2021-10-23   19:56:51
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma SM/NSM (25 m) 2014

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1_S
Laji 1, 100m PU Miehet VSM Aikuinen 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Lhteenmki Leo  1991  SWIM  S9  50 m  1:05.20  1:03.20   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
3_J
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet Nuori 
 
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 
SE: Antti Kasvio (1973) 1:44.14 1992-02-02 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Soini Eetu  1996  RaisU    50 m  1:56.25  1:52.25   
Vre Hannes  1997  RiUS    25 m  1:52.81  1:52.81   
Lindroos Johannes  1996  RaisU    25 m  1:53.98  1:53.98   
Niemi Andreas  1996  LaUS    50 m  1:58.85  1:54.85   
Roiko-Jokela Tapio  1996  SWIM    25 m  1:55.04  1:55.04   
Lehtonen Roope  1996  RaisU    25 m  1:55.75  1:55.75   
Jeskanen Samuli  1996  Cetus    50 m  1:59.77  1:55.77   
Smeds Kaj  1998  SK    50 m  2:00.15  1:56.15   
Virta Pietari  1997  TaTU    50 m  2:00.30  1:56.30   
10  Rannikko Otto  1999  SK    50 m  2:01.19  1:57.19   
11  Kiuru Elmo  1997  KeUi    25 m  1:57.28  1:57.28   
12  Suominen Wilhelm  1999  SK    50 m  2:01.42  1:57.42   
13  Pyykknen Kalle  1996  UiTa    25 m  1:57.75  1:57.75   
14  Yritys Matias  1997  SiHy    25 m  1:57.92  1:57.92   
15  Vnttinen Arttu  1996  SiHy    25 m  1:58.00  1:58.00   
16  Lampinen Elias  1997  NumKis    25 m  1:58.07  1:58.07   
17  Aaltonen Joni  1999  SK    50 m  2:03.54  1:59.54   
18  Tolvanen Miika  1996  SWIM    50 m  2:03.79  1:59.79   
19  Lyttyniemi Jaakko  1997  HUS    25 m  1:59.80  1:59.80   
20  Lahtinen Oiva  1997  KeUi    25 m  2:01.03  2:01.03   
21  Nygrd Alex  1996  VUS-VSS    25 m  2:01.37  2:01.37   
22  Paavilainen Esa  1997  Cetus    25 m  2:01.85  2:01.85   
23  Suhonen Leevi  1999  MiUS    25 m  2:02.36  2:02.36   
24  Heino Akseli  1999  SK    50 m  2:06.50  2:02.50   
25  Kotiranta Joonas  1998  Cetus    50 m  2:07.52  2:03.52   
26  Rinkinen Henrik  1997  TuUS    50 m  2:07.72  2:03.72   
27  Dobrzhanskiy Danila  1998  SWIM    25 m  2:04.23  2:04.23   
28  Zimmermann Daniel  1997  LaUS    25 m  2:04.26  2:04.26   
29  Patinen Reko  1998  NumKis    25 m  2:04.29  2:04.29   
30  Kallio Anton  1996  VUS-VSS    25 m  2:04.45  2:04.45   
31  Pivinen Elias  1997  SWIM    25 m  2:04.51  2:04.51   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
3_S
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet Aikuinen 
 
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 
SE: Antti Kasvio (1973) 1:44.14 1992-02-02 
Nuorten SE: Severi Allonen (1991) 1:45.78 2009-10-31 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Laukkanen Jere  1993  Cetus    25 m  1:49.65  1:49.65   
Eriksson Tony  1995  JUK    50 m  1:53.85  1:49.85   
Eskelinen Aleksi  1988  Cetus    25 m  1:50.68  1:50.68   
Juopperi Sami  1992  Cetus    50 m  1:55.03  1:51.03   
Myrn Sami  1991  HSS    50 m  1:55.37  1:51.37   
Ruohoniemi Miikka  1993  SWIM    50 m  1:55.51  1:51.51   
Herrala Anton  1993  TaTU    50 m  1:55.67  1:51.67   
Soini Eetu  1996  RaisU    50 m  1:56.25  1:52.25   
Vre Hannes  1997  RiUS    25 m  1:52.81  1:52.81   
10  Lopperi Timo  1994  Vanders    25 m  1:52.86  1:52.86   
11  Myllyaho Matti  1995  VUS-VSS    50 m  1:57.59  1:53.59   
12  Lindroos Johannes  1996  RaisU    25 m  1:53.98  1:53.98   
13  Dobrzhanskiy Anton  1992  SWIM    50 m  1:58.39  1:54.39   
14  Viilos Antti  1989  SWIM    25 m  1:54.55  1:54.55   
15  Tyry Matias  1993  TaTU    25 m  1:54.68  1:54.68   
16  Carlsson Gustav  1993  RaisU    25 m  1:54.74  1:54.74   
17  Niemi Andreas  1996  LaUS    50 m  1:58.85  1:54.85   
18  Roiko-Jokela Tapio  1996  SWIM    25 m  1:55.04  1:55.04   
19  Lehtonen Roope  1996  RaisU    25 m  1:55.75  1:55.75   
20  Jeskanen Samuli  1996  Cetus    50 m  1:59.77  1:55.77   
21  Kaidesoja Emil  1995  Cetus    25 m  1:55.89  1:55.89   
22  Smeds Kaj  1998  SK    50 m  2:00.15  1:56.15   
23  Virta Pietari  1997  TaTU    50 m  2:00.30  1:56.30   
24  Kuittinen Otto  1995  SiHy    50 m  2:00.61  1:56.61   
25  Rannikko Otto  1999  SK    50 m  2:01.19  1:57.19   
26  Kiuru Elmo  1997  KeUi    25 m  1:57.28  1:57.28   
27  Suominen Wilhelm  1999  SK    50 m  2:01.42  1:57.42   
28  Pyykknen Kalle  1996  UiTa    25 m  1:57.75  1:57.75   
29  Yritys Matias  1997  SiHy    25 m  1:57.92  1:57.92   
30  Pilpola Lauri  1993  SK    25 m  1:57.99  1:57.99   
31  Vnttinen Arttu  1996  SiHy    25 m  1:58.00  1:58.00   
32  Lehtonen Peik  1991  HSS    50 m  2:02.05  1:58.05   
33  Lampinen Elias  1997  NumKis    25 m  1:58.07  1:58.07   
34  Aaltonen Joni  1999  SK    50 m  2:03.54  1:59.54   
35  Tolvanen Miika  1996  SWIM    50 m  2:03.79  1:59.79   
36  Lyttyniemi Jaakko  1997  HUS    25 m  1:59.80  1:59.80   
37  Vuoriainen Samu  1995  ORCA    50 m  2:04.83  2:00.83   
38  Lahtinen Oiva  1997  KeUi    25 m  2:01.03  2:01.03   
39  Nygrd Alex  1996  VUS-VSS    25 m  2:01.37  2:01.37   
40  Paavilainen Esa  1997  Cetus    25 m  2:01.85  2:01.85   
41  Suhonen Leevi  1999  MiUS    25 m  2:02.36  2:02.36   
42  Heino Akseli  1999  SK    50 m  2:06.50  2:02.50   
43  Kotiranta Joonas  1998  Cetus    50 m  2:07.52  2:03.52   
44  Rinkinen Henrik  1997  TuUS    50 m  2:07.72  2:03.72   
45  Zimmermann Daniel  1997  LaUS    25 m  2:04.26  2:04.26   
46  Patinen Reko  1998  NumKis    25 m  2:04.29  2:04.29   
47  Kallio Anton  1996  VUS-VSS    25 m  2:04.45  2:04.45   
48  Pivinen Elias  1997  SWIM    25 m  2:04.51  2:04.51   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
4_S
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset Aikuinen 
 
ME: Jessica HARDY (1987) 28.80 2009-11-15 
EE: Yuliya EFIMOVA (1992) 28.71 2013-10-11 
SE: Katja Lehtonen (1988) 30.40 2009-11-11 
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 30.82 2012-11-22 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Laukkanen Jenna  1995  SCV    50 m  31.62  30.12   
Kivirinta Veera  1995  OU    50 m  31.63  30.13   
Mkinen Anna  1995  UiTa    50 m  32.20  30.70   
Knskoski Silja  1997  OU    50 m  32.38  30.88   
Hulkko Ida  1998  MiUS    50 m  32.52  31.02   
Koivusalo Leena  1993  HSS    50 m  33.30  31.80   
Eloranta Emilia  1997  Cetus    50 m  33.35  31.85   
Siiskonen Maria  1997  KuUS    50 m  33.40  31.90   
Seppl Hanna-Maria  1984  Cetus    50 m  33.42  31.92   
10  Bergstrm Erika  1996  RaisU    50 m  33.42  31.92   
11  Ponomareva Alisa  1991  VUS-VSS    50 m  33.50  32.00   
12  Pulkkinen Suvi  1988  HUS    50 m  33.55  32.05   
13  Niemi Marlene  1992  SWIM    25 m  32.43  32.43   
14  Wahlstedt Rebecca  1997  Cetus    50 m  33.95  32.45   
15  Ikonen Sanni  1998  LaUS    50 m  34.02  32.52   
16  Luukkanen Carita  1996  UI    50 m  34.11  32.61   
17  Flyckt Emilia  2001  Cetus    50 m  34.32  32.82   
18  Kariniemi Kaisa  1999  OU    25 m  33.09  33.09   
19  Virkkunen Selina  1997  HUS    50 m  34.65  33.15   
20  Palo Saara  1996  SeUi    50 m  34.67  33.17   
21  Vekkeli Viliina  1996  LaUS    50 m  34.68  33.18   
22  Kalenius Lyydia  2000  Cetus    50 m  34.74  33.24   
23  Hammar Hanna  1998  UiTa    50 m  34.87  33.37   
24  Lehtonen Aura  1998  HSS    50 m  34.96  33.46   
25  Palonen Oona  1995  SiHy    25 m  33.52  33.52   
26  Karppinen Janette  1996  OuLo    50 m  35.14  33.64   
27  Kareinen Hanna  2000  KeUi    50 m  35.39  33.89   
28  Risnen Lotta  1999  KeUi    50 m  35.41  33.91   
29  Risteel Sofia  1993  OU    50 m  35.49  33.99   
30  Hmlinen Lotta  1998  HSS    50 m  35.53  34.03   
31  Jacobson Wilma  2000  Cetus    25 m  34.13  34.13   
32  Frblom Sini  1995  SiHy    25 m  34.16  34.16   
33  Illikainen Aada  1998  OU    50 m  35.66  34.16   
34  Hirvo Maija  1997  HSS    50 m  35.74  34.24   
35  Wahlstedt Veronica  2000  Cetus    50 m  35.78  34.28   
36  Karimaa Kiia  1996  Octopus    25 m  34.30  34.30   
37  Ruhala Lotta  1997  RiUS    50 m  35.89  34.39   
38  Liukkonen Aliisa  1999  HUS    50 m  35.99  34.49   
39  Lahtinen Emilia  1996  UiTa    25 m  34.54  34.54   
40  Alajsk Ada  1998  NoPy    50 m  36.23  34.73   
41  Jallow Mimosa  1994  SWIM    25 m  34.74  34.74   
42  Mielonen Lotta  1996  Vanders    50 m  36.34  34.84   
43  Kotka Minni  1998  Cetus    25 m  34.86  34.86   
44  Potkonen Emilia  1998  UiTa    50 m  36.43  34.93   
45  Laukkanen Jonna  1998  SCV    50 m  36.68  35.18   
46  Nystrm Ada  2001  BS-PU    50 m  36.86  35.36   
47  Luoma Ninni  1998  UiTa    50 m  36.94  35.44   
48  Ollikainen Eveliina  1998  HyUS    25 m  35.52  35.52   
49  Viitasuo Vera  1995  LaUS    25 m  35.65  35.65   
50  sterlund Tea  1998  SWIM    50 m  37.16  35.66   
51  Tahvanainen Ida  1997  UiTa    50 m  37.18  35.68   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
5_J
Laji 5, 100m Selkuinti Miehet Nuori 
 
ME: Nick THOMAN (1986) 48.94 2009-12-18 
EE: Stanislav DONETS (1983) 48.95 2009-12-13 
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Fredrikson Christoffer  1997  Cetus    25 m  56.01  56.01   
Ikonen Tuomas  1996  TuUS    25 m  57.60  57.60   
Laukkanen Jesse  1996  SCV    25 m  57.98  57.98   
Jrvinen Aleksanteri  1996  SCR    50 m  1:00.29  58.29   
Ihalainen Ville  1996  KuUS    25 m  58.79  58.79   
Jms Kasper  1997  LaUS    25 m  58.85  58.85   
Hellstrm Henri  1997  RaisU    25 m  59.32  59.32   
Saunonen Nikita  1997  AUi    25 m  59.72  59.72   
Karlsson Niki  2000  HSS    25 m  59.74  59.74   
10  Jrvel Jasper  1996  Cetus    50 m  1:01.77  59.77   
11  Vainio Topias  1997  Cetus    25 m  1:00.28  1:00.28   
12  Pigg Santeri  1996  Cetus    25 m  1:01.11  1:01.11   
13  Valkonen Niklas  1997  HyUS    25 m  1:02.03  1:02.03   
14  Dobrzhanskiy Danila  1998  SWIM    50 m  1:04.10  1:02.10   
15  Lahtinen Oiva  1997  KeUi    25 m  1:02.25  1:02.25   
16  Kmrinen Henri  1997  KeUi    25 m  1:02.49  1:02.49   
17  Nyberg Jimmy  1996  TaTU    25 m  1:02.62  1:02.62   
18  Sepp Juuso  1997  UiTa    50 m  1:04.68  1:02.68   
19  Kause Jussi  1997  PUS    25 m  1:02.70  1:02.70   
20  Varjoranta Rasmus  1997  NoPy    25 m  1:02.98  1:02.98   
21  Leiponen Antti  1998  JUK    25 m  1:03.25  1:03.25   
22  Tolppala Remi  1997  LaUS    25 m  1:03.49  1:03.49   
23  Haanp Joona  1997  RaUS    25 m  1:03.86  1:03.86   
24  Ryti Juho  1998  SCR    25 m  1:03.89  1:03.89   
25  Strmberg Jan  1999  Cetus    25 m  1:04.21  1:04.21   
26  Suomalainen Topi  1998  Cetus    25 m  1:04.62  1:04.62   
27  Rastas Venni  1999  TuUS    25 m  1:04.81  1:04.81   
28  Zimmermann Daniel  1997  LaUS    25 m  1:05.00  1:05.00   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
5_S
Laji 5, 100m Selkuinti Miehet Aikuinen 
 
ME: Nick THOMAN (1986) 48.94 2009-12-18 
EE: Stanislav DONETS (1983) 48.95 2009-12-13 
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 53.26 1992-01-19 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Haukka Sergei  1989  KoU    25 m  53.96  53.96   
Markkanen Janne  1994  SWIM    25 m  55.32  55.32   
Pakarinen Sami  1992  Vanders    25 m  55.56  55.56   
Fredrikson Christoffer  1997  Cetus    25 m  56.01  56.01   
Vasko Miro  1993  TaTU    50 m  58.12  56.12   
Yritys Petja  1993  TaTU    25 m  56.99  56.99   
Luukko Heikki  1988  SK    25 m  57.01  57.01   
Ikonen Tuomas  1996  TuUS    25 m  57.60  57.60   
Rautalin Jaakko  1989  UiTa    25 m  57.77  57.77   
10  Laukkanen Jesse  1996  SCV    25 m  57.98  57.98   
11  Jrvinen Aleksanteri  1996  SCR    50 m  1:00.29  58.29   
12  Ihalainen Ville  1996  KuUS    25 m  58.79  58.79   
13  Jms Kasper  1997  LaUS    25 m  58.85  58.85   
14  Hellstrm Henri  1997  RaisU    25 m  59.32  59.32   
15  Hellas Teemu  1982  Cetus    50 m  1:01.72  59.72   
16  Saunonen Nikita  1997  AUi    25 m  59.72  59.72   
17  Karlsson Niki  2000  HSS    25 m  59.74  59.74   
18  Jrvel Jasper  1996  Cetus    50 m  1:01.77  59.77   
19  Eloranta Valtteri  1992  Cetus    25 m  59.98  59.98   
20  Salo Saku  1995  UiTa    25 m  1:00.07  1:00.07   
21  Erkinaro Arttu  1992  OU    25 m  1:00.09  1:00.09   
22  Viilos Antti  1989  SWIM    25 m  1:00.16  1:00.16   
23  Juvonen Miro  1994  SCN    25 m  1:00.23  1:00.23   
24  Vainio Topias  1997  Cetus    25 m  1:00.28  1:00.28   
25  Lantto Janne  1994  OuLo    25 m  1:00.37  1:00.37   
26  Pigg Santeri  1996  Cetus    25 m  1:01.11  1:01.11   
27  Valkonen Niklas  1997  HyUS    25 m  1:02.03  1:02.03   
28  Lahtinen Oiva  1997  KeUi    25 m  1:02.25  1:02.25   
29  Kmrinen Henri  1997  KeUi    25 m  1:02.49  1:02.49   
30  Nyberg Jimmy  1996  TaTU    25 m  1:02.62  1:02.62   
31  Sepp Juuso  1997  UiTa    50 m  1:04.68  1:02.68   
32  Kause Jussi  1997  PUS    25 m  1:02.70  1:02.70   
33  Varjoranta Rasmus  1997  NoPy    25 m  1:02.98  1:02.98   
34  Leiponen Antti  1998  JUK    25 m  1:03.25  1:03.25   
35  Tolppala Remi  1997  LaUS    25 m  1:03.49  1:03.49   
36  Haanp Joona  1997  RaUS    25 m  1:03.86  1:03.86   
37  Ryti Juho  1998  SCR    25 m  1:03.89  1:03.89   
38  Strmberg Jan  1999  Cetus    25 m  1:04.21  1:04.21   
39  Suomalainen Topi  1998  Cetus    25 m  1:04.62  1:04.62   
40  Rastas Venni  1999  TuUS    25 m  1:04.81  1:04.81   
41  Zimmermann Daniel  1997  LaUS    25 m  1:05.00  1:05.00   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
6_J
Laji 6, 200m Perhosuinti Naiset Nuori 
 
