Program för Testtävling 2
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Friday 1 April 2016 09:30
Event 22, 200m Breaststroke Women |
World Seniors: Rikke Möller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Europe Seniors: Rikke Möller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Nordic Seniors: Rikke Möller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Nation Seniors: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
# | ID | Name | Born | Club | Code | Pool | EntryTime | Status |
1 | 44 | Laukkanen Jenna | 1995 | FINLAND | FIN | 50 m | 2:25.45 | |
2 | 79 | Scarcella Ilaria | 1993 | ITALY | ITA | 50 m | 2:25.52 | |
3 | 89 | de Ascentis Giulia | 1993 | ANIENE | ITA | 50 m | 2:27.27 | |
4 | 246 | Rutqvist Amanda | 1991 | GÖTEBORG | 50 m | 2:28.95 | ||
5 | 72 | Mikkelborg Silje Poll | 1988 | Skjetten | NOR | 50 m | 2:30.44 | |
6 | 589 | Eriksson Jessica | 1993 | SÖDERTÖRN | 50 m | 2:30.78 | ||
7 | 92 | Braathen Ariel | 1999 | Bergens SC | NOR | 50 m | 2:31.96 | |
8 | 379 | Ekström Vilma | 1994 | LASS | 50 m | 2:32.42 | ||
9 | 697 | Brunzell Hannah | 2001 | VÄSTERÅS | 50 m | 2:34.47 | ||
10 | 471 | Wallberg Sara | 1999 | NKK | 50 m | 2:34.87 | ||
11 | 59 | Best Savanna | 2000 | PLYMOUTH | GER | 50 m | 2:35.35 | |
12 | 474 | Berglund Olivia | 1998 | POSEIDON | 50 m | 2:36.04 | ||
13 | 620 | Wingren Lina | 1996 | SK TRITON | 50 m | 2:38.48 | ||
14 | 604 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | 50 m | 2:38.70 | ||
15 | 263 | Holm Johanna | 1996 | HS | 50 m | 2:38.85 | ||
16 | 694 | Berggren Lina | 1998 | VÄSTERÅS | 50 m | 2:38.85 | ||
17 | 55 | Koski Moona | 1999 | HELSINGFOR | FIN | 50 m | 2:39.02 | |
18 | 322 | Thormalm Klara | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:39.11 | ||
19 | 234 | Persson Amanda | 1996 | FILIPSTAD | 50 m | 2:40.44 | ||
20 | 445 | Nilsson Alexandra | 1998 | SK NEPTUN | 50 m | 2:40.78 | ||
21 | 123 | Nygaard Marte | 1998 | Bergens SC | NOR | 50 m | 2:40.93 | |
22 | 194 | Findahl Andersen Laura | 2001 | KVIK | DEN | 50 m | 2:41.35 | |
23 | 455 | Virgin Hannah | 2000 | SK NEPTUN | 50 m | 2:41.40 | ||
24 | 734 | Månsson Julia | 2002 | ÖSA | 50 m | 2:41.99 | ||
25 | 706 | Persson Andréa | 1999 | VÄSTERÅS | 50 m | 2:42.49 | ||
26 | 543 | Strömstedt Fanny | 1996 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 2:42.56 | ||
27 | 310 | Johansson Wilma | 2001 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:42.86 | ||
28 | 137 | Petersen Stine Omdahl | 1999 | Bærum | NOR | 50 m | 2:43.27 | |
29 | 400 | Wallin Sarah | 2000 | LUDVIKA SS | 50 m | 2:43.47 | ||
30 | 452 | Vartiainen Alexandra | 2001 | SK NEPTUN | 50 m | 2:43.47 | ||
31 | 638 | Thurfjell Julia | 1994 | TYRESÖ SS | 50 m | 2:44.00 | ||
32 | 365 | Cederholm Hanna | 1997 | SK LAXEN | 50 m | 2:44.08 | ||
33 | 266 | Horvath Daniella | 2001 | HS | 50 m | 2:44.50 | ||
34 | 490 | Lindberg Stina | 2000 | SK RAN | 50 m | 2:44.71 | ||
35 | 337 | Englund Linnéa | 2003 | KARLSTAD | 50 m | 2:44.98 | ||
36 | 642 | Bergh Mikaela | 1999 | TÄBY SIM | 50 m | 2:45.97 | ||
37 | 503 | Berg Lina | 1996 | S 02 | 50 m | 2:46.30 | ||
38 | 302 | Atzmannstorfer Nilla | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:46.33 | ||
39 | 330 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | 50 m | 2:46.76 | ||
40 | 272 | Rasmusson Nelly | 2001 | HS | 50 m | 2:47.13 | ||
41 | 494 | Huynh Felicia | 2000 | S 71 | 50 m | 2:47.33 | ||
42 | 557 | Wallenborg Caroline | 2000 | SKK | 50 m | 2:47.34 | ||
43 | 716 | Örnhem Clara | 2002 | VÄXJÖ SS | 50 m | 2:47.66 | ||
44 | 669 | Westerlund Lina | 1995 | WISBY SS | 50 m | 2:47.83 | ||
