN | 50 m | 53.98 | |
69 | 76 | Hougaard Emil | 1997 | RINGE | 9703AE | 50 m | 54.25 | |
70 | 489 | Schleimann Alexander R. | 1996 | SVENDBORG | 9619AI | 50 m | 56.07 | |
71 | 196 | Wilms Theis | 1996 | NYBORG | 9659AF | 50 m | 56.84 | |
72 | 482 | Madsen Toke Ringmann | 1997 | SVENDBORG | 50 m | 1:01.71 | ||
73 | 37 | Kallestrup Sebastian | 1996 | FR.SUND | 9607AA | 50 m | 1:04.24 | |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer |
Sponsor: Sportsmaster |
HCA CUP-rekord 1.02.03 (2005) |
Louise Ørnstedt, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 393 | Pedersen Rikke Møller | 1989 | FREM-STO95 | 8996AB | 50 m | 1:06.37 | |
2 | 410 | Gregersen Line | 1994 | OSLF-STO95 | 9422AA | 50 m | 1:06.41 | |
3 | 392 | Pedersen Line Møller | 1989 | FREM-STO95 | 8986AB | 50 m | 1:06.80 | |
4 | 379 | Koziol Kaya | 1992 | HERLEV | 9256AD | 50 m | 1:07.84 | |
5 | 244 | Holmboe-Olesen Christina | 1993 | TRITON B | 9382AJ | 50 m | 1:09.54 | |
6 | 59 | Wielsøe Sabrina | 1990 | KØGE | 9022AG | 50 m | 1:09.74 | |
7 | 249 | Rasmussen Natascha | 1989 | TRITON B | 8996AA | 50 m | 1:10.04 | |
8 | 305 | Thalund Pernille | 1990 | HERNING | 9064AB | 50 m | 1:10.10 | |
9 | 55 | Pedersen Simone Norman | 1993 | KØGE | 9332AH | 50 m | 1:11.41 | |
10 | 152 | Skaanning-Norris Ida | 1991 | GLADSAXE | 9162AF | 50 m | 1:11.70 | |
11 | 118 | Nyholm Mai | 1993 | TRITON V | 9344AF | 50 m | 1:11.76 | |
12 | 243 | Hemdorff Julie-Sofie | 1991 | TRITON B | 9144AE | 50 m | 1:12.19 | |
13 | 504 | Hjelmaas Asluag M. | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 1:12.39 | ||
14 | 222 | Dalby Runa | 1993 | SILKEBORG | 9372AD | 50 m | 1:13.36 | |
15 | 188 | Veerasingham Asvatha P. | 1993 | NYBORG | 9398AE | 50 m | 1:13.56 | |
16 | 506 | Truyen Helene T. | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 1:14.33 | ||
17 | 231 | Olsen Signe | 1990 | SILKEBORG | 9038AD | 50 m | 1:14.66 | |
18 | 34 | Hedelund Louise | 1992 | FR.SUND | 9296AK | 50 m | 1:14.72 | |
19 | 145 | Blume Pernille | 1994 | GLADSAXE | 9498AC | 50 m | 1:14.72 | |
20 | 47 | Bang Celine | 1994 | KØGE | 9466AK | 50 m | 1:14.79 | |
21 | 36 | Kallestrup Cathrine | 1993 | FR.SUND | 9382AB | 50 m | 1:15.15 | |
22 | 62 | Holm Tenna | 1995 | NAKSKOV | 9564AJ | 50 m | 1:15.47 | |
23 | 78 | Jeppesen Josefine Møller | 1995 | RINGE | 9598AE | 50 m | 1:15.52 | |
24 | 376 | Christensen Kamma | 1994 | HERLEV | 9448AJ | 50 m | 1:15.90 | |
25 | 533 | Pedersen Josephine Holst | 1990 | HORSENS | 9048AB | 50 m | 1:15.91 | |
26 | 254 | Andersen Camilla | 1993 | HERNING | 9374AB | 50 m | 1:16.82 | |
27 | 545 | Ballegaard Kit | 1988 | HERLUFSHOL | 8886AB | 50 m | 1:16.90 | |
28 | 374 | Schütt Anette | 1989 | BOV SES | 8918AC | 50 m | 1:16.90 | |
29 | 367 | Ahrenkiel Henriette | 1991 | BOV SES | 9114AL | 50 m | 1:17.11 | |
30 | 487 | Pedersen Isabella | 1994 | SVENDBORG | 9468AR | 50 m | 1:17.30 | |
31 | 452 | Strømbeck Pernille | 1994 | OPNØR SES | 9462AH | 50 m | 1:17.97 | |
32 | 325 | Frahm Anja | 1992 | IKAST | 9296AF | 50 m | 1:18.25 | |
33 | 172 | Sundstrup Amalie | 1994 | SØNDERBORG | 9464AM | 50 m | 1:18.71 | |
34 | 501 | Bönes Elna L. | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 1:18.75 | ||
35 | 266 | Ebbesen Karoline Kragh | 1991 | HERNING | 9156AB | 50 m | 1:18.81 | |
36 | 322 | Nielsen Sarah Louise | 1992 | IKAST | 9228AJ | 50 m | 1:19.85 | |
37 | 80 | Jørgensen Helene | 1995 | RINGE | 9598AB | 50 m | 1:19.91 | |
38 | 315 | Kjær Jeanette | 1993 | IKAST | 9346AK | 50 m | 1:20.22 | |
39 | 191 | Skyggelund Nadia S. | 1993 | NYBORG | 9316AO | 50 m | 1:20.45 | |
40 | 372 | Lundin Louise | 1992 | BOV SES | 9262AN | 50 m | 1:20.47 | |
41 | 406 | Welinder Hanne | 1995 | OSK-STO95 | 9594AC | 50 m | 1:20.86 | |
42 | 418 | Tolstrup Johanne Kjær | 1995 | OSLF-STO95 | 9538AN | 50 m | 1:21.07 | |
43 | 83 | Madsen Line Føns | 1995 | RINGE | 9532AA | 50 m | 1:21.20 | |
44 | 61 | Hansen Julie Piihl | 1992 | NAKSKOV | 9272AI | 50 m | 1:21.67 | |
45 | 297 | Rohde Iben | 1994 | HERNING | 9424AM | 50 m | 1:21.76 | |
46 | 318 | Myllerup Ninna | 1992 | IKAST | 9202AC | 50 m | 1:21.84 | |
47 | 199 | Andersen Katrine | 1993 | KOLDING | 9382AA | 50 m | 1:22.22 | |
48 | 139 | Larsen Carina Toftelund | 1992 | RINGE | 9226AH | 50 m | 1:22.51 | |
49 | 446 | Elberg Thea | 1993 | OPNØR SES | 9308AH | 50 m | 1:22.61 | |
50 | 490 | Schrøder Matilde | 1996 | SVENDBORG | 9664AG | 50 m | 1:22.75 | |
51 | 14 | Munk Sisse | 1992 | GRENAA | 50 m | 1:22.80 | ||
52 | 4 | Nielsen Caroline | 1994 | SLAGELSE | 9422AJ | 50 m | 1:22.99 | |
53 | 45 | Vilmand Ida Pommerencke | 1993 | FR.SUND | 9322AF | 50 m | 1:23.59 | |
54 | 40 | Nissen Katja | 1995 | FR.SUND | 9566AC | 50 m | 1:24.14 | |
55 | 534 | Lading Gitte | 1994 | HORSENS | 9406AA | 50 m | 1:24.18 | |
56 | 483 | Metzsch Charlotte | 1993 | SVENDBORG | 9306AO | 50 m | 1:24.18 | |
57 | 281 | Jespersen Cecilia | 1993 | HERNING | 9364AI | 50 m | 1:24.65 | |
58 | 68 | Aagaard Andrea | 1996 | RINGE | 9663AD | 50 m | 1:24.92 | |
59 | 447 | Green Julie | 1994 | OPNØR SES | 9434AC | 50 m | 1:25.36 | |
60 | 370 | Harder Louise | 1995 | BOV SES | 50 m | 1:26.20 | ||
61 | 135 | Põder Irma Mirjam | 1995 | VIIMSI | 50 m | 1:27.13 | ||
62 | 182 | Jacobsen Camilla L. | 1994 | NYBORG | 060194 | 50 m | 1:28.34 | |
63 | 449 | Hansen Tatjana | 1997 | OPNØR SES | 50 m | 1:28.74 | ||
64 | 344 | Christiansen Kathrine | 1994 | HSK SES | 9412AP | 50 m | 1:28.84 | |
65 | 414 | Nicolajsen Simone | 1996 | OSLF-STO95 | 9672AI | 50 m | 1:29.08 | |
66 | 311 | Bundgaard Camilla | 1990 | IKAST | 9052AH | 50 m | 1:29.80 | |
67 | 441 | Bilderbeek Lianne | 1995 | HSK SES | 9522AM | 50 m | 1:30.56 | |
68 | 472 | Houston Christine | 1993 | SVENDBORG | 9368AR | 50 m | 1:30.79 | |
69 | 107 | Guldbrandt Mathilde | 1992 | TRITON V | 9296AJ | 50 m | 1:30.97 | |
70 | 35 | Ibsen Josefine | 1994 | FR.SUND | 9482AM | 50 m | 1:31.20 | |
71 | 398 | Kieler Mette | 1995 | OSK-STO95 | 9562AJ | 50 m | 1:31.97 | |
72 | 43 | Ringgaard Amalie | 1996 | FR.SUND | 9602AJ | 50 m | 1:33.06 | |
73 | 476 | Kallesøe Mathilde | 1993 | SVENDBORG | 9326AR | 50 m | 1:34.03 | |
74 | 268 | Fallesen Nanna | 1995 | HERNING | 9566AQ | 50 m | 1:34.10 | |
75 | 186 | Meyer Nadia | 1995 | NYBORG | 9572AG | 50 m | 1:34.43 | |
76 | 326 | Hededal Maria J. V. | 1995 | TRITON V | 50 m | 1:34.63 | ||
77 | 12 | Lund Christina | 1993 | GRENAA | 50 m | 1:35.11 | ||
78 | 189 | Christensen Isabella R. | 1996 | NYBORG | 9622AI | 50 m | 1:35.78 | |
79 | 27 | Dresler Mie Astrup | 1996 | FR.SUND | 9622AJ | 50 m | 1:35.94 | |
80 | 8 | Fitros Sophia | 1992 | GRENAA | 50 m | 1:36.18 | ||
81 | 277 | Hiltmar Emma | 1996 | HERNING | 9602AL | 50 m | 1:38.87 | |
82 | 492 | Strømkjær Liv | 1996 | SVENDBORG | 9616AM | 50 m | 1:39.06 | |
83 | 122 | Rosendahl Simone Skouby | 1995 | TRITON V | 9502AF | 50 m | 1:39.74 | |
84 | 327 | Jakobsen Karen K. | 1995 | TRITON V | 50 m | 1:40.86 | ||
85 | 173 | Sundstrup Mathilde | 1996 | SØNDERBORG | 9698AE | 50 m | 1:41.26 | |
86 | 347 | Hansen Maiken Arreborg | 1992 | HSK SES | 9288AM | 50 m | 1:41.31 | |
87 | 302 | Sørensen Emma | 1997 | HERNING | 9774AL | 50 m | 1:41.91 | |
88 | 478 | Kingo Camilla | 1996 | SVENDBORG | 9604AI | 50 m | 1:42.01 | |
89 | 335 | Svane Camilla | 1995 | HERNING | 9546AU | 50 m | 1:42.01 | |
90 | 351 | Hvalsøe Julia | 1995 | HSK SES | 9502AQ | 50 m | 1:48.76 | |
91 | 474 | Johansen Louise | 1993 | SVENDBORG | 9322AO | 50 m | 1:49.11 | |
92 | 293 | Nielsen Johanne | 1996 | HERNING | 9638AL | 50 m | 1:50.12 | |
93 | 494 | Tossell Emma Ask | 1996 | SVENDBORG | 9606AO | 50 m | 1:52.71 | |
94 | 324 | Siggaard Helene | 1995 | IKAST | 50 m | 2:04.93 | ||
95 | 26 | Desvig-Bol Camilla | 1993 | FR.SUND | 9336AG | 50 m | ||
96 | 289 | Meineche Lonnie | 1996 | HERNING | 9688AK | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer |
Sponsor: Konica Minolta |
HCA CUP-rekord 1.01.57 (2006) |
Tobias Urban Hansen, Svømmeklubben KVIK |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 384 | Hansen Tobias Urban | 1987 | KVIK | 8785AB | 50 m | 58.03 | |
2 | 54 | Møller Nikolaj Kirketerp | 1990 | KØGE | 9039AC | 50 m | 1:01.00 | |
3 | 250 | Reuter Niclas | 1990 | TRITON B | 9061AB | 50 m | 1:01.04 | |
4 | 217 | Andersen Jesper | 1989 | SILKEBORG | 8961AD | 50 m | 1:01.40 | |
5 | 381 | Rasmussen Mads Sune | 1990 | HERLEV | 9047AD | 50 m | 1:02.50 | |
6 | 360 | Møller Anders | 1991 | HSK SES | 9129AC | 50 m | 1:03.20 | |
7 | 479 | Knoblauch Mads | 1993 | SVENDBORG | 9373AF | 50 m | 1:03.42 | |
8 | 252 | Abildgaard Jens Glent | 1991 | HERNING | 9117AE | 50 m | 1:03.78 | |
9 | 245 | Mills Jonathan | 1991 | TRITON B | 9133AE | 50 m | 1:03.98 | |
10 | 380 | Madsen Troels | 1989 | HERLEV | 8923AC | 50 m | 1:05.87 | |
11 | 342 | Andersen Mads | 1991 | HSK SES | 9183AD | 50 m | 1:06.15 | |
12 | 395 | Wermuth Lars | 1993 | FREM-STO95 | 9395AH | 50 m | 1:06.18 | |
13 | 226 | Hansen Jonas Skall | 1990 | SILKEBORG | 9069AD | 50 m | 1:06.50 | |
14 | 316 | Liltorp Claus | 1991 | IKAST | 9191AA | 50 m | 1:06.79 | |
15 | 58 | Warm Christian | 1992 | KØGE | 9289AF | 50 m | 1:06.98 | |
16 | 539 | Lagoni Brian | 1985 | HORSENS | 8555AA | 50 m | 1:07.05 | |
17 | 10 | Hjortshøj Stefan | 1988 | GRENAA | 50 m | 1:07.53 | ||
18 | 272 | Hansen Mathias | 1993 | HERNING | 9313AI | 50 m | 1:08.01 | |
19 | 314 | Justesen Christoffer D. | 1992 | IKAST | 9241AA | 50 m | 1:08.35 | |
20 | 154 | Wagner Martin | 1991 | GLADSAXE | 9167AA | 50 m | 1:08.97 | |
21 | 161 | Bonnesen Søren Smidt | 1992 | SØNDERBORG | 9203AD | 50 m | 1:09.23 | |
22 | 148 | Petersen Thomas Hindborg | 1991 | GLADSAXE | 9115AC | 50 m | 1:09.56 | |
23 | 548 | Hansen Tore | 1992 | HERLUFSHOL | 9295AH | 50 m | 1:10.14 | |
24 | 203 | Eriksen Dennis | 1990 | KOLDING | 9091AA | 50 m | 1:10.17 | |
25 | 549 | Højbøge Patrick | 1992 | HERLUFSHOL | 9271AI | 50 m | 1:10.49 | |
26 | 510 | Thorsø Marius | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 1:10.59 | ||
27 | 390 | Nielsen Martin T. | 1990 | FREM-STO95 | 9015AF | 50 m | 1:10.71 | |
28 | 3 | Haugaard Andreas | 1993 | SLAGELSE | 9343AH | 50 m | 1:10.87 | |
29 | 320 | Nielsen Nicklas B. | 1995 | IKAST | 9519AA | 50 m | 1:11.35 | |
30 | 471 | Hansen Rasmus | 1992 | SVENDBORG | 9235AG | 50 m | 1:11.64 | |
31 | 377 | Düring Tobias | 1989 | HERLEV | 8959AB | 50 m | 1:11.73 | |
32 | 276 | Hiltmar Andreas B. | 1993 | HERNING | 9335AB | 50 m | 1:11.94 | |
33 | 284 | Kloster Daniel | 1992 | HERNING | 9207AF | 50 m | 1:12.25 | |
34 | 448 | Green Mathias | 1992 | OPNØR SES | 9241AF | 50 m | 1:12.28 | |
35 | 197 | Rasmussen Kristoffer | 1994 | NYBORG | 9471AG | 50 m | 1:12.63 | |
36 | 125 | Segato Anders | 1993 | TRITON V | 9335AK | 50 m | 1:13.21 | |
37 | 300 | Schlie Benjamin | 1992 | HERNING | 9233AB | 50 m | 1:14.08 | |
38 | 371 | Laumark Dennis | 1993 | BOV SES | 9329AG | 50 m | 1:14.74 | |
39 | 541 | Andersen Daniel Steen | 1995 | HORSENS | 9523AG | 50 m | 1:14.77 | |
40 | 227 | Hansen Thomas S. | 1993 | SILKEBORG | 9347AA | 50 m | 1:15.05 | |
41 | 526 | Harmuth Philip | 1994 | BOV SES | 9449AJ | 50 m | 1:15.34 | |
42 | 519 | Lie Markus | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 1:15.81 | ||
43 | 113 | Laugesen Robert | 1990 | TRITON V | 9059AC | 50 m | 1:15.97 | |
44 | 210 | Salling Michael | 1994 | KOLDING | 9493AI | 50 m | 1:16.19 | |
45 | 238 | Zähringer Felix | 1994 | SILKEBORG | 9437AD | 50 m | 1:16.22 | |
46 | 130 | Kadastu Markus | 1994 | VIIMSI | 50 m | 1:16.29 | ||
47 | 317 | Maesen Jannick | 1995 | IKAST | 9539AA | 50 m | 1:17.78 | |
48 | 259 | Bastrup Frans | 1992 | HERNING | 9201AG | 50 m | 1:17.91 | |
49 | 120 | Pedersen Nicolai | 1994 | TRITON V | 9499AK | 50 m | 1:18.88 | |
50 | 323 | Petersen Mathias | 1995 | IKAST | 9535AF | 50 m | 1:18.89 | |
51 | 88 | Skafte Eik | 1998 | RINGE | 9805AA | 50 m | 1:18.94 | |
52 | 453 | Jespersen Alexander | 1994 | OPNØR SES | 9447AG | 50 m | 1:19.30 | |
53 | 313 | Hvolgaard Mikkel | 1995 | IKAST | 9505AI | 50 m | 1:20.54 | |
54 | 13 | Mcloughlin Ciaran | 1991 | GRENAA | 50 m | 1:20.60 | ||
55 | 400 | Kristiansen Rune | 1994 | OSK-STO95 | 9473AF | 50 m | 1:20.65 | |
56 | 528 | Jakobsen Martin | 1992 | IKAST | 9275AE | 50 m | 1:21.10 | |
57 | 321 | Nielsen Rasmus Sand | 1993 | IKAST | 50 m | 1:22.33 | ||
58 | 221 | Dalby Ralf | 1995 | SILKEBORG | 9547AB | 50 m | 1:22.34 | |
59 | 434 | Hansen Nicklas Trier | 1994 | DSF | 9475AH | 50 m | 1:22.56 | |
60 | 124 | Schlünzen Stig | 1993 | TRITON V | 9389AI | 50 m | 1:23.07 | |
61 | 411 | Hansen Joakim | 1995 | OSLF-STO95 | 9571AC | 50 m | 1:24.22 | |
62 | 178 | Carney Steven | 1994 | NYBORG | 9405AK | 50 m | 1:24.87 | |
63 | 224 | Grønbo Mikkel | 1996 | SILKEBORG | 9695AC | 50 m | 1:27.39 | |
64 | 291 | Moesgaard Laust | 1996 | HERNING | 9667AG | 50 m | 1:27.67 | |
65 | 294 | Nørgaard Kristoffer | 1993 | HERNING | 9339AI | 50 m | 1:28.50 | |
66 | 7 | Baskjær Mathias | 1995 | GRENAA | 50 m | 1:28.53 | ||
67 | 369 | Christensen Rasmus | 1996 | BOV SES | 9695AD | 50 m | 1:28.91 | |
68 | 109 | Hyldgaard Rasmus K. | 1993 | TRITON V | 9353AG | 50 m | 1:29.03 | |
69 | 403 | Mortensen Mikkel Bremer | 1995 | OSK-STO95 | 9579AA | 50 m | 1:29.08 | |
70 | 480 | Knoblauch Peter | 1995 | SVENDBORG | 9597AJ | 50 m | 1:29.21 | |
71 | 261 | Christensen Jonathan | 1993 | HERNING | 9375AD | 50 m | 1:29.32 | |
72 | 214 | Voss Nikolaj | 1994 | KOLDING | 9489AF | 50 m | 1:29.84 | |
73 | 108 | Hansen Lasse | 1995 | TRITON V | 9587AH | 50 m | 1:29.93 | |
74 | 495 | Uhrenholdt Nicolaj | 1995 | SVENDBORG | 9545AI | 50 m | 1:32.75 | |
75 | 359 | Maron Nicolai | 1996 | HSK SES | 9661AG | 50 m | 1:33.35 | |
76 | 187 | Andersen Marc Nøhr | 1996 | NYBORG | 9647AE | 50 m | 1:34.09 | |
77 | 485 | Nielsen Nicolaj | 1996 | SVENDBORG | 9647AD | 50 m | 1:38.68 | |
78 | 489 | Schleimann Alexander R. | 1996 | SVENDBORG | 9619AI | 50 m | 1:38.93 | |
79 | 267 | Fallesen Magnus | 1998 | HERNING | 9869AB | 50 m | 1:40.57 | |
80 | 357 | Maron Emil | 1996 | HSK SES | 9681AG | 50 m | 1:40.97 | |
81 | 269 | Frederiksen Alexander | 1994 | HERNING | 9401AN | 50 m | 1:42.81 | |
82 | 196 | Wilms Theis | 1996 | NYBORG | 9659AF | 50 m | 1:45.78 | |
83 | 262 | Christensen Klaus Sand | 1995 | HERNING | 9569AI | 50 m | 1:49.40 | |
84 | 312 | Hansen Nicolaj B. | 1994 | IKAST | 9479AI | 50 m | 1:51.16 | |
85 | 183 | Lambert Anton Holten | 1997 | NYBORG | 9775AC | 50 m | 2:00.12 | |
86 | 180 | Jørgensen Jens Høj | 1996 | NYBORG | 50 m | 2:16.22 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer |
Sponsor: Nordea |
HCA CUP-rekord 27.53 (2007) |
Randi F. Nielsen, STO95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 386 | Ottesen Jeanette | 1987 | KVIK | 8728AB | 50 m | 25.43 | |
2 | 415 | Nielsen Randi F. | 1989 | OSLF-STO95 | 8948AC | 50 m | 27.05 | |
3 | 145 | Blume Pernille | 1994 | GLADSAXE | 9498AC | 50 m | 27.95 | |
4 | 290 | Mikkelsen Heidi | 1985 | HERNING | 8516AA | 50 m | 28.18 | |
5 | 393 | Pedersen Rikke Møller | 1989 | FREM-STO95 | 8996AB | 50 m | 28.22 | |
6 | 410 | Gregersen Line | 1994 | OSLF-STO95 | 9422AA | 50 m | 28.27 | |
7 | 209 | Larsen Ida | 1991 | KOLDING | 9122AE | 50 m | 28.75 | |
8 | 137 | Jakobsen Belinda | 1990 | KØGE | 9094AH | 50 m | 28.77 | |
9 | 251 | Thorup Mie | 1986 | TRITON B | 8682AB | 50 m | 28.81 | |
10 | 504 | Hjelmaas Asluag M. | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 29.00 | ||
11 | 153 | Søby Trine | 1991 | GLADSAXE | 9112AG | 50 m | 29.05 | |
12 | 19 | Andersen Line | 1991 | FR.SUND | 9158AG | 50 m | 29.13 | |
13 | 438 | Philipsen Marie | 1992 | DSF | 9244AG | 50 m | 29.18 | |
14 | 52 | Jørgensen Sabrina Krumbæk | 1992 | KØGE | 9252AG | 50 m | 29.26 | |
15 | 34 | Hedelund Louise | 1992 | FR.SUND | 9296AK | 50 m | 29.27 | |
16 | 502 | Bremer Kaja | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 29.32 | ||
17 | 127 | Stanbury Helena | 1990 | TRITON V | 9018AE | 50 m | 29.32 | |
18 | 263 | Christensen Tea L. | 1989 | HERNING | 8936AB | 50 m | 29.37 | |
19 | 50 | Hemmingsen Sine | 1992 | KØGE | 9214AE | 50 m | 29.39 | |
20 | 365 | Øgendahl Kathrine | 1991 | HSK SES | 9178AG | 50 m | 29.41 | |
21 | 85 | Petersen Ditte Puggaard | 1991 | RINGE | 9104AG | 50 m | 29.47 | |
22 | 364 | Thams Line Borch | 1990 | HSK SES | 9098AG | 50 m | 29.61 | |
23 | 49 | Ghaznavi Yalda | 1992 | KØGE | 9254AK | 50 m | 29.77 | |
24 | 166 | Müller Louise | 1992 | SØNDERBORG | 9232AC | 50 m | 29.77 | |
25 | 404 | Nielsen Helene | 1993 | OSK-STO95 | 9344AK | 50 m | 29.89 | |
26 | 231 | Olsen Signe | 1990 | SILKEBORG | 9038AD | 50 m | 30.05 | |
27 | 470 | Espensen Henriette | 1993 | SVENDBORG | 9318AR | 50 m | 30.06 | |
28 | 274 | Hansen Simone Friis | 1995 | HERNING | 9538AG | 50 m | 30.19 | |
29 | 47 | Bang Celine | 1994 | KØGE | 9466AK | 50 m | 30.19 | |
30 | 286 | Lunding Nanna | 1991 | HERNING | 9122AB | 50 m | 30.23 | |
31 | 62 | Holm Tenna | 1995 | NAKSKOV | 9564AJ | 50 m | 30.26 | |
32 | 212 | Sandvang Pernille | 1992 | KOLDING | 9278AJ | 50 m | 30.30 | |
33 | 55 | Pedersen Simone Norman | 1993 | KØGE | 9332AH | 50 m | 30.34 | |
34 | 139 | Larsen Carina Toftelund | 1992 | RINGE | 9226AH | 50 m | 30.39 | |
35 | 155 | Westh Signe | 1993 | GLADSAXE | 9378AG | 50 m | 30.40 | |
36 | 440 | Wielandt Sabrine | 1989 | DSF | 8916AB | 50 m | 30.50 | |
37 | 334 | Sørensen Jannicke | 1987 | GSK | 50 m | 30.55 | ||
38 | 146 | Gadgaard Siff Ørts | 1991 | GLADSAXE | 9164AH | 50 m | 30.60 | |
39 | 128 | Terp Julie | 1993 | TRITON V | 9368AH | 50 m | 30.61 | |
40 | 102 | Bundgaard Karen | 1992 | TRITON V | 9244AA | 50 m | 30.64 | |
41 | 374 | Schütt Anette | 1989 | BOV SES | 8918AC | 50 m | 30.74 | |
42 | 535 | Rasmussen Louise | 1992 | HORSENS | 9254AI | 50 m | 30.84 | |
43 | 362 | Secher Ida | 1993 | HSK SES | 9366AC | 50 m | 30.97 | |
44 | 80 | Jørgensen Helene | 1995 | RINGE | 9598AB | 50 m | 31.05 | |
45 | 547 | Hansen Anna | 1993 | HERLUFSHOL | 9364AD | 50 m | 31.15 | |
46 | 419 | Villadsen Cecilie | 1995 | OSLF-STO95 | 9584AF | 50 m | 31.20 | |
47 | 318 | Myllerup Ninna | 1992 | IKAST | 9202AC | 50 m | 31.27 | |
48 | 143 | Axelsen Katrine | 1992 | GLADSAXE | 9208AH | 50 m | 31.30 | |
49 | 204 | Eriksen Maja | 1990 | KOLDING | 9072AA | 50 m | 31.35 | |
50 | 530 | Özkaya Betül | 1993 | IKAST | 9362AD | 50 m | 31.35 | |
51 | 105 | Daugbjerg Mia | 1989 | TRITON V | 8964AC | 50 m | 31.37 | |
52 | 532 | Hansen Line Nadia | 1994 | HORSENS | 9456AI | 50 m | 31.45 | |
53 | 408 | Egelund Mathilde | 1991 | OSLF-STO95 | 9196AI | 50 m | 31.58 | |
54 | 533 | Pedersen Josephine Holst | 1990 | HORSENS | 9048AB | 50 m | 31.58 | |
55 | 112 | Laugesen Monika | 1992 | TRITON V | 9294AK | 50 m | 31.61 | |
56 | 322 | Nielsen Sarah Louise | 1992 | IKAST | 9228AJ | 50 m | 31.64 | |
57 | 373 | Schmidt Malene B. | 1991 | BOV SES | 9126AL | 50 m | 31.65 | |
58 | 229 | Mogensen Kalinka T. | 1995 | SILKEBORG | 9506AA | 50 m | 31.66 | |
59 | 150 | Rytter Josefine | 1994 | GLADSAXE | 9416AC | 50 m | 31.69 | |
60 | 552 | Smith Cecilie Kruse | 1992 | HERLUFSHOL | 9288AD | 50 m | 31.77 | |
61 | 376 | Christensen Kamma | 1994 | HERLEV | 9448AJ | 50 m | 31.85 | |
62 | 406 | Welinder Hanne | 1995 | OSK-STO95 | 9594AC | 50 m | 31.94 | |
63 | 2 | Bøgh Mie | 1991 | SLAGELSE | 9184AA | 50 m | 31.98 | |
64 | 22 | Bjørklund Jeannie | 1992 | FR.SUND | 9278AE | 50 m | 31.99 | |
65 | 303 | Sørensen Sisse | 1996 | HERNING | 9674AB | 50 m | 31.99 | |
66 | 36 | Kallestrup Cathrine | 1993 | FR.SUND | 9382AB | 50 m | 31.99 | |
67 | 78 | Jeppesen Josefine Møller | 1995 | RINGE | 9598AE | 50 m | 32.01 | |
68 | 370 | Harder Louise | 1995 | BOV SES | 50 m | 32.03 | ||
69 | 4 | Nielsen Caroline | 1994 | SLAGELSE | 9422AJ | 50 m | 32.29 | |
70 | 177 | Birch Pernille | 1993 | NYBORG | 9344AO | 50 m | 32.31 | |
71 | 325 | Frahm Anja | 1992 | IKAST | 9296AF | 50 m | 32.36 | |
72 | 44 | Thorsen Kimmie | 1992 | FR.SUND | 9288AH | 50 m | 32.41 | |
73 | 332 | Olsen Stine | 1995 | GSK | 9552AT | 50 m | 32.48 | |
74 | 45 | Vilmand Ida Pommerencke | 1993 | FR.SUND | 9322AF | 50 m | 32.59 | |
75 | 119 | Nørreslet Laura | 1994 | TRITON V | 9452AC | 50 m | 32.59 | |
76 | 235 | Tolstrup Signe | 1995 | SILKEBORG | 9588AI | 50 m | 32.62 | |
77 | 452 | Strømbeck Pernille | 1994 | OPNØR SES | 9462AH | 50 m | 32.63 | |
78 | 311 | Bundgaard Camilla | 1990 | IKAST | 9052AH | 50 m | 32.63 | |
79 | 487 | Pedersen Isabella | 1994 | SVENDBORG | 9468AR | 50 m | 32.64 | |
80 | 82 | Madsen Linda Føns | 1993 | RINGE | 9352AJ | 50 m | 32.69 | |
81 | 433 | Hansen Cecilia H. | 1990 | DSF | 9098AD | 50 m | 32.75 | |
82 | 450 | Larsen Henriette | 1994 | OPNØR SES | 9418AN | 50 m | 32.78 | |
83 | 198 | Schmidt Josephine | 1993 | NYBORG | 9354AB | 50 m | 32.81 | |
84 | 306 | Brayd Tascha Mac | 1993 | HERNING | 9384AJ | 50 m | 32.87 | |
85 | 483 | Metzsch Charlotte | 1993 | SVENDBORG | 9306AO | 50 m | 33.13 | |
86 | 553 | Wesselhoff Stine | 1991 | HERLUFSHOL | 9184AE | 50 m | 33.15 | |
87 | 61 | Hansen Julie Piihl | 1992 | NAKSKOV | 9272AI | 50 m | 33.27 | |
88 | 266 | Ebbesen Karoline Kragh | 1991 | HERNING | 9156AB | 50 m | 33.33 | |
89 | 134 | Plemakova Viktoria | 1995 | VIIMSI | 50 m | 33.37 | ||
90 | 11 | Kæmpe Malene | 1992 | GRENAA | 50 m | 33.42 | ||
91 | 399 | Kristensen Ditte Elsner | 1995 | OSK-STO95 | 9582AA | 50 m | 33.48 | |
92 | 310 | Bundgaard Anne | 1993 | IKAST | 9354AL | 50 m | 33.55 | |
93 | 546 | Engbo Anne | 1991 | HERLUFSHOL | 9172AA | 50 m | 33.55 | |
94 | 472 | Houston Christine | 1993 | SVENDBORG | 9368AR | 50 m | 33.60 | |
95 | 12 | Lund Christina | 1993 | GRENAA | 50 m | 33.82 | ||
96 | 191 | Skyggelund Nadia S. | 1993 | NYBORG | 9316AO | 50 m | 33.83 | |
97 | 490 | Schrøder Matilde | 1996 | SVENDBORG | 9664AG | 50 m | 33.89 | |
98 | 63 | Nissen Rikke | 1994 | NAKSKOV | 9424AG | 50 m | 33.96 | |
99 | 8 | Fitros Sophia | 1992 | GRENAA | 50 m | 34.13 | ||
100 | 465 | Bindzus Mette | 1993 | SVENDBORG | 9376AP | 50 m | 34.13 | |
101 | 534 | Lading Gitte | 1994 | HORSENS | 9406AA | 50 m | 34.21 | |
102 | 347 | Hansen Maiken Arreborg | 1992 | HSK SES | 9288AM | 50 m | 34.34 | |
103 | 449 | Hansen Tatjana | 1997 | OPNØR SES | 50 m | 34.35 | ||
104 | 270 | Hansen Cecilia | 1997 | HERNING | 9746AG | 50 m | 34.39 | |
105 | 366 | Ahrenkiel Helle | 1993 | BOV SES | 9314AM | 50 m | 34.42 | |
106 | 344 | Christiansen Kathrine | 1994 | HSK SES | 9412AP | 50 m | 34.48 | |
107 | 417 | Refer Line Fritsdal | 1995 | OSLF-STO95 | 9534AI | 50 m | 34.53 | |
108 | 436 | Paulin Gitte | 1990 | DSF | 9056AB | 50 m | 34.54 | |
109 | 447 | Green Julie | 1994 | OPNØR SES | 9434AC | 50 m | 34.64 | |
110 | 136 | Liblikman Grete | 1996 | VIIMSI | 50 m | 34.65 | ||
111 | 225 | Gøttler Sofie | 1995 | SILKEBORG | 9526AC | 50 m | 34.84 | |
112 | 163 | Holm Julie Troldtoft | 1994 | SØNDERBORG | 9424AD | 50 m | 34.85 | |
113 | 140 | Larsen Cecilie T. | 1996 | RINGE | 9604AB | 50 m | 34.99 | |
114 | 349 | Henriksen Amalie | 1994 | HSK SES | 9496AN | 50 m | 35.04 | |
115 | 71 | Frimor Camilla | 1992 | RINGE | 9246AA | 50 m | 35.30 | |
116 | 387 | Brandstrup Cecilie Lacour | 1994 | FREM-STO95 | 9454AS | 50 m | 35.61 | |
117 | 409 | Gilbo Amina | 1995 | OSLF-STO95 | 9512AO | 50 m | 35.78 | |
118 | 445 | Duc Anna N. | 1992 | OPNØR SES | 9208AN | 50 m | 35.92 | |
119 | 468 | Dalaei Farima | 1994 | SVENDBORG | 9404AT | 50 m | 36.13 | |
120 | 297 | Rohde Iben | 1994 | HERNING | 9424AM | 50 m | 36.19 | |
121 | 451 | Schulz Gitte | 1996 | OPNØR SES | 9666AJ | 50 m | 36.20 | |
122 | 95 | Vendelboe Trine | 1995 | RINGE | 9518AE | 50 m | 36.24 | |
123 | 328 | Christiansen Anna Tullia | 1994 | GSK | 9476AS | 50 m | 36.33 | |
124 | 278 | Hindhede Mille Kjær | 1997 | HERNING | 9734AE | 50 m | 36.61 | |
125 | 327 | Jakobsen Karen K. | 1995 | TRITON V | 50 m | 36.69 | ||
126 | 492 | Strømkjær Liv | 1996 | SVENDBORG | 9616AM | 50 m | 36.97 | |
127 | 21 | Bjerre Signe | 1998 | FR.SUND | 9854AB | 50 m | 37.06 | |
128 | 363 | Skøtt Lena | 1995 | HSK SES | 9538AP | 50 m | 37.40 | |
129 | 107 | Guldbrandt Mathilde | 1992 | TRITON V | 9296AJ | 50 m | 37.66 | |
130 | 412 | Jensen Pernille Valentin | 1995 | OSLF-STO95 | 9584AI | 50 m | 37.67 | |
131 | 473 | Jessen Line | 1992 | SVENDBORG | 9298AM | 50 m | 37.69 | |
132 | 330 | Munch Christina | 1996 | GSK | 9644AN | 50 m | 37.71 | |
133 | 477 | Kallesøe Mette | 1995 | SVENDBORG | 9568AN | 50 m | 37.89 | |
134 | 491 | Skov Frederikke | 1995 | SVENDBORG | 9524AM | 50 m | 38.07 | |
135 | 544 | Isaksen Astrid | 1993 | HORSENS | 9344AG | 50 m | 38.17 | |
136 | 353 | Kjær Louise | 1994 | HSK SES | 50 m | 38.17 | ||
137 | 446 | Elberg Thea | 1993 | OPNØR SES | 9308AH | 50 m | 38.54 | |
138 | 35 | Ibsen Josefine | 1994 | FR.SUND | 9482AM | 50 m | 38.79 | |
139 | 79 | Jørgensen Anne Sofie | 1998 | RINGE | 9892AA | 50 m | 38.83 | |
140 | 441 | Bilderbeek Lianne | 1995 | HSK SES | 9522AM | 50 m | 38.95 | |
141 | 268 | Fallesen Nanna | 1995 | HERNING | 9566AQ | 50 m | 39.10 | |
142 | 428 | Nyholm Rikke | 1995 | TRITON V | 9536AS | 50 m | 39.57 | |
143 | 478 | Kingo Camilla | 1996 | SVENDBORG | 9604AI | 50 m | 40.05 | |
144 | 289 | Meineche Lonnie | 1996 | HERNING | 9688AK | 50 m | 40.36 | |
145 | 426 | Bæk Laura Enné | 1995 | TRITON V | 9534AO | 50 m | 40.39 | |
146 | 329 | Hansen Asta Marie | 1995 | GSK | 9546AV | 50 m | 40.59 | |
147 | 335 | Svane Camilla | 1995 | HERNING | 9546AU | 50 m | 41.08 | |
148 | 351 | Hvalsøe Julia | 1995 | HSK SES | 9502AQ | 50 m | 41.16 | |
149 | 72 | Grønnegaard Louise | 1995 | RINGE | 9516AU | 50 m | 41.30 | |
150 | 171 | Stefansdottir Perla Dögg | 1997 | SØNDERBORG | 9742AA | 50 m | 42.01 | |
151 | 265 | Ebbesen Cecilie | 1995 | HERNING | 9508AE | 50 m | 42.03 | |
152 | 293 | Nielsen Johanne | 1996 | HERNING | 9638AL | 50 m | 42.04 | |
153 | 324 | Siggaard Helene | 1995 | IKAST | 50 m | 42.32 | ||
154 | 301 | Strunge Randi | 1996 | HERNING | 9602AO | 50 m | 42.37 | |
155 | 94 | Tukjær Helene | 1994 | RINGE | 9428AL | 50 m | 43.91 | |
156 | 277 | Hiltmar Emma | 1996 | HERNING | 9602AL | 50 m | 43.94 | |
157 | 302 | Sørensen Emma | 1997 | HERNING | 9774AL | 50 m | 45.75 | |
158 | 41 | Poulsen Karoline | 1994 | FR.SUND | 9498AD | 50 m | 48.41 | |
159 | 309 | Brayd Lisa | 1997 | IKAST | 50 m | 55.02 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer |
Sponsor: Sanex |
HCA CUP-rekord 24.63 (2006) |
Ronnie Dalsgaard, Svømmeklubben KVIK |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 57 | Stevnsborg Bjarke | 1990 | KØGE | 9061AA | 50 m | 24.12 | |