ME: Liu ZIGE (1989) 2:00.78 2009-11-15 
EE: Mireia BELMONTE GARCIA (1990) 2:01.52 2013-12-12 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:07.05 2011-10-30 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Nenonen Sohvi  1999  Cetus    25 m  2:17.59  2:17.59   
Aaltonen Inka  1999  UiTa    25 m  2:20.63  2:20.63   
Palovuori Mira  1997  VUS-VSS    50 m  2:24.70  2:20.70   
Tollander Yvonne  1997  Cetus    25 m  2:21.48  2:21.48   
Puolakka Tiia  1998  SK    25 m  2:24.34  2:24.34   
Rih Sanna-Riikka  1998  OU    25 m  2:25.08  2:25.08   
vist Claudia  1997  LrU    25 m  2:25.60  2:25.60   
Haanp Ella-Noora  1998  RaUS    50 m  2:29.70  2:25.70   
Roman Vilma  2000  RaisU    50 m  2:31.40  2:27.40   
10  Suoranta Merina  1999  SK    50 m  2:33.42  2:29.42   
11  Tahvanainen Ida  1997  UiTa    25 m  2:30.56  2:30.56   
12  Helo Helene  1999  SK    50 m  2:35.00  2:31.00   
13  Puhtimki Salla  1998  VeUS    50 m  2:35.61  2:31.61   
14  Kainulainen Henna  1998  HUS    25 m  2:33.49  2:33.49   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
6_S
Laji 6, 200m Perhosuinti Naiset Aikuinen 
 
ME: Liu ZIGE (1989) 2:00.78 2009-11-15 
EE: Mireia BELMONTE GARCIA (1990) 2:01.52 2013-12-12 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:07.05 2011-10-30 
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:08.11 2009-12-10 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Norismaa Nea  1995  JoUS    25 m  2:13.27  2:13.27   
Ovaska Janna  1996  RaisU    25 m  2:15.72  2:15.72   
Nenonen Sohvi  1999  Cetus    25 m  2:17.59  2:17.59   
Rinne Nea  1995  Cetus    25 m  2:18.55  2:18.55   
Ruohoniemi Tanja  1995  UI    50 m  2:23.93  2:19.93   
Kortetjrvi Hilla  1996  RaisU    25 m  2:20.18  2:20.18   
Aaltonen Inka  1999  UiTa    25 m  2:20.63  2:20.63   
Palovuori Mira  1997  VUS-VSS    50 m  2:24.70  2:20.70   
Tollander Yvonne  1997  Cetus    25 m  2:21.48  2:21.48   
10  Puolakka Tiia  1998  SK    25 m  2:24.34  2:24.34   
11  Rih Sanna-Riikka  1998  OU    25 m  2:25.08  2:25.08   
12  vist Claudia  1997  LrU    25 m  2:25.60  2:25.60   
13  Haanp Ella-Noora  1998  RaUS    50 m  2:29.70  2:25.70   
14  Niemi Sini  1993  TorUS    50 m  2:31.05  2:27.05   
15  Hurskainen Miia  1992  SK    50 m  2:31.33  2:27.33   
16  Roman Vilma  2000  RaisU    50 m  2:31.40  2:27.40   
17  Vekkeli Vaula  1996  LaUS    25 m  2:27.73  2:27.73   
18  Suoranta Merina  1999  SK    50 m  2:33.42  2:29.42   
19  Tahvanainen Ida  1997  UiTa    25 m  2:30.56  2:30.56   
20  Helo Helene  1999  SK    50 m  2:35.00  2:31.00   
21  Puhtimki Salla  1998  VeUS    50 m  2:35.61  2:31.61   
22  Kainulainen Henna  1998  HUS    25 m  2:33.49  2:33.49   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
7_J
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet Nuori 
 
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 
EE: Robin VAN AGGELE (1984) 56.29 2009-12-11 
SE: Eetu Karvonen (1986) 58.37 2014-09-01 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Nordman Jakob  1996  SK    50 m  1:04.86  1:01.86   
Nuorinko Miika  1996  NumKis    50 m  1:05.41  1:02.41   
Pyykknen Kalle  1996  UiTa    50 m  1:05.95  1:02.95   
Tolvanen Miika  1996  SWIM    50 m  1:06.20  1:03.20   
Kiviaho Antti  1996  SCR    50 m  1:06.95  1:03.95   
Laakso Mikael  1997  RiUS    50 m  1:06.96  1:03.96   
Laukkanen Jesse  1996  SCV    50 m  1:07.38  1:04.38   
Clayhills Bruce  1997  HSS    50 m  1:07.74  1:04.74   
Naumanen Konsta  1996  JoUS    50 m  1:07.78  1:04.78   
10  Kiiskinen Valtteri  1998  ORCA    25 m  1:04.98  1:04.98   
11  Niemi Andreas  1996  LaUS    50 m  1:08.32  1:05.32   
12  Salo Jaro  1997  Cetus    50 m  1:08.68  1:05.68   
13  Horst Santeri  1997  AUi    25 m  1:06.02  1:06.02   
14  Alitalo Eetu  1999  Cetus    50 m  1:09.41  1:06.41   
15  Vorobiev Vladislav  1996  Cetus    50 m  1:09.69  1:06.69   
16  Pesso Mikko  1997  SGR    25 m  1:06.81  1:06.81   
17  Hatunen Lauri  1998  VUS-VSS    25 m  1:07.61  1:07.61   
18  Bckerman Thomas  1997  Cetus    50 m  1:10.95  1:07.95   
19  Luukko Aku  1997  SK    50 m  1:11.09  1:08.09   
20  Lhde Jyri  1996  HUS    25 m  1:08.18  1:08.18   
21  Aavasalo Eeli  1996  RaisU    50 m  1:11.28  1:08.28   
22  Pivinen Juho  1996  JUK    50 m  1:11.42  1:08.42   
23  Nenonen Konsta  1998  Cetus    50 m  1:11.48  1:08.48   
24  Leiponen Antti  1998  JUK    25 m  1:08.82  1:08.82   
25  Kurronen Aleksi  1997  MiUS    25 m  1:08.99  1:08.99   
26  Badji Noah  1996  UiTa    50 m  1:12.08  1:09.08   
27  Lampela Petri  1996  KemTU    25 m  1:09.13  1:09.13   
28  Penttil Vilppu  1997  RaisU    25 m  1:09.74  1:09.74   
29  Turunen Jere  1997  LaUS    50 m  1:12.83  1:09.83   
30  Kapiainen Toni  1996  VUS-VSS    25 m  1:09.89  1:09.89   
31  Mitrunen Arttu  1997  Cetus    50 m  1:13.09  1:10.09   
32  Laine Tino  1998  HUS    25 m  1:10.14  1:10.14   
33  Kylmnen Miikka  1998  SK    25 m  1:10.42  1:10.42   
34  Kyyr Henri  1999  Vanders    25 m  1:10.55  1:10.55   
35  Hyvrinen Juha  1998  HUS    25 m  1:10.67  1:10.67   
36  Aho Jonni  1999  Cetus    25 m  1:10.85  1:10.85   
37  Forslund Tristan  1998  BS-PU    25 m  1:11.22  1:11.22   
38  Herpola Oskari  2001  SK    25 m  1:11.60  1:11.60   
39  Kontturi Tim  1996  Cetus    50 m  1:14.76  1:11.76   
40  Hrkk Tuukka  1998  UiTa    50 m  1:14.82  1:11.82   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
7_S
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet Aikuinen 
 
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 
EE: Robin VAN AGGELE (1984) 56.29 2009-12-11 
SE: Eetu Karvonen (1986) 58.37 2014-09-01 
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:01.33 2011-02-04 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Karvonen Eetu  1986  UiTa    25 m  58.37  58.37   
Mattsson Matti  1993  PUS    50 m  1:02.70  59.70   
Liukkonen Ari-Pekka  1989  Cetus    25 m  59.76  59.76   
Myrn Sami  1991  HSS    25 m  59.77  59.77   
Tuomola Andrei  1989  JUK    25 m  59.81  59.81   
Ohtonen Lassi  1992  Cetus    50 m  1:02.91  59.91   
Wihanto William  1994  RaisU    25 m  1:00.55  1:00.55   
Aaltomaa Sami  1992  OU    50 m  1:03.72  1:00.72   
Hmlinen Niko  1985  Cetus    50 m  1:03.87  1:00.87   
10  Junninen Tapio  1995  Vanders    50 m  1:04.09  1:01.09   
11  Kokko Olli  1994  LaUS    50 m  1:04.17  1:01.17   
12  Ruohoniemi Miikka  1993  SWIM    50 m  1:04.82  1:01.82   
13  Nordman Jakob  1996  SK    50 m  1:04.86  1:01.86   
14  Nuorinko Miika  1996  NumKis    50 m  1:05.41  1:02.41   
15  Tolvanen Lauri  1988  BS-PU    50 m  1:05.58  1:02.58   
16  Pyykknen Kalle  1996  UiTa    50 m  1:05.95  1:02.95   
17  Tolvanen Miika  1996  SWIM    50 m  1:06.20  1:03.20   
18  Lomtev Evgeny  1995  HSS    50 m  1:06.44  1:03.44   
19  Kiviaho Antti  1996  SCR    50 m  1:06.95  1:03.95   
20  Laakso Mikael  1997  RiUS    50 m  1:06.96  1:03.96   
21  Laukkanen Jesse  1996  SCV    50 m  1:07.38  1:04.38   
22  Poutamo Jaakko  1994  SWIM    25 m  1:04.51  1:04.51   
23  Clayhills Bruce  1997  HSS    50 m  1:07.74  1:04.74   
24  Naumanen Konsta  1996  JoUS    50 m  1:07.78  1:04.78   
25  Kiiskinen Valtteri  1998  ORCA    25 m  1:04.98  1:04.98   
26  Forslund Daniel  1995  BS-PU    50 m  1:08.07  1:05.07   
27  Niemi Andreas  1996  LaUS    50 m  1:08.32  1:05.32   
28  Lahti Samuli  1995  VUS-VSS    25 m  1:05.61  1:05.61   
29  Salo Jaro  1997  Cetus    50 m  1:08.68  1:05.68   
30  Horst Santeri  1997  AUi    25 m  1:06.02  1:06.02   
31  Alitalo Eetu  1999  Cetus    50 m  1:09.41  1:06.41   
32  Vorobiev Vladislav  1996  Cetus    50 m  1:09.69  1:06.69   
33  Pyysalo Martti  1992  SiHy    50 m  1:09.70  1:06.70   
34  Pesso Mikko  1997  SGR    25 m  1:06.81  1:06.81   
35  Kotikuusi Ville  1991  KoU    25 m  1:07.13  1:07.13   
36  Kouvo Elias  1994  TaTU    25 m  1:07.17  1:07.17   
37  Hatunen Lauri  1998  VUS-VSS    25 m  1:07.61  1:07.61   
38  Bckerman Thomas  1997  Cetus    50 m  1:10.95  1:07.95   
39  Luukko Aku  1997  SK    50 m  1:11.09  1:08.09   
40  Lhde Jyri  1996  HUS    25 m  1:08.18  1:08.18   
41  Aavasalo Eeli  1996  RaisU    50 m  1:11.28  1:08.28   
42  Pivinen Juho  1996  JUK    50 m  1:11.42  1:08.42   
43  Kokkinen Eetu  1995  KuUS    25 m  1:08.47  1:08.47   
44  Nenonen Konsta  1998  Cetus    50 m  1:11.48  1:08.48   
45  Leiponen Antti  1998  JUK    25 m  1:08.82  1:08.82   
46  Kurronen Aleksi  1997  MiUS    25 m  1:08.99  1:08.99   
47  Badji Noah  1996  UiTa    50 m  1:12.08  1:09.08   
48  Lampela Petri  1996  KemTU    25 m  1:09.13  1:09.13   
49  Penttil Vilppu  1997  RaisU    25 m  1:09.74  1:09.74   
50  Turunen Jere  1997  LaUS    50 m  1:12.83  1:09.83   
51  Kapiainen Toni  1996  VUS-VSS    25 m  1:09.89  1:09.89   
52  Mitrunen Arttu  1997  Cetus    50 m  1:13.09  1:10.09   
53  Laine Tino  1998  HUS    25 m  1:10.14  1:10.14   
54  Kyyr Henri  1999  Vanders    25 m  1:10.55  1:10.55   
55  Hyvrinen Juha  1998  HUS    25 m  1:10.67  1:10.67   
56  Aho Jonni  1999  Cetus    25 m  1:10.85  1:10.85   
57  Forslund Tristan  1998  BS-PU    25 m  1:11.22  1:11.22   
58  Herpola Oskari  2001  SK    25 m  1:11.60  1:11.60   
59  Kontturi Tim  1996  Cetus    50 m  1:14.76  1:11.76   
60  Hrkk Tuukka  1998  UiTa    50 m  1:14.82  1:11.82   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
8_J
Laji 8, 100m Selkuinti Naiset Nuori 
 
ME: Shiho SAKAI (1990) 55.23 2009-11-15 
EE: Mie Oe. NIELSEN (1996) 55.99 2013-12-13 
SE: Hanna-Maria Seppl (1984) 59.37 2009-01-31 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Upanne Lotta  1998  HSS    25 m  1:00.93  1:00.93   
Hirvonen Susanne  1997  HSS    25 m  1:03.28  1:03.28   
Kilpelinen Viola  1998  HSS    25 m  1:03.83  1:03.83   
Kallio Eveliina  1999  RaisU    25 m  1:04.23  1:04.23   
Parviainen Meri  1998  SiHy    50 m  1:06.90  1:04.90   
Ruti Saara  1997  SCV    25 m  1:06.23  1:06.23   
Kallstrm Mirva  1999  Cetus    25 m  1:06.27  1:06.27   
Portin Sonja  1998  OuLo    25 m  1:06.59  1:06.59   
Alamattila Sanni  1999  HSS    25 m  1:06.96  1:06.96   
10  Haltia Nina  1999  Vanders    25 m  1:06.99  1:06.99   
11  Rinne Veera  1998  SK    25 m  1:07.09  1:07.09   
12  Kangas-Krki Henni  2000  Cetus    25 m  1:07.32  1:07.32   
13  Suomio Emma  1998  AUi    25 m  1:07.37  1:07.37   
14  Mki Laura  1997  RaisU    25 m  1:07.38  1:07.38   
15  Pahkala Reetta  1997  OuLo    50 m  1:09.56  1:07.56   
16  Virkkunen Selina  1997  HUS    50 m  1:09.63  1:07.63   
17  Jauhiainen Jonna  2000  Cetus    25 m  1:07.68  1:07.68   
18  Lehti Helmi  1997  PUS    25 m  1:07.90  1:07.90   
19  Peippo Pinja  1999  Vanders    50 m  1:10.01  1:08.01   
20  Egorova Ksenia  2000  ORCA    50 m  1:10.04  1:08.04   
21  Vesa Saara  1999  ORCA    25 m  1:08.17  1:08.17   
22  vist Claudia  1997  LrU    50 m  1:10.26  1:08.26   
23  Heikkala Carita  1998  OuLo    25 m  1:08.31  1:08.31   
24  Kainulainen Henna  1998  HUS    25 m  1:08.56  1:08.56   
25  Lehtola Emma  1997  SCV    50 m  1:10.70  1:08.70   
26  Pivi Peppi  1999  Cetus    25 m  1:08.73  1:08.73   
27  Jantunen Anna  1998  SCN    25 m  1:08.78  1:08.78   
28  Mehtonen Ronja  1999  SalU    25 m  1:08.87  1:08.87   
29  Eloranta Alissa  1999  Cetus    50 m  1:10.98  1:08.98   
30  Lahtinen Onerva  1998  KeUi    25 m  1:09.05  1:09.05   
31  Prnnen Emilie  2002  SK    25 m  1:09.08  1:09.08   
32  Niemel Venla  1999  SCR    50 m  1:11.21  1:09.21   
33  Hmlinen Vilma  1998  SeUi    50 m  1:11.29  1:09.29   
34  Viitanen Janina  1997  VUS-VSS    25 m  1:09.50  1:09.50   
35  Sahlstrm Rosa  1997  SCV    25 m  1:09.52  1:09.52   
36  Laukkanen Jonna  1998  SCV    50 m  1:11.55  1:09.55   
37  Oesch Laura  1997  HSS    25 m  1:09.65  1:09.65   
38  Mnnikk Emma  1998  UiTa    25 m  1:09.79  1:09.79   
39  Rouvinen Henna  1999  SK    25 m  1:10.03  1:10.03   
40  Nikkanen Tiia  1997  SCN    25 m  1:10.44  1:10.44   
41  Rekola Roosa  2000  SK    25 m  1:10.48  1:10.48   
42  Syrjl Henna  1999  PUS    25 m  1:10.94  1:10.94   
43  Koivuluoma Heta  1999  PTU    25 m  1:11.10  1:11.10   
44  Laitervo Nea-Maria  1997  RaisU    25 m  1:11.57  1:11.57   
45  Ockenstrm Aleksandra  1998  SalU    25 m  1:11.72  1:11.72   
46  Tiesmki Nea  2000  Cetus    25 m  1:11.83  1:11.83   
47  Krootila Hanna  1999  HSS    25 m  1:11.88  1:11.88   
48  Mkinen Satu  1997  Octopus    25 m  1:12.27  1:12.27   
49  Tuovinen Noora  1998  RiUS    50 m  1:14.39  1:12.39   
50  Louhikoski Lilli  2002  Vanders    25 m  1:12.42  1:12.42   
51  Sjlund Ylva  1998  Cetus    25 m  1:12.43  1:12.43   
52  Mauranen Kiira  1999  HSS    25 m  1:12.43  1:12.43   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
8_S
Laji 8, 100m Selkuinti Naiset Aikuinen 
 
