Program för Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Nordea Sigma Birkerød Årg.cup |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2014 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:55 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2014 |
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer |
Finaler (4) |
Heat 1 (4) (Årg. 2004-2014) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
170 |
1 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
|
HERLEV |
|
25m |
45.55 |
368 |
2 |
Christian Røgind |
2004 |
0457AA |
BIRKERØD |
|
25m |
42.50 |
317 |
3 |
Jonathan Beck |
2004 |
0497AA |
BIRKERØD |
|
25m |
38.67 |
377 |
4 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
BIRKERØD |
|
25m |
39.65 |
356 |
5 |
Nicolaj Pedersen |
2005 |
0537AA |
BIRKERØD |
|
25m |
42.74 |
357 |
6 |
Sebastian Pedersen |
2005 |
0547AA |
BIRKERØD |
|
25m |
47.91 |
|
|
Heat 2 (4) (Årg. 2002-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
63 |
1 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
0253AH |
LYNGBY |
|
25m |
32.43 |
342 |
2 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
25m |
30.43 |
341 |
3 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
25m |
30.13 |
61 |
4 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
LYNGBY |
|
25m |
30.20 |
195 |
5 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
HERLEV |
|
25m |
31.90 |
370 |
6 |
Victor Arendt Skytte |
2002 |
0255AF |
BIRKERØD |
|
25m |
33.54 |
|
|
Heat 3 (4) (Årg. 2000-2001) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
142 |
1 |
Jens Christian Norus |
2000 |
0053AN |
GENTOFTE |
|
25m |
28.89 |
49 |
2 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
28.16 |
54 |
3 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
27.26 |
375 |
4 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
25m |
27.76 |
70 |
5 |
Anders Blix Mogensen |
2000 |
0045AG |
LYNGBY |
|
25m |
28.64 |
183 |
6 |
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
HERLEV |
|
25m |
28.92 |
|
|
Heat 4 (4) (Årg. 1998-1999) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
William Garred |
1999 |
9907AC |
GENTOFTE |
|
25m |
29.35 |
88 |
2 |
Kenneth Abcell |
1998 |
9817AE |
VEST |
|
25m |
28.16 |
114 |
3 |
Martin W. Wifstrand |
1998 |
9883AH |
VEST |
|
25m |
27.29 |
331 |
4 |
Alexander Eggers |
1999 |
9967AD |
BIRKERØD |
|
25m |
28.11 |
79 |
5 |
Johan Feld Sørensen |
1999 |
9979AJ |
LYNGBY |
|
25m |
28.75 |
67 |
6 |
Lucas Dybendal Maack |
1999 |
9923AJ |
LYNGBY |
|
25m |
29.59 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
14:55 |
|