Program for Swedish Grand Prix 2
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Heatlista Gren 16
|
Tävling |
Swedish Grand Prix 2 |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:33 |
|
|
Arrangör |
SSF/SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
Gren 16, 200m Backstroke Women |
Försök (3) |
WR: Melissa Franklin (1995) 2:04.06 2012-08-03 |
ER: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01 |
SR: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 |
EJM-kval: 2:18.04 / 2:21.43 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
93 |
0 |
Linda Baron |
1995 |
AB3495 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:26.75 |
81 |
1 |
Paulina Björkbacka |
1995 |
AY6295 |
HARNÄS SKU |
|
50m |
2:30.92 |
269 |
2 |
Felicia Hedman |
1995 |
BR6895 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:27.10 |
234 |
3 |
Hanna Jörlund |
1991 |
BL6891 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:23.40 |
205 |
4 |
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
AH9497 |
SKURU IK |
|
50m |
2:19.91 |
119 |
5 |
Josefin Lewton |
1997 |
BF0297 |
KALMAR SS |
|
50m |
2:22.32 |
49 |
6 |
Christine Ekman |
1994 |
AE8294 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:25.29 |
233 |
7 |
Sara Hägglund-Björklund |
1995 |
BB3695 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:28.49 |
92 |
8 |
Josefine Almvret |
1999 |
AA0699 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:31.75 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
314 |
0 |
Ayleen Burt |
1997 |
BB5497 |
POLISEN |
|
25m |
2:26.19 |
75 |
1 |
Sara Linné |
1997 |
AT5297 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:30.92 |
261 |
2 |
Nike Kruners |
1996 |
AN3496 |
VARBERG |
|
50m |
2:26.86 |
265 |
3 |
Emelie Bäck |
1996 |
AE4696 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:23.39 |
95 |
4 |
Josefin Eriksen |
1995 |
AS2495 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:19.82 |
120 |
5 |
Linnea Wranå |
1998 |
AO1898 |
KALMAR SS |
|
50m |
2:22.15 |
112 |
6 |
Johanna Pettersson |
1996 |
AL2696 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:25.15 |
235 |
7 |
Lovisa Klarén |
1992 |
AK1692 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:28.26 |
65 |
8 |
Emma Varga |
1997 |
AE1897 |
DANDERYD |
|
50m |
2:31.22 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
52 |
0 |
Lisa Skogeng |
1996 |
|
Bergen |
NOR |
50m |
2:35.09 |
113 |
1 |
Ebba Stillman |
1996 |
AH9496 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:30.05 |
116 |
2 |
Miranda Arvidsson |
1998 |
AJ5298 |
KALMAR SS |
|
50m |
2:25.93 |
105 |
3 |
Maria Galic |
1995 |
AD9495 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:22.69 |
186 |
4 |
Therese Svendsen |
1989 |
BM2689 |
SK RAN |
|
50m |
2:16.80 |
45 |
5 |
Hannah Nissen |
1997 |
9754AD |
KVIK |
DEN |
50m |
2:21.94 |
240 |
6 |
Vilma Unnermark |
1997 |
AI9697 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:24.54 |
293 |
7 |
Clara Wiman |
1996 |
AE8896 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:27.98 |
223 |
8 |
Malin Johansson |
1997 |
AL0497 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:30.95 |
19 |
9 |
Michelle Coleman |
1993 |
AM2493 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
09:33 |
|