ME: Shiho SAKAI (1990) 55.23 2009-11-15 
EE: Mie Oe. NIELSEN (1996) 55.99 2013-12-13 
SE: Hanna-Maria Seppl (1984) 59.37 2009-01-31 
Nuorten SE: Lotta Nevalainen (1994) 1:00.77 2011-01-29 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Jallow Mimosa  1994  SWIM    25 m  59.70  59.70   
Upanne Lotta  1998  HSS    25 m  1:00.93  1:00.93   
Luukkanen Carita  1996  UI    50 m  1:03.54  1:01.54   
Teijonsalo Fanny  1996  Cetus    25 m  1:01.62  1:01.62   
Seppl Hanna-Maria  1984  Cetus    50 m  1:03.68  1:01.68   
Alitalo Anni  1991  Cetus    50 m  1:03.96  1:01.96   
Laukkanen Jenna  1995  SCV    50 m  1:05.04  1:03.04   
Ruotsalainen Vilma  1996  LrU    25 m  1:03.10  1:03.10   
Hirvonen Susanne  1997  HSS    25 m  1:03.28  1:03.28   
10  Hltt Jessica  1996  HSS    25 m  1:03.72  1:03.72   
11  Kilpelinen Viola  1998  HSS    25 m  1:03.83  1:03.83   
12  Kallio Eveliina  1999  RaisU    25 m  1:04.23  1:04.23   
13  Tommiska Nenne  1993  SWIM    25 m  1:04.77  1:04.77   
14  Parviainen Meri  1998  SiHy    50 m  1:06.90  1:04.90   
15  Ruti Saara  1997  SCV    25 m  1:06.23  1:06.23   
16  Kallstrm Mirva  1999  Cetus    25 m  1:06.27  1:06.27   
17  Portin Sonja  1998  OuLo    25 m  1:06.59  1:06.59   
18  Nieminen Emma  1996  UiTa    25 m  1:06.68  1:06.68   
19  Riiho Fanni  1995  TaTU    25 m  1:06.81  1:06.81   
20  Alamattila Sanni  1999  HSS    25 m  1:06.96  1:06.96   
21  Haltia Nina  1999  Vanders    25 m  1:06.99  1:06.99   
22  Rinne Veera  1998  SK    25 m  1:07.09  1:07.09   
23  Kuulasmaa Lotta  1994  SCR    25 m  1:07.17  1:07.17   
24  Kangas-Krki Henni  2000  Cetus    25 m  1:07.32  1:07.32   
25  Suomio Emma  1998  AUi    25 m  1:07.37  1:07.37   
26  Mki Laura  1997  RaisU    25 m  1:07.38  1:07.38   
27  Venlinen Veera  1995  Vanders    25 m  1:07.45  1:07.45   
28  Pahkala Reetta  1997  OuLo    50 m  1:09.56  1:07.56   
29  Virkkunen Selina  1997  HUS    50 m  1:09.63  1:07.63   
30  Jauhiainen Jonna  2000  Cetus    25 m  1:07.68  1:07.68   
31  Lehti Helmi  1997  PUS    25 m  1:07.90  1:07.90   
32  Peippo Pinja  1999  Vanders    50 m  1:10.01  1:08.01   
33  Egorova Ksenia  2000  ORCA    50 m  1:10.04  1:08.04   
34  Vesa Saara  1999  ORCA    25 m  1:08.17  1:08.17   
35  Lhteenmki Emilia  1995  SWIM    25 m  1:08.22  1:08.22   
36  vist Claudia  1997  LrU    50 m  1:10.26  1:08.26   
37  Puomila Aino  1992  TaTU    25 m  1:08.29  1:08.29   
38  Heikkala Carita  1998  OuLo    25 m  1:08.31  1:08.31   
39  Kainulainen Henna  1998  HUS    25 m  1:08.56  1:08.56   
40  Lehtola Emma  1997  SCV    50 m  1:10.70  1:08.70   
41  Pivi Peppi  1999  Cetus    25 m  1:08.73  1:08.73   
42  Jantunen Anna  1998  SCN    25 m  1:08.78  1:08.78   
43  Mehtonen Ronja  1999  SalU    25 m  1:08.87  1:08.87   
44  Eloranta Alissa  1999  Cetus    50 m  1:10.98  1:08.98   
45  Lahtinen Onerva  1998  KeUi    25 m  1:09.05  1:09.05   
46  Prnnen Emilie  2002  SK    25 m  1:09.08  1:09.08   
47  Saarinen Noora  1996  HUS    25 m  1:09.18  1:09.18   
48  Niemel Venla  1999  SCR    50 m  1:11.21  1:09.21   
49  Hmlinen Vilma  1998  SeUi    50 m  1:11.29  1:09.29   
50  Viitanen Janina  1997  VUS-VSS    25 m  1:09.50  1:09.50   
51  Sahlstrm Rosa  1997  SCV    25 m  1:09.52  1:09.52   
52  Laukkanen Jonna  1998  SCV    50 m  1:11.55  1:09.55   
53  Oesch Laura  1997  HSS    25 m  1:09.65  1:09.65   
54  Mnnikk Emma  1998  UiTa    25 m  1:09.79  1:09.79   
55  Rouvinen Henna  1999  SK    25 m  1:10.03  1:10.03   
56  Nikkanen Tiia  1997  SCN    25 m  1:10.44  1:10.44   
57  Rekola Roosa  2000  SK    25 m  1:10.48  1:10.48   
58  Syrjl Henna  1999  PUS    25 m  1:10.94  1:10.94   
59  Koivuluoma Heta  1999  PTU    25 m  1:11.10  1:11.10   
60  Laitervo Nea-Maria  1997  RaisU    25 m  1:11.57  1:11.57   
61  Ockenstrm Aleksandra  1998  SalU    25 m  1:11.72  1:11.72   
62  Tiesmki Nea  2000  Cetus    25 m  1:11.83  1:11.83   
63  Krootila Hanna  1999  HSS    25 m  1:11.88  1:11.88   
64  Mkinen Satu  1997  Octopus    25 m  1:12.27  1:12.27   
65  Tuovinen Noora  1998  RiUS    50 m  1:14.39  1:12.39   
66  Louhikoski Lilli  2002  Vanders    25 m  1:12.42  1:12.42   
67  Sjlund Ylva  1998  Cetus    25 m  1:12.43  1:12.43   
68  Mauranen Kiira  1999  HSS    25 m  1:12.43  1:12.43   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
9_J
Laji 9, 200m VU Miehet VSM Nuori 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kallio Mika  1996  SK  S14  50 m  2:16.36  2:12.36   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
9_S
Laji 9, 200m VU Miehet VSM Aikuinen 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kallio Mika  1996  SK  S14  50 m  2:16.36  2:12.36   
Kallio Eetu  1994  SK  S14  50 m  2:16.37  2:12.37   
Natunen Mikael  1992  JUK  S7  50 m  2:50.65  2:46.65   
Yl-Sahra Perttu  1994  PieKu  S14  50 m  2:53.80  2:49.80   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
10_J
Laji 10, 200m VU Naiset VSM Nuori 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Saarinen Jenna  2001  SiWa  S10  25 m  3:06.51  3:06.51   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
10_S
Laji 10, 200m VU Naiset VSM Aikuinen 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Saarinen Jenna  2001  SiWa  S10  25 m  3:06.51  3:06.51   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
11_J
Laji 11, 100m Perhosuinti Miehet Nuori 
 
ME: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 
EE: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 
SE: Riku Pytkivi (1993) 51.85 2014-09-01 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Mkel Niko  1998  RiUS    50 m  57.23  55.23   
Varho Eemil  1997  RaUS    50 m  58.12  56.12   
Grnblom Juho  1998  RaisU    50 m  58.19  56.19   
Rissanen Janne  1997  RaisU    50 m  58.28  56.28   
Viitikko Daniel  1996  JUK    25 m  56.67  56.67   
Vik Adam  1996  OU    50 m  58.83  56.83   
Soini Oskari  1997  RaisU    50 m  58.95  56.95   
Rinkinen Henrik  1997  TuUS    50 m  59.01  57.01   
Kaisti Pontus  1997  Cetus    50 m  59.20  57.20   
10  Laukkanen Jesse  1996  SCV    50 m  59.42  57.42   
11  Lahtinen Oiva  1997  KeUi    50 m  59.55  57.55   
12  Jeskanen Samuli  1996  Cetus    50 m  59.85  57.85   
13  Kuulasmaa Kasperi  1996  SCR    50 m  1:00.02  58.02   
14  Salminen Casper  1998  RaisU    50 m  1:00.04  58.04   
15  Hatunen Lauri  1998  VUS-VSS    50 m  1:00.11  58.11   
16  Vnttinen Arttu  1996  SiHy    25 m  58.21  58.21   
17  Pesso Mikko  1997  SGR    50 m  1:00.33  58.33   
18  Kiuru Elmo  1997  KeUi    25 m  58.94  58.94   
19  Rantanen Santeri  1996  NumKis    50 m  1:01.26  59.26   
20  Lampinen Elias  1997  NumKis    50 m  1:01.44  59.44   
21  Pivinen Elias  1997  SWIM    50 m  1:01.55  59.55   
22  Lyttyniemi Jaakko  1997  HUS    50 m  1:02.15  1:00.15   
23  Toitturi Jyri  1996  LrU    50 m  1:02.23  1:00.23   
24  Kurronen Aleksi  1997  MiUS    25 m  1:00.34  1:00.34   
25  Soini Riku  1997  LaUS    50 m  1:02.43  1:00.43   
26  Hyytiinen Mitja  1996  SiHy    50 m  1:02.83  1:00.83   
27  Kmrinen Henri  1997  KeUi    25 m  1:01.12  1:01.12   
28  Hurskainen Elias  1997  HUS    50 m  1:03.49  1:01.49   
29  Kujala Rasmus  1999  RiUS    50 m  1:03.52  1:01.52   
30  Lhde Jyri  1996  HUS    25 m  1:01.77  1:01.77   
31  Varjoranta Rasmus  1997  NoPy    25 m  1:01.90  1:01.90   
32  Auri Arto  1997  UiTa    50 m  1:03.97  1:01.97   
33  Kemppi Jani  1998  UI    25 m  1:02.24  1:02.24   
34  Kuusisto Jaakko  2000  SK    50 m  1:04.27  1:02.27   
35  Lanskikh Rodion  1997  UI    25 m  1:02.44  1:02.44   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
11_S
Laji 11, 100m Perhosuinti Miehet Aikuinen 
 
ME: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 
EE: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 
SE: Riku Pytkivi (1993) 51.85 2014-09-01 
Nuorten SE: Mika Sola (1991) 53.60 2009-10-31 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Pytkivi Riku  1993  Cetus    25 m  51.85  51.85   
Pokkinen Tuomas  1995  Cetus    50 m  53.96  51.96   
Vuorela Teemu  1994  SWIM    50 m  56.07  54.07   
Eriksson Tony  1995  JUK    50 m  56.13  54.13   
Herrala Anton  1993  TaTU    50 m  56.76  54.76   
Haukka Sergei  1989  KoU    25 m  55.02  55.02   
Mkel Niko  1998  RiUS    50 m  57.23  55.23   
Erkinaro Arttu  1992  OU    50 m  57.24  55.24   
Varho Eemil  1997  RaUS    50 m  58.12  56.12   
10  Grnblom Juho  1998  RaisU    50 m  58.19  56.19   
11  Rissanen Janne  1997  RaisU    50 m  58.28  56.28   
12  Eerola Juho  1995  TaTU    50 m  58.30  56.30   
13  Johansson Tomas  1994  Cetus    50 m  58.50  56.50   
14  Viitikko Daniel  1996  JUK    25 m  56.67  56.67   
15  Laine Ville  1995  TaTU    50 m  58.74  56.74   
16  Vik Adam  1996  OU    50 m  58.83  56.83   
17  Soini Oskari  1997  RaisU    50 m  58.95  56.95   
18  Rinkinen Henrik  1997  TuUS    50 m  59.01  57.01   
19  Torola Miro  1995  Vanders    50 m  59.06  57.06   
20  Kaisti Pontus  1997  Cetus    50 m  59.20  57.20   
21  Mkiaho Tatu  1995  RaisU    50 m  59.37  57.37   
22  Laukkanen Jesse  1996  SCV    50 m  59.42  57.42   
23  Junninen Tapio  1995  Vanders    25 m  57.42  57.42   
24  Lahtinen Oiva  1997  KeUi    50 m  59.55  57.55   
25  Poutanen Joona  1992  TaTU    50 m  59.59  57.59   
26  Hakala Jeremy  1995  UiTa    25 m  57.72  57.72   
27  Vilpponen Marko  1990  ORCA    50 m  59.73  57.73   
28  Jeskanen Samuli  1996  Cetus    50 m  59.85  57.85   
29  Kuulasmaa Kasperi  1996  SCR    50 m  1:00.02  58.02   
30  Salminen Casper  1998  RaisU    50 m  1:00.04  58.04   
31  Hatunen Lauri  1998  VUS-VSS    50 m  1:00.11  58.11   
32  Vnttinen Arttu  1996  SiHy    25 m  58.21  58.21   
33  Pesso Mikko  1997  SGR    50 m  1:00.33  58.33   
34  Kinnunen Miko  1992  UiTa    25 m  58.57  58.57   
35  Kiuru Elmo  1997  KeUi    25 m  58.94  58.94   
36  Rantanen Santeri  1996  NumKis    50 m  1:01.26  59.26   
37  Pilpola Lauri  1993  SK    25 m  59.30  59.30   
38  Johansson Kristian  1969  Cetus    50 m  1:01.30  59.30   
39  Vilpponen Hannu  1991  ORCA    25 m  59.33  59.33   
40  Ruuttunen Leevi  1995  SWIM    50 m  1:01.36  59.36   
41  Lampinen Elias  1997  NumKis    50 m  1:01.44  59.44   
42  Pivinen Elias  1997  SWIM    50 m  1:01.55  59.55   
43  Thodin Robin  1995  JS-PU    50 m  1:01.63  59.63   
44  Lyttyniemi Jaakko  1997  HUS    50 m  1:02.15  1:00.15   
45  Toitturi Jyri  1996  LrU    50 m  1:02.23  1:00.23   
46  Kurronen Aleksi  1997  MiUS    25 m  1:00.34  1:00.34   
47  Soini Riku  1997  LaUS    50 m  1:02.43  1:00.43   
48  Hyytiinen Mitja  1996  SiHy    50 m  1:02.83  1:00.83   
49  Kmrinen Henri  1997  KeUi    25 m  1:01.12  1:01.12   
50  Hurskainen Elias  1997  HUS    50 m  1:03.49  1:01.49   
51  Kujala Rasmus  1999  RiUS    50 m  1:03.52  1:01.52   
52  Lhde Jyri  1996  HUS    25 m  1:01.77  1:01.77   
53  Varjoranta Rasmus  1997  NoPy    25 m  1:01.90  1:01.90   
54  Auri Arto  1997  UiTa    50 m  1:03.97  1:01.97   
55  Kemppi Jani  1998  UI    25 m  1:02.24  1:02.24   
56  Kuusisto Jaakko  2000  SK    50 m  1:04.27  1:02.27   
57  Lanskikh Rodion  1997  UI    25 m  1:02.44  1:02.44   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
12_J
Laji 12, 400m Sekauinti Naiset Nuori 
 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 4:20.85 2013-08-11 
EE: Katinka HOSSZU (1989) 4:20.85 2013-08-11 
SE: Tanja Kylliinen (1993) 4:36.96 2011-01-30 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Otava Aino  1999  Cetus    50 m  4:59.33  4:49.33   
Pihkamki Eveliina  1998  RiUS    25 m  5:00.95  5:00.95   
Puolakka Tiia  1998  SK    50 m  5:11.98  5:01.98   
Parviainen Meri  1998  SiHy    25 m  5:05.01  5:05.01   
Heinola Nea-Amanda  2000  NumKis    25 m  5:06.37  5:06.37   
Thk Heini  1998  HU    25 m  5:08.32  5:08.32   
Ikonen Sanni  1998  LaUS    25 m  5:10.00  5:10.00   
Ruti Saara  1997  SCV    25 m  5:10.89  5:10.89   
Hmlinen Lotta  1998  HSS    25 m  5:11.17  5:11.17   
10  Alajsk Ada  1998  NoPy    50 m  5:33.09  5:23.09   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
12_S
Laji 12, 400m Sekauinti Naiset Aikuinen 
 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 4:20.85 2013-08-11 
EE: Katinka HOSSZU (1989) 4:20.85 2013-08-11 
SE: Tanja Kylliinen (1993) 4:36.96 2011-01-30 
Nuorten SE: Patricia Aschan (1994) 4:42.83 2011-10-30 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kortetjrvi Hilla  1996  RaisU    50 m  4:57.94  4:47.94   
Otava Aino  1999  Cetus    50 m  4:59.33  4:49.33   
Ruotsalainen Vilma  1996  LrU    50 m  4:59.39  4:49.39   
Ovaska Janna  1996  RaisU    50 m  4:59.87  4:49.87   
Pihkamki Eveliina  1998  RiUS    25 m  5:00.95  5:00.95   
Puolakka Tiia  1998  SK    50 m  5:11.98  5:01.98   
Vekkeli Vaula  1996  LaUS    25 m  5:02.62  5:02.62   
Parviainen Meri  1998  SiHy    25 m  5:05.01  5:05.01   
Heinola Nea-Amanda  2000  NumKis    25 m  5:06.37  5:06.37   
10  Thk Heini  1998  HU    25 m  5:08.32  5:08.32   
11  Ikonen Sanni  1998  LaUS    25 m  5:10.00  5:10.00   
12  Puttonen Inka-Liisa  1995  UiTa    50 m  5:20.51  5:10.51   
13  Ruti Saara  1997  SCV    25 m  5:10.89  5:10.89   
14  Lehtinen Jenna  1995  SK    50 m  5:21.05  5:11.05   
15  Hmlinen Lotta  1998  HSS    25 m  5:11.17  5:11.17   
16  Nieminen Emma  1996  UiTa    25 m  5:11.32  5:11.32   
17  Hurskainen Miia  1992  SK    25 m  5:12.10  5:12.10   
18  Salokangas Saara  1996  KuUS    50 m  5:28.80  5:18.80   
19  Alajsk Ada  1998  NoPy    50 m  5:33.09  5:23.09   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
13_J
Laji 13, 800m Vapaauinti Miehet Nuori 
 
