Startliste for Danish Open 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 5
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Danish Open |
|
Udskriftsdato |
29 marts 2014 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:07 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 marts 2014 |
|
|
|
|
Løb 21, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (7) |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 52.87 2013-08-01 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
201 |
2 |
Linda Baron |
1995 |
AB3495 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:01.87 |
131 |
3 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
50m |
1:00.85 |
385 |
4 |
Hanna Cronqvist |
1996 |
AD5496 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:00.57 |
202 |
5 |
Emma Rotstam |
1998 |
AF7498 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:00.61 |
454 |
6 |
Kristina Delff Andersen |
1997 |
9732AL |
KORSØR |
|
50m |
1:01.06 |
219 |
7 |
Isabelle Avenius |
1996 |
|
KUNGÄLV |
|
50m |
1:02.55 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
126 |
1 |
Liv Eidesgaard |
1999 |
|
Havnar |
|
50m |
1:00.43 |
100 |
2 |
Thea Hovmand Larsen |
1997 |
9746AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:00.21 |
103 |
3 |
Ida Agerbak Trandum |
1996 |
9688AO |
GLADSAXE |
|
50m |
1:00.01 |
333 |
4 |
Sarah Jedamsky |
1999 |
|
SG BAYER |
|
50m |
59.80 |
73 |
5 |
Matilde Kjeldsen |
1999 |
9984AV |
AGF |
|
50m |
59.86 |
439 |
6 |
Elida Hole |
1996 |
|
Vestkant |
|
50m |
1:00.12 |
440 |
7 |
Emilie Lie Mathisen |
1998 |
|
Vestkant |
|
50m |
1:00.27 |
252 |
8 |
Anne Frølund-Grangaard |
1996 |
9632AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:00.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
50m |
59.67 |
94 |
2 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
GENTOFTE |
|
50m |
59.45 |
40 |
3 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
50m |
59.20 |
414 |
4 |
Elsa Eriksson |
1995 |
|
TÄBY SIM |
|
50m |
59.15 |
210 |
5 |
Maria Galic |
1995 |
|
JÖNKÖPING |
|
50m |
59.15 |
99 |
6 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
50m |
59.29 |
268 |
7 |
Cassandra Tran |
1997 |
AN5697 |
MKK |
|
50m |
59.62 |
174 |
8 |
Rikke Dehn |
1999 |
9978AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
59.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
JYLLINGE |
|
50m |
58.88 |
74 |
2 |
Amalie Østrup |
1997 |
9708AL |
AGF |
|
50m |
58.85 |
400 |
3 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
9702AC |
TRITON B |
|
50m |
58.81 |
130 |
4 |
Matilda Weiler |
1998 |
AF0898 |
HS |
|
50m |
58.79 |
444 |
5 |
Amina Gummesson |
1993 |
|
VÄXJÖ SS |
|
50m |
58.80 |
66 |
6 |
Guðrun Mortensen |
1997 |
9718AQ |
BERNS |
|
50m |
58.82 |
213 |
7 |
Liz Hansson |
1988 |
|
KUNGSBACKA |
|
50m |
58.86 |
32 |
8 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
58.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
144 |
1 |
Maria Madsen |
1995 |
9524AC |
HERLEV |
|
50m |
58.35 |
303 |
2 |
Anna Dowgiert |
1990 |
|
POLEN |
|
50m |
57.46 |
234 |
3 |
Julie Brøndum Petersen |
1994 |
9456AG |
KVIK |
|
50m |
56.65 |
21 |
4 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
9662AF |
AALBORG |
|
50m |
55.33 |
52 |
5 |
Cecilie Waage Johannessen |
1990 |
|
Bergens SC |
|
50m |
55.65 |
196 |
6 |
Bethany Carson |
1991 |
|
IRLAND |
|
50m |
57.06 |
360 |
7 |
Paulina Zelazna |
1994 |
|
WROCLAW |
|
50m |
58.02 |
393 |
8 |
Moa Ståhl |
1995 |
AV4695 |
SK TRITON |
|
50m |
58.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
253 |
1 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
LYNGBY |
|
50m |
58.20 |
223 |
2 |
Josephine Holm |
1999 |
9982AA |
KVIK |
|
50m |
57.45 |
330 |
3 |
Susann Bjørnsen |
1993 |
|
Setermoen |
|
50m |
56.26 |
289 |
4 |
Pernille Blume |
1994 |
9498AC |
BIRKERØD |
|
50m |
54.68 |
390 |
5 |
Magdalena Kuras |
1988 |
AR9288 |
SK TRITON |
|
50m |
55.45 |
297 |
6 |
Kelly Riber Rasmussen |
1994 |
9472AL |
LYNGBY |
|
50m |
56.75 |
206 |
7 |
Erika Carlén |
1994 |
|
JÖNKÖPING |
|
50m |
57.88 |
16 |
8 |
Julie Sundahl Jakobsen |
1995 |
9526AM |
AALBORG |
|
50m |
58.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
64 |
1 |
Victoria Rung |
1992 |
|
Bergen |
|
50m |
58.10 |
290 |
2 |
Sarah Bro |
1996 |
9686AE |
LYNGBY |
|
50m |
57.38 |
18 |
3 |
Julie Levisen |
1997 |
9766AV |
AALBORG |
|
50m |
56.18 |
295 |
4 |
Jeanette Ottesen |
1987 |
8728AB |
LYNGBY |
|
50m |
54.01 |
128 |
5 |
Louise Hansson |
1996 |
AO1896 |
HS |
|
50m |
55.33 |
51 |
6 |
Monica Waage Johannerssen |
1990 |
|
Bergens SC |
|
50m |
56.72 |
450 |
7 |
Eyglo Osk Gustafsdottir |
1995 |
|
ISLAND |
|
50m |
57.70 |
359 |
8 |
Nikola Petryka |
1997 |
|
WROCLAW |
|
50m |
58.46 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
29 marts 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:07 |
|