Startliste for Silkeborg Swim Cup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Swim Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
24 august 2014 |
|
|
Stævne by |
Silkeborg |
|
Udskriftstidspunkt |
07:06 |
|
|
Arrangør |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 august 2014 |
|
|
|
|
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende (14) |
Årg. 2004-2014: Sofie Hørring (2004) 42.88 2013-08-24 |
13-14 år: Carloine Samuel (2000) 33.88 2013-08-24 |
15-16 år: Sofie Reffstrup (1995) 32.17 2010-08-21 |
17 år &-ældre: Runa Dalby (1993) 32.06 2010-08-21 |
|
Heat 1 (14) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
470 |
2 |
Emma Kobæk |
2003 |
0326AU |
SILKEBORG |
|
50m |
|
266 |
3 |
Freja Halbech |
2003 |
|
KVIK |
|
50m |
|
280 |
4 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
50m |
|
99 |
5 |
Liva Krabbe |
2005 |
|
HOLSTEBRO |
|
50m |
|
415 |
6 |
Cecilie Høgfeldt |
2002 |
|
AUNING |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
469 |
1 |
Maja Klitgaard |
2003 |
0392AK |
SILKEBORG |
|
50m |
1:05.92 |
205 |
2 |
Barbara Ammentorp |
2003 |
0354AW |
NYBORG |
|
50m |
1:00.93 |
196 |
3 |
Sarah Dam Pedersen |
2002 |
0276AW |
IKAST |
|
50m |
58.64 |
356 |
4 |
Louise Bast Berg Aaby |
1998 |
9872BE |
NEPTUN |
|
50m |
55.39 |
256 |
5 |
Freya Christensen |
2004 |
0414AE |
KVIK |
|
50m |
56.81 |
232 |
6 |
Chelsea Nielsen |
2004 |
0432AF |
NYBORG |
|
50m |
1:00.04 |
229 |
7 |
Laura Riber Memborg |
2004 |
0428AL |
NYBORG |
|
50m |
1:01.09 |
260 |
8 |
Bendicte Durholm |
2004 |
0458AC |
KVIK |
|
50m |
1:06.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
214 |
1 |
Freja S. Falkenstrøm |
2004 |
0434AK |
NYBORG |
|
50m |
54.75 |
218 |
2 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
50m |
53.19 |
263 |
3 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
50m |
52.31 |
284 |
4 |
Rosa Hallas Kierkegaard |
2003 |
0314AE |
KVIK |
|
50m |
50.50 |
192 |
5 |
Savannah Lundvig |
2001 |
0178BA |
IKAST |
|
50m |
50.72 |
121 |
6 |
Louise Brendholdt Winkel |
2004 |
|
HOLSTEBRO |
|
50m |
52.38 |
96 |
7 |
Henriette Yong Klogborg |
2002 |
0204AX |
HOLSTEBRO |
|
50m |
53.50 |
471 |
8 |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
0466AB |
SILKEBORG |
|
50m |
54.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
181 |
1 |
Laura Ælmholdt |
1999 |
|
IKAST |
|
50m |
49.67 |
47 |
2 |
Caroline Koch Lind Hansen |
2003 |
0374AR |
GLADSAXE |
|
50m |
48.08 |
6 |
3 |
Clara Grønkjær |
2002 |
0208AO |
THISTED |
|
50m |
47.57 |
59 |
4 |
Inia Bokær Wilkinson |
2003 |
0312AF |
GLADSAXE |
|
50m |
46.71 |
389 |
5 |
Emilia Juhl Leiszner |
2002 |
0288AJ |
HORSENS |
|
50m |
46.71 |
56 |
6 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GLADSAXE |
|
50m |
47.75 |
54 |
7 |
Kaya Rolin |
2003 |
0316AC |
GLADSAXE |
|
50m |
48.70 |
216 |
8 |
Cille Ingemann Halkjær |
2001 |
0172AX |
NYBORG |
|
50m |
49.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
234 |
1 |
Anna Lund Petersen |
2001 |
0116BA |
NYBORG |
|
50m |
46.37 |
414 |
2 |
Maiken Hougaard |
2002 |
|
AUNING |
|
50m |
45.99 |
31 |
3 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
0358AT |
NNGU |
|
50m |
45.45 |
58 |
4 |
Julie Becker Sondrup |
2003 |
0392AL |
GLADSAXE |
|
50m |
45.32 |
217 |
5 |
Louise Lykke Hansen |
2000 |
0066AR |
NYBORG |
|
50m |
45.34 |
311 |
6 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
50m |
45.55 |
490 |
7 |
Clara Tolderlund |
2002 |
0256AK |
SILKEBORG |
|
50m |
46.06 |
298 |
8 |
Erika Brinck Nicolaisen |
2002 |
0276AN |
KVIK |
|
50m |
46.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
309 |
1 |
Clara Pedersen |
2004 |
0452AB |
KVIK |
|
50m |
44.77 |
437 |
2 |
Emma L. S. Cameron |
2001 |
0162BA |
SILKEBORG |
|
50m |
44.16 |
293 |
3 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
50m |
43.78 |
388 |
4 |
Karoline Lagoni |
2003 |
0324AE |
HORSENS |
|
50m |
43.61 |
29 |
5 |
Line Tinggaard |
2000 |
0082AW |
THISTED |
|
50m |
43.65 |
461 |
6 |
Dinah Løve Høegh |
2003 |
0306AU |
SILKEBORG |
|
50m |
44.14 |
324 |
7 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
50m |
44.17 |
21 |
8 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
0282AN |
THISTED |
|
50m |
44.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
226 |
1 |
Maria Lorenzen |
2001 |
0156AO |
NYBORG |
|
50m |
43.24 |
290 |
2 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
50m |
43.10 |
420 |
3 |
Sofie Vegener |
2002 |
|
AUNING |
|
50m |
42.99 |
69 |
4 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
0338AR |
HOLSTEBRO |
|
50m |
42.86 |
264 |
5 |
Freja Gjerløv |
2003 |
0378AC |
KVIK |
|
50m |
42.96 |
274 |
6 |
Henriette P. Hjerling |
2002 |
0256AH |
KVIK |
|
50m |
43.05 |
478 |
7 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
SILKEBORG |
|
50m |
43.18 |
336 |