ME: Grant HACKETT (1980) 7:23.42 2008-07-20 
EE: Yannick ANGEL (1992) 7:29.17 2012-11-16 
SE: Antti Kasvio (1973) 7:41.65 1995-02-01 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Lehtonen Roope  1996  RaisU    50 m  8:32.43  8:16.43   
Grnblom Juho  1998  RaisU    50 m  8:36.50  8:20.50   
Rintala Waltteri  1998  RaisU    50 m  8:45.59  8:29.59   
Horst Santeri  1997  AUi    25 m  8:33.44  8:33.44   
Kitinoja Joni  1996  KeUi    50 m  8:56.37  8:40.37   
Virta Pietari  1997  TaTU    25 m  8:42.03  8:42.03   
Kallio Anton  1996  VUS-VSS    25 m  8:51.39  8:51.39   
Yritys Matias  1997  SiHy    25 m  8:55.45  8:55.45   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
13_S
Laji 13, 800m Vapaauinti Miehet Aikuinen 
 
ME: Grant HACKETT (1980) 7:23.42 2008-07-20 
EE: Yannick ANGEL (1992) 7:29.17 2012-11-16 
SE: Antti Kasvio (1973) 7:41.65 1995-02-01 
Nuorten SE: Severi Allonen (1981) 8:06.72 2009-01-30 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Piiroinen Eetu  1995  SGR    50 m  8:12.42  7:56.42   
Lehtonen Roope  1996  RaisU    50 m  8:32.43  8:16.43   
Grnblom Juho  1998  RaisU    50 m  8:36.50  8:20.50   
Myllyaho Matti  1995  VUS-VSS    25 m  8:24.54  8:24.54   
Dobrzhanskiy Anton  1992  SWIM    50 m  8:43.81  8:27.81   
Eskelinen Aleksi  1988  Cetus    50 m  8:44.46  8:28.46   
Rintala Waltteri  1998  RaisU    50 m  8:45.59  8:29.59   
Horst Santeri  1997  AUi    25 m  8:33.44  8:33.44   
Kitinoja Joni  1996  KeUi    50 m  8:56.37  8:40.37   
10  Virta Pietari  1997  TaTU    25 m  8:42.03  8:42.03   
11  Kallio Jimi  1993  VUS-VSS    50 m  9:01.48  8:45.48   
12  Kallio Anton  1996  VUS-VSS    25 m  8:51.39  8:51.39   
13  Yritys Matias  1997  SiHy    25 m  8:55.45  8:55.45   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
13_J
Laji 13, 800m Vapaauinti Miehet Nuori 
 
ME: Grant HACKETT (1980) 7:23.42 2008-07-20 
EE: Yannick ANGEL (1992) 7:29.17 2012-11-16 
SE: Antti Kasvio (1973) 7:41.65 1995-02-01 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Lehtonen Roope  1996  RaisU    50 m  8:32.43  8:16.43   
Grnblom Juho  1998  RaisU    50 m  8:36.50  8:20.50   
Rintala Waltteri  1998  RaisU    50 m  8:45.59  8:29.59   
Horst Santeri  1997  AUi    25 m  8:33.44  8:33.44   
Kitinoja Joni  1996  KeUi    50 m  8:56.37  8:40.37   
Virta Pietari  1997  TaTU    25 m  8:42.03  8:42.03   
Kallio Anton  1996  VUS-VSS    25 m  8:51.39  8:51.39   
Yritys Matias  1997  SiHy    25 m  8:55.45  8:55.45   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
13_S
Laji 13, 800m Vapaauinti Miehet Aikuinen 
 
ME: Grant HACKETT (1980) 7:23.42 2008-07-20 
EE: Yannick ANGEL (1992) 7:29.17 2012-11-16 
SE: Antti Kasvio (1973) 7:41.65 1995-02-01 
Nuorten SE: Severi Allonen (1981) 8:06.72 2009-01-30 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Piiroinen Eetu  1995  SGR    50 m  8:12.42  7:56.42   
Lehtonen Roope  1996  RaisU    50 m  8:32.43  8:16.43   
Grnblom Juho  1998  RaisU    50 m  8:36.50  8:20.50   
Myllyaho Matti  1995  VUS-VSS    25 m  8:24.54  8:24.54   
Dobrzhanskiy Anton  1992  SWIM    50 m  8:43.81  8:27.81   
Eskelinen Aleksi  1988  Cetus    50 m  8:44.46  8:28.46   
Rintala Waltteri  1998  RaisU    50 m  8:45.59  8:29.59   
Horst Santeri  1997  AUi    25 m  8:33.44  8:33.44   
Kitinoja Joni  1996  KeUi    50 m  8:56.37  8:40.37   
10  Virta Pietari  1997  TaTU    25 m  8:42.03  8:42.03   
11  Kallio Jimi  1993  VUS-VSS    50 m  9:01.48  8:45.48   
12  Kallio Anton  1996  VUS-VSS    25 m  8:51.39  8:51.39   
13  Yritys Matias  1997  SiHy    25 m  8:55.45  8:55.45   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
14_J
Laji 14, 4X100m Vapaauinti P-18 Nuori 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Cetus 1  1996  Cetus    25 m  3:29.37  3:29.37   
Rius Miehet [1998]  1998  RiUS    25 m  3:31.82  3:31.82   
Raisu Miehet [1996] 1  1996  RaisU    25 m  3:31.93  3:31.93   
sk Pojat 1  1996  SK    25 m  3:32.76  3:32.76   
Cetus 2  1996  Cetus    25 m  3:32.87  3:32.87   
Swim Pojat 1  1996  SWIM    25 m  3:36.34  3:36.34   
Numkis Miehet  1996  NumKis    25 m  3:36.49  3:36.49   
Laus Miehet [1996]  1996  LaUS    25 m  3:37.24  3:37.24   
Raisu Miehet [1996] 2  1996  RaisU    25 m  3:38.87  3:38.87   
10  sk Pojat 2  1996  SK    25 m  3:42.43  3:42.43   
11  Scr Miehet  1996  SCR    25 m  3:47.28  3:47.28   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
14_S
Laji 14, 4X100m Vapaauinti P-18 Aikuinen 
 
Nuorten SE: Cetus (1900) 3:26.19 2014-11-19 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Cetus 1  1996  Cetus    25 m  3:29.37  3:29.37   
Rius Miehet [1998]  1998  RiUS    25 m  3:31.82  3:31.82   
Raisu Miehet [1996] 1  1996  RaisU    25 m  3:31.93  3:31.93   
sk Pojat 1  1996  SK    25 m  3:32.76  3:32.76   
Cetus 2  1996  Cetus    25 m  3:32.87  3:32.87   
Numkis Miehet  1996  NumKis    25 m  3:36.49  3:36.49   
Laus Miehet [1996]  1996  LaUS    25 m  3:37.24  3:37.24   
Raisu Miehet [1996] 2  1996  RaisU    25 m  3:38.87  3:38.87   
sk Pojat 2  1996  SK    25 m  3:42.43  3:42.43   
10  Scr Miehet  1996  SCR    25 m  3:47.28  3:47.28   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
15_J
Laji 15, 4X200m Vapaauinti T-17 Nuori 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Cetus 1  1997  Cetus    25 m  8:15.43  8:15.43   
Hss 1  1997  HSS    25 m  8:30.40  8:30.40   
sk Tytt 1  1997  SK    25 m  8:30.82  8:30.82   
Cetus 2  1997  Cetus    25 m  8:31.37  8:31.37   
Cetus 3  1997  Cetus    25 m  8:42.89  8:42.89   
Hss 2  1997  HSS    25 m  8:45.14  8:45.14   
Raisu Naiset [1997] 1  1997  RaisU    25 m  8:48.62  8:48.62   
Uita 1  1997  UiTa    25 m  8:55.83  8:55.83   
Orca Tytt  1999  ORCA    25 m  9:23.25  9:23.25   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
15_S
Laji 15, 4X200m Vapaauinti T-17 Aikuinen 
 
Nuorten SE: Cetus (1900) 8:15.45 2014-11-19 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Cetus 1  1997  Cetus    25 m  8:15.43  8:15.43   
Hss 1  1997  HSS    25 m  8:30.40  8:30.40   
sk Tytt 1  1997  SK    25 m  8:30.82  8:30.82   
Cetus 2  1997  Cetus    25 m  8:31.37  8:31.37   
Cetus 3  1997  Cetus    25 m  8:42.89  8:42.89   
Hss 2  1997  HSS    25 m  8:45.14  8:45.14   
Raisu Naiset [1997] 1  1997  RaisU    25 m  8:48.62  8:48.62   
Uita 1  1997  UiTa    25 m  8:55.83  8:55.83   
Orca Tytt  1999  ORCA    25 m  9:23.25  9:23.25   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
16_S
Laji 16, 4X100m Vapaauinti Miehet Aikuinen 
 
ME: UNITED STATES OF AMERICA (1900) 3:03.30 2009-12-19 
EE: FRA (1900) 3:04.78 2010-12-15 
SE: Swimming Jyvskyl (1900) 3:18.05 2013-02-02 
Nuorten SE: Cetus (1900) 3:26.19 2014-11-19 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Cetus 1  Cetus    25 m  3:18.93  3:18.93   
Swim Miehet 1  SWIM    25 m  3:21.52  3:21.52   
Tatu Miehet 1  TaTU    25 m  3:23.02  3:23.02   
Cetus 2  Cetus    25 m  3:23.79  3:23.79   
Hss  HSS    25 m  3:25.75  3:25.75   
Cetus 3  Cetus    25 m  3:28.36  3:28.36   
Swim Miehet 2  SWIM    25 m  3:28.46  3:28.46   
Raisu Miehet 1  RaisU    25 m  3:29.59  3:29.59   
Vus-Vss Miehet  1990  VUS-VSS    25 m  3:31.30  3:31.30   
10  Uita 1  UiTa    25 m  3:32.81  3:32.81   
11  Ou Miehet  OU    25 m  3:34.42  3:34.42   
12  Swim Miehet 3  SWIM    25 m  3:35.75  3:35.75   
13  Tatu Miehet 2  TaTU    25 m  3:35.81  3:35.81   
14  Sihy Miehet  SiHy    25 m  3:38.40  3:38.40   
15  Uita 2  UiTa    25 m  3:42.27  3:42.27   
16  Swim Miehet 4  SWIM    25 m  3:46.21  3:46.21   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
17_S
Laji 17, 4X200m Vapaauinti Naiset Aikuinen 
 
ME: CHINA (1900) 7:35.94 2010-12-15 
EE: FRA (1900) 7:38.33 2010-12-15 
SE: Cetus (1900) 8:08.51 2012-07-06 
Nuorten SE: Cetus (1900) 8:15.45 2014-11-19 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Cetus 1  Cetus    25 m  8:08.98  8:08.98   
Hss 1  HSS    25 m  8:21.23  8:21.23   
Raisu Naiset 1  RaisU    25 m  8:27.58  8:27.58   
Cetus 2  Cetus    25 m  8:28.75  8:28.75   
Swim Naiset 1  SWIM    25 m  8:33.58  8:33.58   
Uita 1  UiTa    25 m  8:46.10  8:46.10   
Sihy Naiset  SiHy    25 m  9:16.56  9:16.56   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
18_S
Laji 18, 50m PU Naiset VSM Aikuinen 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Lehtola Tytti  1995  SK  S14  50 m  36.90  35.90   
Saastamoinen Anniina  1981  ORCA  S14  50 m  53.51  52.51   
Mkinen Meri-Maari  1992  RaisU  S7  50 m  53.53  52.53   
Taipale Anni  1985  ORCA  S14  50 m  54.45  53.45   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
19_S
Laji 19, 50m PU Miehet VSM Aikuinen 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Lhteenmki Leo  1991  SWIM  S9  50 m  29.20  28.20   
Kallio Mika  1996  SK  S14  50 m  31.39  30.39   
Natunen Mikael  1992  JUK  S7  50 m  36.72  35.72   
Kaidesoja Aleksi  1997  SWIM  S14  50 m  37.60  36.60   
Kantonen Tatu  1984  RaisU  S14  50 m  37.78  36.78   
Purmonen Lasse  1985  UKK  S14  25 m  41.47  41.47   
Savola Riku  1978  RaisU  S14  50 m  46.63  45.63   
Miromaa Jimi  1996  SK  S7  25 m  53.71  53.71   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
20_J
Laji 20, 100m Vapaauinti Naiset Nuori 
 
ME: Lisbeth TRICKETT (1985) 51.01 2009-08-10 
EE: Francesca HALSALL (1990) 51.19 2009-11-22 
SE: Hanna-Maria Seppl (1984) 52.28 2008-12-11 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Mrt Roosa  1999  SK    50 m  57.64  55.64   
Palovuori Mira  1997  VUS-VSS    50 m  58.15  56.15   
Kotonen Anna  1997  Cetus    50 m  58.33  56.33   
Silventoinen Johanna  1997  LrU    50 m  58.66  56.66   
Pihkamki Eveliina  1998  RiUS    50 m  59.02  57.02   
Kallio Eveliina  1999  RaisU    50 m  59.41  57.41   
Kilpelinen Viola  1998  HSS    50 m  59.42  57.42   
Kinnunen Veera  1997  KuUS    50 m  1:00.31  58.31   
Haltia Nina  1999  Vanders    50 m  1:00.37  58.37   
10  Oesch Laura  1997  HSS    50 m  1:00.44  58.44   
11  Kazi Sara  1999  RaisU    50 m  1:00.50  58.50   
12  Spngberg Adelia  1999  Cetus    50 m  1:00.60  58.60   
13  Rinne Veera  1998  SK    50 m  1:00.64  58.64   
14  Rih Sanna-Riikka  1998  OU    50 m  1:00.84  58.84   
15  Portin Sonja  1998  OuLo    50 m  1:00.97  58.97   
16  Inkeroinen Milla  1998  Cetus    50 m  1:01.19  59.19   
17  Kallio Veera  1997  SK    50 m  1:01.23  59.23   
18  Hammar Hanna  1998  UiTa    50 m  1:01.27  59.27   
19  Eloranta Alissa  1999  Cetus    25 m  59.40  59.40   
20  Elovirta Salla  1997  Cetus    25 m  59.50  59.50   
21  Heinola Nea-Amanda  2000  NumKis    50 m  1:01.80  59.80   
22  Suomio Emma  1998  AUi    25 m  1:00.09  1:00.09   
23  Riihinen Ronja  2000  Cetus    50 m  1:02.12  1:00.12   
24  Pahkala Reetta  1997  OuLo    50 m  1:02.21  1:00.21   
25  vist Claudia  1997  LrU    25 m  1:00.25  1:00.25   
26  Pelttari Oona  1998  Cetus    25 m  1:00.33  1:00.33   
27  Kivimki Saima  1997  LrU    50 m  1:02.38  1:00.38   
28  Mnnikk Emma  1998  UiTa    50 m  1:02.38  1:00.38   
29  Kareinen Hanna  2000  KeUi    50 m  1:02.40  1:00.40   
30  Tollander Yvonne  1997  Cetus    25 m  1:00.42  1:00.42   
31  Lehtola Emma  1997  SCV    50 m  1:02.44  1:00.44   
32  Ryti Anna  1998  SCR    50 m  1:02.51  1:00.51   
33  Kontturi Nea  1998  Cetus    50 m  1:02.52  1:00.52   
34  Kangas-Krki Henni  2000  Cetus    25 m  1:00.74  1:00.74   
35  Lammi Vera  1998  HSS    50 m  1:03.09  1:01.09   
36  Ikonen Sanni  1998  LaUS    50 m  1:03.23  1:01.23   
37  Sjlund Ylva  1998  Cetus    25 m  1:01.27  1:01.27   
38  Lahtinen Erika  1998  UiTa    50 m  1:03.28  1:01.28   
39  Sihvonen Iida  1998  MiUS    25 m  1:01.28  1:01.28   
40  Viitanen Janina  1997  VUS-VSS    50 m  1:03.29  1:01.29   
41  Lahtinen Onerva  1998  KeUi    50 m  1:03.45  1:01.45   
42  Parviainen Henrika  1997  HSS    25 m  1:01.46  1:01.46   
43  Risnen Lotta  1999  KeUi    50 m  1:03.60  1:01.60   
44  Holma Rebekka  1999  HSS    25 m  1:01.66  1:01.66   
45  Pulkkinen Karoliina  1998  VUS-VSS    25 m  1:01.72  1:01.72   
46  Lehti Helmi  1997  PUS    25 m  1:01.72  1:01.72   
47  Kausiala Mari  1997  TaTU    50 m  1:03.74  1:01.74   
48  Ketola Erika  2000  HSS    25 m  1:01.75  1:01.75   
49  Kainulainen Henna  1998  HUS    25 m  1:01.90  1:01.90   
50  Siirtola Peppi  2002  Cetus    25 m  1:02.07  1:02.07   
51  Parhiala Marilla  2000  Gladius    50 m  1:04.15  1:02.15   
52  Kagan Kiia  1997  SK    50 m  1:04.42  1:02.42   
53  Koskela Milla  1999  Vanders    50 m  1:04.50  1:02.50   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
20_S
Laji 20, 100m Vapaauinti Naiset Aikuinen 
 
