Program för Öppna Nationella Knattesimmet 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 21, 100m Ryggsim/SU P13 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 152 | Herpola Oskari | 2001 | ÅSK | 01A315 | 25 m | 1:18.25 | |
2 | 131 | Perkola Pirkka | 2001 | TaTU | 01A240 | 25 m | 1:20.17 | |
3 | 42 | Mikkola Joona | 2001 | SiWa | 01A475 | 25 m | 1:20.36 | |
4 | 116 | Kovanen Saku | 2001 | TaTU | 01A517 | 25 m | 1:23.77 | |
5 | 61 | Hilaja Justus | 2002 | PTU | 02A070 | 25 m | 1:24.85 | |
6 | 71 | Aaltonen Ville | 2001 | PUS | 01A020 | 25 m | 1:25.30 | |
7 | 137 | Tikkakoski Eerik | 2001 | TaTU | 01A239 | 25 m | 1:26.39 | |
8 | 130 | Pankratov Petr | 2002 | TaTU | 02A061 | 25 m | 1:26.44 | |
9 | 112 | Harju Mio | 2002 | TaTU | 02A064 | 25 m | 1:27.89 | |
10 | 181 | Kinnala Kalle | 2001 | UiKaa | 01A082 | 25 m | 1:28.19 | |
11 | 110 | Birkstedt Miska | 2002 | TaTU | 02A105 | 25 m | 1:30.01 | |
12 | 158 | Kallio Samu Petteri | 2002 | ÅSK | 02A516 | 25 m | 1:30.03 | |
13 | 66 | Ylikoski Akseli | 2002 | PTU | 02A113 | 50 m | 1:30.32 | |
14 | 21 | Laine Eetu | 2001 | NumKis | 01A488 | 25 m | 1:30.56 | |
15 | 169 | Voiko Oskar | 2002 | ÅSK | 02A964 | 25 m | 1:33.38 | |
16 | 154 | Häyrinen Jussi | 2002 | ÅSK | 02A680 | 50 m | 1:35.67 | |
17 | 117 | Kuusela Iiro | 2001 | TaTU | 01A689 | 25 m | 1:36.01 | |
18 | 96 | Verronen Veeti | 2002 | RaUS | 02A325 | 25 m | 1:36.26 | |
19 | 72 | Jäntti Lauri-luukas | 2002 | PUS | 02A816 | 50 m | 1:36.40 | |
20 | 86 | Kuosmanen Viljami | 2002 | RaUS | 02A608 | 25 m | 1:36.48 | |
21 | 54 | Vahtera Lukas | 2001 | SiWa | 01B137 | 25 m | 1:36.66 | |
22 | 155 | Isoniemi Nuutti | 2001 | ÅSK | 01A220 | 25 m | 1:37.43 | |
23 | 5 | Kulju Kristoffer | 2001 | BS-PU | 01A772 | 25 m | 1:39.35 | |
24 | 64 | Seppänen Arttu | 2002 | PTU | 02A190 | 50 m | 1:40.11 | |
25 | 140 | Vehkalahti Tino | 2001 | TaTU | 01A439 | 25 m | 1:41.05 | |
26 | 182 | Kinnunen Santeri | 2002 | UiKaa | 02A784 | 25 m | 1:42.55 | |
27 | 141 | Vilmunen Pekka | 2001 | TaTU | 01A507 | 25 m | 1:43.11 | |
28 | 49 | Silventoinen Ilari | 2002 | SiWa | 02A127 | 50 m | 1:43.86 | |
29 | 34 | Gardberg Ali | 2001 | SiWa | 01B128 | 25 m | 1:45.75 | |
30 | 73 | Kuusimäki Ville | 2002 | PUS | 02A004 | 50 m | 1:47.38 | |
31 | 31 | Utulahti Aaron | 2002 | NumKis | 02A344 | 25 m | 1:50.45 | |
32 | 6 | Lindfors Mathias | 2002 | BS-PU | 02A479 | 25 m | ||
33 | 136 | Syrjäkoski Ville | 2002 | TaTU | 02A081 | 25 m | ||
34 | 175 | Eronen Elmeri | 2002 | UiKaa | 02A524 | 25 m | ||
35 | 188 | Muuri Osku | 2002 | UiKaa | 02A907 | 25 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 03 april 2014 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 15:47 |