2 | 218 | Axelsen Kåre | 1989 | SILKEBORG | 8921AD | 50 m | 24.36 | |
3 | 184 | Linddal Kasper | 1986 | NYBORG | 8619AA | 50 m | 25.00 | |
4 | 469 | Dyrehøj Martin | 1988 | SVENDBORG | 8831AA | 50 m | 25.03 | |
5 | 54 | Møller Nikolaj Kirketerp | 1990 | KØGE | 9039AC | 50 m | 25.05 | |
6 | 169 | Skaaning Mathias | 1992 | SØNDERBORG | 9297AC | 50 m | 25.11 | |
7 | 439 | Seistrup Johan | 1989 | DSF | 8957AE | 50 m | 25.18 | |
8 | 401 | Køhler Morten | 1991 | OSK-STO95 | 9199AD | 50 m | 25.24 | |
9 | 384 | Hansen Tobias Urban | 1987 | KVIK | 8785AB | 50 m | 25.26 | |
10 | 232 | Riemenschneider Morten | 1989 | SILKEBORG | 8909AA | 50 m | 25.34 | |
11 | 250 | Reuter Niclas | 1990 | TRITON B | 9061AB | 50 m | 25.44 | |
12 | 375 | Schütt Karsten | 1991 | BOV SES | 50 m | 25.45 | ||
13 | 193 | Jensen Tobias T. | 1988 | NYBORG | 8813AC | 50 m | 25.47 | |
14 | 381 | Rasmussen Mads Sune | 1990 | HERLEV | 9047AD | 50 m | 25.51 | |
15 | 190 | Rasch Michael | 1985 | NYBORG | 8593AB | 50 m | 25.60 | |
16 | 360 | Møller Anders | 1991 | HSK SES | 9129AC | 50 m | 25.63 | |
17 | 280 | Iversen Casper | 1991 | HERNING | 9121AB | 50 m | 25.82 | |
18 | 58 | Warm Christian | 1992 | KØGE | 9289AF | 50 m | 25.96 | |
19 | 264 | Duedahl Martin | 1985 | HERNING | 8563AB | 50 m | 25.98 | |
20 | 194 | Pedersen Mathias T. | 1989 | NYBORG | 8917AC | 50 m | 25.99 | |
21 | 248 | Rasmussen Anders | 1990 | TRITON B | 9093AF | 50 m | 26.01 | |
22 | 316 | Liltorp Claus | 1991 | IKAST | 9191AA | 50 m | 26.08 | |
23 | 10 | Hjortshøj Stefan | 1988 | GRENAA | 50 m | 26.21 | ||
24 | 151 | Schultz Ulrik Rosenkvist | 1992 | GLADSAXE | 9251AH | 50 m | 26.23 | |
25 | 252 | Abildgaard Jens Glent | 1991 | HERNING | 9117AE | 50 m | 26.26 | |
26 | 129 | Parts Sander | 1992 | VIIMSI | 50 m | 26.29 | ||
27 | 497 | Kingo Henrik | 1991 | SVENDBORG | 9123AB | 50 m | 26.31 | |
28 | 156 | Westh Simon | 1990 | GLADSAXE | 9069AC | 50 m | 26.43 | |
29 | 64 | Pommersgaard Jon | 1990 | NAKSKOV | 9029AD | 50 m | 26.52 | |
30 | 314 | Justesen Christoffer D. | 1992 | IKAST | 9241AA | 50 m | 26.52 | |
31 | 343 | Christiansen Christian | 1991 | HSK SES | 9161AC | 50 m | 26.62 | |
32 | 226 | Hansen Jonas Skall | 1990 | SILKEBORG | 9069AD | 50 m | 26.67 | |
33 | 273 | Hansen Rasmus | 1990 | HERNING | 9055AE | 50 m | 26.67 | |
34 | 213 | Søgaard Jan | 1987 | KOLDING | 8759AA | 50 m | 26.84 | |
35 | 201 | Christiansen Michael | 1982 | KOLDING | 8231AA | 50 m | 26.84 | |
36 | 160 | Bonnesen Christian Smidt | 1993 | SØNDERBORG | 9327AC | 50 m | 26.87 | |
37 | 527 | Broni Christian | 1992 | IKAST | 9287AC | 50 m | 26.93 | |
38 | 390 | Nielsen Martin T. | 1990 | FREM-STO95 | 9015AF | 50 m | 26.96 | |
39 | 69 | Boer Steven | 1985 | RINGE | 8575AA | 50 m | 27.02 | |
40 | 383 | Westermann Mathias | 1991 | HERLEV | 9169AA | 50 m | 27.25 | |
41 | 56 | Paaske Christian | 1992 | KØGE | 9261AD | 50 m | 27.44 | |
42 | 272 | Hansen Mathias | 1993 | HERNING | 9313AI | 50 m | 27.46 | |
43 | 448 | Green Mathias | 1992 | OPNØR SES | 9241AF | 50 m | 27.47 | |
44 | 509 | Hole Håvard | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 27.48 | ||
45 | 537 | Bygballe Mads | 1991 | HORSENS | 9177AC | 50 m | 27.48 | |
46 | 395 | Wermuth Lars | 1993 | FREM-STO95 | 9395AH | 50 m | 27.49 | |
47 | 237 | Westergård Daniel | 1990 | SILKEBORG | 9047AB | 50 m | 27.51 | |
48 | 463 | Andersen Jonas | 1992 | SVENDBORG | 9271AE | 50 m | 27.60 | |
49 | 361 | Nielsen Kasper Loft | 1987 | HSK SES | 8739AA | 50 m | 27.66 | |
50 | 6 | Tingsgaard Jakob | 1993 | SLAGELSE | 9301AB | 50 m | 27.67 | |
51 | 346 | Gellert Giacomo | 1989 | HSK SES | 8947AE | 50 m | 27.68 | |
52 | 550 | Jensen Jesper | 1984 | HERLUFSHOL | 8419AA | 50 m | 27.77 | |
53 | 551 | Reiter Christian | 1992 | HERLUFSHOL | 9273AF | 50 m | 27.80 | |
54 | 167 | Nissen Casper Fog | 1993 | SØNDERBORG | 9313AJ | 50 m | 27.90 | |
55 | 233 | Skjødt Steffen | 1987 | SILKEBORG | 8769AB | 50 m | 27.98 | |
56 | 219 | Birkbak Anders | 1991 | SILKEBORG | 9175AA | 50 m | 27.98 | |
57 | 520 | Steffensen Vetle | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 28.23 | ||
58 | 549 | Højbøge Patrick | 1992 | HERLUFSHOL | 9271AI | 50 m | 28.23 | |
59 | 300 | Schlie Benjamin | 1992 | HERNING | 9233AB | 50 m | 28.28 | |
60 | 416 | Pedersen Nichlas Malling | 1993 | OSLF-STO95 | 9353AF | 50 m | 28.29 | |
61 | 342 | Andersen Mads | 1991 | HSK SES | 9183AD | 50 m | 28.38 | |
62 | 402 | Morsø Kasper Holm | 1993 | OSK-STO95 | 9321AG | 50 m | 28.56 | |
63 | 510 | Thorsø Marius | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 28.63 | ||
64 | 528 | Jakobsen Martin | 1992 | IKAST | 9275AE | 50 m | 28.76 | |
65 | 548 | Hansen Tore | 1992 | HERLUFSHOL | 9295AH | 50 m | 28.84 | |
66 | 295 | Pedersen Mads | 1991 | HERNING | 9111AB | 50 m | 28.86 | |
67 | 320 | Nielsen Nicklas B. | 1995 | IKAST | 9519AA | 50 m | 28.90 | |
68 | 113 | Laugesen Robert | 1990 | TRITON V | 9059AC | 50 m | 28.97 | |
69 | 200 | Bilanovic Irnel | 1991 | KOLDING | 9129AH | 50 m | 29.00 | |
70 | 42 | Rasmussen Kasper Kimose | 1993 | FR.SUND | 9355AE | 50 m | 29.02 | |
71 | 488 | Riis Alexander | 1993 | SVENDBORG | 9315AK | 50 m | 29.02 | |
72 | 526 | Harmuth Philip | 1994 | BOV SES | 9449AJ | 50 m | 29.04 | |
73 | 205 | Jensen Christian | 1993 | KOLDING | 9339AC | 50 m | 29.06 | |
74 | 5 | Ovesen Sebastian | 1994 | SLAGELSE | 9429AB | 50 m | 29.24 | |
75 | 32 | Fyrstenborg Rune | 1994 | FR.SUND | 9491AD | 50 m | 29.35 | |
76 | 70 | Egelund Kasper | 1995 | RINGE | 9565AG | 50 m | 29.40 | |
77 | 181 | Månsson Alexander Højen | 1994 | NYBORG | 9413AI | 50 m | 29.43 | |
78 | 132 | Laanes Mikk | 1996 | VIIMSI | 50 m | 29.47 | ||
79 | 3 | Haugaard Andreas | 1993 | SLAGELSE | 9343AH | 50 m | 29.55 | |
80 | 259 | Bastrup Frans | 1992 | HERNING | 9201AG | 50 m | 29.55 | |
81 | 13 | Mcloughlin Ciaran | 1991 | GRENAA | 50 m | 29.60 | ||
82 | 101 | Beverud Jonatan | 1990 | TRITON V | 9079AB | 50 m | 29.75 | |
83 | 210 | Salling Michael | 1994 | KOLDING | 9493AI | 50 m | 29.84 | |
84 | 15 | Riise Carl Sebastian | 1987 | GRENAA | 50 m | 29.88 | ||
85 | 405 | Søndergaard Morten | 1993 | OSK-STO95 | 9313AA | 50 m | 29.98 | |
86 | 16 | Weje Jacob | 1990 | GRENAA | 50 m | 30.02 | ||
87 | 197 | Rasmussen Kristoffer | 1994 | NYBORG | 9471AG | 50 m | 30.05 | |
88 | 517 | Jensen Jonas | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 30.06 | ||
89 | 75 | Hindsgaul Rasmus | 1994 | RINGE | 9405AF | 50 m | 30.10 | |
90 | 356 | Madsen Nikolaj Junker | 1993 | HSK SES | 9327AL | 50 m | 30.12 | |
91 | 542 | Christensen Martin | 1995 | HORSENS | 50 m | 30.23 | ||
92 | 371 | Laumark Dennis | 1993 | BOV SES | 9329AG | 50 m | 30.46 | |
93 | 467 | Christensen Mads | 1994 | SVENDBORG | 9497AJ | 50 m | 30.61 | |
94 | 486 | Olsen Mikael | 1992 | SVENDBORG | 9283AJ | 50 m | 30.62 | |
95 | 323 | Petersen Mathias | 1995 | IKAST | 9535AF | 50 m | 30.71 | |
96 | 168 | Shulman Daniel | 1995 | SØNDERBORG | 9551AE | 50 m | 30.83 | |
97 | 17 | Würtz Tobias | 1992 | GRENAA | 50 m | 30.84 | ||
98 | 396 | Bøg Victor | 1994 | OSK-STO95 | 9483AL | 50 m | 30.86 | |
99 | 208 | Lamp Sebastian | 1995 | KOLDING | 9509AI | 50 m | 31.04 | |
100 | 221 | Dalby Ralf | 1995 | SILKEBORG | 9547AB | 50 m | 31.12 | |
101 | 345 | Collins Erik | 1994 | HSK SES | 9447AM | 50 m | 31.13 | |
102 | 400 | Kristiansen Rune | 1994 | OSK-STO95 | 9473AF | 50 m | 31.30 | |
103 | 288 | Meineche Lasse | 1994 | HERNING | 9499AM | 50 m | 31.32 | |
104 | 453 | Jespersen Alexander | 1994 | OPNØR SES | 9447AG | 50 m | 31.33 | |
105 | 238 | Zähringer Felix | 1994 | SILKEBORG | 9437AD | 50 m | 31.51 | |
106 | 313 | Hvolgaard Mikkel | 1995 | IKAST | 9505AI | 50 m | 31.81 | |
107 | 496 | Nielsen Laurids | 1993 | SVENDBORG | 9393AK | 50 m | 31.83 | |
108 | 434 | Hansen Nicklas Trier | 1994 | DSF | 9475AH | 50 m | 31.91 | |
109 | 110 | Jensen Christian Blom | 1994 | TRITON V | 9489AG | 50 m | 32.02 | |
110 | 284 | Kloster Daniel | 1992 | HERNING | 9207AF | 50 m | 32.02 | |
111 | 442 | Johansen Glen | 1993 | HSK SES | 9337AD | 50 m | 32.48 | |
112 | 462 | Andersen Christian | 1993 | SVENDBORG | 9351AK | 50 m | 32.51 | |
113 | 543 | Hansen Nikolaj | 1993 | HORSENS | 9303AK | 50 m | 32.85 | |
114 | 108 | Hansen Lasse | 1995 | TRITON V | 9587AH | 50 m | 33.22 | |
115 | 89 | Skjold Joachim | 1994 | RINGE | 9463AC | 50 m | 33.33 | |
116 | 109 | Hyldgaard Rasmus K. | 1993 | TRITON V | 9353AG | 50 m | 33.34 | |
117 | 7 | Baskjær Mathias | 1995 | GRENAA | 50 m | 33.38 | ||
118 | 285 | Krogh Lasse Bang | 1995 | HERNING | 9531AG | 50 m | 33.44 | |
119 | 493 | Tilsted Kristoffer | 1994 | SVENDBORG | 9493AL | 50 m | 33.66 | |
120 | 223 | Gronert Mikkel W. | 1994 | SILKEBORG | 9409AL | 50 m | 33.71 | |
121 | 296 | Poulsen Jonas | 1994 | HERNING | 9439AI | 50 m | 33.76 | |
122 | 317 | Maesen Jannick | 1995 | IKAST | 9539AA | 50 m | 33.78 | |
123 | 202 | Danø Michael | 1994 | KOLDING | 9451AG | 50 m | 33.92 | |
124 | 115 | Lundberg Theodor | 1994 | TRITON V | 9459AK | 50 m | 33.95 | |
125 | 88 | Skafte Eik | 1998 | RINGE | 9805AA | 50 m | 33.96 | |
126 | 87 | Skafte Asger | 1996 | RINGE | 9631AA | 50 m | 34.12 | |
127 | 321 | Nielsen Rasmus Sand | 1993 | IKAST | 50 m | 34.19 | ||
128 | 429 | Petersen Mads H. | 1994 | TRITON V | 9449AN | 50 m | 34.19 | |
129 | 291 | Moesgaard Laust | 1996 | HERNING | 9667AG | 50 m | 34.23 | |
130 | 257 | Asfeldt Robert | 1996 | HERNING | 9625AD | 50 m | 34.27 | |
131 | 403 | Mortensen Mikkel Bremer | 1995 | OSK-STO95 | 9579AA | 50 m | 34.67 | |
132 | 355 | Madsen Michael Junker | 1995 | HSK SES | 9593AN | 50 m | 34.78 | |
133 | 431 | Rye Jacob | 1992 | TRITON V | 9207AJ | 50 m | 34.79 | |
134 | 74 | Hansen Mikkel | 1995 | RINGE | 9527AD | 50 m | 34.99 | |
135 | 425 | Bæk Kristian Enné | 1994 | TRITON V | 9401AP | 50 m | 35.02 | |
136 | 93 | Thomsen Nikolai Hyldgaard | 1994 | RINGE | 9465AI | 50 m | 35.21 | |
137 | 359 | Maron Nicolai | 1996 | HSK SES | 9661AG | 50 m | 35.32 | |
138 | 192 | Skov Christian | 1994 | NYBORG | 9441AE | 50 m | 35.33 | |
139 | 495 | Uhrenholdt Nicolaj | 1995 | SVENDBORG | 9545AI | 50 m | 35.49 | |
140 | 187 | Andersen Marc Nøhr | 1996 | NYBORG | 9647AE | 50 m | 35.62 | |
141 | 480 | Knoblauch Peter | 1995 | SVENDBORG | 9597AJ | 50 m | 35.71 | |
142 | 206 | Jensen Thomas | 1994 | KOLDING | 9447AL | 50 m | 35.75 | |
143 | 331 | Nilsen Mahtias | 1995 | GSK | 9509AN | 50 m | 36.81 | |
144 | 77 | Irming Frederik | 1994 | RINGE | 9417AE | 50 m | 36.87 | |
145 | 357 | Maron Emil | 1996 | HSK SES | 9681AG | 50 m | 37.22 | |
146 | 485 | Nielsen Nicolaj | 1996 | SVENDBORG | 9647AD | 50 m | 37.46 | |
147 | 348 | Haraldson Daniel F. | 1994 | HSK SES | 50 m | 37.51 | ||
148 | 84 | Pedersen Anders | 1994 | RINGE | 9473AK | 50 m | 37.62 | |
149 | 37 | Kallestrup Sebastian | 1996 | FR.SUND | 9607AA | 50 m | 37.92 | |
150 | 262 | Christensen Klaus Sand | 1995 | HERNING | 9569AI | 50 m | 38.49 | |
151 | 312 | Hansen Nicolaj B. | 1994 | IKAST | 9479AI | 50 m | 39.09 | |
152 | 430 | Runge Casper | 1995 | TRITON V | 9551AN | 50 m | 39.18 | |
153 | 86 | Poulsen Mathias | 1996 | RINGE | 9669AF | 50 m | 39.55 | |
154 | 267 | Fallesen Magnus | 1998 | HERNING | 9869AB | 50 m | 41.42 | |
155 | 196 | Wilms Theis | 1996 | NYBORG | 9659AF | 50 m | 41.54 | |
156 | 183 | Lambert Anton Holten | 1997 | NYBORG | 9775AC | 50 m | 42.17 | |
157 | 92 | Thomsen Frederik H | 1997 | RINGE | 9755AD | 50 m | 42.56 | |
158 | 482 | Madsen Toke Ringmann | 1997 | SVENDBORG | 50 m | 44.20 | ||
159 | 76 | Hougaard Emil | 1997 | RINGE | 9703AE | 50 m | 44.50 | |
160 | 180 | Jørgensen Jens Høj | 1996 | NYBORG | 50 m | 48.96 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 9, 800m Frisvømning Damer |
Sponsor: Total Banken |
HCA CUP-rekord 9.21.33 (2007) |
Mathilde Sørensen, West Swim Esbjerg |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 138 | Riis Matilde | 1988 | KØGE | 8888AA | 50 m | 9:08.62 | |
2 | 153 | Søby Trine | 1991 | GLADSAXE | 9112AG | 50 m | 9:25.60 | |
3 | 258 | Balle Mathilde | 1989 | HERNING | 8964AD | 50 m | 9:36.11 | |
4 | 152 | Skaanning-Norris Ida | 1991 | GLADSAXE | 9162AF | 50 m | 9:39.80 | |
5 | 48 | Gerdts Terese | 1993 | KØGE | 9388AH | 50 m | 9:43.34 | |
6 | 508 | Syversen Lise S. | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 9:45.97 | ||
7 | 65 | Wiecker Siri | 1994 | NAKSKOV | 9494AM | 50 m | 9:49.25 | |
8 | 244 | Holmboe-Olesen Christina | 1993 | TRITON B | 9382AJ | 50 m | 9:52.25 | |
9 | 503 | Pedersen Karoline | 1994 | BERGEN N. | 50 m | 9:59.54 | ||
10 | 391 | Pedersen Katrine Skov | 1989 | FREM-STO95 | 8998AC | 50 m | 10:02.05 | |
11 | 170 | Staugaard Emilia | 1994 | SØNDERBORG | 9424AJ | 50 m | 10:04.83 | |
12 | 220 | Bruun Sarah Harder | 1993 | SILKEBORG | 9324AJ | 50 m | 10:04.97 | |
13 | 239 | Østergaard Freja | 1995 | SILKEBORG | 9552AF | 50 m | 10:05.11 | |
14 | 228 | Kjeldsen Isabella | 1993 | SILKEBORG | 9346AJ | 50 m | 10:05.22 | |
15 | 254 | Andersen Camilla | 1993 | HERNING | 9374AB | 50 m | 10:11.81 | |
16 | 435 | Hoffmann Lea | 1991 | DSF | 9188AF | 50 m | 10:15.53 | |
17 | 126 | Stærk Mathilde | 1990 | TRITON V | 9082AB | 50 m | 10:17.95 | RES |
18 | 234 | Thostrup Elisabeth H. | 1992 | SILKEBORG | 9224AI | 50 m | 10:23.60 | RES |
19 | 501 | Bönes Elna L. | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 10:32.83 | RES | |
20 | 368 | Christensen Karina | 1993 | BOV SES | 9352AD | 50 m | 10:33.51 | RES |
21 | 406 | Welinder Hanne | 1995 | OSK-STO95 | 9594AC | 50 m | 10:35.01 | RES |
22 | 207 | Kiel Anna | 1993 | KOLDING | 9388AD | 50 m | 10:38.72 | RES |
23 | 315 | Kjær Jeanette | 1993 | IKAST | 9346AK | 50 m | 10:43.49 | RES |
24 | 111 | Kert Karoline | 1995 | TRITON V | 9576AA | 50 m | 10:43.61 | RES |
25 | 389 | Koch Astrid | 1994 | FREM-STO95 | 9482AH | 50 m | 10:50.25 | RES |
26 | 545 | Ballegaard Kit | 1988 | HERLUFSHOL | 8886AB | 50 m | 10:53.42 | RES |
27 | 532 | Hansen Line Nadia | 1994 | HORSENS | 9456AI | 50 m | 10:54.27 | RES |
28 | 325 | Frahm Anja | 1992 | IKAST | 9296AF | 50 m | 11:00.96 | RES |
29 | 311 | Bundgaard Camilla | 1990 | IKAST | 9052AH | 50 m | 12:01.94 | RES |
30 | 363 | Skøtt Lena | 1995 | HSK SES | 9538AP | 50 m | 12:23.62 | RES |
31 | 474 | Johansen Louise | 1993 | SVENDBORG | 9322AO | 50 m | 13:02.60 | RES |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer |
Sponsor: Keofitt |
HCA CUP-rekord 16.31.87 (2006) |
Troels Madsen, Herlev Svømmeklub |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 380 | Madsen Troels | 1989 | HERLEV | 8923AC | 50 m | 16:06.41 | |
2 | 53 | Luplau Nicklas | 1989 | KØGE | 8931AA | 50 m | 16:14.89 | |
3 | 255 | Andersen Casper | 1987 | HERNING | 8735AB | 50 m | 16:18.89 | |
4 | 299 | Sangild Lasse | 1990 | HERNING | 9051AC | 50 m | 17:09.95 | |
5 | 377 | Düring Tobias | 1989 | HERLEV | 8959AB | 50 m | 17:23.35 | |
6 | 279 | Høgild Stefan B. | 1991 | HERNING | 9193AA | 50 m | 17:41.83 | |
7 | 319 | Nannerup Jens H. | 1993 | IKAST | 9357AH | 50 m | 18:19.42 | |
8 | 540 | Bisgaard Kasper | 1991 | HORSENS | 9171AF | 50 m | 18:24.67 | |
9 | 298 | Rosager Alexander | 1991 | HERNING | 9127AD | 50 m | 18:29.42 | |
10 | 538 | Lagoni Henrik | 1991 | HORSENS | 9187AD | 50 m | 18:42.16 | |
11 | 159 | Andersen Mads | 1990 | SØNDERBORG | 9079AE | 50 m | 19:08.71 | |
12 | 160 | Bonnesen Christian Smidt | 1993 | SØNDERBORG | 9327AC | 50 m | 19:30.50 | |
13 | 397 | Gunnersen Erik Posselt | 1994 | OSK-STO95 | 9419AG | 50 m | 19:35.04 | |
14 | 236 | Weis Emil | 1994 | SILKEBORG | 9409AG | 50 m | 19:56.22 | |
15 | 261 | Christensen Jonathan | 1993 | HERNING | 9375AD | 50 m | 21:26.98 | |
16 | 179 | Holst Jacob | 1991 | NYBORG | 9197AF | 50 m | 21:34.46 | |
17 | 348 | Haraldson Daniel F. | 1994 | HSK SES | 50 m | 22:53.30 | RES | |
18 | 276 | Hiltmar Andreas B. | 1993 | HERNING | 9335AB | 50 m | RES | |
19 | 517 | Jensen Jonas | 1993 | BERGEN N. | 50 m | RES | ||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 11, 200m Frisvømning Damer |
Sponsor: Sportsmaster |
HCA CUP-rekord 2.08.35 (2007) |
Randi F. Nielsen, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 386 | Ottesen Jeanette | 1987 | KVIK | 8728AB | 50 m | 2:03.73 | |
2 | 415 | Nielsen Randi F. | 1989 | OSLF-STO95 | 8948AC | 50 m | 2:08.05 | |
3 | 138 | Riis Matilde | 1988 | KØGE | 8888AA | 50 m | 2:08.94 | |
4 | 258 | Balle Mathilde | 1989 | HERNING | 8964AD | 50 m | 2:09.80 | |
5 | 153 | Søby Trine | 1991 | GLADSAXE | 9112AG | 50 m | 2:12.52 | |
6 | 145 | Blume Pernille | 1994 | GLADSAXE | 9498AC | 50 m | 2:13.44 | |
7 | 51 | Jacobsen Camilla | 1990 | KØGE | 9002AH | 50 m | 2:13.90 | |
8 | 50 | Hemmingsen Sine | 1992 | KØGE | 9214AE | 50 m | 2:15.45 | |
9 | 49 | Ghaznavi Yalda | 1992 | KØGE | 9254AK | 50 m | 2:16.79 | |
10 | 244 | Holmboe-Olesen Christina | 1993 | TRITON B | 9382AJ | 50 m | 2:16.85 | |
11 | 65 | Wiecker Siri | 1994 | NAKSKOV | 9494AM | 50 m | 2:17.16 | |
12 | 391 | Pedersen Katrine Skov | 1989 | FREM-STO95 | 8998AC | 50 m | 2:17.26 | |
13 | 152 | Skaanning-Norris Ida | 1991 | GLADSAXE | 9162AF | 50 m | 2:17.39 | |
14 | 55 | Pedersen Simone Norman | 1993 | KØGE | 9332AH | 50 m | 2:17.77 | |
15 | 503 | Pedersen Karoline | 1994 | BERGEN N. | 50 m | 2:17.85 | ||
16 | 364 | Thams Line Borch | 1990 | HSK SES | 9098AG | 50 m | 2:17.86 | |
17 | 48 | Gerdts Terese | 1993 | KØGE | 9388AH | 50 m | 2:17.86 | |
18 | 137 | Jakobsen Belinda | 1990 | KØGE | 9094AH | 50 m | 2:18.38 | |
19 | 263 | Christensen Tea L. | 1989 | HERNING | 8936AB | 50 m | 2:18.81 | |
20 | 102 | Bundgaard Karen | 1992 | TRITON V | 9244AA | 50 m | 2:18.83 | |
21 | 59 | Wielsøe Sabrina | 1990 | KØGE | 9022AG | 50 m | 2:18.92 | |
22 | 170 | Staugaard Emilia | 1994 | SØNDERBORG | 9424AJ | 50 m | 2:19.46 | |
23 | 508 | Syversen Lise S. | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 2:20.29 | ||
24 | 62 | Holm Tenna | 1995 | NAKSKOV | 9564AJ | 50 m | 2:20.54 | |
25 | 31 | Fyrstenborg Line | 1992 | FR.SUND | 9268AA | 50 m | 2:20.65 | |
26 | 404 | Nielsen Helene | 1993 | OSK-STO95 | 9344AK | 50 m | 2:20.84 | |
27 | 185 | Madsen Lykke | 1988 | NYBORG | 8868AA | 50 m | 2:21.01 | |
28 | 239 | Østergaard Freja | 1995 | SILKEBORG | 9552AF | 50 m | 2:21.52 | |
29 | 507 | Søfteland Hanne | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 2:21.56 | ||
30 | 34 | Hedelund Louise | 1992 | FR.SUND | 9296AK | 50 m | 2:21.70 | |
31 | 504 | Hjelmaas Asluag M. | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 2:22.10 | ||
32 | 127 | Stanbury Helena | 1990 | TRITON V | 9018AE | 50 m | 2:22.27 | |
33 | 440 | Wielandt Sabrine | 1989 | DSF | 8916AB | 50 m | 2:22.52 | |
34 | 116 | Martinsen Simone | 1994 | TRITON V | 9474AH | 50 m | 2:22.86 | |
35 | 466 | Birkbak Anna | 1990 | SVENDBORG | 9058AG | 50 m | 2:23.34 | |
36 | 505 | Holm Seline V. | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 2:23.64 | ||
37 | 207 | Kiel Anna | 1993 | KOLDING | 9388AD | 50 m | 2:24.11 | |
38 | 128 | Terp Julie | 1993 | TRITON V | 9368AH | 50 m | 2:24.92 | |
39 | 435 | Hoffmann Lea | 1991 | DSF | 9188AF | 50 m | 2:25.31 | |
40 | 143 | Axelsen Katrine | 1992 | GLADSAXE | 9208AH | 50 m | 2:25.38 | |
41 | 545 | Ballegaard Kit | 1988 | HERLUFSHOL | 8886AB | 50 m | 2:26.41 | |
42 | 374 | Schütt Anette | 1989 | BOV SES | 8918AC | 50 m | 2:26.45 | |
43 | 365 | Øgendahl Kathrine | 1991 | HSK SES | 9178AG | 50 m | 2:26.50 | |
44 | 234 | Thostrup Elisabeth H. | 1992 | SILKEBORG | 9224AI | 50 m | 2:26.94 | |
45 | 78 | Jeppesen Josefine Møller | 1995 | RINGE | 9598AE | 50 m | 2:27.14 | |
46 | 419 | Villadsen Cecilie | 1995 | OSLF-STO95 | 9584AF | 50 m | 2:27.62 | |
47 | 112 | Laugesen Monika | 1992 | TRITON V | 9294AK | 50 m | 2:28.09 | |
48 | 36 | Kallestrup Cathrine | 1993 | FR.SUND | 9382AB | 50 m | 2:28.16 | |
49 | 172 | Sundstrup Amalie | 1994 | SØNDERBORG | 9464AM | 50 m | 2:28.30 | |
50 | 325 | Frahm Anja | 1992 | IKAST | 9296AF | 50 m | 2:28.39 | |
51 | 318 | Myllerup Ninna | 1992 | IKAST | 9202AC | 50 m | 2:28.46 | |
52 | 535 | Rasmussen Louise | 1992 | HORSENS | 9254AI | 50 m | 2:28.51 | |
53 | 501 | Bönes Elna L. | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 2:29.01 | ||
54 | 212 | Sandvang Pernille | 1992 | KOLDING | 9278AJ | 50 m | 2:29.04 | |
55 | 61 | Hansen Julie Piihl | 1992 | NAKSKOV | 9272AI | 50 m | 2:29.27 | |
56 | 247 | Nielsen Stine Valentiner | 1991 | TRITON B | 50 m | 2:29.63 | ||
57 | 22 | Bjørklund Jeannie | 1992 | FR.SUND | 9278AE | 50 m | 2:30.49 | |
58 | 470 | Espensen Henriette | 1993 | SVENDBORG | 9318AR | 50 m | 2:31.65 | |
59 | 254 | Andersen Camilla | 1993 | HERNING | 9374AB | 50 m | 2:31.71 | |
60 | 547 | Hansen Anna | 1993 | HERLUFSHOL | 9364AD | 50 m | 2:32.12 | |
61 | 433 | Hansen Cecilia H. | 1990 | DSF | 9098AD | 50 m | 2:33.21 | |
62 | 399 | Kristensen Ditte Elsner | 1995 | OSK-STO95 | 9582AA | 50 m | 2:33.69 | |
63 | 26 | Desvig-Bol Camilla | 1993 | FR.SUND | 9336AG | 50 m | 2:34.74 | |
64 | 80 | Jørgensen Helene | 1995 | RINGE | 9598AB | 50 m | 2:34.76 | |
65 | 553 | Wesselhoff Stine | 1991 | HERLUFSHOL | 9184AE | 50 m | 2:34.88 | |
66 | 2 | Bøgh Mie | 1991 | SLAGELSE | 9184AA | 50 m | 2:35.24 | |
67 | 483 | Metzsch Charlotte | 1993 | SVENDBORG | 9306AO | 50 m | 2:35.33 | |
68 | 389 | Koch Astrid | 1994 | FREM-STO95 | 9482AH | 50 m | 2:35.40 | |
69 | 103 | Christiansen Katrine | 1993 | TRITON V | 9348AD | 50 m | 2:35.55 | |
70 | 534 | Lading Gitte | 1994 | HORSENS | 9406AA | 50 m | 2:35.71 | |
71 | 452 | Strømbeck Pernille | 1994 | OPNØR SES | 9462AH | 50 m | 2:35.83 | |
72 | 315 | Kjær Jeanette | 1993 | IKAST | 9346AK | 50 m | 2:35.90 | |
73 | 370 | Harder Louise | 1995 | BOV SES | 50 m | 2:37.08 | ||
74 | 229 | Mogensen Kalinka T. | 1995 | SILKEBORG | 9506AA | 50 m | 2:38.26 | |
75 | 225 | Gøttler Sofie | 1995 | SILKEBORG | 9526AC | 50 m | 2:39.10 | |
76 | 95 | Vendelboe Trine | 1995 | RINGE | 9518AE | 50 m | 2:40.18 | |
77 | 449 | Hansen Tatjana | 1997 | OPNØR SES | 50 m | 2:40.35 | ||
78 | 311 | Bundgaard Camilla | 1990 | IKAST | 9052AH | 50 m | 2:40.50 | |
79 | 278 | Hindhede Mille Kjær | 1997 | HERNING | 9734AE | 50 m | 2:40.74 | |
80 | 447 | Green Julie | 1994 | OPNØR SES | 9434AC | 50 m | 2:40.79 | |
81 | 82 | Madsen Linda Føns | 1993 | RINGE | 9352AJ | 50 m | 2:41.02 | |
82 | 387 | Brandstrup Cecilie Lacour | 1994 | FREM-STO95 | 9454AS | 50 m | 2:45.01 | |
83 | 414 | Nicolajsen Simone | 1996 | OSLF-STO95 | 9672AI | 50 m | 2:45.02 | |
84 | 476 | Kallesøe Mathilde | 1993 | SVENDBORG | 9326AR | 50 m | 2:45.60 | |
85 | 83 | Madsen Line Føns | 1995 | RINGE | 9532AA | 50 m | 2:45.68 | |
86 | 310 | Bundgaard Anne | 1993 | IKAST | 9354AL | 50 m | 2:46.13 | |
87 | 326 | Hededal Maria J. V. | 1995 | TRITON V | 50 m | 2:46.42 | ||
88 | 344 | Christiansen Kathrine | 1994 | HSK SES | 9412AP | 50 m | 2:46.73 | |
89 | 352 | Jöhnk Anne-Lene | 1993 | HSK SES | 9352AO | 50 m | 2:47.08 | |
90 | 163 | Holm Julie Troldtoft | 1994 | SØNDERBORG | 9424AD | 50 m | 2:48.96 | |
91 | 450 | Larsen Henriette | 1994 | OPNØR SES | 9418AN | 50 m | 2:49.19 | |
92 | 45 | Vilmand Ida Pommerencke | 1993 | FR.SUND | 9322AF | 50 m | 2:49.84 | |
93 | 39 | Mejer Louise | 1995 | FR.SUND | 9574AO | 50 m | 2:50.19 | |
94 | 492 | Strømkjær Liv | 1996 | SVENDBORG | 9616AM | 50 m | 2:50.60 | |
95 | 413 | Jørgensen Katrine Drest | 1995 | OSLF-STO95 | 9544AS | 50 m | 2:51.40 | |
96 | 270 | Hansen Cecilia | 1997 | HERNING | 9746AG | 50 m | 2:52.29 | |
97 | 490 | Schrøder Matilde | 1996 | SVENDBORG | 9664AG | 50 m | 2:53.78 | |
98 | 347 | Hansen Maiken Arreborg | 1992 | HSK SES | 9288AM | 50 m | 2:54.97 | |
99 | 441 | Bilderbeek Lianne | 1995 | HSK SES | 9522AM | 50 m | 2:55.87 | |
100 | 186 | Meyer Nadia | 1995 | NYBORG | 9572AG | 50 m | 2:56.83 | |
101 | 491 | Skov Frederikke | 1995 | SVENDBORG | 9524AM | 50 m | 2:57.34 | |
102 | 363 | Skøtt Lena | 1995 | HSK SES | 9538AP | 50 m | 2:57.81 | |
103 | 451 | Schulz Gitte | 1996 | OPNØR SES | 9666AJ | 50 m | 2:59.68 | |
104 | 328 | Christiansen Anna Tullia | 1994 | GSK | 9476AS | 50 m | 3:01.71 | |
105 | 122 | Rosendahl Simone Skouby | 1995 | TRITON V | 9502AF | 50 m | 3:01.77 | RES |
106 | 445 | Duc Anna N. | 1992 | OPNØR SES | 9208AN | 50 m | 3:03.32 | RES |
107 | 412 | Jensen Pernille Valentin | 1995 | OSLF-STO95 | 9584AI | 50 m | 3:03.68 | RES |
108 | 21 | Bjerre Signe | 1998 | FR.SUND | 9854AB | 50 m | 3:07.01 | RES |
109 | 417 | Refer Line Fritsdal | 1995 | OSLF-STO95 | 9534AI | 50 m | 3:07.12 | RES |
110 | 171 | Stefansdottir Perla Dögg | 1997 | SØNDERBORG | 9742AA | 50 m | 3:07.15 | RES |
111 | 472 | Houston Christine | 1993 | SVENDBORG | 9368AR | 50 m | 3:08.92 | RES |
112 | 292 | Moesgaard Lea | 1998 | HERNING | 9846AC | 50 m | 3:11.96 | RES |
113 | 478 | Kingo Camilla | 1996 | SVENDBORG | 9604AI | 50 m | 3:15.96 | RES |
114 | 474 | Johansen Louise | 1993 | SVENDBORG | 9322AO | 50 m | 3:30.04 | RES |
115 | 324 | Siggaard Helene | 1995 | IKAST | 50 m | 3:31.83 | RES | |
116 | 494 | Tossell Emma Ask | 1996 | SVENDBORG | 9606AO | 50 m | 3:43.65 | RES |
117 | 289 | Meineche Lonnie | 1996 | HERNING | 9688AK | 50 m | 3:46.87 | RES |
118 | 41 | Poulsen Karoline | 1994 | FR.SUND | 9498AD | 50 m | RES | |
119 | 293 | Nielsen Johanne | 1996 | HERNING | 9638AL | 50 m | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer |
Sponsor: Lactosan A/S |
HCA CUP-rekord 54.57 (2007) |
Kåre Alexsen, Silkeborg Svømmeklub |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 384 | Hansen Tobias Urban | 1987 | KVIK | 8785AB | 50 m | 53.61 | |
2 | 54 | Møller Nikolaj Kirketerp | 1990 | KØGE | 9039AC | 50 m | 53.94 | |
3 | 385 | Larsen Kristian Weber | 1990 | KVIK | 9031AA | 50 m | 54.54 | |
4 | 375 | Schütt Karsten | 1991 | BOV SES | 50 m | 54.55 | ||
5 | 53 | Luplau Nicklas | 1989 | KØGE | 8931AA | 50 m | 54.82 | |
6 | 469 | Dyrehøj Martin | 1988 | SVENDBORG | 8831AA | 50 m | 55.18 | |
7 | 439 | Seistrup Johan | 1989 | DSF | 8957AE | 50 m | 56.05 | |
8 | 232 | Riemenschneider Morten | 1989 | SILKEBORG | 8909AA | 50 m | 56.60 | |
9 | 248 | Rasmussen Anders | 1990 | TRITON B | 9093AF | 50 m | 56.67 | |
10 | 401 | Køhler Morten | 1991 | OSK-STO95 | 9199AD | 50 m | 56.75 | |
11 | 159 | Andersen Mads | 1990 | SØNDERBORG | 9079AE | 50 m | 56.92 | |
12 | 190 | Rasch Michael | 1985 | NYBORG | 8593AB | 50 m | 57.31 | |
13 | 129 | Parts Sander | 1992 | VIIMSI | 50 m | 57.47 | ||
