Startliste for Kronborg Open Lang 20014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Kronborg Open Lang 2014 |
|
Udskriftsdato |
22 februar 2014 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
12:24 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 februar 2014 |
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (11) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
128 |
1 |
Caroline Johansen |
1999 |
9958AN |
HILLERØD |
|
50m |
|
196 |
2 |
Ulrika Paaske |
2004 |
|
ROSKILDE |
|
50m |
2:17.44 |
328 |
3 |
Mimmi Andersson |
2003 |
AB8403 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:58.73 |
71 |
4 |
Caroline Koch Lind Hansen |
2003 |
|
GLADSAXE |
|
50m |
1:56.87 |
327 |
5 |
Linnea Andersson |
2004 |
AA6204 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:58.30 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
334 |
7 |
Freja Hallberg |
2003 |
AB2203 |
KARLSHAMN |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
346 |
1 |
Maja Olsson |
2003 |
AB3603 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:52.71 |
325 |
2 |
Ellen Alvemalm |
2001 |
AN6601 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:48.97 |
397 |
3 |
Clara Emilie Kobbernagel |
2001 |
0158AW |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:42.75 |
352 |
4 |
Thea Tengius |
2003 |
AB3203 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:42.37 |
49 |
5 |
Mathilde Ploug Højer |
2001 |
0178AZ |
FR.SUND |
|
50m |
1:42.47 |
192 |
6 |
Selma Kobberø |
2004 |
0466AH |
ROSKILDE |
|
50m |
1:43.01 |
333 |
7 |
Isabelle Erneland |
2002 |
AY5602 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:49.29 |
197 |
8 |
Asta Palmund |
2005 |
0582AC |
ROSKILDE |
|
50m |
1:54.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
97 |
1 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:37.29 |
96 |
2 |
Therese Kjøller Rudbeck |
2003 |
|
GLADSAXE |
|
50m |
1:34.45 |
339 |
3 |
Ida Karlsson |
2002 |
BC8202 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:32.90 |
326 |
4 |
Eja Andersson |
2000 |
AL9800 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:30.30 |
389 |
5 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:31.36 |
73 |
6 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:33.92 |
67 |
7 |
Cathrine Duedahl-Olesen |
2003 |
0334AG |
GLADSAXE |
|
50m |
1:36.29 |
314 |
8 |
Clara Nyborg-Vedsted |
2002 |
0294AE |
TRITON B |
|
50m |
1:38.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
287 |
1 |
Marie Emilie Belmadani |
2000 |
0004AY |
TRITON B |
|
50m |
1:29.98 |
494 |
2 |
Signe Skjærbæk |
2000 |
0022BA |
HELSINGØR |
|
50m |
1:28.63 |
31 |
3 |
Asta Holmegaard Clausen |
2002 |
0264AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:25.33 |
84 |
4 |
Nora Nesvik |
2002 |
0244AS |
GLADSAXE |
|
50m |
1:22.78 |
315 |
5 |
Emma Nyborg-Vedsted |
1999 |
9934AP |
TRITON B |
|
50m |
1:23.31 |
453 |
6 |
Lærke Højsted Eriksen |
2002 |
0298AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:27.69 |
231 |
7 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:29.33 |
320 |
8 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
50m |
1:30.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
274 |
1 |
Runa Worsaae Rask |
2000 |
0094AX |
SØLLERØD |
|
50m |
1:21.24 |
457 |
2 |
Luna Green-Birch |
2001 |
0168AO |
HELSINGØR |
|
50m |
1:20.25 |
79 |
3 |
Rebecca Lawætz |
2002 |
0298AI |
GLADSAXE |
|
50m |
1:19.55 |
296 |
4 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
50m |
1:19.36 |
350 |
5 |
Hanna Svensson |
2000 |
AF9200 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:19.43 |
290 |
6 |
Victoria Grøn Brandelev |
2000 |
0058AK |
TRITON B |
|
50m |
1:19.58 |
81 |
7 |
Victoria Leth |
2002 |
0236AO |
GLADSAXE |
|
50m |
1:20.57 |
245 |
8 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
1:22.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
295 |
1 |
Ellen-Sofie Frydenlund |
2000 |
0094AT |
TRITON B |