ME: Lisbeth TRICKETT (1985) 51.01 2009-08-10 
EE: Francesca HALSALL (1990) 51.19 2009-11-22 
SE: Hanna-Maria Seppl (1984) 52.28 2008-12-11 
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppl (1984) 54.79 2001-11-11 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Seppl Hanna-Maria  1984  Cetus    50 m  55.49  53.49   
Kurki Laura  1994  HSS    25 m  55.33  55.33   
Jallow Mimosa  1994  SWIM    50 m  57.46  55.46   
Mrt Roosa  1999  SK    50 m  57.64  55.64   
Palovuori Mira  1997  VUS-VSS    50 m  58.15  56.15   
Kotonen Anna  1997  Cetus    50 m  58.33  56.33   
Silventoinen Johanna  1997  LrU    50 m  58.66  56.66   
Pihkamki Eveliina  1998  RiUS    50 m  59.02  57.02   
Ovaska Janna  1996  RaisU    50 m  59.03  57.03   
10  Venlinen Veera  1995  Vanders    50 m  59.18  57.18   
11  Sartela Noora  1991  SWIM    50 m  59.22  57.22   
12  Kallio Eveliina  1999  RaisU    50 m  59.41  57.41   
13  Kilpelinen Viola  1998  HSS    50 m  59.42  57.42   
14  Suihkonen Amanda  1995  SiHy    50 m  59.56  57.56   
15  Niemi Marlene  1992  SWIM    25 m  57.59  57.59   
16  Virta Nea  1996  UiTa    50 m  59.63  57.63   
17  Vekkeli Vaula  1996  LaUS    50 m  59.65  57.65   
18  Lappalainen Erika  1996  SWIM    50 m  59.92  57.92   
19  Laukkanen Jenna  1995  SCV    25 m  58.28  58.28   
20  Kinnunen Veera  1997  KuUS    50 m  1:00.31  58.31   
21  Haltia Nina  1999  Vanders    50 m  1:00.37  58.37   
22  Oesch Laura  1997  HSS    50 m  1:00.44  58.44   
23  Kazi Sara  1999  RaisU    50 m  1:00.50  58.50   
24  Spngberg Adelia  1999  Cetus    50 m  1:00.60  58.60   
25  Ruotsalainen Vilma  1996  LrU    25 m  58.60  58.60   
26  Rinne Veera  1998  SK    50 m  1:00.64  58.64   
27  Puomila Aino  1992  TaTU    50 m  1:00.64  58.64   
28  Rih Sanna-Riikka  1998  OU    50 m  1:00.84  58.84   
29  Portin Sonja  1998  OuLo    50 m  1:00.97  58.97   
30  Inkeroinen Milla  1998  Cetus    50 m  1:01.19  59.19   
31  Hltt Jessica  1996  HSS    50 m  1:01.20  59.20   
32  Kallio Veera  1997  SK    50 m  1:01.23  59.23   
33  Hammar Hanna  1998  UiTa    50 m  1:01.27  59.27   
34  Kuulasmaa Lotta  1994  SCR    50 m  1:01.37  59.37   
35  Eloranta Alissa  1999  Cetus    25 m  59.40  59.40   
36  Mokicheva Alena  1996  LaUS    50 m  1:01.49  59.49   
37  Elovirta Salla  1997  Cetus    25 m  59.50  59.50   
38  Lhteenmki Emilia  1995  SWIM    50 m  1:01.52  59.52   
39  Salokangas Saara  1996  KuUS    50 m  1:01.56  59.56   
40  Thurin Julia  1996  IF    50 m  1:01.58  59.58   
41  Heinola Nea-Amanda  2000  NumKis    50 m  1:01.80  59.80   
42  Lehtinen Jenna  1995  SK    50 m  1:01.82  59.82   
43  Suomio Emma  1998  AUi    25 m  1:00.09  1:00.09   
44  Ruohoniemi Tanja  1995  UI    50 m  1:02.10  1:00.10   
45  Riihinen Ronja  2000  Cetus    50 m  1:02.12  1:00.12   
46  Pahkala Reetta  1997  OuLo    50 m  1:02.21  1:00.21   
47  vist Claudia  1997  LrU    25 m  1:00.25  1:00.25   
48  Pelttari Oona  1998  Cetus    25 m  1:00.33  1:00.33   
49  Kivimki Saima  1997  LrU    50 m  1:02.38  1:00.38   
50  Mnnikk Emma  1998  UiTa    50 m  1:02.38  1:00.38   
51  Kareinen Hanna  2000  KeUi    50 m  1:02.40  1:00.40   
52  Tollander Yvonne  1997  Cetus    25 m  1:00.42  1:00.42   
53  Lehtola Emma  1997  SCV    50 m  1:02.44  1:00.44   
54  Ryti Anna  1998  SCR    50 m  1:02.51  1:00.51   
55  Kontturi Nea  1998  Cetus    50 m  1:02.52  1:00.52   
56  Halonen Aleksia  1996  Cetus    50 m  1:02.71  1:00.71   
57  Lahtinen Emilia  1996  UiTa    50 m  1:02.74  1:00.74   
58  Kangas-Krki Henni  2000  Cetus    25 m  1:00.74  1:00.74   
59  Venlinen Vilma  1996  Vanders    50 m  1:02.92  1:00.92   
60  Viitasuo Vera  1995  LaUS    25 m  1:01.04  1:01.04   
61  Lammi Vera  1998  HSS    50 m  1:03.09  1:01.09   
62  Parviainen Erika  1995  HSS    25 m  1:01.15  1:01.15   
63  Vekkeli Viliina  1996  LaUS    25 m  1:01.17  1:01.17   
64  Ikonen Sanni  1998  LaUS    50 m  1:03.23  1:01.23   
65  Sjlund Ylva  1998  Cetus    25 m  1:01.27  1:01.27   
66  Lahtinen Erika  1998  UiTa    50 m  1:03.28  1:01.28   
67  Sihvonen Iida  1998  MiUS    25 m  1:01.28  1:01.28   
68  Viitanen Janina  1997  VUS-VSS    50 m  1:03.29  1:01.29   
69  Heikkil Krista  1995  SiHy    50 m  1:03.39  1:01.39   
70  Lahtinen Onerva  1998  KeUi    50 m  1:03.45  1:01.45   
71  Parviainen Henrika  1997  HSS    25 m  1:01.46  1:01.46   
72  Risnen Lotta  1999  KeUi    50 m  1:03.60  1:01.60   
73  Holma Rebekka  1999  HSS    25 m  1:01.66  1:01.66   
74  Lehti Helmi  1997  PUS    25 m  1:01.72  1:01.72   
75  Pulkkinen Karoliina  1998  VUS-VSS    25 m  1:01.72  1:01.72   
76  Kausiala Mari  1997  TaTU    50 m  1:03.74  1:01.74   
77  Ketola Erika  2000  HSS    25 m  1:01.75  1:01.75   
78  Kainulainen Henna  1998  HUS    25 m  1:01.90  1:01.90   
79  Siirtola Peppi  2002  Cetus    25 m  1:02.07  1:02.07   
80  Parhiala Marilla  2000  Gladius    50 m  1:04.15  1:02.15   
81  Kagan Kiia  1997  SK    50 m  1:04.42  1:02.42   
82  Koskela Milla  1999  Vanders    50 m  1:04.50  1:02.50   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
21_J
Laji 21, 400m Sekauinti Miehet Nuori 
 
ME: Ryan LOCHTE (1984) 3:55.50 2010-12-16 
EE: Laszlo CSEH (1985) 3:57.27 2009-12-11 
SE: Jani Sievinen (1974) 4:06.03 1996-01-20 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Pyykknen Kalle  1996  UiTa    25 m  4:27.71  4:27.71   
Jms Kasper  1997  LaUS    50 m  4:40.86  4:30.86   
Vre Hannes  1997  RiUS    50 m  4:41.52  4:31.52   
Martikainen Emil  1997  RaUS    25 m  4:37.49  4:37.49   
Pesso Mikko  1997  SGR    25 m  4:39.05  4:39.05   
Rantanen Santeri  1996  NumKis    50 m  4:50.19  4:40.19   
Horst Santeri  1997  AUi    50 m  4:50.74  4:40.74   
Virta Pietari  1997  TaTU    50 m  4:54.71  4:44.71   
Soini Oskari  1997  RaisU    25 m  4:48.65  4:48.65   
10  Heinil Jami  2000  HSS    25 m  4:52.10  4:52.10   
11  Penttil Vilppu  1997  RaisU    25 m  4:52.43  4:52.43   
12  Suhonen Leevi  1999  MiUS    25 m  4:52.87  4:52.87   
13  Kiiskinen Valtteri  1998  ORCA    25 m  4:53.12  4:53.12   
14  Ruohonen Lassi  1998  SGR    25 m  4:56.12  4:56.12   
15  Levola Sakari  1996  PoPy    50 m  5:11.21  5:01.21   
16  Zimmermann Daniel  1997  LaUS    50 m  5:11.54  5:01.54   
17  Kallio Anton  1996  VUS-VSS    50 m  5:12.20  5:02.20   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
21_S
Laji 21, 400m Sekauinti Miehet Aikuinen 
 
ME: Ryan LOCHTE (1984) 3:55.50 2010-12-16 
EE: Laszlo CSEH (1985) 3:57.27 2009-12-11 
SE: Jani Sievinen (1974) 4:06.03 1996-01-20 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 4:11.69 1992-01-21 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Laukkanen Jere  1993  Cetus    25 m  4:20.11  4:20.11   
Torola Miro  1995  Vanders    50 m  4:35.49  4:25.49   
Pyykknen Kalle  1996  UiTa    25 m  4:27.71  4:27.71   
Jms Kasper  1997  LaUS    50 m  4:40.86  4:30.86   
Vre Hannes  1997  RiUS    50 m  4:41.52  4:31.52   
Myllyaho Matti  1995  VUS-VSS    25 m  4:32.20  4:32.20   
Yritys Petja  1993  TaTU    50 m  4:43.97  4:33.97   
Vilpponen Hannu  1991  ORCA    25 m  4:35.86  4:35.86   
Martikainen Emil  1997  RaUS    25 m  4:37.49  4:37.49   
10  Pesso Mikko  1997  SGR    25 m  4:39.05  4:39.05   
11  Rantanen Santeri  1996  NumKis    50 m  4:50.19  4:40.19   
12  Junninen Tapio  1995  Vanders    50 m  4:50.47  4:40.47   
13  Horst Santeri  1997  AUi    50 m  4:50.74  4:40.74   
14  Virta Pietari  1997  TaTU    50 m  4:54.71  4:44.71   
15  Soini Oskari  1997  RaisU    25 m  4:48.65  4:48.65   
16  Heinil Jami  2000  HSS    25 m  4:52.10  4:52.10   
17  Penttil Vilppu  1997  RaisU    25 m  4:52.43  4:52.43   
18  Suhonen Leevi  1999  MiUS    25 m  4:52.87  4:52.87   
19  Kiiskinen Valtteri  1998  ORCA    25 m  4:53.12  4:53.12   
20  Ruohonen Lassi  1998  SGR    25 m  4:56.12  4:56.12   
21  Levola Sakari  1996  PoPy    50 m  5:11.21  5:01.21   
22  Zimmermann Daniel  1997  LaUS    50 m  5:11.54  5:01.54   
23  Kallio Anton  1996  VUS-VSS    50 m  5:12.20  5:02.20   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
22_S
Laji 22, 50m Perhosuinti Naiset Aikuinen 
 
ME: Therese ALSHAMMAR (1977) 24.38 2009-11-22 
EE: Therese ALSHAMMAR (1977) 24.38 2009-11-22 
SE: Sini Kuutamo (1995) 26.12 2012-10-14 
Nuorten SE: Sini Kuutamo (1995) 26.12 2012-10-14 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Laukkanen Noora  1993  Cetus    50 m  27.44  26.44   
Silventoinen Johanna  1997  LrU    50 m  27.60  26.60   
Kuutamo Sini  1995  Cetus    50 m  27.79  26.79   
Mki Laura  1997  RaisU    50 m  27.80  26.80   
Kanervo Reetta  1999  OU    25 m  26.90  26.90   
Norismaa Nea  1995  JoUS    50 m  27.94  26.94   
Suihkonen Amanda  1995  SiHy    50 m  28.58  27.58   
Elovirta Salla  1997  Cetus    50 m  28.72  27.72   
Kallstrm Mirva  1999  Cetus    50 m  29.10  28.10   
10  Sartela Noora  1991  SWIM    25 m  28.30  28.30   
11  Vekkeli Viliina  1996  LaUS    50 m  29.55  28.55   
12  Ponomareva Alisa  1991  VUS-VSS    50 m  29.61  28.61   
13  Riiho Fanni  1995  TaTU    50 m  29.73  28.73   
14  Ruohoniemi Tanja  1995  UI    50 m  29.74  28.74   
15  Karsila Emma  1992  SK    50 m  29.79  28.79   
16  Tollander Yvonne  1997  Cetus    50 m  29.90  28.90   
17  Strengell Riina  1997  Cetus    25 m  29.07  29.07   
18  Slotte Linda-Marie  1994  SK    25 m  29.10  29.10   
19  vist Claudia  1997  LrU    50 m  30.10  29.10   
20  Kolu Nea  1997  SK    50 m  30.11  29.11   
21  Ryti Anna  1998  SCR    50 m  30.13  29.13   
22  Puomila Aino  1992  TaTU    50 m  30.17  29.17   
23  Heinola Nea-Amanda  2000  NumKis    50 m  30.21  29.21   
24  Granester Erica  1984  IF    50 m  30.30  29.30   
25  Tahvanainen Ida  1997  UiTa    50 m  30.33  29.33   
26  Puttonen Inka-Liisa  1995  UiTa    50 m  30.40  29.40   
27  Ruti Saara  1997  SCV    50 m  30.42  29.42   
28  Koiranen Iida  2000  HSS    50 m  30.49  29.49   
29  Lehtinen Jenna  1995  SK    50 m  30.53  29.53   
30  Kivimki Saima  1997  LrU    50 m  30.60  29.60   
31  Ripatti Maria  1987  JUK    50 m  30.63  29.63   
32  Lappalainen Erika  1996  SWIM    50 m  30.66  29.66   
33  sterlund Tea  1998  SWIM    25 m  29.68  29.68   
34  Haanp Ella-Noora  1998  RaUS    50 m  30.70  29.70   
35  Nieminen Emma  1996  UiTa    50 m  30.77  29.77   
36  Puhtimki Salla  1998  VeUS    50 m  30.79  29.79   
37  Kontturi Nea  1998  Cetus    50 m  30.81  29.81   
38  Palonen Oona  1995  SiHy    50 m  30.81  29.81   
39  Hurskainen Miia  1992  SK    50 m  30.84  29.84   
40  Salokangas Saara  1996  KuUS    50 m  30.89  29.89   
41  Hammar Heini  1999  UiTa    50 m  30.97  29.97   
42  Virkkunen Selina  1997  HUS    50 m  30.97  29.97   
43  Wahlstedt Veronica  2000  Cetus    50 m  31.05  30.05   
44  Lahtinen Emilia  1996  UiTa    25 m  30.18  30.18   
45  Heikkil Krista  1995  SiHy    50 m  31.19  30.19   
46  Karppinen Janette  1996  OuLo    50 m  31.22  30.22   
47  Sihvonen Iida  1998  MiUS    50 m  31.24  30.24   
48  Mkip Lotta  1994  JoUS    50 m  31.38  30.38   
49  Venlinen Vilma  1996  Vanders    50 m  31.39  30.39   
50  Mokicheva Alena  1996  LaUS    50 m  31.40  30.40   
51  Karimaa Kiia  1996  Octopus    50 m  31.43  30.43   
52  Flyckt Emilia  2001  Cetus    50 m  31.44  30.44   
53  Hulkko Ida  1998  MiUS    50 m  31.45  30.45   
54  Lahtinen Erika  1998  UiTa    50 m  31.48  30.48   
55  Niemi Sini  1993  TorUS    25 m  30.51  30.51   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
23_S
Laji 23, 50m Vapaauinti Miehet Aikuinen 
 