8 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
50m |
43.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
500 |
1 |
Amalije Kristensen |
2002 |
0212AX |
BSK08 |
|
50m |
42.64 |
399 |
2 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
0368AD |
HORSENS |
|
50m |
41.97 |
13 |
3 |
Line Teilberg Madsen |
2000 |
0002BC |
THISTED |
|
50m |
41.39 |
26 |
4 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
50m |
41.01 |
351 |
5 |
Sandra Sloth Østergaard |
1997 |
9754BC |
NORD |
|
50m |
41.21 |
273 |
6 |
Ronja Henriksen |
2002 |
0202AO |
KVIK |
|
50m |
41.74 |
48 |
7 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
42.45 |
46 |
8 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
50m |
42.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
393 |
1 |
Johanne Krogh Lund |
1995 |
9528AY |
HORSENS |
|
50m |
40.68 |
186 |
2 |
Emma Louise Frohn |
1998 |
9886AT |
IKAST |
|
50m |
40.55 |
194 |
3 |
Amanda Meldgaard |
1999 |
9984AZ |
IKAST |
|
50m |
40.46 |
251 |
4 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
50m |
40.00 |
396 |
5 |
Stella Krogh Lund |
2000 |
0056AN |
HORSENS |
|
50m |
40.32 |
55 |
6 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
50m |
40.47 |
395 |
7 |
Nikoline Fabrin Lund |
2001 |
0192AS |
HORSENS |
|
50m |
40.58 |
103 |
8 |
Julie Geertsen Lund |
2001 |
0158AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
40.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
357 |
1 |
Camilla Braad |
1998 |
9862BE |
NEPTUN |
|
50m |
39.00 |
406 |
2 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
9918AT |
HORSENS |
|
50m |
38.55 |
378 |
3 |
Sille Ibsen |
2001 |
0134AU |
HORSENS |
|
50m |
38.40 |
372 |
4 |
Anette Damsgaard |
1996 |
9696AY |
HORSENS |
|
50m |
38.26 |
347 |
5 |
Caroline Beck |
1998 |
9868AO |
VIBORG |
|
50m |
38.26 |
52 |
6 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
50m |
38.52 |
419 |
7 |
Rikke Thybo Svenstrup |
1999 |
|
AUNING |
|
50m |
38.74 |
355 |
8 |
Olivia Andersen |
1998 |
9802BE |
Djursland |
|
50m |
39.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
15 |
1 |
Anna Mathiasen |
2000 |
0066AP |
THISTED |
|
50m |
37.72 |
114 |
2 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
9604AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
37.17 |
2 |
3 |
Sarah Andersen |
1999 |
9974AT |
THISTED |
|
50m |
37.13 |
190 |
4 |
Emilie Knudsen |
2002 |
0222AK |
IKAST |
|
50m |
36.72 |
375 |
5 |
Michelle Franow |
2001 |
0102AH |
HORSENS |
|
50m |
36.96 |
65 |
6 |
Isabella Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
37.14 |
3 |
7 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
37.70 |
377 |
8 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
37.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
265 |
1 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
0186AM |
KVIK |
|
50m |
36.01 |
245 |
2 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
|
50m |
35.23 |
27 |
3 |
Louise Sørensen |
2000 |
0012AP |
THISTED |
|
50m |
33.99 |
221 |
4 |
Stine Johansen |
1997 |
9792AE |
NYBORG |
|
50m |
32.24 |
30 |
5 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
0042AL |
THISTED |
|
50m |
32.91 |
367 |
6 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
0012AS |
HORSENS |
|
50m |
34.81 |
303 |
7 |
Victoria Martensen Norden |
2001 |
0196AD |
KVIK |
|
50m |
35.66 |
314 |
8 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
50m |
36.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
409 |
1 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
9652AA |
HORSENS |
|
50m |
35.71 |
363 |
2 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
0116AI |
HORSENS |
|
50m |
35.18 |
78 |
3 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
33.79 |
480 |
4 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
9506AA |
SILKEBORG |
|
50m |
31.56 |
270 |
5 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
50m |
32.42 |
306 |
6 |
Maria Olsen |
2000 |
0044AD |
KVIK |
|
50m |
34.59 |
230 |
7 |
Silke Meyer |
1998 |
9886AE |
NYBORG |
|
50m |
35.64 |
233 |
8 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
50m |
36.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
81 |
1 |
Maria Cleman Hatting |
2001 |
0106AK |
HOLSTEBRO |
|
50m |
35.69 |
364 |
2 |
Christina Løth Andersen |
1997 |
9768AV |
HORSENS |
|
50m |
35.11 |
442 |
3 |
Celia Erikstad |
1999 |
9992AH |
SILKEBORG |
|
50m |
33.27 |
76 |
4 |
Helle Dohn |
1998 |
9884AI |
HOLSTEBRO |
|
50m |
30.82 |
397 |
5 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
HORSENS |
|
50m |
32.28 |
252 |
6 |
Emily Brophy |
1999 |
9962AQ |
KVIK |
|
50m |
34.43 |
22 |
7 |
Anette Poulsen |
1999 |
9928AG |
THISTED |
|
50m |
35.53 |
369 |
8 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
0166AT |
HORSENS |
|
50m |
36.11 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:06 |
|