Ohjelma Suomen mestaruusuinnit 2014
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Keskiviikkoaamu 23.4.
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet Nuori |
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 |
EE: Camille LACOURT (1985) 52.11 2010-08-10 |
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 56.64 1992-06-28 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Schmid Aleksi | 1996 | SCK | 50 m | 57.94 | 57.94 | ||
2 | Fredrikson Christoffer | 1997 | Cetus | 25 m | 58.19 | 1:00.19 | ||
3 | Väre Hannes | 1997 | RiUS | 25 m | 58.45 | 1:00.45 | ||
4 | Ikonen Tuomas | 1996 | TuUS | 25 m | 58.47 | 1:00.47 | ||
5 | Järvinen Aleksanteri | 1996 | SCR | 25 m | 58.51 | 1:00.51 | ||
6 | Laakso Mikael | 1997 | RiUS | 25 m | 58.55 | 1:00.55 | ||
7 | Ihalainen Ville | 1996 | KuUS | 25 m | 58.79 | 1:00.79 | ||
8 | Niemi Andreas | 1996 | LaUS | 50 m | 1:01.58 | 1:01.58 | ||
9 | Reunanen Niklas | 1998 | HäUS | 25 m | 59.86 | 1:01.86 | ||
10 | Vainio Topias | 1997 | Cetus | 25 m | 1:00.31 | 1:02.31 | ||
11 | Hellström Henri | 1997 | RaisU | 25 m | 1:00.91 | 1:02.91 | ||
12 | Järvelä Jasper | 1996 | Cetus | 25 m | 1:00.93 | 1:02.93 | ||
13 | Belaic Deny | 1998 | TaTU | 50 m | 1:03.30 | 1:03.30 | ||
14 | Kiuru Elmo | 1997 | KeUi | 25 m | 1:01.38 | 1:03.38 | ||
15 | Varho Eemil | 1997 | RaUS | 50 m | 1:03.57 | 1:03.57 | ||
16 | Lindberg Peik | 1999 | ÅSK | 25 m | 1:01.78 | 1:03.78 | ||
17 | Karlsson Niki | 2000 | HSS | 25 m | 1:01.83 | 1:03.83 | ||
18 | Rinkinen Henrik | 1997 | TuUS | 25 m | 1:01.84 | 1:03.84 | ||
19 | Lampinen Elias | 1997 | NumKis | 25 m | 1:02.13 | 1:04.13 | ||
20 | Lahtinen Oiva | 1997 | KeUi | 25 m | 1:02.25 | 1:04.25 | ||
21 | Dobrzhanskiy Danila | 1998 | SWIM | 25 m | 1:02.47 | 1:04.47 | ||
22 | Kämäräinen Henri | 1997 | KeUi | 25 m | 1:02.49 | 1:04.49 | ||
23 | Valkonen Niklas | 1997 | HyUS | 50 m | 1:04.58 | 1:04.58 | ||
24 | Nyberg Jimmy | 1996 | UiTa | 25 m | 1:02.62 | 1:04.62 | ||
25 | Seppä Juuso | 1997 | UiTa | 50 m | 1:04.68 | 1:04.68 | ||
26 | Kause Jussi | 1997 | PTU | 25 m | 1:02.70 | 1:04.70 | ||
27 | Suominen Wilhelm | 1999 | ÅSK | 25 m | 1:02.92 | 1:04.92 | ||
28 | Leiponen Antti | 1998 | JUK | 25 m | 1:03.30 | 1:05.30 | ||
29 | Kotomäki Jere | 1997 | KUS-GSS | 25 m | 1:03.35 | 1:05.35 | ||
30 | Herva Juho | 1998 | OuLo | 25 m | 1:03.66 | 1:05.66 | ||
31 | Varjoranta Rasmus | 1997 | NoPy | 25 m | 1:03.78 | 1:05.78 | ||
32 | Seppänen Kaarlo | 1999 | HSS | 25 m | 1:03.94 | 1:05.94 | ||
33 | Aavasalo Eeli | 1996 | RaisU | 50 m | 1:06.25 | 1:06.25 | ||
34 | Rantala Joel | 1999 | RaisU | 25 m | 1:04.25 | 1:06.25 | ||
35 | Ylikärppä Riku | 1998 | KemUS | 50 m | 1:06.43 | 1:06.43 | ||
36 | Tolppala Remi | 1997 | LaUS | 25 m | 1:04.56 | 1:06.56 | ||
37 | Heino Akseli | 1999 | ÅSK | 25 m | 1:04.74 | 1:06.74 | ||
38 | Suomalainen Topi | 1998 | Cetus | 25 m | 1:04.97 | 1:06.97 | ||
39 | Siline Arni | 1997 | SiHy | 25 m | 1:04.97 | 1:06.97 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 17 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:43 |