ME: Roland SCHOEMAN (1980) 20.30 2009-08-08 
EE: Amaury LEVEAUX (1985) 20.48 2008-12-11 
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.23 2013-08-11 
Nuorten SE: Manu Mntymki (1985) 22.20 2003-12-11 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Liukkonen Ari-Pekka  1989  Cetus    50 m  21.93  20.93   
Kurkinen Toni  1989  Cetus    50 m  22.84  21.84   
Waltari Tatu  1987  Cetus    50 m  22.97  21.97   
Tuomola Andrei  1989  JUK    50 m  23.24  22.24   
Herrala Anton  1993  TaTU    50 m  23.36  22.36   
Allonen Severi  1991  SWIM    50 m  23.57  22.57   
Ruohoniemi Miikka  1993  SWIM    50 m  23.58  22.58   
Saunonen Nikita  1997  AUi    50 m  23.74  22.74   
Rautalin Jaakko  1989  UiTa    50 m  23.78  22.78   
10  Korpi Samuli  1997  VUS-VSS    50 m  23.84  22.84   
11  Vuorela Teemu  1994  SWIM    50 m  23.89  22.89   
12  Pytkivi Riku  1993  Cetus    25 m  22.89  22.89   
13  Tyry Matias  1993  TaTU    50 m  23.96  22.96   
14  Lomtev Evgeny  1995  HSS    50 m  24.07  23.07   
15  Eerola Juho  1995  TaTU    50 m  24.12  23.12   
16  Myller Tuukka  1994  HSS    50 m  24.25  23.25   
17  Peltonen Tatu  1989  JJy    25 m  23.35  23.35   
18  Laine Ville  1995  TaTU    50 m  24.35  23.35   
19  Juopperi Sami  1992  Cetus    25 m  23.40  23.40   
20  Viitanen Teemu  1992  TaTU    50 m  24.42  23.42   
21  Kekkonen Janne  1989  SWIM    50 m  24.46  23.46   
22  Vre Hannes  1997  RiUS    50 m  24.47  23.47   
23  Lantto Janne  1994  OuLo    50 m  24.55  23.55   
24  Kotikuusi Ville  1991  KoU    25 m  23.56  23.56   
25  Markkanen Janne  1994  SWIM    50 m  24.57  23.57   
26  Eloranta Valtteri  1992  Cetus    50 m  24.63  23.63   
27  Viilos Antti  1989  SWIM    50 m  24.69  23.69   
28  Tolvanen Miika  1996  SWIM    50 m  24.70  23.70   
29  Knuutila Toni  1993  EuraST    50 m  24.72  23.72   
30  Kaidesoja Emil  1995  Cetus    50 m  24.73  23.73   
31  Aaltomaa Sami  1992  OU    50 m  24.75  23.75   
32  Kuznetsov Sergey  2000  Cetus    50 m  24.77  23.77   
33  Wihanto William  1994  RaisU    50 m  24.79  23.79   
34  Carlsson Gustav  1993  RaisU    50 m  24.80  23.80   
35  Rautalin Sakari  1991  UiTa    50 m  24.80  23.80   
36  Johansson Tomas  1994  Cetus    50 m  24.92  23.92   
37  Reunanen Niklas  1998  HUS    50 m  24.95  23.95   
38  Lampinen Elias  1997  NumKis    25 m  23.96  23.96   
39  Pilpola Lauri  1993  SK    50 m  24.96  23.96   
40  Erkinaro Arttu  1992  OU    50 m  24.99  23.99   
41  Suihkonen Matias  1993  Octopus    50 m  25.00  24.00   
42  Vainio Topias  1997  Cetus    50 m  25.02  24.02   
43  Hyrkknen Juho  1994  SWIM    50 m  25.04  24.04   
44  Laukkanen Jesse  1996  SCV    50 m  25.06  24.06   
45  Tolonen Jere  1995  Vanders    25 m  24.06  24.06   
46  Vik Adam  1996  OU    50 m  25.09  24.09   
47  Ohtonen Lassi  1992  Cetus    50 m  25.10  24.10   
48  Kaisti Pontus  1997  Cetus    50 m  25.12  24.12   
49  Alitalo Eetu  1999  Cetus    50 m  25.12  24.12   
50  Kiuru Elmo  1997  KeUi    50 m  25.21  24.21   
51  Puukko Sami  1992  SWIM    50 m  25.23  24.23   
52  Horttana Pekko  1986  Vanders    50 m  25.26  24.26   
53  Aho Teemu  1994  Cetus    50 m  25.32  24.32   
54  Ristmeri Arttu  1992  UiTa    50 m  25.34  24.34   
55  Ihalainen Ville  1996  KuUS    50 m  25.35  24.35   
56  Vorobiev Vladislav  1996  Cetus    50 m  25.41  24.41   
57  Rinkinen Henrik  1997  TuUS    50 m  25.42  24.42   
58  Liehu Aleksi  1995  STRiksu    50 m  25.42  24.42   
59  Hakala Jeremy  1995  UiTa    25 m  24.46  24.46   
60  Ruuttunen Leevi  1995  SWIM    50 m  25.50  24.50   
61  Kuittinen Otto  1995  SiHy    25 m  24.53  24.53   
62  Tolvanen Lauri  1988  BS-PU    50 m  25.53  24.53   
63  Poutanen Joona  1992  TaTU    50 m  25.56  24.56   
64  Nuorinko Miika  1996  NumKis    50 m  25.56  24.56   
65  Lyttyniemi Jaakko  1997  HUS    50 m  25.57  24.57   
66  Haanp Joona  1997  RaUS    50 m  25.61  24.61   
67  Niemi Andreas  1996  LaUS    25 m  24.63  24.63   
68  Lanskikh Rodion  1997  UI    25 m  24.65  24.65   
69  Ikonen Tuomas  1996  TuUS    25 m  24.66  24.66   
70  Nenonen Konsta  1998  Cetus    50 m  25.70  24.70   
71  Lahti Samuli  1995  VUS-VSS    50 m  25.70  24.70   
72  Badji Noah  1996  UiTa    50 m  25.71  24.71   
73  Lhde Jyri  1996  HUS    50 m  25.78  24.78   
74  Naumanen Konsta  1996  JoUS    50 m  25.78  24.78   
75  Tolppala Remi  1997  LaUS    50 m  25.78  24.78   
76  Lahtinen Oiva  1997  KeUi    25 m  24.84  24.84   
77  Suomalainen Topi  1998  Cetus    50 m  25.85  24.85   
78  Wallenius Tommi  1994  SK    50 m  25.86  24.86   
79  Viitikko Daniel  1996  JUK    25 m  24.87  24.87   
80  Martikainen Juuso  1996  KuUS    25 m  24.87  24.87   
81  Nordman Jakob  1996  SK    50 m  25.87  24.87   
82  Laaksonen Teemu  1993  UiTa    50 m  25.92  24.92   
83  Aavasalo Eeli  1996  RaisU    25 m  24.92  24.92   
84  Jrvel Tomi  1995  ORCA    50 m  25.94  24.94   
85  Kroon Kevin  1997  Vanders    50 m  25.95  24.95   
86  Mkiaho Tatu  1995  RaisU    25 m  24.97  24.97   
87  Bckerman Thomas  1997  Cetus    50 m  25.98  24.98   
88  Kurronen Aleksi  1997  MiUS    50 m  25.98  24.98   
89  Paavilainen Esa  1997  Cetus    50 m  26.01  25.01   
90  Laiho Simo  1993  RaisU    50 m  26.02  25.02   
91  Palotie Nico  1992  HSS    25 m  25.07  25.07   
92  Prytkov Andrei  1991  SWIM    25 m  25.10  25.10   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
24_S
Laji 24, 100m SKU Naiset VSM Aikuinen 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Lehtola Tytti  1995  SK  SM14  25 m  1:23.93  1:23.93   
Saastamoinen Anniina  1981  ORCA  SM14  25 m  1:58.45  1:58.45   
Taipale Anni  1985  ORCA  SM14  25 m  2:04.47  2:04.47   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
25_S
Laji 25, 100m SKU Miehet VSM Aikuinen 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Lhteenmki Leo  1991  SWIM  SM9  25 m  1:06.81  1:06.81   
Purmonen Lasse  1985  UKK  SM14  25 m  1:36.67  1:36.67   
Kantonen Tatu  1984  RaisU  SM14  25 m  1:39.78  1:39.78   
Savola Riku  1978  RaisU  SM14  25 m  1:40.28  1:40.28   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
26_J
Laji 26, 100m Sekauinti Naiset Nuori 
 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 57.45 2013-08-11 
EE: Katinka HOSSZU (1989) 57.45 2013-08-11 
SE: Hanna-Maria Seppl (1984) 58.86 2009-12-12 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Mrt Roosa  1999  SK    25 m  1:03.69  1:03.69   
Nenonen Sohvi  1999  Cetus    25 m  1:04.22  1:04.22   
Kotonen Anna  1997  Cetus    25 m  1:04.67  1:04.67   
Knskoski Silja  1997  OU    25 m  1:06.46  1:06.46   
Koivu Sini  1999  Cetus    25 m  1:06.81  1:06.81   
Puolakka Tiia  1998  SK    25 m  1:07.28  1:07.28   
Mki Laura  1997  RaisU    25 m  1:07.69  1:07.69   
Rinne Veera  1998  SK    25 m  1:08.00  1:08.00   
Virkkunen Selina  1997  HUS    25 m  1:08.14  1:08.14   
10  Ruti Saara  1997  SCV    25 m  1:08.15  1:08.15   
11  Lehtonen Aura  1998  HSS    25 m  1:08.42  1:08.42   
12  Strengell Riina  1997  Cetus    25 m  1:08.49  1:08.49   
13  Ikonen Sanni  1998  LaUS    25 m  1:08.58  1:08.58   
14  Pahkala Reetta  1997  OuLo    25 m  1:08.59  1:08.59   
15  Hammar Hanna  1998  UiTa    25 m  1:08.97  1:08.97   
16  Kalenius Lyydia  2000  Cetus    25 m  1:09.06  1:09.06   
17  Jacobson Wilma  2000  Cetus    25 m  1:09.09  1:09.09   
18  Mnnikk Emma  1998  UiTa    25 m  1:09.53  1:09.53   
19  Kolu Nea  1997  SK    25 m  1:09.74  1:09.74   
20  Rantakokko Reetta  2001  AUi    25 m  1:09.98  1:09.98   
21  Lehti Helmi  1997  PUS    25 m  1:10.46  1:10.46   
22  Risnen Lotta  1999  KeUi    25 m  1:10.62  1:10.62   
23  Luoma Ninni  1998  UiTa    25 m  1:10.66  1:10.66   
24  Sjlund Ylva  1998  Cetus    25 m  1:10.69  1:10.69   
25  Viitanen Janina  1997  VUS-VSS    25 m  1:10.93  1:10.93   
26  Jantunen Anna  1998  SCN    25 m  1:10.94  1:10.94   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
26_S
Laji 26, 100m Sekauinti Naiset Aikuinen 
 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 57.45 2013-08-11 
EE: Katinka HOSSZU (1989) 57.45 2013-08-11 
SE: Hanna-Maria Seppl (1984) 58.86 2009-12-12 
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 1:00.73 2009-12-11 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Seppl Hanna-Maria  1984  Cetus    25 m  1:00.70  1:00.70   
Pikkarainen Emilia  1992  Vanders    25 m  1:01.87  1:01.87   
Teijonsalo Fanny  1996  Cetus    25 m  1:02.21  1:02.21   
Laukkanen Jenna  1995  SCV    25 m  1:03.33  1:03.33   
Mrt Roosa  1999  SK    25 m  1:03.69  1:03.69   
Nenonen Sohvi  1999  Cetus    25 m  1:04.22  1:04.22   
Kivirinta Veera  1995  OU    25 m  1:04.47  1:04.47   
Luukkanen Carita  1996  UI    25 m  1:04.49  1:04.49   
Laukkanen Noora  1993  Cetus    25 m  1:04.58  1:04.58   
10  Kotonen Anna  1997  Cetus    25 m  1:04.67  1:04.67   
11  Jallow Mimosa  1994  SWIM    25 m  1:04.99  1:04.99   
12  Pulkkinen Suvi  1988  HUS    25 m  1:05.04  1:05.04   
13  Norismaa Nea  1995  JoUS    25 m  1:05.86  1:05.86   
14  Knskoski Silja  1997  OU    25 m  1:06.46  1:06.46   
15  Mkinen Anna  1995  UiTa    25 m  1:06.55  1:06.55   
16  Kuulasmaa Lotta  1994  SCR    25 m  1:06.59  1:06.59   
17  Palonen Oona  1995  SiHy    25 m  1:06.63  1:06.63   
18  Nieminen Emma  1996  UiTa    25 m  1:07.23  1:07.23   
19  Puolakka Tiia  1998  SK    25 m  1:07.28  1:07.28   
20  Koivusalo Leena  1993  HSS    25 m  1:07.48  1:07.48   
21  Mki Laura  1997  RaisU    25 m  1:07.69  1:07.69   
22  Rinne Veera  1998  SK    25 m  1:08.00  1:08.00   
23  Virkkunen Selina  1997  HUS    25 m  1:08.14  1:08.14   
24  Ruti Saara  1997  SCV    25 m  1:08.15  1:08.15   
25  Lehtonen Aura  1998  HSS    25 m  1:08.42  1:08.42   
26  Strengell Riina  1997  Cetus    25 m  1:08.49  1:08.49   
27  Ikonen Sanni  1998  LaUS    25 m  1:08.58  1:08.58   
28  Pahkala Reetta  1997  OuLo    25 m  1:08.59  1:08.59   
29  Risteel Sofia  1993  OU    25 m  1:08.70  1:08.70   
30  Hammar Hanna  1998  UiTa    25 m  1:08.97  1:08.97   
31  Bergstrm Erika  1996  RaisU    25 m  1:09.02  1:09.02   
32  Karimaa Kiia  1996  Octopus    25 m  1:09.06  1:09.06   
33  Jacobson Wilma  2000  Cetus    25 m  1:09.09  1:09.09   
34  Mnnikk Emma  1998  UiTa    25 m  1:09.53  1:09.53   
35  Lappalainen Erika  1996  SWIM    25 m  1:09.64  1:09.64   
36  Kolu Nea  1997  SK    25 m  1:09.74  1:09.74   
37  Viitasuo Vera  1995  LaUS    25 m  1:09.95  1:09.95   
38  Rantakokko Reetta  2001  AUi    25 m  1:09.98  1:09.98   
39  Lehti Helmi  1997  PUS    25 m  1:10.46  1:10.46   
40  Risnen Lotta  1999  KeUi    25 m  1:10.62  1:10.62   
41  Luoma Ninni  1998  UiTa    25 m  1:10.66  1:10.66   
42  Sjlund Ylva  1998  Cetus    25 m  1:10.69  1:10.69   
43  Ripatti Maria  1987  JUK    25 m  1:10.84  1:10.84   
44  Viitanen Janina  1997  VUS-VSS    25 m  1:10.93  1:10.93   
45  Jantunen Anna  1998  SCN    25 m  1:10.94  1:10.94   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
27_J
Laji 27, 4X200m Vapaauinti P-18 Nuori 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Raisu Miehet [1996] 1  1996  RaisU    25 m  7:37.19  7:37.19   
Cetus 1  1996  Cetus    25 m  7:42.95  7:42.95   
Vus-Vss  1996  VUS-VSS    25 m  7:57.48  7:57.48   
Raisu Miehet [1996] 2  1996  RaisU    25 m  7:58.45  7:58.45   
Hss  1996  HSS    25 m  7:59.74  7:59.74   
Cetus 2  1996  Cetus    25 m  7:59.85  7:59.85   
Laus Miehet [1996]  1996  LaUS    25 m  8:02.05  8:02.05   
Numkis Miehet  1996  NumKis    25 m  8:02.69  8:02.69   
Swim Pojat 1  1996  SWIM    25 m  8:03.57  8:03.57   
10  Rius Miehet [1998]  1998  RiUS    25 m  8:15.53  8:15.53   
11  Scr Miehet  1996  SCR    25 m  8:20.69  8:20.69   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
27_S
Laji 27, 4X200m Vapaauinti P-18 Aikuinen 
 
Nuorten SE: Raision Urheilijat (1900) 7:33.84 2014-11-20 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Raisu Miehet [1996] 1  1996  RaisU    25 m  7:37.19  7:37.19   
Cetus 1  1996  Cetus    25 m  7:42.95  7:42.95   
Vus-Vss  1996  VUS-VSS    25 m  7:57.48  7:57.48   
Raisu Miehet [1996] 2  1996  RaisU    25 m  7:58.45  7:58.45   
Hss  1996  HSS    25 m  7:59.74  7:59.74   
Cetus 2  1996  Cetus    25 m  7:59.85  7:59.85   
Laus Miehet [1996]  1996  LaUS    25 m  8:02.05  8:02.05   
Numkis Miehet  1996  NumKis    25 m  8:02.69  8:02.69   
Rius Miehet [1998]  1998  RiUS    25 m  8:15.53  8:15.53   
10  Scr Miehet  1996  SCR    25 m  8:20.69  8:20.69   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
28_J
Laji 28, 800m Vapaauinti Naiset Nuori 
 
ME: Mireia BELMONTE (1990) 7:59.34 2013-08-10 
EE: Mireia BELMONTE (1990) 7:59.34 2013-08-10 
SE: Patricia Aschan (1994) 8:38.27 2008-12-06 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Palovuori Mira  1997  VUS-VSS    50 m  9:07.46  8:51.46   
Jacobson Lotta  1998  HSS    25 m  9:12.75  9:12.75   
Alastalo Aada  1998  HSS    25 m  9:17.34  9:17.34   
Parviainen Meri  1998  SiHy    25 m  9:24.43  9:24.43   
Pellinen Veera  1997  SWIM    50 m  9:44.25  9:28.25   
Parviainen Henrika  1997  HSS    25 m  9:44.93  9:44.93   
Saarinen Sanna  1998  SiWa    25 m  9:49.43  9:49.43   
Kukkonen Jenni  1999  KeUi    25 m  9:50.39  9:50.39   
Kagan Kiia  1997  SK    25 m  9:50.91  9:50.91   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
28_S
Laji 28, 800m Vapaauinti Naiset Aikuinen 
 
