Startliste for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
23 maj 2014 |
|
|
Stævne by |
Odder |
|
Udskriftstidspunkt |
15:34 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 maj 2014 |
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer |
Finaler (7) |
Vejledende starttid 17:00 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
2 |
Artúr Jegesi |
2002 |
0277AK |
AGF |
|
25m |
5:12.57 |
53 |
3 |
Victor Bjerre |
2001 |
0123AG |
HERNING |
|
25m |
5:11.53 |
80 |
4 |
Andreas Grønkjær Frost |
2001 |
0117AF |
HORSENS |
|
25m |
5:11.69 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
194 |
2 |
Johann Kristian Møller |
2001 |
0159AK |
TRITON V |
|
25m |
5:07.92 |
46 |
3 |
Esben Buchwaldt |
2002 |
0227AG |
GRINDSTED |
|
25m |
5:02.30 |
103 |
4 |
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
LYSENG |
|
25m |
5:04.91 |
36 |
5 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
ESBJERG |
|
25m |
5:09.40 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
97 |
1 |
Kasper Jørgensen |
2000 |
0027AJ |
KOLDING |
|
25m |
4:57.36 |
164 |
2 |
Mathias Bagger Nielsen |
2000 |
0021AO |
SØNDERBORG |
|
25m |
4:56.65 |
86 |
3 |
Karl-Emil Späth |
2000 |
0017AF |
HORSENS |
|
25m |
4:56.17 |
78 |
4 |
Mathias Dalsgaard |
2000 |
0037AL |
HORSENS |
|
25m |
4:56.50 |
133 |
5 |
Mike Boldsen |
2000 |
0039AJ |
SILKEBORG |
|
25m |
4:57.21 |
186 |
6 |
Magnus Funder |
2001 |
0173AK |
TRITON V |
|
25m |
4:59.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
68 |
1 |
Casper Christiansen |
2000 |
0083AQ |
HOLSTEBRO |
|
25m |
4:54.64 |
146 |
2 |
Christian Rasmussen |
2000 |
0039AB |
OSLF |
|
25m |
4:53.92 |
72 |
3 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
25m |
4:51.48 |
9 |
4 |
David Hjort |
2000 |
0009AI |
AGF |
|
25m |
4:51.65 |
42 |
5 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
25m |
4:54.10 |
171 |
6 |
Alexander Dahl |
2000 |
0021AJ |
THISTED |
|
25m |
4:55.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Jens Riisgaard |
2000 |
0029AB |
SILKEBORG |
|
25m |
4:44.66 |
235 |
2 |
Johan Reimer |
2000 |
0015AH |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
4:40.94 |
100 |
3 |
Matthias Mikkelsen |
2000 |
0029AM |
KOLDING |
|
25m |
4:33.73 |
147 |
4 |
Mads Sørensen |
2000 |
0097AC |
OSLF |
|
25m |
4:39.46 |
118 |
5 |
Thomas Frederiksen |
2000 |
0089AG |
ODDER |
|
25m |
4:43.86 |
151 |
6 |
Thorstein Godske Pedersen |
2000 |
0043AN |
OSK |
|
25m |
4:45.69 |
|
|
Heat 6 (7) (Årg. 2001-2014) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
241 |
1 |
Oliver Mølby |
2001 |
|
ESBJERG |
|
25m |
4:51.88 |
198 |
2 |
Mads Sørensen |
2001 |
0139AF |
TRITON V |
|
25m |
4:43.65 |
60 |
3 |
Jens Sørensen |
2001 |
0159AD |
HERNING |
|
25m |
4:39.65 |
152 |
4 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
OSK |
|
25m |
4:40.81 |
150 |
5 |
Jacob de Lisser |
2001 |
0119AB |
OSK |
|
25m |
4:51.75 |
77 |
6 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
25m |
4:55.65 |
|
|
Heat 7 (7) (Årg. 2000-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
87 |
1 |
Rasmus Udbye |
2000 |
0007AM |
HORSENS |
|
25m |
4:30.82 |
191 |
2 |
Jakob Juul |
2000 |
0015AK |
TRITON V |
|
25m |
4:29.56 |
131 |
3 |
Gustav Yde |
2000 |
0093AA |
S 68 |
|
25m |
4:17.30 |
190 |
4 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
TRITON V |
|
25m |
4:22.10 |
174 |
5 |
Andrej Jessen |
2000 |
0001AN |
THISTED |
|
25m |
4:29.89 |
135 |
6 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
25m |
4:31.81 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
23 maj 2014 |
Licens til Odder IGF |
Udskriftstidspunkt |
15:34 |
|