14 | 360 | Møller Anders | 1991 | HSK SES | 9129AC | 50 m | 57.65 | |
15 | 537 | Bygballe Mads | 1991 | HORSENS | 9177AC | 50 m | 57.73 | |
16 | 64 | Pommersgaard Jon | 1990 | NAKSKOV | 9029AD | 50 m | 57.84 | |
17 | 10 | Hjortshøj Stefan | 1988 | GRENAA | 50 m | 58.18 | ||
18 | 194 | Pedersen Mathias T. | 1989 | NYBORG | 8917AC | 50 m | 58.24 | |
19 | 380 | Madsen Troels | 1989 | HERLEV | 8923AC | 50 m | 58.26 | |
20 | 58 | Warm Christian | 1992 | KØGE | 9289AF | 50 m | 58.27 | |
21 | 343 | Christiansen Christian | 1991 | HSK SES | 9161AC | 50 m | 58.33 | |
22 | 381 | Rasmussen Mads Sune | 1990 | HERLEV | 9047AD | 50 m | 58.50 | |
23 | 512 | Halhjem Espen | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 58.51 | ||
24 | 497 | Kingo Henrik | 1991 | SVENDBORG | 9123AB | 50 m | 58.60 | |
25 | 179 | Holst Jacob | 1991 | NYBORG | 9197AF | 50 m | 58.72 | |
26 | 151 | Schultz Ulrik Rosenkvist | 1992 | GLADSAXE | 9251AH | 50 m | 58.74 | |
27 | 245 | Mills Jonathan | 1991 | TRITON B | 9133AE | 50 m | 58.90 | |
28 | 377 | Düring Tobias | 1989 | HERLEV | 8959AB | 50 m | 59.06 | |
29 | 395 | Wermuth Lars | 1993 | FREM-STO95 | 9395AH | 50 m | 59.14 | |
30 | 156 | Westh Simon | 1990 | GLADSAXE | 9069AC | 50 m | 59.15 | |
31 | 314 | Justesen Christoffer D. | 1992 | IKAST | 9241AA | 50 m | 59.16 | |
32 | 354 | Koch Rasmus | 1992 | HSK SES | 9213AC | 50 m | 59.29 | |
33 | 280 | Iversen Casper | 1991 | HERNING | 9121AB | 50 m | 59.41 | |
34 | 201 | Christiansen Michael | 1982 | KOLDING | 8231AA | 50 m | 59.43 | |
35 | 149 | Rasmussen Christian | 1989 | GLADSAXE | 8903AC | 50 m | 59.54 | |
36 | 56 | Paaske Christian | 1992 | KØGE | 9261AD | 50 m | 59.66 | |
37 | 316 | Liltorp Claus | 1991 | IKAST | 9191AA | 50 m | 59.75 | |
38 | 479 | Knoblauch Mads | 1993 | SVENDBORG | 9373AF | 50 m | 59.92 | |
39 | 252 | Abildgaard Jens Glent | 1991 | HERNING | 9117AE | 50 m | 1:00.05 | |
40 | 527 | Broni Christian | 1992 | IKAST | 9287AC | 50 m | 1:00.07 | |
41 | 346 | Gellert Giacomo | 1989 | HSK SES | 8947AE | 50 m | 1:00.20 | |
42 | 295 | Pedersen Mads | 1991 | HERNING | 9111AB | 50 m | 1:00.23 | |
43 | 390 | Nielsen Martin T. | 1990 | FREM-STO95 | 9015AF | 50 m | 1:00.39 | |
44 | 550 | Jensen Jesper | 1984 | HERLUFSHOL | 8419AA | 50 m | 1:00.89 | |
45 | 509 | Hole Håvard | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 1:01.00 | ||
46 | 106 | Enemark Kasper | 1992 | TRITON V | 9231AG | 50 m | 1:01.03 | |
47 | 273 | Hansen Rasmus | 1990 | HERNING | 9055AE | 50 m | 1:01.04 | |
48 | 551 | Reiter Christian | 1992 | HERLUFSHOL | 9273AF | 50 m | 1:01.24 | |
49 | 416 | Pedersen Nichlas Malling | 1993 | OSLF-STO95 | 9353AF | 50 m | 1:01.28 | |
50 | 167 | Nissen Casper Fog | 1993 | SØNDERBORG | 9313AJ | 50 m | 1:01.44 | |
51 | 69 | Boer Steven | 1985 | RINGE | 8575AA | 50 m | 1:01.49 | |
52 | 448 | Green Mathias | 1992 | OPNØR SES | 9241AF | 50 m | 1:01.68 | |
53 | 6 | Tingsgaard Jakob | 1993 | SLAGELSE | 9301AB | 50 m | 1:01.70 | |
54 | 121 | Riis Rasmus G. | 1988 | TRITON V | 8827AB | 50 m | 1:01.82 | |
55 | 540 | Bisgaard Kasper | 1991 | HORSENS | 9171AF | 50 m | 1:02.08 | |
56 | 541 | Andersen Daniel Steen | 1995 | HORSENS | 9523AG | 50 m | 1:02.09 | |
57 | 342 | Andersen Mads | 1991 | HSK SES | 9183AD | 50 m | 1:02.10 | |
58 | 272 | Hansen Mathias | 1993 | HERNING | 9313AI | 50 m | 1:02.16 | |
59 | 230 | Møller Mads | 1991 | SILKEBORG | 9141AG | 50 m | 1:02.21 | |
60 | 548 | Hansen Tore | 1992 | HERLUFSHOL | 9295AH | 50 m | 1:02.28 | |
61 | 402 | Morsø Kasper Holm | 1993 | OSK-STO95 | 9321AG | 50 m | 1:02.34 | |
62 | 499 | Berg Svenn | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:02.51 | ||
63 | 500 | Färö Anders | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:02.59 | ||
64 | 114 | Lauridsen Jonas | 1991 | TRITON V | 9181AG | 50 m | 1:02.99 | |
65 | 320 | Nielsen Nicklas B. | 1995 | IKAST | 9519AA | 50 m | 1:03.16 | |
66 | 511 | Heimdal Markus | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:03.23 | ||
67 | 549 | Højbøge Patrick | 1992 | HERLUFSHOL | 9271AI | 50 m | 1:03.50 | |
68 | 284 | Kloster Daniel | 1992 | HERNING | 9207AF | 50 m | 1:03.61 | |
69 | 471 | Hansen Rasmus | 1992 | SVENDBORG | 9235AG | 50 m | 1:03.70 | |
70 | 488 | Riis Alexander | 1993 | SVENDBORG | 9315AK | 50 m | 1:03.74 | |
71 | 528 | Jakobsen Martin | 1992 | IKAST | 9275AE | 50 m | 1:04.21 | |
72 | 405 | Søndergaard Morten | 1993 | OSK-STO95 | 9313AA | 50 m | 1:04.25 | |
73 | 5 | Ovesen Sebastian | 1994 | SLAGELSE | 9429AB | 50 m | 1:04.43 | |
74 | 181 | Månsson Alexander Højen | 1994 | NYBORG | 9413AI | 50 m | 1:04.69 | |
75 | 498 | Williams Christopher | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:04.79 | ||
76 | 101 | Beverud Jonatan | 1990 | TRITON V | 9079AB | 50 m | 1:04.99 | |
77 | 164 | Kreft Tim | 1992 | SØNDERBORG | 9201AH | 50 m | 1:05.30 | |
78 | 520 | Steffensen Vetle | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 1:05.32 | ||
79 | 259 | Bastrup Frans | 1992 | HERNING | 9201AG | 50 m | 1:05.46 | |
80 | 517 | Jensen Jonas | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 1:05.70 | ||
81 | 197 | Rasmussen Kristoffer | 1994 | NYBORG | 9471AG | 50 m | 1:05.74 | |
82 | 396 | Bøg Victor | 1994 | OSK-STO95 | 9483AL | 50 m | 1:05.80 | |
83 | 227 | Hansen Thomas S. | 1993 | SILKEBORG | 9347AA | 50 m | 1:05.85 | |
84 | 371 | Laumark Dennis | 1993 | BOV SES | 9329AG | 50 m | 1:06.05 | |
85 | 510 | Thorsø Marius | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 1:06.06 | ||
86 | 3 | Haugaard Andreas | 1993 | SLAGELSE | 9343AH | 50 m | 1:06.16 | |
87 | 70 | Egelund Kasper | 1995 | RINGE | 9565AG | 50 m | 1:06.39 | |
88 | 205 | Jensen Christian | 1993 | KOLDING | 9339AC | 50 m | 1:06.44 | |
89 | 42 | Rasmussen Kasper Kimose | 1993 | FR.SUND | 9355AE | 50 m | 1:06.49 | |
90 | 345 | Collins Erik | 1994 | HSK SES | 9447AM | 50 m | 1:06.49 | |
91 | 75 | Hindsgaul Rasmus | 1994 | RINGE | 9405AF | 50 m | 1:06.72 | |
92 | 221 | Dalby Ralf | 1995 | SILKEBORG | 9547AB | 50 m | 1:06.88 | |
93 | 486 | Olsen Mikael | 1992 | SVENDBORG | 9283AJ | 50 m | 1:07.02 | |
94 | 210 | Salling Michael | 1994 | KOLDING | 9493AI | 50 m | 1:07.03 | |
95 | 195 | Kristensen Jonas Toftlund | 1992 | NYBORG | 9205AB | 50 m | 1:07.59 | |
96 | 13 | Mcloughlin Ciaran | 1991 | GRENAA | 50 m | 1:07.60 | ||
97 | 526 | Harmuth Philip | 1994 | BOV SES | 9449AJ | 50 m | 1:07.69 | |
98 | 32 | Fyrstenborg Rune | 1994 | FR.SUND | 9491AD | 50 m | 1:07.79 | |
99 | 200 | Bilanovic Irnel | 1991 | KOLDING | 9129AH | 50 m | 1:08.00 | |
100 | 132 | Laanes Mikk | 1996 | VIIMSI | 50 m | 1:08.10 | ||
101 | 15 | Riise Carl Sebastian | 1987 | GRENAA | 50 m | 1:08.10 | ||
102 | 496 | Nielsen Laurids | 1993 | SVENDBORG | 9393AK | 50 m | 1:08.23 | |
103 | 125 | Segato Anders | 1993 | TRITON V | 9335AK | 50 m | 1:08.63 | |
104 | 208 | Lamp Sebastian | 1995 | KOLDING | 9509AI | 50 m | 1:08.84 | |
105 | 238 | Zähringer Felix | 1994 | SILKEBORG | 9437AD | 50 m | 1:08.93 | |
106 | 542 | Christensen Martin | 1995 | HORSENS | 50 m | 1:08.97 | ||
107 | 434 | Hansen Nicklas Trier | 1994 | DSF | 9475AH | 50 m | 1:09.08 | |
108 | 168 | Shulman Daniel | 1995 | SØNDERBORG | 9551AE | 50 m | 1:09.42 | |
109 | 120 | Pedersen Nicolai | 1994 | TRITON V | 9499AK | 50 m | 1:09.56 | |
110 | 16 | Weje Jacob | 1990 | GRENAA | 50 m | 1:10.00 | ||
111 | 400 | Kristiansen Rune | 1994 | OSK-STO95 | 9473AF | 50 m | 1:10.06 | |
112 | 130 | Kadastu Markus | 1994 | VIIMSI | 50 m | 1:10.66 | ||
113 | 110 | Jensen Christian Blom | 1994 | TRITON V | 9489AG | 50 m | 1:10.78 | |
114 | 453 | Jespersen Alexander | 1994 | OPNØR SES | 9447AG | 50 m | 1:10.93 | |
115 | 109 | Hyldgaard Rasmus K. | 1993 | TRITON V | 9353AG | 50 m | 1:11.06 | |
116 | 442 | Johansen Glen | 1993 | HSK SES | 9337AD | 50 m | 1:11.09 | |
117 | 313 | Hvolgaard Mikkel | 1995 | IKAST | 9505AI | 50 m | 1:11.69 | |
118 | 294 | Nørgaard Kristoffer | 1993 | HERNING | 9339AI | 50 m | 1:11.75 | |
119 | 356 | Madsen Nikolaj Junker | 1993 | HSK SES | 9327AL | 50 m | 1:12.05 | |
120 | 214 | Voss Nikolaj | 1994 | KOLDING | 9489AF | 50 m | 1:12.30 | |
121 | 493 | Tilsted Kristoffer | 1994 | SVENDBORG | 9493AL | 50 m | 1:12.35 | |
122 | 323 | Petersen Mathias | 1995 | IKAST | 9535AF | 50 m | 1:12.46 | |
123 | 87 | Skafte Asger | 1996 | RINGE | 9631AA | 50 m | 1:12.48 | |
124 | 543 | Hansen Nikolaj | 1993 | HORSENS | 9303AK | 50 m | 1:12.58 | |
125 | 462 | Andersen Christian | 1993 | SVENDBORG | 9351AK | 50 m | 1:12.89 | |
126 | 108 | Hansen Lasse | 1995 | TRITON V | 9587AH | 50 m | 1:13.61 | |
127 | 104 | Christiansen Simon M. | 1993 | TRITON V | 9381AK | 50 m | 1:13.66 | |
128 | 285 | Krogh Lasse Bang | 1995 | HERNING | 9531AG | 50 m | 1:14.37 | |
129 | 261 | Christensen Jonathan | 1993 | HERNING | 9375AD | 50 m | 1:14.70 | |
130 | 88 | Skafte Eik | 1998 | RINGE | 9805AA | 50 m | 1:15.11 | |
131 | 411 | Hansen Joakim | 1995 | OSLF-STO95 | 9571AC | 50 m | 1:15.18 | |
132 | 206 | Jensen Thomas | 1994 | KOLDING | 9447AL | 50 m | 1:15.67 | |
133 | 223 | Gronert Mikkel W. | 1994 | SILKEBORG | 9409AL | 50 m | 1:15.78 | |
134 | 359 | Maron Nicolai | 1996 | HSK SES | 9661AG | 50 m | 1:16.57 | |
135 | 369 | Christensen Rasmus | 1996 | BOV SES | 9695AD | 50 m | 1:16.60 | |
136 | 178 | Carney Steven | 1994 | NYBORG | 9405AK | 50 m | 1:16.72 | |
137 | 192 | Skov Christian | 1994 | NYBORG | 9441AE | 50 m | 1:16.77 | |
138 | 202 | Danø Michael | 1994 | KOLDING | 9451AG | 50 m | 1:17.17 | |
139 | 495 | Uhrenholdt Nicolaj | 1995 | SVENDBORG | 9545AI | 50 m | 1:17.54 | |
140 | 123 | Ryholl Mark | 1994 | TRITON V | 9483AB | 50 m | 1:18.12 | |
141 | 357 | Maron Emil | 1996 | HSK SES | 9681AG | 50 m | 1:18.36 | |
142 | 321 | Nielsen Rasmus Sand | 1993 | IKAST | 50 m | 1:18.77 | ||
143 | 350 | Hvalsøe Henrik | 1993 | HSK SES | 9369AK | 50 m | 1:19.15 | |
144 | 296 | Poulsen Jonas | 1994 | HERNING | 9439AI | 50 m | 1:19.17 | |
145 | 288 | Meineche Lasse | 1994 | HERNING | 9499AM | 50 m | 1:19.64 | |
146 | 425 | Bæk Kristian Enné | 1994 | TRITON V | 9401AP | 50 m | 1:19.82 | |
147 | 429 | Petersen Mads H. | 1994 | TRITON V | 9449AN | 50 m | 1:20.21 | |
148 | 480 | Knoblauch Peter | 1995 | SVENDBORG | 9597AJ | 50 m | 1:20.22 | |
149 | 7 | Baskjær Mathias | 1995 | GRENAA | 50 m | 1:20.49 | ||
150 | 84 | Pedersen Anders | 1994 | RINGE | 9473AK | 50 m | 1:21.69 | |
151 | 348 | Haraldson Daniel F. | 1994 | HSK SES | 50 m | 1:21.92 | ||
152 | 485 | Nielsen Nicolaj | 1996 | SVENDBORG | 9647AD | 50 m | 1:24.15 | |
153 | 430 | Runge Casper | 1995 | TRITON V | 9551AN | 50 m | 1:24.30 | |
154 | 431 | Rye Jacob | 1992 | TRITON V | 9207AJ | 50 m | 1:24.76 | |
155 | 291 | Moesgaard Laust | 1996 | HERNING | 9667AG | 50 m | 1:25.04 | |
156 | 86 | Poulsen Mathias | 1996 | RINGE | 9669AF | 50 m | 1:26.55 | |
157 | 37 | Kallestrup Sebastian | 1996 | FR.SUND | 9607AA | 50 m | 1:26.87 | |
158 | 262 | Christensen Klaus Sand | 1995 | HERNING | 9569AI | 50 m | 1:30.29 | |
159 | 183 | Lambert Anton Holten | 1997 | NYBORG | 9775AC | 50 m | 1:31.09 | |
160 | 196 | Wilms Theis | 1996 | NYBORG | 9659AF | 50 m | 1:31.72 | |
161 | 20 | Bendsen Oskar | 1996 | FR.SUND | 9687AI | 50 m | 1:31.78 | RES |
162 | 267 | Fallesen Magnus | 1998 | HERNING | 9869AB | 50 m | 1:33.14 | RES |
163 | 331 | Nilsen Mahtias | 1995 | GSK | 9509AN | 50 m | 1:36.33 | RES |
164 | 489 | Schleimann Alexander R. | 1996 | SVENDBORG | 9619AI | 50 m | 1:36.62 | RES |
165 | 482 | Madsen Toke Ringmann | 1997 | SVENDBORG | 50 m | 1:43.24 | RES | |
166 | 180 | Jørgensen Jens Høj | 1996 | NYBORG | 50 m | 1:51.13 | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer |
Sponsor: Sanex |
HCA CUP-rekord 1.15.37 (2004) |
Britt Christensen, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 393 | Pedersen Rikke Møller | 1989 | FREM-STO95 | 8996AB | 50 m | 1:13.07 | |
2 | 516 | Jensen Katrine | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:16.85 | ||
3 | 155 | Westh Signe | 1993 | GLADSAXE | 9378AG | 50 m | 1:16.91 | |
4 | 275 | Hedegaard Frederikke | 1993 | HERNING | 9394AJ | 50 m | 1:17.21 | |
5 | 286 | Lunding Nanna | 1991 | HERNING | 9122AB | 50 m | 1:17.41 | |
6 | 146 | Gadgaard Siff Ørts | 1991 | GLADSAXE | 9164AH | 50 m | 1:18.93 | |
7 | 251 | Thorup Mie | 1986 | TRITON B | 8682AB | 50 m | 1:19.60 | |
8 | 274 | Hansen Simone Friis | 1995 | HERNING | 9538AG | 50 m | 1:19.86 | |
9 | 235 | Tolstrup Signe | 1995 | SILKEBORG | 9588AI | 50 m | 1:19.90 | |
10 | 91 | Stubager Signe | 1992 | RINGE | 9244AD | 50 m | 1:20.93 | |
11 | 49 | Ghaznavi Yalda | 1992 | KØGE | 9254AK | 50 m | 1:21.02 | |
12 | 514 | Hestdal Andrea | 1994 | BERGEN N. | 50 m | 1:21.37 | ||
13 | 515 | Pedersen Irmeling | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:21.48 | ||
14 | 378 | Hasemann Mette | 1993 | HERLEV | 9352AB | 50 m | 1:21.50 | |
15 | 437 | Pedersen Cecilie M. | 1993 | DSF | 9378AA | 50 m | 1:21.64 | |
16 | 263 | Christensen Tea L. | 1989 | HERNING | 8936AB | 50 m | 1:21.99 | |
17 | 408 | Egelund Mathilde | 1991 | OSLF-STO95 | 9196AI | 50 m | 1:22.14 | |
18 | 373 | Schmidt Malene B. | 1991 | BOV SES | 9126AL | 50 m | 1:22.37 | |
19 | 304 | Termøhlen Cecilie | 1993 | HERNING | 9302AA | 50 m | 1:22.60 | |
20 | 150 | Rytter Josefine | 1994 | GLADSAXE | 9416AC | 50 m | 1:22.87 | |
21 | 44 | Thorsen Kimmie | 1992 | FR.SUND | 9288AH | 50 m | 1:22.96 | |
22 | 415 | Nielsen Randi F. | 1989 | OSLF-STO95 | 8948AC | 50 m | 1:22.99 | |
23 | 306 | Brayd Tascha Mac | 1993 | HERNING | 9384AJ | 50 m | 1:23.85 | |
24 | 166 | Müller Louise | 1992 | SØNDERBORG | 9232AC | 50 m | 1:24.45 | |
25 | 228 | Kjeldsen Isabella | 1993 | SILKEBORG | 9346AJ | 50 m | 1:24.47 | |
26 | 63 | Nissen Rikke | 1994 | NAKSKOV | 9424AG | 50 m | 1:24.54 | |
27 | 242 | Damgaard Mie | 1991 | TRITON B | 9144AD | 50 m | 1:24.56 | |
28 | 392 | Pedersen Line Møller | 1989 | FREM-STO95 | 8986AB | 50 m | 1:24.75 | |
29 | 126 | Stærk Mathilde | 1990 | TRITON V | 9082AB | 50 m | 1:25.00 | |
30 | 204 | Eriksen Maja | 1990 | KOLDING | 9072AA | 50 m | 1:25.37 | |
31 | 438 | Philipsen Marie | 1992 | DSF | 9244AG | 50 m | 1:25.70 | |
32 | 239 | Østergaard Freja | 1995 | SILKEBORG | 9552AF | 50 m | 1:26.00 | |
33 | 502 | Bremer Kaja | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 1:26.05 | ||
34 | 153 | Søby Trine | 1991 | GLADSAXE | 9112AG | 50 m | 1:26.10 | |
35 | 100 | Alpiger Simone | 1992 | TRITON V | 9276AC | 50 m | 1:26.28 | |
36 | 23 | Bjørklund Marisa | 1995 | FR.SUND | 9554AD | 50 m | 1:26.79 | |
37 | 418 | Tolstrup Johanne Kjær | 1995 | OSLF-STO95 | 9538AN | 50 m | 1:27.25 | |
38 | 52 | Jørgensen Sabrina Krumbæk | 1992 | KØGE | 9252AG | 50 m | 1:27.82 | |
39 | 532 | Hansen Line Nadia | 1994 | HORSENS | 9456AI | 50 m | 1:27.92 | |
40 | 85 | Petersen Ditte Puggaard | 1991 | RINGE | 9104AG | 50 m | 1:28.59 | |
41 | 211 | Sandvang Malene | 1995 | KOLDING | 9566AD | 50 m | 1:28.64 | |
42 | 212 | Sandvang Pernille | 1992 | KOLDING | 9278AJ | 50 m | 1:28.83 | |
43 | 198 | Schmidt Josephine | 1993 | NYBORG | 9354AB | 50 m | 1:29.42 | |
44 | 366 | Ahrenkiel Helle | 1993 | BOV SES | 9314AM | 50 m | 1:29.49 | |
45 | 322 | Nielsen Sarah Louise | 1992 | IKAST | 9228AJ | 50 m | 1:29.75 | |
46 | 530 | Özkaya Betül | 1993 | IKAST | 9362AD | 50 m | 1:30.70 | |
47 | 143 | Axelsen Katrine | 1992 | GLADSAXE | 9208AH | 50 m | 1:30.80 | |
48 | 11 | Kæmpe Malene | 1992 | GRENAA | 50 m | 1:30.89 | ||
49 | 484 | Nielsen Henriette Lai | 1990 | SVENDBORG | 9098AC | 50 m | 1:31.15 | |
50 | 119 | Nørreslet Laura | 1994 | TRITON V | 9452AC | 50 m | 1:31.17 | |
51 | 40 | Nissen Katja | 1995 | FR.SUND | 9566AC | 50 m | 1:31.21 | |
52 | 399 | Kristensen Ditte Elsner | 1995 | OSK-STO95 | 9582AA | 50 m | 1:31.92 | |
53 | 349 | Henriksen Amalie | 1994 | HSK SES | 9496AN | 50 m | 1:32.34 | |
54 | 445 | Duc Anna N. | 1992 | OPNØR SES | 9208AN | 50 m | 1:32.46 | |
55 | 358 | Maron Kathrine | 1994 | HSK SES | 9488AN | 50 m | 1:32.90 | |
56 | 468 | Dalaei Farima | 1994 | SVENDBORG | 9404AT | 50 m | 1:33.12 | |
57 | 117 | Matthiesen Amalie | 1994 | TRITON V | 9402AO | 50 m | 1:33.58 | |
58 | 189 | Christensen Isabella R. | 1996 | NYBORG | 9622AI | 50 m | 1:33.67 | |
59 | 406 | Welinder Hanne | 1995 | OSK-STO95 | 9594AC | 50 m | 1:33.96 | |
60 | 414 | Nicolajsen Simone | 1996 | OSLF-STO95 | 9672AI | 50 m | 1:34.77 | |
61 | 122 | Rosendahl Simone Skouby | 1995 | TRITON V | 9502AF | 50 m | 1:35.05 | |
62 | 407 | Aagaard Tine | 1989 | OSK-STO95 | 8986AA | 50 m | 1:35.15 | |
63 | 38 | Kunstek Julie | 1994 | FR.SUND | 9458AA | 50 m | 1:35.46 | |
64 | 260 | Bæk Tina | 1994 | HERNING | 9424AL | 50 m | 1:36.92 | |
65 | 546 | Engbo Anne | 1991 | HERLUFSHOL | 9172AA | 50 m | 1:36.93 | |
66 | 39 | Mejer Louise | 1995 | FR.SUND | 9574AO | 50 m | 1:37.13 | |
67 | 165 | Müller Anne-Mette | 1995 | SØNDERBORG | 9542AD | 50 m | 1:37.66 | |
68 | 303 | Sørensen Sisse | 1996 | HERNING | 9674AB | 50 m | 1:38.21 | |
69 | 330 | Munch Christina | 1996 | GSK | 9644AN | 50 m | 1:38.25 | |
70 | 265 | Ebbesen Cecilie | 1995 | HERNING | 9508AE | 50 m | 1:38.33 | |
71 | 174 | Ghasemi Nicole R. | 1996 | SØNDERBORG | 9696AA | 50 m | 1:38.42 | |
72 | 71 | Frimor Camilla | 1992 | RINGE | 9246AA | 50 m | 1:38.70 | |
73 | 270 | Hansen Cecilia | 1997 | HERNING | 9746AG | 50 m | 1:39.24 | |
74 | 473 | Jessen Line | 1992 | SVENDBORG | 9298AM | 50 m | 1:39.39 | |
75 | 436 | Paulin Gitte | 1990 | DSF | 9056AB | 50 m | 1:39.51 | |
76 | 134 | Plemakova Viktoria | 1995 | VIIMSI | 50 m | 1:39.96 | ||
77 | 111 | Kert Karoline | 1995 | TRITON V | 9576AA | 50 m | 1:40.23 | |
78 | 409 | Gilbo Amina | 1995 | OSLF-STO95 | 9512AO | 50 m | 1:40.42 | |
79 | 451 | Schulz Gitte | 1996 | OPNØR SES | 9666AJ | 50 m | 1:40.45 | |
80 | 398 | Kieler Mette | 1995 | OSK-STO95 | 9562AJ | 50 m | 1:40.84 | |
81 | 27 | Dresler Mie Astrup | 1996 | FR.SUND | 9622AJ | 50 m | 1:40.93 | |
82 | 353 | Kjær Louise | 1994 | HSK SES | 50 m | 1:41.08 | ||
83 | 465 | Bindzus Mette | 1993 | SVENDBORG | 9376AP | 50 m | 1:41.36 | |
84 | 494 | Tossell Emma Ask | 1996 | SVENDBORG | 9606AO | 50 m | 1:41.62 | |
85 | 441 | Bilderbeek Lianne | 1995 | HSK SES | 9522AM | 50 m | 1:42.67 | |
86 | 94 | Tukjær Helene | 1994 | RINGE | 9428AL | 50 m | 1:43.45 | |
87 | 326 | Hededal Maria J. V. | 1995 | TRITON V | 50 m | 1:43.46 | ||
88 | 95 | Vendelboe Trine | 1995 | RINGE | 9518AE | 50 m | 1:43.90 | |
89 | 476 | Kallesøe Mathilde | 1993 | SVENDBORG | 9326AR | 50 m | 1:44.10 | |
90 | 544 | Isaksen Astrid | 1993 | HORSENS | 9344AG | 50 m | 1:45.12 | |
91 | 352 | Jöhnk Anne-Lene | 1993 | HSK SES | 9352AO | 50 m | 1:45.75 | |
92 | 302 | Sørensen Emma | 1997 | HERNING | 9774AL | 50 m | 1:47.20 | |
93 | 327 | Jakobsen Karen K. | 1995 | TRITON V | 50 m | 1:48.31 | ||
94 | 173 | Sundstrup Mathilde | 1996 | SØNDERBORG | 9698AE | 50 m | 1:48.71 | |
95 | 412 | Jensen Pernille Valentin | 1995 | OSLF-STO95 | 9584AI | 50 m | 1:48.72 | |
96 | 329 | Hansen Asta Marie | 1995 | GSK | 9546AV | 50 m | 1:49.40 | |
97 | 268 | Fallesen Nanna | 1995 | HERNING | 9566AQ | 50 m | 1:50.09 | |
98 | 426 | Bæk Laura Enné | 1995 | TRITON V | 9534AO | 50 m | 1:51.36 | |
99 | 186 | Meyer Nadia | 1995 | NYBORG | 9572AG | 50 m | 1:52.27 | |
100 | 72 | Grønnegaard Louise | 1995 | RINGE | 9516AU | 50 m | 1:52.28 | |
101 | 253 | Albæk Katrine | 1995 | HERNING | 9508AU | 50 m | 1:52.59 | |
102 | 335 | Svane Camilla | 1995 | HERNING | 9546AU | 50 m | 1:54.17 | |
103 | 289 | Meineche Lonnie | 1996 | HERNING | 9688AK | 50 m | 1:55.22 | |
104 | 301 | Strunge Randi | 1996 | HERNING | 9602AO | 50 m | 1:55.86 | |
105 | 351 | Hvalsøe Julia | 1995 | HSK SES | 9502AQ | 50 m | 1:59.25 | RES |
106 | 324 | Siggaard Helene | 1995 | IKAST | 50 m | 2:00.71 | RES | |
107 | 428 | Nyholm Rikke | 1995 | TRITON V | 9536AS | 50 m | 2:07.82 | RES |
108 | 309 | Brayd Lisa | 1997 | IKAST | 50 m | 2:26.95 | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 14, 200m Butterfly Herrer |
Sponsor: Arla |
HCA CUP-rekord 2.09.48 (2004) |
Michael Christensen, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 377 | Düring Tobias | 1989 | HERLEV | 8959AB | 50 m | 2:11.49 | |
2 | 380 | Madsen Troels | 1989 | HERLEV | 8923AC | 50 m | 2:12.05 | |
3 | 149 | Rasmussen Christian | 1989 | GLADSAXE | 8903AC | 50 m | 2:14.94 | |
4 | 463 | Andersen Jonas | 1992 | SVENDBORG | 9271AE | 50 m | 2:17.94 | |
5 | 213 | Søgaard Jan | 1987 | KOLDING | 8759AA | 50 m | 2:19.94 | |
6 | 169 | Skaaning Mathias | 1992 | SØNDERBORG | 9297AC | 50 m | 2:21.24 | |
7 | 160 | Bonnesen Christian Smidt | 1993 | SØNDERBORG | 9327AC | 50 m | 2:25.65 | |
8 | 537 | Bygballe Mads | 1991 | HORSENS | 9177AC | 50 m | 2:26.29 | |
9 | 300 | Schlie Benjamin | 1992 | HERNING | 9233AB | 50 m | 2:30.07 | |
10 | 233 | Skjødt Steffen | 1987 | SILKEBORG | 8769AB | 50 m | 2:31.89 | |
11 | 517 | Jensen Jonas | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 2:39.78 | ||
12 | 527 | Broni Christian | 1992 | IKAST | 9287AC | 50 m | 2:39.80 | |
13 | 361 | Nielsen Kasper Loft | 1987 | HSK SES | 8739AA | 50 m | 2:41.63 | |
14 | 195 | Kristensen Jonas Toftlund | 1992 | NYBORG | 9205AB | 50 m | 2:44.30 | |
15 | 467 | Christensen Mads | 1994 | SVENDBORG | 9497AJ | 50 m | 2:45.81 | |
16 | 541 | Andersen Daniel Steen | 1995 | HORSENS | 9523AG | 50 m | 2:53.50 | |
17 | 5 | Ovesen Sebastian | 1994 | SLAGELSE | 9429AB | 50 m | 2:56.07 | |
18 | 87 | Skafte Asger | 1996 | RINGE | 9631AA | 50 m | 3:20.56 | |
19 | 192 | Skov Christian | 1994 | NYBORG | 9441AE | 50 m | 3:35.04 | |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer |
Sponsor: Fagerberg |
HCA CUP-rekord 2.13.06 (2005) |
Louise Ørnstedt, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 379 | Koziol Kaya | 1992 | HERLEV | 9256AD | 50 m | 2:24.30 | |
2 | 410 | Gregersen Line | 1994 | OSLF-STO95 | 9422AA | 50 m | 2:25.78 | |
3 | 244 | Holmboe-Olesen Christina | 1993 | TRITON B | 9382AJ | 50 m | 2:27.11 | |
4 | 305 | Thalund Pernille | 1990 | HERNING | 9064AB | 50 m | 2:28.97 | |
5 | 55 | Pedersen Simone Norman | 1993 | KØGE | 9332AH | 50 m | 2:29.30 | |
6 | 392 | Pedersen Line Møller | 1989 | FREM-STO95 | 8986AB | 50 m | 2:31.24 | |
7 | 243 | Hemdorff Julie-Sofie | 1991 | TRITON B | 9144AE | 50 m | 2:32.22 | |
8 | 275 | Hedegaard Frederikke | 1993 | HERNING | 9394AJ | 50 m | 2:33.83 | |
9 | 118 | Nyholm Mai | 1993 | TRITON V | 9344AF | 50 m | 2:34.03 | |
10 | 36 | Kallestrup Cathrine | 1993 | FR.SUND | 9382AB | 50 m | 2:34.83 | |
11 | 506 | Truyen Helene T. | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 2:35.64 | ||
12 | 152 | Skaanning-Norris Ida | 1991 | GLADSAXE | 9162AF | 50 m | 2:36.15 | |
13 | 188 | Veerasingham Asvatha P. | 1993 | NYBORG | 9398AE | 50 m | 2:36.40 | |
14 | 222 | Dalby Runa | 1993 | SILKEBORG | 9372AD | 50 m | 2:36.51 | |
15 | 504 | Hjelmaas Asluag M. | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 2:36.69 | ||
16 | 364 | Thams Line Borch | 1990 | HSK SES | 9098AG | 50 m | 2:36.79 | |
17 | 254 | Andersen Camilla | 1993 | HERNING | 9374AB | 50 m | 2:37.63 | |
18 | 78 | Jeppesen Josefine Møller | 1995 | RINGE | 9598AE | 50 m | 2:38.40 | |
19 | 220 | Bruun Sarah Harder | 1993 | SILKEBORG | 9324AJ | 50 m | 2:38.75 | |
20 | 376 | Christensen Kamma | 1994 | HERLEV | 9448AJ | 50 m | 2:38.82 | |
21 | 170 | Staugaard Emilia | 1994 | SØNDERBORG | 9424AJ | 50 m | 2:38.91 | |
22 | 281 | Jespersen Cecilia | 1993 | HERNING | 9364AI | 50 m | 2:41.62 | |
23 | 533 | Pedersen Josephine Holst | 1990 | HORSENS | 9048AB | 50 m | 2:42.06 | |
24 | 503 | Pedersen Karoline | 1994 | BERGEN N. | 50 m | 2:42.26 | ||
25 | 315 | Kjær Jeanette | 1993 | IKAST | 9346AK | 50 m | 2:44.73 | |
26 | 367 | Ahrenkiel Henriette | 1991 | BOV SES | 9114AL | 50 m | 2:44.90 | |
27 | 487 | Pedersen Isabella | 1994 | SVENDBORG | 9468AR | 50 m | 2:45.60 | |
28 | 172 | Sundstrup Amalie | 1994 | SØNDERBORG | 9464AM | 50 m | 2:46.51 | |
29 | 553 | Wesselhoff Stine | 1991 | HERLUFSHOL | 9184AE | 50 m | 2:47.28 | |
30 | 452 | Strømbeck Pernille | 1994 | OPNØR SES | 9462AH | 50 m | 2:47.99 | |
31 | 372 | Lundin Louise | 1992 | BOV SES | 9262AN | 50 m | 2:48.34 | |
32 | 80 | Jørgensen Helene | 1995 | RINGE | 9598AB | 50 m | 2:48.58 | |
33 | 406 | Welinder Hanne | 1995 | OSK-STO95 | 9594AC | 50 m | 2:49.20 | |
34 | 199 | Andersen Katrine | 1993 | KOLDING | 9382AA | 50 m | 2:49.39 | |
35 | 325 | Frahm Anja | 1992 | IKAST | 9296AF | 50 m | 2:49.40 | |
36 | 191 | Skyggelund Nadia S. | 1993 | NYBORG | 9316AO | 50 m | 2:51.67 | |
37 | 545 | Ballegaard Kit | 1988 | HERLUFSHOL | 8886AB | 50 m | 2:52.23 | |
38 | 501 | Bönes Elna L. | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 2:52.99 | ||
39 | 490 | Schrøder Matilde | 1996 | SVENDBORG | 9664AG | 50 m | 2:53.17 | |
40 | 83 | Madsen Line Føns | 1995 | RINGE | 9532AA | 50 m | 2:53.30 | |
41 | 266 | Ebbesen Karoline Kragh | 1991 | HERNING | 9156AB | 50 m | 2:53.45 | |
42 | 23 | Bjørklund Marisa | 1995 | FR.SUND | 9554AD | 50 m | 2:54.01 | |
43 | 45 | Vilmand Ida Pommerencke | 1993 | FR.SUND | 9322AF | 50 m | 2:54.44 | |
44 | 2 | Bøgh Mie | 1991 | SLAGELSE | 9184AA | 50 m | 2:54.54 | |
45 | 43 | Ringgaard Amalie | 1996 | FR.SUND | 9602AJ | 50 m | 2:55.10 | |
46 | 446 | Elberg Thea | 1993 | OPNØR SES | 9308AH | 50 m | 2:59.16 | |
47 | 447 | Green Julie | 1994 | OPNØR SES | 9434AC | 50 m | 2:59.30 | |
48 | 418 | Tolstrup Johanne Kjær | 1995 | OSLF-STO95 | 9538AN | 50 m | 3:02.88 | |
49 | 483 | Metzsch Charlotte | 1993 | SVENDBORG | 9306AO | 50 m | 3:03.12 | |
50 | 40 | Nissen Katja | 1995 | FR.SUND | 9566AC | 50 m | 3:04.54 | |
51 | 182 | Jacobsen Camilla L. | 1994 | NYBORG | 060194 | 50 m | 3:05.86 | |
52 | 449 | Hansen Tatjana | 1997 | OPNØR SES | 50 m | 3:08.87 | ||
53 | 135 | Põder Irma Mirjam | 1995 | VIIMSI | 50 m | 3:10.02 | ||
54 | 189 | Christensen Isabella R. | 1996 | NYBORG | 9622AI | 50 m | 3:15.32 | |
55 | 311 | Bundgaard Camilla | 1990 | IKAST | 9052AH | 50 m | 3:16.29 | |
56 | 474 | Johansen Louise | 1993 | SVENDBORG | 9322AO | 50 m | 3:23.40 | |
57 | 327 | Jakobsen Karen K. | 1995 | TRITON V | 50 m | 3:25.00 | RES | |
58 | 476 | Kallesøe Mathilde | 1993 | SVENDBORG | 9326AR | 50 m | 3:27.47 | RES |
59 | 302 | Sørensen Emma | 1997 | HERNING | 9774AL | 50 m | 3:31.54 | RES |
60 | 277 | Hiltmar Emma | 1996 | HERNING | 9602AL | 50 m | 4:00.07 | RES |
61 | 35 | Ibsen Josefine | 1994 | FR.SUND | 9482AM | 50 m | RES | |
62 | 19 | Andersen Line | 1991 | FR.SUND | 9158AG | 50 m | RES | |
