Program for Sydsim Swim Meet
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 april 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
21:50 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 april 2014 |
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Damer |
Finaler (10) |
Sponsor: Företagshus |
|
Beräknad start 11:24 |
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
227 |
1 |
Cajsa Lindberg |
2000 |
AD6200 |
POSEIDON |
|
25m |
6:03.01 |
265 |
2 |
Tova Nilsson |
2002 |
AC0202 |
S 71 |
|
25m |
6:01.37 |
497 |
3 |
Sonja Persson |
2001 |
BD7801 |
YSTADS SS |
|
25m |
6:00.62 |
437 |
4 |
Hannah Olsson-Lindhé |
2003 |
AB6203 |
TRELLEBORG |
|
50m |
5:59.26 |
216 |
5 |
Serena Gravrogk-Linde |
2000 |
AM8600 |
POSEIDON |
|
25m |
6:00.32 |
343 |
6 |
Emilia Eek |
2001 |
AP0401 |
SK SYDSIM |
|
25m |
6:00.76 |
273 |
7 |
Emma Palmquist |
2000 |
AS1400 |
SIM ENGELH |
|
25m |
6:01.37 |
410 |
8 |
Elin Hansen |
2000 |
AV6600 |
SS IDEN |
|
25m |
6:09.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
154 |
1 |
Kristina Kulcsar |
2001 |
AY7801 |
MKK |
|
25m |
5:50.92 |
74 |
2 |
Annie Johansson |
2002 |
AA2602 |
KARLSHAMN |
|
25m |
5:48.81 |
200 |
3 |
Lisa Palmqvist |
2000 |
AK4800 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
5:47.56 |
318 |
4 |
Saga Miderbäck |
2000 |
AR9400 |
SK LÖDDE |
|
25m |
5:41.28 |
196 |
5 |
Andrea Prai |
2001 |
AI3201 |
OSBY SS |
|
25m |
5:43.69 |
504 |
6 |
Maja Åkesson |
2002 |
AJ6402 |
YSTADS SS |
|
25m |
5:48.36 |
303 |
7 |
Hanna Nilsson |
2000 |
AR1800 |
SK HAJEN |
|
25m |
5:48.88 |
281 |
8 |
Ellinor Ahlgren |
2001 |
AE0601 |
SK HAJEN |
|
25m |
5:51.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
249 |
1 |
Emma Andersson |
1998 |
BM3698 |
RONNEBY SS |
|
25m |
5:39.54 |
487 |
2 |
Sara Melgar |
2002 |
AA8602 |
YSTADS SS |
|
25m |
5:38.72 |
377 |
3 |
Filippa Fridh |
1999 |
AX3299 |
SK TRITON |
|
25m |
5:36.60 |
384 |
4 |
Felicia Lejox |
2002 |
AB0402 |
SK TRITON |
|
25m |
5:31.82 |
99 |
5 |
Maja Iversen |
1999 |
AV3899 |
LANDSKRONA |
|
25m |
5:32.20 |
185 |
6 |
Olivia Torres |
1999 |
BL9299 |
MKK |
|
25m |
5:38.54 |
308 |
7 |
Julia Forell |
2000 |
AR8400 |
SK LÖDDE |
|
25m |
5:39.48 |
374 |
8 |
Amalia Degler |
2001 |
AG2601 |
SK TRITON |
|
25m |
5:39.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
320 |
1 |
Vivianne Olsson |
2000 |
AV5600 |
SK LÖDDE |
|
25m |
5:26.97 |
64 |
2 |
Clara Thomasson |
2001 |
BD6601 |
HS |
|
25m |
5:25.48 |
423 |
3 |
Julia Frederiksen |
2001 |
AD4801 |
TRELLEBORG |
|
25m |
5:22.63 |
400 |
4 |
Linnéa Öberg |
2000 |
AD0200 |
SK TRITON |
|
25m |
5:19.04 |
435 |
5 |
Alva Nilsson |
2001 |
AB1401 |
TRELLEBORG |
|
25m |
5:22.60 |
251 |
6 |
Wera Berglin-Isokoski |
1999 |
AH4499 |
RONNEBY SS |
|
25m |
5:22.76 |
62 |
7 |
Julia Stenhård |
2000 |
AN1200 |
HS |
|
50m |
5:26.68 |
192 |
8 |
Agnes Cato |
2001 |
AB8201 |
OSBY SS |
|
25m |
5:29.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
445 |
1 |
Johanna Andersson |
2002 |
AK8202 |
VELLINGE-N |
|
25m |
5:17.62 |
46 |
2 |
Hanna Lindahl |
2000 |
AN6200 |
HS |
|
25m |
5:12.91 |
201 |
3 |
Tilde Anderberg-Rickard |
1999 |
AU5499 |
ÖSTERLEN |
|
25m |
5:10.61 |
31 |
4 |
Alva Ericsson |
2000 |
AN8200 |
HS |
|
25m |
5:09.66 |
210 |
5 |
Annamaria Bontidean |
2000 |
BA0200 |
POSEIDON |
|
25m |
5:09.76 |
224 |
6 |
Mary Lagoguez |
2001 |
BD9801 |
POSEIDON |
|
25m |
5:10.78 |
376 |
7 |
Felicity Fridh |
2001 |
AR6801 |
SK TRITON |
|
25m |
5:14.29 |
109 |
8 |
Elin Rundblad |
1999 |
AN3299 |
LANDSKRONA |