45 | 607 | Andersson Fanny | 1997 | SK TRITON | 50 m | 2:47.85 | ||
46 | 701 | Eklund Malin | 2001 | VÄSTERÅS | 50 m | 2:47.98 | ||
47 | 495 | Jönsson Micaela | 2001 | S 71 | 50 m | 2:48.76 | ||
48 | 245 | Reinhold Viktoria | 1996 | GÖTEBORG | 50 m | 2:48.81 | ||
49 | 735 | Nederman Ida | 2000 | ÖSA | 50 m | 2:48.87 | ||
50 | 668 | Sandsjö Tone | 2003 | WISBY SS | 50 m | 2:49.22 | ||
51 | 466 | Lindroth Ella | 2001 | NKK | 50 m | 2:49.35 | ||
52 | 217 | Holström Linea | 2000 | ELFSBORG | 50 m | 2:49.98 | ||
53 | 97 | Kleppestrand Ragnhild | 1999 | Bergens SC | NOR | 50 m | 2:50.05 | |
54 | 351 | Brinkhagen Julia | 1999 | LANDSKRONA | 50 m | 2:50.13 | ||
55 | 218 | Maltesson Lina | 2000 | ELFSBORG | 50 m | 2:50.23 | ||
56 | 656 | Almqvist Cornelia | 2002 | VARBERG | 50 m | 2:50.51 | ||
57 | 598 | Nykvist Greta | 1996 | SÖDERTÖRN | 50 m | 2:50.63 | ||
58 | 244 | Reinhold Andrea | 2001 | GÖTEBORG | 50 m | 2:50.73 | ||
59 | 803 | Eklund Cornelia | 2000 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 2:51.07 | ||
60 | 307 | Hansson Emma | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:51.13 | ||
61 | 645 | Franks Julia | 2000 | TÄBY SIM | 50 m | 2:51.13 | ||
62 | 630 | Swerlander Elin | 2001 | TUREBERG | 50 m | 2:51.19 | ||
63 | 397 | Fredriksson Maja | 1999 | LUDVIKA SS | 50 m | 2:51.34 | ||
64 | 775 | Berg Jessica | 1998 | SPIF SF | 50 m | 2:51.35 | ||
65 | 736 | Nederman Lina | 2000 | ÖSA | 50 m | 2:51.72 | ||
66 | 534 | Augustsson Julia | 2000 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 2:52.00 | ||
67 | 561 | Flodfält Vilma | 1999 | SK SYDSIM | 50 m | 2:52.34 | ||
68 | 657 | Berggren Ronja | 2003 | VARBERG | 50 m | 2:52.42 | ||
69 | 753 | Aronsson Fanny | 2000 | UDDEVALLA | 50 m | 2:53.35 | ||
70 | 398 | Holmström Moa | 2001 | LUDVIKA SS | 50 m | 2:55.04 | ||
71 | 437 | Jomaa Nora | 1999 | SK NEPTUN | 50 m | 2:55.13 | ||
72 | 528 | Schimmel Hilja | 2003 | SKÖVDE SS | 50 m | 2:55.16 | ||
73 | 237 | Edgren Linnea | 2002 | GÖTEBORG | 50 m | 2:55.33 | ||
74 | 762 | Sanftleben Gabriella | 1999 | UDDEVALLA | 50 m | 2:55.41 | ||
75 | 381 | Gidlöf Emelie | 1997 | LASS | 50 m | 2:55.75 | ||
76 | 481 | Jendbro Sara | 2000 | POSEIDON | 50 m | 2:56.80 | ||
77 | 483 | Le Jenny | 2000 | POSEIDON | 50 m | 2:56.91 | ||
78 | 572 | Christensen Weistrand Erica | 1997 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 2:57.44 | ||
79 | 672 | Björkén Julia | 2001 | VÄSBY SS | 50 m | 2:57.59 | ||
80 | 369 | Morin Tilde | 2002 | SK LAXEN | 50 m | 2:57.64 | ||
81 | 530 | Suchomel Linn | 2003 | SKÖVDE SS | 50 m | 2:57.79 | ||
82 | 279 | Arrhén Andersson Ella | 2002 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 2:58.65 | ||
83 | 523 | Henningsson Sofia | 2004 | SKÖVDE SS | 50 m | 2:58.82 | ||
84 | 721 | Ingvarsson Miranda | 2001 | ÄNGELHOLM | 50 m | 3:01.25 | ||
85 | 709 | Walldén Adelina | 2002 | VÄSTERÅS | 50 m | 3:02.20 | ||
86 | 702 | Holmberg Julia | 2002 | VÄSTERÅS | 50 m | 3:02.34 | ||
87 | 350 | Westholm Sara | 2001 | KUNGSBACKA | 50 m | 3:02.36 | ||
88 | 95 | Helland Henriette Kronstad | 1998 | Bergens SC | NOR | 50 m | 3:04.39 | |
89 | 236 | Dahlström Olivia | 2001 | GÖTEBORG | 50 m | 3:04.98 | ||
90 | 489 | Herlin Mathilda | 2001 | SK RAN | 50 m | 3:05.54 | ||
91 | 276 | Wikström Tove | 2001 | HÄRNÖSAND | 50 m | 3:05.76 | ||
92 | 329 | Gladher Disa | 2002 | KARLSKRONA | 50 m | 3:10.35 | ||
93 | 585 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | 25 m | 2:42.10 | ||
94 | 533 | Öberg Elise | 2002 | SOLLEFTEÅ | 25 m | 2:48.48 | ||
Generated by WinGrodan 1.25.01 | Print Date | 16 mars 2016 |
Licensed to: IC Control SE | Print Time | 08:32 |