Ohjelma Østdanske Langbanemesterskaber
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Østdanske Langbanemesterskaber |
|
Udskriftsdato |
02 marts 2014 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:33 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2014 |
|
|
|
|
Løb 33, 200m Medley Damer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
|
Heat 1 (7) , Senior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
3 |
Stinna Schnabl |
1999 |
9934AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:41.11 |
65 |
4 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
50m |
2:40.63 |
239 |
5 |
Frida Hausting Jørgensen |
2001 |
0114AK |
GENTOFTE |
|
50m |
2:40.91 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
397 |
2 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:39.38 |
203 |
3 |
Emilie Buurgaard Westh |
1999 |
9958AU |
FARUM |
|
50m |
2:38.07 |
143 |
4 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
50m |
2:36.06 |
52 |
5 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
2:36.18 |
245 |
6 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:38.32 |
233 |
7 |
Nicole Bennetsen |
2000 |
0048AA |
GENTOFTE |
|
50m |
2:39.50 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
320 |
1 |
Nikoline Svensson |
1998 |
9832AC |
LYNGBY |
|
50m |
2:35.41 |
41 |
2 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
9804AB |
TRITON B |
|
50m |
2:34.84 |
292 |
3 |
Christina F. Eriksen |
1999 |
9968AL |
FR.SUND |
|
50m |
2:34.35 |
48 |
4 |
Mille Hesselgren Ikov |
2000 |
0012AH |
TRITON B |
|
50m |
2:33.75 |
165 |
5 |
Maja Østergaard |
1998 |
9808AJ |
LAKSEN |
|
50m |
2:34.10 |
304 |
6 |
Helena Kornerup Klejstrup |
1999 |
9986AN |
LYNGBY |
|
50m |
2:34.55 |
398 |
7 |
Mathilde Hager |
2001 |
0154AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:34.87 |
411 |
8 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH/MK |
|
50m |
2:36.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
244 |
1 |
Nikoline Nilsson Norby |
2000 |
0064AN |
GENTOFTE |
|
50m |
2:33.32 |
417 |
2 |
Josefine Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH/MK |
|
50m |
2:33.06 |
296 |
3 |
Victoria Wolsted |
2000 |
0054AH |
FR.SUND |
|
50m |
2:32.69 |
251 |
4 |
Signe Nielsen |
1998 |
9848AF |
RINGSTED |
|
50m |
2:31.42 |
306 |
5 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
50m |
2:31.89 |
298 |
6 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
LYNGBY |
|
50m |
2:32.70 |
152 |
7 |
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0024AJ |
GLADSAXE |
|
50m |
2:33.27 |
153 |
8 |
Veronika Storm |
1998 |
9884AK |
GLADSAXE |
|
50m |
2:33.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
207 |
1 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
HERLEV |
|
50m |
2:30.47 |
278 |
2 |
Johanne Carr |
1999 |
9992AA |
KORSØR |
|
50m |
2:28.42 |
370 |
3 |
Rikke Dehn |
1999 |
9978AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:25.14 |
322 |
4 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
50m |
2:22.24 |
45 |
5 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
50m |
2:23.26 |
135 |
6 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
50m |
2:26.18 |
303 |
7 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
2:29.50 |
43 |
8 |
Rebecca Grønlund |
1998 |
9872AB |
TRITON B |
|
50m |
2:31.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
349 |
2 |
Nicoline M. Riisberg |
1997 |
9794AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:30.16 |
377 |
3 |
Amalie Mikkelsen |
1997 |
9728AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:25.84 |
21 |
4 |
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
8996AB |
HERNING |
|
50m |
2:16.90 |
78 |
5 |
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
9468AG |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:21.23 |
218 |
6 |
Maria Madsen |
1995 |
9524AC |
HERLEV |
|
50m |
2:27.19 |
89 |
7 |
Karen Tanderup Hansen |
1996 |
9654AS |
SLAGELSE |
|
50m |
2:30.51 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
307 |
1 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
50m |
2:31.04 |
205 |
2 |
Yasmin Saud Abdulkadir |
1994 |
9476AE |
HERLEV |
|
50m |
2:29.78 |
300 |
3 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
9686AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:25.60 |
18 |
4 |
Julie Aglund Lauridsen |
1996 |
9692AF |
ALLERØD |
|
50m |
2:16.48 |
59 |
5 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
50m |
2:20.77 |
299 |
6 |
Julie Lunau |
1995 |
9528AH |
LYNGBY |
|
50m |
2:26.07 |
111 |
7 |
Elina Lynge Wagner |
1996 |
9654AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:30.36 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:33 |
|