Program för Bockstensdoppet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 28
|
Tävling |
Bockstensdoppet |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
18:51 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
|
|
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
2 |
Anders Valdar |
2000 |
|
Poseidon |
|
50m |
|
98 |
3 |
Kristian Swakhoven |
2003 |
|
ASKER |
|
50m |
|
242 |
4 |
Philip Koca |
2001 |
AV6701 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:45.28 |
585 |
5 |
Axel Ståhl |
2000 |
AP4100 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:48.30 |
139 |
6 |
Erik Ahlstrand |
1999 |
AU6199 |
GÖTEBORG |
|
50m |
|
603 |
7 |
Martin Ettberger |
2001 |
AT8101 |
FALKENBERG |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
583 |
1 |
Hugo Stenskepp |
2003 |
AI6303 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:35.06 |
498 |
2 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
AQ4101 |
VARBERG |
|
50m |
1:29.84 |
493 |
3 |
Noa Carlenius |
2002 |
AE9302 |
VARBERG |
|
50m |
1:29.02 |
375 |
4 |
Elliot Larsson |
2000 |
AF3300 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:27.71 |
382 |
5 |
Isak Paulsson |
2002 |
AG1502 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:28.79 |
524 |
6 |
Zacharias Olausson |
2000 |
AG4700 |
VARBERG |
|
25m |
1:29.36 |
350 |
7 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:31.28 |
377 |
8 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
AC5903 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:40.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
393 |
1 |
Nils Wergeland |
2002 |
AE4902 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:26.87 |
257 |
2 |
Sebastian Svensson |
1999 |
AN6599 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:26.41 |
429 |
3 |
Jakob Persson |
1999 |
AF7199 |
SKENE SIM |
|
25m |
1:24.90 |
88 |
4 |
Kristian Fisketjøn Nilsen |
2001 |
|
ASKER |
|
50m |
1:24.31 |
131 |
5 |
Filip Salbrink |
2002 |
AH6502 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
1:24.47 |
369 |
6 |
Ian Hangård |
2002 |
AB5302 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:25.24 |
421 |
7 |
David Engström |
2001 |
AM1701 |
SKENE SIM |
|
25m |
1:26.61 |
458 |
8 |
Hampus Johannesson |
2000 |
AM6300 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:27.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
197 |
1 |
Axel Auer |
2003 |
AB8103 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:22.98 |
626 |
2 |
Martin Sauar |
2001 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:21.27 |
169 |
3 |
Nicolas Söderberg |
2001 |
AK6701 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:21.01 |
178 |
4 |
Axel Gustavsson |
2000 |
AO8100 |
SK GÖTENE |
|
50m |
1:20.85 |
304 |
5 |
Finn Gaudenz |
2002 |
AL9502 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:21.00 |
628 |
6 |
Benjamin Taube |
2000 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:21.11 |
622 |
7 |
Filip Gustafson |
1999 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:21.52 |
584 |
8 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:23.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
647 |
1 |
Johan Persson |
1998 |
AG8598 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:19.79 |
437 |
2 |
Marcus Wallén |
1999 |
AE8199 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:19.43 |
225 |
3 |
August Bremander |
1999 |
AR6199 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:19.22 |
597 |
4 |
Alexander Assor |
2000 |
AE2900 |
VÄNERSBORG |
|
50m |
1:18.98 |
362 |
5 |
Tim Brinkhagen |
2001 |
AC9901 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:19.04 |
145 |
6 |
Lukas Engström |
1998 |
AO0998 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:19.42 |
351 |
7 |
Isak Vaide |
2001 |
AN0901 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:19.59 |
519 |
8 |
Hjalmar Löfvenborg |
1999 |
AU3999 |
VARBERG |
|
50m |
1:20.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
624 |
1 |
August Urdahl Kvalheim |
2001 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:16.11 |
66 |
2 |
Christian Groth Dyrkorn |
2001 |
|
ASKER |
|
50m |
1:14.63 |
424 |
3 |
Ludwig Larsson |
1999 |
AH7599 |
SKENE SIM |
|
50m |
1:14.02 |
74 |
4 |
Viktor Forafonov |
2002 |
|
ASKER |
|
50m |
1:13.59 |
625 |
5 |
Axel Ottar |
1999 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:13.94 |
124 |
6 |
Axel Andrén |
2001 |
AD6301 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
1:14.57 |
212 |
7 |
Erik Engström |
1999 |
AL6799 |
KSLS |
|
50m |
1:14.88 |
629 |
8 |
Adrian Vitalia |
2000 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:18.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
313 |
1 |
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:13.41 |
386 |
2 |
Tobias Ranevi |
1999 |
AK7999 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:13.16 |
91 |
3 |
Oliver Næss Olsen |
2000 |
|
ASKER |
|
50m |
1:11.99 |
286 |
4 |
Robert Sjöberg |
1998 |
AU8798 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:11.21 |
577 |
5 |
Hampus Persson |
1997 |
AI3997 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:11.54 |
494 |
6 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
AJ6301 |
VARBERG |
|
25m |
1:12.86 |
613 |
7 |
Erik Storberg |
2000 |
AK1300 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:13.20 |
278 |
8 |
Filip Johansson |
2000 |
AJ0300 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:13.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
125 |
1 |
Erik Andrén |
1998 |
AJ0798 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
1:09.94 |
2 |
2 |
Mats Andersen |
2000 |
|
Poseidon |
|
50m |
1:07.86 |
621 |
3 |
Adam Fedorcsak |
2001 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:02.58 |
285 |
4 |
Mathias Petrusson |
1993 |
BB4393 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:02.01 |
518 |
5 |
Albin Larsson |
1998 |
AF4798 |
VARBERG |
|
25m |
1:02.49 |
532 |
6 |
Jakob Sundén |
1995 |
AQ3195 |
VARBERG |
|
25m |
1:04.01 |
401 |
7 |
Mikolaj Cuszynski-Kruk |
1998 |
AP7198 |
S 02 |
|
25m |
1:08.86 |
627 |
8 |
Joakim Blindheim Stäre |
1999 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:10.21 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
18:51 |
|