63 | 38 | Kunstek Julie | 1994 | FR.SUND | 9458AA | 50 m | RES | |
64 | 41 | Poulsen Karoline | 1994 | FR.SUND | 9498AD | 50 m | RES | |
65 | 293 | Nielsen Johanne | 1996 | HERNING | 9638AL | 50 m | RES | |
66 | 44 | Thorsen Kimmie | 1992 | FR.SUND | 9288AH | 50 m | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer |
Sponsor: DSV |
HCA CUP-rekord 4.12.57 (2007) |
Troels Madsen, Herlev Svømmeklub |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 380 | Madsen Troels | 1989 | HERLEV | 8923AC | 50 m | 4:05.39 | |
2 | 53 | Luplau Nicklas | 1989 | KØGE | 8931AA | 50 m | 4:06.40 | |
3 | 394 | Østergaard Stephan Norman | 1989 | FREM-STO95 | 8953AA | 50 m | 4:08.33 | |
4 | 54 | Møller Nikolaj Kirketerp | 1990 | KØGE | 9039AC | 50 m | 4:09.77 | |
5 | 255 | Andersen Casper | 1987 | HERNING | 8735AB | 50 m | 4:12.76 | |
6 | 343 | Christiansen Christian | 1991 | HSK SES | 9161AC | 50 m | 4:17.74 | |
7 | 513 | Johannessen Elvind | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 4:18.78 | ||
8 | 154 | Wagner Martin | 1991 | GLADSAXE | 9167AA | 50 m | 4:19.65 | |
9 | 264 | Duedahl Martin | 1985 | HERNING | 8563AB | 50 m | 4:22.18 | |
10 | 179 | Holst Jacob | 1991 | NYBORG | 9197AF | 50 m | 4:22.70 | |
11 | 159 | Andersen Mads | 1990 | SØNDERBORG | 9079AE | 50 m | 4:25.39 | |
12 | 57 | Stevnsborg Bjarke | 1990 | KØGE | 9061AA | 50 m | 4:25.86 | |
13 | 160 | Bonnesen Christian Smidt | 1993 | SØNDERBORG | 9327AC | 50 m | 4:26.06 | |
14 | 56 | Paaske Christian | 1992 | KØGE | 9261AD | 50 m | 4:28.41 | |
15 | 276 | Hiltmar Andreas B. | 1993 | HERNING | 9335AB | 50 m | 4:29.14 | |
16 | 463 | Andersen Jonas | 1992 | SVENDBORG | 9271AE | 50 m | 4:29.70 | |
17 | 319 | Nannerup Jens H. | 1993 | IKAST | 9357AH | 50 m | 4:30.63 | |
18 | 271 | Hansen Martin G. | 1992 | HERNING | 9295AC | 50 m | 4:31.33 | |
19 | 383 | Westermann Mathias | 1991 | HERLEV | 9169AA | 50 m | 4:31.93 | |
20 | 298 | Rosager Alexander | 1991 | HERNING | 9127AD | 50 m | 4:34.78 | |
21 | 499 | Berg Svenn | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 4:38.07 | ||
22 | 162 | Engstrup-Jepsen Peder | 1993 | SØNDERBORG | 9373AH | 50 m | 4:41.55 | |
23 | 548 | Hansen Tore | 1992 | HERLUFSHOL | 9295AH | 50 m | 4:43.30 | |
24 | 129 | Parts Sander | 1992 | VIIMSI | 50 m | 4:44.33 | ||
25 | 511 | Heimdal Markus | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 4:46.42 | ||
26 | 519 | Lie Markus | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 4:47.83 | ||
27 | 439 | Seistrup Johan | 1989 | DSF | 8957AE | 50 m | 4:50.25 | |
28 | 517 | Jensen Jonas | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 4:50.58 | ||
29 | 294 | Nørgaard Kristoffer | 1993 | HERNING | 9339AI | 50 m | 4:50.95 | |
30 | 236 | Weis Emil | 1994 | SILKEBORG | 9409AG | 50 m | 4:52.30 | |
31 | 371 | Laumark Dennis | 1993 | BOV SES | 9329AG | 50 m | 4:55.82 | |
32 | 227 | Hansen Thomas S. | 1993 | SILKEBORG | 9347AA | 50 m | 4:55.96 | |
33 | 528 | Jakobsen Martin | 1992 | IKAST | 9275AE | 50 m | 4:58.00 | |
34 | 124 | Schlünzen Stig | 1993 | TRITON V | 9389AI | 50 m | 5:01.30 | |
35 | 261 | Christensen Jonathan | 1993 | HERNING | 9375AD | 50 m | 5:06.42 | |
36 | 120 | Pedersen Nicolai | 1994 | TRITON V | 9499AK | 50 m | 5:07.91 | |
37 | 488 | Riis Alexander | 1993 | SVENDBORG | 9315AK | 50 m | 5:08.02 | |
38 | 238 | Zähringer Felix | 1994 | SILKEBORG | 9437AD | 50 m | 5:09.37 | |
39 | 434 | Hansen Nicklas Trier | 1994 | DSF | 9475AH | 50 m | 5:10.00 | |
40 | 345 | Collins Erik | 1994 | HSK SES | 9447AM | 50 m | 5:11.19 | |
41 | 125 | Segato Anders | 1993 | TRITON V | 9335AK | 50 m | 5:13.24 | |
42 | 164 | Kreft Tim | 1992 | SØNDERBORG | 9201AH | 50 m | 5:15.48 | |
43 | 75 | Hindsgaul Rasmus | 1994 | RINGE | 9405AF | 50 m | 5:18.94 | |
44 | 109 | Hyldgaard Rasmus K. | 1993 | TRITON V | 9353AG | 50 m | 5:26.90 | |
45 | 313 | Hvolgaard Mikkel | 1995 | IKAST | 9505AI | 50 m | 5:30.38 | |
46 | 224 | Grønbo Mikkel | 1996 | SILKEBORG | 9695AC | 50 m | 5:35.74 | |
47 | 284 | Kloster Daniel | 1992 | HERNING | 9207AF | 50 m | 5:36.07 | |
48 | 88 | Skafte Eik | 1998 | RINGE | 9805AA | 50 m | 5:36.79 | |
49 | 257 | Asfeldt Robert | 1996 | HERNING | 9625AD | 50 m | 5:37.20 | |
50 | 178 | Carney Steven | 1994 | NYBORG | 9405AK | 50 m | 5:42.78 | |
51 | 214 | Voss Nikolaj | 1994 | KOLDING | 9489AF | 50 m | 5:47.20 | |
52 | 369 | Christensen Rasmus | 1996 | BOV SES | 9695AD | 50 m | 5:56.40 | |
53 | 350 | Hvalsøe Henrik | 1993 | HSK SES | 9369AK | 50 m | 5:57.66 | |
54 | 104 | Christiansen Simon M. | 1993 | TRITON V | 9381AK | 50 m | 6:06.01 | |
55 | 348 | Haraldson Daniel F. | 1994 | HSK SES | 50 m | 6:07.68 | ||
56 | 37 | Kallestrup Sebastian | 1996 | FR.SUND | 9607AA | 50 m | 7:00.52 | |
57 | 183 | Lambert Anton Holten | 1997 | NYBORG | 9775AC | 50 m | 7:30.28 | RES |
58 | 180 | Jørgensen Jens Høj | 1996 | NYBORG | 50 m | 8:01.44 | RES | |
59 | 252 | Abildgaard Jens Glent | 1991 | HERNING | 9117AE | 50 m | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer |
Sponsor: DSV |
HCA CUP-rekord 4.12.57 (2007) |
Troels Madsen, Herlev Svømmeklub |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 380 | Madsen Troels | 1989 | HERLEV | 8923AC | 50 m | 4:05.39 | |
2 | 53 | Luplau Nicklas | 1989 | KØGE | 8931AA | 50 m | 4:06.40 | |
3 | 394 | Østergaard Stephan Norman | 1989 | FREM-STO95 | 8953AA | 50 m | 4:08.33 | |
4 | 54 | Møller Nikolaj Kirketerp | 1990 | KØGE | 9039AC | 50 m | 4:09.77 | |
5 | 255 | Andersen Casper | 1987 | HERNING | 8735AB | 50 m | 4:12.76 | |
6 | 343 | Christiansen Christian | 1991 | HSK SES | 9161AC | 50 m | 4:17.74 | |
7 | 513 | Johannessen Elvind | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 4:18.78 | ||
8 | 154 | Wagner Martin | 1991 | GLADSAXE | 9167AA | 50 m | 4:19.65 | |
9 | 264 | Duedahl Martin | 1985 | HERNING | 8563AB | 50 m | 4:22.18 | |
10 | 179 | Holst Jacob | 1991 | NYBORG | 9197AF | 50 m | 4:22.70 | |
11 | 159 | Andersen Mads | 1990 | SØNDERBORG | 9079AE | 50 m | 4:25.39 | |
12 | 57 | Stevnsborg Bjarke | 1990 | KØGE | 9061AA | 50 m | 4:25.86 | |
13 | 160 | Bonnesen Christian Smidt | 1993 | SØNDERBORG | 9327AC | 50 m | 4:26.06 | |
14 | 56 | Paaske Christian | 1992 | KØGE | 9261AD | 50 m | 4:28.41 | |
15 | 276 | Hiltmar Andreas B. | 1993 | HERNING | 9335AB | 50 m | 4:29.14 | |
16 | 463 | Andersen Jonas | 1992 | SVENDBORG | 9271AE | 50 m | 4:29.70 | |
17 | 319 | Nannerup Jens H. | 1993 | IKAST | 9357AH | 50 m | 4:30.63 | |
18 | 271 | Hansen Martin G. | 1992 | HERNING | 9295AC | 50 m | 4:31.33 | |
19 | 383 | Westermann Mathias | 1991 | HERLEV | 9169AA | 50 m | 4:31.93 | |
20 | 298 | Rosager Alexander | 1991 | HERNING | 9127AD | 50 m | 4:34.78 | |
21 | 499 | Berg Svenn | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 4:38.07 | ||
22 | 162 | Engstrup-Jepsen Peder | 1993 | SØNDERBORG | 9373AH | 50 m | 4:41.55 | |
23 | 548 | Hansen Tore | 1992 | HERLUFSHOL | 9295AH | 50 m | 4:43.30 | |
24 | 129 | Parts Sander | 1992 | VIIMSI | 50 m | 4:44.33 | ||
25 | 511 | Heimdal Markus | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 4:46.42 | ||
26 | 519 | Lie Markus | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 4:47.83 | ||
27 | 439 | Seistrup Johan | 1989 | DSF | 8957AE | 50 m | 4:50.25 | |
28 | 517 | Jensen Jonas | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 4:50.58 | ||
29 | 294 | Nørgaard Kristoffer | 1993 | HERNING | 9339AI | 50 m | 4:50.95 | |
30 | 236 | Weis Emil | 1994 | SILKEBORG | 9409AG | 50 m | 4:52.30 | |
31 | 371 | Laumark Dennis | 1993 | BOV SES | 9329AG | 50 m | 4:55.82 | |
32 | 227 | Hansen Thomas S. | 1993 | SILKEBORG | 9347AA | 50 m | 4:55.96 | |
33 | 528 | Jakobsen Martin | 1992 | IKAST | 9275AE | 50 m | 4:58.00 | |
34 | 124 | Schlünzen Stig | 1993 | TRITON V | 9389AI | 50 m | 5:01.30 | |
35 | 261 | Christensen Jonathan | 1993 | HERNING | 9375AD | 50 m | 5:06.42 | |
36 | 120 | Pedersen Nicolai | 1994 | TRITON V | 9499AK | 50 m | 5:07.91 | |
37 | 488 | Riis Alexander | 1993 | SVENDBORG | 9315AK | 50 m | 5:08.02 | |
38 | 238 | Zähringer Felix | 1994 | SILKEBORG | 9437AD | 50 m | 5:09.37 | |
39 | 434 | Hansen Nicklas Trier | 1994 | DSF | 9475AH | 50 m | 5:10.00 | |
40 | 345 | Collins Erik | 1994 | HSK SES | 9447AM | 50 m | 5:11.19 | |
41 | 125 | Segato Anders | 1993 | TRITON V | 9335AK | 50 m | 5:13.24 | |
42 | 164 | Kreft Tim | 1992 | SØNDERBORG | 9201AH | 50 m | 5:15.48 | |
43 | 75 | Hindsgaul Rasmus | 1994 | RINGE | 9405AF | 50 m | 5:18.94 | |
44 | 109 | Hyldgaard Rasmus K. | 1993 | TRITON V | 9353AG | 50 m | 5:26.90 | |
45 | 313 | Hvolgaard Mikkel | 1995 | IKAST | 9505AI | 50 m | 5:30.38 | |
46 | 224 | Grønbo Mikkel | 1996 | SILKEBORG | 9695AC | 50 m | 5:35.74 | |
47 | 284 | Kloster Daniel | 1992 | HERNING | 9207AF | 50 m | 5:36.07 | |
48 | 88 | Skafte Eik | 1998 | RINGE | 9805AA | 50 m | 5:36.79 | |
49 | 257 | Asfeldt Robert | 1996 | HERNING | 9625AD | 50 m | 5:37.20 | |
50 | 178 | Carney Steven | 1994 | NYBORG | 9405AK | 50 m | 5:42.78 | |
51 | 214 | Voss Nikolaj | 1994 | KOLDING | 9489AF | 50 m | 5:47.20 | |
52 | 369 | Christensen Rasmus | 1996 | BOV SES | 9695AD | 50 m | 5:56.40 | |
53 | 350 | Hvalsøe Henrik | 1993 | HSK SES | 9369AK | 50 m | 5:57.66 | |
54 | 104 | Christiansen Simon M. | 1993 | TRITON V | 9381AK | 50 m | 6:06.01 | |
55 | 348 | Haraldson Daniel F. | 1994 | HSK SES | 50 m | 6:07.68 | ||
56 | 37 | Kallestrup Sebastian | 1996 | FR.SUND | 9607AA | 50 m | 7:00.52 | |
57 | 183 | Lambert Anton Holten | 1997 | NYBORG | 9775AC | 50 m | 7:30.28 | RES |
58 | 180 | Jørgensen Jens Høj | 1996 | NYBORG | 50 m | 8:01.44 | RES | |
59 | 252 | Abildgaard Jens Glent | 1991 | HERNING | 9117AE | 50 m | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 17, 100m Butterfly Damer |
Sponsor: Konica Minolta |
HCA CUP-rekord 1.04.58 (2007) |
Julie Hougård, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 386 | Ottesen Jeanette | 1987 | KVIK | 8728AB | 50 m | 59.50 | |
2 | 420 | Hougård Julie | 1991 | OSLF-STO95 | 9184AI | 50 m | 1:04.09 | |
3 | 290 | Mikkelsen Heidi | 1985 | HERNING | 8516AA | 50 m | 1:06.04 | |
4 | 258 | Balle Mathilde | 1989 | HERNING | 8964AD | 50 m | 1:06.83 | |
5 | 146 | Gadgaard Siff Ørts | 1991 | GLADSAXE | 9164AH | 50 m | 1:07.07 | |
6 | 50 | Hemmingsen Sine | 1992 | KØGE | 9214AE | 50 m | 1:08.02 | |
7 | 51 | Jacobsen Camilla | 1990 | KØGE | 9002AH | 50 m | 1:08.32 | |
8 | 19 | Andersen Line | 1991 | FR.SUND | 9158AG | 50 m | 1:08.94 | |
9 | 379 | Koziol Kaya | 1992 | HERLEV | 9256AD | 50 m | 1:09.02 | |
10 | 143 | Axelsen Katrine | 1992 | GLADSAXE | 9208AH | 50 m | 1:09.12 | |
11 | 137 | Jakobsen Belinda | 1990 | KØGE | 9094AH | 50 m | 1:10.23 | |
12 | 466 | Birkbak Anna | 1990 | SVENDBORG | 9058AG | 50 m | 1:10.27 | |
13 | 507 | Søfteland Hanne | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:10.86 | ||
14 | 286 | Lunding Nanna | 1991 | HERNING | 9122AB | 50 m | 1:11.24 | |
15 | 209 | Larsen Ida | 1991 | KOLDING | 9122AE | 50 m | 1:11.51 | |
16 | 48 | Gerdts Terese | 1993 | KØGE | 9388AH | 50 m | 1:11.53 | |
17 | 249 | Rasmussen Natascha | 1989 | TRITON B | 8996AA | 50 m | 1:12.17 | |
18 | 31 | Fyrstenborg Line | 1992 | FR.SUND | 9268AA | 50 m | 1:12.36 | |
19 | 34 | Hedelund Louise | 1992 | FR.SUND | 9296AK | 50 m | 1:12.37 | |
20 | 365 | Øgendahl Kathrine | 1991 | HSK SES | 9178AG | 50 m | 1:12.45 | |
21 | 102 | Bundgaard Karen | 1992 | TRITON V | 9244AA | 50 m | 1:13.14 | |
22 | 408 | Egelund Mathilde | 1991 | OSLF-STO95 | 9196AI | 50 m | 1:13.43 | |
23 | 155 | Westh Signe | 1993 | GLADSAXE | 9378AG | 50 m | 1:13.57 | |
24 | 47 | Bang Celine | 1994 | KØGE | 9466AK | 50 m | 1:13.59 | |
25 | 516 | Jensen Katrine | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:13.80 | ||
26 | 228 | Kjeldsen Isabella | 1993 | SILKEBORG | 9346AJ | 50 m | 1:13.84 | |
27 | 222 | Dalby Runa | 1993 | SILKEBORG | 9372AD | 50 m | 1:14.14 | |
28 | 515 | Pedersen Irmeling | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:14.38 | ||
29 | 297 | Rohde Iben | 1994 | HERNING | 9424AM | 50 m | 1:14.63 | |
30 | 535 | Rasmussen Louise | 1992 | HORSENS | 9254AI | 50 m | 1:14.76 | |
31 | 199 | Andersen Katrine | 1993 | KOLDING | 9382AA | 50 m | 1:14.85 | |
32 | 127 | Stanbury Helena | 1990 | TRITON V | 9018AE | 50 m | 1:14.98 | |
33 | 435 | Hoffmann Lea | 1991 | DSF | 9188AF | 50 m | 1:15.11 | |
34 | 235 | Tolstrup Signe | 1995 | SILKEBORG | 9588AI | 50 m | 1:15.36 | |
35 | 188 | Veerasingham Asvatha P. | 1993 | NYBORG | 9398AE | 50 m | 1:15.64 | |
36 | 243 | Hemdorff Julie-Sofie | 1991 | TRITON B | 9144AE | 50 m | 1:16.33 | |
37 | 61 | Hansen Julie Piihl | 1992 | NAKSKOV | 9272AI | 50 m | 1:16.66 | |
38 | 315 | Kjær Jeanette | 1993 | IKAST | 9346AK | 50 m | 1:16.68 | |
39 | 419 | Villadsen Cecilie | 1995 | OSLF-STO95 | 9584AF | 50 m | 1:17.04 | |
40 | 389 | Koch Astrid | 1994 | FREM-STO95 | 9482AH | 50 m | 1:17.32 | |
41 | 23 | Bjørklund Marisa | 1995 | FR.SUND | 9554AD | 50 m | 1:17.49 | |
42 | 112 | Laugesen Monika | 1992 | TRITON V | 9294AK | 50 m | 1:17.85 | |
43 | 547 | Hansen Anna | 1993 | HERLUFSHOL | 9364AD | 50 m | 1:18.51 | |
44 | 274 | Hansen Simone Friis | 1995 | HERNING | 9538AG | 50 m | 1:18.72 | |
45 | 100 | Alpiger Simone | 1992 | TRITON V | 9276AC | 50 m | 1:18.76 | |
46 | 119 | Nørreslet Laura | 1994 | TRITON V | 9452AC | 50 m | 1:18.85 | |
47 | 404 | Nielsen Helene | 1993 | OSK-STO95 | 9344AK | 50 m | 1:19.36 | |
48 | 242 | Damgaard Mie | 1991 | TRITON B | 9144AD | 50 m | 1:19.62 | |
49 | 26 | Desvig-Bol Camilla | 1993 | FR.SUND | 9336AG | 50 m | 1:19.62 | |
50 | 306 | Brayd Tascha Mac | 1993 | HERNING | 9384AJ | 50 m | 1:19.94 | |
51 | 80 | Jørgensen Helene | 1995 | RINGE | 9598AB | 50 m | 1:20.07 | |
52 | 198 | Schmidt Josephine | 1993 | NYBORG | 9354AB | 50 m | 1:20.63 | |
53 | 22 | Bjørklund Jeannie | 1992 | FR.SUND | 9278AE | 50 m | 1:20.68 | |
54 | 487 | Pedersen Isabella | 1994 | SVENDBORG | 9468AR | 50 m | 1:21.05 | |
55 | 207 | Kiel Anna | 1993 | KOLDING | 9388AD | 50 m | 1:21.57 | |
56 | 303 | Sørensen Sisse | 1996 | HERNING | 9674AB | 50 m | 1:21.63 | |
57 | 532 | Hansen Line Nadia | 1994 | HORSENS | 9456AI | 50 m | 1:22.00 | |
58 | 325 | Frahm Anja | 1992 | IKAST | 9296AF | 50 m | 1:22.46 | |
59 | 128 | Terp Julie | 1993 | TRITON V | 9368AH | 50 m | 1:23.20 | |
60 | 398 | Kieler Mette | 1995 | OSK-STO95 | 9562AJ | 50 m | 1:24.58 | |
61 | 111 | Kert Karoline | 1995 | TRITON V | 9576AA | 50 m | 1:24.81 | |
62 | 68 | Aagaard Andrea | 1996 | RINGE | 9663AD | 50 m | 1:25.13 | |
63 | 433 | Hansen Cecilia H. | 1990 | DSF | 9098AD | 50 m | 1:25.34 | |
64 | 38 | Kunstek Julie | 1994 | FR.SUND | 9458AA | 50 m | 1:25.86 | |
65 | 14 | Munk Sisse | 1992 | GRENAA | 50 m | 1:25.99 | ||
66 | 225 | Gøttler Sofie | 1995 | SILKEBORG | 9526AC | 50 m | 1:26.74 | |
67 | 450 | Larsen Henriette | 1994 | OPNØR SES | 9418AN | 50 m | 1:26.99 | |
68 | 82 | Madsen Linda Føns | 1993 | RINGE | 9352AJ | 50 m | 1:27.15 | |
69 | 229 | Mogensen Kalinka T. | 1995 | SILKEBORG | 9506AA | 50 m | 1:30.11 | |
70 | 103 | Christiansen Katrine | 1993 | TRITON V | 9348AD | 50 m | 1:30.68 | |
71 | 278 | Hindhede Mille Kjær | 1997 | HERNING | 9734AE | 50 m | 1:31.23 | |
72 | 163 | Holm Julie Troldtoft | 1994 | SØNDERBORG | 9424AD | 50 m | 1:34.59 | |
73 | 387 | Brandstrup Cecilie Lacour | 1994 | FREM-STO95 | 9454AS | 50 m | 1:34.75 | |
74 | 260 | Bæk Tina | 1994 | HERNING | 9424AL | 50 m | 1:35.72 | |
75 | 452 | Strømbeck Pernille | 1994 | OPNØR SES | 9462AH | 50 m | 1:36.85 | |
76 | 446 | Elberg Thea | 1993 | OPNØR SES | 9308AH | 50 m | 1:37.07 | |
77 | 95 | Vendelboe Trine | 1995 | RINGE | 9518AE | 50 m | 1:37.20 | |
78 | 492 | Strømkjær Liv | 1996 | SVENDBORG | 9616AM | 50 m | 1:39.65 | |
79 | 21 | Bjerre Signe | 1998 | FR.SUND | 9854AB | 50 m | 1:40.48 | |
80 | 43 | Ringgaard Amalie | 1996 | FR.SUND | 9602AJ | 50 m | 1:42.83 | |
81 | 140 | Larsen Cecilie T. | 1996 | RINGE | 9604AB | 50 m | 1:44.82 | |
82 | 417 | Refer Line Fritsdal | 1995 | OSLF-STO95 | 9534AI | 50 m | 1:45.41 | |
83 | 136 | Liblikman Grete | 1996 | VIIMSI | 50 m | 1:48.98 | ||
84 | 79 | Jørgensen Anne Sofie | 1998 | RINGE | 9892AA | 50 m | 1:49.95 | |
85 | 186 | Meyer Nadia | 1995 | NYBORG | 9572AG | 50 m | 1:54.58 | |
86 | 477 | Kallesøe Mette | 1995 | SVENDBORG | 9568AN | 50 m | 1:55.55 | |
87 | 292 | Moesgaard Lea | 1998 | HERNING | 9846AC | 50 m | 1:56.35 | |
88 | 94 | Tukjær Helene | 1994 | RINGE | 9428AL | 50 m | 2:02.39 | |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer |
Sponsor: Keofitt |
HCA CUP-rekord 2.24.74 (2005) |
Daniel Jakobsen, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 64 | Pommersgaard Jon | 1990 | NAKSKOV | 9029AD | 50 m | 2:30.50 | |
2 | 512 | Halhjem Espen | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 2:31.96 | ||
3 | 299 | Sangild Lasse | 1990 | HERNING | 9051AC | 50 m | 2:33.97 | |
4 | 295 | Pedersen Mads | 1991 | HERNING | 9111AB | 50 m | 2:34.74 | |
5 | 9 | Fogh Mads | 1990 | GRENAA | 50 m | 2:36.29 | ||
6 | 538 | Lagoni Henrik | 1991 | HORSENS | 9187AD | 50 m | 2:37.27 | |
7 | 513 | Johannessen Elvind | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 2:37.36 | ||
8 | 385 | Larsen Kristian Weber | 1990 | KVIK | 9031AA | 50 m | 2:38.00 | |
9 | 539 | Lagoni Brian | 1985 | HORSENS | 8555AA | 50 m | 2:40.00 | |
10 | 148 | Petersen Thomas Hindborg | 1991 | GLADSAXE | 9115AC | 50 m | 2:40.50 | |
11 | 271 | Hansen Martin G. | 1992 | HERNING | 9295AC | 50 m | 2:41.36 | |
12 | 497 | Kingo Henrik | 1991 | SVENDBORG | 9123AB | 50 m | 2:46.01 | |
13 | 509 | Hole Håvard | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 2:47.30 | ||
14 | 162 | Engstrup-Jepsen Peder | 1993 | SØNDERBORG | 9373AH | 50 m | 2:47.50 | |
15 | 518 | Bryn Sondre | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 2:47.78 | ||
16 | 354 | Koch Rasmus | 1992 | HSK SES | 9213AC | 50 m | 2:48.18 | |
17 | 58 | Warm Christian | 1992 | KØGE | 9289AF | 50 m | 2:48.63 | |
18 | 161 | Bonnesen Søren Smidt | 1992 | SØNDERBORG | 9203AD | 50 m | 2:50.35 | |
19 | 498 | Williams Christopher | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 2:50.86 | ||
20 | 471 | Hansen Rasmus | 1992 | SVENDBORG | 9235AG | 50 m | 2:51.79 | |
21 | 42 | Rasmussen Kasper Kimose | 1993 | FR.SUND | 9355AE | 50 m | 2:53.22 | |
22 | 467 | Christensen Mads | 1994 | SVENDBORG | 9497AJ | 50 m | 2:54.11 | |
23 | 114 | Lauridsen Jonas | 1991 | TRITON V | 9181AG | 50 m | 2:54.42 | |
24 | 486 | Olsen Mikael | 1992 | SVENDBORG | 9283AJ | 50 m | 2:54.98 | |
25 | 75 | Hindsgaul Rasmus | 1994 | RINGE | 9405AF | 50 m | 2:55.15 | |
26 | 6 | Tingsgaard Jakob | 1993 | SLAGELSE | 9301AB | 50 m | 2:55.71 | |
27 | 519 | Lie Markus | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 2:56.01 | ||
28 | 543 | Hansen Nikolaj | 1993 | HORSENS | 9303AK | 50 m | 2:57.61 | |
29 | 17 | Würtz Tobias | 1992 | GRENAA | 50 m | 2:58.99 | ||
30 | 296 | Poulsen Jonas | 1994 | HERNING | 9439AI | 50 m | 3:00.39 | |
31 | 32 | Fyrstenborg Rune | 1994 | FR.SUND | 9491AD | 50 m | 3:00.46 | |
32 | 316 | Liltorp Claus | 1991 | IKAST | 9191AA | 50 m | 3:01.18 | |
33 | 131 | Visnapuu Lauri | 1994 | VIIMSI | 50 m | 3:06.50 | ||
34 | 288 | Meineche Lasse | 1994 | HERNING | 9499AM | 50 m | 3:08.58 | |
35 | 320 | Nielsen Nicklas B. | 1995 | IKAST | 9519AA | 50 m | 3:10.00 | |
36 | 442 | Johansen Glen | 1993 | HSK SES | 9337AD | 50 m | 3:11.04 | |
37 | 402 | Morsø Kasper Holm | 1993 | OSK-STO95 | 9321AG | 50 m | 3:11.61 | |
38 | 181 | Månsson Alexander Højen | 1994 | NYBORG | 9413AI | 50 m | 3:12.43 | |
39 | 115 | Lundberg Theodor | 1994 | TRITON V | 9459AK | 50 m | 3:12.99 | |
40 | 257 | Asfeldt Robert | 1996 | HERNING | 9625AD | 50 m | 3:15.68 | |
41 | 356 | Madsen Nikolaj Junker | 1993 | HSK SES | 9327AL | 50 m | 3:18.90 | |
42 | 321 | Nielsen Rasmus Sand | 1993 | IKAST | 50 m | 3:19.67 | ||
43 | 109 | Hyldgaard Rasmus K. | 1993 | TRITON V | 9353AG | 50 m | 3:25.96 | |
44 | 462 | Andersen Christian | 1993 | SVENDBORG | 9351AK | 50 m | 3:34.43 | |
45 | 431 | Rye Jacob | 1992 | TRITON V | 9207AJ | 50 m | 3:37.07 | |
46 | 269 | Frederiksen Alexander | 1994 | HERNING | 9401AN | 50 m | 3:47.98 | |
47 | 20 | Bendsen Oskar | 1996 | FR.SUND | 9687AI | 50 m | 3:52.03 | |
48 | 482 | Madsen Toke Ringmann | 1997 | SVENDBORG | 50 m | 3:56.20 | ||
49 | 485 | Nielsen Nicolaj | 1996 | SVENDBORG | 9647AD | 50 m | 4:12.69 | RES |
50 | 430 | Runge Casper | 1995 | TRITON V | 9551AN | 50 m | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 19, 400m Medley Damer |
Sponsor: Nordea |
HCA CUP-rekord 5.08.79 (2006) |
Amalie Dinesen, Herlev Svømmeklub |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 408 | Egelund Mathilde | 1991 | OSLF-STO95 | 9196AI | 50 m | 5:19.47 | |
2 | 305 | Thalund Pernille | 1990 | HERNING | 9064AB | 50 m | 5:19.51 | |
3 | 420 | Hougård Julie | 1991 | OSLF-STO95 | 9184AI | 50 m | 5:19.74 | |
4 | 514 | Hestdal Andrea | 1994 | BERGEN N. | 50 m | 5:20.64 | ||
5 | 239 | Østergaard Freja | 1995 | SILKEBORG | 9552AF | 50 m | 5:22.91 | |
6 | 378 | Hasemann Mette | 1993 | HERLEV | 9352AB | 50 m | 5:30.71 | |
7 | 508 | Syversen Lise S. | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 5:36.72 | ||
8 | 502 | Bremer Kaja | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 5:36.85 | ||
9 | 440 | Wielandt Sabrine | 1989 | DSF | 8916AB | 50 m | 5:40.00 | |
10 | 185 | Madsen Lykke | 1988 | NYBORG | 8868AA | 50 m | 5:42.83 | |
11 | 437 | Pedersen Cecilie M. | 1993 | DSF | 9378AA | 50 m | 5:45.00 | |
12 | 228 | Kjeldsen Isabella | 1993 | SILKEBORG | 9346AJ | 50 m | 5:47.00 | |
13 | 234 | Thostrup Elisabeth H. | 1992 | SILKEBORG | 9224AI | 50 m | 5:48.83 | |
14 | 44 | Thorsen Kimmie | 1992 | FR.SUND | 9288AH | 50 m | 5:50.57 | |
15 | 220 | Bruun Sarah Harder | 1993 | SILKEBORG | 9324AJ | 50 m | 5:55.38 | |
16 | 435 | Hoffmann Lea | 1991 | DSF | 9188AF | 50 m | 6:00.00 | |
17 | 315 | Kjær Jeanette | 1993 | IKAST | 9346AK | 50 m | 6:01.58 | |
18 | 65 | Wiecker Siri | 1994 | NAKSKOV | 9494AM | 50 m | 6:09.03 | |
19 | 211 | Sandvang Malene | 1995 | KOLDING | 9566AD | 50 m | 6:23.18 | |
20 | 409 | Gilbo Amina | 1995 | OSLF-STO95 | 9512AO | 50 m | 6:25.05 | |
21 | 182 | Jacobsen Camilla L. | 1994 | NYBORG | 060194 | 50 m | 6:30.78 | |
22 | 95 | Vendelboe Trine | 1995 | RINGE | 9518AE | 50 m | 6:42.55 | |
23 | 27 | Dresler Mie Astrup | 1996 | FR.SUND | 9622AJ | 50 m | 7:10.35 | |
24 | 43 | Ringgaard Amalie | 1996 | FR.SUND | 9602AJ | 50 m | 7:21.47 | |
25 | 474 | Johansen Louise | 1993 | SVENDBORG | 9322AO | 50 m | 8:10.40 | RES |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 19, 400m Medley Damer |
Sponsor: Nordea |
HCA CUP-rekord 5.08.79 (2006) |
Amalie Dinesen, Herlev Svømmeklub |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 408 | Egelund Mathilde | 1991 | OSLF-STO95 | 9196AI | 50 m | 5:19.47 | |
2 | 305 | Thalund Pernille | 1990 | HERNING | 9064AB | 50 m | 5:19.51 | |
3 | 420 | Hougård Julie | 1991 | OSLF-STO95 | 9184AI | 50 m | 5:19.74 | |
4 | 514 | Hestdal Andrea | 1994 | BERGEN N. | 50 m | 5:20.64 | ||
5 | 239 | Østergaard Freja | 1995 | SILKEBORG | 9552AF | 50 m | 5:22.91 | |
6 | 378 | Hasemann Mette | 1993 | HERLEV | 9352AB | 50 m | 5:30.71 | |
7 | 508 | Syversen Lise S. | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 5:36.72 | ||
8 | 502 | Bremer Kaja | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 5:36.85 | ||
9 | 440 | Wielandt Sabrine | 1989 | DSF | 8916AB | 50 m | 5:40.00 | |
10 | 185 | Madsen Lykke | 1988 | NYBORG | 8868AA | 50 m | 5:42.83 | |
11 | 437 | Pedersen Cecilie M. | 1993 | DSF | 9378AA | 50 m | 5:45.00 | |
12 | 228 | Kjeldsen Isabella | 1993 | SILKEBORG | 9346AJ | 50 m | 5:47.00 | |
13 | 234 | Thostrup Elisabeth H. | 1992 | SILKEBORG | 9224AI | 50 m | 5:48.83 | |
14 | 44 | Thorsen Kimmie | 1992 | FR.SUND | 9288AH | 50 m | 5:50.57 | |
15 | 220 | Bruun Sarah Harder | 1993 | SILKEBORG | 9324AJ | 50 m | 5:55.38 | |
16 | 435 | Hoffmann Lea | 1991 | DSF | 9188AF | 50 m | 6:00.00 | |
17 | 315 | Kjær Jeanette | 1993 | IKAST | 9346AK | 50 m | 6:01.58 | |
18 | 65 | Wiecker Siri | 1994 | NAKSKOV | 9494AM | 50 m | 6:09.03 | |
19 | 211 | Sandvang Malene | 1995 | KOLDING | 9566AD | 50 m | 6:23.18 | |
20 | 409 | Gilbo Amina | 1995 | OSLF-STO95 | 9512AO | 50 m | 6:25.05 | |
21 | 182 | Jacobsen Camilla L. | 1994 | NYBORG | 060194 | 50 m | 6:30.78 | |
22 | 95 | Vendelboe Trine | 1995 | RINGE | 9518AE | 50 m | 6:42.55 | |
23 | 27 | Dresler Mie Astrup | 1996 | FR.SUND | 9622AJ | 50 m | 7:10.35 | |
24 | 43 | Ringgaard Amalie | 1996 | FR.SUND | 9602AJ | 50 m | 7:21.47 | |
25 | 474 | Johansen Louise | 1993 | SVENDBORG | 9322AO | 50 m | 8:10.40 | RES |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 20, 50m Butterfly Herrer |
Sponsor: Fagerberg |
HCA CUP-rekord 26.17 (2006) |
Ronnie Dalsgaard, Svømmeklubben KVIK |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 381 | Rasmussen Mads Sune | 1990 | HERLEV | 9047AD | 50 m | 26.21 | |
2 | 57 | Stevnsborg Bjarke | 1990 | KØGE | 9061AA | 50 m | 26.25 | |
3 | 384 | Hansen Tobias Urban | 1987 | KVIK | 8785AB | 50 m | 27.10 | |
4 | 217 | Andersen Jesper | 1989 | SILKEBORG | 8961AD | 50 m | 27.18 | |
5 | 169 | Skaaning Mathias | 1992 | SØNDERBORG | 9297AC | 50 m | 27.22 | |
6 | 250 | Reuter Niclas | 1990 | TRITON B | 9061AB | 50 m | 27.30 | |
7 | 280 | Iversen Casper | 1991 | HERNING | 9121AB | 50 m | 27.36 | |
8 | 149 | Rasmussen Christian | 1989 | GLADSAXE | 8903AC | 50 m | 27.41 | |
9 | 377 | Düring Tobias | 1989 | HERLEV | 8959AB | 50 m | 27.50 | |
10 | 375 | Schütt Karsten | 1991 | BOV SES | 50 m | 27.66 | ||
11 | 218 | Axelsen Kåre | 1989 | SILKEBORG | 8921AD | 50 m | 27.68 | |
12 | 156 | Westh Simon | 1990 | GLADSAXE | 9069AC | 50 m | 27.91 | |
13 | 194 | Pedersen Mathias T. | 1989 | NYBORG | 8917AC | 50 m | 27.95 | |
14 | 361 | Nielsen Kasper Loft | 1987 | HSK SES | 8739AA | 50 m | 27.95 | |
15 | 390 | Nielsen Martin T. | 1990 | FREM-STO95 | 9015AF | 50 m | 28.15 | |
16 | 190 | Rasch Michael | 1985 | NYBORG | 8593AB | 50 m | 28.17 | |
17 | 469 | Dyrehøj Martin | 1988 | SVENDBORG | 8831AA | 50 m | 28.57 | |
18 | 151 | Schultz Ulrik Rosenkvist | 1992 | GLADSAXE | 9251AH | 50 m | 28.79 | |
19 | 10 | Hjortshøj Stefan | 1988 | GRENAA | 50 m | 28.88 | ||
20 | 213 | Søgaard Jan | 1987 | KOLDING | 8759AA | 50 m | 28.93 | |
21 | 550 | Jensen Jesper | 1984 | HERLUFSHOL | 8419AA | 50 m | 28.93 | |