ME: Mireia BELMONTE (1990) 7:59.34 2013-08-10 
EE: Mireia BELMONTE (1990) 7:59.34 2013-08-10 
SE: Patricia Aschan (1994) 8:38.27 2008-12-06 
Nuorten SE: Patricia Aschan (1994) 3:38.27 2008-12-06 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Palovuori Mira  1997  VUS-VSS    50 m  9:07.46  8:51.46   
Kortetjrvi Hilla  1996  RaisU    50 m  9:15.17  8:59.17   
Vekkeli Vaula  1996  LaUS    25 m  9:12.70  9:12.70   
Jacobson Lotta  1998  HSS    25 m  9:12.75  9:12.75   
Alastalo Aada  1998  HSS    25 m  9:17.34  9:17.34   
Parviainen Meri  1998  SiHy    25 m  9:24.43  9:24.43   
Pellinen Veera  1997  SWIM    50 m  9:44.25  9:28.25   
Parviainen Henrika  1997  HSS    25 m  9:44.93  9:44.93   
Kukkonen Jenni  1999  KeUi    25 m  9:50.39  9:50.39   
10  Kagan Kiia  1997  SK    25 m  9:50.91  9:50.91   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
28_J
Laji 28, 800m Vapaauinti Naiset Nuori 
 
ME: Mireia BELMONTE (1990) 7:59.34 2013-08-10 
EE: Mireia BELMONTE (1990) 7:59.34 2013-08-10 
SE: Patricia Aschan (1994) 8:38.27 2008-12-06 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Palovuori Mira  1997  VUS-VSS    50 m  9:07.46  8:51.46   
Jacobson Lotta  1998  HSS    25 m  9:12.75  9:12.75   
Alastalo Aada  1998  HSS    25 m  9:17.34  9:17.34   
Parviainen Meri  1998  SiHy    25 m  9:24.43  9:24.43   
Pellinen Veera  1997  SWIM    50 m  9:44.25  9:28.25   
Parviainen Henrika  1997  HSS    25 m  9:44.93  9:44.93   
Saarinen Sanna  1998  SiWa    25 m  9:49.43  9:49.43   
Kukkonen Jenni  1999  KeUi    25 m  9:50.39  9:50.39   
Kagan Kiia  1997  SK    25 m  9:50.91  9:50.91   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
28_S
Laji 28, 800m Vapaauinti Naiset Aikuinen 
 
ME: Mireia BELMONTE (1990) 7:59.34 2013-08-10 
EE: Mireia BELMONTE (1990) 7:59.34 2013-08-10 
SE: Patricia Aschan (1994) 8:38.27 2008-12-06 
Nuorten SE: Patricia Aschan (1994) 3:38.27 2008-12-06 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Palovuori Mira  1997  VUS-VSS    50 m  9:07.46  8:51.46   
Kortetjrvi Hilla  1996  RaisU    50 m  9:15.17  8:59.17   
Vekkeli Vaula  1996  LaUS    25 m  9:12.70  9:12.70   
Jacobson Lotta  1998  HSS    25 m  9:12.75  9:12.75   
Alastalo Aada  1998  HSS    25 m  9:17.34  9:17.34   
Parviainen Meri  1998  SiHy    25 m  9:24.43  9:24.43   
Pellinen Veera  1997  SWIM    50 m  9:44.25  9:28.25   
Parviainen Henrika  1997  HSS    25 m  9:44.93  9:44.93   
Kukkonen Jenni  1999  KeUi    25 m  9:50.39  9:50.39   
10  Kagan Kiia  1997  SK    25 m  9:50.91  9:50.91   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
29_S
Laji 29, 4X200m Vapaauinti Miehet Aikuinen 
 
ME: RUSSIA (1900) 6:49.04 2010-12-16 
EE: RUS (1900) 6:49.04 2010-12-16 
SE: Cetus (1900) 7:19.57 2013-01-31 
Nuorten SE: Raision Urheilijat (1900) 7:33.84 2014-11-20 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Cetus 1  Cetus    25 m  7:24.04  7:24.04   
Swim Miehet 1  SWIM    25 m  7:29.60  7:29.60   
Tatu Miehet  TaTU    25 m  7:35.95  7:35.95   
Uiva Miehet  1992  Vanders    25 m  7:36.02  7:36.02   
Raisu Miehet 1  RaisU    25 m  7:36.72  7:36.72   
Cetus 2  Cetus    25 m  7:43.93  7:43.93   
Hss  HSS    25 m  7:47.82  7:47.82   
Raisu Miehet 2  RaisU    25 m  7:51.59  7:51.59   
Cetus 3  Cetus    25 m  7:56.04  7:56.04   
10  Sihy Miehet  SiHy    25 m  8:00.51  8:00.51   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
30_J
Laji 30, 100m SU Miehet VSM Nuori 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Miromaa Jimi  1996  SK  S7  25 m  1:47.70  1:47.70   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
30_S
Laji 30, 100m SU Miehet VSM Aikuinen 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kallio Eetu  1994  SK  S14  50 m  1:12.16  1:10.16   
Purmonen Lasse  1985  UKK  S14  25 m  1:44.58  1:44.58   
Miromaa Jimi  1996  SK  S7  25 m  1:47.70  1:47.70   
Af Ursin Kimi  1971  KeUi  S14  25 m  2:05.11  2:05.11   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
31_S
Laji 31, 100m SU Naiset VSM Aikuinen 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Mkinen Meri-Maari  1992  RaisU  S7  50 m  1:40.92  1:38.92   
Kukkonen Jenny  1994  OuLo  S14  50 m  2:13.91  2:11.91   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
32_S
Laji 32, 50m Selkuinti Miehet Aikuinen 
 
ME: Peter MARSHALL (1982) 22.61 2009-11-22 
EE: Stanislav DONETS (1983) 22.74 2010-11-26 
SE: Tero Rty (1978) 24.44 2006-12-08 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 24.81 2092-11-15 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Haukka Sergei  1989  KoU    25 m  24.76  24.76   
Rautalin Jaakko  1989  UiTa    25 m  25.44  25.44   
Markkanen Janne  1994  SWIM    25 m  25.75  25.75   
Pakarinen Sami  1992  Vanders    25 m  25.76  25.76   
Vasko Miro  1993  TaTU    50 m  27.10  26.10   
Aho Teemu  1994  Cetus    25 m  26.24  26.24   
Eloranta Valtteri  1992  Cetus    25 m  26.24  26.24   
Fredrikson Christoffer  1997  Cetus    25 m  26.59  26.59   
Rty Tero  1978  TaTU    25 m  26.80  26.80   
10  Ikonen Tuomas  1996  TuUS    25 m  26.83  26.83   
11  Lantto Janne  1994  OuLo    25 m  26.92  26.92   
12  Jrvinen Aleksanteri  1996  SCR    50 m  28.22  27.22   
13  Reunanen Niklas  1998  HUS    50 m  28.25  27.25   
14  Laakso Mikael  1997  RiUS    25 m  27.27  27.27   
15  Ihalainen Ville  1996  KuUS    25 m  27.32  27.32   
16  Hellas Teemu  1982  Cetus    50 m  28.32  27.32   
17  Vainio Topias  1997  Cetus    25 m  27.41  27.41   
18  Pilpola Lauri  1993  SK    50 m  28.45  27.45   
19  Luukko Heikki  1988  SK    25 m  27.46  27.46   
20  Hellstrm Henri  1997  RaisU    25 m  27.47  27.47   
21  Carlsson Gustav  1993  RaisU    25 m  27.69  27.69   
22  Laukkanen Jesse  1996  SCV    25 m  27.81  27.81   
23  Salo Saku  1995  UiTa    25 m  27.82  27.82   
24  Allonen Severi  1991  SWIM    50 m  28.90  27.90   
25  Jrvel Jasper  1996  Cetus    50 m  28.93  27.93   
26  Viilos Antti  1989  SWIM    25 m  28.07  28.07   
27  Erkinaro Arttu  1992  OU    25 m  28.12  28.12   
28  Ristmeri Arttu  1992  UiTa    25 m  28.13  28.13   
29  Mkel Niko  1998  RiUS    25 m  28.18  28.18   
30  Saunonen Nikita  1997  AUi    50 m  29.50  28.50   
31  Aavasalo Eeli  1996  RaisU    25 m  28.50  28.50   
32  Valkonen Niklas  1997  HyUS    25 m  28.59  28.59   
33  Rantanen Antti  1992  UiTa    25 m  28.60  28.60   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
33_J
Laji 33, 200m Selkuinti Naiset Nuori 
 
ME: Missy FRANKLIN (1995) 2:00.03 2011-10-22 
EE: Darina ZEVYNA (1994) 2:00.81 2013-08-10 
SE: Anu Koivisto (1980) 2:07.10 2001-12-16 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Upanne Lotta  1998  HSS    25 m  2:14.06  2:14.06   
Hirvonen Susanne  1997  HSS    25 m  2:18.52  2:18.52   
Kilpelinen Viola  1998  HSS    50 m  2:22.69  2:18.69   
Parviainen Meri  1998  SiHy    50 m  2:24.10  2:20.10   
Alamattila Sanni  1999  HSS    25 m  2:20.51  2:20.51   
Soininen Selma  1999  SWIM    25 m  2:21.54  2:21.54   
Kallio Eveliina  1999  RaisU    25 m  2:21.65  2:21.65   
Huhtanen Suvi  1999  UiTa    25 m  2:24.81  2:24.81   
Ruti Saara  1997  SCV    25 m  2:24.91  2:24.91   
10  Portin Sonja  1998  OuLo    25 m  2:25.89  2:25.89   
11  Peippo Pinja  1999  Vanders    25 m  2:26.24  2:26.24   
12  Lehtola Emma  1997  SCV    25 m  2:27.15  2:27.15   
13  Jantunen Anna  1998  SCN    25 m  2:27.41  2:27.41   
14  Vesa Saara  1999  ORCA    25 m  2:28.95  2:28.95   
15  Mehtonen Ronja  1999  SalU    25 m  2:29.17  2:29.17   
16  Pahkala Reetta  1997  OuLo    25 m  2:29.87  2:29.87   
17  Sahlstrm Rosa  1997  SCV    25 m  2:29.95  2:29.95   
18  Pivi Peppi  1999  Cetus    25 m  2:30.33  2:30.33   
19  Niemel Venla  1999  SCR    50 m  2:34.55  2:30.55   
20  Kainulainen Henna  1998  HUS    50 m  2:34.71  2:30.71   
21  Hmlinen Vilma  1998  SeUi    25 m  2:31.77  2:31.77   
22  Tahvanainen Ida  1997  UiTa    25 m  2:31.80  2:31.80   
23  Hllfors Emma  1998  TaTU    25 m  2:32.22  2:32.22   
24  Laitervo Nea-Maria  1997  RaisU    25 m  2:32.69  2:32.69   
25  Heikkala Carita  1998  OuLo    50 m  2:36.98  2:32.98   
26  Lahtinen Onerva  1998  KeUi    25 m  2:33.35  2:33.35   
27  Syrjl Henna  1999  PUS    50 m  2:37.90  2:33.90   
28  Pelttari Oona  1998  Cetus    25 m  2:34.02  2:34.02   
29  Ockenstrm Aleksandra  1998  SalU    50 m  2:38.08  2:34.08   
30  Mauranen Kiira  1999  HSS    25 m  2:34.16  2:34.16   
31  Mkinen Satu  1997  Octopus    25 m  2:34.37  2:34.37   
32  Tiesmki Nea  2000  Cetus    25 m  2:34.85  2:34.85   
33  Mnnikk Emma  1998  UiTa    25 m  2:35.04  2:35.04   
34  Manninen Heidi  1999  ORCA    25 m  2:35.13  2:35.13   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
33_S
Laji 33, 200m Selkuinti Naiset Aikuinen 
 
ME: Missy FRANKLIN (1995) 2:00.03 2011-10-22 
EE: Darina ZEVYNA (1994) 2:00.81 2013-08-10 
SE: Anu Koivisto (1980) 2:07.10 2001-12-16 
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:11.09 2012-06-30 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Ruotsalainen Vilma  1996  LrU    25 m  2:12.60  2:12.60   
Luukkanen Carita  1996  UI    25 m  2:12.95  2:12.95   
Upanne Lotta  1998  HSS    25 m  2:14.06  2:14.06   
Ovaska Janna  1996  RaisU    25 m  2:15.10  2:15.10   
Hirvonen Susanne  1997  HSS    25 m  2:18.52  2:18.52   
Tommiska Nenne  1993  SWIM    25 m  2:18.62  2:18.62   
Kilpelinen Viola  1998  HSS    50 m  2:22.69  2:18.69   
Parviainen Meri  1998  SiHy    50 m  2:24.10  2:20.10   
Alamattila Sanni  1999  HSS    25 m  2:20.51  2:20.51   
10  Soininen Selma  1999  SWIM    25 m  2:21.54  2:21.54   
11  Kallio Eveliina  1999  RaisU    25 m  2:21.65  2:21.65   
12  Huhtanen Suvi  1999  UiTa    25 m  2:24.81  2:24.81   
13  Ruti Saara  1997  SCV    25 m  2:24.91  2:24.91   
14  Portin Sonja  1998  OuLo    25 m  2:25.89  2:25.89   
15  Nieminen Emma  1996  UiTa    25 m  2:25.91  2:25.91   
16  Peippo Pinja  1999  Vanders    25 m  2:26.24  2:26.24   
17  Thurin Julia  1996  IF    25 m  2:26.40  2:26.40   
18  Lehtola Emma  1997  SCV    25 m  2:27.15  2:27.15   
19  Jantunen Anna  1998  SCN    25 m  2:27.41  2:27.41   
20  Vesa Saara  1999  ORCA    25 m  2:28.95  2:28.95   
21  Mehtonen Ronja  1999  SalU    25 m  2:29.17  2:29.17   
22  Pahkala Reetta  1997  OuLo    25 m  2:29.87  2:29.87   
23  Sahlstrm Rosa  1997  SCV    25 m  2:29.95  2:29.95   
24  Pivi Peppi  1999  Cetus    25 m  2:30.33  2:30.33   
25  Niemel Venla  1999  SCR    50 m  2:34.55  2:30.55   
26  Kainulainen Henna  1998  HUS    50 m  2:34.71  2:30.71   
27  Hmlinen Vilma  1998  SeUi    25 m  2:31.77  2:31.77   
28  Tahvanainen Ida  1997  UiTa    25 m  2:31.80  2:31.80   
29  Hllfors Emma  1998  TaTU    25 m  2:32.22  2:32.22   
30  Laitervo Nea-Maria  1997  RaisU    25 m  2:32.69  2:32.69   
31  Heikkala Carita  1998  OuLo    50 m  2:36.98  2:32.98   
32  Lahtinen Onerva  1998  KeUi    25 m  2:33.35  2:33.35   
33  Syrjl Henna  1999  PUS    50 m  2:37.90  2:33.90   
34  Pelttari Oona  1998  Cetus    25 m  2:34.02  2:34.02   
35  Ockenstrm Aleksandra  1998  SalU    50 m  2:38.08  2:34.08   
36  Mauranen Kiira  1999  HSS    25 m  2:34.16  2:34.16   
37  Mkinen Satu  1997  Octopus    25 m  2:34.37  2:34.37   
38  Tiesmki Nea  2000  Cetus    25 m  2:34.85  2:34.85   
39  Mnnikk Emma  1998  UiTa    25 m  2:35.04  2:35.04   
40  Manninen Heidi  1999  ORCA    25 m  2:35.13  2:35.13   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
34_S
Laji 34, 50m Perhosuinti Miehet Aikuinen 
 
