Program for Swedish Grand Prix 2
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Heatlista Gren 6
|
Tävling |
Swedish Grand Prix 2 |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:33 |
|
|
Arrangör |
SSF/SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
Gren 6, 100m Butterfly Women |
Försök (4) |
WR: Dana Vollmer (1987) 55.98 2012-07-29 |
ER: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
EJM-kval: 1:01.96 / 1:03.71 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
198 |
3 |
Augusta Andersson |
1997 |
AM9297 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:09.93 |
100 |
4 |
Karin Åström |
1996 |
AI8896 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:08.57 |
220 |
5 |
Caroline Andersson-Ekström |
1994 |
AE9494 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:08.79 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
50 |
0 |
Andrea Hestdal |
1994 |
|
Bergen |
NOR |
50m |
1:07.41 |
240 |
1 |
Vilma Unnermark |
1997 |
AI9697 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:06.43 |
254 |
2 |
Alexandra Uusaro |
1995 |
AN0295 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:05.69 |
257 |
3 |
Ronja Wikström |
1996 |
BQ0696 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:04.56 |
281 |
4 |
Agnes Wiiand |
1997 |
AM1497 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:01.33 |
155 |
5 |
Cassandra Tran |
1997 |
AN5697 |
MKK |
|
50m |
1:03.62 |
294 |
6 |
Madelene Andersson |
1991 |
BX0891 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:05.26 |
260 |
7 |
Mathilda Gärdesmed |
1994 |
AJ0294 |
VARBERG |
|
50m |
1:05.96 |
74 |
8 |
Inez Kristensson |
1997 |
AK1897 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:06.78 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
113 |
0 |
Ebba Stillman |
1996 |
AH9496 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:07.34 |
53 |
1 |
Elin Haugland |
1996 |
|
Bergen |
NOR |
50m |
1:06.22 |
25 |
2 |
Emilie Olsen Bakke |
1998 |
|
Asker SK |
NOR |
50m |
1:05.68 |
343 |
3 |
Elin Svärd |
1998 |
AL9498 |
FALUN |
|
50m |
1:04.39 |
29 |
4 |
Elise Næss Olsen |
1997 |
|
Asker SK |
NOR |
50m |
1:00.75 |
158 |
5 |
Miranda Bånnsgård |
1992 |
AY3492 |
MASS |
|
50m |
1:02.89 |
114 |
6 |
Alma Thormalm |
1996 |
AA0296 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:05.15 |
303 |
7 |
Anna Eriksson |
1999 |
AI0499 |
SK STRÄNGN |
|
50m |
1:05.91 |
189 |
8 |
Johanna Andersson |
1996 |
AW4496 |
S 02 |
|
50m |
1:06.73 |
105 |
9 |
Maria Galic |
1995 |
AD9495 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:07.98 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
345 |
0 |
Fanny Andersson |
1997 |
AO9497 |
SK TRITON |
|
50m |
1:06.80 |
173 |
1 |
Charlotte Myers |
1997 |
BQ2497 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:05.97 |
337 |
2 |
Rebecka Gustafsson |
1998 |
AH4698 |
SK ENA |
|
50m |
1:05.38 |
2 |
3 |
Laura Mäki |
1997 |
97A073 |
RaisU |
FIN |
50m |
1:03.80 |
238 |
4 |
Sarah Sjöström |
1993 |
BN4493 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
56.53 |
178 |
5 |
Elin Podéus |
1997 |
AE8297 |
NKK |
|
50m |
1:02.67 |
164 |
6 |
Sofia Lindholm |
1993 |
AM1693 |
MASS |
|
50m |
1:04.95 |
93 |
7 |
Linda Baron |
1995 |
AB3495 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:05.72 |
97 |
8 |
Isabelle Hanson |
1998 |
AB4298 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:06.60 |
284 |
9 |
Elin Berggren |
1996 |
AG5296 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:07.92 |
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
09:33 |
|