Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Danske Årgangsmesterskab Gr. 1 |
|
Udskriftsdato |
16 januar 2015 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:33 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 januar 2015 |
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (10) |
Vejledende starttid 15:46 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
127 |
1 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
0262AK |
VI39 |
|
25m |
1:32.33 |
296 |
2 |
Alberte Schnieber Klausen |
2002 |
0224AT |
HERNING |
|
25m |
1:29.90 |
458 |
3 |
Silke Siff Larsson |
2002 |
0268AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:28.84 |
320 |
4 |
Sofie Boesgaard Weber |
2002 |
0278AK |
HERLEV |
|
25m |
1:28.52 |
311 |
5 |
Julie Ejby |
2002 |
0282AD |
NYBORG |
|
25m |
1:28.79 |
258 |
6 |
Maja Fridberg Madsen |
2002 |
0236AL |
ODDER |
|
25m |
1:28.92 |
348 |
7 |
Alma Thrige Dyrehauge |
2002 |
0226AG |
RINGE |
|
25m |
1:29.92 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
397 |
1 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:27.95 |
385 |
2 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
25m |
1:27.75 |
212 |
3 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
25m |
1:27.56 |
313 |
4 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
0258AP |
NYBORG |
|
25m |
1:27.52 |
33 |
5 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
BSK08 |
|
25m |
1:27.53 |
446 |
6 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
TRITON V |
|
25m |
1:27.71 |
59 |
7 |
Laura Lyngbye Nybroe |
2002 |
0272AL |
VEST |
|
25m |
1:27.86 |
459 |
8 |
Charlotte Malberg |
2002 |
0276AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:28.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
151 |
1 |
Sascha Lausten |
2002 |
0202AJ |
IKAST |
|
25m |
1:26.87 |
208 |
2 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
0226AM |
GLADSAXE |
|
25m |
1:26.53 |
308 |
3 |
Frida Toudal |
2001 |
0196AU |
RØNNE |
|
25m |
1:26.31 |
125 |
4 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
0298AO |
VI39 |
|
25m |
1:25.77 |
237 |
5 |
Fie Tönshoff |
2002 |
0276AK |
HELSINGØR |
|
25m |
1:25.98 |
319 |
6 |
Katharina N Møller |
2001 |
0122AI |
HERLEV |
|
25m |
1:26.45 |
327 |
7 |
Karoline Weltz Jørgensen |
2002 |
0276AR |
ERRITSØ |
|
25m |
1:26.72 |
341 |
8 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:26.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Amanda Hietala |
2002 |
0204AK |
HELSINGØR |
|
25m |
1:25.65 |
106 |
2 |
Sophia Lindegaard |
2001 |
0132AV |
NAKSKOV |
|
25m |
1:25.09 |
110 |
3 |
Anna Bredal Storgaard |
2002 |
0228AF |
SVENDBORG |
|
25m |
1:24.88 |
64 |
4 |
Line Sloth Holm |
2001 |
0198AO |
AALBORG |
|
25m |
1:24.59 |
492 |
5 |
Emma Petersen |
2002 |
0256AU |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:24.87 |
206 |
6 |
Camilla Friis |
2001 |
0146AV |
GLADSAXE |
|
25m |
1:24.89 |
98 |
7 |
Mathilde van der Linden |
2002 |
0208AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:25.40 |
150 |
8 |
Emilie Knudsen |
2002 |
0222AK |
IKAST |
|
25m |
1:25.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
0284AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:24.01 |
292 |
2 |
Laura Gam |
2001 |
0192AQ |
HERNING |
|
25m |
1:23.50 |
421 |
3 |
Therese Jetsmark Geiker |
2001 |
0162AD |
TÅRNBORG |
|
25m |
1:23.21 |
414 |
4 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
25m |
1:23.01 |
136 |
5 |
Xandra Huryn |
2001 |
0138AB |
STT |
|
25m |
1:23.10 |
281 |
6 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
25m |
1:23.35 |
234 |
7 |
Regitze Lyngfeldt |
2002 |
0286AC |
HELSINGØR |
|
25m |
1:23.92 |
207 |
8 |
Aya Bødker Grann |
2002 |
0224AM |
GLADSAXE |
|
25m |
1:24.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
426 |
1 |
Christine Nielsen |
2001 |
0188AI |
OSK |
|
25m |
1:22.41 |
144 |
2 |
Alberte R. Jakobsen |
2001 |
0138AC |
GSK |
|
25m |
1:22.33 |
88 |
3 |
Sarah Daly |
2001 |
0138AX |
LYNGBY |
|
25m |
1:22.11 |
395 |
4 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
ROSKILDE |
|
25m |
1:21.90 |
159 |
5 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
25m |
1:22.01 |
333 |
6 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:22.21 |
491 |
7 |
Josefine Brosbøl Olsen |
2001 |
0136AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:22.37 |
56 |
8 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
25m |
1:22.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
13 |
1 |
Nicoline Fejer |
2001 |
0116AK |
TUNE |
|
25m |
1:21.82 |
454 |
2 |
Mathilde Kiilgaard |
2001 |
0178AP |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:21.70 |
72 |
3 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
25m |
1:21.35 |
378 |
4 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:21.22 |
83 |
5 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:21.26 |
165 |
6 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
25m |
1:21.51 |
469 |
7 |
Line Gertz |
2001 |
0156AT |
AGF |
|
25m |
1:21.75 |
263 |
8 |
Julie Søgaard |
2001 |
0174AS |
VIBORG |
|
25m |
1:21.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
444 |
1 |
Michelle Jatta |
2001 |
0116AR |
TRITON V |
|
25m |
1:20.82 |
118 |
2 |
Mille Bruun Høvring |
2001 |
0156AG |
VAT CPH/MK |
|
25m |
1:20.40 |
416 |
3 |
Sille Ibsen |
2001 |
0134AU |
HORSENS |
|
25m |
1:19.76 |
322 |
4 |
Line Johannsen |
2001 |
0146AN |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:18.27 |
304 |
5 |
Anna Fiedler |
2001 |
0198AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:19.61 |
223 |
6 |
Astrid Ulrich-Jørgensen |
2002 |
0286AK |
GLADSAXE |
|
25m |
1:20.12 |
229 |
7 |
Sofie Villum Færch |
2002 |
0286AQ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:20.74 |
195 |
8 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
0134AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:21.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
11 |
1 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
25m |
1:17.94 |
360 |
2 |
Maria Munch-Menzer |
2001 |
0132AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.00 |
25 |
3 |
Caroline Bo Nielsen |
2001 |
0174AL |
KOLDING |
|
25m |
1:15.53 |
177 |
4 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:15.40 |
277 |
5 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
1:15.50 |
413 |
6 |
Michelle Franow |
2001 |
0102AH |
HORSENS |
|
25m |
1:15.64 |
87 |
7 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:17.15 |
17 |
8 |
Mette S. Køhler |
2001 |
0192AK |
TUNE |
|
25m |
1:18.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
330 |
1 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
1:14.81 |
198 |
2 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
0182AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.46 |
39 |
3 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
|
25m |
1:13.24 |
43 |
4 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
25m |
1:12.97 |
41 |
5 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
KVIK |
|
25m |
1:13.14 |
451 |
6 |
Mathilde Hager |
2001 |
0154AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:13.25 |
179 |
7 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:14.61 |
477 |
8 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:15.27 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
16 januar 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:33 |
|