|
50m |
1:18.62 |
309 |
2 |
Josefine H. Lundstrøm |
2001 |
0158AD |
TRITON B |
|
50m |
1:18.03 |
331 |
3 |
Nellie Briskog |
2001 |
AB8601 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:16.96 |
202 |
4 |
Fanny Lindfors |
2002 |
AV6202 |
S 71 |
|
50m |
1:15.41 |
337 |
5 |
Annie Johansson |
2002 |
AA2602 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:16.44 |
322 |
6 |
Emma Fie Holck Sørensen |
1999 |
9926AR |
TRITON B |
|
50m |
1:17.25 |
114 |
7 |
Cecilie Sewohl Bentzen |
1999 |
9972AO |
HILLERØD |
|
50m |
1:18.40 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
48 |
1 |
Sofie Hong Yu Grøndal |
1999 |
9906AA |
FR.SUND |
|
50m |
1:14.47 |
345 |
2 |
Annelie Månsson |
1996 |
AU1696 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:13.41 |
484 |
3 |
Anna Elisabeth Mathiasen |
2000 |
0028AH |
HELSINGØR |
|
50m |
1:11.89 |
461 |
4 |
Klara Lea Haugegaard |
2000 |
0098AX |
HELSINGØR |
|
50m |
1:11.85 |
179 |
5 |
Linnéa Högberg |
1999 |
BI5899 |
KSLS |
|
50m |
1:11.88 |
481 |
6 |
Caroline Høst Lorenzen |
1999 |
9916AG |
HELSINGØR |
|
50m |
1:12.61 |
401 |
7 |
Cecilie Meyn |
2000 |
0002BD |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:13.50 |
486 |
8 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:15.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Josefine Bengtsson |
2000 |
BA3800 |
KSLS |
|
50m |
1:11.40 |
286 |
2 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
50m |
1:11.30 |
273 |
3 |
Frederikke Petri |
2001 |
0168AH |
SØLLERØD |
|
50m |
1:10.14 |
391 |
4 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:09.42 |
140 |
5 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
50m |
1:09.87 |
2 |
6 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:10.51 |
471 |
7 |
Mathilde Huberts |
2000 |
0002AM |
HELSINGØR |
|
50m |
1:11.36 |
144 |
8 |
Annabella B. Wammen |
2000 |
0096AM |
HILLERØD |
|
50m |
1:11.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
118 |
1 |
Emma Brogaard |
2001 |
0134AM |
HILLERØD |
|
50m |
1:09.15 |
178 |
2 |
Anna Engström |
1996 |
BS3496 |
KSLS |
|
50m |
1:09.07 |
143 |
3 |
Julie Højer Truelsen |
2000 |
0028AM |
HILLERØD |
|
50m |
1:07.69 |
430 |
4 |
Anna Grahovac |
1999 |
AM5899 |
MKK |
|
50m |
1:07.28 |
497 |
5 |
Ingrid Eklundh Sørensen |
1998 |
9898AH |
HELSINGØR |
|
50m |
1:07.30 |
349 |
6 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:08.17 |
444 |
7 |
Pernille Agerlin |
1997 |
9786AF |
HELSINGØR |
|
50m |
1:09.10 |
242 |
8 |
Lea Joensen |
2001 |
0118AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:09.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
436 |
1 |
Mathilda Edlund |
1998 |
BA9498 |
MKK |
|
50m |
1:07.24 |
235 |
2 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:06.96 |
136 |
3 |
Amanda Bundgaard Pedersen |
2000 |
0088AQ |
HILLERØD |
|
50m |
1:06.64 |
432 |
4 |
Annika Lundh |
1997 |
BM5497 |
MKK |
|
50m |
1:06.14 |
332 |
5 |
Hanna Erléus |
1997 |
AS4497 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:06.14 |
422 |
6 |
Cecilia Laursen |
1997 |
AK4297 |
MKK |
|
50m |
1:06.87 |
183 |
7 |
Hanna Nilsson |
1996 |
AJ2696 |
KSLS |
|
50m |
1:07.00 |
177 |
8 |
Maja Duveborn |
1995 |
AM2495 |
KSLS |
|
50m |
1:07.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
489 |
1 |
Nicoline Reinstrup |
1998 |
9832AI |
HELSINGØR |
|
50m |
1:05.34 |
180 |
2 |
Mette Karlsson |
1995 |
BR7695 |
KSLS |
|
50m |
1:04.39 |
429 |
3 |
Hannah Skog |
1997 |
AK3297 |
MKK |
|
50m |
1:02.97 |
181 |
4 |
Annie Lindström |
1996 |
AJ3696 |
KSLS |
|
50m |
1:01.66 |
378 |
5 |
Sofia Altoft |
1998 |
9878AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:02.21 |
408 |
6 |
Stinna Schnabl |
1999 |
9934AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:03.96 |
182 |
7 |
Elin Nilsson |
1999 |
AV7699 |
KSLS |
|
50m |
1:05.29 |
505 |
8 |
Rikke Knudsen |
1998 |
9878AI |
MK 31 |
|
50m |
1:05.95 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:24 |
|