|
25m |
5:18.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
193 |
1 |
Simone Karlsson |
2001 |
AI2201 |
OSBY SS |
|
25m |
5:08.37 |
466 |
2 |
Emma Taylor |
1998 |
AZ8498 |
VELLINGE-N |
|
25m |
5:05.90 |
11 |
3 |
Annie Jensen |
1999 |
AF2699 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
5:04.27 |
76 |
4 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSHAMN |
|
25m |
5:02.98 |
49 |
5 |
Alicia Lundblad |
2001 |
AF6801 |
HS |
|
25m |
5:03.40 |
252 |
6 |
Frida Berglund |
1999 |
AH3499 |
RONNEBY SS |
|
25m |
5:05.28 |
461 |
7 |
Frida Rödin |
2000 |
AI3800 |
VELLINGE-N |
|
25m |
5:06.97 |
195 |
8 |
Miranda Orajärvi |
1998 |
AF7898 |
OSBY SS |
|
50m |
5:09.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
90 |
1 |
Amanda Bergkvist |
1996 |
AN0896 |
LANDSKRONA |
|
25m |
5:00.68 |
438 |
2 |
Nicola Parfitt |
2000 |
AE3400 |
TRELLEBORG |
|
25m |
4:58.80 |
165 |
3 |
Josephine Mikkelsen |
2002 |
AI5202 |
MKK |
|
25m |
4:56.56 |
245 |
4 |
Natalie Varady |
1997 |
AU8897 |
POSEIDON |
|
25m |
4:50.64 |
434 |
5 |
Emmy Lundh |
1995 |
AN5695 |
TRELLEBORG |
|
25m |
4:56.47 |
493 |
6 |
Julia Olsson |
1997 |
AH7297 |
YSTADS SS |
|
25m |
4:57.76 |
444 |
7 |
Isabelle Sering |
2002 |
AI2602 |
TRELLEBORG |
|
25m |
5:00.66 |
19 |
8 |
Josefin Nilsson |
1999 |
AK4899 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
5:01.42 |
|
|
Heat 8 (10) (14 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
15 |
1 |
Filippa Sundström |
2001 |
AG4201 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
4:54.34 |
361 |
2 |
Frida Nordefell |
2000 |
AF1800 |
SK SYDSIM |
|
25m |
4:50.79 |
75 |
3 |
Ida Rosenius |
2000 |
AI7400 |
KARLSHAMN |
|
25m |
4:43.81 |
279 |
4 |
Lina Sjöholm |
2000 |
AD7200 |
SJÖBO SS |
|
25m |
4:34.49 |
22 |
5 |
Olivia Ülger |
2000 |
AK3800 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
4:39.00 |
34 |
6 |
Ebba Hallbäck |
2000 |
AL0600 |
HS |
|
25m |
4:49.12 |
397 |
7 |
Sara Stenberg |
2001 |
AB1801 |
SK TRITON |
|
25m |
4:52.27 |
353 |
8 |
Klara Johansson |
2001 |
AO5401 |
SK SYDSIM |
|
25m |
4:54.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
58 |
1 |
Tekla Rosell |
1998 |
AM7298 |
HS |
|
25m |
4:50.80 |
505 |
2 |
Matilda Åkesson |
1999 |
AL9699 |
YSTADS SS |
|
25m |
4:48.43 |
111 |
3 |
My Rydgren |
1999 |
AT5699 |
LANDSKRONA |
|
25m |
4:47.52 |
55 |
4 |
Johanna Palmkvist |
1999 |
AN2899 |
HS |
|
25m |
4:37.87 |
378 |
5 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
AH3699 |
SK TRITON |
|
25m |
4:41.56 |
296 |
6 |
Amanda Karlsson |
1998 |
AD2898 |
SK HAJEN |
|
25m |
4:48.19 |
312 |
7 |
Elin Johannesson |
1999 |
AM4299 |
SK LÖDDE |
|
25m |
4:49.30 |
414 |
8 |
Sara Nilsson |
1998 |
AF3498 |
SS IDEN |
|
50m |
4:52.79 |
|
|
Heat 10 (10) (17 - 99 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
300 |
1 |
Elin Lundgren |
1995 |
BB1295 |
SK HAJEN |
|
25m |
4:45.63 |
276 |
2 |
Augusta Andersson |
1997 |
AM9297 |
SJÖBO SS |
|
25m |
4:35.11 |
518 |
3 |
Magdalena Kuras |
1988 |
AR9288 |
SK TRITON |
|
50m |
4:30.00 |
144 |
4 |
Josefine Hansson |
1992 |
AL8292 |
MKK |
|
25m |
4:25.01 |
278 |
5 |
Erica Sjöholm |
1997 |
AJ0497 |
SJÖBO SS |
|
25m |
4:25.08 |
421 |
6 |
Hanna Cronqvist |
1996 |
AD5496 |
TRELLEBORG |
|
25m |
4:32.16 |
350 |
7 |
Sofia Heimsten |
1997 |
AT8697 |
SK SYDSIM |
|
50m |
4:42.43 |
379 |
8 |
Marie Hanson |
1997 |
AE5297 |
SK TRITON |
|
25m |
4:48.25 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
04 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
21:50 |
|