22 | 56 | Paaske Christian | 1992 | KØGE | 9261AD | 50 m | 28.97 | |
23 | 401 | Køhler Morten | 1991 | OSK-STO95 | 9199AD | 50 m | 29.11 | |
24 | 232 | Riemenschneider Morten | 1989 | SILKEBORG | 8909AA | 50 m | 29.18 | |
25 | 69 | Boer Steven | 1985 | RINGE | 8575AA | 50 m | 29.19 | |
26 | 527 | Broni Christian | 1992 | IKAST | 9287AC | 50 m | 29.19 | |
27 | 300 | Schlie Benjamin | 1992 | HERNING | 9233AB | 50 m | 29.26 | |
28 | 226 | Hansen Jonas Skall | 1990 | SILKEBORG | 9069AD | 50 m | 29.26 | |
29 | 233 | Skjødt Steffen | 1987 | SILKEBORG | 8769AB | 50 m | 29.34 | |
30 | 394 | Østergaard Stephan Norman | 1989 | FREM-STO95 | 8953AA | 50 m | 29.41 | |
31 | 512 | Halhjem Espen | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 29.55 | ||
32 | 439 | Seistrup Johan | 1989 | DSF | 8957AE | 50 m | 29.59 | |
33 | 264 | Duedahl Martin | 1985 | HERNING | 8563AB | 50 m | 29.65 | |
34 | 497 | Kingo Henrik | 1991 | SVENDBORG | 9123AB | 50 m | 29.65 | |
35 | 360 | Møller Anders | 1991 | HSK SES | 9129AC | 50 m | 29.74 | |
36 | 463 | Andersen Jonas | 1992 | SVENDBORG | 9271AE | 50 m | 29.77 | |
37 | 252 | Abildgaard Jens Glent | 1991 | HERNING | 9117AE | 50 m | 29.90 | |
38 | 161 | Bonnesen Søren Smidt | 1992 | SØNDERBORG | 9203AD | 50 m | 29.98 | |
39 | 509 | Hole Håvard | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 30.06 | ||
40 | 537 | Bygballe Mads | 1991 | HORSENS | 9177AC | 50 m | 30.06 | |
41 | 346 | Gellert Giacomo | 1989 | HSK SES | 8947AE | 50 m | 30.32 | |
42 | 273 | Hansen Rasmus | 1990 | HERNING | 9055AE | 50 m | 30.36 | |
43 | 203 | Eriksen Dennis | 1990 | KOLDING | 9091AA | 50 m | 30.43 | |
44 | 272 | Hansen Mathias | 1993 | HERNING | 9313AI | 50 m | 30.52 | |
45 | 416 | Pedersen Nichlas Malling | 1993 | OSLF-STO95 | 9353AF | 50 m | 30.62 | |
46 | 549 | Højbøge Patrick | 1992 | HERLUFSHOL | 9271AI | 50 m | 30.75 | |
47 | 298 | Rosager Alexander | 1991 | HERNING | 9127AD | 50 m | 30.77 | |
48 | 383 | Westermann Mathias | 1991 | HERLEV | 9169AA | 50 m | 30.87 | |
49 | 16 | Weje Jacob | 1990 | GRENAA | 50 m | 30.90 | ||
50 | 551 | Reiter Christian | 1992 | HERLUFSHOL | 9273AF | 50 m | 30.93 | |
51 | 500 | Färö Anders | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 30.93 | ||
52 | 15 | Riise Carl Sebastian | 1987 | GRENAA | 50 m | 30.95 | ||
53 | 395 | Wermuth Lars | 1993 | FREM-STO95 | 9395AH | 50 m | 31.07 | |
54 | 314 | Justesen Christoffer D. | 1992 | IKAST | 9241AA | 50 m | 31.20 | |
55 | 479 | Knoblauch Mads | 1993 | SVENDBORG | 9373AF | 50 m | 31.22 | |
56 | 316 | Liltorp Claus | 1991 | IKAST | 9191AA | 50 m | 31.26 | |
57 | 405 | Søndergaard Morten | 1993 | OSK-STO95 | 9313AA | 50 m | 31.43 | |
58 | 343 | Christiansen Christian | 1991 | HSK SES | 9161AC | 50 m | 31.50 | |
59 | 541 | Andersen Daniel Steen | 1995 | HORSENS | 9523AG | 50 m | 31.70 | |
60 | 402 | Morsø Kasper Holm | 1993 | OSK-STO95 | 9321AG | 50 m | 31.91 | |
61 | 167 | Nissen Casper Fog | 1993 | SØNDERBORG | 9313AJ | 50 m | 31.95 | |
62 | 230 | Møller Mads | 1991 | SILKEBORG | 9141AG | 50 m | 31.96 | |
63 | 114 | Lauridsen Jonas | 1991 | TRITON V | 9181AG | 50 m | 32.08 | |
64 | 520 | Steffensen Vetle | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 32.14 | ||
65 | 488 | Riis Alexander | 1993 | SVENDBORG | 9315AK | 50 m | 32.20 | |
66 | 342 | Andersen Mads | 1991 | HSK SES | 9183AD | 50 m | 32.37 | |
67 | 518 | Bryn Sondre | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 32.45 | ||
68 | 540 | Bisgaard Kasper | 1991 | HORSENS | 9171AF | 50 m | 32.50 | |
69 | 13 | Mcloughlin Ciaran | 1991 | GRENAA | 50 m | 32.60 | ||
70 | 106 | Enemark Kasper | 1992 | TRITON V | 9231AG | 50 m | 32.70 | |
71 | 259 | Bastrup Frans | 1992 | HERNING | 9201AG | 50 m | 32.70 | |
72 | 517 | Jensen Jonas | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 32.70 | ||
73 | 6 | Tingsgaard Jakob | 1993 | SLAGELSE | 9301AB | 50 m | 32.84 | |
74 | 471 | Hansen Rasmus | 1992 | SVENDBORG | 9235AG | 50 m | 32.91 | |
75 | 195 | Kristensen Jonas Toftlund | 1992 | NYBORG | 9205AB | 50 m | 32.91 | |
76 | 205 | Jensen Christian | 1993 | KOLDING | 9339AC | 50 m | 32.94 | |
77 | 70 | Egelund Kasper | 1995 | RINGE | 9565AG | 50 m | 33.01 | |
78 | 510 | Thorsø Marius | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 33.05 | ||
79 | 17 | Würtz Tobias | 1992 | GRENAA | 50 m | 33.09 | ||
80 | 320 | Nielsen Nicklas B. | 1995 | IKAST | 9519AA | 50 m | 33.17 | |
81 | 499 | Berg Svenn | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 33.22 | ||
82 | 132 | Laanes Mikk | 1996 | VIIMSI | 50 m | 33.43 | ||
83 | 121 | Riis Rasmus G. | 1988 | TRITON V | 8827AB | 50 m | 33.44 | |
84 | 221 | Dalby Ralf | 1995 | SILKEBORG | 9547AB | 50 m | 33.57 | |
85 | 319 | Nannerup Jens H. | 1993 | IKAST | 9357AH | 50 m | 33.76 | |
86 | 236 | Weis Emil | 1994 | SILKEBORG | 9409AG | 50 m | 34.05 | |
87 | 197 | Rasmussen Kristoffer | 1994 | NYBORG | 9471AG | 50 m | 34.09 | |
88 | 5 | Ovesen Sebastian | 1994 | SLAGELSE | 9429AB | 50 m | 34.10 | |
89 | 101 | Beverud Jonatan | 1990 | TRITON V | 9079AB | 50 m | 34.24 | |
90 | 400 | Kristiansen Rune | 1994 | OSK-STO95 | 9473AF | 50 m | 34.49 | |
91 | 208 | Lamp Sebastian | 1995 | KOLDING | 9509AI | 50 m | 34.54 | |
92 | 448 | Green Mathias | 1992 | OPNØR SES | 9241AF | 50 m | 34.73 | |
93 | 486 | Olsen Mikael | 1992 | SVENDBORG | 9283AJ | 50 m | 35.60 | |
94 | 526 | Harmuth Philip | 1994 | BOV SES | 9449AJ | 50 m | 35.80 | |
95 | 496 | Nielsen Laurids | 1993 | SVENDBORG | 9393AK | 50 m | 35.84 | |
96 | 3 | Haugaard Andreas | 1993 | SLAGELSE | 9343AH | 50 m | 36.14 | |
97 | 396 | Bøg Victor | 1994 | OSK-STO95 | 9483AL | 50 m | 36.17 | |
98 | 42 | Rasmussen Kasper Kimose | 1993 | FR.SUND | 9355AE | 50 m | 36.55 | |
99 | 168 | Shulman Daniel | 1995 | SØNDERBORG | 9551AE | 50 m | 36.79 | |
100 | 453 | Jespersen Alexander | 1994 | OPNØR SES | 9447AG | 50 m | 36.85 | |
101 | 285 | Krogh Lasse Bang | 1995 | HERNING | 9531AG | 50 m | 37.59 | |
102 | 542 | Christensen Martin | 1995 | HORSENS | 50 m | 38.10 | ||
103 | 493 | Tilsted Kristoffer | 1994 | SVENDBORG | 9493AL | 50 m | 38.56 | |
104 | 323 | Petersen Mathias | 1995 | IKAST | 9535AF | 50 m | 39.23 | |
105 | 425 | Bæk Kristian Enné | 1994 | TRITON V | 9401AP | 50 m | 39.33 | |
106 | 291 | Moesgaard Laust | 1996 | HERNING | 9667AG | 50 m | 39.43 | |
107 | 200 | Bilanovic Irnel | 1991 | KOLDING | 9129AH | 50 m | 39.69 | |
108 | 296 | Poulsen Jonas | 1994 | HERNING | 9439AI | 50 m | 39.76 | |
109 | 88 | Skafte Eik | 1998 | RINGE | 9805AA | 50 m | 39.86 | |
110 | 462 | Andersen Christian | 1993 | SVENDBORG | 9351AK | 50 m | 39.92 | |
111 | 123 | Ryholl Mark | 1994 | TRITON V | 9483AB | 50 m | 39.99 | |
112 | 223 | Gronert Mikkel W. | 1994 | SILKEBORG | 9409AL | 50 m | 40.50 | |
113 | 109 | Hyldgaard Rasmus K. | 1993 | TRITON V | 9353AG | 50 m | 41.12 | |
114 | 411 | Hansen Joakim | 1995 | OSLF-STO95 | 9571AC | 50 m | 41.54 | |
115 | 317 | Maesen Jannick | 1995 | IKAST | 9539AA | 50 m | 41.59 | |
116 | 403 | Mortensen Mikkel Bremer | 1995 | OSK-STO95 | 9579AA | 50 m | 41.83 | |
117 | 37 | Kallestrup Sebastian | 1996 | FR.SUND | 9607AA | 50 m | 41.87 | |
118 | 202 | Danø Michael | 1994 | KOLDING | 9451AG | 50 m | 42.63 | |
119 | 7 | Baskjær Mathias | 1995 | GRENAA | 50 m | 42.68 | ||
120 | 87 | Skafte Asger | 1996 | RINGE | 9631AA | 50 m | 43.19 | |
121 | 313 | Hvolgaard Mikkel | 1995 | IKAST | 9505AI | 50 m | 43.38 | |
122 | 104 | Christiansen Simon M. | 1993 | TRITON V | 9381AK | 50 m | 43.98 | |
123 | 224 | Grønbo Mikkel | 1996 | SILKEBORG | 9695AC | 50 m | 44.56 | |
124 | 206 | Jensen Thomas | 1994 | KOLDING | 9447AL | 50 m | 45.01 | |
125 | 495 | Uhrenholdt Nicolaj | 1995 | SVENDBORG | 9545AI | 50 m | 45.75 | |
126 | 480 | Knoblauch Peter | 1995 | SVENDBORG | 9597AJ | 50 m | 46.27 | |
127 | 359 | Maron Nicolai | 1996 | HSK SES | 9661AG | 50 m | 46.70 | |
128 | 350 | Hvalsøe Henrik | 1993 | HSK SES | 9369AK | 50 m | 47.74 | |
129 | 84 | Pedersen Anders | 1994 | RINGE | 9473AK | 50 m | 47.81 | |
130 | 20 | Bendsen Oskar | 1996 | FR.SUND | 9687AI | 50 m | 48.13 | |
131 | 196 | Wilms Theis | 1996 | NYBORG | 9659AF | 50 m | 48.63 | |
132 | 357 | Maron Emil | 1996 | HSK SES | 9681AG | 50 m | 50.55 | |
133 | 269 | Frederiksen Alexander | 1994 | HERNING | 9401AN | 50 m | 50.72 | |
134 | 86 | Poulsen Mathias | 1996 | RINGE | 9669AF | 50 m | 51.55 | |
135 | 267 | Fallesen Magnus | 1998 | HERNING | 9869AB | 50 m | 51.56 | |
136 | 429 | Petersen Mads H. | 1994 | TRITON V | 9449AN | 50 m | 52.03 | |
137 | 489 | Schleimann Alexander R. | 1996 | SVENDBORG | 9619AI | 50 m | 54.58 | |
138 | 262 | Christensen Klaus Sand | 1995 | HERNING | 9569AI | 50 m | 55.40 | |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer |
Sponsor: Sanex |
HCA CUP-rekord 29.77 (2004) |
Louise Ørnstedt, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 393 | Pedersen Rikke Møller | 1989 | FREM-STO95 | 8996AB | 50 m | 30.72 | |
2 | 410 | Gregersen Line | 1994 | OSLF-STO95 | 9422AA | 50 m | 30.86 | |
3 | 392 | Pedersen Line Møller | 1989 | FREM-STO95 | 8986AB | 50 m | 31.02 | |
4 | 379 | Koziol Kaya | 1992 | HERLEV | 9256AD | 50 m | 31.57 | |
5 | 59 | Wielsøe Sabrina | 1990 | KØGE | 9022AG | 50 m | 32.06 | |
6 | 249 | Rasmussen Natascha | 1989 | TRITON B | 8996AA | 50 m | 32.54 | |
7 | 505 | Holm Seline V. | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 32.56 | ||
8 | 55 | Pedersen Simone Norman | 1993 | KØGE | 9332AH | 50 m | 33.08 | |
9 | 504 | Hjelmaas Asluag M. | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 33.40 | ||
10 | 305 | Thalund Pernille | 1990 | HERNING | 9064AB | 50 m | 33.49 | |
11 | 222 | Dalby Runa | 1993 | SILKEBORG | 9372AD | 50 m | 33.49 | |
12 | 153 | Søby Trine | 1991 | GLADSAXE | 9112AG | 50 m | 33.68 | |
13 | 34 | Hedelund Louise | 1992 | FR.SUND | 9296AK | 50 m | 33.69 | |
14 | 36 | Kallestrup Cathrine | 1993 | FR.SUND | 9382AB | 50 m | 33.73 | |
15 | 19 | Andersen Line | 1991 | FR.SUND | 9158AG | 50 m | 33.77 | |
16 | 118 | Nyholm Mai | 1993 | TRITON V | 9344AF | 50 m | 33.97 | |
17 | 116 | Martinsen Simone | 1994 | TRITON V | 9474AH | 50 m | 34.29 | |
18 | 507 | Søfteland Hanne | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 34.50 | ||
19 | 516 | Jensen Katrine | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 34.53 | ||
20 | 364 | Thams Line Borch | 1990 | HSK SES | 9098AG | 50 m | 34.58 | |
21 | 231 | Olsen Signe | 1990 | SILKEBORG | 9038AD | 50 m | 34.67 | |
22 | 188 | Veerasingham Asvatha P. | 1993 | NYBORG | 9398AE | 50 m | 34.69 | |
23 | 52 | Jørgensen Sabrina Krumbæk | 1992 | KØGE | 9252AG | 50 m | 34.70 | |
24 | 466 | Birkbak Anna | 1990 | SVENDBORG | 9058AG | 50 m | 34.86 | |
25 | 533 | Pedersen Josephine Holst | 1990 | HORSENS | 9048AB | 50 m | 34.88 | |
26 | 155 | Westh Signe | 1993 | GLADSAXE | 9378AG | 50 m | 34.90 | |
27 | 376 | Christensen Kamma | 1994 | HERLEV | 9448AJ | 50 m | 34.94 | |
28 | 404 | Nielsen Helene | 1993 | OSK-STO95 | 9344AK | 50 m | 34.98 | |
29 | 367 | Ahrenkiel Henriette | 1991 | BOV SES | 9114AL | 50 m | 35.02 | |
30 | 47 | Bang Celine | 1994 | KØGE | 9466AK | 50 m | 35.04 | |
31 | 506 | Truyen Helene T. | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 35.16 | ||
32 | 515 | Pedersen Irmeling | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 35.23 | ||
33 | 62 | Holm Tenna | 1995 | NAKSKOV | 9564AJ | 50 m | 35.44 | |
34 | 374 | Schütt Anette | 1989 | BOV SES | 8918AC | 50 m | 35.45 | |
35 | 166 | Müller Louise | 1992 | SØNDERBORG | 9232AC | 50 m | 35.53 | |
36 | 209 | Larsen Ida | 1991 | KOLDING | 9122AE | 50 m | 35.56 | |
37 | 78 | Jeppesen Josefine Møller | 1995 | RINGE | 9598AE | 50 m | 35.66 | |
38 | 85 | Petersen Ditte Puggaard | 1991 | RINGE | 9104AG | 50 m | 35.80 | |
39 | 274 | Hansen Simone Friis | 1995 | HERNING | 9538AG | 50 m | 35.86 | |
40 | 545 | Ballegaard Kit | 1988 | HERLUFSHOL | 8886AB | 50 m | 36.06 | |
41 | 373 | Schmidt Malene B. | 1991 | BOV SES | 9126AL | 50 m | 36.15 | |
42 | 91 | Stubager Signe | 1992 | RINGE | 9244AD | 50 m | 36.22 | |
43 | 281 | Jespersen Cecilia | 1993 | HERNING | 9364AI | 50 m | 36.22 | |
44 | 229 | Mogensen Kalinka T. | 1995 | SILKEBORG | 9506AA | 50 m | 36.28 | |
45 | 418 | Tolstrup Johanne Kjær | 1995 | OSLF-STO95 | 9538AN | 50 m | 36.51 | |
46 | 304 | Termøhlen Cecilie | 1993 | HERNING | 9302AA | 50 m | 36.61 | |
47 | 31 | Fyrstenborg Line | 1992 | FR.SUND | 9268AA | 50 m | 36.62 | |
48 | 45 | Vilmand Ida Pommerencke | 1993 | FR.SUND | 9322AF | 50 m | 36.67 | |
49 | 530 | Özkaya Betül | 1993 | IKAST | 9362AD | 50 m | 36.71 | |
50 | 2 | Bøgh Mie | 1991 | SLAGELSE | 9184AA | 50 m | 36.80 | |
51 | 318 | Myllerup Ninna | 1992 | IKAST | 9202AC | 50 m | 37.08 | |
52 | 446 | Elberg Thea | 1993 | OPNØR SES | 9308AH | 50 m | 37.13 | |
53 | 139 | Larsen Carina Toftelund | 1992 | RINGE | 9226AH | 50 m | 37.40 | |
54 | 406 | Welinder Hanne | 1995 | OSK-STO95 | 9594AC | 50 m | 37.49 | |
55 | 372 | Lundin Louise | 1992 | BOV SES | 9262AN | 50 m | 37.54 | |
56 | 266 | Ebbesen Karoline Kragh | 1991 | HERNING | 9156AB | 50 m | 37.62 | |
57 | 503 | Pedersen Karoline | 1994 | BERGEN N. | 50 m | 37.70 | ||
58 | 419 | Villadsen Cecilie | 1995 | OSLF-STO95 | 9584AF | 50 m | 37.76 | |
59 | 501 | Bönes Elna L. | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 37.92 | ||
60 | 26 | Desvig-Bol Camilla | 1993 | FR.SUND | 9336AG | 50 m | 38.04 | |
61 | 322 | Nielsen Sarah Louise | 1992 | IKAST | 9228AJ | 50 m | 38.09 | |
62 | 468 | Dalaei Farima | 1994 | SVENDBORG | 9404AT | 50 m | 38.10 | |
63 | 490 | Schrøder Matilde | 1996 | SVENDBORG | 9664AG | 50 m | 38.20 | |
64 | 22 | Bjørklund Jeannie | 1992 | FR.SUND | 9278AE | 50 m | 38.43 | |
65 | 191 | Skyggelund Nadia S. | 1993 | NYBORG | 9316AO | 50 m | 38.48 | |
66 | 325 | Frahm Anja | 1992 | IKAST | 9296AF | 50 m | 38.50 | |
67 | 297 | Rohde Iben | 1994 | HERNING | 9424AM | 50 m | 38.69 | |
68 | 315 | Kjær Jeanette | 1993 | IKAST | 9346AK | 50 m | 38.91 | |
69 | 12 | Lund Christina | 1993 | GRENAA | 50 m | 38.98 | ||
70 | 452 | Strømbeck Pernille | 1994 | OPNØR SES | 9462AH | 50 m | 39.00 | |
71 | 135 | Põder Irma Mirjam | 1995 | VIIMSI | 50 m | 39.05 | ||
72 | 14 | Munk Sisse | 1992 | GRENAA | 50 m | 39.35 | ||
73 | 71 | Frimor Camilla | 1992 | RINGE | 9246AA | 50 m | 39.49 | |
74 | 534 | Lading Gitte | 1994 | HORSENS | 9406AA | 50 m | 39.50 | |
75 | 83 | Madsen Line Føns | 1995 | RINGE | 9532AA | 50 m | 39.59 | |
76 | 358 | Maron Kathrine | 1994 | HSK SES | 9488AN | 50 m | 39.70 | |
77 | 472 | Houston Christine | 1993 | SVENDBORG | 9368AR | 50 m | 39.76 | |
78 | 8 | Fitros Sophia | 1992 | GRENAA | 50 m | 39.78 | ||
79 | 82 | Madsen Linda Føns | 1993 | RINGE | 9352AJ | 50 m | 39.94 | |
80 | 38 | Kunstek Julie | 1994 | FR.SUND | 9458AA | 50 m | 39.94 | |
81 | 386 | Ottesen Jeanette | 1987 | KVIK | 8728AB | 50 m | 40.00 | |
82 | 484 | Nielsen Henriette Lai | 1990 | SVENDBORG | 9098AC | 50 m | 40.24 | |
83 | 465 | Bindzus Mette | 1993 | SVENDBORG | 9376AP | 50 m | 40.91 | |
84 | 370 | Harder Louise | 1995 | BOV SES | 50 m | 41.13 | ||
85 | 447 | Green Julie | 1994 | OPNØR SES | 9434AC | 50 m | 41.33 | |
86 | 414 | Nicolajsen Simone | 1996 | OSLF-STO95 | 9672AI | 50 m | 41.51 | |
87 | 344 | Christiansen Kathrine | 1994 | HSK SES | 9412AP | 50 m | 41.84 | |
88 | 39 | Mejer Louise | 1995 | FR.SUND | 9574AO | 50 m | 41.99 | |
89 | 413 | Jørgensen Katrine Drest | 1995 | OSLF-STO95 | 9544AS | 50 m | 42.07 | |
90 | 491 | Skov Frederikke | 1995 | SVENDBORG | 9524AM | 50 m | 42.08 | |
91 | 311 | Bundgaard Camilla | 1990 | IKAST | 9052AH | 50 m | 42.18 | |
92 | 389 | Koch Astrid | 1994 | FREM-STO95 | 9482AH | 50 m | 42.30 | |
93 | 35 | Ibsen Josefine | 1994 | FR.SUND | 9482AM | 50 m | 43.12 | |
94 | 449 | Hansen Tatjana | 1997 | OPNØR SES | 50 m | 43.65 | ||
95 | 546 | Engbo Anne | 1991 | HERLUFSHOL | 9172AA | 50 m | 43.69 | |
96 | 174 | Ghasemi Nicole R. | 1996 | SØNDERBORG | 9696AA | 50 m | 43.73 | |
97 | 165 | Müller Anne-Mette | 1995 | SØNDERBORG | 9542AD | 50 m | 43.75 | |
98 | 277 | Hiltmar Emma | 1996 | HERNING | 9602AL | 50 m | 43.77 | |
99 | 441 | Bilderbeek Lianne | 1995 | HSK SES | 9522AM | 50 m | 43.87 | |
100 | 398 | Kieler Mette | 1995 | OSK-STO95 | 9562AJ | 50 m | 44.16 | |
101 | 63 | Nissen Rikke | 1994 | NAKSKOV | 9424AG | 50 m | 44.27 | |
102 | 335 | Svane Camilla | 1995 | HERNING | 9546AU | 50 m | 44.47 | |
103 | 27 | Dresler Mie Astrup | 1996 | FR.SUND | 9622AJ | 50 m | 44.67 | |
104 | 268 | Fallesen Nanna | 1995 | HERNING | 9566AQ | 50 m | 45.03 | |
105 | 68 | Aagaard Andrea | 1996 | RINGE | 9663AD | 50 m | 45.05 | |
106 | 173 | Sundstrup Mathilde | 1996 | SØNDERBORG | 9698AE | 50 m | 45.29 | |
107 | 79 | Jørgensen Anne Sofie | 1998 | RINGE | 9892AA | 50 m | 45.37 | |
108 | 451 | Schulz Gitte | 1996 | OPNØR SES | 9666AJ | 50 m | 45.51 | |
109 | 21 | Bjerre Signe | 1998 | FR.SUND | 9854AB | 50 m | 45.57 | |
110 | 253 | Albæk Katrine | 1995 | HERNING | 9508AU | 50 m | 46.26 | |
111 | 72 | Grønnegaard Louise | 1995 | RINGE | 9516AU | 50 m | 46.73 | |
112 | 473 | Jessen Line | 1992 | SVENDBORG | 9298AM | 50 m | 46.82 | |
113 | 140 | Larsen Cecilie T. | 1996 | RINGE | 9604AB | 50 m | 47.50 | |
114 | 477 | Kallesøe Mette | 1995 | SVENDBORG | 9568AN | 50 m | 47.90 | |
115 | 544 | Isaksen Astrid | 1993 | HORSENS | 9344AG | 50 m | 48.00 | |
116 | 478 | Kingo Camilla | 1996 | SVENDBORG | 9604AI | 50 m | 48.01 | |
117 | 302 | Sørensen Emma | 1997 | HERNING | 9774AL | 50 m | 48.06 | |
118 | 494 | Tossell Emma Ask | 1996 | SVENDBORG | 9606AO | 50 m | 48.39 | |
119 | 265 | Ebbesen Cecilie | 1995 | HERNING | 9508AE | 50 m | 48.51 | |
120 | 292 | Moesgaard Lea | 1998 | HERNING | 9846AC | 50 m | 48.59 | |
121 | 293 | Nielsen Johanne | 1996 | HERNING | 9638AL | 50 m | 48.63 | |
122 | 387 | Brandstrup Cecilie Lacour | 1994 | FREM-STO95 | 9454AS | 50 m | 49.06 | |
123 | 351 | Hvalsøe Julia | 1995 | HSK SES | 9502AQ | 50 m | 49.12 | |
124 | 301 | Strunge Randi | 1996 | HERNING | 9602AO | 50 m | 50.20 | |
125 | 41 | Poulsen Karoline | 1994 | FR.SUND | 9498AD | 50 m | 51.28 | |
126 | 324 | Siggaard Helene | 1995 | IKAST | 50 m | 53.31 | ||
127 | 171 | Stefansdottir Perla Dögg | 1997 | SØNDERBORG | 9742AA | 50 m | 53.95 | |
128 | 428 | Nyholm Rikke | 1995 | TRITON V | 9536AS | 50 m | 54.97 | |
129 | 309 | Brayd Lisa | 1997 | IKAST | 50 m | 1:10.36 | ||
130 | 470 | Espensen Henriette | 1993 | SVENDBORG | 9318AR | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer |
Sponsor: Lactosan A/S |
HCA CUP-rekord 1.56.89 (2007) |
Stephan Normann Østergaard, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 394 | Østergaard Stephan Norman | 1989 | FREM-STO95 | 8953AA | 50 m | 1:56.29 | |
2 | 54 | Møller Nikolaj Kirketerp | 1990 | KØGE | 9039AC | 50 m | 1:57.51 | |
3 | 53 | Luplau Nicklas | 1989 | KØGE | 8931AA | 50 m | 1:57.59 | |
4 | 380 | Madsen Troels | 1989 | HERLEV | 8923AC | 50 m | 1:57.74 | |
5 | 385 | Larsen Kristian Weber | 1990 | KVIK | 9031AA | 50 m | 1:57.99 | |
6 | 375 | Schütt Karsten | 1991 | BOV SES | 50 m | 1:58.86 | ||
7 | 154 | Wagner Martin | 1991 | GLADSAXE | 9167AA | 50 m | 2:02.01 | |
8 | 232 | Riemenschneider Morten | 1989 | SILKEBORG | 8909AA | 50 m | 2:02.06 | |
9 | 248 | Rasmussen Anders | 1990 | TRITON B | 9093AF | 50 m | 2:02.18 | |
10 | 255 | Andersen Casper | 1987 | HERNING | 8735AB | 50 m | 2:02.65 | |
11 | 343 | Christiansen Christian | 1991 | HSK SES | 9161AC | 50 m | 2:04.40 | |
12 | 179 | Holst Jacob | 1991 | NYBORG | 9197AF | 50 m | 2:05.33 | |
13 | 463 | Andersen Jonas | 1992 | SVENDBORG | 9271AE | 50 m | 2:05.84 | |
14 | 513 | Johannessen Elvind | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 2:05.87 | ||
15 | 279 | Høgild Stefan B. | 1991 | HERNING | 9193AA | 50 m | 2:07.97 | |
16 | 129 | Parts Sander | 1992 | VIIMSI | 50 m | 2:08.13 | ||
17 | 319 | Nannerup Jens H. | 1993 | IKAST | 9357AH | 50 m | 2:08.99 | |
18 | 383 | Westermann Mathias | 1991 | HERLEV | 9169AA | 50 m | 2:09.37 | |
19 | 537 | Bygballe Mads | 1991 | HORSENS | 9177AC | 50 m | 2:10.12 | |
20 | 395 | Wermuth Lars | 1993 | FREM-STO95 | 9395AH | 50 m | 2:10.40 | |
21 | 346 | Gellert Giacomo | 1989 | HSK SES | 8947AE | 50 m | 2:11.00 | |
22 | 314 | Justesen Christoffer D. | 1992 | IKAST | 9241AA | 50 m | 2:11.26 | |
23 | 271 | Hansen Martin G. | 1992 | HERNING | 9295AC | 50 m | 2:11.54 | |
24 | 151 | Schultz Ulrik Rosenkvist | 1992 | GLADSAXE | 9251AH | 50 m | 2:11.77 | |
25 | 499 | Berg Svenn | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 2:12.41 | ||
26 | 377 | Düring Tobias | 1989 | HERLEV | 8959AB | 50 m | 2:12.49 | |
27 | 230 | Møller Mads | 1991 | SILKEBORG | 9141AG | 50 m | 2:12.56 | |
28 | 439 | Seistrup Johan | 1989 | DSF | 8957AE | 50 m | 2:12.68 | |
29 | 226 | Hansen Jonas Skall | 1990 | SILKEBORG | 9069AD | 50 m | 2:13.33 | |
30 | 548 | Hansen Tore | 1992 | HERLUFSHOL | 9295AH | 50 m | 2:14.68 | |
31 | 527 | Broni Christian | 1992 | IKAST | 9287AC | 50 m | 2:14.71 | |
32 | 342 | Andersen Mads | 1991 | HSK SES | 9183AD | 50 m | 2:16.23 | |
33 | 541 | Andersen Daniel Steen | 1995 | HORSENS | 9523AG | 50 m | 2:16.63 | |
34 | 272 | Hansen Mathias | 1993 | HERNING | 9313AI | 50 m | 2:16.69 | |
35 | 32 | Fyrstenborg Rune | 1994 | FR.SUND | 9491AD | 50 m | 2:17.20 | |
36 | 402 | Morsø Kasper Holm | 1993 | OSK-STO95 | 9321AG | 50 m | 2:17.41 | |
37 | 448 | Green Mathias | 1992 | OPNØR SES | 9241AF | 50 m | 2:18.55 | |
38 | 236 | Weis Emil | 1994 | SILKEBORG | 9409AG | 50 m | 2:18.70 | |
39 | 5 | Ovesen Sebastian | 1994 | SLAGELSE | 9429AB | 50 m | 2:19.39 | |
40 | 300 | Schlie Benjamin | 1992 | HERNING | 9233AB | 50 m | 2:19.74 | |
41 | 371 | Laumark Dennis | 1993 | BOV SES | 9329AG | 50 m | 2:19.85 | |
42 | 227 | Hansen Thomas S. | 1993 | SILKEBORG | 9347AA | 50 m | 2:20.70 | |
43 | 517 | Jensen Jonas | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 2:21.25 | ||
44 | 471 | Hansen Rasmus | 1992 | SVENDBORG | 9235AG | 50 m | 2:21.47 | |
45 | 396 | Bøg Victor | 1994 | OSK-STO95 | 9483AL | 50 m | 2:22.42 | |
46 | 298 | Rosager Alexander | 1991 | HERNING | 9127AD | 50 m | 2:23.08 | |
47 | 124 | Schlünzen Stig | 1993 | TRITON V | 9389AI | 50 m | 2:23.17 | |
48 | 164 | Kreft Tim | 1992 | SØNDERBORG | 9201AH | 50 m | 2:23.82 | |
49 | 276 | Hiltmar Andreas B. | 1993 | HERNING | 9335AB | 50 m | 2:24.65 | |
50 | 520 | Steffensen Vetle | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 2:24.82 | ||
51 | 488 | Riis Alexander | 1993 | SVENDBORG | 9315AK | 50 m | 2:25.67 | |
52 | 120 | Pedersen Nicolai | 1994 | TRITON V | 9499AK | 50 m | 2:25.86 | |
53 | 528 | Jakobsen Martin | 1992 | IKAST | 9275AE | 50 m | 2:26.05 | |
54 | 210 | Salling Michael | 1994 | KOLDING | 9493AI | 50 m | 2:27.00 | |
55 | 320 | Nielsen Nicklas B. | 1995 | IKAST | 9519AA | 50 m | 2:27.18 | |
56 | 549 | Højbøge Patrick | 1992 | HERLUFSHOL | 9271AI | 50 m | 2:28.47 | |
57 | 345 | Collins Erik | 1994 | HSK SES | 9447AM | 50 m | 2:29.77 | |
58 | 125 | Segato Anders | 1993 | TRITON V | 9335AK | 50 m | 2:31.27 | |
59 | 403 | Mortensen Mikkel Bremer | 1995 | OSK-STO95 | 9579AA | 50 m | 2:32.64 | |
60 | 453 | Jespersen Alexander | 1994 | OPNØR SES | 9447AG | 50 m | 2:33.90 | |
61 | 109 | Hyldgaard Rasmus K. | 1993 | TRITON V | 9353AG | 50 m | 2:34.13 | |
62 | 284 | Kloster Daniel | 1992 | HERNING | 9207AF | 50 m | 2:34.33 | |
63 | 87 | Skafte Asger | 1996 | RINGE | 9631AA | 50 m | 2:34.69 | |
64 | 313 | Hvolgaard Mikkel | 1995 | IKAST | 9505AI | 50 m | 2:35.66 | |
65 | 400 | Kristiansen Rune | 1994 | OSK-STO95 | 9473AF | 50 m | 2:35.89 | |
66 | 168 | Shulman Daniel | 1995 | SØNDERBORG | 9551AE | 50 m | 2:37.53 | |
67 | 323 | Petersen Mathias | 1995 | IKAST | 9535AF | 50 m | 2:39.23 | |
68 | 261 | Christensen Jonathan | 1993 | HERNING | 9375AD | 50 m | 2:40.95 | |
69 | 285 | Krogh Lasse Bang | 1995 | HERNING | 9531AG | 50 m | 2:41.39 | |
70 | 224 | Grønbo Mikkel | 1996 | SILKEBORG | 9695AC | 50 m | 2:42.53 | |
71 | 88 | Skafte Eik | 1998 | RINGE | 9805AA | 50 m | 2:43.33 | |
72 | 108 | Hansen Lasse | 1995 | TRITON V | 9587AH | 50 m | 2:43.83 | |
73 | 178 | Carney Steven | 1994 | NYBORG | 9405AK | 50 m | 2:44.39 | |
74 | 493 | Tilsted Kristoffer | 1994 | SVENDBORG | 9493AL | 50 m | 2:46.06 | |
75 | 369 | Christensen Rasmus | 1996 | BOV SES | 9695AD | 50 m | 2:46.20 | |
76 | 104 | Christiansen Simon M. | 1993 | TRITON V | 9381AK | 50 m | 2:48.36 | |
77 | 202 | Danø Michael | 1994 | KOLDING | 9451AG | 50 m | 2:48.59 | |
78 | 192 | Skov Christian | 1994 | NYBORG | 9441AE | 50 m | 2:49.92 | |
79 | 350 | Hvalsøe Henrik | 1993 | HSK SES | 9369AK | 50 m | 2:50.30 | |
80 | 480 | Knoblauch Peter | 1995 | SVENDBORG | 9597AJ | 50 m | 2:50.64 | |
81 | 348 | Haraldson Daniel F. | 1994 | HSK SES | 50 m | 2:55.66 | ||
82 | 187 | Andersen Marc Nøhr | 1996 | NYBORG | 9647AE | 50 m | 2:57.21 | |
83 | 206 | Jensen Thomas | 1994 | KOLDING | 9447AL | 50 m | 3:10.64 | |
84 | 431 | Rye Jacob | 1992 | TRITON V | 9207AJ | 50 m | 3:14.82 | |
85 | 267 | Fallesen Magnus | 1998 | HERNING | 9869AB | 50 m | 3:29.56 | |
86 | 183 | Lambert Anton Holten | 1997 | NYBORG | 9775AC | 50 m | 3:34.56 | |
87 | 489 | Schleimann Alexander R. | 1996 | SVENDBORG | 9619AI | 50 m | 3:37.21 | |
88 | 482 | Madsen Toke Ringmann | 1997 | SVENDBORG | 50 m | 3:42.49 | ||
89 | 20 | Bendsen Oskar | 1996 | FR.SUND | 9687AI | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 23, 100m Frisvømning Damer |
Sponsor: Keofitt |
HCA CUP-rekord 59.55 (2007) |
Randi F. Nielsen, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 386 | Ottesen Jeanette | 1987 | KVIK | 8728AB | 50 m | 55.71 | |
2 | 415 | Nielsen Randi F. | 1989 | OSLF-STO95 | 8948AC | 50 m | 59.21 | |
3 | 145 | Blume Pernille | 1994 | GLADSAXE | 9498AC | 50 m | 1:01.29 | |
4 | 258 | Balle Mathilde | 1989 | HERNING | 8964AD | 50 m | 1:01.33 | |
5 | 290 | Mikkelsen Heidi | 1985 | HERNING | 8516AA | 50 m | 1:02.27 | |
6 | 52 | Jørgensen Sabrina Krumbæk | 1992 | KØGE | 9252AG | 50 m | 1:02.29 | |
7 | 251 | Thorup Mie | 1986 | TRITON B | 8682AB | 50 m | 1:02.90 | |
8 | 379 | Koziol Kaya | 1992 | HERLEV | 9256AD | 50 m | 1:03.01 | |
9 | 209 | Larsen Ida | 1991 | KOLDING | 9122AE | 50 m | 1:03.08 | |
10 | 364 | Thams Line Borch | 1990 | HSK SES | 9098AG | 50 m | 1:03.17 | |
11 | 410 | Gregersen Line | 1994 | OSLF-STO95 | 9422AA | 50 m | 1:03.29 | |
12 | 137 | Jakobsen Belinda | 1990 | KØGE | 9094AH | 50 m | 1:03.36 | |
