Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 18
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
24 maj 2014 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 maj 2014 |
|
|
|
|
Løb 18, 100m Butterfly Herrer |
Finaler (7) |
Vejledende starttid 15:01 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
205 |
3 |
Martin Stengelshøj |
1999 |
9925AN |
HOLBÆK |
|
50m |
1:36.40 |
44 |
4 |
Mikkel Steffensen |
1999 |
9933AH |
FR.SUND |
|
50m |
1:20.55 |
196 |
5 |
Mikkel Halby |
1999 |
9999AI |
HOLBÆK |
|
50m |
1:23.92 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
100 |
2 |
Jakob Petersen |
1999 |
9941AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:10.71 |
57 |
3 |
Philip Schiøtz |
1999 |
9965AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:09.69 |
113 |
4 |
Emil Hedegaard |
1999 |
9905AA |
KVIK |
|
50m |
1:09.37 |
40 |
5 |
André Goldberg Ballerini |
1999 |
9955AI |
FR.SUND |
|
50m |
1:09.38 |
197 |
6 |
Mikkel Henriksen |
1999 |
9975AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:09.75 |
69 |
7 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
50m |
1:16.47 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
9969AF |
VI39 |
|
50m |
1:09.07 |
194 |
2 |
Markus Bøjsen |
1999 |
9987AE |
HOLBÆK |
|
50m |
1:08.84 |
91 |
3 |
Magnus Vinjebo |
1999 |
9963AG |
ROSKILDE |
|
50m |
1:08.66 |
305 |
4 |
Jacob Friland |
1999 |
9985AB |
TRITON B |
|
50m |
1:08.46 |
241 |
5 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
9997AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:08.62 |
3 |
6 |
Kasper Jeppsson |
1999 |
9961AG |
ALLERØD |
|
50m |
1:08.71 |
182 |
7 |
Thyge Ludvigsen |
1999 |
9953AJ |
GLADSAXE |
|
50m |
1:08.91 |
153 |
8 |
Martin Szokody |
1999 |
9915AN |
RINGSTED |
|
50m |
1:09.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Adam Hansen |
1998 |
9883AP |
GENTOFTE |
|
50m |
1:07.61 |
251 |
2 |
Nikolai Hougaard |
1999 |
9967AF |
STT |
|
50m |
1:07.48 |
2 |
3 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:06.62 |
318 |
4 |
Jakob Schmidt |
1999 |
9913AO |
TRITON B |
|
50m |
1:06.24 |
258 |
5 |
Daniel Sørensen |
1999 |
9901AD |
STT |
|
50m |
1:06.62 |
141 |
6 |
Christopher Kiss |
1999 |
9935AJ |
HERLEV |
|
50m |
1:06.81 |
28 |
7 |
Thomas Engdal |
1998 |
9849AQ |
HILLERØD |
|
50m |
1:07.52 |
173 |
8 |
Frederik Weiss |
1999 |
9913AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:07.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
72 |
1 |
Oliver Christiansen |
1999 |
9903AN |
HELSINGE |
|
50m |
1:06.03 |
101 |
2 |
Marcus Rappenborg |
1999 |
9959AP |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:05.66 |
131 |
3 |
Felix Burmester |
1999 |
9913AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:04.59 |
178 |
4 |
Asbjørn Lau Everland |
1999 |
9983AD |
GLADSAXE |
|
50m |
1:03.83 |
127 |
5 |
Thor Hvid Ulrich |
1999 |
9919AE |
KVIK |
|
50m |
1:04.17 |
133 |
6 |
Mads Ejdrup Hansen |
1999 |
9971AL |
HELSINGØR |
|
50m |
1:05.51 |
202 |
7 |
Emil Toft |
1998 |
9807AI |
HOLBÆK |
|
50m |
1:05.90 |
41 |
8 |
Daniel Starup Falck |
1999 |
9941AN |
FR.SUND |
|
50m |
1:06.04 |
|
|
Heat 6 (7) (Årg. 1999-1999) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
247 |
1 |
Johan Bragason |
1999 |
9959AB |
VI39 |
|
50m |
1:03.22 |
43 |
2 |
Frederik Lundgaard |
1999 |
9965AE |
FR.SUND |
|
50m |
1:02.74 |
314 |
3 |
Marius Møldrup |
1999 |
9977AI |
TRITON B |
|
50m |
1:01.63 |
220 |
4 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
LYNGBY |
|
50m |
58.05 |
243 |
5 |
Marcus Dan Hansen |
1999 |
9965AB |
VAT CPH/MK |
|
50m |
1:00.34 |
150 |
6 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
50m |
1:02.64 |
215 |
7 |
Carl Fabiansen |
1999 |
9937AJ |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.18 |
1 |
8 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:03.25 |
|
|
Heat 7 (7) (Årg. 1998-1998) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
8 |
1 |
Asbjørn Laksafoss Sparre |
1998 |
9897AA |
ALLERØD |
|
50m |
1:04.93 |
151 |
2 |
Bjørn Hansen |
1998 |
9859AN |
RINGSTED |
|
50m |
1:02.63 |
110 |
3 |
Frederik Galving |
1998 |
9897AC |
KVIK |
|
50m |
1:02.33 |
313 |
4 |
Johan Müller |
1998 |
9879AA |
TRITON B |
|
50m |
57.92 |
189 |
5 |
Anton Olsen |
1998 |
9871AE |
GLADSAXE |
|
50m |
58.11 |
4 |
6 |
Mads Keis Jepsen |
1998 |
9819AA |
ALLERØD |
|
50m |
1:02.42 |
201 |
7 |
Niels Ottosen |
1998 |
9801AF |
HOLBÆK |
|
50m |
1:04.74 |
112 |
8 |
Mikkel Fogelberg Handberg |
1998 |
9813AG |
KVIK |
|
50m |
1:04.97 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
24 maj 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:45 |
|