Program for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Nordea Sigma Birkerød Årg.cup |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2014 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:56 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2014 |
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer |
Indledende (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
242 |
2 |
Sofie Nielsen |
2003 |
0348AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:01.26 |
173 |
3 |
Emma Hald |
2001 |
0172AM |
HERLEV |
|
25m |
1:53.61 |
351 |
4 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
1:54.88 |
318 |
5 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:05.30 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
81 |
1 |
Elvira Wolff-Sneedorff |
2001 |
0156AJ |
LYNGBY |
|
25m |
1:42.28 |
243 |
2 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:40.00 |
48 |
3 |
Maria Borre-Jacobsen |
2001 |
0108AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:32.76 |
144 |
4 |
Natalie Clara Petersen |
2002 |
0296AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:36.39 |
77 |
5 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:40.58 |
350 |
6 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:50.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
82 |
1 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
0278AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:28.96 |
167 |
2 |
Maja Egebjerg Brast |
2002 |
0206AF |
HERLEV |
|
25m |
1:19.85 |
168 |
3 |
Celine Termark Brock |
2000 |
0038AA |
HERLEV |
|
25m |
1:12.74 |
83 |
4 |
Cassandra Thimmer |
1999 |
9914AW |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.31 |
58 |
5 |
Cassandra Hammershøj |
2001 |
0174AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:25.81 |
141 |
6 |
Maria Munch-Menzer |
2001 |
0132AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
0218AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:27.35 |
166 |
2 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
HERLEV |
|
50m |
1:15.72 |
194 |
3 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
HERLEV |
|
25m |
1:10.36 |
105 |
4 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
25m |
1:14.68 |
71 |
5 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
0284AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:24.81 |
340 |
6 |
Isabel Vang Hvitved |
2003 |
0316AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:31.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
108 |
1 |
Sarah Krogh Scott |
2000 |
0088AM |
VEST |
|
25m |
1:26.45 |
132 |
2 |
Rebecca Hansen |
2000 |
0004AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.49 |
104 |
3 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
25m |
1:09.95 |
46 |
4 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:14.64 |
335 |
5 |
Clara Gjerløv |
2002 |
0224AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:24.29 |
112 |
6 |
Josefine Sørensen |
2000 |
0038AM |
VEST |
|
25m |
1:30.62 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
09:56 |
|