13 | 263 | Christensen Tea L. | 1989 | HERNING | 8936AB | 50 m | 1:03.50 | |
14 | 55 | Pedersen Simone Norman | 1993 | KØGE | 9332AH | 50 m | 1:03.58 | |
15 | 153 | Søby Trine | 1991 | GLADSAXE | 9112AG | 50 m | 1:03.60 | |
16 | 33 | Hansen Marina Heller | 1994 | FR.SUND | 9404AL | 50 m | 1:03.76 | |
17 | 378 | Hasemann Mette | 1993 | HERLEV | 9352AB | 50 m | 1:03.87 | |
18 | 49 | Ghaznavi Yalda | 1992 | KØGE | 9254AK | 50 m | 1:03.90 | |
19 | 365 | Øgendahl Kathrine | 1991 | HSK SES | 9178AG | 50 m | 1:03.93 | |
20 | 391 | Pedersen Katrine Skov | 1989 | FREM-STO95 | 8998AC | 50 m | 1:04.00 | |
21 | 34 | Hedelund Louise | 1992 | FR.SUND | 9296AK | 50 m | 1:04.13 | |
22 | 503 | Pedersen Karoline | 1994 | BERGEN N. | 50 m | 1:04.19 | ||
23 | 502 | Bremer Kaja | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 1:04.26 | ||
24 | 504 | Hjelmaas Asluag M. | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 1:04.38 | ||
25 | 48 | Gerdts Terese | 1993 | KØGE | 9388AH | 50 m | 1:04.90 | |
26 | 515 | Pedersen Irmeling | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:04.96 | ||
27 | 545 | Ballegaard Kit | 1988 | HERLUFSHOL | 8886AB | 50 m | 1:04.97 | |
28 | 244 | Holmboe-Olesen Christina | 1993 | TRITON B | 9382AJ | 50 m | 1:05.06 | |
29 | 392 | Pedersen Line Møller | 1989 | FREM-STO95 | 8986AB | 50 m | 1:05.15 | |
30 | 507 | Søfteland Hanne | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:05.16 | ||
31 | 118 | Nyholm Mai | 1993 | TRITON V | 9344AF | 50 m | 1:05.34 | |
32 | 275 | Hedegaard Frederikke | 1993 | HERNING | 9394AJ | 50 m | 1:05.36 | |
33 | 438 | Philipsen Marie | 1992 | DSF | 9244AG | 50 m | 1:05.37 | |
34 | 212 | Sandvang Pernille | 1992 | KOLDING | 9278AJ | 50 m | 1:05.41 | |
35 | 152 | Skaanning-Norris Ida | 1991 | GLADSAXE | 9162AF | 50 m | 1:05.55 | |
36 | 408 | Egelund Mathilde | 1991 | OSLF-STO95 | 9196AI | 50 m | 1:05.64 | |
37 | 170 | Staugaard Emilia | 1994 | SØNDERBORG | 9424AJ | 50 m | 1:05.68 | |
38 | 373 | Schmidt Malene B. | 1991 | BOV SES | 9126AL | 50 m | 1:05.75 | |
39 | 116 | Martinsen Simone | 1994 | TRITON V | 9474AH | 50 m | 1:05.79 | |
40 | 65 | Wiecker Siri | 1994 | NAKSKOV | 9494AM | 50 m | 1:05.82 | |
41 | 31 | Fyrstenborg Line | 1992 | FR.SUND | 9268AA | 50 m | 1:05.82 | |
42 | 231 | Olsen Signe | 1990 | SILKEBORG | 9038AD | 50 m | 1:05.85 | |
43 | 243 | Hemdorff Julie-Sofie | 1991 | TRITON B | 9144AE | 50 m | 1:06.03 | |
44 | 440 | Wielandt Sabrine | 1989 | DSF | 8916AB | 50 m | 1:06.07 | |
45 | 506 | Truyen Helene T. | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 1:06.12 | ||
46 | 505 | Holm Seline V. | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:06.12 | ||
47 | 62 | Holm Tenna | 1995 | NAKSKOV | 9564AJ | 50 m | 1:06.13 | |
48 | 47 | Bang Celine | 1994 | KØGE | 9466AK | 50 m | 1:06.23 | |
49 | 274 | Hansen Simone Friis | 1995 | HERNING | 9538AG | 50 m | 1:06.29 | |
50 | 207 | Kiel Anna | 1993 | KOLDING | 9388AD | 50 m | 1:06.38 | |
51 | 239 | Østergaard Freja | 1995 | SILKEBORG | 9552AF | 50 m | 1:06.47 | |
52 | 85 | Petersen Ditte Puggaard | 1991 | RINGE | 9104AG | 50 m | 1:06.53 | |
53 | 404 | Nielsen Helene | 1993 | OSK-STO95 | 9344AK | 50 m | 1:06.54 | |
54 | 166 | Müller Louise | 1992 | SØNDERBORG | 9232AC | 50 m | 1:06.60 | |
55 | 374 | Schütt Anette | 1989 | BOV SES | 8918AC | 50 m | 1:06.78 | |
56 | 220 | Bruun Sarah Harder | 1993 | SILKEBORG | 9324AJ | 50 m | 1:06.78 | |
57 | 139 | Larsen Carina Toftelund | 1992 | RINGE | 9226AH | 50 m | 1:07.13 | |
58 | 516 | Jensen Katrine | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:07.18 | ||
59 | 470 | Espensen Henriette | 1993 | SVENDBORG | 9318AR | 50 m | 1:07.23 | |
60 | 508 | Syversen Lise S. | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 1:07.32 | ||
61 | 514 | Hestdal Andrea | 1994 | BERGEN N. | 50 m | 1:07.35 | ||
62 | 61 | Hansen Julie Piihl | 1992 | NAKSKOV | 9272AI | 50 m | 1:07.57 | |
63 | 23 | Bjørklund Marisa | 1995 | FR.SUND | 9554AD | 50 m | 1:07.98 | |
64 | 466 | Birkbak Anna | 1990 | SVENDBORG | 9058AG | 50 m | 1:08.00 | |
65 | 126 | Stærk Mathilde | 1990 | TRITON V | 9082AB | 50 m | 1:08.26 | |
66 | 247 | Nielsen Stine Valentiner | 1991 | TRITON B | 50 m | 1:08.27 | ||
67 | 172 | Sundstrup Amalie | 1994 | SØNDERBORG | 9464AM | 50 m | 1:08.32 | |
68 | 150 | Rytter Josefine | 1994 | GLADSAXE | 9416AC | 50 m | 1:08.33 | |
69 | 368 | Christensen Karina | 1993 | BOV SES | 9352AD | 50 m | 1:08.66 | |
70 | 552 | Smith Cecilie Kruse | 1992 | HERLUFSHOL | 9288AD | 50 m | 1:08.70 | |
71 | 419 | Villadsen Cecilie | 1995 | OSLF-STO95 | 9584AF | 50 m | 1:08.71 | |
72 | 78 | Jeppesen Josefine Møller | 1995 | RINGE | 9598AE | 50 m | 1:08.71 | |
73 | 501 | Bönes Elna L. | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 1:08.81 | ||
74 | 362 | Secher Ida | 1993 | HSK SES | 9366AC | 50 m | 1:08.83 | |
75 | 547 | Hansen Anna | 1993 | HERLUFSHOL | 9364AD | 50 m | 1:08.93 | |
76 | 318 | Myllerup Ninna | 1992 | IKAST | 9202AC | 50 m | 1:09.01 | |
77 | 533 | Pedersen Josephine Holst | 1990 | HORSENS | 9048AB | 50 m | 1:09.07 | |
78 | 198 | Schmidt Josephine | 1993 | NYBORG | 9354AB | 50 m | 1:09.07 | |
79 | 22 | Bjørklund Jeannie | 1992 | FR.SUND | 9278AE | 50 m | 1:09.09 | |
80 | 182 | Jacobsen Camilla L. | 1994 | NYBORG | 060194 | 50 m | 1:09.22 | |
81 | 235 | Tolstrup Signe | 1995 | SILKEBORG | 9588AI | 50 m | 1:09.32 | |
82 | 322 | Nielsen Sarah Louise | 1992 | IKAST | 9228AJ | 50 m | 1:09.58 | |
83 | 535 | Rasmussen Louise | 1992 | HORSENS | 9254AI | 50 m | 1:09.82 | |
84 | 418 | Tolstrup Johanne Kjær | 1995 | OSLF-STO95 | 9538AN | 50 m | 1:09.83 | |
85 | 204 | Eriksen Maja | 1990 | KOLDING | 9072AA | 50 m | 1:10.31 | |
86 | 376 | Christensen Kamma | 1994 | HERLEV | 9448AJ | 50 m | 1:10.35 | |
87 | 270 | Hansen Cecilia | 1997 | HERNING | 9746AG | 50 m | 1:10.36 | |
88 | 91 | Stubager Signe | 1992 | RINGE | 9244AD | 50 m | 1:10.37 | |
89 | 487 | Pedersen Isabella | 1994 | SVENDBORG | 9468AR | 50 m | 1:10.37 | |
90 | 254 | Andersen Camilla | 1993 | HERNING | 9374AB | 50 m | 1:10.47 | |
91 | 80 | Jørgensen Helene | 1995 | RINGE | 9598AB | 50 m | 1:10.54 | |
92 | 4 | Nielsen Caroline | 1994 | SLAGELSE | 9422AJ | 50 m | 1:10.72 | |
93 | 437 | Pedersen Cecilie M. | 1993 | DSF | 9378AA | 50 m | 1:10.78 | |
94 | 306 | Brayd Tascha Mac | 1993 | HERNING | 9384AJ | 50 m | 1:10.78 | |
95 | 315 | Kjær Jeanette | 1993 | IKAST | 9346AK | 50 m | 1:11.03 | |
96 | 388 | Falck-Schmith Amalie H. | 1989 | FREM-STO95 | 8924AD | 50 m | 1:11.04 | |
97 | 483 | Metzsch Charlotte | 1993 | SVENDBORG | 9306AO | 50 m | 1:11.17 | |
98 | 222 | Dalby Runa | 1993 | SILKEBORG | 9372AD | 50 m | 1:11.21 | |
99 | 304 | Termøhlen Cecilie | 1993 | HERNING | 9302AA | 50 m | 1:11.24 | |
100 | 433 | Hansen Cecilia H. | 1990 | DSF | 9098AD | 50 m | 1:11.42 | |
101 | 103 | Christiansen Katrine | 1993 | TRITON V | 9348AD | 50 m | 1:11.44 | |
102 | 484 | Nielsen Henriette Lai | 1990 | SVENDBORG | 9098AC | 50 m | 1:11.49 | |
103 | 229 | Mogensen Kalinka T. | 1995 | SILKEBORG | 9506AA | 50 m | 1:11.61 | |
104 | 44 | Thorsen Kimmie | 1992 | FR.SUND | 9288AH | 50 m | 1:11.62 | |
105 | 325 | Frahm Anja | 1992 | IKAST | 9296AF | 50 m | 1:11.75 | |
106 | 452 | Strømbeck Pernille | 1994 | OPNØR SES | 9462AH | 50 m | 1:11.84 | |
107 | 211 | Sandvang Malene | 1995 | KOLDING | 9566AD | 50 m | 1:11.87 | |
108 | 2 | Bøgh Mie | 1991 | SLAGELSE | 9184AA | 50 m | 1:11.99 | |
109 | 553 | Wesselhoff Stine | 1991 | HERLUFSHOL | 9184AE | 50 m | 1:12.19 | |
110 | 406 | Welinder Hanne | 1995 | OSK-STO95 | 9594AC | 50 m | 1:12.37 | |
111 | 82 | Madsen Linda Føns | 1993 | RINGE | 9352AJ | 50 m | 1:12.37 | |
112 | 234 | Thostrup Elisabeth H. | 1992 | SILKEBORG | 9224AI | 50 m | 1:12.37 | |
113 | 43 | Ringgaard Amalie | 1996 | FR.SUND | 9602AJ | 50 m | 1:12.42 | |
114 | 40 | Nissen Katja | 1995 | FR.SUND | 9566AC | 50 m | 1:12.42 | |
115 | 111 | Kert Karoline | 1995 | TRITON V | 9576AA | 50 m | 1:12.61 | |
116 | 534 | Lading Gitte | 1994 | HORSENS | 9406AA | 50 m | 1:12.78 | |
117 | 370 | Harder Louise | 1995 | BOV SES | 50 m | 1:13.22 | ||
118 | 352 | Jöhnk Anne-Lene | 1993 | HSK SES | 9352AO | 50 m | 1:13.25 | |
119 | 372 | Lundin Louise | 1992 | BOV SES | 9262AN | 50 m | 1:13.33 | |
120 | 311 | Bundgaard Camilla | 1990 | IKAST | 9052AH | 50 m | 1:13.55 | |
121 | 177 | Birch Pernille | 1993 | NYBORG | 9344AO | 50 m | 1:13.92 | |
122 | 546 | Engbo Anne | 1991 | HERLUFSHOL | 9172AA | 50 m | 1:14.07 | |
123 | 38 | Kunstek Julie | 1994 | FR.SUND | 9458AA | 50 m | 1:14.28 | |
124 | 465 | Bindzus Mette | 1993 | SVENDBORG | 9376AP | 50 m | 1:14.30 | |
125 | 12 | Lund Christina | 1993 | GRENAA | 50 m | 1:14.38 | ||
126 | 8 | Fitros Sophia | 1992 | GRENAA | 50 m | 1:14.38 | ||
127 | 11 | Kæmpe Malene | 1992 | GRENAA | 50 m | 1:14.48 | ||
128 | 266 | Ebbesen Karoline Kragh | 1991 | HERNING | 9156AB | 50 m | 1:14.62 | |
129 | 45 | Vilmand Ida Pommerencke | 1993 | FR.SUND | 9322AF | 50 m | 1:14.89 | |
130 | 225 | Gøttler Sofie | 1995 | SILKEBORG | 9526AC | 50 m | 1:15.07 | |
131 | 399 | Kristensen Ditte Elsner | 1995 | OSK-STO95 | 9582AA | 50 m | 1:15.13 | |
132 | 398 | Kieler Mette | 1995 | OSK-STO95 | 9562AJ | 50 m | 1:15.16 | |
133 | 358 | Maron Kathrine | 1994 | HSK SES | 9488AN | 50 m | 1:15.23 | |
134 | 490 | Schrøder Matilde | 1996 | SVENDBORG | 9664AG | 50 m | 1:15.31 | |
135 | 344 | Christiansen Kathrine | 1994 | HSK SES | 9412AP | 50 m | 1:15.33 | |
136 | 303 | Sørensen Sisse | 1996 | HERNING | 9674AB | 50 m | 1:15.37 | |
137 | 281 | Jespersen Cecilia | 1993 | HERNING | 9364AI | 50 m | 1:15.41 | |
138 | 447 | Green Julie | 1994 | OPNØR SES | 9434AC | 50 m | 1:15.60 | |
139 | 326 | Hededal Maria J. V. | 1995 | TRITON V | 50 m | 1:15.62 | ||
140 | 449 | Hansen Tatjana | 1997 | OPNØR SES | 50 m | 1:16.45 | ||
141 | 297 | Rohde Iben | 1994 | HERNING | 9424AM | 50 m | 1:16.57 | |
142 | 436 | Paulin Gitte | 1990 | DSF | 9056AB | 50 m | 1:16.62 | |
143 | 349 | Henriksen Amalie | 1994 | HSK SES | 9496AN | 50 m | 1:16.63 | |
144 | 450 | Larsen Henriette | 1994 | OPNØR SES | 9418AN | 50 m | 1:16.83 | |
145 | 39 | Mejer Louise | 1995 | FR.SUND | 9574AO | 50 m | 1:17.09 | |
146 | 347 | Hansen Maiken Arreborg | 1992 | HSK SES | 9288AM | 50 m | 1:17.33 | |
147 | 27 | Dresler Mie Astrup | 1996 | FR.SUND | 9622AJ | 50 m | 1:17.63 | |
148 | 446 | Elberg Thea | 1993 | OPNØR SES | 9308AH | 50 m | 1:17.94 | |
149 | 414 | Nicolajsen Simone | 1996 | OSLF-STO95 | 9672AI | 50 m | 1:18.01 | |
150 | 63 | Nissen Rikke | 1994 | NAKSKOV | 9424AG | 50 m | 1:18.68 | |
151 | 134 | Plemakova Viktoria | 1995 | VIIMSI | 50 m | 1:18.83 | ||
152 | 140 | Larsen Cecilie T. | 1996 | RINGE | 9604AB | 50 m | 1:19.02 | |
153 | 417 | Refer Line Fritsdal | 1995 | OSLF-STO95 | 9534AI | 50 m | 1:19.04 | |
154 | 163 | Holm Julie Troldtoft | 1994 | SØNDERBORG | 9424AD | 50 m | 1:19.22 | |
155 | 472 | Houston Christine | 1993 | SVENDBORG | 9368AR | 50 m | 1:19.91 | |
156 | 445 | Duc Anna N. | 1992 | OPNØR SES | 9208AN | 50 m | 1:20.08 | |
157 | 186 | Meyer Nadia | 1995 | NYBORG | 9572AG | 50 m | 1:20.21 | |
158 | 278 | Hindhede Mille Kjær | 1997 | HERNING | 9734AE | 50 m | 1:20.30 | |
159 | 107 | Guldbrandt Mathilde | 1992 | TRITON V | 9296AJ | 50 m | 1:20.38 | |
160 | 71 | Frimor Camilla | 1992 | RINGE | 9246AA | 50 m | 1:20.55 | |
161 | 491 | Skov Frederikke | 1995 | SVENDBORG | 9524AM | 50 m | 1:20.62 | |
162 | 332 | Olsen Stine | 1995 | GSK | 9552AT | 50 m | 1:20.63 | RES |
163 | 413 | Jørgensen Katrine Drest | 1995 | OSLF-STO95 | 9544AS | 50 m | 1:20.64 | RES |
164 | 363 | Skøtt Lena | 1995 | HSK SES | 9538AP | 50 m | 1:20.65 | RES |
165 | 387 | Brandstrup Cecilie Lacour | 1994 | FREM-STO95 | 9454AS | 50 m | 1:20.69 | RES |
166 | 122 | Rosendahl Simone Skouby | 1995 | TRITON V | 9502AF | 50 m | 1:21.71 | RES |
167 | 441 | Bilderbeek Lianne | 1995 | HSK SES | 9522AM | 50 m | 1:21.87 | RES |
168 | 451 | Schulz Gitte | 1996 | OPNØR SES | 9666AJ | 50 m | 1:22.24 | RES |
169 | 476 | Kallesøe Mathilde | 1993 | SVENDBORG | 9326AR | 50 m | 1:24.06 | RES |
170 | 189 | Christensen Isabella R. | 1996 | NYBORG | 9622AI | 50 m | 1:24.56 | RES |
171 | 492 | Strømkjær Liv | 1996 | SVENDBORG | 9616AM | 50 m | 1:24.60 | RES |
172 | 136 | Liblikman Grete | 1996 | VIIMSI | 50 m | 1:25.03 | RES | |
173 | 265 | Ebbesen Cecilie | 1995 | HERNING | 9508AE | 50 m | 1:25.12 | RES |
174 | 477 | Kallesøe Mette | 1995 | SVENDBORG | 9568AN | 50 m | 1:25.28 | RES |
175 | 21 | Bjerre Signe | 1998 | FR.SUND | 9854AB | 50 m | 1:25.47 | RES |
176 | 473 | Jessen Line | 1992 | SVENDBORG | 9298AM | 50 m | 1:25.53 | RES |
177 | 327 | Jakobsen Karen K. | 1995 | TRITON V | 50 m | 1:25.93 | RES | |
178 | 412 | Jensen Pernille Valentin | 1995 | OSLF-STO95 | 9584AI | 50 m | 1:26.26 | RES |
179 | 544 | Isaksen Astrid | 1993 | HORSENS | 9344AG | 50 m | 1:26.38 | RES |
180 | 79 | Jørgensen Anne Sofie | 1998 | RINGE | 9892AA | 50 m | 1:28.54 | RES |
181 | 292 | Moesgaard Lea | 1998 | HERNING | 9846AC | 50 m | 1:28.98 | RES |
182 | 173 | Sundstrup Mathilde | 1996 | SØNDERBORG | 9698AE | 50 m | 1:29.52 | RES |
183 | 268 | Fallesen Nanna | 1995 | HERNING | 9566AQ | 50 m | 1:30.52 | RES |
184 | 351 | Hvalsøe Julia | 1995 | HSK SES | 9502AQ | 50 m | 1:30.83 | RES |
185 | 253 | Albæk Katrine | 1995 | HERNING | 9508AU | 50 m | 1:31.04 | RES |
186 | 171 | Stefansdottir Perla Dögg | 1997 | SØNDERBORG | 9742AA | 50 m | 1:33.95 | RES |
187 | 324 | Siggaard Helene | 1995 | IKAST | 50 m | 1:35.65 | RES | |
188 | 301 | Strunge Randi | 1996 | HERNING | 9602AO | 50 m | 1:35.79 | RES |
189 | 494 | Tossell Emma Ask | 1996 | SVENDBORG | 9606AO | 50 m | 1:35.90 | RES |
190 | 335 | Svane Camilla | 1995 | HERNING | 9546AU | 50 m | 1:38.47 | RES |
191 | 289 | Meineche Lonnie | 1996 | HERNING | 9688AK | 50 m | 1:38.93 | RES |
192 | 277 | Hiltmar Emma | 1996 | HERNING | 9602AL | 50 m | 1:40.40 | RES |
193 | 41 | Poulsen Karoline | 1994 | FR.SUND | 9498AD | 50 m | 1:46.40 | RES |
194 | 302 | Sørensen Emma | 1997 | HERNING | 9774AL | 50 m | 1:46.40 | RES |
195 | 293 | Nielsen Johanne | 1996 | HERNING | 9638AL | 50 m | 1:50.53 | RES |
196 | 309 | Brayd Lisa | 1997 | IKAST | 50 m | 2:10.10 | RES | |
197 | 36 | Kallestrup Cathrine | 1993 | FR.SUND | 9382AB | 50 m | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer |
Sponsor: Arena |
HCA CUP-rekord 1.07.27 (2006) |
Daniel Jakobsen, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 217 | Andersen Jesper | 1989 | SILKEBORG | 8961AD | 50 m | 1:06.76 | |
2 | 156 | Westh Simon | 1990 | GLADSAXE | 9069AC | 50 m | 1:08.36 | |
3 | 233 | Skjødt Steffen | 1987 | SILKEBORG | 8769AB | 50 m | 1:08.86 | |
4 | 64 | Pommersgaard Jon | 1990 | NAKSKOV | 9029AD | 50 m | 1:09.44 | |
5 | 9 | Fogh Mads | 1990 | GRENAA | 50 m | 1:10.29 | ||
6 | 57 | Stevnsborg Bjarke | 1990 | KØGE | 9061AA | 50 m | 1:10.35 | |
7 | 512 | Halhjem Espen | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:10.47 | ||
8 | 539 | Lagoni Brian | 1985 | HORSENS | 8555AA | 50 m | 1:11.03 | |
9 | 295 | Pedersen Mads | 1991 | HERNING | 9111AB | 50 m | 1:11.72 | |
10 | 538 | Lagoni Henrik | 1991 | HORSENS | 9187AD | 50 m | 1:12.70 | |
11 | 58 | Warm Christian | 1992 | KØGE | 9289AF | 50 m | 1:13.00 | |
12 | 299 | Sangild Lasse | 1990 | HERNING | 9051AC | 50 m | 1:13.17 | |
13 | 154 | Wagner Martin | 1991 | GLADSAXE | 9167AA | 50 m | 1:14.05 | |
14 | 469 | Dyrehøj Martin | 1988 | SVENDBORG | 8831AA | 50 m | 1:14.30 | |
15 | 513 | Johannessen Elvind | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:14.30 | ||
16 | 148 | Petersen Thomas Hindborg | 1991 | GLADSAXE | 9115AC | 50 m | 1:14.72 | |
17 | 56 | Paaske Christian | 1992 | KØGE | 9261AD | 50 m | 1:15.60 | |
18 | 354 | Koch Rasmus | 1992 | HSK SES | 9213AC | 50 m | 1:15.82 | |
19 | 149 | Rasmussen Christian | 1989 | GLADSAXE | 8903AC | 50 m | 1:16.40 | |
20 | 498 | Williams Christopher | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:16.82 | ||
21 | 161 | Bonnesen Søren Smidt | 1992 | SØNDERBORG | 9203AD | 50 m | 1:17.37 | |
22 | 509 | Hole Håvard | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 1:17.46 | ||
23 | 6 | Tingsgaard Jakob | 1993 | SLAGELSE | 9301AB | 50 m | 1:18.06 | |
24 | 106 | Enemark Kasper | 1992 | TRITON V | 9231AG | 50 m | 1:18.74 | |
25 | 110 | Jensen Christian Blom | 1994 | TRITON V | 9489AG | 50 m | 1:18.76 | |
26 | 162 | Engstrup-Jepsen Peder | 1993 | SØNDERBORG | 9373AH | 50 m | 1:19.32 | |
27 | 114 | Lauridsen Jonas | 1991 | TRITON V | 9181AG | 50 m | 1:19.33 | |
28 | 75 | Hindsgaul Rasmus | 1994 | RINGE | 9405AF | 50 m | 1:19.61 | |
29 | 518 | Bryn Sondre | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:19.66 | ||
30 | 416 | Pedersen Nichlas Malling | 1993 | OSLF-STO95 | 9353AF | 50 m | 1:19.76 | |
31 | 471 | Hansen Rasmus | 1992 | SVENDBORG | 9235AG | 50 m | 1:19.97 | |
32 | 467 | Christensen Mads | 1994 | SVENDBORG | 9497AJ | 50 m | 1:20.19 | |
33 | 42 | Rasmussen Kasper Kimose | 1993 | FR.SUND | 9355AE | 50 m | 1:20.27 | |
34 | 543 | Hansen Nikolaj | 1993 | HORSENS | 9303AK | 50 m | 1:21.96 | |
35 | 486 | Olsen Mikael | 1992 | SVENDBORG | 9283AJ | 50 m | 1:21.99 | |
36 | 316 | Liltorp Claus | 1991 | IKAST | 9191AA | 50 m | 1:22.27 | |
37 | 400 | Kristiansen Rune | 1994 | OSK-STO95 | 9473AF | 50 m | 1:23.90 | |
38 | 519 | Lie Markus | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 1:24.66 | ||
39 | 356 | Madsen Nikolaj Junker | 1993 | HSK SES | 9327AL | 50 m | 1:24.71 | |
40 | 17 | Würtz Tobias | 1992 | GRENAA | 50 m | 1:25.02 | ||
41 | 15 | Riise Carl Sebastian | 1987 | GRENAA | 50 m | 1:25.13 | ||
42 | 320 | Nielsen Nicklas B. | 1995 | IKAST | 9519AA | 50 m | 1:25.24 | |
43 | 115 | Lundberg Theodor | 1994 | TRITON V | 9459AK | 50 m | 1:26.26 | |
44 | 214 | Voss Nikolaj | 1994 | KOLDING | 9489AF | 50 m | 1:26.68 | |
45 | 405 | Søndergaard Morten | 1993 | OSK-STO95 | 9313AA | 50 m | 1:27.47 | |
46 | 520 | Steffensen Vetle | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 1:27.55 | ||
47 | 131 | Visnapuu Lauri | 1994 | VIIMSI | 50 m | 1:27.65 | ||
48 | 181 | Månsson Alexander Højen | 1994 | NYBORG | 9413AI | 50 m | 1:28.21 | |
49 | 527 | Broni Christian | 1992 | IKAST | 9287AC | 50 m | 1:28.76 | |
50 | 3 | Haugaard Andreas | 1993 | SLAGELSE | 9343AH | 50 m | 1:28.92 | |
51 | 442 | Johansen Glen | 1993 | HSK SES | 9337AD | 50 m | 1:29.50 | |
52 | 208 | Lamp Sebastian | 1995 | KOLDING | 9509AI | 50 m | 1:29.67 | |
53 | 257 | Asfeldt Robert | 1996 | HERNING | 9625AD | 50 m | 1:32.37 | |
54 | 462 | Andersen Christian | 1993 | SVENDBORG | 9351AK | 50 m | 1:33.43 | |
55 | 288 | Meineche Lasse | 1994 | HERNING | 9499AM | 50 m | 1:34.04 | |
56 | 345 | Collins Erik | 1994 | HSK SES | 9447AM | 50 m | 1:34.24 | |
57 | 296 | Poulsen Jonas | 1994 | HERNING | 9439AI | 50 m | 1:34.32 | |
58 | 109 | Hyldgaard Rasmus K. | 1993 | TRITON V | 9353AG | 50 m | 1:34.83 | |
59 | 528 | Jakobsen Martin | 1992 | IKAST | 9275AE | 50 m | 1:36.06 | |
60 | 321 | Nielsen Rasmus Sand | 1993 | IKAST | 50 m | 1:36.42 | ||
61 | 431 | Rye Jacob | 1992 | TRITON V | 9207AJ | 50 m | 1:38.60 | |
62 | 84 | Pedersen Anders | 1994 | RINGE | 9473AK | 50 m | 1:40.03 | |
63 | 317 | Maesen Jannick | 1995 | IKAST | 9539AA | 50 m | 1:40.62 | |
64 | 285 | Krogh Lasse Bang | 1995 | HERNING | 9531AG | 50 m | 1:41.06 | |
65 | 495 | Uhrenholdt Nicolaj | 1995 | SVENDBORG | 9545AI | 50 m | 1:45.08 | |
66 | 430 | Runge Casper | 1995 | TRITON V | 9551AN | 50 m | 1:45.32 | |
67 | 269 | Frederiksen Alexander | 1994 | HERNING | 9401AN | 50 m | 1:46.71 | |
68 | 223 | Gronert Mikkel W. | 1994 | SILKEBORG | 9409AL | 50 m | 1:48.26 | |
69 | 20 | Bendsen Oskar | 1996 | FR.SUND | 9687AI | 50 m | 1:48.84 | |
70 | 485 | Nielsen Nicolaj | 1996 | SVENDBORG | 9647AD | 50 m | 1:49.30 | |
71 | 359 | Maron Nicolai | 1996 | HSK SES | 9661AG | 50 m | 1:51.18 | |
72 | 403 | Mortensen Mikkel Bremer | 1995 | OSK-STO95 | 9579AA | 50 m | 1:53.15 | |
73 | 331 | Nilsen Mahtias | 1995 | GSK | 9509AN | 50 m | 1:53.88 | |
74 | 357 | Maron Emil | 1996 | HSK SES | 9681AG | 50 m | 1:54.49 | |
75 | 313 | Hvolgaard Mikkel | 1995 | IKAST | 9505AI | 50 m | 1:56.56 | |
76 | 262 | Christensen Klaus Sand | 1995 | HERNING | 9569AI | 50 m | 2:00.11 | |
77 | 183 | Lambert Anton Holten | 1997 | NYBORG | 9775AC | 50 m | 2:16.00 | |
78 | 180 | Jørgensen Jens Høj | 1996 | NYBORG | 50 m | 2:24.52 | RES | |
79 | 453 | Jespersen Alexander | 1994 | OPNØR SES | 9447AG | 50 m | 2:55.77 | RES |
80 | 37 | Kallestrup Sebastian | 1996 | FR.SUND | 9607AA | 50 m | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 25, 200m Butterfly Damer |
Sponsor: Total Banken |
HCA CUP-rekord 2.18.75 (2007) |
Julie Hougård, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 420 | Hougård Julie | 1991 | OSLF-STO95 | 9184AI | 50 m | 2:18.85 | |
2 | 51 | Jacobsen Camilla | 1990 | KØGE | 9002AH | 50 m | 2:27.50 | |
3 | 59 | Wielsøe Sabrina | 1990 | KØGE | 9022AG | 50 m | 2:29.02 | |
4 | 19 | Andersen Line | 1991 | FR.SUND | 9158AG | 50 m | 2:31.71 | |
5 | 143 | Axelsen Katrine | 1992 | GLADSAXE | 9208AH | 50 m | 2:34.65 | |
6 | 33 | Hansen Marina Heller | 1994 | FR.SUND | 9404AL | 50 m | 2:35.62 | |
7 | 239 | Østergaard Freja | 1995 | SILKEBORG | 9552AF | 50 m | 2:38.72 | |
8 | 305 | Thalund Pernille | 1990 | HERNING | 9064AB | 50 m | 2:38.80 | |
9 | 297 | Rohde Iben | 1994 | HERNING | 9424AM | 50 m | 2:41.69 | |
10 | 365 | Øgendahl Kathrine | 1991 | HSK SES | 9178AG | 50 m | 2:45.40 | |
11 | 435 | Hoffmann Lea | 1991 | DSF | 9188AF | 50 m | 2:45.42 | |
12 | 228 | Kjeldsen Isabella | 1993 | SILKEBORG | 9346AJ | 50 m | 2:51.07 | |
13 | 26 | Desvig-Bol Camilla | 1993 | FR.SUND | 9336AG | 50 m | 2:51.09 | |
14 | 22 | Bjørklund Jeannie | 1992 | FR.SUND | 9278AE | 50 m | 2:51.42 | |
15 | 389 | Koch Astrid | 1994 | FREM-STO95 | 9482AH | 50 m | 2:52.55 | |
16 | 532 | Hansen Line Nadia | 1994 | HORSENS | 9456AI | 50 m | 2:55.95 | |
17 | 199 | Andersen Katrine | 1993 | KOLDING | 9382AA | 50 m | 2:55.98 | |
18 | 315 | Kjær Jeanette | 1993 | IKAST | 9346AK | 50 m | 2:57.22 | |
19 | 325 | Frahm Anja | 1992 | IKAST | 9296AF | 50 m | 2:59.91 | |
20 | 247 | Nielsen Stine Valentiner | 1991 | TRITON B | 50 m | 3:08.56 | ||
21 | 14 | Munk Sisse | 1992 | GRENAA | 50 m | 3:12.60 | ||
22 | 225 | Gøttler Sofie | 1995 | SILKEBORG | 9526AC | 50 m | 3:14.26 | |
23 | 68 | Aagaard Andrea | 1996 | RINGE | 9663AD | 50 m | 3:25.66 | |
24 | 95 | Vendelboe Trine | 1995 | RINGE | 9518AE | 50 m | 3:29.91 | |
25 | 185 | Madsen Lykke | 1988 | NYBORG | 8868AA | 50 m | RES | |
26 | 474 | Johansen Louise | 1993 | SVENDBORG | 9322AO | 50 m | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer |
Sponsor: Nordea |
HCA CUP-rekord 2.15.88 (2006) |
Tobias Urban Hansen, Svømmeklubben KVIK |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 384 | Hansen Tobias Urban | 1987 | KVIK | 8785AB | 50 m | 2:05.62 | |
2 | 54 | Møller Nikolaj Kirketerp | 1990 | KØGE | 9039AC | 50 m | 2:09.15 | |
3 | 385 | Larsen Kristian Weber | 1990 | KVIK | 9031AA | 50 m | 2:11.94 | |
4 | 360 | Møller Anders | 1991 | HSK SES | 9129AC | 50 m | 2:13.33 | |
5 | 264 | Duedahl Martin | 1985 | HERNING | 8563AB | 50 m | 2:15.04 | |
6 | 252 | Abildgaard Jens Glent | 1991 | HERNING | 9117AE | 50 m | 2:15.81 | |
7 | 380 | Madsen Troels | 1989 | HERLEV | 8923AC | 50 m | 2:17.97 | |
8 | 479 | Knoblauch Mads | 1993 | SVENDBORG | 9373AF | 50 m | 2:18.26 | |
9 | 217 | Andersen Jesper | 1989 | SILKEBORG | 8961AD | 50 m | 2:19.02 | |
10 | 245 | Mills Jonathan | 1991 | TRITON B | 9133AE | 50 m | 2:19.03 | |
11 | 255 | Andersen Casper | 1987 | HERNING | 8735AB | 50 m | 2:19.60 | |
12 | 342 | Andersen Mads | 1991 | HSK SES | 9183AD | 50 m | 2:20.22 | |
13 | 56 | Paaske Christian | 1992 | KØGE | 9261AD | 50 m | 2:21.41 | |
14 | 316 | Liltorp Claus | 1991 | IKAST | 9191AA | 50 m | 2:22.31 | |
15 | 159 | Andersen Mads | 1990 | SØNDERBORG | 9079AE | 50 m | 2:23.19 | |
16 | 500 | Färö Anders | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 2:24.21 | ||
17 | 272 | Hansen Mathias | 1993 | HERNING | 9313AI | 50 m | 2:26.04 | |
18 | 548 | Hansen Tore | 1992 | HERLUFSHOL | 9295AH | 50 m | 2:27.56 | |
19 | 179 | Holst Jacob | 1991 | NYBORG | 9197AF | 50 m | 2:27.80 | |
20 | 510 | Thorsø Marius | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 2:28.51 | ||
21 | 276 | Hiltmar Andreas B. | 1993 | HERNING | 9335AB | 50 m | 2:28.81 | |
22 | 70 | Egelund Kasper | 1995 | RINGE | 9565AG | 50 m | 2:32.13 | |
23 | 121 | Riis Rasmus G. | 1988 | TRITON V | 8827AB | 50 m | 2:32.23 | |
24 | 540 | Bisgaard Kasper | 1991 | HORSENS | 9171AF | 50 m | 2:32.34 | |
25 | 519 | Lie Markus | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 2:32.40 | ||
26 | 3 | Haugaard Andreas | 1993 | SLAGELSE | 9343AH | 50 m | 2:33.91 | |
27 | 448 | Green Mathias | 1992 | OPNØR SES | 9241AF | 50 m | 2:34.23 | |
28 | 511 | Heimdal Markus | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 2:35.15 | ||
29 | 319 | Nannerup Jens H. | 1993 | IKAST | 9357AH | 50 m | 2:36.81 | |
30 | 32 | Fyrstenborg Rune | 1994 | FR.SUND | 9491AD | 50 m | 2:37.50 | |
31 | 294 | Nørgaard Kristoffer | 1993 | HERNING | 9339AI | 50 m | 2:39.26 | |
32 | 227 | Hansen Thomas S. | 1993 | SILKEBORG | 9347AA | 50 m | 2:39.69 | |
33 | 314 | Justesen Christoffer D. | 1992 | IKAST | 9241AA | 50 m | 2:40.48 | |
34 | 7 | Baskjær Mathias | 1995 | GRENAA | 50 m | 2:41.28 | ||
35 | 210 | Salling Michael | 1994 | KOLDING | 9493AI | 50 m | 2:43.29 | |
36 | 120 | Pedersen Nicolai | 1994 | TRITON V | 9499AK | 50 m | 2:43.35 | |
37 | 238 | Zähringer Felix | 1994 | SILKEBORG | 9437AD | 50 m | 2:44.03 | |
38 | 130 | Kadastu Markus | 1994 | VIIMSI | 50 m | 2:44.16 | ||
39 | 75 | Hindsgaul Rasmus | 1994 | RINGE | 9405AF | 50 m | 2:45.78 | |
40 | 219 | Birkbak Anders | 1991 | SILKEBORG | 9175AA | 50 m | 2:47.42 | |
41 | 323 | Petersen Mathias | 1995 | IKAST | 9535AF | 50 m | 2:48.05 | |
42 | 88 | Skafte Eik | 1998 | RINGE | 9805AA | 50 m | 2:48.49 | |
43 | 42 | Rasmussen Kasper Kimose | 1993 | FR.SUND | 9355AE | 50 m | 2:48.85 | |
44 | 317 | Maesen Jannick | 1995 | IKAST | 9539AA | 50 m | 2:50.34 | |
45 | 221 | Dalby Ralf | 1995 | SILKEBORG | 9547AB | 50 m | 2:50.38 | |
46 | 434 | Hansen Nicklas Trier | 1994 | DSF | 9475AH | 50 m | 2:52.00 | |
47 | 369 | Christensen Rasmus | 1996 | BOV SES | 9695AD | 50 m | 2:53.27 | |