ME: Steffen DEIBLER (1987) 21.80 2009-11-14 
EE: Steffen DEIBLER (1987) 21.80 2009-11-14 
SE: Riku Pytkivi (1993) 23.14 2014-10-04 
Nuorten SE: Riku Pytkivi (1993) 24.12 2011-10-22 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Pokkinen Tuomas  1995  Cetus    50 m  24.02  23.02   
Pytkivi Riku  1993  Cetus    50 m  24.03  23.03   
Haukka Sergei  1989  KoU    50 m  24.83  23.83   
Liukkonen Ari-Pekka  1989  Cetus    50 m  24.95  23.95   
Waltari Tatu  1987  Cetus    50 m  25.15  24.15   
Herrala Anton  1993  TaTU    50 m  25.15  24.15   
Karvonen Eetu  1986  UiTa    50 m  25.16  24.16   
Oksa Ossi  1988  SK    50 m  25.18  24.18   
Mkel Niko  1998  RiUS    50 m  25.18  24.18   
10  Vik Adam  1996  OU    50 m  25.22  24.22   
11  Eriksson Tony  1995  JUK    50 m  25.26  24.26   
12  Rautalin Jaakko  1989  UiTa    50 m  25.38  24.38   
13  Vuorela Teemu  1994  SWIM    50 m  25.38  24.38   
14  Markkanen Janne  1994  SWIM    50 m  25.54  24.54   
15  Kallinen Ville  1989  SWIM    50 m  25.61  24.61   
16  Erkinaro Arttu  1992  OU    50 m  25.64  24.64   
17  Varho Eemil  1997  RaUS    50 m  25.98  24.98   
18  Johansson Tomas  1994  Cetus    50 m  26.22  25.22   
19  Knuutila Toni  1993  EuraST    50 m  26.28  25.28   
20  Peltonen Tatu  1989  JJy    50 m  26.35  25.35   
21  Poutanen Joona  1992  TaTU    50 m  26.40  25.40   
22  Laine Ville  1995  TaTU    50 m  26.43  25.43   
23  Eerola Juho  1995  TaTU    50 m  26.44  25.44   
24  Rautalin Sakari  1991  UiTa    50 m  26.45  25.45   
25  Kuznetsov Sergey  2000  Cetus    25 m  25.46  25.46   
26  Ikonen Tuomas  1996  TuUS    50 m  26.65  25.65   
27  Kaisti Pontus  1997  Cetus    50 m  26.69  25.69   
28  Viitikko Daniel  1996  JUK    50 m  26.70  25.70   
29  Nuorinko Miika  1996  NumKis    50 m  26.71  25.71   
30  Wihanto William  1994  RaisU    25 m  25.73  25.73   
31  Tolvanen Miika  1996  SWIM    50 m  26.74  25.74   
32  Viitanen Teemu  1992  TaTU    25 m  25.79  25.79   
33  Kotikuusi Ville  1991  KoU    50 m  26.83  25.83   
34  Aaltomaa Sami  1992  OU    50 m  26.84  25.84   
35  Forslund Daniel  1995  BS-PU    50 m  26.88  25.88   
36  Rissanen Janne  1997  RaisU    50 m  26.93  25.93   
37  Tolvanen Lauri  1988  BS-PU    25 m  25.95  25.95   
38  Kiuru Elmo  1997  KeUi    50 m  27.03  26.03   
39  Martikainen Juuso  1996  KuUS    25 m  26.06  26.06   
40  Pyysalo Martti  1992  SiHy    50 m  27.15  26.15   
41  Vorobiev Vladislav  1996  Cetus    50 m  27.19  26.19   
42  Vnttinen Arttu  1996  SiHy    50 m  27.19  26.19   
43  Lomtev Evgeny  1995  HSS    25 m  26.20  26.20   
44  Hyrkknen Juho  1994  SWIM    50 m  27.20  26.20   
45  Naumanen Konsta  1996  JoUS    50 m  27.21  26.21   
46  Jrvel Tomi  1995  ORCA    50 m  27.25  26.25   
47  Kaidesoja Emil  1995  Cetus    50 m  27.30  26.30   
48  Ruuttunen Leevi  1995  SWIM    50 m  27.30  26.30   
49  Wallenius Tommi  1994  SK    50 m  27.31  26.31   
50  Kroon Kevin  1997  Vanders    25 m  26.31  26.31   
51  Soini Oskari  1997  RaisU    50 m  27.32  26.32   
52  Salo Saku  1995  UiTa    50 m  27.34  26.34   
53  Lahti Samuli  1995  VUS-VSS    50 m  27.37  26.37   
54  Mkiaho Tatu  1995  RaisU    50 m  27.38  26.38   
55  Kouvo Elias  1994  TaTU    50 m  27.39  26.39   
56  Hakala Jeremy  1995  UiTa    25 m  26.44  26.44   
57  Laaksonen Teemu  1993  UiTa    50 m  27.45  26.45   
58  Lahtinen Oiva  1997  KeUi    50 m  27.47  26.47   
59  Kekkonen Janne  1989  SWIM    50 m  27.52  26.52   
60  Suominen Vesa  1979  ORCA    50 m  27.53  26.53   
61  Lhde Jyri  1996  HUS    50 m  27.56  26.56   
62  Lyttyniemi Jaakko  1997  HUS    50 m  27.61  26.61   
63  Poutamo Jaakko  1994  SWIM    25 m  26.62  26.62   
64  Johansson Kristian  1969  Cetus    50 m  27.63  26.63   
65  Tolppala Remi  1997  LaUS    50 m  27.64  26.64   
66  Lairola Joni  1992  AUi    50 m  27.65  26.65   
67  Hurskainen Elias  1997  HUS    50 m  27.70  26.70   
68  Toitturi Jyri  1996  LrU    50 m  27.75  26.75   
69  Rantanen Antti  1992  UiTa    50 m  27.77  26.77   
70  Jrvel Jasper  1996  Cetus    50 m  27.78  26.78   
71  Pivinen Elias  1997  SWIM    50 m  27.79  26.79   
72  Kurronen Aleksi  1997  MiUS    25 m  26.83  26.83   
73  Auri Arto  1997  UiTa    50 m  27.89  26.89   
74  Lampinen Elias  1997  NumKis    50 m  27.93  26.93   
75  Lanskikh Rodion  1997  UI    25 m  26.95  26.95   
76  Hyytiinen Mitja  1996  SiHy    50 m  27.96  26.96   
77  Laiho Simo  1993  RaisU    50 m  28.06  27.06   
78  Kokkinen Eetu  1995  KuUS    25 m  27.07  27.07   
79  Thodin Robin  1995  JS-PU    50 m  28.07  27.07   
80  Juvonen Miro  1994  SCN    50 m  28.09  27.09   
81  Kemppi Jani  1998  UI    50 m  28.09  27.09   
82  Varjoranta Rasmus  1997  NoPy    50 m  28.10  27.10   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
35_J
Laji 35, 100m Rintauinti Naiset Nuori 
 
ME: Rebecca SONI (1987) 1:02.70 2009-12-19 
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:03.52 2012-12-15 
SE: Jenna Laukkanen (1996) 1:06.46 2013-02-01 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Knskoski Silja  1997  OU    50 m  1:08.82  1:05.82   
Koski Moona  1999  UI    50 m  1:11.24  1:08.24   
Hulkko Ida  1998  MiUS    50 m  1:11.87  1:08.87   
Koivu Sini  1999  Cetus    25 m  1:09.17  1:09.17   
Eloranta Emilia  1997  Cetus    50 m  1:12.55  1:09.55   
Ikonen Sanni  1998  LaUS    50 m  1:13.81  1:10.81   
Wahlstedt Rebecca  1997  Cetus    50 m  1:13.81  1:10.81   
Siiskonen Maria  1997  KuUS    50 m  1:14.48  1:11.48   
Kariniemi Kaisa  1999  OU    25 m  1:11.79  1:11.79   
10  Reini Iida  2000  SK    50 m  1:14.94  1:11.94   
11  Kotka Minni  1998  Cetus    25 m  1:13.12  1:13.12   
12  Risnen Lotta  1999  KeUi    50 m  1:16.27  1:13.27   
13  Hmlinen Lotta  1998  HSS    25 m  1:13.27  1:13.27   
14  Flyckt Emilia  2001  Cetus    50 m  1:16.41  1:13.41   
15  Jacobson Lotta  1998  HSS    50 m  1:16.83  1:13.83   
16  Virkkunen Selina  1997  HUS    50 m  1:17.24  1:14.24   
17  Kareinen Hanna  2000  KeUi    50 m  1:17.27  1:14.27   
18  Ruhala Lotta  1997  RiUS    50 m  1:17.43  1:14.43   
19  Wahlstedt Veronica  2000  Cetus    25 m  1:14.49  1:14.49   
20  Hammar Hanna  1998  UiTa    25 m  1:14.51  1:14.51   
21  Hirvo Maija  1997  HSS    50 m  1:17.54  1:14.54   
22  Lehtonen Aura  1998  HSS    25 m  1:14.93  1:14.93   
23  Thk Heini  1998  HU    25 m  1:15.49  1:15.49   
24  Strengell Riina  1997  Cetus    50 m  1:18.68  1:15.68   
25  Illikainen Aada  1998  OU    50 m  1:18.81  1:15.81   
26  Ollikainen Eveliina  1998  HyUS    25 m  1:15.94  1:15.94   
27  Nystrm Ada  2001  BS-PU    25 m  1:16.42  1:16.42   
28  Kauppinen Veera  1998  SiHy    25 m  1:16.78  1:16.78   
29  Nystrm Fanny  1999  BS-PU    25 m  1:16.94  1:16.94   
30  Luoma Ninni  1998  UiTa    25 m  1:17.04  1:17.04   
31  Karinkanta Elina  2000  UKK    25 m  1:17.35  1:17.35   
32  Alajsk Ada  1998  NoPy    50 m  1:20.36  1:17.36   
33  Lumio Alma  1999  UiTa    25 m  1:17.37  1:17.37   
34  Potkonen Emilia  1998  UiTa    50 m  1:20.51  1:17.51   
35  Pirhonen Fanni  2000  UiTa    50 m  1:20.98  1:17.98   
36  Kangas-Krki Henni  2000  Cetus    25 m  1:18.14  1:18.14   
37  Karike Kia  1999  Cetus    50 m  1:21.18  1:18.18   
38  Tahvanainen Ida  1997  UiTa    50 m  1:21.25  1:18.25   
39  Suova Johanna  1999  UiTa    50 m  1:21.47  1:18.47   
40  Heinola Nea-Amanda  2000  NumKis    50 m  1:21.58  1:18.58   
41  Laukkanen Jonna  1998  SCV    50 m  1:21.61  1:18.61   
42  Korva Julia  1999  Octopus    50 m  1:22.08  1:19.08   
43  Andelin Roosa  1998  HyUS    25 m  1:19.29  1:19.29   
44  Ellonen Susanna  1999  UKK    25 m  1:19.74  1:19.74   
45  Mustonen Sara  2002  Cetus    25 m  1:19.83  1:19.83   
46  Rm Ilona  1997  HaUS    50 m  1:22.87  1:19.87   
47  Sojolin Saara  2001  UKK    25 m  1:19.87  1:19.87   
48  Lahtinen Erika  1998  UiTa    25 m  1:19.88  1:19.88   
49  Egorova Ksenia  2000  ORCA    50 m  1:22.97  1:19.97   
50  Korsu Kiia  1999  NoPy    50 m  1:23.31  1:20.31   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
35_S
Laji 35, 100m Rintauinti Naiset Aikuinen 
 
ME: Rebecca SONI (1987) 1:02.70 2009-12-19 
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:03.52 2012-12-15 
SE: Jenna Laukkanen (1996) 1:06.46 2013-02-01 
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:06.57 2012-11-25 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Knskoski Silja  1997  OU    50 m  1:08.82  1:05.82   
Laukkanen Jenna  1995  SCV    50 m  1:09.31  1:06.31   
Kivirinta Veera  1995  OU    50 m  1:10.54  1:07.54   
Koski Moona  1999  UI    50 m  1:11.24  1:08.24   
Hulkko Ida  1998  MiUS    50 m  1:11.87  1:08.87   
Mkinen Anna  1995  UiTa    50 m  1:11.97  1:08.97   
Koivu Sini  1999  Cetus    25 m  1:09.17  1:09.17   
Eloranta Emilia  1997  Cetus    50 m  1:12.55  1:09.55   
Koivusalo Leena  1993  HSS    50 m  1:13.28  1:10.28   
10  Wahlstedt Rebecca  1997  Cetus    50 m  1:13.81  1:10.81   
11  Ikonen Sanni  1998  LaUS    50 m  1:13.81  1:10.81   
12  Luukkanen Carita  1996  UI    50 m  1:14.12  1:11.12   
13  Siiskonen Maria  1997  KuUS    50 m  1:14.48  1:11.48   
14  Kariniemi Kaisa  1999  OU    25 m  1:11.79  1:11.79   
15  Reini Iida  2000  SK    50 m  1:14.94  1:11.94   
16  Kuulasmaa Lotta  1994  SCR    50 m  1:15.17  1:12.17   
17  Palonen Oona  1995  SiHy    25 m  1:12.36  1:12.36   
18  Ponomareva Alisa  1991  VUS-VSS    25 m  1:12.53  1:12.53   
19  Kotka Minni  1998  Cetus    25 m  1:13.12  1:13.12   
20  Risnen Lotta  1999  KeUi    50 m  1:16.27  1:13.27   
21  Hmlinen Lotta  1998  HSS    25 m  1:13.27  1:13.27   
22  Bergstrm Erika  1996  RaisU    25 m  1:13.27  1:13.27   
23  Flyckt Emilia  2001  Cetus    50 m  1:16.41  1:13.41   
24  Jacobson Lotta  1998  HSS    50 m  1:16.83  1:13.83   
25  Virkkunen Selina  1997  HUS    50 m  1:17.24  1:14.24   
26  Palo Saara  1996  SeUi    50 m  1:17.26  1:14.26   
27  Kareinen Hanna  2000  KeUi    50 m  1:17.27  1:14.27   
28  Wahlstedt Veronica  2000  Cetus    25 m  1:14.49  1:14.49   
29  Hammar Hanna  1998  UiTa    25 m  1:14.51  1:14.51   
30  Hirvo Maija  1997  HSS    50 m  1:17.54  1:14.54   
31  Vekkeli Viliina  1996  LaUS    50 m  1:17.70  1:14.70   
32  Lehtonen Aura  1998  HSS    25 m  1:14.93  1:14.93   
33  Lahtinen Emilia  1996  UiTa    25 m  1:15.01  1:15.01   
34  Risteel Sofia  1993  OU    50 m  1:18.10  1:15.10   
35  Frblom Sini  1995  SiHy    50 m  1:18.36  1:15.36   
36  Thk Heini  1998  HU    25 m  1:15.49  1:15.49   
37  Karimaa Kiia  1996  Octopus    50 m  1:18.59  1:15.59   
38  Strengell Riina  1997  Cetus    50 m  1:18.68  1:15.68   
39  Illikainen Aada  1998  OU    50 m  1:18.81  1:15.81   
40  Ollikainen Eveliina  1998  HyUS    25 m  1:15.94  1:15.94   
41  Nystrm Ada  2001  BS-PU    25 m  1:16.42  1:16.42   
42  Kauppinen Veera  1998  SiHy    25 m  1:16.78  1:16.78   
43  Norismaa Nea  1995  JoUS    25 m  1:16.84  1:16.84   
44  Nystrm Fanny  1999  BS-PU    25 m  1:16.94  1:16.94   
45  Luoma Ninni  1998  UiTa    25 m  1:17.04  1:17.04   
46  Karinkanta Elina  2000  UKK    25 m  1:17.35  1:17.35   
47  Alajsk Ada  1998  NoPy    50 m  1:20.36  1:17.36   
48  Lumio Alma  1999  UiTa    25 m  1:17.37  1:17.37   
49  Potkonen Emilia  1998  UiTa    50 m  1:20.51  1:17.51   
50  Pirhonen Fanni  2000  UiTa    50 m  1:20.98  1:17.98   
51  Kangas-Krki Henni  2000  Cetus    25 m  1:18.14  1:18.14   
52  Karike Kia  1999  Cetus    50 m  1:21.18  1:18.18   
53  Tahvanainen Ida  1997  UiTa    50 m  1:21.25  1:18.25   
54  Suova Johanna  1999  UiTa    50 m  1:21.47  1:18.47   
55  Heinola Nea-Amanda  2000  NumKis    50 m  1:21.58  1:18.58   
56  Korva Julia  1999  Octopus    50 m  1:22.08  1:19.08   
57  Andelin Roosa  1998  HyUS    25 m  1:19.29  1:19.29   
58  Ellonen Susanna  1999  UKK    25 m  1:19.74  1:19.74   
59  Mustonen Sara  2002  Cetus    25 m  1:19.83  1:19.83   
60  Rm Ilona  1997  HaUS    50 m  1:22.87  1:19.87   
61  Lahtinen Erika  1998  UiTa    25 m  1:19.88  1:19.88   
62  Egorova Ksenia  2000  ORCA    50 m  1:22.97  1:19.97   
63  Korsu Kiia  1999  NoPy    50 m  1:23.31  1:20.31   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:11 
 
36_J
Laji 36, 400m Vapaauinti Miehet Nuori 
 
ME: Yannick ANGEL (1992) 3:32.25 2012-11-15 
EE: Yannick ANGEL (1992) 3:32.25 2012-11-15 
SE: Antti Kasvio (1973) 3:41.18 1995-02-01 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Soini Eetu  1996  RaisU    25 m  3:58.26  3:58.26   
Lehtonen Roope  1996  RaisU    50 m  4:07.83  3:59.83   
Roiko-Jokela Tapio  1996  SWIM    50 m  4:12.87  4:04.87   
Lindroos Johannes  1996  RaisU    25 m  4:06.21  4:06.21   
Grnblom Juho  1998  RaisU    25 m  4:06.30  4:06.30   
Jeskanen Samuli  1996  Cetus    50 m  4:15.58  4:07.58   
Virta Pietari  1997  TaTU    25 m  4:07.97  4:07.97   
Kitinoja Joni  1996  KeUi    25 m  4:08.57  4:08.57   
Rintala Waltteri  1998  RaisU    25 m  4:09.99  4:09.99   
10  Yritys Matias  1997  SiHy    25 m  4:10.71  4:10.71   
11  Hellstrm Henri  1997  RaisU    25 m  4:14.40  4:14.40   
12  Pullinen Jasper  1999  RiUS    25 m  4:16.88  4:16.88   
13  Kallio Anton  1996  VUS-VSS    50 m  4:25.92  4:17.92   
14  Soini Oskari  1997  RaisU    25 m  4:18.10  4:18.10   
15  Thtivuori Aaro  1998  HSS    25 m  4:18.51  4:18.51   
16  Virta Rasmus  1998  Cetus    25 m  4:21.68  4:21.68   
17  Kotiranta Joonas  1998  Cetus    25 m  4:24.56  4:24.56   
18  Levola Sakari  1996  PoPy    50 m  4:32.59  4:24.59   
19  Kinnari Aapo  1997  Vanders    25 m  4:24.62  4:24.62   
20  Pigg Santeri  1996  Cetus    50 m  4:33.82  4:25.82   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspivmr  18 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
36_S
Laji 36, 400m Vapaauinti Miehet Aikuinen 
 
ME: Yannick ANGEL (1992) 3:32.25 2012-11-15 
EE: Yannick ANGEL (1992) 3:32.25 2012-11-15 
SE: Antti Kasvio (1973) 3:41.18 1995-02-01 
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 3:49.08 2014-11-22 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Piiroinen Eetu  1995  SGR    50 m  3:55.99  3:47.99   
Eskelinen Aleksi  1988  Cetus    50 m  4:06.00  3:58.00   
Soini Eetu  1996  RaisU    25 m  3:58.26  3:58.26   
Torola Miro  1995  Vanders    50 m  4:07.33  3:59.33