Startliste for Alm.Brand Aalborg Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Afsnit 2 lørdag
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Alm Brand Bank Aalborg Cup |
|
Udskriftsdato |
02 november 2014 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
13:29 |
|
|
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 oktober 2014 |
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (6) |
Sponsor: Kvickly Vestbyen |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
27 |
1 |
Cathrine Birkebæk |
2004 |
0478AG |
AGF |
|
25m |
|
44 |
2 |
Lærke Hemmer-Hansen |
2004 |
0488AH |
AGF |
|
25m |
|
243 |
3 |
Emma Dencker |
2004 |
|
VIBORG |
|
25m |
|
242 |
4 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
|
VIBORG |
|
25m |
4:15.83 |
84 |
5 |
Line Mygdam |
2003 |
|
BSK08 |
|
25m |
|
62 |
6 |
Malou Sejr |
2005 |
0572AB |
AGF |
|
25m |
|
40 |
7 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
240 |
1 |
Freja Almtoft Bisgaard |
2001 |
0104BA |
VIBORG |
|
25m |
4:01.31 |
87 |
2 |
Sofia Bak |
2002 |
0238AO |
HOBRO |
|
25m |
3:56.38 |
73 |
3 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
BSK08 |
|
25m |
3:20.87 |
473 |
4 |
Lærke Bjerre Tange |
2002 |
0284AS |
NORD |
|
25m |
3:18.72 |
6 |
5 |
Aurora Inderberg |
2001 |
|
N. Eiker |
|
25m |
3:18.88 |
294 |
6 |
Emma Rose Treney |
2002 |
0216AU |
AABYBRO |
|
25m |
3:51.96 |
454 |
7 |
Sofie Lynglund Agesen |
2002 |
0212AY |
NORD |
|
25m |
4:01.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
262 |
1 |
Ida Marie Nielsen |
1995 |
9524AZ |
VIBORG |
|
25m |
3:03.82 |
169 |
2 |
Camilla D. Hansen |
2000 |
0064AZ |
S 68 |
|
25m |
3:00.74 |
278 |
3 |
Ada Margrethe Wium |
1998 |
|
Øvre Eiker |
|
25m |
2:59.33 |
213 |
4 |
Mette Baack |
2000 |
0028AU |
ST-NEPTUN |
|
25m |
2:58.04 |
472 |
5 |
Julie Dahl Schneider |
1998 |
9828AR |
NORD |
|
25m |
2:59.01 |
128 |
6 |
Mette Dyrhauge Winther |
1998 |
9854BB |
ODDER |
|
25m |
2:59.90 |
446 |
7 |
Emma Kjær |
1999 |
9994AV |
AARS |
|
25m |
3:02.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
203 |
1 |
Rebecca Pallesen |
2000 |
0038AI |
SMUT |
|
25m |
2:57.18 |
137 |
2 |
Hannah Jensen |
2000 |
0032AO |
PINGVINEN |
|
25m |
2:54.25 |
430 |
3 |
Sofie Poulsen |
1999 |
9918AR |
THISTED |
|
25m |
2:41.91 |
330 |
4 |
Louise B. Dalgaard |
1990 |
9096AC |
AALBORG |
|
25m |
2:29.40 |
432 |
5 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
0004AW |
THISTED |
|
25m |
2:40.77 |
215 |
6 |
Marie Eske |
1999 |
9988AF |
ST-NEPTUN |
|
25m |
2:49.05 |
261 |
7 |
Ane Emilie Nielsen |
1996 |
9646AZ |
VIBORG |
|
25m |
2:55.88 |
|
|
Heat 5 (6) (Årg. 2001-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
326 |
1 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
25m |
3:15.65 |
152 |
2 |
Maria Rye |
2001 |
0142AN |
PINGVINEN |
|
25m |
3:12.45 |
433 |
3 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
25m |
3:08.02 |
38 |
4 |
Line Gertz |
2001 |
0156AT |
AGF |
|
25m |
3:02.96 |
204 |
5 |
Victoria Pallesen |
2002 |
0226AC |
SMUT |
|
25m |
3:05.39 |
119 |
6 |
Maja Fridberg Madsen |
2002 |
0236AL |
ODDER |
|
25m |
3:12.42 |
384 |
7 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
0144AC |
AALBORG |
|
25m |
3:12.82 |
|
|
Heat 6 (6) (Årg. 2003-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
166 |
1 |
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
S 68 |
|
25m |
4:07.95 |
295 |
2 |
Ida Troldborg |
2003 |
0372AS |
AABYBRO |
|
25m |
4:00.42 |
252 |
3 |
Amalie Kanstrup |
2003 |
0326AM |
VIBORG |
|
25m |
3:27.48 |
376 |
4 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
25m |
3:06.10 |
249 |
5 |
Rebecca E. Jakobsen |
2003 |
0318AO |
VIBORG |
|
25m |
3:17.51 |
170 |
6 |
Lærke Høgsted |
2003 |
0332AG |
S 68 |
|
25m |
3:55.29 |
274 |
7 |
Malin Olsen |
2003 |
|
Øvre Eiker |
|
25m |
4:02.03 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
02 november 2014 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:29 |
|