48 | 224 | Grønbo Mikkel | 1996 | SILKEBORG | 9695AC | 50 m | 2:54.20 | |
49 | 178 | Carney Steven | 1994 | NYBORG | 9405AK | 50 m | 2:55.76 | |
50 | 236 | Weis Emil | 1994 | SILKEBORG | 9409AG | 50 m | 2:56.11 | |
51 | 356 | Madsen Nikolaj Junker | 1993 | HSK SES | 9327AL | 50 m | 2:57.55 | |
52 | 291 | Moesgaard Laust | 1996 | HERNING | 9667AG | 50 m | 3:06.75 | |
53 | 123 | Ryholl Mark | 1994 | TRITON V | 9483AB | 50 m | 3:07.46 | |
54 | 321 | Nielsen Rasmus Sand | 1993 | IKAST | 50 m | 3:08.96 | ||
55 | 261 | Christensen Jonathan | 1993 | HERNING | 9375AD | 50 m | 3:09.87 | |
56 | 359 | Maron Nicolai | 1996 | HSK SES | 9661AG | 50 m | 3:19.16 | |
57 | 109 | Hyldgaard Rasmus K. | 1993 | TRITON V | 9353AG | 50 m | 3:16.39 | RES |
58 | 187 | Andersen Marc Nøhr | 1996 | NYBORG | 9647AE | 50 m | 3:17.74 | RES |
59 | 267 | Fallesen Magnus | 1998 | HERNING | 9869AB | 50 m | 3:27.11 | RES |
60 | 489 | Schleimann Alexander R. | 1996 | SVENDBORG | 9619AI | 50 m | 3:35.52 | RES |
61 | 427 | Mikkelsen Rene | 1993 | TRITON V | 9383AK | 50 m | 3:46.90 | RES |
62 | 259 | Bastrup Frans | 1992 | HERNING | 9201AG | 50 m | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 27, 400m Frisvømning Damer |
Sponsor: DSV |
HCA CUP-rekord 4.33.26 (2005) |
Louise Ørnstedt, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 138 | Riis Matilde | 1988 | KØGE | 8888AA | 50 m | 4:30.25 | |
2 | 415 | Nielsen Randi F. | 1989 | OSLF-STO95 | 8948AC | 50 m | 4:31.65 | |
3 | 153 | Søby Trine | 1991 | GLADSAXE | 9112AG | 50 m | 4:32.09 | |
4 | 258 | Balle Mathilde | 1989 | HERNING | 8964AD | 50 m | 4:36.32 | |
5 | 55 | Pedersen Simone Norman | 1993 | KØGE | 9332AH | 50 m | 4:44.62 | |
6 | 508 | Syversen Lise S. | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 4:45.63 | ||
7 | 152 | Skaanning-Norris Ida | 1991 | GLADSAXE | 9162AF | 50 m | 4:45.98 | |
8 | 65 | Wiecker Siri | 1994 | NAKSKOV | 9494AM | 50 m | 4:46.58 | |
9 | 48 | Gerdts Terese | 1993 | KØGE | 9388AH | 50 m | 4:46.74 | |
10 | 391 | Pedersen Katrine Skov | 1989 | FREM-STO95 | 8998AC | 50 m | 4:48.07 | |
11 | 364 | Thams Line Borch | 1990 | HSK SES | 9098AG | 50 m | 4:48.18 | |
12 | 503 | Pedersen Karoline | 1994 | BERGEN N. | 50 m | 4:49.40 | ||
13 | 514 | Hestdal Andrea | 1994 | BERGEN N. | 50 m | 4:49.93 | ||
14 | 170 | Staugaard Emilia | 1994 | SØNDERBORG | 9424AJ | 50 m | 4:51.04 | |
15 | 31 | Fyrstenborg Line | 1992 | FR.SUND | 9268AA | 50 m | 4:53.00 | |
16 | 504 | Hjelmaas Asluag M. | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 4:53.50 | ||
17 | 185 | Madsen Lykke | 1988 | NYBORG | 8868AA | 50 m | 4:55.15 | |
18 | 435 | Hoffmann Lea | 1991 | DSF | 9188AF | 50 m | 4:55.30 | |
19 | 386 | Ottesen Jeanette | 1987 | KVIK | 8728AB | 50 m | 4:55.55 | |
20 | 505 | Holm Seline V. | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 4:57.40 | ||
21 | 220 | Bruun Sarah Harder | 1993 | SILKEBORG | 9324AJ | 50 m | 4:59.00 | |
22 | 254 | Andersen Camilla | 1993 | HERNING | 9374AB | 50 m | 5:01.68 | |
23 | 368 | Christensen Karina | 1993 | BOV SES | 9352AD | 50 m | 5:04.71 | |
24 | 545 | Ballegaard Kit | 1988 | HERLUFSHOL | 8886AB | 50 m | 5:04.89 | |
25 | 234 | Thostrup Elisabeth H. | 1992 | SILKEBORG | 9224AI | 50 m | 5:05.03 | |
26 | 212 | Sandvang Pernille | 1992 | KOLDING | 9278AJ | 50 m | 5:06.16 | |
27 | 78 | Jeppesen Josefine Møller | 1995 | RINGE | 9598AE | 50 m | 5:06.62 | |
28 | 207 | Kiel Anna | 1993 | KOLDING | 9388AD | 50 m | 5:07.07 | |
29 | 501 | Bönes Elna L. | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 5:07.39 | ||
30 | 419 | Villadsen Cecilie | 1995 | OSLF-STO95 | 9584AF | 50 m | 5:07.59 | |
31 | 281 | Jespersen Cecilia | 1993 | HERNING | 9364AI | 50 m | 5:10.48 | |
32 | 111 | Kert Karoline | 1995 | TRITON V | 9576AA | 50 m | 5:12.57 | |
33 | 404 | Nielsen Helene | 1993 | OSK-STO95 | 9344AK | 50 m | 5:13.37 | |
34 | 406 | Welinder Hanne | 1995 | OSK-STO95 | 9594AC | 50 m | 5:16.09 | |
35 | 36 | Kallestrup Cathrine | 1993 | FR.SUND | 9382AB | 50 m | 5:16.24 | |
36 | 315 | Kjær Jeanette | 1993 | IKAST | 9346AK | 50 m | 5:17.09 | |
37 | 172 | Sundstrup Amalie | 1994 | SØNDERBORG | 9464AM | 50 m | 5:17.58 | |
38 | 83 | Madsen Line Føns | 1995 | RINGE | 9532AA | 50 m | 5:22.00 | |
39 | 376 | Christensen Kamma | 1994 | HERLEV | 9448AJ | 50 m | 5:23.36 | |
40 | 399 | Kristensen Ditte Elsner | 1995 | OSK-STO95 | 9582AA | 50 m | 5:25.25 | |
41 | 182 | Jacobsen Camilla L. | 1994 | NYBORG | 060194 | 50 m | 5:29.71 | |
42 | 534 | Lading Gitte | 1994 | HORSENS | 9406AA | 50 m | 5:30.00 | |
43 | 103 | Christiansen Katrine | 1993 | TRITON V | 9348AD | 50 m | 5:30.61 | |
44 | 370 | Harder Louise | 1995 | BOV SES | 50 m | 5:31.07 | ||
45 | 2 | Bøgh Mie | 1991 | SLAGELSE | 9184AA | 50 m | 5:33.59 | |
46 | 95 | Vendelboe Trine | 1995 | RINGE | 9518AE | 50 m | 5:34.11 | |
47 | 449 | Hansen Tatjana | 1997 | OPNØR SES | 50 m | 5:38.97 | ||
48 | 447 | Green Julie | 1994 | OPNØR SES | 9434AC | 50 m | 5:43.19 | |
49 | 452 | Strømbeck Pernille | 1994 | OPNØR SES | 9462AH | 50 m | 5:45.30 | RES |
50 | 311 | Bundgaard Camilla | 1990 | IKAST | 9052AH | 50 m | 5:45.68 | RES |
51 | 409 | Gilbo Amina | 1995 | OSLF-STO95 | 9512AO | 50 m | 5:51.01 | RES |
52 | 107 | Guldbrandt Mathilde | 1992 | TRITON V | 9296AJ | 50 m | 5:55.66 | RES |
53 | 82 | Madsen Linda Føns | 1993 | RINGE | 9352AJ | 50 m | 5:57.00 | RES |
54 | 352 | Jöhnk Anne-Lene | 1993 | HSK SES | 9352AO | 50 m | 6:02.55 | RES |
55 | 363 | Skøtt Lena | 1995 | HSK SES | 9538AP | 50 m | 6:02.66 | RES |
56 | 413 | Jørgensen Katrine Drest | 1995 | OSLF-STO95 | 9544AS | 50 m | 6:14.19 | RES |
57 | 412 | Jensen Pernille Valentin | 1995 | OSLF-STO95 | 9584AI | 50 m | 6:20.03 | RES |
58 | 43 | Ringgaard Amalie | 1996 | FR.SUND | 9602AJ | 50 m | 6:20.59 | RES |
59 | 39 | Mejer Louise | 1995 | FR.SUND | 9574AO | 50 m | 6:31.23 | RES |
60 | 21 | Bjerre Signe | 1998 | FR.SUND | 9854AB | 50 m | 6:33.93 | RES |
61 | 445 | Duc Anna N. | 1992 | OPNØR SES | 9208AN | 50 m | 6:42.80 | RES |
62 | 387 | Brandstrup Cecilie Lacour | 1994 | FREM-STO95 | 9454AS | 50 m | 7:21.83 | RES |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 27, 400m Frisvømning Damer |
Sponsor: DSV |
HCA CUP-rekord 4.33.26 (2005) |
Louise Ørnstedt, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 138 | Riis Matilde | 1988 | KØGE | 8888AA | 50 m | 4:30.25 | |
2 | 415 | Nielsen Randi F. | 1989 | OSLF-STO95 | 8948AC | 50 m | 4:31.65 | |
3 | 153 | Søby Trine | 1991 | GLADSAXE | 9112AG | 50 m | 4:32.09 | |
4 | 258 | Balle Mathilde | 1989 | HERNING | 8964AD | 50 m | 4:36.32 | |
5 | 55 | Pedersen Simone Norman | 1993 | KØGE | 9332AH | 50 m | 4:44.62 | |
6 | 508 | Syversen Lise S. | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 4:45.63 | ||
7 | 152 | Skaanning-Norris Ida | 1991 | GLADSAXE | 9162AF | 50 m | 4:45.98 | |
8 | 65 | Wiecker Siri | 1994 | NAKSKOV | 9494AM | 50 m | 4:46.58 | |
9 | 48 | Gerdts Terese | 1993 | KØGE | 9388AH | 50 m | 4:46.74 | |
10 | 391 | Pedersen Katrine Skov | 1989 | FREM-STO95 | 8998AC | 50 m | 4:48.07 | |
11 | 364 | Thams Line Borch | 1990 | HSK SES | 9098AG | 50 m | 4:48.18 | |
12 | 503 | Pedersen Karoline | 1994 | BERGEN N. | 50 m | 4:49.40 | ||
13 | 514 | Hestdal Andrea | 1994 | BERGEN N. | 50 m | 4:49.93 | ||
14 | 170 | Staugaard Emilia | 1994 | SØNDERBORG | 9424AJ | 50 m | 4:51.04 | |
15 | 31 | Fyrstenborg Line | 1992 | FR.SUND | 9268AA | 50 m | 4:53.00 | |
16 | 504 | Hjelmaas Asluag M. | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 4:53.50 | ||
17 | 185 | Madsen Lykke | 1988 | NYBORG | 8868AA | 50 m | 4:55.15 | |
18 | 435 | Hoffmann Lea | 1991 | DSF | 9188AF | 50 m | 4:55.30 | |
19 | 386 | Ottesen Jeanette | 1987 | KVIK | 8728AB | 50 m | 4:55.55 | |
20 | 505 | Holm Seline V. | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 4:57.40 | ||
21 | 220 | Bruun Sarah Harder | 1993 | SILKEBORG | 9324AJ | 50 m | 4:59.00 | |
22 | 254 | Andersen Camilla | 1993 | HERNING | 9374AB | 50 m | 5:01.68 | |
23 | 368 | Christensen Karina | 1993 | BOV SES | 9352AD | 50 m | 5:04.71 | |
24 | 545 | Ballegaard Kit | 1988 | HERLUFSHOL | 8886AB | 50 m | 5:04.89 | |
25 | 234 | Thostrup Elisabeth H. | 1992 | SILKEBORG | 9224AI | 50 m | 5:05.03 | |
26 | 212 | Sandvang Pernille | 1992 | KOLDING | 9278AJ | 50 m | 5:06.16 | |
27 | 78 | Jeppesen Josefine Møller | 1995 | RINGE | 9598AE | 50 m | 5:06.62 | |
28 | 207 | Kiel Anna | 1993 | KOLDING | 9388AD | 50 m | 5:07.07 | |
29 | 501 | Bönes Elna L. | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 5:07.39 | ||
30 | 419 | Villadsen Cecilie | 1995 | OSLF-STO95 | 9584AF | 50 m | 5:07.59 | |
31 | 281 | Jespersen Cecilia | 1993 | HERNING | 9364AI | 50 m | 5:10.48 | |
32 | 111 | Kert Karoline | 1995 | TRITON V | 9576AA | 50 m | 5:12.57 | |
33 | 404 | Nielsen Helene | 1993 | OSK-STO95 | 9344AK | 50 m | 5:13.37 | |
34 | 406 | Welinder Hanne | 1995 | OSK-STO95 | 9594AC | 50 m | 5:16.09 | |
35 | 36 | Kallestrup Cathrine | 1993 | FR.SUND | 9382AB | 50 m | 5:16.24 | |
36 | 315 | Kjær Jeanette | 1993 | IKAST | 9346AK | 50 m | 5:17.09 | |
37 | 172 | Sundstrup Amalie | 1994 | SØNDERBORG | 9464AM | 50 m | 5:17.58 | |
38 | 83 | Madsen Line Føns | 1995 | RINGE | 9532AA | 50 m | 5:22.00 | |
39 | 376 | Christensen Kamma | 1994 | HERLEV | 9448AJ | 50 m | 5:23.36 | |
40 | 399 | Kristensen Ditte Elsner | 1995 | OSK-STO95 | 9582AA | 50 m | 5:25.25 | |
41 | 182 | Jacobsen Camilla L. | 1994 | NYBORG | 060194 | 50 m | 5:29.71 | |
42 | 534 | Lading Gitte | 1994 | HORSENS | 9406AA | 50 m | 5:30.00 | |
43 | 103 | Christiansen Katrine | 1993 | TRITON V | 9348AD | 50 m | 5:30.61 | |
44 | 370 | Harder Louise | 1995 | BOV SES | 50 m | 5:31.07 | ||
45 | 2 | Bøgh Mie | 1991 | SLAGELSE | 9184AA | 50 m | 5:33.59 | |
46 | 95 | Vendelboe Trine | 1995 | RINGE | 9518AE | 50 m | 5:34.11 | |
47 | 449 | Hansen Tatjana | 1997 | OPNØR SES | 50 m | 5:38.97 | ||
48 | 447 | Green Julie | 1994 | OPNØR SES | 9434AC | 50 m | 5:43.19 | |
49 | 452 | Strømbeck Pernille | 1994 | OPNØR SES | 9462AH | 50 m | 5:45.30 | RES |
50 | 311 | Bundgaard Camilla | 1990 | IKAST | 9052AH | 50 m | 5:45.68 | RES |
51 | 409 | Gilbo Amina | 1995 | OSLF-STO95 | 9512AO | 50 m | 5:51.01 | RES |
52 | 107 | Guldbrandt Mathilde | 1992 | TRITON V | 9296AJ | 50 m | 5:55.66 | RES |
53 | 82 | Madsen Linda Føns | 1993 | RINGE | 9352AJ | 50 m | 5:57.00 | RES |
54 | 352 | Jöhnk Anne-Lene | 1993 | HSK SES | 9352AO | 50 m | 6:02.55 | RES |
55 | 363 | Skøtt Lena | 1995 | HSK SES | 9538AP | 50 m | 6:02.66 | RES |
56 | 413 | Jørgensen Katrine Drest | 1995 | OSLF-STO95 | 9544AS | 50 m | 6:14.19 | RES |
57 | 412 | Jensen Pernille Valentin | 1995 | OSLF-STO95 | 9584AI | 50 m | 6:20.03 | RES |
58 | 43 | Ringgaard Amalie | 1996 | FR.SUND | 9602AJ | 50 m | 6:20.59 | RES |
59 | 39 | Mejer Louise | 1995 | FR.SUND | 9574AO | 50 m | 6:31.23 | RES |
60 | 21 | Bjerre Signe | 1998 | FR.SUND | 9854AB | 50 m | 6:33.93 | RES |
61 | 445 | Duc Anna N. | 1992 | OPNØR SES | 9208AN | 50 m | 6:42.80 | RES |
62 | 387 | Brandstrup Cecilie Lacour | 1994 | FREM-STO95 | 9454AS | 50 m | 7:21.83 | RES |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 28, 100m Butterfly Herrer |
Sponsor: Lactosan A/S |
HCA CUP-rekord 58.33 (2004) |
Michael Christensen, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 377 | Düring Tobias | 1989 | HERLEV | 8959AB | 50 m | 59.71 | |
2 | 217 | Andersen Jesper | 1989 | SILKEBORG | 8961AD | 50 m | 59.76 | |
3 | 57 | Stevnsborg Bjarke | 1990 | KØGE | 9061AA | 50 m | 1:00.07 | |
4 | 375 | Schütt Karsten | 1991 | BOV SES | 50 m | 1:00.08 | ||
5 | 169 | Skaaning Mathias | 1992 | SØNDERBORG | 9297AC | 50 m | 1:00.19 | |
6 | 381 | Rasmussen Mads Sune | 1990 | HERLEV | 9047AD | 50 m | 1:00.32 | |
7 | 149 | Rasmussen Christian | 1989 | GLADSAXE | 8903AC | 50 m | 1:01.06 | |
8 | 64 | Pommersgaard Jon | 1990 | NAKSKOV | 9029AD | 50 m | 1:01.96 | |
9 | 250 | Reuter Niclas | 1990 | TRITON B | 9061AB | 50 m | 1:02.34 | |
10 | 394 | Østergaard Stephan Norman | 1989 | FREM-STO95 | 8953AA | 50 m | 1:02.34 | |
11 | 213 | Søgaard Jan | 1987 | KOLDING | 8759AA | 50 m | 1:02.86 | |
12 | 156 | Westh Simon | 1990 | GLADSAXE | 9069AC | 50 m | 1:03.11 | |
13 | 390 | Nielsen Martin T. | 1990 | FREM-STO95 | 9015AF | 50 m | 1:03.18 | |
14 | 401 | Køhler Morten | 1991 | OSK-STO95 | 9199AD | 50 m | 1:03.27 | |
15 | 9 | Fogh Mads | 1990 | GRENAA | 50 m | 1:03.29 | ||
16 | 361 | Nielsen Kasper Loft | 1987 | HSK SES | 8739AA | 50 m | 1:03.54 | |
17 | 463 | Andersen Jonas | 1992 | SVENDBORG | 9271AE | 50 m | 1:04.01 | |
18 | 232 | Riemenschneider Morten | 1989 | SILKEBORG | 8909AA | 50 m | 1:04.32 | |
19 | 537 | Bygballe Mads | 1991 | HORSENS | 9177AC | 50 m | 1:04.59 | |
20 | 233 | Skjødt Steffen | 1987 | SILKEBORG | 8769AB | 50 m | 1:04.76 | |
21 | 550 | Jensen Jesper | 1984 | HERLUFSHOL | 8419AA | 50 m | 1:04.76 | |
22 | 512 | Halhjem Espen | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:04.94 | ||
23 | 300 | Schlie Benjamin | 1992 | HERNING | 9233AB | 50 m | 1:05.18 | |
24 | 380 | Madsen Troels | 1989 | HERLEV | 8923AC | 50 m | 1:05.71 | |
25 | 160 | Bonnesen Christian Smidt | 1993 | SØNDERBORG | 9327AC | 50 m | 1:05.74 | |
26 | 154 | Wagner Martin | 1991 | GLADSAXE | 9167AA | 50 m | 1:05.93 | |
27 | 151 | Schultz Ulrik Rosenkvist | 1992 | GLADSAXE | 9251AH | 50 m | 1:06.36 | |
28 | 343 | Christiansen Christian | 1991 | HSK SES | 9161AC | 50 m | 1:06.37 | |
29 | 527 | Broni Christian | 1992 | IKAST | 9287AC | 50 m | 1:06.37 | |
30 | 279 | Høgild Stefan B. | 1991 | HERNING | 9193AA | 50 m | 1:06.44 | |
31 | 248 | Rasmussen Anders | 1990 | TRITON B | 9093AF | 50 m | 1:06.46 | |
32 | 69 | Boer Steven | 1985 | RINGE | 8575AA | 50 m | 1:07.06 | |
33 | 383 | Westermann Mathias | 1991 | HERLEV | 9169AA | 50 m | 1:07.77 | |
34 | 346 | Gellert Giacomo | 1989 | HSK SES | 8947AE | 50 m | 1:08.18 | |
35 | 405 | Søndergaard Morten | 1993 | OSK-STO95 | 9313AA | 50 m | 1:08.83 | |
36 | 541 | Andersen Daniel Steen | 1995 | HORSENS | 9523AG | 50 m | 1:09.28 | |
37 | 114 | Lauridsen Jonas | 1991 | TRITON V | 9181AG | 50 m | 1:09.99 | |
38 | 402 | Morsø Kasper Holm | 1993 | OSK-STO95 | 9321AG | 50 m | 1:11.03 | |
39 | 488 | Riis Alexander | 1993 | SVENDBORG | 9315AK | 50 m | 1:11.22 | |
40 | 509 | Hole Håvard | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 1:11.37 | ||
41 | 551 | Reiter Christian | 1992 | HERLUFSHOL | 9273AF | 50 m | 1:11.73 | |
42 | 538 | Lagoni Henrik | 1991 | HORSENS | 9187AD | 50 m | 1:12.12 | |
43 | 195 | Kristensen Jonas Toftlund | 1992 | NYBORG | 9205AB | 50 m | 1:12.13 | |
44 | 471 | Hansen Rasmus | 1992 | SVENDBORG | 9235AG | 50 m | 1:12.44 | |
45 | 70 | Egelund Kasper | 1995 | RINGE | 9565AG | 50 m | 1:12.72 | |
46 | 496 | Nielsen Laurids | 1993 | SVENDBORG | 9393AK | 50 m | 1:13.20 | |
47 | 106 | Enemark Kasper | 1992 | TRITON V | 9231AG | 50 m | 1:13.47 | |
48 | 197 | Rasmussen Kristoffer | 1994 | NYBORG | 9471AG | 50 m | 1:13.49 | |
49 | 164 | Kreft Tim | 1992 | SØNDERBORG | 9201AH | 50 m | 1:13.52 | |
50 | 518 | Bryn Sondre | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:13.70 | ||
51 | 498 | Williams Christopher | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 1:13.88 | ||
52 | 167 | Nissen Casper Fog | 1993 | SØNDERBORG | 9313AJ | 50 m | 1:14.22 | |
53 | 517 | Jensen Jonas | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 1:15.45 | ||
54 | 16 | Weje Jacob | 1990 | GRENAA | 50 m | 1:16.00 | ||
55 | 467 | Christensen Mads | 1994 | SVENDBORG | 9497AJ | 50 m | 1:16.05 | |
56 | 5 | Ovesen Sebastian | 1994 | SLAGELSE | 9429AB | 50 m | 1:16.19 | |
57 | 6 | Tingsgaard Jakob | 1993 | SLAGELSE | 9301AB | 50 m | 1:16.70 | |
58 | 125 | Segato Anders | 1993 | TRITON V | 9335AK | 50 m | 1:16.99 | |
59 | 132 | Laanes Mikk | 1996 | VIIMSI | 50 m | 1:18.27 | ||
60 | 124 | Schlünzen Stig | 1993 | TRITON V | 9389AI | 50 m | 1:19.43 | |
61 | 181 | Månsson Alexander Højen | 1994 | NYBORG | 9413AI | 50 m | 1:19.46 | |
62 | 526 | Harmuth Philip | 1994 | BOV SES | 9449AJ | 50 m | 1:19.61 | |
63 | 396 | Bøg Victor | 1994 | OSK-STO95 | 9483AL | 50 m | 1:22.74 | |
64 | 288 | Meineche Lasse | 1994 | HERNING | 9499AM | 50 m | 1:24.02 | |
65 | 208 | Lamp Sebastian | 1995 | KOLDING | 9509AI | 50 m | 1:25.33 | |
66 | 345 | Collins Erik | 1994 | HSK SES | 9447AM | 50 m | 1:26.50 | |
67 | 168 | Shulman Daniel | 1995 | SØNDERBORG | 9551AE | 50 m | 1:26.78 | |
68 | 493 | Tilsted Kristoffer | 1994 | SVENDBORG | 9493AL | 50 m | 1:28.80 | |
69 | 192 | Skov Christian | 1994 | NYBORG | 9441AE | 50 m | 1:33.36 | |
70 | 202 | Danø Michael | 1994 | KOLDING | 9451AG | 50 m | 1:33.67 | |
71 | 403 | Mortensen Mikkel Bremer | 1995 | OSK-STO95 | 9579AA | 50 m | 1:34.58 | |
72 | 348 | Haraldson Daniel F. | 1994 | HSK SES | 50 m | 1:42.89 | ||
73 | 115 | Lundberg Theodor | 1994 | TRITON V | 9459AK | 50 m | 1:47.46 | RES |
74 | 37 | Kallestrup Sebastian | 1996 | FR.SUND | 9607AA | 50 m | 1:52.70 | RES |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer |
Sponsor: Fagerberg |
HCA CUP-rekord 2.43.43 (2007) |
Rikke Møller Pedersen, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 393 | Pedersen Rikke Møller | 1989 | FREM-STO95 | 8996AB | 50 m | 2:38.78 | |
2 | 286 | Lunding Nanna | 1991 | HERNING | 9122AB | 50 m | 2:42.44 | |
3 | 516 | Jensen Katrine | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 2:45.97 | ||
4 | 274 | Hansen Simone Friis | 1995 | HERNING | 9538AG | 50 m | 2:47.75 | |
5 | 251 | Thorup Mie | 1986 | TRITON B | 8682AB | 50 m | 2:47.90 | |
6 | 275 | Hedegaard Frederikke | 1993 | HERNING | 9394AJ | 50 m | 2:48.07 | |
7 | 408 | Egelund Mathilde | 1991 | OSLF-STO95 | 9196AI | 50 m | 2:48.89 | |
8 | 235 | Tolstrup Signe | 1995 | SILKEBORG | 9588AI | 50 m | 2:49.38 | |
9 | 305 | Thalund Pernille | 1990 | HERNING | 9064AB | 50 m | 2:50.67 | |
10 | 263 | Christensen Tea L. | 1989 | HERNING | 8936AB | 50 m | 2:52.28 | |
11 | 150 | Rytter Josefine | 1994 | GLADSAXE | 9416AC | 50 m | 2:52.63 | |
12 | 91 | Stubager Signe | 1992 | RINGE | 9244AD | 50 m | 2:54.54 | |
13 | 437 | Pedersen Cecilie M. | 1993 | DSF | 9378AA | 50 m | 2:54.66 | |
14 | 44 | Thorsen Kimmie | 1992 | FR.SUND | 9288AH | 50 m | 2:55.69 | |
15 | 242 | Damgaard Mie | 1991 | TRITON B | 9144AD | 50 m | 2:57.58 | |
16 | 502 | Bremer Kaja | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 2:59.04 | ||
17 | 304 | Termøhlen Cecilie | 1993 | HERNING | 9302AA | 50 m | 2:59.56 | |
18 | 373 | Schmidt Malene B. | 1991 | BOV SES | 9126AL | 50 m | 2:59.60 | |
19 | 420 | Hougård Julie | 1991 | OSLF-STO95 | 9184AI | 50 m | 3:01.14 | |
20 | 418 | Tolstrup Johanne Kjær | 1995 | OSLF-STO95 | 9538AN | 50 m | 3:01.45 | |
21 | 306 | Brayd Tascha Mac | 1993 | HERNING | 9384AJ | 50 m | 3:03.76 | |
22 | 23 | Bjørklund Marisa | 1995 | FR.SUND | 9554AD | 50 m | 3:03.79 | |
23 | 204 | Eriksen Maja | 1990 | KOLDING | 9072AA | 50 m | 3:04.37 | |
24 | 358 | Maron Kathrine | 1994 | HSK SES | 9488AN | 50 m | 3:04.56 | |
25 | 19 | Andersen Line | 1991 | FR.SUND | 9158AG | 50 m | 3:05.81 | |
26 | 211 | Sandvang Malene | 1995 | KOLDING | 9566AD | 50 m | 3:06.62 | |
27 | 515 | Pedersen Irmeling | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 3:06.93 | ||
28 | 126 | Stærk Mathilde | 1990 | TRITON V | 9082AB | 50 m | 3:07.29 | |
29 | 63 | Nissen Rikke | 1994 | NAKSKOV | 9424AG | 50 m | 3:08.02 | |
30 | 366 | Ahrenkiel Helle | 1993 | BOV SES | 9314AM | 50 m | 3:08.68 | |
31 | 119 | Nørreslet Laura | 1994 | TRITON V | 9452AC | 50 m | 3:12.43 | |
32 | 83 | Madsen Line Føns | 1995 | RINGE | 9532AA | 50 m | 3:13.57 | |
33 | 117 | Matthiesen Amalie | 1994 | TRITON V | 9402AO | 50 m | 3:17.22 | |
34 | 165 | Müller Anne-Mette | 1995 | SØNDERBORG | 9542AD | 50 m | 3:17.27 | |
35 | 484 | Nielsen Henriette Lai | 1990 | SVENDBORG | 9098AC | 50 m | 3:20.43 | |
36 | 349 | Henriksen Amalie | 1994 | HSK SES | 9496AN | 50 m | 3:20.44 | |
37 | 80 | Jørgensen Helene | 1995 | RINGE | 9598AB | 50 m | 3:21.20 | |
38 | 303 | Sørensen Sisse | 1996 | HERNING | 9674AB | 50 m | 3:21.45 | |
39 | 26 | Desvig-Bol Camilla | 1993 | FR.SUND | 9336AG | 50 m | 3:22.25 | |
40 | 445 | Duc Anna N. | 1992 | OPNØR SES | 9208AN | 50 m | 3:23.06 | |
41 | 122 | Rosendahl Simone Skouby | 1995 | TRITON V | 9502AF | 50 m | 3:24.25 | |
42 | 189 | Christensen Isabella R. | 1996 | NYBORG | 9622AI | 50 m | 3:24.99 | |
43 | 40 | Nissen Katja | 1995 | FR.SUND | 9566AC | 50 m | 3:25.58 | |
44 | 483 | Metzsch Charlotte | 1993 | SVENDBORG | 9306AO | 50 m | 3:26.57 | |
45 | 468 | Dalaei Farima | 1994 | SVENDBORG | 9404AT | 50 m | 3:27.99 | |
46 | 260 | Bæk Tina | 1994 | HERNING | 9424AL | 50 m | 3:28.58 | |
47 | 436 | Paulin Gitte | 1990 | DSF | 9056AB | 50 m | 3:30.00 | |
48 | 270 | Hansen Cecilia | 1997 | HERNING | 9746AG | 50 m | 3:30.19 | |
49 | 330 | Munch Christina | 1996 | GSK | 9644AN | 50 m | 3:30.95 | |
50 | 174 | Ghasemi Nicole R. | 1996 | SØNDERBORG | 9696AA | 50 m | 3:31.58 | |
51 | 451 | Schulz Gitte | 1996 | OPNØR SES | 9666AJ | 50 m | 3:32.53 | |
52 | 27 | Dresler Mie Astrup | 1996 | FR.SUND | 9622AJ | 50 m | 3:32.66 | |
53 | 353 | Kjær Louise | 1994 | HSK SES | 50 m | 3:33.73 | ||
54 | 278 | Hindhede Mille Kjær | 1997 | HERNING | 9734AE | 50 m | 3:38.08 | |
55 | 476 | Kallesøe Mathilde | 1993 | SVENDBORG | 9326AR | 50 m | 3:38.80 | |
56 | 41 | Poulsen Karoline | 1994 | FR.SUND | 9498AD | 50 m | 3:40.55 | |
57 | 326 | Hededal Maria J. V. | 1995 | TRITON V | 50 m | 3:41.65 | ||
58 | 265 | Ebbesen Cecilie | 1995 | HERNING | 9508AE | 50 m | 3:41.67 | |
59 | 71 | Frimor Camilla | 1992 | RINGE | 9246AA | 50 m | 3:47.30 | |
60 | 268 | Fallesen Nanna | 1995 | HERNING | 9566AQ | 50 m | 3:50.49 | |
61 | 302 | Sørensen Emma | 1997 | HERNING | 9774AL | 50 m | 3:51.45 | |
62 | 335 | Svane Camilla | 1995 | HERNING | 9546AU | 50 m | 3:54.15 | |
63 | 329 | Hansen Asta Marie | 1995 | GSK | 9546AV | 50 m | 3:55.00 | |
64 | 171 | Stefansdottir Perla Dögg | 1997 | SØNDERBORG | 9742AA | 50 m | 3:57.36 | |
65 | 277 | Hiltmar Emma | 1996 | HERNING | 9602AL | 50 m | 3:59.65 | |
66 | 398 | Kieler Mette | 1995 | OSK-STO95 | 9562AJ | 50 m | 4:03.79 | RES |
67 | 327 | Jakobsen Karen K. | 1995 | TRITON V | 50 m | 4:05.43 | RES | |
68 | 289 | Meineche Lonnie | 1996 | HERNING | 9688AK | 50 m | 4:08.72 | RES |
69 | 474 | Johansen Louise | 1993 | SVENDBORG | 9322AO | 50 m | 4:12.78 | RES |
70 | 293 | Nielsen Johanne | 1996 | HERNING | 9638AL | 50 m | 4:13.19 | RES |
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 30, 400m Medley Herrer |
Sponsor: Sanex |
HCA CUP-rekord 4.40.48 (2006) |
Daniel Jakobsen, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 385 | Larsen Kristian Weber | 1990 | KVIK | 9031AA | 50 m | 4:42.50 | |
2 | 53 | Luplau Nicklas | 1989 | KØGE | 8931AA | 50 m | 4:47.00 | |
3 | 380 | Madsen Troels | 1989 | HERLEV | 8923AC | 50 m | 4:48.01 | |
4 | 299 | Sangild Lasse | 1990 | HERNING | 9051AC | 50 m | 4:54.00 | |
5 | 264 | Duedahl Martin | 1985 | HERNING | 8563AB | 50 m | 4:54.38 | |
6 | 169 | Skaaning Mathias | 1992 | SØNDERBORG | 9297AC | 50 m | 5:00.95 | |
7 | 271 | Hansen Martin G. | 1992 | HERNING | 9295AC | 50 m | 5:02.26 | |
8 | 395 | Wermuth Lars | 1993 | FREM-STO95 | 9395AH | 50 m | 5:04.12 | |
9 | 479 | Knoblauch Mads | 1993 | SVENDBORG | 9373AF | 50 m | 5:04.65 | |
10 | 497 | Kingo Henrik | 1991 | SVENDBORG | 9123AB | 50 m | 5:06.97 | |
11 | 463 | Andersen Jonas | 1992 | SVENDBORG | 9271AE | 50 m | 5:08.51 | |
12 | 9 | Fogh Mads | 1990 | GRENAA | 50 m | 5:09.19 | ||
13 | 279 | Høgild Stefan B. | 1991 | HERNING | 9193AA | 50 m | 5:11.63 | |
14 | 162 | Engstrup-Jepsen Peder | 1993 | SØNDERBORG | 9373AH | 50 m | 5:12.55 | |
15 | 354 | Koch Rasmus | 1992 | HSK SES | 9213AC | 50 m | 5:14.22 | |
16 | 159 | Andersen Mads | 1990 | SØNDERBORG | 9079AE | 50 m | 5:14.56 | |
17 | 219 | Birkbak Anders | 1991 | SILKEBORG | 9175AA | 50 m | 5:17.76 | |
18 | 203 | Eriksen Dennis | 1990 | KOLDING | 9091AA | 50 m | 5:24.07 | |
19 | 167 | Nissen Casper Fog | 1993 | SØNDERBORG | 9313AJ | 50 m | 5:29.00 | |
20 | 294 | Nørgaard Kristoffer | 1993 | HERNING | 9339AI | 50 m | 5:42.32 | |
21 | 467 | Christensen Mads | 1994 | SVENDBORG | 9497AJ | 50 m | 5:51.42 | |
22 | 519 | Lie Markus | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 5:55.50 | ||
23 | 123 | Ryholl Mark | 1994 | TRITON V | 9483AB | 50 m | 6:33.20 | |
24 | 261 | Christensen Jonathan | 1993 | HERNING | 9375AD | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 30, 400m Medley Herrer |
Sponsor: Sanex |
HCA CUP-rekord 4.40.48 (2006) |
Daniel Jakobsen, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 385 | Larsen Kristian Weber | 1990 | KVIK | 9031AA | 50 m | 4:42.50 | |
2 | 53 | Luplau Nicklas | 1989 | KØGE | 8931AA | 50 m | 4:47.00 | |
3 | 380 | Madsen Troels | 1989 | HERLEV | 8923AC | 50 m | 4:48.01 | |
4 | 299 | Sangild Lasse | 1990 | HERNING | 9051AC | 50 m | 4:54.00 | |
5 | 264 | Duedahl Martin | 1985 | HERNING | 8563AB | 50 m | 4:54.38 | |
6 | 169 | Skaaning Mathias | 1992 | SØNDERBORG | 9297AC | 50 m | 5:00.95 | |
7 | 271 | Hansen Martin G. | 1992 | HERNING | 9295AC | 50 m | 5:02.26 | |
8 | 395 | Wermuth Lars | 1993 | FREM-STO95 | 9395AH | 50 m | 5:04.12 | |
9 | 479 | Knoblauch Mads | 1993 | SVENDBORG | 9373AF | 50 m | 5:04.65 | |
10 | 497 | Kingo Henrik | 1991 | SVENDBORG | 9123AB | 50 m | 5:06.97 | |
11 | 463 | Andersen Jonas | 1992 | SVENDBORG | 9271AE | 50 m | 5:08.51 | |
12 | 9 | Fogh Mads | 1990 | GRENAA | 50 m | 5:09.19 | ||
13 | 279 | Høgild Stefan B. | 1991 | HERNING | 9193AA | 50 m | 5:11.63 | |
14 | 162 | Engstrup-Jepsen Peder | 1993 | SØNDERBORG | 9373AH | 50 m | 5:12.55 | |
15 | 354 | Koch Rasmus | 1992 | HSK SES | 9213AC | 50 m | 5:14.22 | |
16 | 159 | Andersen Mads | 1990 | SØNDERBORG | 9079AE | 50 m | 5:14.56 | |
17 | 219 | Birkbak Anders | 1991 | SILKEBORG | 9175AA | 50 m | 5:17.76 | |
18 | 203 | Eriksen Dennis | 1990 | KOLDING | 9091AA | 50 m | 5:24.07 | |
19 | 167 | Nissen Casper Fog | 1993 | SØNDERBORG | 9313AJ | 50 m | 5:29.00 | |
20 | 294 | Nørgaard Kristoffer | 1993 | HERNING | 9339AI | 50 m | 5:42.32 | |
21 | 467 | Christensen Mads | 1994 | SVENDBORG | 9497AJ | 50 m | 5:51.42 | |
22 | 519 | Lie Markus | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 5:55.50 | ||
23 | 123 | Ryholl Mark | 1994 | TRITON V | 9483AB | 50 m | 6:33.20 | |
24 | 261 | Christensen Jonathan | 1993 | HERNING | 9375AD | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 31, 50m Butterfly Damer |
