Program för DM JDM (50m) Mellansvenska 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 14, 200m Ryggsim Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 2:08.58 2010-07-14 |
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 2:08.58 2010-07-14 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 146 | Kanth Linus | 1991 | VÄSTERÅS | AP5991 | 50 m | 2:10.01 | |
2 | 133 | Bonetti Alessandro | 1999 | VÄSTERÅS | AG5399 | 25 m | 2:14.62 | |
3 | 152 | Steiner Lukas | 1998 | VÄSTERÅS | AG8998 | 25 m | 2:17.53 | |
4 | 9 | Johansson Sean | 1997 | SK ENA | AO1197 | 50 m | 2:24.24 | |
5 | 85 | Bransell Henrik | 1999 | LUDVIKA SS | AG2599 | 25 m | 2:28.03 | |
6 | 135 | Brobacke Harald | 1999 | VÄSTERÅS | AG6399 | 25 m | 2:28.17 | |
7 | 109 | Klasson Anton | 1998 | SÄFFLE SS | AK0398 | 25 m | 2:28.70 | |
8 | 11 | Mastrangeli Jonathan | 1999 | SK ENA | AP3599 | 50 m | 2:30.63 | |
9 | 175 | Tillquist Dennis | 1999 | HK SIM | AP5999 | 25 m | 2:31.33 | |
10 | 45 | Borg William | 2000 | HARNÄS SKU | AG6700 | 25 m | 2:31.73 | |
11 | 12 | Pedersen Jacob | 2000 | SK ENA | AE9500 | 50 m | 2:31.88 | |
12 | 162 | Meding Isak | 1998 | ÖSA | AP2198 | 50 m | 2:32.84 | |
13 | 20 | Biscevic Stefan | 1998 | ESKILSTUNA | AM8398 | 50 m | 2:34.54 | |
14 | 116 | Bankefors John | 1996 | UPSALA S | AU9996 | 50 m | 2:34.76 | |
15 | 93 | Lindén Alfred | 1997 | LUDVIKA SS | AN6797 | 50 m | 2:36.50 | |
16 | 118 | Engström Jesper | 1996 | UPSALA S | AQ7996 | 25 m | 2:36.62 | |
17 | 121 | Göransson Carl | 2000 | UPSALA S | AQ8300 | 50 m | 2:37.95 | |
18 | 19 | Biscevic Marko | 1998 | ESKILSTUNA | AM7398 | 50 m | 2:38.08 | |
19 | 169 | Zetterman Victor | 1995 | ÖSA | AY4195 | 50 m | 2:39.90 | |
20 | 134 | Brewitz Johan | 2001 | VÄSTERÅS | AH2101 | 50 m | 2:40.31 | |
21 | 88 | Gustafsson Jakob | 1999 | LUDVIKA SS | AL0399 | 25 m | 2:40.92 | |
22 | 105 | Sandberg Oskar | 1998 | SALA SS | AG0998 | 25 m | 2:42.65 | |
23 | 65 | Albringer David | 2001 | KARLSTAD | AF2101 | 25 m | 2:46.01 | |
24 | 102 | Brundin Isak | 2000 | SALA SS | AJ8100 | 50 m | 2:47.16 | |
25 | 140 | Eriksson Oscar | 2000 | VÄSTERÅS | AN9700 | 50 m | 2:53.19 | |
26 | 147 | Laxbäck Anton | 2001 | VÄSTERÅS | AM4101 | 50 m | 2:55.17 | |
27 | 70 | Larsson Ludwig | 2000 | KARLSTAD | AU1700 | 25 m | 2:55.76 | |
Skapad av WinGrodan 1.22.14 | Utskriftsdatum | 05 juni 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 20:52 |