Sponsor: Keofitt |
HCA CUP-rekord 29.24 (2006) |
Louise Ørnsted, STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 386 | Ottesen Jeanette | 1987 | KVIK | 8728AB | 50 m | 26.67 | |
2 | 393 | Pedersen Rikke Møller | 1989 | FREM-STO95 | 8996AB | 50 m | 29.52 | |
3 | 290 | Mikkelsen Heidi | 1985 | HERNING | 8516AA | 50 m | 29.57 | |
4 | 415 | Nielsen Randi F. | 1989 | OSLF-STO95 | 8948AC | 50 m | 29.65 | |
5 | 420 | Hougård Julie | 1991 | OSLF-STO95 | 9184AI | 50 m | 30.27 | |
6 | 209 | Larsen Ida | 1991 | KOLDING | 9122AE | 50 m | 30.28 | |
7 | 379 | Koziol Kaya | 1992 | HERLEV | 9256AD | 50 m | 30.28 | |
8 | 258 | Balle Mathilde | 1989 | HERNING | 8964AD | 50 m | 30.67 | |
9 | 507 | Søfteland Hanne | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 30.70 | ||
10 | 146 | Gadgaard Siff Ørts | 1991 | GLADSAXE | 9164AH | 50 m | 30.86 | |
11 | 50 | Hemmingsen Sine | 1992 | KØGE | 9214AE | 50 m | 31.18 | |
12 | 33 | Hansen Marina Heller | 1994 | FR.SUND | 9404AL | 50 m | 31.27 | |
13 | 51 | Jacobsen Camilla | 1990 | KØGE | 9002AH | 50 m | 31.40 | |
14 | 143 | Axelsen Katrine | 1992 | GLADSAXE | 9208AH | 50 m | 31.47 | |
15 | 286 | Lunding Nanna | 1991 | HERNING | 9122AB | 50 m | 31.55 | |
16 | 59 | Wielsøe Sabrina | 1990 | KØGE | 9022AG | 50 m | 31.61 | |
17 | 19 | Andersen Line | 1991 | FR.SUND | 9158AG | 50 m | 31.72 | |
18 | 378 | Hasemann Mette | 1993 | HERLEV | 9352AB | 50 m | 31.75 | |
19 | 516 | Jensen Katrine | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 31.77 | ||
20 | 515 | Pedersen Irmeling | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 31.85 | ||
21 | 239 | Østergaard Freja | 1995 | SILKEBORG | 9552AF | 50 m | 31.89 | |
22 | 34 | Hedelund Louise | 1992 | FR.SUND | 9296AK | 50 m | 31.95 | |
23 | 52 | Jørgensen Sabrina Krumbæk | 1992 | KØGE | 9252AG | 50 m | 32.12 | |
24 | 137 | Jakobsen Belinda | 1990 | KØGE | 9094AH | 50 m | 32.25 | |
25 | 55 | Pedersen Simone Norman | 1993 | KØGE | 9332AH | 50 m | 32.31 | |
26 | 466 | Birkbak Anna | 1990 | SVENDBORG | 9058AG | 50 m | 32.44 | |
27 | 249 | Rasmussen Natascha | 1989 | TRITON B | 8996AA | 50 m | 32.45 | |
28 | 535 | Rasmussen Louise | 1992 | HORSENS | 9254AI | 50 m | 32.48 | |
29 | 410 | Gregersen Line | 1994 | OSLF-STO95 | 9422AA | 50 m | 32.52 | |
30 | 222 | Dalby Runa | 1993 | SILKEBORG | 9372AD | 50 m | 32.61 | |
31 | 364 | Thams Line Borch | 1990 | HSK SES | 9098AG | 50 m | 32.72 | |
32 | 48 | Gerdts Terese | 1993 | KØGE | 9388AH | 50 m | 32.75 | |
33 | 365 | Øgendahl Kathrine | 1991 | HSK SES | 9178AG | 50 m | 32.81 | |
34 | 502 | Bremer Kaja | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 32.83 | ||
35 | 49 | Ghaznavi Yalda | 1992 | KØGE | 9254AK | 50 m | 32.87 | |
36 | 145 | Blume Pernille | 1994 | GLADSAXE | 9498AC | 50 m | 32.87 | |
37 | 155 | Westh Signe | 1993 | GLADSAXE | 9378AG | 50 m | 32.95 | |
38 | 199 | Andersen Katrine | 1993 | KOLDING | 9382AA | 50 m | 33.02 | |
39 | 228 | Kjeldsen Isabella | 1993 | SILKEBORG | 9346AJ | 50 m | 33.04 | |
40 | 153 | Søby Trine | 1991 | GLADSAXE | 9112AG | 50 m | 33.17 | |
41 | 404 | Nielsen Helene | 1993 | OSK-STO95 | 9344AK | 50 m | 33.20 | |
42 | 388 | Falck-Schmith Amalie H. | 1989 | FREM-STO95 | 8924AD | 50 m | 33.27 | |
43 | 116 | Martinsen Simone | 1994 | TRITON V | 9474AH | 50 m | 33.29 | |
44 | 505 | Holm Seline V. | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 33.35 | ||
45 | 23 | Bjørklund Marisa | 1995 | FR.SUND | 9554AD | 50 m | 33.39 | |
46 | 31 | Fyrstenborg Line | 1992 | FR.SUND | 9268AA | 50 m | 33.56 | |
47 | 47 | Bang Celine | 1994 | KØGE | 9466AK | 50 m | 33.61 | |
48 | 61 | Hansen Julie Piihl | 1992 | NAKSKOV | 9272AI | 50 m | 33.63 | |
49 | 315 | Kjær Jeanette | 1993 | IKAST | 9346AK | 50 m | 33.71 | |
50 | 188 | Veerasingham Asvatha P. | 1993 | NYBORG | 9398AE | 50 m | 33.91 | |
51 | 440 | Wielandt Sabrine | 1989 | DSF | 8916AB | 50 m | 34.25 | |
52 | 36 | Kallestrup Cathrine | 1993 | FR.SUND | 9382AB | 50 m | 34.49 | |
53 | 85 | Petersen Ditte Puggaard | 1991 | RINGE | 9104AG | 50 m | 34.53 | |
54 | 532 | Hansen Line Nadia | 1994 | HORSENS | 9456AI | 50 m | 34.58 | |
55 | 547 | Hansen Anna | 1993 | HERLUFSHOL | 9364AD | 50 m | 34.73 | |
56 | 506 | Truyen Helene T. | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 34.73 | ||
57 | 367 | Ahrenkiel Henriette | 1991 | BOV SES | 9114AL | 50 m | 34.85 | |
58 | 362 | Secher Ida | 1993 | HSK SES | 9366AC | 50 m | 34.95 | |
59 | 185 | Madsen Lykke | 1988 | NYBORG | 8868AA | 50 m | 35.08 | |
60 | 408 | Egelund Mathilde | 1991 | OSLF-STO95 | 9196AI | 50 m | 35.11 | |
61 | 552 | Smith Cecilie Kruse | 1992 | HERLUFSHOL | 9288AD | 50 m | 35.22 | |
62 | 419 | Villadsen Cecilie | 1995 | OSLF-STO95 | 9584AF | 50 m | 35.32 | |
63 | 4 | Nielsen Caroline | 1994 | SLAGELSE | 9422AJ | 50 m | 35.37 | |
64 | 234 | Thostrup Elisabeth H. | 1992 | SILKEBORG | 9224AI | 50 m | 35.50 | |
65 | 38 | Kunstek Julie | 1994 | FR.SUND | 9458AA | 50 m | 35.54 | |
66 | 22 | Bjørklund Jeannie | 1992 | FR.SUND | 9278AE | 50 m | 35.61 | |
67 | 433 | Hansen Cecilia H. | 1990 | DSF | 9098AD | 50 m | 35.82 | |
68 | 322 | Nielsen Sarah Louise | 1992 | IKAST | 9228AJ | 50 m | 35.85 | |
69 | 303 | Sørensen Sisse | 1996 | HERNING | 9674AB | 50 m | 35.89 | |
70 | 318 | Myllerup Ninna | 1992 | IKAST | 9202AC | 50 m | 35.93 | |
71 | 266 | Ebbesen Karoline Kragh | 1991 | HERNING | 9156AB | 50 m | 35.94 | |
72 | 62 | Holm Tenna | 1995 | NAKSKOV | 9564AJ | 50 m | 35.95 | |
73 | 198 | Schmidt Josephine | 1993 | NYBORG | 9354AB | 50 m | 36.02 | |
74 | 207 | Kiel Anna | 1993 | KOLDING | 9388AD | 50 m | 36.10 | |
75 | 389 | Koch Astrid | 1994 | FREM-STO95 | 9482AH | 50 m | 36.14 | |
76 | 26 | Desvig-Bol Camilla | 1993 | FR.SUND | 9336AG | 50 m | 36.27 | |
77 | 44 | Thorsen Kimmie | 1992 | FR.SUND | 9288AH | 50 m | 36.43 | |
78 | 260 | Bæk Tina | 1994 | HERNING | 9424AL | 50 m | 36.56 | |
79 | 487 | Pedersen Isabella | 1994 | SVENDBORG | 9468AR | 50 m | 36.57 | |
80 | 177 | Birch Pernille | 1993 | NYBORG | 9344AO | 50 m | 36.59 | |
81 | 530 | Özkaya Betül | 1993 | IKAST | 9362AD | 50 m | 36.79 | |
82 | 450 | Larsen Henriette | 1994 | OPNØR SES | 9418AN | 50 m | 37.50 | |
83 | 45 | Vilmand Ida Pommerencke | 1993 | FR.SUND | 9322AF | 50 m | 37.72 | |
84 | 14 | Munk Sisse | 1992 | GRENAA | 50 m | 37.80 | ||
85 | 534 | Lading Gitte | 1994 | HORSENS | 9406AA | 50 m | 38.13 | |
86 | 325 | Frahm Anja | 1992 | IKAST | 9296AF | 50 m | 38.23 | |
87 | 446 | Elberg Thea | 1993 | OPNØR SES | 9308AH | 50 m | 38.70 | |
88 | 40 | Nissen Katja | 1995 | FR.SUND | 9566AC | 50 m | 38.74 | |
89 | 80 | Jørgensen Helene | 1995 | RINGE | 9598AB | 50 m | 38.86 | |
90 | 332 | Olsen Stine | 1995 | GSK | 9552AT | 50 m | 38.86 | |
91 | 229 | Mogensen Kalinka T. | 1995 | SILKEBORG | 9506AA | 50 m | 38.91 | |
92 | 468 | Dalaei Farima | 1994 | SVENDBORG | 9404AT | 50 m | 39.00 | |
93 | 490 | Schrøder Matilde | 1996 | SVENDBORG | 9664AG | 50 m | 39.02 | |
94 | 406 | Welinder Hanne | 1995 | OSK-STO95 | 9594AC | 50 m | 39.04 | |
95 | 68 | Aagaard Andrea | 1996 | RINGE | 9663AD | 50 m | 39.21 | |
96 | 387 | Brandstrup Cecilie Lacour | 1994 | FREM-STO95 | 9454AS | 50 m | 39.68 | |
97 | 472 | Houston Christine | 1993 | SVENDBORG | 9368AR | 50 m | 39.71 | |
98 | 470 | Espensen Henriette | 1993 | SVENDBORG | 9318AR | 50 m | 39.76 | |
99 | 358 | Maron Kathrine | 1994 | HSK SES | 9488AN | 50 m | 40.07 | |
100 | 71 | Frimor Camilla | 1992 | RINGE | 9246AA | 50 m | 40.20 | |
101 | 225 | Gøttler Sofie | 1995 | SILKEBORG | 9526AC | 50 m | 40.25 | |
102 | 445 | Duc Anna N. | 1992 | OPNØR SES | 9208AN | 50 m | 40.34 | |
103 | 352 | Jöhnk Anne-Lene | 1993 | HSK SES | 9352AO | 50 m | 40.39 | |
104 | 78 | Jeppesen Josefine Møller | 1995 | RINGE | 9598AE | 50 m | 40.40 | |
105 | 349 | Henriksen Amalie | 1994 | HSK SES | 9496AN | 50 m | 40.41 | |
106 | 492 | Strømkjær Liv | 1996 | SVENDBORG | 9616AM | 50 m | 40.50 | |
107 | 452 | Strømbeck Pernille | 1994 | OPNØR SES | 9462AH | 50 m | 40.70 | |
108 | 163 | Holm Julie Troldtoft | 1994 | SØNDERBORG | 9424AD | 50 m | 40.71 | |
109 | 2 | Bøgh Mie | 1991 | SLAGELSE | 9184AA | 50 m | 40.77 | |
110 | 82 | Madsen Linda Føns | 1993 | RINGE | 9352AJ | 50 m | 41.86 | |
111 | 414 | Nicolajsen Simone | 1996 | OSLF-STO95 | 9672AI | 50 m | 42.17 | |
112 | 278 | Hindhede Mille Kjær | 1997 | HERNING | 9734AE | 50 m | 42.18 | |
113 | 491 | Skov Frederikke | 1995 | SVENDBORG | 9524AM | 50 m | 42.26 | |
114 | 136 | Liblikman Grete | 1996 | VIIMSI | 50 m | 42.31 | ||
115 | 21 | Bjerre Signe | 1998 | FR.SUND | 9854AB | 50 m | 42.49 | |
116 | 417 | Refer Line Fritsdal | 1995 | OSLF-STO95 | 9534AI | 50 m | 42.60 | |
117 | 43 | Ringgaard Amalie | 1996 | FR.SUND | 9602AJ | 50 m | 42.74 | |
118 | 409 | Gilbo Amina | 1995 | OSLF-STO95 | 9512AO | 50 m | 42.94 | |
119 | 165 | Müller Anne-Mette | 1995 | SØNDERBORG | 9542AD | 50 m | 43.22 | |
120 | 135 | Põder Irma Mirjam | 1995 | VIIMSI | 50 m | 43.62 | ||
121 | 83 | Madsen Line Føns | 1995 | RINGE | 9532AA | 50 m | 44.42 | |
122 | 473 | Jessen Line | 1992 | SVENDBORG | 9298AM | 50 m | 44.75 | |
123 | 95 | Vendelboe Trine | 1995 | RINGE | 9518AE | 50 m | 44.76 | |
124 | 494 | Tossell Emma Ask | 1996 | SVENDBORG | 9606AO | 50 m | 45.24 | |
125 | 35 | Ibsen Josefine | 1994 | FR.SUND | 9482AM | 50 m | 45.25 | |
126 | 328 | Christiansen Anna Tullia | 1994 | GSK | 9476AS | 50 m | 45.90 | |
127 | 79 | Jørgensen Anne Sofie | 1998 | RINGE | 9892AA | 50 m | 46.00 | |
128 | 27 | Dresler Mie Astrup | 1996 | FR.SUND | 9622AJ | 50 m | 46.58 | |
129 | 478 | Kingo Camilla | 1996 | SVENDBORG | 9604AI | 50 m | 46.60 | |
130 | 465 | Bindzus Mette | 1993 | SVENDBORG | 9376AP | 50 m | 46.60 | |
131 | 140 | Larsen Cecilie T. | 1996 | RINGE | 9604AB | 50 m | 46.94 | |
132 | 174 | Ghasemi Nicole R. | 1996 | SØNDERBORG | 9696AA | 50 m | 47.19 | |
133 | 39 | Mejer Louise | 1995 | FR.SUND | 9574AO | 50 m | 47.82 | |
134 | 173 | Sundstrup Mathilde | 1996 | SØNDERBORG | 9698AE | 50 m | 48.69 | |
135 | 477 | Kallesøe Mette | 1995 | SVENDBORG | 9568AN | 50 m | 48.78 | |
136 | 270 | Hansen Cecilia | 1997 | HERNING | 9746AG | 50 m | 48.82 | |
137 | 351 | Hvalsøe Julia | 1995 | HSK SES | 9502AQ | 50 m | 51.29 | |
138 | 335 | Svane Camilla | 1995 | HERNING | 9546AU | 50 m | 52.27 | |
139 | 171 | Stefansdottir Perla Dögg | 1997 | SØNDERBORG | 9742AA | 50 m | 52.50 | |
140 | 399 | Kristensen Ditte Elsner | 1995 | OSK-STO95 | 9582AA | 50 m | 52.59 | |
141 | 289 | Meineche Lonnie | 1996 | HERNING | 9688AK | 50 m | 52.69 | |
142 | 253 | Albæk Katrine | 1995 | HERNING | 9508AU | 50 m | 53.49 | |
143 | 301 | Strunge Randi | 1996 | HERNING | 9602AO | 50 m | 53.73 | |
144 | 292 | Moesgaard Lea | 1998 | HERNING | 9846AC | 50 m | 56.97 | |
145 | 413 | Jørgensen Katrine Drest | 1995 | OSLF-STO95 | 9544AS | 50 m | 57.30 | |
146 | 41 | Poulsen Karoline | 1994 | FR.SUND | 9498AD | 50 m | 59.71 | |
147 | 309 | Brayd Lisa | 1997 | IKAST | 50 m | 1:02.56 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer |
Sponsor: Arla |
HCA CUP-rekord 28.40 (2006) |
Tobias Urban Hansen, Svømmeklubben KVIK |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 384 | Hansen Tobias Urban | 1987 | KVIK | 8785AB | 50 m | 26.63 | |
2 | 381 | Rasmussen Mads Sune | 1990 | HERLEV | 9047AD | 50 m | 27.98 | |
3 | 217 | Andersen Jesper | 1989 | SILKEBORG | 8961AD | 50 m | 28.09 | |
4 | 57 | Stevnsborg Bjarke | 1990 | KØGE | 9061AA | 50 m | 28.19 | |
5 | 144 | Blume Anders | 1990 | GLADSAXE | 9071AA | 50 m | 28.29 | |
6 | 394 | Østergaard Stephan Norman | 1989 | FREM-STO95 | 8953AA | 50 m | 29.03 | |
7 | 245 | Mills Jonathan | 1991 | TRITON B | 9133AE | 50 m | 29.06 | |
8 | 156 | Westh Simon | 1990 | GLADSAXE | 9069AC | 50 m | 29.09 | |
9 | 360 | Møller Anders | 1991 | HSK SES | 9129AC | 50 m | 29.13 | |
10 | 250 | Reuter Niclas | 1990 | TRITON B | 9061AB | 50 m | 29.31 | |
11 | 218 | Axelsen Kåre | 1989 | SILKEBORG | 8921AD | 50 m | 29.32 | |
12 | 264 | Duedahl Martin | 1985 | HERNING | 8563AB | 50 m | 30.10 | |
13 | 252 | Abildgaard Jens Glent | 1991 | HERNING | 9117AE | 50 m | 30.14 | |
14 | 539 | Lagoni Brian | 1985 | HORSENS | 8555AA | 50 m | 30.37 | |
15 | 149 | Rasmussen Christian | 1989 | GLADSAXE | 8903AC | 50 m | 30.44 | |
16 | 469 | Dyrehøj Martin | 1988 | SVENDBORG | 8831AA | 50 m | 30.50 | |
17 | 395 | Wermuth Lars | 1993 | FREM-STO95 | 9395AH | 50 m | 30.51 | |
18 | 390 | Nielsen Martin T. | 1990 | FREM-STO95 | 9015AF | 50 m | 30.64 | |
19 | 316 | Liltorp Claus | 1991 | IKAST | 9191AA | 50 m | 30.66 | |
20 | 401 | Køhler Morten | 1991 | OSK-STO95 | 9199AD | 50 m | 30.67 | |
21 | 69 | Boer Steven | 1985 | RINGE | 8575AA | 50 m | 30.76 | |
22 | 342 | Andersen Mads | 1991 | HSK SES | 9183AD | 50 m | 31.03 | |
23 | 58 | Warm Christian | 1992 | KØGE | 9289AF | 50 m | 31.05 | |
24 | 548 | Hansen Tore | 1992 | HERLUFSHOL | 9295AH | 50 m | 31.22 | |
25 | 56 | Paaske Christian | 1992 | KØGE | 9261AD | 50 m | 31.23 | |
26 | 280 | Iversen Casper | 1991 | HERNING | 9121AB | 50 m | 31.36 | |
27 | 226 | Hansen Jonas Skall | 1990 | SILKEBORG | 9069AD | 50 m | 31.40 | |
28 | 314 | Justesen Christoffer D. | 1992 | IKAST | 9241AA | 50 m | 31.48 | |
29 | 272 | Hansen Mathias | 1993 | HERNING | 9313AI | 50 m | 31.58 | |
30 | 219 | Birkbak Anders | 1991 | SILKEBORG | 9175AA | 50 m | 31.63 | |
31 | 255 | Andersen Casper | 1987 | HERNING | 8735AB | 50 m | 31.68 | |
32 | 273 | Hansen Rasmus | 1990 | HERNING | 9055AE | 50 m | 31.73 | |
33 | 10 | Hjortshøj Stefan | 1988 | GRENAA | 50 m | 31.78 | ||
34 | 194 | Pedersen Mathias T. | 1989 | NYBORG | 8917AC | 50 m | 31.93 | |
35 | 500 | Färö Anders | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 31.98 | ||
36 | 276 | Hiltmar Andreas B. | 1993 | HERNING | 9335AB | 50 m | 32.18 | |
37 | 154 | Wagner Martin | 1991 | GLADSAXE | 9167AA | 50 m | 32.34 | |
38 | 151 | Schultz Ulrik Rosenkvist | 1992 | GLADSAXE | 9251AH | 50 m | 32.34 | |
39 | 230 | Møller Mads | 1991 | SILKEBORG | 9141AG | 50 m | 32.47 | |
40 | 148 | Petersen Thomas Hindborg | 1991 | GLADSAXE | 9115AC | 50 m | 32.64 | |
41 | 527 | Broni Christian | 1992 | IKAST | 9287AC | 50 m | 32.71 | |
42 | 70 | Egelund Kasper | 1995 | RINGE | 9565AG | 50 m | 32.86 | |
43 | 130 | Kadastu Markus | 1994 | VIIMSI | 50 m | 32.92 | ||
44 | 511 | Heimdal Markus | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 32.94 | ||
45 | 549 | Højbøge Patrick | 1992 | HERLUFSHOL | 9271AI | 50 m | 32.97 | |
46 | 3 | Haugaard Andreas | 1993 | SLAGELSE | 9343AH | 50 m | 33.02 | |
47 | 300 | Schlie Benjamin | 1992 | HERNING | 9233AB | 50 m | 33.14 | |
48 | 121 | Riis Rasmus G. | 1988 | TRITON V | 8827AB | 50 m | 33.20 | |
49 | 402 | Morsø Kasper Holm | 1993 | OSK-STO95 | 9321AG | 50 m | 33.56 | |
50 | 106 | Enemark Kasper | 1992 | TRITON V | 9231AG | 50 m | 33.69 | |
51 | 259 | Bastrup Frans | 1992 | HERNING | 9201AG | 50 m | 34.06 | |
52 | 512 | Halhjem Espen | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 34.09 | ||
53 | 448 | Green Mathias | 1992 | OPNØR SES | 9241AF | 50 m | 34.12 | |
54 | 319 | Nannerup Jens H. | 1993 | IKAST | 9357AH | 50 m | 34.19 | |
55 | 320 | Nielsen Nicklas B. | 1995 | IKAST | 9519AA | 50 m | 34.32 | |
56 | 13 | Mcloughlin Ciaran | 1991 | GRENAA | 50 m | 34.60 | ||
57 | 75 | Hindsgaul Rasmus | 1994 | RINGE | 9405AF | 50 m | 34.63 | |
58 | 197 | Rasmussen Kristoffer | 1994 | NYBORG | 9471AG | 50 m | 34.87 | |
59 | 510 | Thorsø Marius | 1993 | BERGEN N. | 50 m | 35.04 | ||
60 | 210 | Salling Michael | 1994 | KOLDING | 9493AI | 50 m | 35.07 | |
61 | 371 | Laumark Dennis | 1993 | BOV SES | 9329AG | 50 m | 35.26 | |
62 | 284 | Kloster Daniel | 1992 | HERNING | 9207AF | 50 m | 35.41 | |
63 | 496 | Nielsen Laurids | 1993 | SVENDBORG | 9393AK | 50 m | 35.49 | |
64 | 32 | Fyrstenborg Rune | 1994 | FR.SUND | 9491AD | 50 m | 35.58 | |
65 | 5 | Ovesen Sebastian | 1994 | SLAGELSE | 9429AB | 50 m | 35.80 | |
66 | 551 | Reiter Christian | 1992 | HERLUFSHOL | 9273AF | 50 m | 36.09 | |
67 | 213 | Søgaard Jan | 1987 | KOLDING | 8759AA | 50 m | 36.14 | |
68 | 238 | Zähringer Felix | 1994 | SILKEBORG | 9437AD | 50 m | 36.20 | |
69 | 416 | Pedersen Nichlas Malling | 1993 | OSLF-STO95 | 9353AF | 50 m | 36.46 | |
70 | 227 | Hansen Thomas S. | 1993 | SILKEBORG | 9347AA | 50 m | 36.70 | |
71 | 356 | Madsen Nikolaj Junker | 1993 | HSK SES | 9327AL | 50 m | 36.78 | |
72 | 528 | Jakobsen Martin | 1992 | IKAST | 9275AE | 50 m | 36.93 | |
73 | 88 | Skafte Eik | 1998 | RINGE | 9805AA | 50 m | 36.94 | |
74 | 526 | Harmuth Philip | 1994 | BOV SES | 9449AJ | 50 m | 36.95 | |
75 | 42 | Rasmussen Kasper Kimose | 1993 | FR.SUND | 9355AE | 50 m | 37.29 | |
76 | 195 | Kristensen Jonas Toftlund | 1992 | NYBORG | 9205AB | 50 m | 37.30 | |
77 | 519 | Lie Markus | 1995 | BERGEN N. | 50 m | 37.47 | ||
78 | 323 | Petersen Mathias | 1995 | IKAST | 9535AF | 50 m | 38.14 | |
79 | 261 | Christensen Jonathan | 1993 | HERNING | 9375AD | 50 m | 38.34 | |
80 | 434 | Hansen Nicklas Trier | 1994 | DSF | 9475AH | 50 m | 38.38 | |
81 | 542 | Christensen Martin | 1995 | HORSENS | 50 m | 38.47 | ||
82 | 453 | Jespersen Alexander | 1994 | OPNØR SES | 9447AG | 50 m | 39.02 | |
83 | 317 | Maesen Jannick | 1995 | IKAST | 9539AA | 50 m | 39.12 | |
84 | 400 | Kristiansen Rune | 1994 | OSK-STO95 | 9473AF | 50 m | 39.33 | |
85 | 442 | Johansen Glen | 1993 | HSK SES | 9337AD | 50 m | 39.84 | |
86 | 87 | Skafte Asger | 1996 | RINGE | 9631AA | 50 m | 39.84 | |
87 | 296 | Poulsen Jonas | 1994 | HERNING | 9439AI | 50 m | 39.85 | |
88 | 221 | Dalby Ralf | 1995 | SILKEBORG | 9547AB | 50 m | 40.07 | |
89 | 285 | Krogh Lasse Bang | 1995 | HERNING | 9531AG | 50 m | 40.22 | |
90 | 313 | Hvolgaard Mikkel | 1995 | IKAST | 9505AI | 50 m | 40.54 | |
91 | 291 | Moesgaard Laust | 1996 | HERNING | 9667AG | 50 m | 40.84 | |
92 | 486 | Olsen Mikael | 1992 | SVENDBORG | 9283AJ | 50 m | 40.86 | |
93 | 214 | Voss Nikolaj | 1994 | KOLDING | 9489AF | 50 m | 40.92 | |
94 | 321 | Nielsen Rasmus Sand | 1993 | IKAST | 50 m | 41.10 | ||
95 | 518 | Bryn Sondre | 1992 | BERGEN N. | 50 m | 41.40 | ||
96 | 200 | Bilanovic Irnel | 1991 | KOLDING | 9129AH | 50 m | 41.81 | |
97 | 224 | Grønbo Mikkel | 1996 | SILKEBORG | 9695AC | 50 m | 41.85 | |
98 | 359 | Maron Nicolai | 1996 | HSK SES | 9661AG | 50 m | 41.88 | |
99 | 223 | Gronert Mikkel W. | 1994 | SILKEBORG | 9409AL | 50 m | 42.66 | |
100 | 206 | Jensen Thomas | 1994 | KOLDING | 9447AL | 50 m | 42.73 | |
101 | 480 | Knoblauch Peter | 1995 | SVENDBORG | 9597AJ | 50 m | 42.82 | |
102 | 109 | Hyldgaard Rasmus K. | 1993 | TRITON V | 9353AG | 50 m | 43.10 | |
103 | 355 | Madsen Michael Junker | 1995 | HSK SES | 9593AN | 50 m | 43.55 | |
104 | 37 | Kallestrup Sebastian | 1996 | FR.SUND | 9607AA | 50 m | 43.82 | |
105 | 462 | Andersen Christian | 1993 | SVENDBORG | 9351AK | 50 m | 43.97 | |
106 | 357 | Maron Emil | 1996 | HSK SES | 9681AG | 50 m | 44.67 | |
107 | 84 | Pedersen Anders | 1994 | RINGE | 9473AK | 50 m | 44.90 | |
108 | 485 | Nielsen Nicolaj | 1996 | SVENDBORG | 9647AD | 50 m | 46.16 | |
109 | 350 | Hvalsøe Henrik | 1993 | HSK SES | 9369AK | 50 m | 46.79 | |
110 | 267 | Fallesen Magnus | 1998 | HERNING | 9869AB | 50 m | 46.83 | |
111 | 269 | Frederiksen Alexander | 1994 | HERNING | 9401AN | 50 m | 46.86 | |
112 | 20 | Bendsen Oskar | 1996 | FR.SUND | 9687AI | 50 m | 48.94 | |
113 | 262 | Christensen Klaus Sand | 1995 | HERNING | 9569AI | 50 m | 50.45 | |
114 | 331 | Nilsen Mahtias | 1995 | GSK | 9509AN | 50 m | 50.56 | |
115 | 429 | Petersen Mads H. | 1994 | TRITON V | 9449AN | 50 m | 51.06 | |
116 | 180 | Jørgensen Jens Høj | 1996 | NYBORG | 50 m | 58.21 | ||
117 | 482 | Madsen Toke Ringmann | 1997 | SVENDBORG | 50 m | 58.58 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 90, 4X100m Medley Herrer |
Sponsor: Sanex |
HCA CUP-rekord 4.17.58 (2007) |
Silkeborg Svømmeklub |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 216 | Silkeborg Herrer | 1987 | SILKEBORG | 50 m | 4:07.13 | ||
2 | 142 | Gsc Herrer | 0 | GLADSAXE | 50 m | 4:08.00 | ||
3 | 282 | Herning Killerwhales 1 | 0 | HERNING | 50 m | 4:14.00 | ||
4 | 283 | Herning Killerwhales 2 | 0 | HERNING | 50 m | 4:22.00 | ||
5 | 536 | Horsens Herrer | 0 | HORSENS | 50 m | 4:23.79 | ||
6 | 521 | Bergen 1 Herrer | 0 | BERGEN N. | 50 m | 4:28.00 | ||
7 | 338 | Kolding Herrer | 0 | KOLDING | 50 m | 4:31.39 | ||
8 | 454 | Svendborg Drenge 1 | 0 | SVENDBORG | 50 m | 4:31.56 | ||
9 | 340 | Haderslev Drenge | 0 | HSK SES | 50 m | 4:31.89 | ||
10 | 522 | Bergen 2 Herrer | 0 | BERGEN N. | 50 m | 4:33.00 | ||
11 | 176 | Nyborg Herre | 0 | NYBORG | 50 m | 4:39.80 | ||
12 | 96 | Triton Vejle Dr | 0 | TRITON V | 50 m | 4:42.00 | ||
13 | 307 | Ikast Drenge | 0 | IKAST | 50 m | 4:43.00 | ||
14 | 523 | Bergen 3 Herrer | 0 | BERGEN N. | 50 m | 4:43.00 | ||
15 | 157 | Sønderborg Drenge | 0 | SØNDERBORG | 50 m | 4:47.00 | ||
16 | 97 | Triton Vejle Dr 2 | 0 | TRITON V | 50 m | 5:00.00 | ||
17 | 66 | Rsk Drenge 1 | 1994 | RINGE | 50 m | 5:01.45 | ||
18 | 455 | Svendborg Drenge 2 | 0 | SVENDBORG | 50 m | 5:03.57 | ||
19 | 308 | Ikast 2 Drenge | 0 | IKAST | 50 m | 5:20.00 | ||
20 | 30 | Herre Frederikssund | 1990 | FR.SUND | 50 m | |||
21 | 422 | Sto 95 Herrer 2 | 0 | STO95 | 50 m | |||
22 | 133 | Spa Viimsi Tervis Men | 0 | VIIMSI | 50 m | |||
23 | 421 | Sto 95 Herrer 1 | 0 | STO95 | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 91, 4X100m Frisvømning Damer |
Sponsor: Fagerberg |
HCA CUP-rekord 4.12.12 (2006) |
STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 141 | Gsc Damer | 0 | GLADSAXE | 50 m | 4:10.00 | ||
2 | 282 | Herning Killerwhales 1 | 0 | HERNING | 50 m | 4:12.00 | ||
3 | 524 | Bergen 1 Damer | 0 | BERGEN N. | 50 m | 4:16.00 | ||
4 | 283 | Herning Killerwhales 2 | 0 | HERNING | 50 m | 4:20.00 | ||
5 | 240 | Triton Damer | 1986 | TRITON B | 50 m | 4:20.99 | ||
6 | 98 | Triton Vejle Pi | 0 | TRITON V | 50 m | 4:22.00 | ||
7 | 525 | Bergen 2 Damer | 0 | BERGEN N. | 50 m | 4:23.00 | ||
8 | 531 | Horsens Damer | 0 | HORSENS | 50 m | 4:25.99 | ||
9 | 336 | Kolding Damer | 0 | KOLDING | 50 m | 4:26.79 | ||
10 | 432 | Delta Swim Fredericia | 1990 | DSF | 50 m | 4:27.00 | ||
11 | 215 | Silkeborg Damer | 1986 | SILKEBORG | 50 m | 4:32.44 | ||
12 | 99 | Triton Vejle Pi 2 | 0 | TRITON V | 50 m | 4:35.00 | ||
13 | 175 | Nyborg Damer | 0 | NYBORG | 50 m | 4:39.69 | ||
14 | 443 | Ikast Piger | 0 | IKAST | 50 m | 4:44.00 | ||
15 | 67 | Rsk Piger 1 | 0 | RINGE | 50 m | 4:44.33 | ||
16 | 341 | Haderslev Piger | 0 | HSK SES | 50 m | 4:44.90 | ||
17 | 458 | Svendborg Piger 1 | 0 | SVENDBORG | 50 m | 4:48.93 | ||
18 | 158 | Sønderborg Piger | 0 | SØNDERBORG | 50 m | 4:50.97 | ||
19 | 459 | Svendborg Piger 2 | 0 | SVENDBORG | 50 m | 5:22.62 | ||
20 | 444 | Ikast 2 Piger | 0 | IKAST | 50 m | 5:55.00 | ||
21 | 29 | Damer Frederikssund | 1994 | FR.SUND | 50 m | |||
22 | 28 | Damer Frederikssund | 1990 | FR.SUND | 50 m | |||
23 | 423 | Sto Damer 1 | 1989 | STO95 | 50 m | |||
24 | 424 | Sto Damer 2 | 1989 | STO95 | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 92, 4X100m Medley Damer |
Sponsor: Keofitt |
HCA CUP-rekord 4.38.51 (2006) |
STO 95 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 282 | Herning Killerwhales 1 | 0 | HERNING | 50 m | 4:36.00 | ||
2 | 524 | Bergen 1 Damer | 0 | BERGEN N. | 50 m | 4:41.00 | ||
3 | 141 | Gsc Damer | 0 | GLADSAXE | 50 m | 4:42.00 | ||
4 | 283 | Herning Killerwhales 2 | 0 | HERNING | 50 m | 4:44.00 | ||
5 | 525 | Bergen 2 Damer | 0 | BERGEN N. | 50 m | 4:48.00 | ||
6 | 240 | Triton Damer | 1986 | TRITON B | 50 m | 4:48.99 | ||
7 | 432 | Delta Swim Fredericia | 1990 | DSF | 50 m | 4:59.99 | ||
8 | 98 | Triton Vejle Pi | 0 | TRITON V | 50 m | 5:02.00 | ||
9 | 215 | Silkeborg Damer | 1986 | SILKEBORG | 50 m | 5:04.52 | ||
10 | 531 | Horsens Damer | 0 | HORSENS | 50 m | 5:04.89 | ||
11 | 341 | Haderslev Piger | 0 | HSK SES | 50 m | 5:11.17 | ||
12 | 67 | Rsk Piger 1 | 0 | RINGE | 50 m | 5:12.56 | ||
13 | 175 | Nyborg Damer | 0 | NYBORG | 50 m | 5:18.00 | ||
14 | 336 | Kolding Damer | 0 | KOLDING | 50 m | 5:19.69 | ||
15 | 99 | Triton Vejle Pi 2 | 0 | TRITON V | 50 m | 5:20.00 | ||
16 | 443 | Ikast Piger | 0 | IKAST | 50 m | 5:21.00 | ||
17 | 158 | Sønderborg Piger | 0 | SØNDERBORG | 50 m | 5:22.66 | ||
18 | 458 | Svendborg Piger 1 | 0 | SVENDBORG | 50 m | 5:42.60 | ||
19 | 459 | Svendborg Piger 2 | 0 | SVENDBORG | 50 m | 6:50.41 | ||
20 | 28 | Damer Frederikssund | 1990 | FR.SUND | 50 m | |||
21 | 29 | Damer Frederikssund | 1994 | FR.SUND | 50 m | |||
22 | 424 | Sto Damer 2 | 1989 | STO95 | 50 m | |||
23 | 423 | Sto Damer 1 | 1989 | STO95 | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |
Løb 93, 4X100m Frisvømning Herrer |
Sponsor: Arena |
HCA CUP-rekord 3.49.85 (2007) |
Silkeborg Svømmeklub |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 142 | Gsc Herrer | 0 | GLADSAXE | 50 m | 3:42.00 | ||
2 | 282 | Herning Killerwhales 1 | 0 | HERNING | 50 m | 3:47.00 | ||
3 | 216 | Silkeborg Herrer | 1987 | SILKEBORG | 50 m | 3:47.98 | ||
4 | 283 | Herning Killerwhales 2 | 0 | HERNING | 50 m | 3:55.00 | ||
5 | 340 | Haderslev Drenge | 0 | HSK SES | 50 m | 3:56.12 | ||
6 | 454 | Svendborg Drenge 1 | 0 | SVENDBORG | 50 m | 3:59.03 | ||
7 | 455 | Svendborg Drenge 2 | 0 | SVENDBORG | 50 m | 3:59.35 | ||
8 | 157 | Sønderborg Drenge | 0 | SØNDERBORG | 50 m | 3:59.48 | ||
9 | 521 | Bergen 1 Herrer | 0 | BERGEN N. | 50 m | 4:00.00 | ||
10 | 176 | Nyborg Herre | 0 | NYBORG | 50 m | 4:01.98 | ||
11 | 307 | Ikast Drenge | 0 | IKAST | 50 m | 4:03.00 | ||
12 | 96 | Triton Vejle Dr | 0 | TRITON V | 50 m | 4:05.00 | ||
13 | 522 | Bergen 2 Herrer | 0 | BERGEN N. | 50 m | 4:06.00 | ||
14 | 338 | Kolding Herrer | 0 | KOLDING | 50 m | 4:08.59 | ||
15 | 339 | Haderslev 1 | 0 | HSK SES | 50 m | 4:24.76 | ||
16 | 66 | Rsk Drenge 1 | 1994 | RINGE | 50 m | 4:28.21 | ||
17 | 97 | Triton Vejle Dr 2 | 0 | TRITON V | 50 m | 4:30.00 | ||
18 | 337 | Kolding Drenge | 1994 | KOLDING | 50 m | 4:40.09 | ||
19 | 308 | Ikast 2 Drenge | 0 | IKAST | 50 m | 4:49.00 | ||
20 | 30 | Herre Frederikssund | 1990 | FR.SUND | 50 m | |||
21 | 421 | Sto 95 Herrer 1 | 0 | STO95 | 50 m | |||
22 | 536 | Horsens Herrer | 0 | HORSENS | 50 m | |||
23 | 133 | Spa Viimsi Tervis Men | 0 | VIIMSI | 50 m | |||
24 | 422 | Sto 95 Herrer 2 | 0 | STO95 | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |